IASKETBALKLUB ZELE MIKT NAAR DE TITEL DANNY DAELMAN MET LEF EN BRUISEND VAN TALENT IT DE ANONIMITEIT? .K. WAASMUNSTER DEFINITIEF 0TTE SELEKTIE VOOR COLORADO SPRINGS TUEEL De Voorpost - 15.8.1986- 15 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z?l.4a60 BASKETBAL WIELRENNEN Zeelse ploeg heeft in het tussenseizoen een zeer grote aktiviteit aan de dag gelegd. De ree voorbije jaren in derde afdeling nestelde de ploeg zich bestendig aan de top, maar zo fel begeerde promotie naar tweede afdeling zat er tot hiertoe nog niet in. ambitieuze bestuursploeg gestimuleerd door een niet afgevende doorzetter als Roger an Hecke, laat het hoofd niet hangen. Ze hoopt dat de derde keer de goede keer wordt. »^Het is in die optiek dat de kern werd aangepast en uiteraard ook versterkt. idsi alle onderdelen zou het ge- dertussen wel ervaren hebben bestendig gemotiveerd te pi iel derwijze moeten uitgeba- wat die Van Hoeyweghenslo- blijven». nceerd zijn, dat er niets meer gan betekent. Keihard trainen in misgaan. Een titel wordt en een intense voorbereiding 8 teraard niet op kommando om kompetitieklaar te zijn te- De nieuwkomers noemen Lie- steld. Het grote vraagteken gen half september. Trainin- ven Van de Keere (Sunair niet de eigen ploeg maar de gen en wedstrijden staan nu Oostende), Patrick Arcay en genstanders. nog altijd in funktie van de Johan De Decker (Merksem). ele moet dit seizoen optor- kompetitie. Voor laatstgenoemde is het n tegen een aantal Waalse De Zeelse trainer geeft graag seizoen een vraagteken. Hij r£ oegcn, die steeds moeilijk in toe dat de inspanningen die de herstelt van een beenbreuk en üs te bekampen zijn. Ze mis- klub heeft gedaan er niet zijn komt eerder naar Zele om te m. n evenwel de standvastigheid om een doorsnee derde afde- revalideren. Indien hij vlug i* n het ganse seizoen een kam- lingsploeg te blijven. kompetitievaardig moest zijn, oenenimago aan te houden. «Dat de promotie een streef- is het een extra-versterking, raincr-coach Jan Van Hocy- doel is, noem ik normaal. De Verder kwamen Jan Van den t cghen is voorzichtig optimi- eerste opgave is nu om de Bossche (Waasmunster) en F, sch, maar dat doet niets af nieuwkomers in het spelkon- Dirk Piron (Hemaco Dender- m de ambitie die bij de cept in te passen. We beschik- monde) voor één seizoen naar y/ aaslander nog steeds borrelt, ken over een sterke kern, die Zele. ij is perfectionist, die tracht als kanshebber moet aangezien Er verlieten ook heelwat spe- o zijn groep goed voor te worden. Maar op de weg naar Iers de klub. Dirk Ongenaet reiden op de opdracht. de titel liggen veel onbeken- (naar Aalter), Mare Vernim- Zeelse spelerskern zal on- den. We zullen trachten om nien en Luc Blancquaert (naar Basketbal. Het kwintet dat dit seizoen de Zeelse versterking moet zijn: Lieven Van de Keere, Johan De Decker, Pat Arcay, Jan Van den Bossche en Dirk Piron (bvw) ietbal. De kern van B.C. Zele, waarmee men hoopt kampioen te spelen in derde afdeling en eindelijk de langverwachte motie te lukken (bvw) Hemaco Dendermonde) zijn de meest bekenden die uit de kern verdwenen. Cibo Zele versterkte zich met heelwat spelers van de derde klasser. Naast trainer-coach Coene zijn dit Peter Moens, Paul Van Damme, Luc Per- mentier, Bart Goetmaeckers. Voor Cibo een noodzakelijk heid om niet steeds tegen de degradatie te moeten kampen en een volwaardige tweede provincialer te worden. De kern Voor