Jeugdharmonie STUK AD koncerteert in feestzaal vanK.A. Dendermonde Telemann Consort en sopraan Greta De Reyghere koncerteren te Zele Een meisje om te stelen te Hamme «Kontiki»: een workshop-produktie van Baasroodse Toneelkring Jeugd Leerlingenauditie Gemeentelij ke Muziekschool Buggenhout Oudegem op 'huwelijksreis zonder vrouw' Mil I 'Michielsgezellen' Muziektornooi bij de Ware Belgen 14 - 27.3.1987 - De Voorpost Toen de jeugdharmonie Stuk ad twee jaar geleden haar eerste koncert gaf tijdens het zomerfeest van de rijksscholen aan de Geldroplaan te Dendermonde, en dit na slechts een paar weken repeteren, waren de meningen over dit optreden onverdeeld gunstig. De heer rijksinspecteur voor Muzikale Opvoeding stak bij deze gelegenheid zijn waarder ing met onder stoelen of banken, wat voor de jeugdige muzikanten en dirigent S. Ongenae een stimulans betekende om verder te doen. Op vrijdag 3 april treden ze opnieuw op voor het publiek in de Feestzaal van het Koninklijk Atheneum. Intussen werd een hele weg afgelegd! STUKAD De benaming Stukad staat voor STUdenten Koninklijk Atheneum Dendermonde. Een niet zo bijster originele naam maar wel duidelijk. Toen twee jaar geleden de voorbereidingen startten voor het jaarlijks zomer feest van de Rijksmidden- school 1 en de Rijksbasis school Station, gelegen tus sen Zuidlaan en Geldrop laan, rees bij de heer Onge nae, leraar Muzikale Op voeding in de R.M.S. 1 en het Koninklijk Atheneum, het idee een studentenor kestje op te richten om het geheel wat muzikale luister bij te zetten. Er moesten immers toch leerlingen ge noeg gevonden kunnen worden die een blaasinstru ment aanleerden in een van de vele muziekscholen die onze streek rijk is! Een har monieorkest van een 25-tal leerlingen, aangevuld met enkele personeelsleden, was vlug gevormd en enke le weken repetitietijd vol stonden om een vijftal num mers in te studeren en fat soenlijk uit te voeren. Het sukses was groot en de diri gent mocht voor zijn initia tief en inzet én de kwaliteit van het gepresenteerde en- toesiaste lofbetuigingen in ontvangst nemen. Terecht! Er volgden zelfs uitnodi gingen voor optredens in het Ministerie van Onder wijs zelf te Brussel en ook nog elders. Iets wat voor de jeugdige muzikanten na tuurlijk een stimulans was om de wekelijkse repetities, telkens een uurtje, vrij re gelmatig bij te wonen. Stu kad is immers op dit ogen blik de enige harmonie van studenten uit het rijkson derwijs. In West-Vlaande ren bestaat er weliswaar ook een, maar die rekru teert haar muzikanten in de hele provincie. Koncertprogramma 3 april Op dit ogenblik telt Stukad ongeveer 35 muzikanten, voor het grootste gedeelte leerlingen, die voor de zwaardere blaasinstrumen ten worden aangevuld met enkele personeelsleden en ouders. Tijdens het eerste gedeelte van het programma speelt Stukad volgende nummers: «Het Lied van het Rijkson derwijs» van R.C. Verheest in een bewerking van diri gent S. Ongenae, de fanta sie «In 't Sprookjesbos» van P.B. Bis8elink; «Jesus Christ Superstar» van Lloyd Webber in een arran gement van W. Hautvast; «El Dorado - A South-Ame rican Medley» in een be werking van Randy Beek; «Tirolers Abschied» van E. Kurth in een arrangement van Gerald Weinkopf met een solo voor 2 trompetten en bazuin, respektievelijk gespeeld door Dirk Van Belle, Dennis Van Broeck en Louis Verhavert; «Elvis in Concert», een bewerking van W. Hautvast. Het tweede deel van dit kon certprogramma