VTI Aalst: Centrum Hoger Onderwijs Vakantiegenoegens Fietsen en wandelen met Guldensporenviering op Cortewalle 't Vaatje heeft een petanquepiste Kamer voor Koophandel Dendermonde en de RTT bestellingen De Voorpost - 10.7.1987 - 9 i )e twee vakantiemaanden bij uitstek organizeert Vakan- iegenoegens een aantal wandelingen en fietstochten in le hele regio. Noteer alvast de volgende data: )p 11 juli in Laame een fietstocht langsheen de Schelde- ijk met vertrek om 14.30 uur aan de kerk. Voor meer iformatie J. Plaetinck (091/69.55.70). Vakantiegenoe- jtns Berlare gaat op 17 juli de Lesse afvaren. Men ertrekt om 8.00 uur aan de kerk. Info bij J. Schockaert 52/42.39.04. Op 19 juli is er in Zele een fietstocht die om 14.00 uur aan de kerk start. Op het nummer 052/42.39.04 er bij fr. Rombaut alle verdere informatie te verkrij- jn. Wie graag een avondfietstocht doorheen de Rozen- traat meemaakt, moet op 21 juli om 18.00 uur aan de i»rk van Laame zijn. Inlichtingen bij J. Plaetinck (091/ 0.55.70) en voor een fietszoektocht doorheen Dender ende kan men nog tot 23 augustus terecht bij L. Imtacker (052/21.72.66). Men kan inschrijvingsformulie- bekomen bij de VW of in café Sint-Joris op de Grote Markt. 2 augustus een wandeltocht in Laarne in samenwer- j met de plaatselijke wandelvereniging, vertrek om |l4.00 uur op het Spartaplein (091/69.38.24 Raman). Op 2 augustus is er ook een fietstocht naar Herzele die «eorganizeerd wordt door VG Schellebelle (vertrek om 14.00 uur aan 't Veer) en VG Serskamp (vertrek om 14,15 uur). Inlichtingen 091/69.40.79 (F. Baeyens) en 091/69.94.18 (G. Baeyens). Op 9 augustus heeft men de leuze uit een bezoek aan Brussel met vertrek om 8.30 uur aan de kerk in Zele (052/44.76.35 Fr. Rombout), een fietstocht naar Affligem met vertrek om 10.00 uur op de Markt in Wetteren (091/69.45.87), een fietstocht naar Moerzeke die start aan de kerk van Sint-Gillis om 14.00 uur (052/21.53.33 A. Vlaeminck) of een fietstocht naar fie Schelde met vertrek om 14.00 uur op het kerkplein Lebbeke (A. Van Biesen 052/21.45.61). 22 augustus organizeert VG Laarne een daguitstap met start om 10.00 uur aan de kerk (info bij J. Plaetinck 091/66.55.70) en op 23 augustus gaat VG Buggenhout naar het Dadipark (inlichtingen bij P. Van Huyneghem 052/33.48.61). Nog op 23 augustus kan men een fietsna- niddag meemaken in Berlare. Start om 13.30 uur aan de kerk (info bij J. Schockaert 052/42.39.04) of H. Sacré 052/42.20.80). Op 30 augustus noteerden we nog een Bchtwandeling in Sombeke met vertrek aan de Dries om 22.00 uur (info De Vuyst 052/46.10.74) en een provincia le wandeling in Stekene die om 13.30 uur vertrekt aan de arochiezaal (inlichtingen A. Hofman 03/779.80.46). Op 29 augustus is er de prijsuitreiking van de fietstocht van VG Dendermonde in Trefpunt om 20.00 uur en op 28, 29 en 30 augustus wordt het sluitingskamp van de kampeer- dub gehouden aan het zwembad van Dendermonde (inlichtingen T. Waegeman 052/21.65.55). Berlare Her feest der Vlaamse Gemeenschap stond dit jaar in het teken van de kinderen Berlare. Naar jaarlijkse gewoonte vieren de Berlaarse rangmaatschappijen het feest der die er hun kreativiteit kon botvieren (jj) Vlaamse Gemeenschap. Ook dit jaar werd de traditie in ere gehouden met een rondrit in open wagen (jj) Waasmunster, de Kunstkring uit Waasmunster bestaat tien jaar en viert dat met een Berlare. Zele Heikant bouwde de beste pyramide en won dit onderdeel van het openluchttentoonstelling in het park Blauwendaal. De leden van The Orleans Jazz Train gewestelijk KLJ sportfeest (jj) zochten beschutting voor de zon achter een van de beelden (dw) St.