EN DAAR IS DE PLOEG MARTIN - V0SSCHEMIE - BUSL0T MEER DAN 170 V.W.B.- RENNERS AAN DE START PROF FERDY DIERICKX RIJDT STERKER DAN VERWACHT MET DE WASE WIELERTOERISTEN NAAR PARIJS-ROUBAIX De Voorpost - 20.3.1987 - 27 WIELRENNEN Zaterdag in Moorsel C- en D-reeks Petrus De Landsheer en Oscar Van Der Vurst Na een paar inleidende ron den, die wel enkele ontsnap pingen met zich brachten maar nooit de goede, ging de plaat selijke renner De Landtsheer aan de haal. Willy Roels sprong er nog naartoe maar kwam iets te kort en meteen was Petrus begonnen aan een soloren die hem uiteindelijk de bloemen zou opleveren. Ach ter de ongenaakbare De Landtsheer trachtten Verbrae- ken, Goossens, De Clercq, De Samblanckx, De Backer en De Cocker er nog iets aan te ver anderen. Ze zagen de leider echter niet meer en door een val werd De Cock nog uitge schakeld, al bleven ook deze buiten schot. In de laatste ronde probeerden nog enkele D-renners te ontsnap pen, maar een goed rijdende Van Den Hoecke riep ieder een tot de orde. In de spurt van het peloton met als inzet de eerste plaats van de D- reeks, werd die Van Den Hoe cke dan nog verrast door Van Der Vurst, die als een duivel tje uit een doosje langs de linkerkant van de weg ieder een voorbijsprong en met en kele centimeters de voluit spurtende Van Den Hoecke op de meet verraste. A- en B-reeksen A. De Caboter en A. Van Der Eecken Zesenzestig deelnemers aan de start voor elf ronden over een zeer selektief parcours en een meer dan verdienstelijke win naar André Van Der Eecken die reeds aan zijn tweede palm toe is. Na een inrijperiode van twee ronden kozen André Boelpaep, André Van Der Eecken en Guy Bloem (aan een wederoptreden toe na vijf jaar inaktiviteit) het hazepad. Toen de kloof 25 sekonden bedroeg achtte Rudy Pollet het meer dan tijd om daaraan iets te doen. Dankzij een sterk in dividueel nummertje kon hij iets voor halfweg-wedstrijd de ontsnapten vervoegen. Op dat ogenblik telden ze een veertig tal sekonden voorsprong, wat meteen ook het maxium was. Ondertussen had André Boel paep vooraan zijn beste pijlen verschoten, waardoor het ra derwerk niet meer gesmeerd liep. Onder invloed van Willy Van Den Eede, Maurits Van Ginderdeuren, Werner Van Der Fraenen, Johnny Dierickx en Claude Heuninck kregen we een komplete hergroepe ring. Bij het ingaan van de negende ronde ging Danny Van Den Houtte er vandoor. Meer dan 250 meter voorsprong kreeg hij niet ondanks de steun van zijn ploegmaats. Ook hem BWCL-Wielrennen. Sponsor Remi De Moor, samen mei Antoine De LMMer »"™e" m" hun eerste palm van het seizoen) in gezelschap van de ploeg Martin werd een halt toegeroepen. Drie minuten voor het einde kregen we een ultieme uitval van André Van Der Eecken en die bleek nog genoeg reserves in huis te hebben om een jan- stormend peloton op afstand te houden. Bij de A-renners werd de massaspurt gewonnen door Antoine De Caboter, voor Rudy Pollet, Francois Van Den Bossche en Jos Van Isterdael. Uitslagen A-reeks: 1. De Caboter, 2. Pollet, 3. Heuninck, 4. Van Der Meirssche, 5. Baeyens, 6. Rottiers, 7. Cornelis, 8. Scheerlinck, 9. De Buysscher, 10. Pauwels. B-reeks: 1. A. Van Der Eec ken, 2. Van Den Bossche, 3. Van Isterdael, 4. De Ruyck, 5. Kindermans, 6. Berwaerts, 7. Van Eyck, 8. Van Der Hoe ven, 9. De Coen, 10. Baele. C-reeks: 1. De Landsheer, 2. Verbraeken, 3. Goossens, 4. De Clercq, 5. De Backer, 6. De Wachter, 8. Roels, 