omvat de mars «A Happy Time» van Penne Argo; «De Beiaard van Dendermonde», een be werking door L. De Feyter en J. Baeck van Dender- mondse volksliederen; «Der Klarinettenmuck'l - polka», een traditioneel nummer in een bewerking van Franz Bummerl met als solisten Dany Everaert, Luc Hey- vaert, Gustaaf Van den Ab- beele en Willy Broecke; «Es- pana Cani» van P. Marqui- na ook weer in een arrange ment van Franz Bummerl; het koncert besluit met «Die Grossen Knüller», een be werking van Hans Kolditz. Dit koncert heeft plaats op vrijdag 3 april om 20 uur in de Feestzaal van het Ko ninklijk Atheneum te Den dermonde (ingang Geldrop laan). De toegangsprijs be draagt 100 fr. L. Sinds enkele jaren is te Baasrode de toneelkring «Jeugd» aktief. Meisjes en jongens van 14 tot onge veer 20 jaar werken jaar lijks een projekt uit met verbale, dramatische en li chamelijke ekspressie. Dit projekt kan zijn bekroning vinden in een publieke to neelvoorstelling, maar een noodzaak is dit niet. Toch is zo een voorstelling voor pu bliek uiteraard een stimu lans voor een weken- en maandenlange inzet. Van september tot mei wordt er immers, veelal in work shop-vorm, gewerkt en geoefend. Dit werk resul teerde reeds meermaals in erg suksesrijke opvoerin gen van de ingestudeerde werken. Vaak waren ook beroepsmensen betrokken bij dit werk. Dit jaar werd wel erg hoog gegrepen met het stuk «Kontiki» van Tone Brulin, dat het verhaal brengt van Thor Heyerdahl die met zijn papyrusboot Kontiki de overtocht waagt van het oude kontinent naar Peru. Lieve De Baes, als beroeps verbonden aan Theater Ste kel bees, maakte van dit stuk een eigentijdse be werking en begeleidde de jeugdige teaterliefhebbers, die zelf een heel eigen in breng konden hebben in de realisatie van dit projekt. Men is op dit ogenblik met de realisatie van «Kontiki» zo ver gevorderd, dat het voor deelnemers interes sant zou zijn aan den lijve en voor het publiek te on dervinden waar men pre cies staat. Daarom dat er op zondag 5 april een soort try-out voorstelling wordt gespeeld in zaal Casino te Baasrode. Wie deze voor stelling gratis wil bijwonen moet wel om 19 u. in de zaal aanwezig zijn. De deelnemers aan dit pro jekt zijn: Danielle Veyt, Walter en Hella Veyt, Veer- le Van Den Breen, Geert Jacobs, Marjolein Daman, Johan Goossens, Christine en Isabelle Debbaut. Het de- kor is in handen van Louis De Groot en Nicole Veyt en de algemene leiding berust bij Luc Dhaen. Deze jeugdige teaterliefheb bers repeteren en werken in workshop-verband elke zondagmorgen van 9u30 tot 12u30. De erg aktieve Zeelse Concertvereniging organiseert van avond, vrijdag 27 maart, om 20 u. een koncert met barokmuziek in de Raadszaal van het Gemeentehuis te Zele. Het gereputeerde Telemann Consort vertolkt er samen met sopraan Greta De Reyghere een programma met vokale en instrumentale werken van Joseph Bodin de Moismortier, Georg Friedrich Haendel, Johann Sebastian Bach en Georg Philipp Telemann. Voor echte muzieklief hebbers een koncert om niet te missen! Telemann Consort Een goede tien jaar geleden werd het Telemann Consort te Brugge opgericht. Het koncerteerde in de Neder landen, Duitsland, Zwitser land, Engeland en Joegos lavië. Vorig jaar werd nog een koncertreis naar de So vjet-Unie suksesvol onder nomen. Het ensemble trad op voor radio en televisie en werkte samen met Zeger Vandersteene (veertien da gen geleden nog te horen in Verdi's «Requiem» te Den