\__y STREEKNIEUWS JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 BEECKMAN 053/70.02.93 De Voorpost-30.1.1987- 11 Berlare Wipschietingen Vrijdag 30 januari te 19.30 uur bij Blauwe Duivels St. Hubertus Donk. Zaterdag 31 januari te 15 uur bij K.M. Donk Eendracht café St. Hubertus. Zondag 1 februari te 9.30 uur bij Blauwe Duivels St. Hubertus en te 15 uur bij Kermisvogels Uitbergen en bij Rodeo Overmere. Maandag 2 februari te 15 uur bij K.M. Donk Eendracht café St.- Hubertus. Dinsdag 3 februari te 19 uur bij Kermisvogels te Uitbergen. Afhalen fietsplaten De regeling voor het afhalen in Groot-Berlare is als volgt: Berlare: in raadzaal Dorp 96, maandag 2 februari en dinsdag 3 februari telkens van 9 tot 12 uur. Overmere: gemeentehuis Overmere, van 9 tot 12.30 uur, op woensdag 4.2.87. Uitbergen: op vrijdag 6 februari gemeentehuis Uitbergen van 10 tot 11 uur. Ophaling oud papier in Berlare Woensdag 4 februari wordt het oud papier in Berlare opgehaald. Bevolkingsdienst De bevolkingsdienst zal speciaal toegankelijk zijn van 17 tot 18 uur. In Uitbergen op 3 februari. In Overmere op woensdag 5 februari en op vrijdag 6 februari te Berlare. Kookles bij KVLV Berlare Dinsdag 3 februari te 19 uur is er kookles in de zaal van het parochiehuis met als tema «Rijst kan zowel hartig als zoet, klassiek als exotisch zijn». Gouden bruiloften Volgende echtparen vierden hun vijftigste huwelijksverjaardag: Van Peteghem Maurice-De Keukeleire Maria, Broekstraat Overmere (op 23/1/87). Van Weyenberg Johannes-Buyle Alida, Dorp 92, te Berlare (op 6/2/87). Roggeman Florent-Geeraert Maria, Bunderstraat 8, Berlare (6/ 2/87). Bij KWB Berlare Vrijdag 30 januari organiseert de KWB kookploeg in de zaal van het parochiehuis een «Spaghetti-avond» te 19 uur. Op zaterdag 31 januari is er in dezelfde zaal een verklede 'kamavalfuif. Aanvang te 19.30 uur. Bij koninklijke fanfare De Vriendenbond De Koninklijke fanfare «De Vriendenbond» Berlare heeft voor het komend jaar reeds een goed gevuld programma met o.a.: vrijdag 27 maart een lentekoncert in zaal parochiehuis te Berlare; zondag 29 maart deelname aan «Half-Vastenstoet» te St.-Gillis- Dendermonde; zondag 3 mei deelname aan Meikoncert te Oudegem; zondag 21 juni in Sacramentsprocessie te Berlare; zaterdag 15 augustus: Muzikale Oogstfeesten - opstappen in Half Oogstprocessie met nadien aperitiefkoncert op het Briel- plein gevolgd door een maaltijd in de zaal van het parochiehuis; zaterdag 26 september Kermiskoncert in de sporthal; zondag 27 september kermiskoncert op de kiosk Dorpsplein; zaterdag 17 oktober en zondag 18 oktober St. Ceciliafeesten in zaal van het parochiehuis Berlare; vrijdag 18 december «Kerstkoncert» in zaal parochiehuis. januari. Als er genoeg sneeuw ligt in Ovifat vertrekt men in Beveren aan het Gildenhuis om 7 u. stipt. Inschrijven bij Dirk Van De Velde, Floralaan 19, tel. 775.49.46, en Danny Van Hove, Gaverland 2 te Beveren. Vakantiesalon Vakantiegenoegens Melsele bezoekt zaterdag 31 januari het vakantiesalon in Antwerpen. Gezamenlijk vertrek in Melsele aan het vroegere gemeentehuis om 14 u. Lourdesavond bij KWB-Beveren Vrijdag 30 januari om 20 u. wordt bij de KWB van Beveren een Lourdesavond ingericht samen met de KAV van O.L.Vrouwpa- rochie. Eén en ander vindt plaats in de Katholieke Kring. Alle Lourdesvaarders en geïnteresseerden zijn welkom. Gespreksavond over Aids Bij de Vlaamse Vrouwenbeweging