Pi I Weekblad tan Sender - Barste-en Seheldestreek Aksent op zondagsa ktivlte iten Langemuntfeesten te Aaigem: Katheen Depover wordt vierde muziekfee van Vlaanderen evende Handelsbeurs te Lede veelbelovend Nieuwe elementen in 18de Pikkeling van Faluintjesstret ate„. De Pikkelinghoeve 1987: Hof ter Linde Aalst. Pikken zoals weleer, men kan het zien in Baardegem (Ih) V 3 De Voorpost Te Baardegem in de Dorpstraat bij de Sint-Margaretakerk bij Remi Roggeman op "Hof ter Linde" wordt het laatste weekend van juli traditioneel de Pikkeling van de VVV "De Faluintjesstreek" reeds voor de 18de keer georganiseerd. De VW was daarbij baanbrekend en kreeg heel wat navolgers. Enkele jaren terug rezen oogstfeesten van allerlei allooi als paddestoelen uit de grond. De trend schijnt echter aan de afslankende kant. De Faluintjesstreek houdt echter vol, blyft het doen zonder sponsoring en zonder toegangsgeld maar wil het programma aanpassen. Versoberen naar het veld, geen oogst- wipschietingen worden af- Waar vroeger het pro- aktiviteiten dus op za- gelast komen er alleszins gramma op zaterdag en terdag. nieuwe elementen aan bod. zondag, op de wipschieting Het bloementapijt wordt na, volledig identiek is, Nieuw,gheden weliswaar terug op dezelf- wordt nu het aksent gelegd Waar gestopt wordt met de plaats, dag en uur ge- op de zondag en wordt op een grootscheepse schilde- spreid aan de Moorselse zaterdag slechts de massa rijententoonstelling o.m. Gudulakapel doch dit ge in de avonduren verwacht, omwille van soms bedenke- beurt nu als postume hulde Geen pikken, geen tocht lijke kwaliteit, en waar aan wijlen burgemeester Nieuw is het café-chan- tant te animeren door Jef Eibers die alleszins reeds eerder te Moorsel heeft be wezen animo in de zaak te kunnen brengen. U kan hem meemaken op zater dagavond en zondagavond, telkens te 21 uur. Het Jachthoornensemble van Wommelgem dat verle den jaar te Herdersem in druk maakte, is andermaal van de partij en verder is er de traditionele gastrono mie, het optreden van de Franse volksdansgroep, de De nieuwe muziekfee van Vlaanderen staat de presentator te woord (jv) De Becker, K. Vieren- deels, I. Sonck. Bij de ech te tieners ontving Gino Reynaert de eerste prijs voor L. Vandersypen, W. Kerkaert, R. Verbeke (tweemaal), E. Robijns en K. De Sterck. In de disci pline soundmix gingen de overwinningen naar Rudy Van Rompaey en Liesbet Vierendeels. Voor het pu bliek was de vertolkster van Madonna de beste en men kende de prijs toe aan Annick Matthijs. Tweede Super Vlaamse Nacht Dit jaar is het werkelijk meer geworden dan een Vlaamse Nacht want reeds kort na de middag werden de kandidaten opgevangen om aan de eerste proeven De Handelsbeurs te Lede heeft duidelijk de wind in de zeilen. Met 80 stands gespreid beurs gaat toe te 21 u., één over 80 are in de Rijksmiddelbare school ingang Vyverstraat biedt de beurs inderdaad uur vroeger dan vorige ja- een brede waaier waar Ledenaars en mensen uit de regio voor heel wat terecht kunnen, ren en dan begint het at- Het is zelfs zo dat aankopen worden uitgesteld in het zicht van de nakende Leedse traktief avondprogramma. Handelsbeurs. Verleden jaar wisten de organisatoren hel aantal deelnemers nog met De in- en uitgangen wor- liefst 300 op te dryven. Mede door het feit dat elke stand een verhoogd omzetcyfer den verlegd naar het Meir- haalde is de Handelsbeurs een reëel begrip geworden. veld. Wie te 21 u. zich nog Vooral door de grote ver- komen terug. gramma waarbij jong en in de beurs of in de attrak- scheidenheid van de aange- oud aan bod komt. Er werd tieruimte bevindt, kan aan boden waren en diensten. Attrakties daartoe een nieuw systeem het avondprogramma gratis Vanzelfsprekend is er af te De zevende editie de ingebouwd zoals het trou- deelnemen. Wie na 21 u. rekenen met een zekere tweede aan de Vijverstraat wens te Aalst in de Jaar- binnenkomt betaalt een fluktuatie: sommige hande- wordt opgevrolijkt door beurs reeds zijn deugdelijk- (matig) toegangsgeld, laars blijven weg, andere een bont attraktief pro- heid heeft bewezen. De Maar ook in de namidda- Lede. De organizatoren van de Jaarbeurs van Lede aan het woord (a) gen wordt steeds een mooi programma voorgescho teld. Programma Zaterdag 8 oogst: open vanaf 14 u. 16 u.: rondgang Brass band Molenbergse Blaas- kapelle. 