de reserven en eerste ploeg wordt beroep gedaan op o.a. Lieven Van de Keere, Rudy Putteman, Pat Arcay, Benny Mertens, Carlo Van Hulle, Herman Van den Broeck, Jan Van den Bossche, Jo De Brauwer, Johan De De cker, Dirk Piron, Geert D'Hooghe, Yvan Moens, De Maesschalck, Tackaert-Domi- nique Dauwe. Oefenprogramma Donderdag 14 augustus: 20 uur: B.C. Zele - Racing An twerp (tweede nationaal) Zaterdag 16 augustus: tornooi te Hansbeke Zondag 17 augustus: 16.15 u. en 18 u. Bornem - Zele Woensdag 20 augustus: 18.30 u. en 20.15 u. - Mercurius - Zele Donderdag 21 augustus: 20.15 u. Zele - Vilvoorde (tweede afdeling) Zaterdag 23 augustus: 20 uur: B.C. Zele - Hermes St. Ni klaas beker van België. Zondag 24 augustus om 18.30 u. B.C. Zele Okapi Aalst (tweede afdeüng) op terrein van Hemaco Den dermonde. BENO ALLEEN HIJZELF STELDE ZICH VOORAF ALS FAVORIET VOOR DE "GOUDEN FIETS" HANDBAL het september wordt bestaat H.K. Waasmunster vijf In die voorbije jaren diende het seniorenteam zich indig te beperken tot een bescheiden figurantenrolle- de provinciale reeksen. Er was steeds veel goede wil wezig maar het bleef alt(jd een min of meer dilletan- h gedoe, een lijn was er niet te ontdekken in de Btuele uitbouw van het seniorenteam. Het bleef dus en met de riemen die toevallig voorhanden waren, het ploeteren om niet te verdrinken. toch had elke insider een oog in de toekomst van Waasmunster. Jnder- dankzij zeer degelijk aan de basis wist de klub naam en faam te verwer- in de Belgische handbal- (e.g ld via een bijzonder suk- )lle jeugdwerking. Pupil- miniemcn en kadetten wa- igelmatig in strijd om de Vlaamse, Vlaamse en Bcl- e titel en een paar maal i konden de Waasmun- jeugdploegcn de opper- afschieten. Nu zijn een 1 van die jeugdspelers 16 jaar geworden en samen een doordachte transfer- ek wil H.K. Waasmun- nu ook furore gaan maken bet eerste team. Met Eddy De Vlieger, FI. D'Hanis en P. Dauwe komt er heelwat ervaring en klasse in de ploeg. Belofte Hans Bor- gers, de vierde transfer van H.K.W samen met de eigen jeugdspelers en de bestaande kern is nu goed omringd om tijdens het seizoen 1986-87 de finitief uit de anonimiteit te treden. Eddy De Vliéger Eddy De Vlieger is nu trainer speler bij H.K. Waasmunster. Meteen is een logische lijn doorgetrokken want het is in derdaad dankzij de ex-interna tionaal dat de jeugdwerking zulke hoge toppen scheerde bij de Waaslandse klub. Nu ver schillende van zijn jeugdspe lers het moeten gaan waarma ken in het fanionteam is De Vlieger zelf aanwezig om hen ook op het veld te begeleiden. De Vlieger heeft zijn spelers onmiddellijk gezegd wat zijn ambities zijn met de klub. Dit seizoen moet er beslist naar de kop van het klassement wor den gespeeld en een eventuele promotie zal in dank aanvaard worden. In elk geval moet H.K.W. om de twee seizoenen de promotie als streefdoel stel len en geloof ons, met de am bitieuze jeugd waarover de klub beschikt is dit beslist geen te hoge verwachting. Meteen moest de klub uitkijken naar een andere jeugdtrainer om de taak van E. De Vlieger over te nemen. In de persoon van P. Dauwe werd de witte raaf ge vonden want De Vlieger op volgen stelt beslist heelwat ei sen aan de gegadigden. Niet temin blijft de Lebbekenaar zich nog ontfermen over de pupillen-ploegjes. Voorbereiding Reeds op 2 augustus startte H.K. Waasmunster met de voorbereiding op het seizoen waarin de definitieve door braak moet