Nele wordt op woensdag 4 februari in Motel Beveren een gespreksavond ingericht rond het thema «Aids», oorzaken en preventie. Dit onderwerp wordt behandeld door dr. Rik Vermuyten. Nadien zijn er pannekoeken met konfituur of suiker en koffie voorzien. Bijdrage voor de leden 200 fr. Niet-leden betalen 260 fr. Intekenen bij de kernleden tegen 30 januari. Happy Swimming Hour te Beveren «Happy Hour» is een gezellige Engelse traditie waarbij Britten op vooraf aangekondigde tijdstippen in hun favoriete pub tegen sterk gereduceerde prijzen een «ale» of een ander gerstenat gaan drinken. Vele bedrijven trakteren hun personeel bij bijzon dere gelegenheden op minder drukke dagen. In het gemeen telijk zwembad te Beveren wordt met ingang van 5 februari eveneens zo'n Happy Hour ingericht. Alle zwemlustigen kunnen er tegen slechts 20 fr. per zwembeurt komen zwemmen, elke donderdag van 16 tot 17 u. (niet geldig tijdens de vakantierege ling). GTI speelt «De Leraarskamer» Het personeel van het gemeentelijk technisch instituut van Beveren voert op vrijdagen 6 en 13 februari en zaterdagen 7 en 14 februari het toneelspel «De Leraarskamer» van Liliane Wouters op in een regie van. Wilfried Van De Velde. De vertoningen vinden plaats in de eetzaal van de school en vangen aan telkens te 20 u. Kaarten zijn te verkrijgen op het sekretariaat van het GTI, tel. 03-775.85.11. In de rolverdeling Wilfried Van Daele, Dirk Van De Velde, Veerle Daman, Lutgart Heirbaut, Sylvain Luycks en Jos Meyvis. Inkom 100 fr. Jaarfeest BGJG Verrebroek Zaterdag 31 januari wordt in het Ontmoetingscentrum te Verre broek het jaarfeest voor de leden van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen gevierd. Begin om 20 u. Het wordt een heuse gourmetparty. KAV-turnreeks te Vrasene Op 5, 12, 19 en 26 februari geeft Els Vercruyssen tumles voor de KAV in de sportzaal van de jongensschool. Het thema «Voel je thuis in je lichaam» wordt gekoppeld aan een gesprek hierover en een doe-oefening. Neem kontakt met de bestuursle den Ivonne Van Dessel of Marleen De Puysseleyr. Zij bezorgen u alle inlichtingen. Aanvang der lessen telkens te 19u30. Film- en Videogala VTB-VAB Wil je kennismaken met de suksesrijke films van de Beverse Smalfilmklub zoals «Ommekeer» en andere scenariofilms van Frangois Aelbrecht, dan kan je terecht op 7 februari vanaf 20 u. in de zaal van het Parochiecentrum te Beveren. Daar wordt immers het «Eerste Film en Video Gala» gehouden met medewerking van de VTB-VAB Beveren. Keppens en Kris Van Huyneghem. De regie is in handen van Karei Jacobs. De herhalingen zijn reeds begonnen en de technische VTI- ploeg begint de dekorontwerpen vaste vorm te geven. Klank- en lichtspecialisten zijn Willy Van Wambeke en Mare De Wachter. Lieve Piron grimeert en Firmin Vergauwen zegt voor. De Michielsgezellen kijken dan ook met vertrouwen uit naar de opvoeringsdata: 20, 2127 en 28 maart, telkens in de zaal van het klooster te Buggenhout. Dendermonde Beveren Buggenhout Langlaufen Vakantiegenoegens gaat langlaufen in de Hoge Venen, op 31 Uitreiking van de fietsplaten Het uitreiken van de fietsplaten zal gebeuren op de volgende zitdagen: - op het gemeentehuis van Buggenhout op donderdag 5 februari 1987 in de voormiddag van 9 tot 11.30 u., in de namiddag van 13.30 tot 15.30 u. - in de herberg «Drijtoren» te Opdorp Dries op maandag 9.2.1987 in de namiddag van 13.30 tot 15.30 u. - in de