Weekb Etienne De Cuyper: «proefstation voor de snijbloementeelt» te Aalst moet zich dringend herpakken Na Freddy Millecam, Jean-Pierre Bergmans Een paasei voor kandidaat-bouwers Po Wï LimeeRaen Patrick De Neve NIET in Prinsenkamer Voor wie iets beter zoekt Géén verplichting schepen aan te st Lede vierde uitbundig Kommandowissel in rijkswachtdistrikt Aalst Karnaval op den VRIJDAG 13 MAART 1967 li Vtf«% NR. 11 -36f Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie In verband met de tijdelijke afwezigheid v heidsredenen van burgemeester Raymond l schepen Robert De Pauw, werd op de maandelijkse perskonferentie van het college medegedeeld dat schepen Remi Van Vaerenbergh balast is met het dagelijks beheer van het departement financiën. Het beleid zelf werd eerst overgenomen door burgemeester Uyttersprot en daarna gezamelijk door het college. Wat betreft het'ambt van burgemeester, is eerste schepen Anny De Maght waarne mend burgemeester. De naamtekeningen voor financiën berusten bij de waarnemend burgemeester, schepen Remi Van Vaerenbergh en de stadssekretaris. Om eventuele misvattingen uit de wereld te helpen stelde schepen André Dooms dat er geen enkele wettelijke verplichting bestaat om een andere schepen aan te stellen. Alleen wanneer de titelvoerende schepen ontslag zou nemen zou binnen de drie maand een andere schepen moeten worden aangeduid. Aalst. Een aantal verdienstelijke karnavalisten werden tot ridder geslagen (a) De P-oeftuin voor de Snybloementeelt (nationaal erkend) sedert heuglijke jaren, gevest.gd aan de Albrechtlaan 117, te Aalst, zit «in nauwe schoentjes». Afgezien dat de burelen en labo ondergebracht zijn in het kantoorgebouw van de Interkommunale van het Land van Aalst, en de gronden voor openluchtteelten van de stad Aalst worden gehuurd, zyn de serres totaal verouderd en komen nog ternauwernood in aanmerking voor het toegepast wetenschappelyk onderzoek, waartoe zy dienstig moeten zyn. Overigens zyn ze zelfs uit de tyd en volkomen «versleten». Het onderzoek, dat de band legt tussen het fundamenteel wetenschappelijk onderzoek en de praktyk, kan derhalve niet meer als optimaal worden aanzien. Zo oordeelt de voorzitter van de v.z.w. Proeftuin voor de Snijbloementeelt, Etienne De Cuyper, Bestendig Afgevaardigde voor o.m. Land en Tuinbouw van het Provinciebestuur Oost-Vlaanderen. De situatie is dusdanig alarme- gens hem, niet worden aange- snijbloemensektor aangaat rend dat het Ministerie van houden. De grond wordt ge- in de streek van Aalst... Landbouw, dat de Proeftuinen pacht, de «serres» genieten op- Tweede opgave, op basis van zij het zeer karig (aldus stalrecht, uitbreiding is onmo- een sluitend investeringspro- député De Cuyper) betoelaagt gelijk en de voorgenomen op- gramma, het Ministerie van de zelfs dreigde de schamele1 richting van een tehuis voor Vlaamse Gemeenschap ver- subsidiëring aan de Proeftuin bejaarden in de vrij onmiddel- zoeken om een financiële tus- te ontzeggen. lijke omgeving, verplichten tot senkomst. Het ïnvesterings- ...i. verhuis. dossier voorziet in de aankoop Uitzien na» beter van gronden geschjkl Mkej; Voor de Raad van Beheer van Investeringsdossier ervan, inrichting van water de Proeftuin staat het klaar Aldus werd aan twee projek- voorziening en beregtmingsin- voor de ogen dat alleen een ten gewerkt, t.w. de opmaak stallatie, kantoor- enlaboge- totaal nieuwe inrichting zich van een investeringsdossier en bouw, koelinrichting, serres opdringt. Een inrichting, die het uitkijken naar een geschik- e.d. ten belope van ca 30 mil- aan alle nodige en eigentijdse te nieuwe vestigingsplaats. Dit joen frank. behoeften die het toegepast laatste sluit in, percelen goede Bij besluit van 5 maart 1987 wetenschappelijk onderzoek grond, in één blok, goed gele- verleende de Vlaamse F.xecu- momenteel stelt, moet vol- gen en goed bereikbaar Ge- tievc een investeringstoelage doen. Zo meent voorzitter Ge- zien een proefcentrum bij van 23 miljoen fr. deputeerde Et. De