Weekblad vai Lede bezorgde t burgemeester Jules Henderickx indrukwekkende begrafenis ■lerde nacht van de warme bakker Aalst Wie volgt Katia Leclercq op als vierde Muziekfee? Dender- iirint i» lilwMiifrsil Niet storen a.u.b. De Voorpost IJDAG 12 JUN11987 W JAARGANG NR. 2* - 38 F 3p het ïatch Burgemeester Jules Henderickx kreeg verleden zaterdag te Lede een indrukwekkende gave van relatKl begrafenis. Zijn gemeente waarover hjj slechts gedurende de luttele tijdspanne van in grote mate. «Zijn _r veertien maand burgemeester kon zijn nam inderdaad op ontroerde wijze van hem dingswerk zag Henderickx afscheid. a|s zjjn bijdrage tot verdere Alhoewel zijn heengaan niet plots meer kon genoemd worden was gans Lede diep onder ontplooiing van het Vlaam- de indruk toen deze man die o zo veel voor Lede had gepresteerd, die zovele mensen via se volk. Voor de handels een uitgebreid dienstbetoon had geholpen en die de jongste tijd met nogal wat afdeling was de afgestor- tegenkantingen had af te rekenen voor altijd Lede verliet. vene een ware steunpilaar Het medeleven met de be- Ghijs. De aflijvige was als instituut. de^a^tb^met^dehe" nrnpfHf» familif» ivoc tmu_ lieaaiiaai et..i:t«.i 13SI Uie mei ue ne «nabez proefde familie was trou- licentiaat inderdaad zowat Superior Julien Van Mal- Hpnrianocp nnvnpHino WenS reeds duidelijk geble- PPn IfUiartPPHW in Hionet Hnrnn nnpmHfl oiin loroor or o ken bij de massaal bijge- Vervolg op blz. 4 I lerde nacht van de warme bakker, georganiseerd door de v.z.w. "Aalsterse iengilde" heeft traditioneel plaats vóór de vakantie. Dit jaar op zaterdag 20, zondag i maandag 22 juni in de feesttent op de Grote Markt. en Pasteibakkersbond van Aalst en omliggende wil aan deze festiviteit een dimensie verlenen. De eersteling stond in het teken van de jeugd en de tweede in de senioren. Verleden jaar werd het Rotary-initiatief van Paul Keymeulen id. We maakten het inderdaad mee dat voor dit werk van alarmtoestelletjes voor len van dagen een check kon overhandigd worden van 25.000 fr. jaar wordt gewerkt jrdele van het :he Rode Kruis en iters isfusiecentrum in inder. Dr. Lust er dan ook op dat de zich qua bloed niet :druipt doch dat er jaar zowat 5.000 ps te kort zijn. Vooral vakantieperiode is er eel bloed nodig. Hij [dan ook een oproep :er donors, zowel qua zelf als wat betreft ferese en vraagt ij de hulp van de :rs. Verwonder U dus Is U bij een bezoek [w bakker een folder iloedtransfusie op de )ank vindt. Bedoeling [ook U donor wordt. Jnu bloed geeft, als kanis er hopelijk kans Herkrijgt als U het knodig heeft. En 70% de bevolking heeft menséén keer in het i Woed van anderen Het belangrijkste gebeu ren blijft uiteraard "De nacht van de warme bak ker". De opbrengsten van die aktie worden ieder jaar voor een liefdadigheids werk afgestaan. In de toe komst wil de Aalsterse :- een kwarteeuw in dienst deren noemde zijn leraar voor de opvoeding van de een eenvoudig man met woonde gebedswake op de jeugd in het Sint-Maartens- een groot hart en die de vooravond van Jules' laat ste dag. Zaterdagmorgen had de politie dan ook werk te over om de begroeting in goede banen te geleiden maar niettegenstaande de drukte lukte hen dat won derwel. Kransen aan de' na darafsluiting opgehangen waren stille getuigen van de liefde en genegenheid die Lede zijn volksgeliefde, Vlaamse burgemeester toe droeg. Kransen uit zowat alle hoeken. Uit de provin ciale diensten, uit de ge meentediensten, uit alle mogelijke officiële instan ties, van alle verenigingen maar vooral van de kleine man, de mensen die Jules als een échte vriend hadden ervaren. In de