"SPEEL OP SPORT" EN DENDERMONDE RAP EN VLUG KASTEL MET EERSTE PLOEG IN HOGERE III STEKENAARS GAAN SPORTEN VOOR GEHANDICAPTEN DE LENTEKAART 1987 BESTUURKADER VOOR SPORTKLUBS 28 - 20.3.1987 - De Voorpost KAATSEN BASKETBAL len misschien dankzij deze werkwijze ontdekt worden want de Lentespelen wensen eveneens aandacht te schen ken aan kinderen met een bij zondere sportaanleg. Om dit vormingsproces te ondersteunen wordt de Lente- kaart uitgereikt op basis van de resultaten van de sporttests. Deze kaart geeft recht op een sportuitrusting van de Lente- spelen (T-shirt, broekje en sporttasje) en op een waarde bon van 500 fr. als tussenkomst van het BOIC voor de aanslui ting van het kind bij een klub van zijn uitverkoren sport. De aansluiting bij de sport bond is gratis, hierdoor krijgt het kind de mogelijkheid om aan officiële wedstrijden deel te nemen. Normaal kon er na het seizoen 1986 waarin Rap en Vlug in Hogere III de derde plaats be kleedde, niet al te veel trans- fertbedrijvigheid verwacht woraen. Na druk gepalaber tussen voorzitter Tony Baert en zijn medewerkers, werd de transfertperiode dan nog on verwacht een zenuwslopende bedoening. De diskussies begonnen met het nogal onverwachte vertrek van Luc Vermeer, een getalen teerde jongere met een vaste stek in de eerste ploeg. Luc week uit naar Opstal Pelote, dat naar versterking op zoek was na het behalen van de kampioenstitel in bevordering, na de uitstekende wedstrijd op het terrein van V.A. Baas rode. Door de studies van nog twee andere kernspelers, die niet elke week zouden kunnen aan treden en meermaals verstek moeten laten gaan op de trai ningen en de definitieve beëin diging van de kaatskarrière van Karei De Wilde, kwam de ploeg voor de start van de nieuwe kompetitie een beetje in spelersnood. Het bestuur bleef niet bij de pakken zitten en er werd onmiddellijk naar versterking uitgekeken. Na ve le en zware onderhandelingen werd een transfert verwezen lijkt. Achterman Marc Lam bert, wonende te Peisegem maar uitkomend voor Pelote Club Bever, werd bereid ge vonden de rangen van Rap en Vlug aan te vullen. Deze ta lent- en ondervindingrijke ach terspeler, loste niet alleen het vertrek van Luc Vermeer op, maar was met zijn ondervin ding opgedaan in de hogere reeksen een versterking op taktisch vlak. De ploeg die het seizoen 1987 de Liga ingaat zal er uitzien als volgt: Achterman: Marc Lambert Groot midden: Herman Ver- nimmen Klein midden: René Van Duysen Koordspelers: Francois Burill en Rudi De Clercq. Invaller: Franky Vermachelen. Door de samenstelling van de ze ploeg is niet alleen de kern verruimd maar is zij ook veel- zijdiger geworden dan vroeger het geval was. Zo kan Vernim- men gemakkelijk de plaats van achterman bekleden en is Marc Lambert evenzeer be kwaam groot-midden te spe len. René Van Duysen, dat heeft hij reeds bewezen, kan de plaats aan van groot-mid den en achterman. Wat de andere spelers betreft zijn het Vermachelen en voor al student De Clercq die ook de post van klein-midden kun nen bekleden. Ook all-round- man Francois kan op alle plaatsen ingezet worden. Rap en Vlug is met het verdwijnen van Luc Vermeer zijn beste opslagcr kwijt (hij leverde per wedstrijd verscheidene ballen over de achterlijn) en is dus verzwakt, maar het bestuur hoopt dat dit zal gekompen- seerd worden door de alsmaar sterker wordende opslag van de jeugdige belofte Rudi De Clercq. Nieuwe kampioenschaps formule in Hogere II vanaf seizoen 1987 verschillende redenen, met en De idee werd reeds enkele maanden geleden gelanceerd door enkele mensen van de "Kensei Karate Klub Steke- ne". Ter gelegenheid van de "Dag van Jan en Alleman" werd