DE TITEL IS BINNEN HAMME DUIMT VOOR LUG PEERLINGK OPGEJUT KAVD BELUST OP REVANCHE NST BEVEREN ZOEKT IS VOOR PAASVAKANTIE De Voorpost - 20.3.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 De thuisploeg heeft de afspraak met het grote publiek niet gemist. Een bomvolle sporthal VHVD, waar zeker 1300 toeschouwers aanwezig waren, was getuige van een spektaku- laire basketbalmatch, de apotheose van een knap seizoen. De eerste twee uit de klassering stonden tegenover elkaar. Voor de Westvlamingen was het de laatste kans. leper moest winnen om nog een rekenkundige mogelijkheid te hebben Zele bij te benen. Voor de thuisploeg was winnen de bekroning van een uitzonderlijk goed seizoen. De rechtstreekse tegenstander een hak zetten en de twintig punten-nederlaag uit de heenronde goedmaken, waren het objektief. Het belangrijkste was evenwel dat winnen de kampioenstitel betekende. katten gegeseld. Zele plaatste onmiddellijk een 9-0 en gaf daarmee onmiddellijk aan geen problemen te ondervin- Het B.C. Zele-huisorkest gaf Temmerman. Putteman moest den met de bezoekende 2-3 de toon aan en de spelers zorg- Beirnaert in het oog houden, zone-afweer. De lokalen pre- den voor een voltooide sym- Mertens verdedigde op Rot- senteerde een voorbeeld van fonie. saert. Van den Broeck op een setplay en Herman Van In beide kampen werd er ge- Ryon en Arcay maakte het den Broeck was vanop de high wikt en gewogen. Het taktisch Deprez moeilijk om de Ieperse post present om af te werken, bord was druk besproken en aanval goed op te zetten. Hij lukte zijn eerste pogingen ontleed. Nadat De Brauwer de eerste en kwam over de ganse match In de Zeelse basis vijf begint korf scoorde, replikeerde tot een gemiddelde van 7 op 8 Jo De Brauwer met een bewa- Temmerman met een driepun- en 2 op 2 vrijworpen. Daarmee kingsopdracht voor bezoeker ter. Daarmee waren de Ieperse was de taak van de Zeelse BASKETBAL Basketbal. Dolgelukkige BC Zele-supporters dansen meer dan de gelukkige spelers. De titel is een feil (bvw) kapitein niet af. Samen met Putteman was hij de prijsre- bounder met De Brauwer in steun. 11-3 aan de 6C minuut en de titel kwam een stapje dich ter. En dan begon het Zeelse raderwerk van acht pas goed te draaien. Coach Van Hoeywe- ghen zorgde dat er bestendig een fris en slagvaardig vijftal op het terrein stond. Aan de 9* minuut kwam Van Halle voor Arcay. Aan de 11' minuut Ar cay voor De Brauwer. Aan de 14' minuut Van de Keer voor Putteman; aan de 18' minuut Van den Bossche voor Mer tens, aan de 191 minuut Putte man voor Van den Broeck of hoe een ploeg over de volle veertig minuten bekwaam is om het volle pond te geven. Een voorbeeld van goede coa ching, al was het op het einde van de eerste speelhelft mis schien een te groot risico om Mertens, Van Hulle en Van den Broeck samen op de bank te laten tegen een opzittend leper. Ondertussen waren de West vlamingen aan de 14' minuut bij 21-11 van zone-naar man verdediging overgeschakeld. Zele stoorde zich daar weinig aan. Mertens en Van Hulle scoorden driepunters en het werd maximaal 31-16 aan de 15e minuut. In het zicht van de rust konden Temmerman en Beirnaert milderen tot 36-29. De aanval sputterde bij Zele en dat bleef zo bij het begin van de tweede time. Rotsaert begon met twee drie punters en aan de 4e minuut werd het 40-37. De wedstrijd was opnieuw open, de winnaar nog niet gekend. Zele reageerde kalm. Geen paniek. Even orde op zaken stellen. De verdediging nog wat dichter toehalen en de Westvlamingen nog wat meer onder druk zetten. De Brau- wer-Mertens-Van de Keere waren paraat. De thuisplodg was opnieuw gelanceerd en toen Van Hulle op fastbreak 52-37 scoorde ontplofte de zaal. De eerste stop vloog van de champagnefles. Op de Van Hulle-fase volgde een vrijwilli ge fout en uit het balbezit maakte de thuisploeg de 16-0 tussenspurt rond: 56-37 aan de Basketbal. De Zeelse acht die de titel op zak stak. Het feest kan