Cuyper. voorkeur moet gelegen zijn in Met ook een hervestiging. De een overeenkomstig produk- huidige inplanting kan. vol- tiegebied, derhalve wat de Vervolg Op blz. 4 Het pigment van de 16' viering door de «Aloude Prinsencacmer der Kaiserlycke Stede tot Aelst» viel verleden zondag weg. Zoals reeds lange tyd geweten wilde Patrick De Neve, prins Karnaval 1986 niet intreden in de Prinsenkamer. Het werd dan ook een eerder inhoudsloze gebeurtenis waaraan Deken Si mon D'Hondt wel via enig kunst- en vliegwerk een mauw wist te passen. van banditisme en terrorisme. Hij hielp een telefonische ver binding rijkswacht-stedelijke politie tot stand brengen en realiseerde de aansluiting van de politie op de rijkswacht computer voor optimale bevei liging van de burger. Beide officieren werden dan ook op een relatiegeschenk van het stadsbestuur bedacht. «'t Was graalek, 't was noig» Bij zijn terugblik op de voor bije periode wilde de scheiden de kommandant niet in details treden. Hij resumeerde zijn ambtsperiode met de typische Aalsterse uitspraken «'t Was Graalek, 't was noig». Verder had hij woorden van lof en dan voor zowat alle geledingen: rijkswachters van distrikt en de neven brigades, stedelijke en landelijke politic, gerechtelijke instanties en ad ministraties. De toekomstige majoor heeft naast het legaal aspekt ook steeds rekening ge houden met de realiteit. Hij had daarenboven woorden van lof voor «Bruggen en Wegen» en stelde in verband met de uiteindelijke heropbouw van de rijkswachtkazerne dat het «niet waar is dat muren er Het rykswachtdistrikt Aalst lykt wel een kweekschool voor hogere officieren. Zeven jaar terug verliet kommandant Hugo Michiels zyn kommandopost hij is momenteel luitenant-kolonel en vanaf verleden maandag pendelt kommandant Freddy Millecam, op 26 maart a.s. majoor, eveneens naar Brussel waar hy in de Koninklyke Militaire School belast wordt met de organisatie der studiën. Een instituut met zowat 700 studenten, bakermat van quasi alle officieren. Elk jaar een lichting van zowat 120 alle wapens gedurende vier jaar en gedurende vyf jaar een 60-tal polytechniek Beide hogere officieren hebben Aalst echter niet verlaten. Ze werken te Brussel doch leven te Aalst. Opvolger is kapitein Jean-Pierre Bergmans, een Antwerpenaar. Onder een toevloed van vele prominenten uit rijkswacht-, politie-, gerechtelijke, admi nistratieve en gemeentelijke kringen, niet in het minst ge meenschapsminister Waltniel, had de officiële kommando wissel plaats in de stadsfeest zaal. Kommandant Millecam droeg er zijn bevoegdheden over aan kapitein Bergmans, reeds sinds '81 tweede in bevel te Aalst. De scheidende distriktskommandant Freddy Millecam, vader van drie rasechte Oiljsteneirs, was in '76 officier bij het Mobiel Legioen waar hij in «het Brus sels vagevuur» pelotonskom- mandant van het verkennings eskadron was. Als «second in command» kwam hij echter eerder vlug uit «het vagevuur» als adjunkt van kommandant Michiels op 8.3.77. Op een paar dagen na was hij dus tien jaar te Aalst in dienst. Ik her inner me hem trouwens nog als onderluitenant bij het Baeyens-drama in de Boter- melkstraat. Op 5 april 1980 nam hij dan het kommando als bevelvoerend officier over. Kapitein Bergmans loofde de totale inzet en de gemotiveer de besluitvorming van kom mandant Millecam, zijn sociale ingesteldheid voor personeel van alle rangen en zijn goede verstandhouding met alle dien sten. Hij werd dan ook met geschenken bedacht van offi cieren, onderofficieren en rus tend personeel. Voor de veiligheid van de burger Waarnemend burgemeester Anny De Maght stelde dat Freddy Millecam zijn stempel heeft gedrukt op zijn eigen korps en steeds heeft geijverd voor het sluiten van alle poli tieke rangen in een periode uitgesloten zouden zijn door metingen, opmetingen en her- opmetingen...». Als pendelaar gaat hij nu naar Brussel doch wellicht blijft zijn hart in Aalst. De nieuwe bevelhebber Kapitein Jean-Pierre Berg mans volgde zoals zijn voor ganger als