er terug over gepraat. Er werden gedachten op tafel gegooid en wij maakten er melding van in ons blad. Men zou ten voordele van de gehandicapten een sportdag inrichten. Ondertussen verliepen dus maanden zonder dat we nog iets hoorden over dit prachtige initiatief. Tot vorige week zaterdag. De initiatiefnemers hadden de sportverenigin gen uitgenodigd voor een eerste kontakt betreffende deze sportdag in en rond de gemeentelijke sporthal. Héél veel waren er niet komen opdagen - iedereen zal wel een geldige verontschuldiging hebben gehad - maar naast onder meer schepen van sport De Saegher toch een tiental geïnteresseerden. En bij die aanwezigen enkele sportievelingen die écht de intentie hadden om aktief deel te nemen. Dat is pès verheugend in deze tijd van passieve rekreatie... Het waren Romain Verdurmen en Martin De Block, beiden van de Kensei Karateklub, die de vergade ring in goede banen stuurden. Zij zijn het trouwens die het initiatief namen tot deze hopelijk suksesvolle aktiviteit. Een wedstrijd voor de kinderen Alle jongens en meisjes van 9, 10 en 11 jaar kunnen via het afleggen van de sporttests van de Lentespelen deelnemen aan een wedstrijd. De winnaar van elke sporttak kan een bon win nen ter waarde van 5.000 fr. voor aankoop van een sport uitrusting. De klub waar het kind de sporttests heeft afge legd ontvangt een waardebon van 25.000 fr. voor aankoop van sportmateriaal. Provinciale ontmoetingsdagen voor de laureaten 85-86 Op 15 april worden de hou ders van een Lentekaart 85-86 samengebracht om hun sport- technische vervolmaking te evalueren na één jaar regelma tige sportbeoefening in de klub. Op het programma staan: initiaties, training en observatie o.l.v. gekwalificeer de technische kaders. Op 23 mei gaan de provin ciale finales door. Deze kom petities geven uitsluitsel over de beste elementen in elke provincie. De lentespelen, een zaak voor iedereen Voor de realisatie van de Lentespelen heeft het BOIC vanaf het begin de medewer king gevraagd van de sportfe deraties en de klubs, de schoolsportfederaties en de scholen, evenals de provinciale afdelingen van het BOIC. Diverse instellingen (de Na tionale Loterij, Adidas, Coca- Cola, Cóte d'Or, het Gemeen tekrediet van België, GB en Walibi) leveren een belangrij ke financiële bijdrage, terwijl de overheid BTK- en DAC- personeel ter beschikking stelt. Hoe deelnemen? Het volstaat om gewoonweg naar een klub van de Lente spelen toe te stappen op het uur dat de aktiviteiten georga niseerd worden. Deze klubs zullen zich kenbaar maken in uw omgeving, maar U kunt steeds inlichtingen verkrijgen bij de provinciale sekretariaten van de Lentespelen. 1. Is voorbehouden: Aan jongens en meisjes van 9, 10 en 11 jaar (zowel aangesloten als niet aangesloten) die deelgenomen hebben aan de sporttests van de Lentespelen en dit in één of meer van de volgende sporttakken: atletiek, handbal, hockey, judo, schermen, tafeltennis, volleybal en zwemmen. Per sporttak moet de testbatterij VOLLEDIG afgelegd zijn. 2. Wordt op volgende w(jze toegekend: De verdeling van het aantal beschikbare lentekaarten wordt bepaald in funktie van de deelname PER PROVIN CIE en PER SPORTTAK. De individuele toekenning van de lentekaart wordt be paald op basis van de behaalde totaalscore van het kind. 3. Geeft recht op: Een truitje, broekje en sporttasje van de Lentespelen. Een waardebon van 500 fr. bij wijze van tussenkomst voor aansluiting, gedurende één jaar, bij een sportclub van de sporttak waarvoor het kind een LENTEKAART heeft behaald. 