uitvaartmis zong het Aalsters Cantate Domino- Lede. Politieagenten en brandweerlui tillen de kist op hun schouder en zetten de droeve koor o.l.v. E.H. Michaël stoet op weg naar de kerk (a) Achtste Langemuntfeesten te Aaigem terse Vlaaiengilde oude ambachten- it betekende het start van de Aalsterse igilde. In 1983 en namen de bakkers ts Van Heddeghem 'illy De Ridder het Itief om op deze markt 'motiestand voor de terse brood- en ban- ikkerij uit te bouwen. denkbare warme [ersprodukten werden te koop aangeboden, stand kende toen zo'n es dat men besloot een niging op te richten, iet promoveren van ty- Aalsterse gerechten doel had: de Aalsterse tngilde was geboren! e gilde kreeg haar offi- vorm in 1984. Het uur is als volgt samen- eld: Dirk Callebaut, ar en voorzitter, 'rits Van Heddeghem, ervoorzitter. Wily De Ier, schatbewaarder, >ns Lowie, sekretaris. Sigiijde raad van beheer ze en verder nog Patrick jelschots, Frank Ver- itadt en Gaston Van Eynde. Dit bestuur is rille van het drukke nda wel dringend aan irdal ireiding toe. De verkiezingen van prinsessen, koninginnen en andere feeën vormen nog steeds een attraktie ook al is er soms van het goede te veel. Voor de organisatoren kan het nooit goed genoeg zyn en daarom heeft het Langemuntkomitee dit jaar een enorme inspanning geleverd om deze achtste feesten nog beter te doen welslagen dan vroeger. Dit moet dan opnieuw gebeuren met de verkiezing van de muziek fee van Vlaanderen en uit de bezetting van het deelne mersveld is gebleken dat dit elk jaar groeit. niet zozeer om de begeerde titel weg te kapen, dan toch om een van de talrijke aan trekkelijk prijzen mee naar huis te kunnen nemen. Het stijgend aantal jonge meis jes dat zich enkele dagen geleden kwam voorstellen, duidt bijgevolg op hefr feit middelpunt zijn van een stukje showwereld die te vens een gewaagde onder neming is. Playback en soundmix show Waar het vorig jaar alleen voor de playbackers be doeld was, zullen nu ook de Aalst. Veel belangstelling voor de voorstelling van de vierde nacht van de bakker (a) De klok rond met de warme bakker op de werkbanken van toen tientallen kommetjes, voorzien van een naam- "De klok rond met de kaartje. Dit gebruik ver- warme bakker" werd voor dween echter. De bakkers het eerst in 1984 door de maakten zelf vlaaien en Aalsterse vlaaiengilde verkochten ze in bruine, georganiseerd. Het was een stenen kommen die terug vierentwintig uren aktie gebracht moesten worden, die, in funktie van de - - marktanimatie rond het ge- De Aalsterse vlaaiengil de beperkt zich niet tot de bak tot stand kwam. Onder gekende gastronomische de hoede van de Zwarte Man werd op de Grote Markt een tent opgericht, waarbinnen het publiek vlaaiengilde zich vooral richten naar de Aalsterse handelaars om tot een meer globale samenwer king te komen. In 1988 is het de vijfde maal dat de warme bakker op de Grote Markt zijn nacht rond doet. Dit lus trum hoopt men met luister te vieren. Van de feestkul- tuur lichten wij één tip op: kon kiezen uit koffiekoe- de plank van deze speku- ken, alle soorten brood, laas als hulde aan de eerste ovenverse pistolets, een Vlaamse drukker, Dirk breed assortiment fijnge- Martens. De gilde blijft produkten. Zij brengen in- Jos Ghijsen zegde toe om zijn programma "Te bed of niet te bed" vanuit de tent Mare De Bruyn ontwierp op de Grote Markt uit te novaties, zoals de Dirk Martenskoek. Kunstenaar bak en... Aalsterse vlaaien. Over dit lievelingsprodukt van de gilde een woordje uitleg. Het bakken van vlaaien is in Aalst een oude tradi tie. Reeds op het schilderij "Boerenbruiloft" van Pie- ter