DENDERMONDSE RUGBYCLUB WIL NAAR EERSTE NATIONALE!!! VRAAGTEKENS MAAR 00K OPTIMISME BIJ AVANTI W JÜ HANDBAL IN BERLARE? PETANQUEKLUB «HOF TER BURST» LEBBEKE TREKKING BEKER VAN BELGIE DE FATALE VERLEIDING Jogging in de tenen hangt e hermans) De Voorpost - 8.8.1986 - 15 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.4a60 HANDBAL ugby. Het fanionteam van de Dendermondse Rugbyclub Dendermondse Rugby-ers zyn sedert begin deze maand opnieuw druk in de weer! zeker en vast keihard zal moe- lar waar ze zich tijdens de winterstop lieten opmerken als uitstekende touwtrekkers ten gewerkt worden om zelfs le in de St.-Gillisse kompetitie), te duchten kwissers (3de in de IDEA-Kwis) en maar het behoud te verze- vervaarde rally-specialisten (prys van moed en zelfopoffering in de Vier Zustersteden) £fre,n Aa gbytliz^ndaCht °P m°ment voorbereiding van het nieuwe Sendemo^e Rugbyduï inin bijzonder seizoen wordt dit voor de Dendermondse Rugbyclub: voor het eerst wordt geen gras over groeien3' Al g00' 8edaan naar het veroveren van een plaats in eerste nationale. De man die vanaf de eerste training liet hij rware verantwoordelijkheid te dragen krygt om deze aspiratie te verwezenlijken is er geen twijfel over bestaan dy Wauters, die een tijdje geleden tot kapitein van het 1ste team werd verkozen door dat slechts conditierijpe spe- ns« spelers. Wauters (op dit moment in Mechelen woonachtig) heeft alvast enkele ernstige lers een kans zuUen maken 'n m leven 'n handen om het in hem gestelde vertrouwen niet te hoeven beschamen. Straks het eerste ,cam ('ets wat de Kr daarover. jongeren binnen de DRC als muziek in de oren zal klinken). Een flinke herstrukturering Al bij al kunnen we zeggen dat Van de basisopstelling is in deze reeks niets op voor- m.a.w. niet uitgesloten, des te hand is gezegd, maar dat er waarschijnlijker gezien een la- Rugby. De kersverse DRC- captain Rudy Wauters. dk nwaar eigenlijk die (plotse) voi, sessie om naar eerste natio- j en Ie te promoveren? Een kort iruksprek met DRC-Voorzitter n den Bossche maakte ons Heen een heel stuk wijzer: Kun den Bossche: Het voor- s e seizoen heeft de Dender- rndse Rugbyclub bewezen meedraaien aan de top ab- uut tot de mogelijkheden Niet alleen dat: de IC heeft eveneens bewezen ze in staat is om tegensla- (kwetsuren, onverdiende nipte nederlagen) te ver ben, een kwaliteit die in nationale wel eens bijzon- waardevol zou kunnen :ndien hebben ook de ities van het reserveteam doen besluiten dat de Den- iondse Rugbyclub de ig naar 1ste moet kunnen :n. Het feit dat de reserves seizoen in hun neven- ment 1ste zijn geëindigd ijst dat de noodzakelijke ï-up aanwezig is. 'an den Bossche: Let wel, club heeft op dit moment niet de pretentie een vaste Ie in het eersteklasserug- twijfeld worden dit de moei- kunnen zijn. Allerminst, lijkste wedstrijden voor de leer vinden wij het tijdstip DRC. een experiment te kunnen Daarnaast zijn ook de stijgers |en dit jaar gunstig. Wat uit derde nationale afdeling t wil zeggen dat wc een geen katten om zonder hand- ntuele promotie zomaar in schoenen aan te pakken. ROC schoot zullen geworpen Ottignies heeft zich vorig sei ze) gen. Integendeel. Zoals al- zoen (na een lange periode van zullen er meer kandidaten tegenslagen) duidelijk her- promotieplaatsen zijn. pakt, en van het jonge Bricks wordt m.a.w. een keihar- Merksem is geweten dat zij Ompetitic. zelfs