Weekblad ?ai leader lebeldeifreek Massa tweelingen te Aalst in nationaal kongres Paul Kinoo doet opnieuw een gooi naar Aalsterse prinsentitel Aalst heeft allereerste «Vredeshuis» Hi] haalde Aalst uit ZUlLkUllUielL lethargie Po LimBERaen i Voor wie iets beter zoekt Wanneer zwemmen er weer vissen in de Dender Happart niet, Caudron wel Tweede keer goede keer voor Popoll? Tien jaar na afsterven van Pater Kamie! Heireman... De Voorpost mjoMui 38- JMW8AN8 NR. 45 - 38 F Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken^/" Meubelen en decoratie Aalst 2000 vzw. Studie-, Onderzoeks- en Vormingswerk omtrent de Aalsterse samenleving en het gemeentebeleid organiseert een informatie-avond op maandag 17 novem ber te 20 u. aan boord van het passagierschip "De Wilmar", Sint-Annabrug. Als eerste spreker zal de h. De Brabander, van het Instituut voor Hygiëne en Epidemiologie, de resultaten van de onlangs geaktualiseerde studie over de vervuiling van de oppervlaktewateren konkreet toelichten voor de :r. Cappaert Ivo en de h. Van de Casteele Paul, resp "en direkteur en adjunkt-direkteur van de Vlaamse uiveringsmaatschappij zullen de taak en de rol van itschappij toelichten (o.a. toezicht op de kwaliteit Dender, verlenen van lozingsvergunningen en erop,...) en tevens de huidige stand van zaken zuivering van de Dender. he;ren ingenieurs Galle en Van Ginderdeuren, afge vaardigden van het stadsbestuur, zullen het informatiege deelte besluiten met een toelichting over het Algemeen Rioleringsplan in Aalst. Uiteraard zal het publiek daarna vragen en opmerkingen kunnen formuleren. (l.h.) In de nieuwe spektakelzaal van de Keizershallen kwamen verleden zaterdagnamiddag en ivond zowat 250 tweelingen uit alle uithoeken van ons land opdagen. De tweede ■menkomst van de in 1983 opgerichte Nationale Bond van Tweelingen waarvan de vteiing Aerts uit Paal - Beringen aan de basis ligt. De eerste ontmoetingsdag te flelchteren een paar jaar terug werd een sukses. Wat van deze te Aalst bezwaarlijk kan ptgi worden. Het aantal aanwezigen buiten de (niet betalende) tweelingen en wat imilieleden was eerder aan de magere kant. Het programma was ook eeriSer weinig gespierd waarbij de hoofdschotel gelukkigljjk gevormd werd door twee eminente 'J de j professoren die op het van tweelingen baanbrekend werk verrichten dat ten goede komt aan de tweelingen zelf maar tevens grote invloed uitoefent wat betreft de looruitgang met reuzenschreden van de geneeskunde in het algemeen. Beide professoren die zich ook (tel. U53/78.81.UU)die zich sa- in het algemeen en de dienst in vulgariserende taal tot de men met haar tweelingszuster toerisme in het biezonder een om aal richtten geven de Nationa- en een valable team inzette steek liet vallen door niet van in: 8- k Bond logistieke opvang en voor het welslagen van deze deze unieke gelegenheid dat ledische begeleiding en zien ontmoetingsdag. mensen uit alle hoeken van het i de aanwezige tweelingen Werd het geen flop, een knal- land te Aalst zijn te profiteren ten klankbord voor de eigen Ier werd het allerminst door enige toeristische promo stellingen, Beroep werd dan Naar redenen werd dan ook tie van de Keizerlijke Stede al ook gedaan opdat de tweelin- door nationaal voorzitter van ware het maar de projektie van ;en niet alleen een cnquètefor- de Bond gezocht om de minde- dia's over Aalst en omgeving oulier zouden invullen maar re toeloop te verklaren. samen met het uitreiken van moral opdat ze zich zouden Als allereerste schuldigen wer- folders van «de plezante stad» peperen, van eikaars erva- den de persjongens genoemd die finaal heel wat minder ple- rógen leren en zich organise- die