gebeuren. Die eer ste zaterdag werd er getraind vanaf 14.30 u. en de training werd afgesloten met een wed strijd tegen Ajax Lebbeke 2. Tijdens de volgende weken werden twee trainingsavonden voorzien en elk weekeinde staan er oefenwedstrijden ge pland. Zo werd er tegen Loke ren gespeeld op zondag 10/8 en dit weekeinde wordt er deelge nomen aan het tornooi van Haachtse. Op zaterdag 23/8 is er een wedstrijd tegen Ajax 2 in Lebbeke om 16.15 u. en op zaterdag 30 augustus organi seert H.K. Waasmunster dan zijn eigen tornooi waaraan Ajax Lebbeke, Buggenhout, Izegem en Zwijnaarde deelne men. Het eerste weekeinde van september wordt aan de voorronde van de Beker van België deelgenomen en een week later volgt de eerste kompetitiewedstrijd met Gent 2 als tegenstander. Meteen zal H.K. Waasmunster beslist klaargestoomd zijn om Handbal. Eddy De Vlieger, nu ook trainer-speler bij H.K. Waasmunster (arch.) een favorietenrol te vertolken maar H.K. Waasmunster paart in de provinciale reeks Oost- deze maal ervaring aan jeugdig Vlaanderen. D.B. Zwijnaar- talent zodat de doorbraak tot de, Temse en eventueel Brabo de landelijke reeksen beslist Denderbelle worden wellicht tot de mogelijkheden behoort, de rechtstreekse konkurrenten EVA. 6 september krijgen de beroepsrenners een primeur ir de wielen. Doe dag immers wordt voor het eerst in geschiedenis van de wielersport het wereldkam- 9*nscbap buiten Europa gereden. De Internationale i weierunie wachtte niet op Greg Le Mond om het •3 unerikaanse Colorado Springs als dekor voor de tIstrijd te kiezen, titelstrijd die daar boven de 2.000 Uer zal worden betwist. iet iedereen was gelukkig met de keuze van Colorado rings want de Amerikaanse gebeurtenis moet duide- I anders aangepakt worden dan de W.K.'s die yrheen dus steeds in een Europees wielerland fats grepen. Dit wereldkampioenschap kan zo maar tt tussen de kriteria, ééndagswedstrijden of kleinere Menwedstrijden in gereden worden. Voor Colorado rings is een serieuze voorbereiding onontbeerlijk, dat is iets nieuws voor de wielerprofs. Ioonlijk wordty er bij ons bijna-gevochten voor een fictstoc ms in sefegfo du jaar ging alles blijkbaar veel ?r ",e kkelijker. Hei ongewone van deze 'itelstrijd sprak van tiers niet iedereen adn. Vedetten a anders vaste waarden als Vanderaerden en Eddy Planckaert be dankten voor de uitstap, de drie weken van huis kost de renners te veel en op de omloop van Colorado Springs hadden die twee het toch al niet zo begrepen. Vermits Claude Criquielional was het dan ook na lang aarzelen, wel een selektie aanvaardde werd de ploeg in funktie van de gewezen wereldkampioen uitgebouwd. Criquielion krijgt vier ploegmaats mee terwijl een I.udo Peeters bievoorbeeld zich ook al akkoord verklaarde Claude als kopman te aanvaarden. Tegenover het blok Criquielion staat de vier renners uit de ploeg Lotto. De Belgische wielerbond trok tien miljoen uit voor de voorbereiding en deelneming aan dit wereldkampioen schap. De renners worden vergoed voor de drie weken voorbereiding en financieel zouden ze met een even tueel sukses aardig beloond worden. Iedereen hoopt nu op Claude Criquielion die op de lastige omloop van Colorado Springs niet kansloos zou starten. Hugo Aerts Handbal. Pol Dauwe speelt bij H.K. Waasmunster en traint er tevens de jeugdploegen (arch.) "Nergens of door niemand word ik als kanshebber vooropgeschoven. Toch maak ik mij sterk. Reken