Het Blauwbos te Mere Burentwist over koppen, kalveren en koeien Huis De Blieck gedegradeerd tot parkeergelegenheid? Kort nieuws uit Aalst Grote playbackshow te Burst Salvador in de belangstelling in vrenesnuis Rotary Aalst-Noord voor Sociale Streekprojekten Opendeurdag in Sint-Augustinus Vreemdeling in eigen lichaam... 2 - 20.3.1987 - De Voorpost De Bond van Grote en Jonge Gezinnen afdeling Burst organiseert op zaterdag 11 april 1987 om 19.00 u. in feestzaal Perfa, Stationsplein te Burst, hun tweede play backshow. Onder de deelnemers wordt minstens om 20.000 fr. aan geldprijzen verdeeld. Een vaste jury en een jury samengesteld uit mensen uit het publiek zal erover waken dat de jurering zo eerlijk mogelijk gebeurt. In het eindklassement wordt er een onderscheid gemaakt tussen deelnemers tot 14 jaar en ouder. De overwinnaar uit elke kategorie ontvangt naast zijn geldprijs nog een trofee als aandenken. De deelnemer die van de aanwezigen de meeste punten krijgt, wordt winnaar van de publieksprijs, ledereen mag individueel of in groep deelnemen. Om organisatorische redenen wor den slechts 40 deelnemers toegelaten. Inschrijven kan tot 4 april 1987 bij Van der Meulen Willy, Ninovestraat 58 te Burst (tel. 053/62.48.38), waar ook de inschrijvingsformulieren en het reglement te bekomen zijn. Erpe-Mere: vijf jaar Alem (3) Alhoewel men tegenwoordig al vele stappen gezet heeft naar een meer verantwoord en natuurvriendelijk gedrag, toch is er nog heel wat te doen op gebied van leefmilieu, vooral dan op plaatsen waar belangrijke biotopen nog niet beschermd zijn, laat staan deftig beheerd. Heel wat «ongerepte natuur» (als men dat nog vindt) is nog altijd geen reservaat en staat bijgevolg bloot aan verknoeiing waar een ernstig beheer onbekend is maar zeer noodzake- 4yk. Ook in Erpe-Mere is natuurpatrimonium zeker niet veilig gesteld en daarom is het no'odzakelijk dat men een juiste kennis opdoet van al wat groeit en bloeit in onze omgeving opdat wij er niet argeloos zouden aan voorbijgaan. Dit zou dan leiden tot een grotere waardering voor dier- en plantengemeenschap en meteen ook tot verantwoord en natuurvriendelijk gedrag. Sinds het Europees natuurbeschermingsjaar in 1970 is er een algemene milieubewustwording op dreef gebracht en daarmede ook een stijgende belangstelling voor de natuur. Allerhande initiatieven van enkelingen of groeperingen wijzen op de noodzaak van beschermde natuurgebieden en gelukkig kan men in zekere gevallen rekenen op de medewerking van officiële zijde, zoals o.a. voor het vastleggen van natuurreservaten. Natuur en natuurbehoud vormen dus geen werkgebied voor alleen maar echte natuurliefhebbers, maar het is ook een aspect uit het dagelijks leven dat iedereen aanbelangt. Maar niet overal kan de overheid zich op het beschikkings recht beroepen want veel belangrijke gebieden zijn in privébezit en kunnen bijgevolg gemakkelijker verknoeid worden. Als men in het 10 ha. groot Blauwbos dan nog rekening moet houden met een honderdtal eigenaars, is het niet te verwonderen dat hier moeilijk een algemene beheersvorm kan gedikteerd worden. Blauwbos Zoals de meeste van haar soortgenoten is ook het Blauw bos in een beekvallei gelegen waarvan het biotoop onge schikt is voor landbouw. Wat de naamgeving van dit gebied betreft, heeft men al een paar pogingen gedaan om een hypotese voorop te stellen maar deze zijn dan toch'weinig overtuigend en te ver gezocht om er veel waarde aan te hechten. Het Blauwbos is pas interessant als biotoop omdat het, on danks het relatief klein gebied, zeer verscheiden is