J N«iü^^^*i"IBII*r bestaat tien jaar sint-Niidaas 1 stekene Lokerse toneelgroep Kameleon Lokeren sprak over de armoede van bij ons Vijftien jaar RWK- Waasmunster Groot-Lokeren Damiaanaktie goedgezind Zeelse heem- en oudheidkundige kring zoekt naar Rechtvaardige Rechters Provinciale muziektornooien 10 - 20.3.1987 - De Voorpost H Kritisch aankopen doen SW-Belsele organizeert een edukatieve spelavond rond het thema «Kritisch aankopen doen», vrijdag 20 maart om 19u30 in de gemeentelijke jongensschool aan de Koutermolenstraat in Culturele Centrale Zaterdag 21 maart wordt door Culturele Centrale Baudeloo een bezoek aan het bedrijf Sidmar gepland. En op 3 april om 20 u. is de algemene ledenvergadering voorzien in het ontmoetingscen trum aan de Kasteelstraat in Klein-Sinaai. Op 9 maart 1977 kreeg het Lokerse kultuurleven er een toneelvereniging bij. Onder impuls van de direkteur van de Stedelijke Basisschool, Spoele 40 te Lokeren en enkele moedige ouders werd op deze wijk een nieuwe toneelvere niging boven de doopvont gehouden. Miel Cools Kleinkunstenaar-zanger Miel Cools treedt op uitnodiging van kuituurkring Baensland op in de Regentiestraat 67-69 (Wijncen trale), zaterdag 21 maart om 20 u. Halfvastenbal Wijkklub Het Rode Begijntje van de SP organizeert een halfvastenbal op zaterdag 21 maart vanaf 20 u. in lokaal Schuttershof, Begijnestraat 192. Men mag gratis binnen, ook als men niet verkleed is. Verloofdendag Zondag 22 maart worden belangstellenden verwacht op de jaarlijkse verloofdendag in de O.L.Vrouw-Presentatie, Plezant- straat 135, van 9 tot 18 u. Gewerkt wordt rond «De Taal van het Lichaam» en «Groeien in Liefde: gave en opgave». Info via tel. 777.10.76. Vrouwen babbelen Onder het motto «Café Expresso» praten zaterdag 21 maart vanaf 19.30 u. een aantal bekende vrouwen, op uitnodiging van het ABW en in het kader van de sociale verkiezingen. Te gast zijn miss België Goedele Liekens, een Flairredaktrice, Chris Soetewey, Rita Jolie-Mulier, Anita Daldini, Marleen Van Durpel en Magda De Meyer. Ook enkele kandidaten voor het ABW bij de sociale verkiezingen zijn van de partij. Euridike en Vlakaf staan voor optredens in. De verbrandingsoven Vrijdag 20 maart brengt Culturele Centrale Boontje een bezoek aan de verbrandingsoven op de Kleibeke. Men komt samen om 18.20 u. aan de hoek van de Mispelstraat. Info via tel. 776.80.99. De Provence Een mooie impressie over de Provence brengt Noëlle Ryde vrijdag 20 maart om 20 u. in het Dobocentrum, Gladiolenstraat. Deze diamontage kan je helemaal gratis bijwonen. Hugo Coveliers De A. Verbruggenkring organizeert een kaas- en wijnavond in zaal Nectar, Driekoningenstraat 156 op zaterdag 21 maart om 20 u. Gastspreker is VU-volksvertegenwoordiger Hugo Cove liers. Men betaalt 250 frank als deelname in de onkosten. CC Boontje Zaterdag 28 maart organizeert Culturele Centrale Boontje in het Textielhuis aan de Mercatorstraat 87 de algemene ledenverga dering, gekoppeld aan een dia- en filmvoorstelling over voorbije aktiviteiten. Vrouwen en nieuwe technologieën T.g.v. de afsluiting van de kursus «ABC van de komputer» organizeert Culturele Centrale Viv's een voordracht over «Vrou wen en nieuwe technologieën in Europa». Met Marijke Van Hemeldonck. Maandag 23 maart om 19.30 u. in de Cipierage. Klimmen met ATB Alle bergbeklimmers kunnen met ATB-De Natuurvrienden van Sint-Niklaas-Nieuwkerken zaterdag 21 maart op klimschool in Dave of zondag 22 maart op klimschool in Goyet. Vrijdag 27 maart geeft een Bloso-initiator een demonstratie reddingstech nieken in de sporthal van Nieuwkerken, om 19.30 u. Info: tel. 777.36.59. Temse Prepensioen bij Boel Culturele Centrale De Brug organizeert op 25 