17 u.: krachtpatser John Massis. 21 u.: Stampen en Da gen terug van weggeweest. Zondag 9 oogst: open te 14 u. 15 u.: poppenkast 't Ka poentje. 17 u.: rondgang en po diumoptreden The Apple - M. Brassband Oordegem. 21 u.: Salim Seghers. Vrydag 14 oogst: open te 14 u. 14 u.: Vader Abraham, Juul Kabas, Marleen. 21 u.: Liliane Saint- Pierre. Zaterdag 15 oogst: open te 14 u. 14.30 u.: superkaarting Prijs Bert Van Hove met 15.000 fr. vooruit plus inleg (150 fr.) plus trofeeën. Vo rig jaar 160 deelnemers. 21 u.: Mare Dex. Zondag 16 oogst: open te 14 u. 15 u.: catch gala. Potige meiden Gerta Straub (Luxemburg) en Tita Lo pez (Frankrijk) vechten het uit in de modder en «De Maniak» strijdt tegen Geert Debruyne. 21 u.: Bart Kaëll. Doorlopende tombola op de toegangskaarten. LH te beginnen. Van de vroe gere zestig ingeschreven deelneemsters, was het aantal geslonken lol 29. Hieruit moest een eerste jury-team de twaalf finalis ten weerhouden voor de avondproeven. Vooraleer men tot de twaalf uitverkorenen kon doorstoten, diende men vier proeven af te leggen en opvallend hierbij was dat voor het «zichzelf voorstel len» toch meer dan de helft van de punten (200) kon verdiend worden. Mis schien toch enigszins lo gisch als men weet dat een muziekfee hier beschouwd wordt «een ambassadrice te zijn van de Vlaamse show wereld en aanwezig moet zijn op de belangrijkste manifestaties in het gehele land». Daarom ging de aandacht van de jury voor al naar de kleding, de haar tooi, make-up en houding, maar ook diktie en vlotheid telden mee. De overige 150 punten werden verdeeld over een schriftelijke proef (70), een muziekkwis (30) en de «drie-vragen-omslag» (50). Vervolg op blz. 4 Raymond Uyttersprot die er eerder zelf persoonlijk een erezaak van maakte om in de vroege morgen de werkzaamheden te leiden en het voorbeeld te geven. Verenigingen waarvan hij .lid was zullen er hun steen tje bijbrengen. Na de inhuldiging en de piëteitsvolle herdenking van de overledene, gaat het naar Aalst naar de Grote Markt waar de volksdans groep "Les Compagnons du Mouchoir", niet uit Saint-Macaire noch Beau- preau, doch uit Cholet bij Angers zijn beste beentje voorzet en Meldertse dor- sers het oude vlegeldansen andermaal demonstreren. Ten stadhuize wacht hen dan ook een verdiende re ceptie. Oogstmis Op de binnenkoer van Hoeve Roggeman wordt een typische oogstmis op gedragen met Pastoor Jos De Rouck als voorganger en muzikaal en vokaal op geluisterd door Harmonie en Zangkoor. Een typische offergang en uitreiking van de H. Teerspijze maken er een intrinsiek deel van uit en de teksten staan volledig in de zin van het oogstge- beuren. zangstonde, de veldaktivi- teiten, het dorsen en de ambiance met de Faluin- tjeskapel. Machinepark Heel wat machines wer den in optima forma ge bracht, andere kregen een schilderbeurt en èen aantal nieuwe zal verschijnen. De kring wordt rond gemaakt met de werking van een oude maalmolen die de schakel zal vormen tussen het pikken en het bakken. De wandelingen van eer tijds een week lang (week van de Landelijkheid) heeft nu plaats op zaterdag namiddag. Parkeermogelijkheid is er te Baardegem in de na bijheid van het gebeuren te over. Een omleiding ma ken zou de Pikkeling meer kwaad dan goed doen. De parkeerplaatsen zijn dege lijk aangeduid. Alhoewel dus versoberd wordt blijft het toch een zeer geniet baar festijn waarvan U bo vendien desgewenst gratis kan genieten. De presenta tie van het machinepark in volle werking blijft een hoogstandje. Daaraan werd door de VW reeds zowat driekwart miljoen besteed. Het "Hof ter Linde", plaats waar de Pikkeling 1987 zich