van de duivel geen schrik nncer we een blik werpen hebben. Ie samenstelling van twee- ■■KjBf f ationalc dit seizoen, wordt luw duidelijk dat de DRC- I zitter geen woord te veel 1 gezegd. Volgende teams i deze keer strijden voor splaatsen: Ottignies I icks Merksem >C Anderlccht Hulpc WSSZ indard Luik 4 r lermondse Rugbyclub. flHfe A vier nieuwkomers in dit :hap zijn voorwaar le poes. De beide degra- lstc, Anderlecht en A, zijn teams met een ou- aditie en kunnen dus steu- ft H op een flinke dosis erva- .-«k I Bovendien lijdt het geen m Jjpl dat geen van beiden de pftie heeft lang uit de 1ste Rugby. DRC-voorzitter Jo Tic weg te blijven. Ongc- Van den Bossche. Na de sukses volle initiatiereeks handbal in Berlare, die begin juni '86 ten einde liep is het duidelijk dat heel wat mensen interesse hebben voor deze spektakulaire sport. Een aantal heeft reeds de «handbalmikrobe» te pakken en wenst niets liever dan nog dit seizoen in Berlare een handbalklub te stichten. Het is de bedoe ling om twee regionale handbalklubs boven de doop vont te houden (voor dames en voor heren) in de leeftijdsgroep vanaf 16 jaar. Om dit te realiseren doet Erik Boone, een naam van het Jeugdhuis Joko, een beroep op mensen van Berlare en omgeving. Voor de oprichting van een klub heeft men uiteraard spelers en speelsters nodig, maar ook mensen die de verantwoordelijkheid van bestuurslid op zich willen nemen, een trainer, sponsor enz... Om dit alles te bespreken is een oprichtingsvergade ring gepland in Jeugdhuis Joko op maandag 11 augustus om 20 uur. Ria Verest van de dienst Promotie Handbal Oost-Vlaanderen zal aanwezig zijn om op alle vragen te antwoorden. Voor geïnteresseerden van buiten Berlare, het jeugd huis Joko is gevestigd op de Em. Hertecantlaan 32, Berlare. Tel. 052142.40.35. EERSTE KLUBKAMPIOENSCHAP Op zaterdag 16 augustus 1986 organiseert petanque- klub Lebbeke «Hof Ter Bursthaar eerste klubkam- pioenschap. Deze begint om 14 uur en wordt op de buitenterreinen gespeeld. Nadien volgt er een barbe cue waarvoor de leden slechts 250fr. dienen te betalen en niet-leden 300 fr. Mensen die graag zouden petanquen zijn steeds welkom, vrijdagavond vanaf 20 uur en iedere zondagnamiddag vanaf 14 uur is er mogelijkheid tot spelen. De klub is gevestigd in het «Tenniscentrum Hof Ter Burst», Hof Ter Burstbaan 3, LebbekeDat de klub zeer aktief is bewijst ze door haar deelname aan verschillende tornooien, onder andere bij Apollo Aalst, Alosta Aalst, Patijntje Gent, Reynaert Lokeren en De Bevers-Waregem. De klub neemt nu zaterdag 9 augustus deel aan het tomooi van Meetjesland te Evergem, zondag is ze van de party te Gentbrugge waar Schorpioen gehuisvest is. Op 15 augustus gaat ze naar het tornooi van Verbroedering te Heusden en op zondag 17 augustus neemt ze deel aan het tornooi van Nederkouter te Wichelen. We nodigen dan ook alle petanquespelers van Lebbeke en omgeving uit om eens naar het lokaal te komen of mee te spelen. De klub beschikt over vier binnenterreinen en over zeven buitenterreinen. te meevaller voor de DRC, nl. de transfer van Leuvenaar Luk Pierson naar Dendermondse. Ongetwijfeld is deze transfer een enorme aanwinst voor de DRC. Pierson staat immers bekend als een van de sterkste driekwartspelers uit de Belgi sche kompetitie, en onderhand is geweten dat precies de drie- kwartlijn van de DRC drin gend aan nieuw bloed toe was. De jonge kapitein heeft hier mee meteen een extra troef om zijn team 1ste Nationale bin nen te loodsen. Een doorgedreven training zal hiervoor echter noodzakelijk zijn. En trainen doen de DRC-ers: - elke dinsdag, vanaf 19.00 u. - Powertraining - elke woensdag, vanaf 19.30 u. - Fysiek-training - elke vrijdag, vanaf 19.30 u. - Rugby-training. Al deze trainingen vinden plaats in en om het St.