maart in het Volkshuis aan de K. Wauterstraat 14 een voorlichtingsvergade ring over de prepensioenen bij de Boelwerf. Om 14.30 u. bent u welkom. Rudy Van Vlierberghe en René Stroobant voeren het woord. Golden Sixties-show In het kader van de Sociale verkiezingen organizeert CC Temse een show rond de Golden Sixties in diskotheek Cheers (vroeger 't Hekgat) aan de Dijkstraat 2. Op 27 maart om 20 u. Roemenië ATB-De Natuurvrienden verzorgt op maandag 30 maart om 20 u. een toeristische voordracht over Roemenië, in zaal Hinder- dael aan de Eeckhoutdriesstraat. Spreker is Marcel Loossens. De bedoeling was tweeërlei: de vereniging kon ertoe bij dragen wat ekstra geld in het schoolbakje te helpen krijgen én de publieke be langstelling voor toneel op de wijk Spoele verhogen. Eerdere gastoptredens van andere toneelgezelschap pen kregen immers niet al tijd die publieke belangstel ling die mocht verwacht worden. Een vereniging van met de wijk verbonden mensen zou deze publieke belangstelling misschien verbeteren. En het lukte! De laatste jaren mag Kame leon er immers prat op gaan elk jaar een duizend koppig pubüek te mogen verwelkomen. Hiervoor zorgden niet alleen akteurs en aktrices, dekor- en be lichtingstechnici, de men sen achter de schermen en alle bereidwilligen die ten gepaste tijde een gratis handje kwamen toesteken, maar ook de diverse regis seurs als Jaak Van Aver- maet, René De Fre, Luc Ar- bijn, Georges Van Damme en Mare De Caluwé, die op vrijwillige basis en volledig gratis de groep hebben be geleid in de diverse stukken. Stapje voor stapje bouwde Kameleon zich op deze ma- Waasmunster Vooruitgang van de geneeskunde Op zaterdag 21 maart wordt om 14 uur in het parochiaal ontmoetingscentrum te Waasmunster een informatievergade ring gehouden over de vooruitgang van de geneeskunde. Meer in het biezonder wordt gesproken over de technische vooruit gang. Demonstratie kieingebak Dinsdag 24 maart om 19 uur organiseert KAV een avondje demonstratie kieingebak in het KA V-lokaal. Op het menu onder meer zandkoekjes, chocoladehapjes met gepofte rijst, enz. Fotosalon Foto- en diaklub Waasmunster Organizeert op zondag 26 april en zondag 3 mei om 20 u. is er om 20 u. in het POC aan de Rivierstraat de jaarlijkse gesonorizeerde diaprojektie, met werk van eigen leden. De vzw Gezinswelzijn Lokeren organiseerde een info- avond met als tema «Armoede van bij ons», het tema werd toegelicht door een panel bestaande uit Roger Swens, Herman Lanoye, Fons Colman en André De Cock, die ieder vanuit hun ervaringen en beroepsbekwaamheid dieper ingingen op het probleem van de armoede dat zich steeds uitbreidt. Wichelen Studiedag KAV Maandag 23 maart heeft van 9 u. tot 15.30 u. in de zaal Markoen een studiedag van de KAV plaats rond het thema «mezelf worden, veranderen en toch dezelfde blijven». Zele Koger Swens is een maat schappelijk werker bij het OCMW van Lokeren en vorm de de enige vertegenwoordiger van een officiële dienst in het panel. Hij had het meer in het biezonder over de opdrachten die aan het.OCMW zijn toe vertrouwd en over de moge lijkheden die het OCMW heeft. Als vertegenwoordiger van vzw Sprokkel, een organi- zatie die aan mensen met een beperkt inkomen kledij, huis raad, meubelen, speelgoed enz. aan een goedkope prijs verschaft, benadrukte Hendrik Lanoye dat Sprokkel ook nog een aantal andere welzijnsini- tiatieven ten volle onder steunt. Ook vrijwilligerspro- jekten kwamen aan bod. Fons Colman als vertegenwoordiger van de vzw 't Zeel maakte duidelijk dat de vrijwilligers- projekten zich richten tot de kansarmen. Zo wordt onder meer hulp verleend bij het ver huizen en het opkuisen van de woning, het opzetten van een