herberg «Biekorf» te Buggenhout Opstal op maandag 16.2.1987 in de namiddag van 13.30 tot 15.30 u. Prijzen: gewone rijwielen 50 fr., bromfietsen 80 fr. Het kantoor van de belastingen te Lebbeke zal gesloten zijn op donderdag 5 februari 1987. Michielsgezellen met nieuwe voorzitter op huwelijksreis Na de benoeming van Z.E.H. Schollaert tot deken te Lebbeke, zat toneelgroep «De Michielsgezellen» zonder voorzitter. Be langstellend werd dan ook uitgekeken naar de komst van de h. H. Vercauter, de nieuwe direktuer van het St.-Vincentiuscollege. Gauw werd duidelijk dat de nieuwe patron de toneeltraditie wilde verderzetten. Hij aanvaardde dan ook het voorzitterschap van de toneelvereniging. Onder zijn impuls werd voor dit seizoen het toneelstuk «Huwe lijksreis zonder man» van de hand van Leo Lenz, voor opvoe ring uitgekozen. Akteren in dit stuk doen: Greet Van den Breen, Agnes Van Huyneghem, Karei Bosteels, Karei Jacobs, Maurits Zaterdag 31 januari 08.15 u.: Studiereis naar Oostende en Veurne: met geleide bezoeken aan het Provinciaal Museum van Moderne Kunst en de retrospectieve over Permeke (met stadsbezoek aan Veurne), ingericht door de Oudheidkundige Kring-Dendermonde. 09.30 u.: Tentoonstelling: «Kiezen voor kunst», van plaatselijke kunstenaars. 2* dag: Opstelling van de tentoonstelling voor het ruimere publiek met begeleiding van bezoekers, ingericht door C.S.C.-St.-Gillis-Dendermonde, in het oud gemeentehuis te St.- Gillis, tot 17.30 u. 10.00 u.: Opluisteren huwelijksmis: Geert Stalmans met Nadine De Koninck, door Jeugdharmonie Dynamic-Dendermonde, in de St.-Nikolaaskerk te Buggenhout. 10.00 u.: Langdurige vorming: 3' les in de reeks «De achterkant van het nieuws», ingericht door KWB-Keur, in zaal De Klok. 10.00 u.: «Klavertje vier»: gevarieerd programma met muziek, interviews, socio-culturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dierenbescherming, op radio 't Ros - 103,9 FM, tot 12.00 u. 17.00 u.: Algemene Vergadering: met goedkeuring jaarpro gramma gevolgd door feestmaaltijd, ingericht door S.V.V.- Dendermonde, in Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde. 20.00 u.: Jaarlijks kwistornooi: ingericht door St.-Cecilia Appels, in zaal Half Af te Appels. Zondag 1 februari 08.30 u.: Wandelen: wekelijkse wandeling van 12 km, in het Dendermondse voor leden en niet-aangesloten wandelliefheb bers, ingericht door WTC De Morgenstond. Vertrek aan café Welkom, St.-Gillislaan 58. 09.30 u.: Tentoonstelling: «Kiezen voor Kunst». 3' Dag: open stelling voor ruimer publiek met bekendmaking laureaten en winnaars van de wedstrijd, «Bon op kunstwerk», ingericht door C.S.C.-St.-Gillis-Dendermonde, in het oud gemeentehuis. 10.00 u.: Oefenstonde vendelen: voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 10.00 u.: Inschrijvingen basiscursus wijnmaken: in 4 bijeen komsten wordt men binnengeleid in de kunst van het zelf wijn maken. Meer info: tel. 21.05.59, ingericht door VZW Dender mondse wijnmakersgilde 't Vaatje, Lange Dijkstraat 38 te Den dermonde. Op 6/2 (20u.-22u.), 8/2 (llu.-12u.) en 13/2 (19u- 21 u.) kan men ook nog inschrijven. Maandag 2 februari 14.00u.: Studiekring: voor de kernleden van K.A.V.-Oudegem, in het Parochiecentrum, Hofstraat 9a te Oudegem. 14.00 u.: Lichtmiswandeling: traditiegetrouw een wandeling langs de Schelde naar Vlassenbroek, ingericht door C.M.B.V.- Dendermonde, samenkomen aan het Torenhof, Leopoldlaan te Dendermonde. 