9. De Wattines, 10. De Paepe. D-reeks: 1. Van Der Vurst, 2. Van Den Hoecke, 3. Mertens, 4. Droesbeke, 5. Van Der Eec ken, 6. Van Der Cruyssen, 7. Van De Velde, 8. Van Weze- mael, 9. Colman, 10. Fabry. Zondag in Lebbeke A- en B-reeks Rudy Pollet en Francois Van Den Bossche Hadden de C- en D-renners nog vrij goed weer, de A- en B-renners hadden af te reke nen met typische winterbuien, koud en nat. Het schrikte de renners echter niet af en van bij de start werd er de beuk in gegooid. Na een paar rondjes lag niet alleen de wedstrijd reeds in de goede plooi, maar waren ook al meer dan de helft van de deelnemers naar huis gefietst of doodeenvoudig af gestapt. Vooraan kregen we vier hardfietsers die de wed strijd domineerden en onder mekaar zouden uitvechten wie de bloemen in ontvangst zou mogen nemen: Bruno Hey- vaert, Rudy Pollet, Willy Mi- chiels en Claude Heuninck. Hoewel Michiels en Heyvaert nog alleen probeerden te arri veren, was het uiteindelijk de spurt die besliste en hierin toonde Heyvaert zich de snel ste, voor Pollet en de rappe Heuninck, terwijl Michiels niet verder aandrong. Hoewel Heyvaert de bloemen kreeg zou hij achteraf nog gedeklas- seerd worden omdat hij in het bezit is van een licentie BWB en dit in de reglementen van de BWCL niet toegelaten is. Zo kregen we Rudy Pollet als winnaar. Bij de D-renners won Van Den Bossche, die wel de spurt won maar dat niet eens wist. Hij meende dat er reeds D-renners in de ontsnapping zaten en spurtte voor een ere plaats. C- en D-reeksen Willy Roels en Remi De Moor Met vijftig aan de start en al direkt een spervuur van de marrages. Zo was de veelbelo vende start. Ondanks de sner pende wind bleven de renners doorbeuken en werd algauw de basis van de goede ontsnap ping gelegd. Willy Roels, in gezelschap van Lucien De Gusseme en Paul De Rijbel konden zich losrukken en toen Van Gestelen er nog bij sprong, kregen we vier leiders. Ook Remi De Moor en ploeg maat Christiaan Cool gingen in de aanval en daarachter rukten zich ook kampioen De Paepe, De Wattines en De Backer zich los. Door al dat geweld moesten De Gusseme en De Rijbel loslaten en die werden nog voorbijgestreefd door het duo De Moor-Cool. Zo kregen we na vier ronden Roels en Van Gestelen aan de leiding. Op vijftien sekonden volgden De Moor, Cool, kampioen De Paepe, De Wattines en De Backer. Op 40 sekonden volg de het peloton met vooraan Van Den Hoecke en De Wach ter die het tempo regelden om hun maats De Moor en Cool te beschermen. Hoewel het groepje met als enige D-renner Remi De Moor steeds op een twintigtal sekonden bleef han gen, zou het er nooit in slagen de twee leiders in te lopen. Toch mocht de overgelukkige Remi De Moor zijn eerste zege van het jaar vieren. Dat het daarbij niet zal blijven onder vonden de jongere medevluch ters die Remi nooit moesten pramen om de leiding over te nemen. Bij de twee vluchters behaalde Willy Roels gemak kelijk de spurtzege voor Van Gestelen. Meteen ook de eer steling voor Willy. Het begin van een serie? Bij de dichtste achtervolgers werd de geloste Cool nog voorbij gespurt door zijn ploegmaat. De Wachter, die dit spurtje won voor Van Den Hoecke, Cool, Tenneré, Sonck, Van Der Cruyssen en De Clercq. De spurt van het peloton werd gewonnen door André Mertens. VWB-Wielrennen. Een spannende spurt tussen de C-D-renners in de Moerstraat te Dendermonde (foto p. hermans) IN DE MOERSTRAAT TE