onthaaltehuis, enz. En dan was er nog de opvat ting van de Beweging van men sen met een laag inkomen, en met kinderen, op deze verga dering vertegenwoordigd door André De Cock. Deze vereni ging wil mensen met een laag inkomen en kinderlast groepe ren, hen met elkaar in kontakt brengen en ook ervaringen uit wisselen. De vereniging wil ook de armoede en de uitbui ting in de wereld bestrijden. Het ganse gesprek werd in goede bSnen geleid door mo derator Marc Verduck, die als maatschappelijk werker ver bonden is aan het Centrum voor levens- en gezinsvragen dat zich vooral richt tot men sen die moeilijkheden ervaren in hun relatie tot de anderen en tot zichzelf. Wat verwacht je van kinderen Over «niet ingeloste verwachtingen t.o.v. kinderen» spreekt Theo Vervondel, pedagoog aan de Sint-Niklase normaalschool en voorzitter van het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin op woensdag 25 maart om 20 u. in de Cipierage op de Grote Markt. De FW-Sint-Niklaas organizeert.W Wakave-instuif Wakava, de kampeerklub van Vakantiegenoegens, gaat zon dag 22 maart wandelen in de Wase polders. Men vertrekt om 14.30 u. aan Het Centrum in de Beukenlaan 18 in Kieldrecht. Diavoorstelling Maandag 23 maart organizeert Foto- en Diaklub Sint-Niklaas een diavoorstelling met Jos en Dominique in Studio 18B te Sint- Niklaas aan de Nieuwstraat, om 19.30 u. De kerk in Latijns-Amerika In de cyclus «Katechese voor volwassenen» handelt prof. Georges De Schrijver van de Leuvende universiteit op dinsdag 24 maart over de kerk (der armen) in Latijns-Amerika. Afspraak om 20 u. in Het Centrum aan de Grote Markt. Toneel in Belsele Op 20, 21 en 22 maart om 19.30 u. in zaal Van Remoortel vertolkt de Belseelse toneelvereniging Phoenix «Tante Jutta uit Calcutta» in regie van Johan Hesselt. Voorstelling afgelast De derde voorstelling uit de serie «Vrijdagavond-Toneelavond» van de vzw Titanic vindt niet plaats. Het gaat om «Nijinski» door het Reizend Volkstheater, dat vrijdag 20 maart zou optreden in De Vlasbloem aan de Gijselstraat in Nieuwkerken. Luisteren naar elkaar G. Schoorens zal op dinsdag 24 maart om 19.30 u. op uitnodiging van Jong KAV in het Gildenhuis spreken over «luisteren naar elkaar» De Waasmunsterse Roosenbergwandelklub bestaat dit jaar vijftien jaar. Elke week zijn ze met heel wat leden te gast op diverse plaatsen, waar wandeltoch ten worden op het getouw gezet. Op zondag 22 maart start de Roosenbergwandelclub te Beerse, op 29 maart te Zandhoven en te Leuven. In eigen gemeente staan op maandag 8 juni de Pink8tertochten op het programma, met startplaats aan de rijksbasisschool in de Kou terstraat. De af standen die de deelnemers naar keuze krijgen voor geschoteld zijn 7, 12, 20 of 30 km. Voor de vereni gingen met minstens 20 deelnemers is er een groepsherinnering voorzien. Inlichtingen hieromtrent kunnen worden bekomen bij J. Mariën, Korenbloemlaan 7 te Stekene, tel. 03/ 779.65.31 of bij sekretaris E. Van Laere, Pontweg 34 te Lokeren, tel. 091/48.43.93. Groot-Lokeren en omgeving heeft voor de 34' Werelddag voor de Melaatsen een bedrag ingezameld van 769.647 fr. Dat is haast 100.000 fr. meer dan vorig jaar en betekent voor Lokeren een rekord. Het geld werd ingezameld op twee verschillende terreinen. Een eerste aktie had plaats in de parochies van het dekanaat Lokeren en dat gaf volgende resultaten: Sint-Laurentius 82.315 fr.; Sint-Antonius 34.585 fr.; Onze Lieve Vrouw Kopkapel 34.049 fr.; Sint-Jo zef Spoele 23.550 fr.; Sint-An- na Heirbrug 16.000 fr.; Heilig Hart Heiende 12.891 fr.; Sint- Paulus Oudenbos 9.000 fr.; Onze Lieve Vrouw Daknam 6.819 fr.; Eksaarde 24.923 fr.; Eksaarde-Doorslaar 18.039 fr.; Moerbeke centrum 21.503 fr.Moerbeke