beginnen (bvw) 10e minuut. leper moest wat proberen. Het zette een press op, maar de tegenstander was fysiek duidelijk veel frisser en mentaal stukken sterker. De aktie werd naar de tribunes verlegd. De supporters wilden champagne. De spelers kregen applausvervangingen. De eu forie om een verdiende titel was ingezet. Niets of niemand kon B.C. Zele nog uit tweede afdeling houden. Ondertussen kwam leper nog eens tot 65- 55, maar het was in een perio de dat Zele reeds lang balbezit boven de één voor één vrijwor pen had gekozen. Nuchterheid is een goede gave, die ook in de sport rendeert Risico's mij den en dit was het geval. De zingende massa overschreeuw de nu het huisorkest: «Zele is kampioen». Een ode aan de sportverantwoordelijken Jozef Piron en Jan Van Hoeyweghen en hun spelersgroep was inge zet. Rie Putteman had de eer om de laatste korf naar de titel te scoren. De supporters over rompelden de sporthal. De champagne spoot, de bloemen vlogen in het ronde. De ver lengingen waren voor velen begonnen. De sportzaal werd een danszaal vol dolgelukkige mensen, die zich allemaal ter dege hebben ingezet voor het zelfde doel: kampioen spelen. Het bestuur, de begeleiders, de supporters zijn de spelers kern dankbaar. Ze bezorgden hen goed en spektakelvol bas ketbal met daarbovenop de kampioenstitel. Basketbalklub Zele heeft veer tig jaar gewacht om naar twee de afdeling te stijgen en deel uit te maken van de liga. Van het pleintjesbasketbal naar de top. Het is inderdaad op 16 april 1947 dat B.C. Zele, on der de naam Viking werd op gericht. De meesten waren het veertig jarig bestaan misschien vergeten, maar bij een kam pioenstitel mag ook dat wel eens vermeld worden. Het is alleszins, en voor een sportver eniging toch. interessanter een kampioenstitel te mogen vie ren dan een jubileum. Punten: Zele: 26 op 59 shots 12 op 20 vrijworpen en vijf driepunters, vw en 4 driepunters. Van Hulle 6-6, Arcay 2-3, Van Beirnaert 10-2, Kesteloot 2-0, den Bossche 0-0, De Brauwer 2-4, Mertens 11-8, Van den Broeck 12-p4, Van de Keere 0- 6, Putteman 3-2. leper: 22 op 64 shots, 7 op 12 Haecke 3-0, Rotsaert 2-8, De prez 0-0, Cuvelier 0-9, Ryon 0- 0, Temmerman 12-7. De Gemeentelijke Sportdienst van Beveren blijft zich inzetten om het 'sporten' van de schoolgaande jeugd tijdens de vakantieperioden te stimuleren. Zo zullen tijdens de komende paasvakantie weer verschil lende kursussen worden ingericht. Bekwame lesgevers of lesgeefsters worden gezocht voor de eerste week van de paasvakantie (13 t./m.l6 april) voor de kursus kleuterturnen en de kursus rekreatie- en omni- sport 1ste en 2de leerjaar. Voor de 2de week wordt uitgekeken naar gekwalificeerde lesgevers of lesgeefsters voor volgende sporten; badmin ton, tafeltennis en volleybal. Geïnteresseerden moeten zich wel gedurende 2 4 uur per dag kunnen vrijmaken. De vergoeding die zij hiervoor ontvangen is gelijk aan het Bloso-tarief. Kandidaten kunnen schrijven of telefoneren met de Sport dienst Beveren, Dorpsstraat 24 te Kieldrecht (tel.: 03/ 773.40.99). (pvD) VOETBAL De wens van oefenmeester Toon Pfajf om KV Ertvelde en zijn oefenmeester, vroegere ploegmaat van Pfaff, Freddy Buyl tijdens de heenmatch een loer te draaien, is niet in vervulling gegaan. KAVD verloor op eigen veld. "Toontje" voelde zich deerlijk in zijn wiek geschoten en nam de nederlaag op voor een "affront". De Waaslander, en met hem gans KAV Dendermonde is belust op een weerwraak. Vierentwintig uur voor de start van de match zullen de paarsblauw en in groten getale aanwezig zijn in Temse om er de tegenstander van vorige zondag aan te moedigen. De scheepsbou wers spelen dan tegen leider E vergem. Een match die omwille van het plaatselijke karnaval een dag wordt vooruit geschoven. "We hebben ons lot niet in eigen handen. Evergem heeft drie punten meer en je begrijpt dat we ons in de huidige situatie aan de kant van SV Temse scheren", zegt de Dendermondse