SINT-GILLIS DENDERMONDE De mannen van FC Moerstraat organiseerden eens te meer een koers voor renners van de Vlaamse Wielerbond. En of het een sukses geworden is! Er kwamen ruim 50 B- renners opdagen, de C- en D-renners waren met 49 en voor de A-reeks passeerden meer dan 70 renners de inschrgvingstafel. De voetballers zorgden voor een puike organisatie die op alle vlakken af was: goeie omloop, zeer goede beveiliging, flinke aanwezigheid van politie, goede hulpdiensten en lekkere pintjes in de kantine. Uitslagen A-reeks: 1. Pollet. 2. Heu ninck, 3. Michiels, 4. De Wil de, 5. Berwaerts, 6. De Fren- ne, 7. Pauwels, 8. Michiels, 9. Baeyens, 10. Baele. B-reeks: 1. Van Den Bossche, 2 Scheerlinck, 3. De Rijck, 4. Van Ginderdeuren, 5. Nevens, 6. Polfliet, 7. Mertens, 8. De Man, 9. Van Laer, 10. Roels. C-reeks: 1. W. Roels, 2. Van Gestelen, 3. De Paepe, 4. De Wattines, 5. De Backer, 6. De Wachter, 7. Cool, 8. De Clercq, 9. Steurbaut, 10. Van Kelf. D-reeks: 1. De Moor, 2. Van Den Hoecke, 3. Tenkere, 4. Sonck, 5. Van Der Cruyssen, 6. Mertens, 7. Govaert, 8. De Rijbel, 9. Dekens, 10. Van Wezemael. Volgende wedstrgden Zaterdag 21 maart in Sint-Lie- vens-Houtem, café Sportief, Dries Zondag 22 maart in Moorsel, café 't Vliegerke, Reigerstraat. B-reeks In deze eerste wedstrijd ging veel aandacht naar de plaatse lijke renners André De Boeck uit Sint-Gillis en P. Boel uit Dendermonde. Ondanks dc uitstekende prestaties van deze renners, was het toch Grem- bergenaar Raf Nobels, die met een puike tweede plaats in het brandpunt stond. Raf heeft nog altijd snelle benen aan de meet en als hij erbij is moet er terdege met hem rekening ge houden worden. Ook Zeienaar Roger Caethoven draaide goed mee en zal wellicht bin nenkort de volle aandacht opeisen. André Van Assche uit Buggenhout was er op nieuw bij en deed het behoor lijk. Aimé Michiels uit Zele was traditiegetrouw één van de grote smaakmakers en legde beslag op een ereplaats. C- en D-reeks Bij de «oudere» renners ging de aandacht natuurlijk naar de lokale man Louis De Boeck, die dit seizoen reeds twee prachtige overwinningen op zijn palmares schreef. Hij reed een kanjer van een wedstrijd maar in de eindsprint, waarin hij misschien wel de sterkste was, liet zijn «13» het afweten en met een te kleine versnel ling kon hij toch nog mooi vierde worden. Frans Beeck- man draaide behoorlijk mee en kon bogen op betere tijden. Jef Caethoven uit Zele was een der snelsten in een peloton dat spurtte voor de 19e plaats, maar zijn tijd komt nog. Theo Jacobs en De Baere, allebei uit Waasmunster, lieten een goe de indruk. De Troetsel (Baas rode) sneuvelde op enkele cen timeters voor de eerste plaats. A-reeks De jongeren werden voor 64 km. of 20 ronden de weg opge stuurd. Het werd een spette rende wedstrijd. Uiteindelijk geraakten in de vijfde ronde vier renners weg en hun voor sprong varieerde van 15 tot 30 sekonden. Het waren Jacques De Laet, Wilfried De Pauw, Patrick Hermans en Gery D'Hollander uit Overmere. Deze jongens gaven kleur aan de wedstrijd maar werden ge vat op drie ronden van het einde. Toen ging Louis Ceule- mans, nam een honderdtal me ter voorsprong en hield dat een ronde vol. Iedereen was het erover eens: dit was een zeer verdienstelijke overwinning. De mannen «af Moes», Van Haver en De Cauwer, reden een opvallend goede koers. Van hen mag men in de ko mende weken meer verwach ten. Peter Michiels uit