-Gillisse Sportcomplex Petrus Verhelst, in de Van Langenhovestraat. Het programma van de DRC voor de komende twee weken ziet er als volgt uit: - 16/08: vriendschappelijke wedstrijd tegen Bosvoorde te Het zal wel even wennen worden als men spreekt van Avanti Buggenhout en Nopri Lebbeke (dames). Maar het zal eveneens een aanpassing vergen de Avantiheren zon der het duo Cornells - Maes in het strijdperk te zien treden. Wellicht zal de kersverse trainer-coach M. Mul- tael evenzeer met vraagtekens rondlopen want het is duidelyk dat Avanti aan een voorspelbare moeilijke omschakeling bezig is. Niettemin blijft men optimistisch by de «Buggenhoutse» eerste nationaler. Marc Multael is sedert 28 juli met de trainingen begonnen en naar men ons vertelde blijkt het goed te klikken tussen de nieuwe trainer en de spelersgroep. - 24/08: vriendschappelijke wedstrijd thuis; - 31/08: deelname tomooi; - 14/09: eerste competitie wedstrijd bij B.U.C. (Brussel); - 21/09: competitiewedstrijd (thuis) tegen Shape. Kris Van Damme VOLLEYBAL Toch blijft er nog een levens groot vraagteken een schaduw werpen op de voorbereiding bij Avanti: Dirk Verhofstadt is nog niet op de training ver schenen en het lijkt erop dat het Lebbeekse koninginnestuk een beetje gedesillusioneerd rondloopt. Het vertrek van Fr. Comelis en H. Maes zal hier wel voor een groot deel tussen zitten. Op dit ogenblik weten wij nog niet wat de ambities zijn waar mee Avanti aan het seizoèn 1986-87 zal beginnen maar het is duidelijk dat de jongere ge neratie geen gemakkelijke op dracht krijgt voorgeschoteld. Voorbereiding Het voorbereidingsprogramma van Mare Multael zit beslist goed in elkaar. Op 28/7 begon hij in Buggenhout-Bos met de konditietraining en op zater dag 9 augustus zijn de Avanti- spelers reeds aan hun achtste training bezig. Op die zaterdag is de spelersgroep samenge bracht in Blankenberge waar tevens de derde oefenwed strijd wordt afgehaspeld. Aan een tempo van 3 trainin gen per week afgewisseld met oefenwedstrijden tegen o.a. Ajax en E.V. Aalst, wordt er van vrijdag 22/8 tot en met zondag 24/8 een stage gedaan in Louvain-La-Neuve met twee wedstrijden tegen het Franse Villeneuve d'Ask op het programma. Het weekeinde dat daarop volgt is Avanti opnieuw in Louvain-La Neuve met 3 trai ningen op het programma en 2 wedstrijden (Celesta Stras bourg). Dan volgt er nog een oefenwedstrijd tegen Meche len vooraleer er op 6 septem ber de eerste echte test op het programma staat met het inter nationale tomooi van Etten- Leur in Nederland. De zondag die daarop volgt speelt Avanti zijn eerste kompetitie wedstrijd tegen het pas gepromoveerde Houthalen. Later in september volgt er nog een tweede stage in het Bloso-Centrum in Blankenber ge maar dan is de eerste thuis wedstrijd tegen Ap. Kortrijk reeds achter de rug. Damesploegen: Nu Nopri Lebbeke De damesploegen van de Leb beekse handbalklub zullen vanaf volgend seizoen aantre den onder de naam Nopri Leb beke. Deze naamwijziging heeft