19.00 u.: 't Ros sportief: informatief programma met sportuit slagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportvedetten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 19.30 u.: Lichtmisviering: te 20.30 u.: Algemene vergadering «Je huid in alle omstandigheden» door dr. H. De Keyser, ingericht door C.M.B.V.-Grembergen, in het Parochiaal centrum te Grembergen. 19.30 u.: Bezinningsavond: debat, ingericht door K.V.L.V.- Lutterzele, in de Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis. Dinsdag 3 februari 09.00 u.: Ochtend seminarie: «Voel je thuis in je lichaam», met als spreker dhr. Dirk De Landtsheer, ingericht door K.A.V.-St. Gillis-centr. in het Gildenhuis, tot 11.30 u. 14.00 u.: Studiekring: voor alle kernleden van K.A.V.-Grember gen, in het Parochiaal centrum. 19.30 u.: Kookles: «Uit de eiermand», ingericht door K.V.L.V. Baasrode in zaal Scaldis-Ontmoeting. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te Dender monde, ingericht door de groep A.A. 20.00 u.: «Focus»: informatief programma, stadsberichten, cio-culturele info-kalender en persberichten van Dendermondse verenigingen, op radio 't Ros - 103.9 FM. 20.00 u.: Vijf eeuwen Westerse cultuur: Prof, Jacques Claes over «Wijkende dingen en groeiende Melancholie», ingericht door het Davidsfonds Dendermonde, in het stadhuis. Woensdag 4 februari 14.00 u.: Kinderfilmnamiddag: «Brontosaurus», deze film is een pleidooi voor natuurbescherming. Tomas probeert er zelf wat aan te doen, in zijn omgeving. Inkomprijs: 80 fr. niet-leden, 60 fr. leden, volwassenen zijn ook welkom, ingericht door Jefi-Dender- monde, in het stadhuis. 19.00 u.: Naaicursus: Dameskleding II, ingericht door K.A.V.- Oudegem, in het Parochiecentrum, Hofstraat 9a. 20.00 u.: Bestuursvergadering: voor de leden van de Fotografi sche Kring, in de Kerkstraat 26 te Dendermonde. 20.00 u.: Voordracht: «Kunnen en willen jongeren persoonlijk zijn?», ingericht door C.M.B.V.-Dendermonde, in het stadhuis. 20.00 u.: Dansronde: voor V.V.K.B.-Reynout in het lokaal. Donderdag 5 februari 20.00 u.: Gespreksavond: «Onze sociale zekerheid, bedreigd», met als spreker dhr. E. Van Hecke, ingericht door K.W.B.- Dendermonde-Centrum, in de Mariokring. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: opvangvergadering voor mensen met drankproblemen, in het stadhuis te Dendermonde, ingericht door de groep A.A. Inlichtingen: schrijven PB 12 Dendermonde 2. Vrijdag 6 februari 20.00 u.: Toneelvoorstelling: «Appartement te huur» van J. Van Hoek, door toneelvereniging Feniks-Schoonaarde, in de Paro chiale zaal, Moleneinde te Schoonaarde. Reservatie: Mevr. Vanhauwe, tel. 052/42.35.79. 20.00 u.: Bijwonen: van toneelvoorstelling «Het Geiteneiland» door de Leeuwerckenaers in het V.T.I., voor C.M.B.V.-Oudegem. Hamme 'DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Siht-Gillis- V Dendermonde V Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 k 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 AALST Berlare. In cafe De Posthoorn overhandigde de middenstandsvereniging «Ieders BelangKallo. Heel wat belangstelling voor dé komst van Armand Pien naar het parochiehuis, de hoofdprijs van 100.000 F aan de winnaars het echtpaar Hubert Adam en Gerda De nationale weerman had het over \Er is nog toekomst voor het jaar 2000» (Iv) Tackaert. De prijs werd uitgereikt door middenstander Willy Verdurmen (jj) Uitslag kleurwedstrijd Uitslag van de kleurwedstrijd ingericht door de KWB van Moerzeke-Kastel. Kategorie 3/5 jaar: 1Van Hoey Bart, 2. Van Geyte Maarten, 3. Vermeir Nathalie, 4. Van Hoey Anneleen, 5. Lelie Deborah, 6. Verhelst Heidi, 7. Sertijn Sofie, 8. Peelman Olivier. Kategorie 6/9 jarigen: 1. Waegeman Tim, 2. Huylebroeck Kelly, 3. Colman Tanja, 4. Raemdonck Kelly, 5. Colman Kris, 6. Nevens Olivier, 7. Van Riet Johan, 8. De Bus Liesbeth, 9. Van den Bulck Melissa, 10. Van Duysen Sofie, 11. Colman Louis, 12. Robberecht Kevin. Kategorie 10/12 jaar: 1. Claessens Kris, 2. Peelman Annelies, 3. Eyckerman Johan, 4. Weyn Anja, 5. Huylebroeck Evy, 6. Van den Bulck Edward, 7. Peelman Cindy, 8. De Beer Toon. De jongste deelnemer, Maarten Van Geyte, kreeg een speciale prijs. K.V.G. De Katolieke Vereniging voor Gehandicapten organiseert op zondag 31 januari in de zaal Den Bond, Kapellestraat 1, een lichtmisfeest. Men start om 14 uur met pannekoeken naar believen, gans de namiddag door. Er zijn tussendoor verschil lende volksspelen voorzien waaraan mooie prijzen verbonden zijn. En er is ook gelegenheid tot kaarten. Sint-Annagilde De mannen van de parochie Hamme-Sint-Anne hebben een Sint-Jozefsgilde en een Sint-Antoniusgilde. Daarom gaan de vrouwen aldaar ook een gilde opbouwen met de h. Moeder Anne als patrones. Er wordt momenteel gewerkt aan een soort van statuten voor de gildë. Al wie Anna heet wordt nu al uitgenodigd om zeker in te schrijven bij de Sint-Annagilde. Volksdanskursus De volksdanskursus in zaal "De Zouaaf" is zopas gestart met een 40-tal deelnemers. Maar er kunnen er nog meer bij. Wie nog wil aanpikken kan dit doen. Hij of zij hebben keuze tussen twee dagen: ofwel zondagvoormiddag, ofwel maandagavond. Telkens in zaal De Zouaaf. Hamse Neerhofvrienden De Hamse Neerhofvrienden hebben een nieuw bestuur gekozen. Het ziet er nu uit als volgt: voorzitter Paul Praet, ondervoorzitter Gilbert De Rudder, sekretaris: Patrick De Rud der, schatbewaarder: André Verbeke, bestuurslid Franky Bombeke. Horlogeprijskamp Uitslag van de horlogeprijskamp georganiseerd door de wielerklub "Nering door Sport" ten voordele van hun wielerkoer sen. 52 min. 37 sec. Heirbaut Robert (op een lijst van Van den Brande Jean), 07.01sekr. Van Moerzeke Geert (Baert Pierre, 15.10' De Pillecijn Chris (De Loose André), 32.58' Smet Maria (Smet Maria), 22.22' De Beule Jozef (De Corte Juliette), 47.23' Vermeer Camiel (De Loose Pierre). De prijzen kunnen worden afgehaald in lokaal De Lijmpot, Spoorwegstraat 2. Kultureel Komitee Het Kultureel Komitee heeft zijn programma bekendgemaakt voor dit seizoen. 2 februari: de gebroeders Verreth in "Vrouwen- Hamme. In Moerzeke werd Eleutherius De Smet verko zen tot prins karnaval 1987. Hij zal de naam Their I dragen (vh) Lokeren. In de Lokerse jazzclub was er volop sfeer tijdens het optreden van de lokale groep Avalanche (polo). Op zondag 22 februari kan men weer in Berendrecht te recht voor het traditionele gansrijden. In het noorden van Antwerpen zijn er nog meer dere gansrijersverenigingen die pogen terwijl ze te paard onder een galg rijden, de kop van een dode gans uit te trek ken die aan deze galg is beves tigd. Op zondag 1 maart ge beurt dat in Stabroek, Zand vliet en Berendrecht, op zon dag 29 maart in Lillo en Hoe venen en op zondag 5 april in Stabroek, waar het Keizerrij- den plaats vindt.

De Voorpost | 1987 | | pagina 11