aan fauna en flora. Dit is een logisch gevolg van de verschillen de vormen die men er aantreft, zoals rietvelden, plassen, spoorwegbermen, beekkanten, wegbermen, hagen e.a. Het Blauwbos wordt dus ook gedeeltelijk bepaald door de loop van de Molenbeek tussen de twee watermolens te Gotegem en Broek. Juist die beide molens hebben meege werkt om het omliggende biotoop te bepalen; vroeger zelfs meer dan nu want in haar huidige toestand van vervuiling heeft het vissen- en plantenrijk plaats gemaakt voor «rioleringsgrondstoffen». Enkele maanden geleden konden we dit zelfs nog persoonlijk vaststellen toen een inktzwarte vloeistof, ergens van de bovenkant van de Achterstraat, haar weg zocht naar de uitgang -van de rioolbuis aan het toen veel besproken Koeybrugsken, om er van die plaats af een zwarte brei achter te laten. Andere vervuilingen gebeuren op velerlei plaatsen en dan bedoe len we niet alleen de chemicaliën van de velden en weiden, maar ook beer en andere rampzalige produkten, uitwassen van onze moderne leefgemeenschap. Toch is het nog de broedplaats van de grote gele kwikstaart die in nissen of halfholen in de buurt van het water nestelt. Daarnaast is er ook de zeer zeldzame, fel gekleurde ijsvogel die er in de Biezeputvijver, na de vissers aan de beurt komt om iets mee te pikken. Het gebied wordt ook nog bevolkt door merel en lijster uiteraard, door tuinfluiter en bosrietzan- ger, reiger, waterhoen en gekraagde roodstaart, maar in zeldzamer mate de spotvogel, de braamsluiper, de nachte gaal en de rans- en steenuil. Elke «gebiedsoort» heeft natuurlijk zijn specifieke bewo ners en begroeiing en deze laatste vooral is er in overvloed aanwezig met een ongekende diversiteit. Toch is op sommige ogenblikken en plaatsen de tussen komst van de mens nodig opdat alles niet zou evolueren naar een moerasbos. Dit is vooral noodzakelijk in de rietvelden die naar een vorm van verlanding overgaan en dus aan verruiging toe zijn. Ook een bos heeft dus de menselijke tussenkomst nodig om niet volledig van uit zicht en van biotoop te veranderen. Het gebied op zich zelf is vrij mpeilijk te beheren omdat het aan een te groot aantal eigenaars toebehoort en bijgevolg te veel mensen hun fiat moeten geven bij gebeurlijke initiatieven. Daar begint de moeilijkheidsgraad van een degelijk bosbeheer dat ook in het Blauwbos met een bevoegde kennis zou moeten gebeuren en niet op een ondoordachte manier waarmee men «puur geldgewin» bedoelt. Het gebied ligt wel in een «wettelijke» groenzone, wat niet wil zeggen dat het beveiligd is, aangezien de wetgeving op de natuurbescherming eigenlijk niet zoveel betekent Bij ingrepen kan men zich trouwens alleen op verbodsbepalin gen steunen, maar voor hetgeen noodzakelijk is kan mep geen enkele verplichting opleggen. Dat het Blauwbos dus niet als «echt natuurlandschap», in de meest strikte zin van het woord, kan bestempeld worden, dient men in velerlei redenen te zoeken... Die redenen zijn trouwens het gevolg van een gebrèk aan het juiste bosbeheer dat dan weer andere oorzaken heeft. Zolang dit gebied niet tot één enkel domein kan samenge voegd worden, zal men met deze problemen blijven kampen, problemen die ook te wijten zijn aan onze moderne manier van leven. Ondanks alle narigheden en negatieve kritiek over dit gebied, is een wandeling van Gotegem naar Broek, in om het even welk seizoen, een verkwikkende belevenis, waarbij de verspilde energie onmiddellijk omgezet wordt in een ontspannend gevoel en een beste remedie is tegen overspanning en lome passiviteit. Voor kinderen is het bovendien