uiteraard iets te maken met de sponsoring maar heeft ook tot gevolg dat zij t.o.v. de handbalbond een aparte klub zijn geworden. In realiteit heeft deze toestand weinig in vloed aangezien zij onder de brede vleugels van de V.Z.W. Avanti blijven. Hier heeft Peter De Smedt nu de volle verantwoordelijkheid Dames 1/16 finales te spelen op 29 en 30 november 1986: Asterix Kieldrecht - Nieuw- poort Deco Denderhoutem Stekense Rembert Torhout - VC Temse dames Wielsbeke - Pardaf Kruibeke. Heren Volgende ploegen zijn vrijge- JOGGING loot in de eerste ronde van 4 en 5 oktober 1986: Gems Diepenbeek, Packo Ze- delgem, Bellegem, Turnhout* Red Star Leuven, Huizingen, Maaseik, Anderlues, Rapid St.-Niklaas, Bertrix, ADS La Louvière, Maldegem. Agasse 100. Eerste ronde: Hees - Aalst Tweede ronde en eerste natio nale: Deze ronde wordt afgehaspeld op 1 en 2 november 1986: Rapid St.-Niklaas - 't Wipke Herentals. Derde ronde en ere-divisie: Deze ronde wordt betwist op 29 en 30 november 1986: Vitesse Kruibeke - winnaar van de match Anderlues-Za- ventem. gekregen voor het sportiel be leid aangezien broer Eddy als trainer-coach naar In. Hasselt is verhuisd. Wel kan Peter De Smedt beroep doen op Jo Van Onsem als assistent-trainer. In de spelersgroep is er weinig gewijzigd, niemand ging weg en Ghislaine Brixhe komt van Evere de kern aanvullen. Ook de dames zijn met hun voorbe reiding gestart. Het trainers- duo P. De Smedt en J. Van Onsem bedachten een origine le manier om de speelsters voor het eerst te benaderen tijdens het verlof. Onder de vorm van enkele «karamel- verzen» zoals: «Wij vragen jul lie ook niet te tennissen met Chuck Hooper, MAAR wij ei sen wel 2.600 m in de 12 minu ten-test van M. Cooper» of nog «Als je regelmatig loopt zoals het zou moeten zijn zal Buggenhout-Bos voor U een heerlijke natuurwandeling zijn», werden de speelsters op hun verantwoordelijkheid ge wezen tijdens «het dode sei zoen». Op 31/7 werd dan voor het eerst verzameling geblazen op de looppiste te Lebbeke waar inderdaad de Cooper-test werd afgenomen. De daarop volgende trainingen waren ge spreid over Lebbeke en Bug genhout-Bos en op zondag 17/ 8 neemt Nopri-Lebbeke deel aan een tomooi te Tongeren. Daarna volgen nog twee stages in Louvain-La-Neuve en op 6 september wordt deelgenomen aan een tomooi in Nederland. Het volgende weekeinde wordt dan de eerste kompeti tiewedstrijd tegen Meeuwen gespeeld en valt het regime van drie trainingen per week terug op twee oefenstonden. Jeugdwerking De jeugdwerking die, vooral in het heren-team, de laatste sei- zoenep enigszins verwaarloosd werd, wordt vanaf nu intensief bewerkt. Naast de gratis hand- balweek die in de sporthal te Buggenhout doorgaat, vanaf 11 augustus, wil de V.Z.W. Avanti opnieuw een intensieve jeugdpolitiek gaan voeren. Bij Avanti beseft men tenvolle dat de «vette» jaren niet van zelf terugkomen. Toch blijft men gematigd optimist wat de toekomst oetrett. njaens ae eerstvolgende weken zal dan ook een perskonferentie wor den belegd waarop waarschijn lijk heel wat nieuws valt te rapen. Want nu blijven er inderdaad heelwat vraagtekens... EVA Boonwijk. Je moet het maar meemaken. In de drukkende warmte rond de wijk toeren tot je tong op je en heeft daar toch geen snoodaard een fiets klaargezet zeker? Een koersfiets nog wel! (foto piet RUDY WAUTERS WORDT NIEUWE CAPTAIN

De Voorpost | 1986 | | pagina 1