4. De club die een kind met een Lentekaart aansluit: 4.1. Zendt de waardebon van 500 fr. naar de federatie. De federatie bezorgt vervolgens de waardebon aan de v.z.w. Lentespelen die het bedrag van 500 fr. overmaakt aan de club 4.2. Staat ervoor in dat: - de oefen-, trainings- en wedstrijdaktiviteiten van het kind behartigd worden; - aan het kind, gedurende één jaar, een Bondsaansluiting wordt verschaft en de kans wordt geboden deel te nemen aan officiële en vriendschappelijke wedstrijden. 5. Sportbond De Bondsaansluiting van een kind met een LENTE- KAART is GRATIS. PETANQUE-PLOEGEN IN DESTREEK Het lokaal van Alosta is gele- 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12. Migrostraat 9, 9328 Schoon- gen in het domein Beukenhof, Reynaert Lokeren hun terrei- aarde. Tel. 052/42.26.24. Langestraat 16 te Aalst. Tel nen zijn gelegen in de Oude Petanqueclub Lebbeke «Hof 053/77.81.66. Verantwoorde- Bruglaan 35 te Lokeren. Ver- Ter Burst» hun pleinen zijn lijke is Van Damme Louis, antwoordelijke is Guy De gelegen in het Tenniscentrum Geraardsbergsestraat 116, Maesschalck, H. Geestmolen- Hof Ter Burst, Hof Ter Burst- Aalst. Tel. 053/21.90.53.. straat 131, Lokeren. Tel. 091/ baan 3, tel. 052/35.59.29. Ver- Apolio Aalst is gevestigd in de 48.12.24. antwoordelijke is Pierre Ver- S. J. Geerinckx 2 te Aalst Nederkouter Wichelen speelt havert, Beukenstraat 268,9360 (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ hun wedstrijden te Wichelen, Buggcnhout. Tel. 052/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Margote 93 Verantwoordelij- 33.43.62. 's Zondags vanaf 14 Roelandt C., Botermelkstraat ke is Donald Van Lippevelde. u. is er speelgelegenheid. VERBOND VAN LEBBEKE UITSLAGEN Vry dagreeks Zonhoek A-Paviljoen A 5-1 Paviljoen B-Oudeschuur A 3-3 Melle B-Sprinters A 1-5 Sprinters B-Kasseistampers A 4-2 Clubken A-ilianvr. A 1-5 Lilianevr. B-Brason B 6-0 Klieksken A-Melle A 6-0 Zorro's A - Flippers A 6-0 Brasan A - Blockskes A 3-3 Zaterdagreeks Modema B-Statievr. A 0-6 Kappelleken A-Zorro's A 2-4 Paviljoen A-Zonhoek A 3-3 Brasan C-Lilianevr. B 2-4 Lilianevr. C-Moderna A 5-1 Brasan A - Thomar B 5-1 Lilianevr. A - Brasan B 3-3 Zorro's B-Paviljoen B 4-2 Speelkalender voor dit weekend Vrijdagreeks Melle A - Paviljoen B Sprinters A - Flippers A Oude Schuur A - Blockskes A Lilianevr. A - Kasseistampers A Clubken A - Lilianevr. B Klieksken A - Zonhoek A Melle B - Zorro's A Paviljoen A - Brasan A Brasan B - Sprinters B Zaterdagreeks Moderna A - Lilianevr. A Zandstuivers A - Zorro's B Brasan B - Moderna B Lilianevr. B - Kapelleken A Paviljoen B - Zonhoek A Thomar B - Lilianevr. C Statievr. A - Paviljoen A KAATS- KALENDERS K.N.K. Gewest Aalst - Dendermonde (vriendschappelijke wed strijden) Zaterdag 21.3.'87 Hamme SR - Kastel II (15 u.) Kastel - Baasrode VA (14.30 u) Zondag 22.3.'87 Hamme Zogge - Zele Durmen (14.30 u.) Aalst - Haaltert (15 u.) Opwijk - Baardegcm (14.30 u) AT. Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen is aan zijn 25' ver jaardag toe en viert die ver jaardag met vier temanum- mers. Het eerste bespreekt de kunstenaar in zijn atelier, het tweede «taal in beeld en beeld in taal», het derde gaat over Europalia Oostenrijk en het vierde over de architektuur van het interbellum. Een jaar gang kost 600 F. Informatie; Sekretariaat Openbaar Kunst bezit in Vlaanderen, Trommel straat 1 te 9000 Gent (091/ 23.81.47). AI spelend een sport ontdekken via het duiden van onontbeerlijke sporttechnische vaardigheden, van span ning en ontspanning, van vreugdevol winst en verlies verwerken, van het genoegen smaken maximaal gefunk- tioneerd te hebben: dat zou men de rode draad kunnen noemen die het BRT-programma "Speel op Sport" doora dert. Het is een jong doch rijpend spelprogramma voor de jeugd (en