van deze samenkomst niets zant werd ervaren, ïn in werkgroepen om geza- zouden hebben gemeld. Ze Derde schuldige zouden de or- lelijk representatieve speci- vergeten dan wel erbij te voe- ganisatoren van een tweelin- jfcke problemen van meerlin- gen dat het met de uitnodigin- genshow in Torhout kunnen onder de aandacht van het gen gericht tot de pers mank zijn, die enkele weken terug liek te brengen. Ze kunnen liep. Persoonlijk kreeg ik geen een show organiseerden waar- ook individueel richten tot enkele uitnodiging onder ogen bij meerlingen als curiosa wer velde professoren. en moest ik het nieuws «van den gepresenteerd en stel voor bezijdsweg» vernemen. Toch stel op het podium moesten voel ik me safe want in «De defileren onder het kritisch it-Vlaanderen zoals u Voorpost» werd de manifesta- oog van een jury. Tot dergelij- 'J 'e®st reeds 22 jaar met tie tijdig en volledig aangekon- ke esbattementen laten twee- o jlanaterie bezig, uitgerekend digd. lingen zich lievei niel verleiden lionze provincie ontstond on- Andere schuldige zou het en wellicht is een aantal twee- impuls van de tweeling stadsbestuur zijn, dat niet lingen niet komen opdagen ■aert de allereerste provin- zorgde voor valabele opvang, ómdat gevreesd werd dat het afdeling. Anny Aerts, bv receptie in de stadsfeest- ook te Aalst dergelijk spekta- lid van een éénciïge twee- zaal, de Keizershallen ver- kei zou geworden zijn. Niets en en moeder van een der- huurde voor 36.000 fr. maar was echter minder waar. Te ijk stel, nam de organisatie daar kwamen dan nog heel wat Aalst werd het geen keuring, 1 deze samenkomst op zich. supplementaire kosten van geen selektie. Gewoon een dus alleszins van wanten doeken, kuisen en allerlei nog ontmoetingsmogelijkheid om nde dame uit Hofstade, op te halen gerei bij. Gesteld eikaars ervaringen te verne- •rmondsesteenweg 73 werd ook dat het stadsbestuur men en er de passende gevolg trekkingen uit te distilleren. Alleen kregen de tweelingen een herdenkingsgeschenkje en de kinderen van Sint-Maarten wat snoep. Happart niet Wie naar Aalst gekomen was om er José en Jean-Marie Happart mee te maken, kwam bedrogen uit. Deze tweede handsburgemeester gaat wel licht liever naar Liège dan naar Vlaanderen. Manu en René Verreth, ge weet wel van «De Collega's» waren er evenmin. Wellicht van dienst te Meche- len in het Miniatuurtheater. De pseudo-tweeling Eric Ge- rets en zijn Aalsterse dubbel ganger uit de Welvaartstraat lieten eveneens verstek g Wel present was volksverte genwoordiger Jan Caudron met tweelingbroer Luc, gewe- zan waard van «'t Gulden Vlies». Bij de kinderen was de twee ling De Rijck uit Denderleeuw de allerjongste. Pas 9 maand. Aals'- was °P bezoek in de Keizershallen en moest er telkens twee identieke handen drukken. Het was immers de dag van de tweelingen en we vragen ons af of de brave man soms niet de indruk moet gehad hebben of hij niet te diep in het glas had gekeken a Vervolg op blz. 4 Niet de realisatie van een «Vredeshuis» lukte baanbrekend pacifist dr Jef De Loof, alom lekend via «Medici tegen Atoomwapens» alleszins een nationale zoniet een mundiale primeur. Na twee jaar zoeken waarbij de voorzitter ondertussen de eigen woning aan de Karei van k Woestijnestraat ter beschikking stelde, werd uiteindelijk een onderkomen gevonden tp het gelijkvloers van het woonhuis nr. 8 aan de Esplanadestraat. De kubusvormige logo met de bouwstenen en de vredesduif w(jst u trouwens de weg. Waar aanvankelijk werd geop- het nodige derop en deran. ren een supplementaire dimen- ferd voor een gebouw (aan de Een werk van vrijwilligers, sie verlenen. Een gezellige uénartstraat of bij de Water- Een