Breughel rollen onze bruine vlaaien van de daken. ook niet op haar stoel zit ten, getuige haar jaarlijkse zenden. Zoals het een gilde past, worden al deze aktiviteiten in een kunstig verlucht boek opgetekend. De mi niaturen zijn van de hand deelname aan de dag van van Frits en Monique j. l. Kiekens. De Bakkersbond van Aalst De eerste bond werd reeds gesticht in 1903 en de streekgerechten Wachtebeke, de zoete- markt in Kemmel. Verder verzorgde zij de recepties voor "Een stad op stelten" Erpe-Mere. Enkele kandidaten kwamen zich voorstellen aan het organizerend komitee om binnen een paar weken r te dingen naar de fel begeerde titel en vele prijzen (jv) en "Flanders' Printing". Zij heette "Syndicaat der Ver- leverde boterhammetjes eenigde Bakkers" wat in voor de kinderen van het 1937 Vroeger kwamen de Aal- muzieklabyrint en werkte "Brood- en Pasteibakkers- stenaars ter gelegenheid mee aan het welslagen van bond van Aalst en Omligj van een straatkermis met een streek gastronomisch gende". Voorzitters waren Vijf jaar geleden werd de de organizatoren de regio- dat de organisatoren de soundmixers aan hun trek eerste fee verkozen in de grenzen want de kandida- goede formule gevonden ken komen, persoon van Chantal Bour- ten kwamen uit alle hoeken hebben. In ieder geval zal werd gewijzigd in geois en sindsdien is er van het Vlaamse land zich de Langemunt te Aaigem - aanbieden, zij het daarom gedurende drie dagen het Vervolg op blz. 4 hun kommetje vlaaien naar weekeinde te Oostende, de bakker om in de oven te met maar liefst 2.000 deel- laten bakken. Zo stonden nemers. achtereenvolgens stichter Petrus De Ridder, Vervolg op blz. 3 Tijdens de perskooferende werd ook uiteengezet dm er nog groot tekoet om bloedgevers besloot (o) uiteraard heel wat veran derd. Zo o.a. was het vroe ger een tweejaarlijkse akti- viteit en gebeurde dit er gens in een Vlaamse stad. Sinds vorig jaar heeft het wijkkomitee van de Aai- gemse Langemunt deze taak op zich genomen en samen met zanger Eddy Govert zorgt men nu voor een jaarlijkse üitgave. In een paar jaren tijd heeft men deze driedaagse wijk- kermis doen uitgroeien tot een regionale happening die mensen uit alle uithoe ken van het land aantrekt. Langemuntfeesten Het is nu voor de achtste keer dat de initiatiefne mers, onder voorzitter schap van A. Smekens deze wijkkermis willen doen heropbloeien. De belang stelling wordt thans niet meer getrokken door een zwier- of paardemolen en dus moet men naar andere mogelijkheden uitkijken om het publiek te boeien. De danstent wordt in Aai gem vervangen door een reuzetent waarin geduren de drie dagen een show verkocht wordt die ver te zoeken is. Met de muziek- feeverkiezing overstijgen Hebben in Buggenhout merels een broedplekje gevonden in een van de ateliers van een technische school, in Wichelen heeft een koppel meesjes een brievenbus aangeslagen als broedplaats. Toevallig of niet heeft men voor deze belangrijke gebeurtenis het huisnummer 10 uitgekozen al heet de straak niet «Downing Street». Het mezenpaar heeft hard gewerkt om het nest klaar te krijgen en eenmaal dat achter de rug, legde mevrouw mees liefst twaalf eitjes die nu worden bebroed met een ijver en inzet dat het een lust om zien is. De eigenaar van de brievenbus was wel verplicht om deze «krakers» een voorlopige huisvesting te geven, wat hij overigens graag deed. Onmiddellijk plaatste hij een nieuwe brievenbus en verwittigde hij de postbode van zijn adresverandering. En veiligheidshalve werd op de brievenbus ook aangeduid dat ze «bewoond» is" A.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1