Zele, vorig jaar nog liefhebber - B.W.B., manifesteert zich als een der sterkste renners uit het ganse lot. Hij gaat wellicht in de komende weken winnen. Eddy Marien uit Hamme kreeg heelwat aanmoedigingen en was bij de betere renners. Hans Van De Putte (Opwijk), vorig jaar nog liefhebber, moest ervaren dal hij wat trai ning te kort komt, maar daar aan zal deze sterke kerel spoe dig wat doen. De V.W.B. wordt meer en meer een federatie voor ren ners uit het Dendermondse. De N.V. Dendermonds Auto mobielbedrijf kwam zelfs met een komplete ploeg aan de start en was sterk vertegen woordigd in iedere kategorie. Ze verwacht weldra konkur- rentie van andere ploegen uit de streek. Uitslagen B-reeks: 52, 1. Etienne Lie- vens (Haaltert), 2. Raf Nobels (Dendermonde), 3. Pol Laere- mans. 4. JP Leukemans, 5. Jaak Van Wiele, 6. Frans Jans- sens, 7. Herman Van De Per- re, 8. Theo Van Den Brande, 9. René De Munter, 10. Fred dy Van Impe (Mere) C- en D-reeksen: 1. Victor Wartel, 2. August De Troetsel (Baasrode), 3. August Van Den Bogaert, 4. Louis De Boeck (St.-Gillis), 5. Karei vAlen (Antw.), 6. Amedé Van Geyt, 7. Gustaaf Van Bree, 8. Achiel Van Geem. 9. Frans Van De Rijck, 10. Alois Dan- neels,. A-reeks: 1. Louis Ceulemans, 2. Freddy Van Campenhoudt, 3. Mare Danniels, 4. Tony Bo- gers, 5. Joannes Kockx, 6. Raymond De Vos, 7. Jacqui De Laet, 8. Louis Boeck, 9. Benny Benoey, 10. Alois Schenck. BWCL-Wielrennen. Remi De Moor was in Lebbeke de beste van de D-reeks, terwijl Willy Roels de C-reeks won BWCL-Wielrennen. In Moorsel won André Van der Eecken de B-reeks en Antoine De Caboter de A-reeks Dat de Wase Wielertoeristen als organisatoren van de bekende klassieker voor wielertoeristen «Monschau - St.- Niklaas» een zekere faam hebben verworven in het nationale en internationale wielergebeuren is een feit. Buiten die eigen organisatie heeft de vereniging nog andere pijlen op haar boog. De Wase Wielertoeristen willen nu iedereen de kans geven om mee te rijden in Parijs-Roubaix. Er wordt gereden over een afstand van 242 km met een totale afstand van 30 km kasseien. Deze rit is natuurlijk moeilijk te verteren, maar veel hangt af van de weersomstandigheden. Door het sekretariaat van de vereniging, gevestigd Kalk- straat 5 in Sint-Niklaas, wordt een autobus ingelegd, waardoor een dertigtal deelnemers en twintig supporters de kans krijgen om mee te gaan. In totaal zijn er ongeveer 4.000 deelnemers. Om aan iedereen duidelijk te maken hoe die dag in mekaar zit en meer details te kunnen geven, wordt op vrijdag 24 april om 20 uur in de zaal van café Hemelrijk, Grote Markt te Sint-Niklaas een grootse film- en diaavond gegeven met dit speciale gebeuren als onderwerp. Uiter aard zullen op die avond ook vragen beantwoord worden over de rit Monschau-St.-Niklaas. Men kan ter plaatse inschrijven tegen 900 F per deelnemer of tegen 700 F voor de supporters. Omdat het deelnemers aantal beperkt is moet er snel ingeschreven worden. VWB-Wielrennen. In de Moerstraat te Sint-Gillis-Dendermonde reed Louis De Boeck alweer een fraaie wedstrijd (foto p. hermans) BWCL-Wielrennen. Petrus De Landtsheer was de beste v Oscar Van der Vurst de D-reeks won DE TROETSEL EN VICTOR WARTEL WINNEN IN LAARNE Bij de veteranen WAOD 49 Fritz Devos de groep klopte renners aan de start van de F- voor de vijfde plaats, reeks. Vele korte vluchtpogin- Uitslag cat. F: 1. Victor Wartel gen maar uiteindelijk