een avontuurlijke tocht door een. gebied dat voor hen de sfeer van de wildernis oproept, maar ook een aanbevolen kennismaking betekent met de nog schaarse wilde natuur. Het Blauwbos loont de moeite om voor de .toekomst ongerept te behouden; dat bewijzen de talrijke wandelaars die er «in alle weer» te bespeuren zijn. Wie er ooit een wandeling gemaakt heeft, weet dit gebied naar waarde te schatten en zal een bewustvol propagandist zijn om dit relatief klein gebied in al zijn ongereptheid vejlig te doen stellen voor de toekomst Het Blauwbos is een waardig natuurgebied om voor te strijden. JV Wanneer Erembodegemnaar Freddy Pijck (SP) interpel leerde over een zich uitbreidende runderkwekerij in de Bergstraat te Erembodegem, werd het quasi een Erembo- degems onderonsje met tussenkomsten van Erembode- gemnaren Roger D'Hondt (SP), Eddie Monsieur (SP) en Raoul Eemans (CVP) Hier by de versie van interpellant Freddy Pyck. Op 3 maart 1986 verleende het college van burgemeester en Schepenen aan de eigenaar. Bergstraat 19 te Erembode- gem-Aalst een vergunde in richting voor het houden van 3 runderen met 4 koeien en 3 kalveren uit te breiden. De uitbreiding werd toege staan voor een termijn van 2 jaar op proef en de oorspron kelijke vergunning werd gere duceerd tot een termijn van 10 jaar. Op 20 maart 1986 werd door de heer Verhaegen en me vrouw De Meyer en op 25 maart 1986 door Raldes V.Z.W.'tegen bovengenoem de beslissing beroep ingesteld bij de provincie Oost-Vlaande ren. Op 12 december 1986 werden de beroepen door bovenge noemde ingesteldheid niet in gewilligd door de Bestendige Deputatie ep werd het besluit van het college van Burge meester en Schepenen van Aalst van 3 maart .1986 beves tigd. De besluiten houden de nega tie in van het gewestplan. Heeft de schepen' of de stad enig idee hoe de toestand er nu uitziet? Na twee jaar is de proef voorbij! Op wat gaat men zich dan steunen voor de reukhinder, enz... worden er, dus proeven gedaan en adviezen gegeven door stadsdiensten? Doet het stadsbestuur iets om de wette lijke regels te doen naleven? Wakkert de schepen een bu ren- en familietwist niet aan? Schepen André Doorns zegde dat het dossier behoort tot de bevoegdheid van de besten dige deputatie. En verder dat het niet de bedoeling kan zijn bestaande veten verder aan te wakkeren. De bestendige de putatie legde aanvullende voorwaarden op en wil na een proeftermijn een beslissing ne men. De klachten worden door de schepen gerelativeerd. Van de 28 geformuleerde klachten zijn er slechts 5 van mensen uit de buurt. Het stadsbestuur kortte de termijn in tot 10 jaar omdat er te veel dieren gefokt werden. De uit breiding geldt slechts voor een korte termijn (2 jaar). Als dan gesteld werd dat het stadsbestuur er nu niet meer kan tussenkomen reageert Freddy Pijck met te stellen dat het hier gaat om een woonzone en tevens over een niet geve stigd bedrijf. Voor Eddie Monsieur (SP) toonde het college zich licht zinnig. 't Gaat hier om een bijberoep en in de EEG is er reeds een te veel aan land- bouwprodukten». Volgens spreker was meer kategoriek optreden hier meer passend geweest. Nog een Erembode gemnaar, Roger D'Hondt (SP) had liever gezien dat men zich in een landbouwzone zou ves tigen. Over een paar jaar komt er wellicht nog een vraag bij voor uitbreiding. En Edgard Hooghuys (SP) stelt dat de ruzie er kwam dank zij de lankmoedigheid van het sche pencollege. Waarna nog een Erembodegemnaar, Raoul Ee mans (CVP) aan het woordt komt en zegt dat hier gaat om een familietwist. Ruben Zamóra, gewezen mi nister van