erop dat je, zonder tegenslagen weliswaar, van mij zult horen. Wacht maar tot zondagnamiddag." Dat waren de woorden van Danny Daelman, vorige week woensdag na zijn overwinning in Buggenhout. De nieuweling uit Sint-Gillis-Waas zag er stralend uit. Toonde niet in het minst tekenen van vermoeidheid en keerde na het in ontvangst nemen van zijn prijs met de fiets huiswaarts toe. "Ik wil er nog zo'n vijftig kilometer bovenop doen", zwaaide de Oostvlaamse nieuwelingenkampioen ons toe. Toen erdween hij met de fiets voor een tocht doorheen het Waasland, die uiteindelijk Sint-Gillis-Waas, zijn woon plaats, als eindbestemming had. Herinnert de lezer zich nog de bijdrage in ons blad van vorige vrijdag waarin we Danny's kansen om eigenaar van de gouden fiets te worden, als zeer hoog hebben geschat? Het werd geen verkeerde gok. Danny werd in Wolver- tem-Merchtem na een vermoeiende tocht verdienstelijk winnaar. Hij had gans de wedstrijd beheerst. Eerlijkheids halve dienen we hier aan toe te voegen dat ook Peter De Frenne een ruim aandeel mocht opeisen. De nieuweling uit Letterhoutem werd hiervoor beloond met een tweede plaats. Toeval of niet? In de wedstrijd te Buggenhout werden Daelman en De Frenne ook de nummers één en twee. "Een Danny Daelman in konditie kloppen is een haast onmogelijke opgave", gaf Peter De Frenne in Wolvertem eerlijk toe, waarmee hij in herhaling viel van hetgeen hij na afloop van de wedstrijd in Buggenhout al zei. Zeventien overwinningen "Net voorbij halfkoers vormde zich een leidersgroep die zeventien renners verenigde en waarvan ik lid werd", zegt Danny Daelman. "Bart Peeters heeft later een aktie ontketend. Ik ben in achtervolging gegaan en kreeg Peter De Frenne in het wiel. Voordien was Pedro Rosselle al naar de vluchter opgerukt. We zijn tot bij Peeters geraakt. Later kregen we nog Kurt Pauwels in het gezelschap en toen de finale al bezig was verscheen tegen alle verwach tingen in ook nog Marnix Capelle ten tonele. In de laatste vijfhonderd meter greep ik de spits. Ik voelde mij bij machte om tot de finish stand te houden. Deze overwin ning is de mooiste die ik totnutoe behaalde." Danny Daelman is al lang vertrouwd met de fiets. "Jaren geleden begon hij met fietscross". verhaalt fiere vader Daelman. "In die kategorie werd hij tot drie keer toe kampioen van België. We reisden het ganse land af om zo'n wedstrijden óp te zoeken. Niet in ieder dorp wordt er immers aan fietscross gedaan. Even heeft hij ook nog de motor beklommen. Dat was niet al te zeer naar mijn zin. Toen hij ermee tegen een boom botste en een hersen schudding opliep, oordeelde ik het de tijd om het vehikel aan kant te zetten." Danny is daarna lid geworden van het nieuwelingenpe loton. Vorig jaar vielen hem een resem tweede en derde plaatsen te beurt. Van een overwinning bleef hij versto ken. Dit seizoen verloopt het allemaal anders. Veel beter. In Wolvertem-Merchtem veroverde hij een zeventiende overwinning. Of nog duidelijker gesteld. Het werd de zesde opeenvolgende zege. Hoewel hij op dit ogenblik met hoofd en schouders boven al zijn leeftijdsgenoten uit steekt, is Danny Daelman nog steeds de bescheiden jongeling. Een vrolijke spuiter en in dat opzicht overdui delijk een aardje naar zijn vaartje. Vader Daelman is de vriendelijkheid in hoogsteigen persoon. De appel is niet ver van de boom gevallen. (E.G.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 1