een (Merelbeke), 2. Pierre Rijcke- groepspurt waarin Wartel zich waert, 3. Jos. Carpentier, 4. de rapste toonde. Albert Kesteloot, 5. Rene In de E-reeks, met 30 deelne- Verbeke. mers, gingen half koers 4 ren- Uitslag cat. E 1. August De ners aan de haal en bleven Troetsel (Baasrode), 2. Pol i de C-reeks in Moorsel, terwijl voorop. In de spurt toonde Poels, 3. Marcel Van Alboom. Gust De Troetsel zijn rappe 4. Frans Dubus, 5. Frits benen voor Pol Poel terwijl Devos. Het vergaat Ferdy Dierickx als prof beter dan hij eigenlijk zelf had verwacht. De Buggenhou- tenaar wierp zich de laatste jaren op als een ambitieuze amateur, manifesteerde zich in de grote koersen en werd win naar van de Ronde van België. Die prestaties hadden de be langstelling gewekt van de ploegleiders. Vorig jaar werd Ferdy Dierickx gepolst. Hij nam toen geen risiko. Toen er nieuwe aanbiedingen volgden, ging hij een gesprek aan met zijn sportieve werkgever. Die gaf hem de verzekering dat hij na een eventuele mislukking als prof, dadelijk weer bij hem aan de slag mocht. «Met die belofte waren alle risiko's weggenomen», zegt Ferdy Dierickx. «Je begrijpt dat ik in eerste instantie oog had voor mijn gezin. Ik ben tevreden dat ik deze belangrijke stap heb ge zet. Ik moet er onmiddellijk bij vertellen dat ik tijdens de voorbije winter intens aan voorbereiding heb gedaan. Ik volgde een uitgestippelde kon- ditietraining in de sporthal en trainde vaak in mijn eentje. Tot nog toe nam ik aan enkele wedstrijden deel. Het verschil met amateurkoersen is groot. Het stemt mij gelukkig dat ik in wedstrijden van 200 km. door niemand uit de wielen wordt gereden. Meer zelfs. Ik voel mij zelfs bekwaam om initiatieven te nemen. Dat deed ik vorige zondag in de Omloop van het Waasland. Na een achtervolging werd ik bij het ingaan van de finale lid van de leidersgroep. Op zo'n twee kilometer van het einde heb ik getracht om op mijn eentje van wal te steken. Van den Bran den en Van Camp sprongen mee in de dans. Spoedig volg de de rest. Het kwam tot een spurt. Ik werd tiende. Ik moet zeggen dat ik mij in het pelo ton op mijn gemak voel. In de wedstrijden waaraan ik tot nu toe deelnam heb ik niet slecht gepresteerd. Ik werd veertien de in de Ronde van Limburg, vijfentwintigste in de Omloop van de Vlaamse Ardennen en achtste in de Elfstedenronde te Mijn konditiepeil is redelijk. Het kan nog verbeteren. Vori ge woensdag hebben we drie honderd kilometer getraind in groepsverband. Wellicht neem ik deel aan de Catalaanse week. Of ik mee mag naar Milaan - San Remo wordt van daag of morgen beslist. Aan vankelijk was de kans hiertoe erg klein. De gunstige verrich tingen in de voorbije wedstrij den kunnen misschien de zienswijze van de klubleiding veranderen. Onderling heerst er een flinke verstandhouding, wat er over ook mag gezegd cn geschreven worden. Ik verkies koersen die zwaar zijn en waarin nog vaak kasseidelen voorkomen. Klim men zint mij niet zo goed. Als het van mij afhangt zal ik vaak op de Vlaamse of Noordfranse wegen aktief zijn». Ferdy Dierickx is tevreden over zijn debuut. Niet alleen omwille van het feit dat hij makkelijk 200 km. weet rond te draaien, maar bovenal om dat hij zich bekwaam voelt om ook dan nog initiatieven te nemen en niet het minst omdat de verstandhouding binnen de ploeg en onder kollega's uitste kend is. E.G. B.W.C.L.-Wielrennen

De Voorpost | 1987 | | pagina 27