officier kriminologie aan de RUG en kursussen aan de applikatieschool van de rijkswacht. Van '79 tot '81 was hij kavalerieofficier bij het mo biel legioen en op 26.10.81 werd hij adjunkt-bevelhebber van het rijkswachtdistrikt Aalst. Bij de kommandowissel drukte kommandant Millecam de wens uit dat ook zijn opvolger zich zou inspireren aan de Aal sterse leuze «Nee spes, nee metu» ofte «Noch door hoop DeC bloemen^gingen alleszins ^ffe wachten lijkt deze stoere ridder tot onze fotograaf te zeggen. In feite was de karnavalvreugde dan al een hele tijd reeds naar echtgenote Danny, druk bezig. Het resultaat van deze zotte dagen leest U binnen in dit blad (a) LH Er werden inderdaad aan heel wat prominenten ereplaket- ten uitgereikt wegens hun verdiensten voor karnaval. Naast de aanwezige schepenen De Maght, Borms, Dooms en Vinck en ex-burgemeester Marcel De Bisschop kwa men ook een aantal prinsen ervoor in aanmerking. Niet in het minst Jean-Paul De Boitselier zelf van keizerlijken bloede en vader van een kandidaat prins plus echtgenote van een bloemenfee. Een valabele pedigree alleszins met bovenop zijn aktief heel wat karnavalschlagers. Met «'k Drink zo geren Safir» haalde hij met Loeken Tatjen een reuze sukses en de andere zijde is er aanleiding toe dat Aalst tijdens karnaval met honderden fluitende «arbiters» zwaaide. «Al fluitend door karnaval» om John Langenus te parafraseren. Ook prins Marcel die er m^t zijn 30 jaar tien jaar meer nog had opzitten dan Jean-Paul werd in de hulde betrokken. Karei De Naeyer, de nar van Popoll die niet naar het banket van het fcestkomitee was gekomen - «waar ik niet gevraagd word kom ik niet» - had andermaal een oud- Nederlandse tekst die hij met veel satisfaktie en tot jouissantie van de aanwezigen in de feestzaal van het stadhuis debiteerde. Aan schepen Anny De Maght schonk hij een hypophitus recht uit het Meiderts Kravaalbos met stekels (zoals de interpellaties van de VU) en met een aantal parasieten waarvan er wel enkele hun blaadjes lieten hangen. Kwam dan de FEN ofte Federatie der Europese Narren di o.m. Simon D'Hondt en Stefaan Vinck tot ridder sic egen in het «Gulden Vlies van FEN». Vooraf, ondertussen en achteraf zorgde de Vlaamse Katholieke Fanfare uit Welle andermaal voor de nodige ambiance. Volgend jaar wordt het de 25' keer dat deze Fanfare zonder onderbreking karnaval helpt opluisteren, o.m. de verbranding. Wellicht denkt het Fcestkomitee dan wel eens aan deze oude getrouwen, geografisch niet van Oiljst maar alleszins karnaval-minded. LH Aalst. Simon D'Hondt dankte met een spitse toespraak (a) Nacebo, de Nationale Centrale van metaal-, hout- en bouwondernemingen organiseert met de komende paasda gen haar reeds zesde Infobo, Beurs voor bouwen en wonen. Deze beurs in de Aalsterse Keizershallen is toegankelyk voor het publiek op vrydag 17 april van 19 tot 21 u., op zaterdag 18 van 14 tot 21 u., op zondag 19 en maandag 20 van 10 tot 21 u. en tenslotte op dinsdag 21 april van 16 tot 21 u. Maar zat er wel toekomst in dergelijke beurs waar reeds in Aalst een handelsfoor bloeide en ook in Wieze en dan toch niet zo ver van het hoofdstede lijke Batibouw? Vervolg op blz. 4 Kansen kreeren Toen in 1981 de golden sixties reeds lang voorbij waren en de krisis zich ook in het bouwbe drijf liet voelen zag Nacebo in dat het verkeerd zou zijn bij de pakken te gaan zitten. Onder impuls van de dynamische en motiverende voorzitter Hubert Vinck zocht Nacebo naar een middel om naast de gewone aktiviteiten de leden beter in onderling kontakt te brengen en hen de kans te geven zich aan een ruim publiek voor te stellen. Uit de betrachting meer werk- en verkoopkansen te scheppen groeide de idee Vakbeurs-Bouwbeurs» Geen schrik, deze struis uitgevallen mannen en vrouwen zijn alleen de voorbode van een mooie karnavalstoet die zondag door de straten van Lede trok en veel belangstelling kreeg. Binnenin krijgt U een uitgebreid beeldverslag.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1