dermonde) voor een plaat opname met kantates uit Telemann» «Fortsetzung des Harmonischen Gottes- Dienstes». Voor het Festival van Vlaanderen realiseerde het Telemann Consort vokaal- instrumentale program ma's in samenwerking met Jard Van Nes en Greta De Reyghere. Met laatstge noemde waren ze o.m. in Dendermonde te gast in de Kerk van Sint-Gillis-Bin- nen, waar hun koncert slechts door een handvol muziekliefhebbers werd bij gewoond. In 1985 werd het consort als Vlaams ensemble uitge nodigd door de Franse tele visie in het kader van een prestigieuze evokatie rond het Europees Jaar van de Muziek. Voor de uitvoering van hun repertoire bespelen de leden van het Telemann Consort originele barokinstrumen- ten of getrouwe kopieën er van. Vorig jaar realiseerde het ensemble diskografi- sche eerstopnamen van Telemann-komposities in samenwering met sopraan Greta De Reyghere en de alt Ulla Groenewald. De vertol kingen van het ensemble kennen grote bijval bij zo wel pers als publiek. Sopraan Greta De Reyghere Greta De Reyghere studeer de eerst talen en vervolgens zang. Aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Mons behaalde ze een eerste prijs zang. Ze studeerde verder aan het Brusselse Conservatorium voor de Hogere Diploma's Zang, lied en lyrische kunst. Ze volgde meesterkur8U8sen bij Alfred Delier, Erik Wer- ba en Gérard Souzay. Greta De Reyghere zong onder de leiding van dirigenten als Sigiswald Kuijken, Florian Heyerick, Louis Devos, Phi lippe Herreweghe en Pa trick Peire. Gedurende twee seizoenen was zij als soliste verbon den aan het Centre Lyrique de Wallonië in Luik. Naast een drukke koncert - en opera-aktiviteit legt Gre ta De Reyghere zich vooral toe op het zangonderwijs. Zo was ze o.m. verantwoor delijk voor de kursus zang tijdens de Internationale Zomerkursus voor Oude Muziek te Dendermonde in augustus vorig jaar Ze treedt regelmatig op voor radio en televisie in. België, Nederland en Frankrijk. Ze werkte mee aan diverse plaatopnamen, o.l.v. Herreweghe, S. Kuij ken en samen met het, Tele mann Consort. Programma Op het programma van dit avondvullend koncert vin den we komposities van Jo seph Bodin de Moismortier (1691-1755), een zeer vruchtbaar maar opper vlakkig Frans komponist die wedijverde met o m. Ra- meau: Georg Friedrich Haendel (1685-1759), wiens werken stilistisch tot de laatste periode van de barok behoren, natuurlijk de grote Johann Sebastian Bach (1685-1750), en ten slotte werk van Georg Phi lipp Telemann 1681-1767) in een ongekompliceerde, galante stijl. Dit koncert wordt uitge voerd op vrijdag 27 maart om 20 u. in de Raadszaal van het Gemeentehuis te Zele. Uitvoerders zijn: so praan Greta De Reyghere, Florian Heyerick (traver so), Jan De Winne (traver so), Mare Peire (blokfluit), Guy Penson (klavecimbel), en Kaori Uemura (viola da gamba). Volwassen muziekliefheb bers betalen 120 BF, jeugd en houders van een 3- pas slechts 50 fr. Muziek Troef bij de Ko ninklijke Fanfare De Ware Belgen uit Oudegem die op zaterdag 11 april om 14u30 hun jaarlijks hoog aange schreven muziektornooi or- ganizeren. Zoals de voorbije jaren heeft dit tornooi plaats in de rian te zaal van het Parochiaal Centrum te Oudegem. Men heeft vier muziekvereni gingen gevraagd om voor een gevarieerd optreden te zorgen. De eerste is de Ka- tolieke Muziekvereniging Sint-Cecilia uit Appels die uitkomt in de reeks uit muntendheid, de Konink lijke Fanfare De Verenigde Vrienden uit