volwassenen) dat loopt in samenwerking met het BOIC-Lentespelen. Het programma wenst informatief, motiverend en animerend over te komen door het voor stellen van een zeer breed gamma sportieve aktiviteiten binnen de begrenzing van telkens een andere sporttak. Het ligt voor de hand dat een kind meer vreugde zal be leven bij het beoefenen van een sporttak waarvoor het aan leg heeft dan bij een sport waarin het snel zijn beperkin gen zal ervaren. Het verzamelen en verwer ken van de resultaten van de sporttests laten toe sportspeci- fieke normenschalen op te stel len met als doel een overzicht te krijgen van de sportmoge lijkheden van onze Belgische kinderen. Jonge talenten zul- Naast het doorlichten van sporttakken zoals acro-gym, zwemmen, paardrijden, ijs hockey, basket e.d. wil het programma ook de Lentespe len, een initiatief van het Bel gisch Olympisch en Interfede raal Komitee belichten. Dit gebeurt dan via de "Len- tespelen-Specials" waar zowel het schoolgerichte program ma, de basistests als het klub- gerichte programma, de initia ties en sporttests aan de jonge kijker via praktische proeven, kwisvragen en interviews, wor den voorgesteld. Die eerste "Special" wordt, hoe kan het anders, opgenomen en uitge zonden op de eerste lentedag (21.3) en dit rechtstreeks van- op het Sport- en Vakantiesalon op de Heizel. Opname tussen 14 en 16 u, uitzending op BRT om 18ul0. De ploegen Er wordt gespeeld tussen Lebbeke (blauw), Halle (geel), Kortrijk (rose). De ploeg van Lebbeke is samenge steld door jongens en meisjes uit de regio Dendermonde met Ken De Nil, Wim Stallaert. Reginald Dierickx, Davy Van Limbergen, Davy Callaerts, Pieter Lambrecht, Ilse De Wolf, Helen Van Den Broeck, Esmeralda Verbeeck, Els Mi- chiels, Cindy Philips en Ka- tuchka De Bock. De kwisvragen moeten wor den opgelost door Annick Van Damme en Niek Walraevens. De trainer-coach is Lucien De Nil uit Oudegem. De koördi- natie en begeleiding gebeurt door de Lebbeekse sportfunk- tionaris Alfons Abbeloos. De Lentespelen in uw buurt De Lentespelen gaan door in uw buurt met klubs uit uw provincie en voor de kinderen uit uw omgeving. Van 21 maart tot 21 mei onthalen de klubs van de Len tespelen alle kinderen van 9, 10 en 11 jaar. Op deze wijze kan elk kind proeven van de klubsfeer, kennismaken met de sport en de Sporttests afleg gen in elk van de sporttakken die deel uitmaken van het pro gramma: atletiek, handbal, hockey, judo, schermen, tafel tennis, volleybal en zwemmen. Het BOIC, initiatiefnemer van de Lentespelen, wil met dit projekt rechtstreeks bijdra gen tot het ontwikkelen van de sportbeoefening aan de basis. Deze uitgebreide sensibilisati- kampagne heeft immers tot doel jonge kinderen uit te no digen om regelmatig één of meerdere sporten te beoefe nen in klubverband. Dankzij een grote deelname van de kinderen en door het bepalen van de specifieke sportvaardigheden van elkeen, wensen de organisatoren de kinderen te helpen bij hun soortkeuze(n). HET SUKSESVERHAAL VAN KAATSKLUB RAP EN VLUG KASTEL Kaatsen. Deze dames van Rap en Vlug uit Kastel staan al tien jaar achter de toog ten bate van supporters en... spelers na de lutte (vh) Kaatsen. De eerste ploeg van Rap en Vlug Kastel bestaat uit Herman Vemimmen, René Van Duysen, Frangois Burill, Marc Lambert, Rudi De Clercq en Franky Vermachelen (vh) veruit de belangrijkste dat er tal van on-interessante wed strijden te spelen vallen, die zich opstapelen tijdens dc va kantieperiode, besloot het Uit voerend Komité van de Belgi sche Kaatsbond om eind dit jaar het zestienploegenstelsel in Hogere II om te buigen tot een twaalfploegenstelselDit jaar zullen er maar twee ploe gen