El Salvador en stich ter van de Kristelijk-sociale volkspartij behoort tot de' jon ge kaders die geijverd hebben voor het bekomen van land hervormingen in hun land. Ruben Zamora was een per soonlijke vriend van Monseig neur Romefo, Aartsbisschop van San Salvador die in 1980 aan de deur van zijn katedraal vermoord werd.. Sinds 1984 is de kristen-demo- kraat Duarte president van El Salvador. Toen hij als staats hoofd aan de macht kwam had Duarte reeds een belangrijk deel van zijn jonge partijgeno ten verloren. Die jorfge intelli- gentia hebben de partij verla ten sinds maart 1980, toen het duidelijk werd dat de beloofde landhervormingen niet zouden worden doorgevoerd zoals af gesproken. De harde houding van het leger en de toenemen de repressie toonden nog maar eens aan wie de echte macht hebbers waren in El Salvador. Sinds '82 is er een brede oppo sitie tegen de heersende mach ten in El Salvador ontstaan. De guerrilla tracht het bewind omver te gooien. De laatste jaren deed presi dent Duarte wel enkele oproe pen tot dialoog maar tot op heden zijn beide partijen er nog niet in geslaagd tot een akkoord te komen. Vooral de militairen binnen zijn partij staan een overeenkomst in de weg. Het leger blijft maar doorgaan de weerloze burger bevolking te bombarderen. Ruben Zamora is de man die de onderhandelingen tussen de regering van Duarte en de guerrilla voorzit. Hij is een zeer konsekwent maar beza digd man die gelooft dat' met onderhandelen een oplossing kan bereikt worden. Hij komt naar het Vredeshuis Aalst. Wij zijn hem zeer dank baar dat hij zich de moeite wil getroosten in ons midden te komen. Ruben Zamora spreekt Spaans en Engels. Er zal voor vertaling gezorgd worden. Zondag 22 maart om 11 uur; Vredeshuis, Aalst, Esplanade- straat nr. 8. Jm. Heyman Restauratie belfort nog niet voor morgen Danny Denayer (VU) stelt dat, alhoewel de stabiliteit van het Aalsters belfort, het oudste der Nederlanden, reeds verzorgd werd de buitenwaartse aftakeling nu prioritair moet worden bestreden. Het steeds maar uitstellen van de buitenrestauratie doet de kostprijs ervan almaardoor stijgen en komt anderzijds het imago van de stad niet ten goede. Schepen De Maght stelt dat er reeds vóór de vraag van de interpellant een evaluatieverga dering plaatsvond om te komen tot een geaktualiseerd ontwerp. In april komt er een gedetailleerd voorstel. Realisatie nog dit jaar kan echter niet vermits er daartoe op de begroting geen post werd voorzien. Nieuw BPA voor «Bergemeersen»? Tijdens de jongste gemeenteraadszitting kwam aan de agenda een vraag tot herziening van het Bijzonder Plan van Aanleg «Bergemeersen» opgemaakt in de periode '72-'73 en goedgekeurd bij koninklijk besluit in '74. Het BPA zou, gelet op de ouderdom, niet meer beantwoorden aan de huidige sociale en ekonomische behoeften en aan de minister van Ruimtelijke Ordening zou dan ook een herziening worden gevraagd. Bovendien zou bedoeld BPA op verschillende punten afwijken van het gewestplan. Eens de toelating tot herziening bekomen zou met de opmaak van een nieuw BPA kunnen worden aangevangen. Danny Denayer heeft zijn twijfels. Hij vraagt zich af waarom het oude plan van '72 moet veranderd worden vermits het er gaat om een zone van openbaar nut en daarin kan een rustoord toch kaderen. Hij zoekt dan ook andere motieven en denkt ook aan eventueel verkavelen. Maar schepen De Maght stelt hem gerust en zegt dat er al te veel tegenstrijdigheid zit tussen gewestplan en BPA en dat daaraan moet verholpen worden. Modulair gebouw voor Herdersemse school Voor de gemeenteschool