leraar van het VTI zorgde ontmoetingsplaats voor indivi- »ren) waar gelijkgerichte ver- er met zijn studenten voor de duelen en voor verenigingen. Migingen onderdak zouden elektriciteit, een andere van Ook van afspraak voor scholen flndcn werd nu geopteerd het HRITO voor het sanitair zelfs buiten de gewone ope- 'oor een meer kleinschalig en een hele groep voor al de ningsuren. projekt. Een aantal verenigin- rest. Alles keurig in vredevol P had inderdaad ondertus- wit met keurig kontrasterend Koöeratie l.p.v. konfrontatie reeds elders een tehuis bordeaux. Een étalagevitrine, Bij de opening voor een vol Éffclri- een biblioteek en tijdschriften- huis, leefde initiatiefnemer dr. Gehuurd vanaf 1 oktober 11. kollektie, een dokumentatie- Jef De Loof de geest van sa- jerd naar de planning cn on- centrum, een infozaaltje met menwerking die het hele team «r koördinatie van Herwig 50 zitplaatsen, een bar met bezielt gedreven door een >an Holsbeeck door vrijwilli- natjes en droogjes, sanitair en breeddenkendheid en pluralis- in zes weken tijd een ju- een tuintje. Aalsterse artiesten me. Vrede niet enkel tussen *teltjc gerealiseerd. Een ge- schonken of gaven in bruikleen Kllig ontmoetingshuis met al ;en aantal werken die de mu- Vervolg op blz. 4 Voor een paar maanden werd hy net op de eindstreep geklopt daar zyn vriend Patrick I. Popoll zag het zo begeerde eerbetoon dat een prins karnaval in Aalst te beurt valt, aan zyn neus voorbijgaan. Zijn verkiezingsnederlaag was voor hem geen moment om in zak en ts te kruipen. Integendeel, dezelfde avond al kondigde hij aan dat hij in 1987 een nieuwe poging zou ondernemen om de hoogste karnavaleer in de wacht te slepen. Was de entourage vorig jaar eerder aan de povere kant, Popoll heeft de lessen uit de campagne van vorig jaar geleerd en goed onthouden. Nu kan hy beschikken over een haast Amerikaans uitgerust team van medewerkers die zich honderd procent inzetten om hun kandidaat naar de titel te loodsen. Maar Popoll zelf doet aardig mee en zorgt ervoor dat er in zijn campagne geen moment van verpozing zit. We troffen hem aan in zijn winkel. Rustig wachtend op onze komst. De sigaret genie tend rokend tussen de over vloed aan gordijnen, overgor dijnen, karpetjes en allerlei ander materiaal voor de bin nenhuisinrichting. Ogen die boekdelen spreken, een mond die onmiddelijk openpiooit tot een glimlach en een begroeting of hij je al jaren kent. Paid Kinoo in al zijn eenvoud en eerlijkheid, in al zijn prinselij ke grootheid en waardigheid. Een middenstander die een gooi doet naar de prinsentitel van Aalst. Je kan moeilijk hoogte krijgen van deze charmante en inne mende man die het hart op de tong heeft en waarbij elk stuk je vezel van zijn lichaam, elke zenuw van zijn vege lijf ver bonden is met karnaval. Popoll schenk de koffie in en wij ne stelen ons makkelijk in de ze- Aalst. Popoll doet opnieuw een gooi naar de prinsentitel, 0"dertussen genietend van met inzet van al zijn overtuiging (a) zlJn 'nsench,e woo"ka- mer. Dat is hij ook aan zijn beroepsaktiviteit verplicht. Karnaval bovenal Op een tafel liggen de eerste resultaten van affiches en brie ven die de karnavalesbatte- menten van Popoll aankondi gen. Overal vindt men de af beelding terug van de man met de eeuwige glimlach die ons bij een eerste blik eventjes deed denken aan de beroemde En gelse komiek Marty Feldman. Je weet wel, de man met die formidabele ogen die in alle richtingen kunnen draaien en haast zoals bij een vis uit hun oogkassen puilen. Popoll man keert alleen die heel speciale ogen om een perfekte dubbel ganger van Feldman te zijn. Al het andere heeft hij. Vooral zin voor humor, voor