Overmere die spelen in tweede divisie, de Koninklijke Muziekmaat schappij «Eendracht maakt Macht» uit Schellebelle speelde in eerste divisie en natuurlijk de Koninklijke Fanfare De Ware Belgen die speelt in uitmuntendheid. Een hoogstaande muzikale namiddag dus die door geen enkele muziekliefheb ber mag worden gemist. De Rijksdienst voor Arbeids voorziening heeft een brochu re samengesteld over de werk loosheidswetgeving. Het is een lijvige brochure geworden die een wegwijzer wil zijn in deze ingewikkelde wetgeving. Ze kan bekomen worden door overschrijving van 85 fr. per eksemplaar op het rekening nummer 000-0082997-62 van de RVA, Keizerslaan 7 te 1000 Brussel. Buggenhout. De Sint-Michielsgezellen voerden de huwelijksreis zonder man» op (foto G. Breckx) De Gemeentelijke Muziekschool Buggenhout organiseert dit schooljaar vier leerlingenaudities op zondagmorgen in de vorm van aperitiefkoncerten. De eerste twee werden massaal bijgewoond en toonden aan dat dit soort koncert- jes de ouders van de leerlingen aanspreekt. Overmorgen, 29 maart om 10.45 uur is men opnieuw te gast in de gemeentelijke sporthal voor de derde leerlingenauditie. en verder nog Jean Sablon uit Dendermonde die David Warren op het toneel bracht. Het dekor, een apparte mentsgebouw in Londen, werd gebouwd door de le den van de nachtploeg: Adriaan de Rijcke, Robert de Wolf, Paul Duytschae- ver, Albert Spiessens Jan en Luc Tassent, Victor van den Bossche, Jose Verre- eken en Jan Waterschoot Deze mensen stonden ook in voor de verlichting. Teksthulp kwam van Ma rianne van Mullem en de produktieleiding was in handen van Martine Peel- man. De regie was in han den van Roger de Paepe. HVC Dendermonde. Het Stukad orkest in volle uitvoering (arch) De Gemeentelijke Muziek- dwarsfluit en Eliane Mos- school Buggenhout organi- tien op gitaar met «Fayne seert dit schooljaar vier would I wedd» van R. leerlingenaudities op zon- Farnaby. dagmorgen in de vorm van Na de pauze horen we ach- aperitiefkoncerten. De eer- tereen volgens: Eddy Calle- 8te twee werden massaal waerts, Koen De Winter en bijgewoond en toonden aan Kristel De Bleser op klari- dat dit soort koncertjes de net met «Solo-stuk en Pro- ouders van de leerlingen menade» van Van Lijnscho- aanspreekt. Overmorgen, ten; «Sarabande» en «Cock- 29 rryaart om 10.45 uur is house Shuffle» resp. van men opnieuw te gast in de Rameau en C. Barratt door sporthal Petra De Clercq en Nele voor de derde leerlingenau ditie. Opnieuw een erg verschei- - den programma op het me- SÏÏSï Winckelmans op piano; Va lerie Verhelen die «Kuno en Bertha» van P. Paaltjens nu. Van J.J. Quantz vertol ken Greet Caluwaerts, Lies- beth Martens en Isabel De Vroe op dwarsfluit de pre- ludio uit de «Sonata in F groot». Gwenny Merckx speelt op piano de «Rêverie» van TÖE-d. _g™*d op saksofoon met «Conté Versailles» van W. Van Doorselaer; Stefan Daele- mans die op tuba een «Lar go en allegro» van B. Mar cello blaast; «Koan» van E. Gi8telinck door Erwin De door Philippe Van Hoeck in rfi»eenauditiei wordt be- sloten met een liedje en Elfrede Reynders op viool met «Ringodon I en n» van L. Mets. Jo Jacobs uit de voordrachtklas brengt «Dieet» van Kees Van Kooten. avondliedje, twee traditio nals uit Wales, we horen hierin Elf Albrecht, An Bil- liet, Joris Coussement, Leentje De Brabanter, Bart Na Alfons Rottiere, die een Devnendt Greet Jacobs, nummer perkuaaie ten bes- Annehen Koppens. Sandra te geest (Freckles