Herdersem die in de lift zit wordt een modulair gebouw aangekocht. Er werd immers een vijfde lagere klas opgericht en er is nood aan een lokaal. De aankoop te ramen op 800.000 fr. werd door de gemeenteraad goedgekeurd. Durven... Gemeenteraadslid Danny Denayer (VU) heeft het andermaal over de «zich dagelijks voordoende hemeltergende rijsituaties» op de Gentsesteenweg. Een probleem dat twee jaar terug reeds door hem in de verkeerskommissie werd behandeld. Zowel «Bruggen en Wegen» als het stadsbestuur beloofden dat de rijvakken zouden worden heringericht. Maar blijkbaar is er niets gebeurd. Op zijn vraag op de kruising met de Sint-Apollonastraat - Zeeldraaiersstraat verkeerslichten aan te brengen kreeg hij als lakonisch antwoord dat een telling had uitgewezen dat er géén wagens daar de Gentsesteenweg dwarsen. «Natuurlijk niet,» zegt Denayer, «niemand durft». Aalst. De werken aan de koliektoren langsheen de Dendermondsesteenweg zijn verre van klaar. Het zal nog enkele maanden duren eer het verkeer opnieuw langs die kant de stad in en uit kan (a) Volgens «wakkere burger» André-Emiel Bogaert zou i.v.m. het huis De Blieck aan het Keizerlijk Plein de liberale bouwheer uiteindelijk dan toch niet opteren voor afbraak en nieuwbouw zoals was voorzien. Er zou een nieuw projekt voorzien zijn waarnaar we nog het raden hebben. Het tweede bouwdossier van liënmaatschappij het pand an- de oorspronkelijke bouwheer dermaal te koop aanbiedt, kreeg vergunning op 25.02.85 Een waardevol pand in een die na de vervaldatum werd geklasseerd stadsgezicht staat verlengd. Daar dergelijke ver- aan vandalisme bloot en ver lenging slechts éénmaal kan krot bezet door heel wat onge- worden toegestaan is deze ver- dierte. gunning sinds 25.02.87 zonder De brandweer moest trou- voorwerp geworden en kan het wens, zelfs op zondag, reeds oorspronkelijk projekt van af- uitrukken om gevaarlijke los- braak en nieuwbouw als niet hangende stukken van gevel en bestaand worden aangezien. bedaking te verwijderen. De Maar ook het nieuw projekt politie zette zelfs reeds nadar van een kandidaat-koper en afsluitingen zodat het voetpad promotor dat nieuwbouw van over de hele lengte van ge- luxe-appartementen voor ou- bouw en tuinmuur niet meer den van dagen «met geld» zou door voetgangers kon gebruikt omvatten zou niet gerealiseerd worden, worden. Aan de zijgevel van Beveiligingswerken drongen Huis De Blieck werd recent zich op en op 3 maart 11. rukte een groot publiciteitsbord aan- een aannemer (uit Antwerpen) gebracht waarbij een immobi- tnet zwaar materiaal op om delen van bepleistering en be daking weg te nemen. Onder tussen was het Keizerlijk Plein langs de zijde van het Huis De Blieck volledig voor verkeer afgesloten. Eén noodmaatre gel die wellicht op korte ter mijn zal moeten herhaald worden. Volgens A.E. Bogaert «laat het zich aanzien dat dit pand op vrij korte termijn zal moe ten worden afgebroken. De al dus vrijgekomen gronden zul len rap worden ingenomen als onwettelijke parkeergelegen heid. Vrij vlug zou de stad Aalst dan met de eigenaar een huurkontrakt afsluiten zoals gebeurd is met de H. Geestka pel in de Kattestraat». «Bewoners van het Keizerlijk Plein zullen alleszins onder geen enkel beding gedogen dat andermaal een koehandel wordt gevoerd omtrent het Huis De Blieck waardoor hun woonomgeving zou verstoord worden». Aldus A.E. Bogaert. LH Het Sint-Augustinusinstituut voor Verpleegkunde, Leo- schappelijk bestel, poldlaan 9 te 9300 Aalst zette verleden zaterdag zijn deuren w(jd open. Vele honderden belangstellenden maakten er dan