Kruisstraat 1.500 fr. en Moerbeke Koe wacht 3.500 fr. Een tweede aktie was gericht naar de scholen en verschillen de groepen toe. In het Sint- Lodewijkscollege brachten de «derdes» van het centrum 268.711 fr. bijeen, de basis school van Heiende 23.760 fr. De Sint-Anna Bcroepsschool bracht 47.150 fr. bijeen en de RMS Groendreef 3.000 fr. Van het KTA-KAT kreeg men 6.000 fr. Een aktie in Sinaai leverde 12.057 fr. op en in Klein-Sinaai kreeg men 5.000 fr. bijeen. Men ontving verder nog 43.770 fr. via allerlei giften. Wandelen in Klein-Sinaai Culturele Centrale Rust Roest organizeert op dinsdag 24 maart een wandeling in Klein-Sinaai. Men komt bijeen aan het stadhuis in Sint-Niklaas om 13 u. en maakt de verplaatsing met eigen wagens. Info via tel. 777.36.44. VTB naar de Zoo Zaterdag 28 maart sluipt VTB-Sint-Niklaas door de gangen van de Antwerpse dierentuin. Men kan tot uiterlijk 20 maart in het VTB-kantoor aan de Kokkelbeekstraat 7 inschrijven. Kinderfeest KWB-Duizend Appels Zaterdag 28 maart om 14.30 u. vindt in de feestzaal van de Paters te Sinaai-Duizend Appels een kinderfeest plaats met poppenkast Lukske. De KWB en de KAV van de parochie organiseren. Kaarten zijn verkrijgbaar bij o.m. Monique Creve- Van Hecke, Beukenlaan 48 in Sinaai. Scouts in Nieuwkerken Toneel in Sinaai nier een tienjarige geschie- lingen gegeven worden van denis op, die vastgelegd is voorbije stukken, telkens in massa's foto's, dia's en om 20 uur op hetzelfde videobanden. Van deze adres. Op maandag 23 mooie herinneringen wil maart wordt «Trouwen of Kameleon iedereen laten betalen» getoond, op dins- mee genie ten. Vandaar dat dag 24 maart «Zwart deze jubilerende toneelvere- schaap, witte lammetjes», niging een tentoonstelling op woensdag 25 maart organiseert van 21 tot 28 «Mister Doe-het-zelf» en op maart in café «'t Goe Gewe- vrijdag 27 maart «Peegie». ten», Groentenmarkt 9 te Ook deze voorstellingen Lokeren, telkens vanaf 17 zijn volledig gratis! u.; de toegang is gratis. L. Ook zullen er videovoorstel- Nog op 20 en 21 maart om 20 u. brengt de Sinaaise toneelvere niging Baudeloo in de parochiezaal van Sinaai het stuk «De Bruiloft» van Bertolt Brecht, in regie van Stefan Van Pottel- berge. Genesius betaalt niet «Wij betalen niet» is een stuk over de krsisis, maar toch om te lachen. Miel Geysen regisseert dit toneelstuk van Sint-Genesius in de schouwburg. Auteur is Dario Fo. Te zien op 21, 22 en 23 maart om 20.15 u. Italië Over zusterstad Lucca spreekt Guilliano Pacini in het Italiaans op maandag 23 maart in de konferentiezaal van de stadsbiblio theek. De LBC organiseert. Valère Depauw Schrijver Valère De Pauw spreekt op 26 maart om 20 u. in de stadsbibliotheek over de mystieke drieëenheid Hadewych, Lut- gardis en Sibylië. De toegang is kosteloos. Biënnale van de kleingrafiek In het stedelijk museum, de Cipierage en de Bank Brussel Lambert worden van 21 maart tot 26 april onder het motto «Biënnale van de kleingrafiek» een aantal grafische tentoon stellingen georganizeerd. We hebben het daarover in een volgend nummer. Hamme De kunstenaars Monique Doelman en Jozef Van Acker die in het gemeentehuis Hamme. Monique Doelman en Jozef Van Acker mochten heel wat bezoekers verwelko- expozeren (vh) men °P de °Penin8 van hun tentoonstelling (vh) Vrijdag 27 maart organizeert scoutsgroep Sint-Martinus een gourmet- en dansavond voor alle leden, ouders en oud-scouts. Men start om 19 u. in zaal 't En Zal in Nieuwkerken. Inschrijven kan nog tot 21 maart bij Filip Pauwels, Kleine Peperstraat 4-bus 2 in Sint-Niklaas. En op zaterdag 28 maart is er een t.d. in zaal 't En Zal in Nieuwkerken, met discobar Scotis. Dendermonde. Kinderkarnaval in het Atheneum. Ook