oefenmeester. "Niettemin is het een eerste vereiste dat we zelf winnen, willen we in de running blijven. Puntenverlies kunnen en mogen we ons niet veroorloven. Het einde van de kompetitie nadert en de stress onder spelers en bestuur wordt er niet minder op. Dat Mare Pringels als linksback debuteert is een uitgemaakte zaak. Voorlopig stel ik twaalf namen voorop. Wie bankzitter wordt zal pas voor de wedstrijd worden beslist. Danny Verstrepen heeft last van een onwillige knie. Daarom zal Kurt Van Meirvenne in het doelvlak postvatten. Danny Maris was deze week niet helemaal fit en Patrick Poppe ontbrak op de training. Van Meirvenne, Moens, Michiels, De Schrijver, Ma- ris Pringels, Franssens, Lobijn, De Wolf, De Baere, Michelet, Rodrigo (Verstrepen, Poppe). VW HAMME: SUPPORTERS PLEZIEREN VW Hamme heeft in deze kompetitie niets meer te winnen. Niettemin blijft oefenmeester Willy Meersman erop hameren om tot het uiterste te blijven gaan. Kwestie van de supporters niet te ontgoochelen. De Durmeploeg krijgt Willebroek op bezoek. Van Bogaert en zijn maats wonnen afgetekend de heenmatch. Vigor Wuitens maakte toen zijn beste periode door. Onzekerheid bestaat over een optreden van Franco Pirelli en Paul Verrneir. Zij namen deze week niet aan de trainingen deel. Na zondag heeft VW Hamme nog twee thuismatchen af te werken. Tegen Asse en Heist. Van Hemelrijck, Van Buyten, D'Hondt, Verbustel, Moens, Schuddinck, Verrneir Geldof, Van Bo gaert, Smet, Pirelli Lenaerts, Bordui en De Wilde. RENE VLAMINCK HAAKT AF BIJ ROBUR Robur Moerzeke reist zondag naar Meulestede. Daar na volgen er vier thuiswedstrijden. De tweede provin- cialer blijft de tweede plaats beogen, voor het geval er later eventueel een appeltje uit de boom zou vallen. Het lijkt waarschijnlijk dat René Vlaminck niet meer zal aantreden. Hij wordt bovendien 37 en als voetbal ler zijn de beste jaren achter de rug. René heeft Robur Moerzeke alvast verschillende jaren na mekaar vele diensten bewezen. Hij was bovendien een plichtsbe- wuste voetballer die tijdens de wedstrijden niets aan het toeval overliet en telkens tot het uiterste ging. Indertijd was hij een aantal jaren aktief bij VW Hamme, maar daar is het hem niet al te best bevallen. De huidige vierdeklasser maakte in die periode nu ook niet zijn beste tijd mee. Voor de uitstap naar Meuleste de laat oefenmeester René Verniers zijn team nage noeg ongewijzigd. Laureys, Gino Raemdonck, F ons Vercauteren, Willy Raemdonck, Luc Vercauteren, Ost, Benny Huyle- broeck, Verhelst, De Vos, Wuytack, Eddy Huyle- broeck (De Landtsheer, De Ruysscher). LEBBEKE ONGEWIJZIGD We kregen deze week geen kontakt met SK Lebbeke. Na de flinke verrichting van vorige zondag lijkt het ons waarschijnlijk dat het Konkelgoedteam dan ook onge wijzigd zal blijven. Net als bij Robur Moerzeke leeft ook bij SK Lebbeke nog de hoop om de kompetitie als tweede te eindigen. Met al de geruchten die er momenteel de ronde doen is het zeker niet uitgesloten dat her of der een fusie tot stand komt. Anderzijds doen de Oostvlaamse vierdeklassers het dan weer minder goed en dat is dan weer minder gunstig voor eventueel bijkomende stijgers. Winnen is en blijft de boodschap voor SK Lebbeke. (e.g.) duchtig verder tegen een tempo van tweemaal per week. Het deelnemen aan verscheidene crossen gaf hem de nodige ervaring en adem om door te breken. Vroeger had Luc meer tijd om te lopen omdat zijn studies niet zoveel inspanning vergden. Nu is hij echter veel later thuis en de lessen zijn geen klusje meer. Daarom heeft hij zijn trainingsschema grondig moeten aanpassen. Tijdens het schooljaar besteedt hij er minder tijd aan. maar in de vakantie draait hij weer op volie toeren. De voeding vindt hij niet zo belangrijk, in elk geval minder van belang dan in andere disciplines. Uiteraard moet je vlak voor de cross geen pak frieten met mayonnai se naar binnen werken. Voor het kampioenschap van België