ook dankbaar gebruik van. Ze maakten er naast info- stands een doorlopende dia montage mede en demonstra ties E.H.B.O. en kanteltech- nieken en zagen er diverse the ma's in verband met verple ging deskundig uitgewerkt. Uiteraard kregen ze een idee over de diverse mogelijkheden die het instituut biedt en kre gen ze een overzicht vén de onderdelen van de opleiding en opvoeding. Voor Zuster Direktrice De Kinder moet het instituut «een thuis» zijn voor de studenten vermits ze er zowat 2/3 van hun «wakkere tijd» doorbrengen Studiemogelijkheden Paramedisch Hoger Onder wijs Korte type - 18 jaar. Diploma: Gegradueerde Zie- kenhuisverple(e)g(st)er: 3 jaar. Aanvullend Secundair Be roepsonderwijs 18 jaar. Brevet: Ziekenhuisassisten- t(e): 2 jaar. Brevet: Ziékenhuisver- ple(e)g(st)er: 1 jaar. na brevet ziekenhuisassistent(e). Hoger Secundair Beroeps onderwijs 15-16 jaar.. Brevet: Kinderverzorg(st)er: 3 jaar. Internaat: mogelijk voor meis jes van de afdelingen verpleeg kunde. Het instituut, enig in de drie hoek Brussel - Gent - Sint- Niklaas wil de school zijn voor degelijk, vooruitstrevend en toekomstgericht onderwijs in de dienstverlenende sector. Het maakt zich sterk dat zowat alle afgestudeerde verpleeg kundigen voor de kinder- verzorg(st)ers wel in ietwat mindere graad reeds een job vonden. De nabijheid en samenwerking met het O.L.V.-Ziekenhuis spelen daarbij een niet geringe rol. Kinderverzorging Deze opleiding behoort tot het sckundair beroepsonderwijs. .Vermits de leerlingen die deze taak aanvatten vaak van een zeer uiteenlopende opleiding en niveau zijn wordt in deze afdeling sterk de nadruk ge legd op individualisatie, op persoonlijke begeleiding van elke leerling. Naast technische opleiding moet ook de hele mens er echter in aan bod komen. Niet gewoon uitvoer der zijn van taken of technie ken doch ze tevens opleiden dan ze gewapend zijn tegen de voortdurende schommelingen en wijzigingen in »ns maat- Verpleegkundigen Ook bij deze studenten zowel die van het aanvullend sekun- dair als van het hoger onder wijs korte type blijft persoons gebonden begeleiding een must. De integratie theorie- praktijk wordt dan ook inten sief gevolgd via relevante ele menten als socialisatie, om gang met patiënten en organi satie. Men moet er zich verder op toeleggen dat de afgestu deerde bij machte is zich aan te passen aan de steeds wisselen de behoefte en de vooruitgang van de wetenschap. LH Voor haar intensieve werking organiseert Rotary-Club Aalst Noord op vrijdag 20 maart te 20 uur in Ciné Palace, School straat te Aalst een vertoning van de merkwaardige film van Coline Serreau-«Trois hommes en un couffin». Volgende projekten worden met de opbrengst van deze avond - toegang 300 fr. - ge steund. Niemandsland krisisinterven- tiecentrum: een tijdelijke «thuis» in een kleine gemeen schap met direkte opvang en individuele begeleiding voor mensen in psycho-sociale nood. «Begeleid Wonen» therapeu tisch centrum: een huis met een groep bewoners, die met de begeleiders een miniatuur vormen van de samenleving buiten de muren van het huis. De buurthuiswerking van Tele- dienst op de rechteroever van Aalst. De jeugdwerking van de Vereniging Sociale Jeugdbe scherming op de rechteroever te Aalst. «'t Nest» naschools edukatief sociaal trefcentrum: kleinscha lige opvang en begeleiding van schoolkinderen uit kansarme milieus. Vervoersonkosten voor de va kantie van de nierdialysepatiën- ten van het O.L. Vrouwzie kenhuis te Aalst. Tele-aiarmtoestellen: een een voudig draadloos alarmsys teem voor de alleenwonende bejaarde. Leden