Prins Louis I liet zich verleiden Dendermonde. Kinderkarnaval in het Atheneum. Zijn ze niet om te stelen deze twee voor een rondedans (foto Piet Hermans) lieverds? (foto Piet Hermans) De leden van de Heem- en Er werd intussen briefwisseling Oudheidkundige Kring van gevoerd, een gedeelte van het Zele hebben hun jaarprogram- losgeld werd overhandigd ma 1987 voorgesteld. maar het paneel werd niet af- Een eerste aktiviteit gaat reeds geleverd. Op 25 november door op maandag 23 maart om 1934 overleed schielijk te Den- 20 u. in de raadszaal van het dermonde de te Wetteren wo- gemeentehuis, nl. een voor- nende bankier-wisselagent dracht met dia's over het ak- Arseen Goedertier. Even voor tuele onderwerp: «Waar rus- zijn overlijden vertrouwde hij ten de Rechtvaardige Rechter- aan de hem bekende advocaat s?» gegeven door de heer R. De Vos toe, dat «alleen hij de Bode, lie. criminologie. weet waar het Lam Gods zich In de laatste tijd is er veel te bevindt». Hij verwijst naar een doen geweest rond de opspo- bundel die in zijn kantoor zou ring van het gestolen paneel berusten. Het paneel is nu na- van het Lam Gods-retabel. De genoeg 53 jaar later nog niet recente opzoekingen te Dam- terecht... me, Melle en onder de kalvarie Wij zien uit naar een interes van Overmere-Donk leverden santé spreekbeurt door specia- echter niets op... list R. de Bode. Moge de nieu- In de nacht van 10 op 11 april we benadering ook nieuwe 1934 werd het paneel met de perspektieven openen. Voor Rechtvaardige Rechters weg- het bijwonen van de voor genomen uit het Lam Gods in dracht met dia's wordt een bij- de St.-Baafskerk te Gent. De drage van 50 fr. gevraagd, op- roof wekte opschudding omdat brengst die integraal aan een het om een diefstal uit een liefdadige jeugdinstelling, kerk ging, en omdat het zo'n door de spreker zelf gekozen, kostbaar meesterwerk betrof, zal aangeboden worden, één van de zeven wonderen BENO van ons land en wereldbekend. In Kruibeke, Zele, Dender- monie Sint-Cecilia uit Tiel- monde, Kruishoutem en rode in tweede afdeling en Haal te rt hebben de sessies in de namiddag vanaf 15.00 plaats voor de provinciale uur de Koninklijke harmo- muziektornooiennie~ Sint-Cecilia uit Eksaar- Op zaterdag 4 april vanaf de in eerste afdeling, de Ko- 14.30 uur treden in de ninklijke Harmonie Sint sporthal van het Instituut Cecilia uit Waasmunster in Sint-Joris aan de Kruibeke- eerste afdeling en de Ko- straat te Bazel een deelge- ninklijke Harmonie Sint- meente van Kruibeke, vol- Cecilia uit Zele in ere-afde- gende maatschappijen aan: ling. de Socialistische Fanfare In Dendermonde heeft het De Wase Werker uit Beve- tornooi plaats op zaterdag ren in derde afdeling; de ll april in het parochiecen- Liberale Fanfare Sinte-Ceci- trum te Oudegem. Daar lia uit Steendorp in uitmun- spelen: de Koninklijke Mu- tendheid; de Koninklijke ziekmaatschappij Sint-Ceci- Katholieke Harmonie lia uit Appels in de reeks Kunst na Arbeid uit Ham- uitmuntendheid, de Ko- me in uitmuntendheid, de ninklijke Fanfare De Vere- Koninklijke Katholieke nigde Vrienden uit Over- Fanfare Sint-Jozef uit Ru- mere in tweede afdeling, de pelmonde in ere afdeling en Koninklijke Muziekmaat- de Koninklijke Harmonie schappij Eendracht maakt De Kunstvrienden in ere- Macht uit Schellebelle in afdeling. eerste afdeling en de Koni Op zondag 5 april komt Ze- klijke Fanfare De Ware Bel le aan de beurt waar het gen uit Oudegem in de tornooi plaats vindt in het reeks uitmuntendheid. Pius X college. In de voor middag vanaf 10.30 uur kan men er horen en zien, de Koninklijke Harmonie Sint-Ceciliz uit Kalken in tweede afdeling; de Ko ninklijke Katholieke Har-

De Voorpost | 1987 | | pagina 10