and Flo Va» den Bossche e- Dendermonde. Aandachtige toeschouwer bij het aperitief koncert van de Dendermondse Marnixring (foto Piet Hermans were van Th Brown), zingt Verscheuren, alle op Hilde Huygens -Sehnsucht dwarsfluit nach dem Fruhlinge. van Het geheel wordt gepresen- Mozart en .Somewhere, uit X*1™1 d°°r •d* .West-Side Story van L. 038 voord™»1» D» leerim- Bemstein. Van J.S Bach K611 worden aan de piano horen we een fragment uit Begeleid door dhr. Coppe- de .Bauerncantata. door J"»* to6fan« ,tot def Iria Aelbrecht. Het eerste leeitagenauditie ia, zoal. deel wordt besloten door R1*8"8- Henk Van de Velde op De Buggenhoutse 'Michielsge zellen' zetten vorig weekend voor het eerst het blijspel 'Hu welijksreis zonder vrouw' een stukje van de hand van L. Renz, op de planken van de zaal van het St.-Vincentiuscol- "T |ege Qe regje was (n handen Dendermonde. Het jeugdorkest van Aalst aan het werk tijdens het aperitief koncert van Van Karei Jacobs. Marnixring Dendermonde (foto Piet Hermans) Voor de vertolking werd een beroep gedaan op Maurits Keppens (professor Heiewig), Karei Bosteels (Dr. Borneman, zijn vriend), Greet Van den Breen (Agatha Schulz), Agnes Van Huyneghem (Nellie Schulz, haar nichtje), Karei Ja cobs (Sebastian, bediende bij Heiewig) en Kris Van Huyne ghem (Frans Steiner, kunst schilder). Het dekor werd uit gevoerd door Achiel Jacobs en Mare De Wachter, de tech niek was in handen van Mare De Wachter en Willy Van Wambeke; Lieve Piron en Ma- rie-Thérèse Ockerman ver zorgden de grime. Firmin Ver- gauwen zegde voor. Dit blijspel wordt nog opge voerd op vrijdag 27 en zater dag 28 maart, telkens te 20 u., in de zaal van het St. Vincen- tiuscollege, Schoolstraat te Buggenhout. De toegang be draagt 100 F. (pvr) Vier avonden lang heeft de Kon. toneelkring «Voor God en de Evenmens» bomvolle zalen gelokt met de opvoering van «Een meisje om te stelen». Alhoewel spotvogels ingangskaarten hadden gedrukt van «Een meisje om te stelen» Alles draaide om een lief Voor de tweede keer speelde meisje dat gespeeld werd Martine Van Goethem de door Martine van Goethem, hoofdrol in een toneelstuk, en juffrouw Penelope heet- Voor de kenners heeft ze te. Gevaarlijk sympatiek bewezen dat ze over heel was ze wel, wist ze met alle wat akteertalent beschikt, gemak de mannenharten Maar ook de anderen deden zowel van oudere als van de him duit in het zakje zoals jongere te veroveren. Daar- Chris Van Kerschaver die enboven heeft ze een aange- de rol van Helen Chandler boren vrouwelijk intuïtief vertolkte, Annemie De Pil- talent om zioh uit alle nete- lecijn (Lady Warren) en lige situaties uit te werken. Andre Fobe als Sir Georges Zij was zo gekwiekt en be- Warren. De rol van butler dreven dat ze zelf intriges Wilkinson was als gegoten kon opbouwen, situaties op de figuur van Yvan Met kan uitbuiten en iedereen tepenningen en ook Etien- beetnemen. ne De Munck als Henry Immers Penelope stamt uit Shawn mag eens vernoemd een geslacht van «dieven», worden. Na een drietal inbraken in De toneelkring had ook be- hetzelfde appartement ver- roep gedaan op twee gast- moedt een van de bewoners akteurs: Roger Ruys die wie de dader is. Toch wordt onlangs zijn 50 jarige jubi- de dief niet aangeklaagd en leum vierde van de Hamse met een gelukkig happy- toneelkring»toneelkring end kon men tenslotte ie- «Trouw aan Kunst» ver- dereen verzoenen. tolkte rechercheur Oidegon

De Voorpost | 1987 | | pagina 14