stijgen naar Hogere I en zes dalers naar Hogere III te rugkeren. Daarmee rekening houdend dat er maar twee stij- gers in aanmerking komen uit de vier kampioenen die Hoge re III in de vier kaatsprovincies oplevert. Slechts de eerste twee van een eindronde met de vier provinciale kampioenen zullen uiteindelijk dc promotie naar Hogere II kunnen bele ven. Twee ligakampioenen die in de kou blijven staan en de overstap naar Hogere II kun nen vergeten. Zelfs wanneer Kastel er zou in lukken kam pioen te worden in zijn reeks is het daarna nog niet zeker te promoveren. Het zal voor de ploeg een lange en ongenadige knokpartij kunnen worden. Wij hopen voor voorzitter Baert en zijn naarstige mede werkers dat de ploeg in haar opzet mag slagen. Oefenprogramma Op zaterdag 21.3.1987 ont vangt Kastel Rap en Vlug in de voorbereidingsfase dc Baas- roodsc ploeg V.A Dc wed strijd vangt aan om 15.00 uur. Supporters op post! Tweedaagse Vooraf werd dudelijk gesteld dat de financiële overschot (de winst dus) integraal naar de Stekense gehandicapten zal gaan. Waarschijnlijk zal die "winst" verdeeld worden zoals de opbrengst van de "Dag van Jan en Alleman": 1/ 3de voor KVG, l/3de voor Bond Moyson en l/3de voor Jeugdbeweging Pietemei. Het werd even zoeken naar een geschikte datum én na wat over en weer gepraat werd ook besloten om deze aktiviteit ten voordele van de gehandicapten te organise ren met daarin besloten de bedoeling dat de gehandicap ten ook aktief zullen deelnemen aan bepaalde aktiviteiten. Uiteindelijk werd een bijna zekere datum vooropgezet: zaterdag 29 augustus 1987. Na afloop bleek dat men met één dag niet zou toekomen én.^dat zondag 30 augustus er wellicht zou bijkomen. Hefrlzal wellicht een tweedaagse worden, gecentraliseerd in en rond de gemeentelijke sporthal. En... er kwamen tal van voorstellen. Sommigen zijn reeds vrijwel vast en zeker. Andere voorstellen moeten nog worden onderzocht. We geven de voorstellen hier in willekeurige volgorde: wandeltocht, halve marathon, fiets tocht, veteranen voetbal, gaaibolling, valschermspringen, "super-cup" liefhebbersvoetbal, rolstoelbasket, darts, net: voetbal, demonstratie karate van gehandicapten, kruis boog- en liggende wipschieting. Er is nog véél plaats en... er zijn nog veel mogelijkhe den. Wie iets interessant weet en/of wil organiseren is steeds welkom. Een volgende vergadering gaat door in de sporthal op vrijdag 10 april om 21 uur. (m.g.) De Landelijke Kommissie Kadervorming (L.C.K.) een samenwerkingsorgaan tussen het B.L.O.S.O., de HILO's van de KUL, RUG, VUB en de sportbonden organi seert opnieuw een kursus «bestuurskader voor sportvere nigingen». Tijdens deze kursus specifiek gericht naar de bestuurs leden van sportklubs worden een aantal aktuele proble men op een praktische wijze behandeld door een gespecia liseerde gespreksleider. De volgende onderwerpen komen hierbij aan bod: - gespreks- en vergadertechnieken, management en pu blic-relations, fiskaliteit, verzekeringen en organisatie van de sport in Vlaanderen. De kursusplaats is Zele, Tennisclub Topspin, Lange Akkerstraat 10, 9140 Zele Tel. 052-44.73.73. Wanneer: 5 maandagavonden telkens van 20 tot 22 uur, 27 april 1987, 4 - 11 - 18 - 25 mei 1987. Prijs: 300 fr. individueel (voor de ganse reeks), 1.000 fr. per klub (maximum 5 deelnemers). Voor meer inlichtingen kunt u steeds terecht bij de Provinciale Inpsectiedienst van het B.L.O.S.O. R.A.C. Ter Plaetcn, Sint-Lievenslaan 33A, 9000 Gent. Tel. 091/35.22.13 of de Gemeentelijke Sportdiensten. Basketbal. Zele-Ieper 69-55. Lieven Van de Keere wint de sprongbal voor Zele (bvw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 28