verweet men hem te veel gecrosst te hebben. Dat kampioenschap was immers zijn veertiende wedstrijd. Hij antwoordde echter dat het allemaal zo gepland was. Enkele omlopen waren zeer licht en hij won zonder veel tegenstand te ondervin den. Het leek dus eerder op een oefengalop zodat hij niet eens tot het uiterste moest gaan. De titelren echter leek hem zeer zwaar. Dagenlang bleef die in zijn benen VELDLOPEN Dit weekend heeft in Warschau het wereldkampioenschap veldlopen plaats. Nooit voordien mocht deze manifestatie in Hamme zoveel belangstelling genieten. Bij de juniores loopt immers Luc Peerlinck mee. Hij kende totnogtoe een geweldig seizoen en won de veertien crossen waaraan hij deelnam met als bekroning een titel in het nationaal kampioenschap. Geen wonder dus dat de verwachtingen hooggespannen zijn. Aan het Zilvermeer stak onze student aan de Dender mondse Hogere Handelsschool vol zenuwen. Al vertelde iedereen dat Luc de uitgesproken favoriet was, toch moet elke wedstrijd eerst gelopen worden. Voor alle zekerheid was hij vooraf ter plaatse in de bossen wat gaan trainen om de spieren los te gooien en de koncentratie op te voeren Dankzij de zeer brede startlijn kwam Peerlinck vrij goed uit de start en hield zijn konkurrenten voortdurend in het oog. Na de eerste helling zag hij zijn gevaarlijke tegenstander al naar adem snakken, zodat het met Rik Stepman blijkbaar niet zo vlot ging. Dat gaf Luc de moed om verder door te drukken. Eens op tempo gekomen, had hij geen moeite meer om iedereen achter zich te houden en glansrijk kampioen te worden. Het begin De nieuwe Belgische kampioen begon met lopen in een scholencross van het H. Hartmstituut. Daar werd hij opgemerkt door Georges Van Damme, die hem aanzette om al eens meer aan loopwedstrijden deel te nemen. Hij liet zich aansluiten bij de plaatselijke atietiekklub, waar van hij nog steeds deel uitmaakt. Bij de miniemen won hij éénmaal, maar hij trainde De toekomst Na het W.K. start Luc bij de seniores. Hij is er niet bang voor maar denkt toch dat hij minstens een jaar aanpassing zal nodig hebben om dc techniek en het tempo door te hebben. Hij hoopt toch hier of daar in een kleinere cross een overwinning te boeken. Vergeleken met andere sporten vindt hij cross niet duur. al kosten trainings, sportkledij, spikes en ander materiaal wel wat geld. Gelukkig heeft Peerlinck een sponsor waar hii kledij en uitrusting mag ophalen en dat spaart heelwat kosten uit. Om kampioen te worden, zegt Luc, moet men op de eerste plaa»s talent hebben, veel trainen en op de tanden kunnen bijten. Het wereldkampioenschap In Warschau zal hij moeten tonen wat hij waard is. Totnogtoe heeft hij slechte ervaringen met de W.K. Vorig jaar in Neufchatel werd hij slechts 96ste. Dat was een zware ontgoocheling, zowel voor hemzelf als voor zijn supporters. Hij wou vanaf de start met de eersten mee en dat werd hem fataal. Hij had zijn eigen tempo moeten volgen. Uiteindelijk bereikte hij de eindmeet zo dood als een pier en volledig ontgoocheld. Nu ga ik het anders aanpakken, vertelt hij, net zoals Detier het mij voordeed. Ik start langzaam en drijf dan het tempo op, waarna ik mij daarbij houd. Misschien geeft dat een beter resultaat. Het valt moeilijk te voorspellen wat het in Polen zal worden. Na het kampioenschap van België heeft hij geen cross meer gelopen en op internationaal vlak heeft hij weinig ervaring maar dat hebben ook de andere juniores niet. Hij liep dit jaar één keer in Breda en won met brio. Met een plaats binnen de eerste twintig zou hij best tevreden zijn. Maar dat vinden we toch té bescheiden. Luc zou best voor de verrassing kunnen zorgen. Na dit W.K. wil Luc Peerlinck tijdens de zomer enkele goede tijden lukken om mee te mogen naar de Europese junioreskam- pioenschappcn in Birmingham, waar hij absoluut wil bijzijn. (H.V.C.) B.C. ZELE NAAR DE LIGA B.C. ZELE - IEPER: 69 - 55

De Voorpost | 1987 | | pagina 17