afspeelt, is een oude hoeve waarvan eeuwen geleden reeds sporen bestonden. Het staat alleszins vast dat Jan-Antoon Plas en echtgenote Petronella Plas op 21 juli 1779 deze hoeve van de Jezuïeten afkochten in de herberg "De Drie Koningen" te Aalst voor 17.010 gulden. Een ingemetselde ruitvormige steen boven de ingangsdeur, aangebracht bij een restauratie in 1803, vermeldt trouwens hun initialen. Volgens het Landboek hadden de Paters Jezuïeten van Aalst destijds naast deze hoeve vele landerijen, meersen en bossen in Baardegem. Toen in 1775 de Orde werd opgeheven kwam de hoeve in de handen van de familie Plas en werd ze "Plassens Hof' genoemd. Erfgenaam Henricus Pias liet bij de hoeve in 1854 de kapel ter ere van de H. Barbara optrekken. De volgende eigenaar was de echtgenoot van Joanna Plas, Henricus Joostens, brouwer en drie jaar burgemeester van Baardegem. Dochter Paulina Serafina trouwde met Theophilus Van Biesen. Dochter Anaïs, missionarissen in Haïti, liet haar goederen beheren door tante Hortense Joostens en later door Maria Mollaert, allebei uit Meldert. Van 1886 tot 1900 woonde trouwens de familie Mollaert op Plassens Hof. Eind 1900 werden Isidoor Roggeman-Julie De Smedt de nieuwe eigenaars van dit historisch hof en kreeg de naam "Roggemans Hof' burgerrecht. Ze hadden hun hoeve vlak tegenover het Hof te Putte te Meldert verlaten en vestigden zich met hun opgroeiende kinderen te Baardegem. Zoon Jozef belandde in "Cooremans Hof', zoon Stienus te "Maxens", zoon Louis bij het Bellewater, dochter Antoinette in "'t Schuurken" en Maria trouwde met Franciscus Carlé. De hoeve werd overgenomen door Gustaaf Roggeman en Arizelda Moens en tot aan haar dood leefde en werkte er ook hun zuster Mathilde. De boerderij en de ernaast opgetrokken villa worden momenteel bewoond door Remi en Roger Roggeman die ook de omliggende gronden, boomgaard en de "Reynaertsboecht" (nu de ponyweide) bezitten Wegens de statige lindeboom bij de ingang kreeg de hoeve met de Pikkeling 1975 de naam "Hof ter Linde". Vroeger stonden er trouwens ook twee prachtige linden aan de afrit van de Kerkhofkouter. Of deze hoeve in de 16de eeuw te identificeren is als het Hof van Beringen en misschien nog vroeger als De Kerkhoeve blijft nog een open vraag. (t.H.) Als het weer meezit heeft alles veel kans op slagen. De die thans weerklank vindt den reeds op vrijdag inge- Langemuntfeesten werden eindelyk eens met zon overgo- in alle hoeken van het zet met een denderende ten en bijgevolg kreeg de verkiezing van de vierde Vlaamse land. Aan de basis playback-show die zowel Muziekfee van Vlaanderen, tijdens de Tweede Super hiervan ligt natuurlijk de voor individuelen als voor Vlaamse Nacht, alle gewenste belangstelling zowel van verkiezing van de Muziek- groepen toegankelijk was publiek uit verre streken als uit de nabye regio. Maar fee van Vlaanderen en na en een aanloop moest zijn uiteindelijk ging toch alle belangstelling naar de gloed- de tweede verkiezing te voor de Tweede Super nieuwe muziekfee Kathleen Depover, waardige opvolgster Aaigem ziet het er naar uit Vlaamse Nacht. Het toege- van K. Leclercq, die met haar van kroontje verwisselde, dat de traditie hier in dit laten aantal kandidaten Deze Langemuntfeesten ness betekent. Deze eer- landelijk dorp, deelge- was wel beperkt. In de werden voor de achtste tijds en sinds jaren verge- meente van Erpe-Mere, zal re®ks onder de vijftien jaar maal geaktiveerd door het ten onooglijke wijkkermis voortgezet worden en dat behaalde Nancy Van Hoye wijkkomitee onder voorzit- is dank zij een nieuwe aan- het wellicht steeds in stij- de overwinning en de vol- lerschap van A. Smekens, pak van dit komitee gelei- gende lijn zal gaan. gende plaatsen werden samen met enkele mensen delijk aan uitgegroeid tot Playback-show door jeugdige meisjes be de weten wat showbusi- een Vlaamse gebeurtenis De Langemuntfeesten wer- zet: Vierendeels, Car.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1