grapjas serij, voor plezier en leute, voor karnaval. Hij heeft een brief geschreven naar alle kar- navalverenigingen van Aalst om zich voor te stellen. Eigen lijk was dat niet nodig vonden wij, want Popoll heeft tijdens de voorbije prinsenverkiezing laten zien wat hij in zijn marsch heeft. Maar hij is be leefd. In die brief zegt hij steeds bereid te zijn langs te komen op bijeenkomsten van die karnavalverenigingen om lijfelijk kennis te maken met elkaar. De brieven zijn al een tijdje verstuurd, maar blijk baar werkt de kamavalpost in Aalst niet optimaal. De res pons is voorlopig schaars te noemen. Maar geen nood, Po poll gaat dan maar zelf naar de verenigingen toe. Hij is pre sent op alle mogelijke en on mogelijke feestjes, etentjes, organizaties en manifestaties, ongeacht de aard ervan die door karnavalgroepen worden georganizeerd. En dat zijn er een massa. Alle vrije tijd gaat naar karnaval zegt PopoH die plots in een kast duikt en uit Vervolg op blz. 4 Tien jaar terug overleed plotseling Pater Kamiel Heireman s.j., geboren en getogen Aalstenaar doch als Jezuïet achtereenvolgens aan verschillende vestigingen verbonden. Tijdens het Dirk Martensjaar by voorbereiding en uitvoering van de meest waardevolle, meest prestigieuze en meest hoogstaande kulturele manifestaties te Aalst sinds wereld oorlog II was Pater Heireman, alhoewel in het klooster te Leuven, in de Keizerlijke Stede de zeer gewaardeerde wetenschappelijke en technische begeleider. Hij was de geestelijke vader van tal van kulturele manifestaties op hoog niveau en de bezieler van een jonge ploeg enthousiastelingen met o.m. de huidige stadssekretaris en professor Christiaan Willems, de archivaris-konservator Karei Baert, de Lebbeekse archivaris Meester Jef Dauwe en de onlangs met rust gegane kuituurattaché Albert Van der Ghylen. Pater Kamiel Heireman wist Aalst op te tillen uit zijn le thargie en het bewust te maken dat het tot heel wat meer in staat was dan tot wat tot dan toe eerder fragmentarisch het geval was geweest. In de eu charistieviering van verleden maandagavond, het tiende «jaargetijde» werd hem na ook in de Jezuïetenkapel aan de Pontstraat een intieme postu me hulde gebracht door kultu- reel Aalst - gedeeltelijk ver grijzend - waaraan Louis Van der Paal in de prachtig na de brand gerestaureerde kapel Aa,sl- Ha de plechtige opening van het Vredeshuis werd er nog duchtig nagekaart over faire^imen^è beende6™611 °nze toekomst, (a) 'n de tiende verjaringsmis waarin rektor Van Looy s.j. en archivaris Karei Baert passen de voorbeden formuleerden belichtte voorganger pater Ge- niets s.j. in zijn homilie de figuur van de overledene, een kultureel voorman van for maat die Aalst nooit kan ver geten. Trouw te mogen zijn aan God en aan zichzelf, het kristelijk geloof te mogen bele ven, goede vrienden te hebben sierden hem. Niet in het minst de kans heel wat gelegenheden te vinden om zijn uiteenlopen de gaven in dienst te kunnen stellen van wie er beroep op deed in de wetenschap ver deeldheid te zullen overwin ning en eenheid te brengen, positief iets onder de mensen te zien groeien.En dit alles streefde hij na in eenvoud en bescheidenheid, vriendschap pelijk en dienstvaardig en met een vroomheid waarvan heel wat van zijn nagelaten gedich ten een sprekend bewijs zijn. Pater Heireman heeft zonder lawaai het goede gedaan. Ka miel was een stil licht in zijn midden, licht dat echter bij zijn heengaan niet is gedoofd. Opgegaan in het grote Licht blijft het schijnen in ieders her innering. Vervolg op blz. i Vroom aandenken aan Pater Kamiel HEIREMAN S.J. Behoren ie Aalst of 'verleden ie Leuven

De Voorpost | 1986 | | pagina 1