Rotary-Club Aalst- Noord Louis Besscms, Walter Blom- me, Louis Borghijs, Louis Bu- taye, Noël Cardon, Karei Darley, Alfred De Block, Marcellin de Clippele, Hubert De Graeve, Willy De Graeve, André De Kegel, Hugo De Lathauwer, Noël De Man, Mare De Smet, Charly De Vuyst, Etienne De Wittevron- gel, Pierre Eeman. Gaston Grysolle, Paul Keymeulen, Al- bert Lainson, Luc Marchal, Pierre Monfils, Henri Muller, Paul Nellens, Robert Pinteion, Emile Rombaut, Emile San ders, Jozef Steyaert, Charles Van Den Bossche, Jan Van den Sype, Frans Van Der Sti- chele, Walter Van Herrewe- ghe, Stcfaan Van Lierde, Her man Van Mol, Marcel Van Praet, Guy Van Wilder, Her man Van Wilder, Hubert Ver- cruyssen. Rik Vermeulen, Ig- nace Waerseggers, Maurice Waltniel, Henri Wambacq, Jean-Marie Wambacq. LH De Vriendenkring «De Pelikaan» nodigt uit... De Vriendenkring bloedgevers «De Pelikaan» nodigt vriendelijk uit op het eetfestijn ten bate van de sociale dienst, zaterdag 21 maart van 17 tot 22 uur en zondag 22 maart van 11.30 u. tot 14.30 u. en van 17 tot 21 uur, in de St. Martinuskring, Zonnestraat Aalst (parking voorzien op de koer). De bar is 's zaterdags open vanaf 16 u. en 's zondags vanaf 11 u. Iedereen hartelijk welkom! Meer informatie: tel. 053-70.38.61 (Cl. Hoste, voorzitter, Begijnhof 2, Aalst). D.B. Erembodegems kerkhof wordt groter De begraafplaats te Erembodegem is dringend aan uitbrei ding toe. In de richting van de Termurenlaan heeft het stadsbestuur reeds 30 are aangekocht. Vermits deze grond ietwat lager ligt zal hij in het geheel geïntegreerd worden via het aanbrengen van anderhalve trede. Dan komt er weer ruimte voor vier jaar Maar daarmede is uiterazard de kous niet af. Nog 70 a in de richting Ronsevaalhofstraat zouden noodzakelijk zijn. De eigenaars ervan werden trouwens reeds benaderd Alsook die oppervlakte in het geheel geïnkorporeerd zal zijn zal verdere uitbreiding niet meer noodzakelijk worden. LH Transseksualiteit gaat niét over seksualiteit of over de seksuele geaardheid die iemand heeft, zoals homofilie, pedofilie, enz... maar over de seksuele identiteit, over het gevóél en de overtuiging die iemand heeft in wezen een man of vrouw te zijn. Hoe bizar en onverklaarbaar transseksualiteit ook is, toch bestaan er mensen die ervan overtuigd zijn 'in het verkeerde lichaam geboren te zijn'. Vrouwen die zich 'gevangen' voelen in een mannenli chaam en omgekeerd. De meningen rond deze problematiek en rond hoe trans- seksuele mensen kunnen worden geholpen staan vaak lijnrecht tegenover elkaar. Zij belopen van psychotherapie tot hormonale en opera tieve behandeling Over het ontstaan van transseksualiteit is nog vrijwel niets met zekerheid bekend. De maatschappelijke, ekonomische, medische en juridi sche problemen rijzen soms torenhoog op. Transseksualiteit is géén 'schijnprobleem', maar een kei harde realiteit. Vooral het medische behandelen van transseksuele men sen wordt door buitenstaanders vaak op onbegrip en spot onthaald. Vanuit onze ervaring in het werken met transseksuele mensen binnen de Genderstichting, willen wij op deze info-avond dieper op de problematiek en de behandelings mogelijkheden ingaan. Tevens zullen twee transseksuele mensen, in beide richtingen, een getuigenis brengen. Er is gelegenheid tot vragen stellen achteraf. Organisatie: CGSO Aalst i.s.m. de Genderstichting, Pluimstraat 48 te 8500 Kortrijk. Wanneer: woensdag 25 maart 1987 te 20 u. Waar: CGSO Aalst, Cumontstraat 3, 9300 Aalst. Inkom: 80 frank. Leden van CGSO en de Genderstichting genieten een korting.

De Voorpost | 1987 | | pagina 2