-Gillis-Waas 0p zaterdag 11 juli a.s. organiseert de plaatselijke Illulturele raad Beveren de Guldensporenviering 1)87. Plaats van gebeuren is het kasteel Cortewalle én niet het Hof ter Saksen zoals eerder gemeld. Het ./wordt een bont programma van muziek, zang en samerzang. Aanvang om 20.30 u. en de toegang is gratis. Aan het muzikaal programma werken mee: het koperkwintet Gabriëli o.l.v. H. Biebaut, Bariton Pieter Vis. Het Koperensemble Gabriëli trad reeds op te Beveren in 1984 en kende toen een grote bijval. Pieter Vis is dé grote figuur van deze avond. Wie hem reeds hoorde, komt zeker naar deze viering. Pieter Vis startte zijn zangersloopbaan bij het Rotterdams Jongenskoor. Hij geniet internationale bekendheid als zpgpedagoog, speciaal voor jon gensstemmen. Naar aanleiding van de Guldensporenviering zingt Pieter Vis liederen van Vlaamse Toondichters rond het thema 'Vlaanderen leeft'. Tijdens zijn optreden wordt hij begeleid door de pianist Luc Van Bogaert uit Knokke-Heist. Afspraak dus op 'Cortewalle' morgen zaterdag om 20.30 u. P.V.D. Fusie met Wetteren en Liedekerke Algemeen direkteur Leo Wouters sprak op de proklamatie van het post-secundair onderwijs in het V.T.I.-Aalst in aanwezigheid van rector Heyvaert s.j. en ir. Van Haver KHIO maar ook van verantwoordelijken van bedryven, financiële en openbare instellingen en afgevaardigden van service-clubs vooral dan Fifty-one dat zopas 50.000 fr ter beschikking stelde voor het sociaal fonds en van het St.-Jozefsinstituut Wetteren de gepromoveerden toe van het post secundair onderwys. Hy beklemtoonde de taken van een opvoedingscentrum: mensen vormen en blijven vormen, de produktie- en dienstensektor te stoelen op de technologische verworvenheden en niet in het minst dè uitstraling te belichamen van een kristelyke levensbeschouwing. Schaalvergroting biedt als voordelen o.m. betere op vang, meer keuzevrijheid, meer specialisatie, zinvolle integratie via verplichte multi-disciplinaire aanpak en flexibel inspelen op wis selende noden. De «centrum-idee» in het VTI nu De fusie werd gerealiseerd van het Medisch sekreta- riaat van het H. Jozefinsti tuut Wetteren en Bouw plaatstechnologie VTI Aalst. Beide afdelingen blijven in de eigen vesti gingsplaats bestaan. Op 1 september a.s. start echter te Aalst de driejari ge opleiding konfektie en vermoedelijk op 1 septem ber 88 een driejarige oplei ding elektromechanika met als opties medische instru mentatietechnieken en be- dri jfsmechanisatie Voor konfektie kan nu reeds worden inge schreven. Direkteur Wouters stelt uitdrukkelijk dat bij een fusie er geen winnaar of verliezer mag zijn. Elk blijft werken in eigen stijl en met eigen signatuur. Niveau sekundair onderwys Hier werd de centrumidee duidelijk gerealiseerd door bewuste gelijkwaardigheid tussen Technisch- en Be roeps secundair onderwijs. In de VTI-folder vindt U een brede gamma oplei dingsmogelijkheden be kroond door een perfekt uitgebouwde waaier van zevende jaren. dekerke behouden. De droom werd werke lijkheid Direkteur Wouters stelt dat schaalvergroting een abso lute must was en blijft. De idee opvoedings- en oplei dingscentrum overstijgt in derdaad de mogelijkheden van kleine instellingen want de maatschappij vergt steeds hogere opleiding die op haar beurt hogere kos ten impliceert, zelfs voor grote koncentraties nog steeds moeilijk te dragen. De droom werd werke lijkheid. «Nu verder bou wen» zegt spreker. LH KVLV Kursussen Kursus naad kinderkleding: indien er voldoende belangstelling is richt KVLV St.-Gillis een kursus in over kinderkleding tijdens de wintermaanden. Deelnameprijs: 500 fr. Inschrijven voor 16 juli bij de secretares se Monique. Kursus turnen: in de maand september start KVLV St.-Gillis een cursus turnen over 20 lessen. Wie een kursus wil doorlopen, gelieve in te schrijven voor 16 juli. Deelnameprijs: 300 fr. Jubileum autozoektocht in De Klinge Volleybalklub Cactus organiseert voor de 5de maal een familia le autozoektocht, langs rustige Waaslandse wegen. Er zijn prachtige prijzen voor elke deelnemer. Op volgende zondagen is er mogelijkheid tot inschrijven: 5-12-19-26 juli en 2-9-23-30 augustus, telkens van 13 tot 14 uur in lokaal «Van Dijck», Heidestraat 11De Klinge. De prijsuitreiking en de bespreking van de juiste oplossingen heeft plaats in dezelfde zaal, op zaterdag 5 september te 19.30 u. KVLV op reis Op 22 juli gaat de KVLV op reis naar een landbouwbedrijf waar men kaas bereidt (voormiddag). Middageten in cultureel cen trum van Hasselt. Daarna bezoek aan de prachtige commanderij «Alden Biesen» te Rijkhoven-Bilzen. Te 16 u. bezoek aan de Voerstreek en aan de abdij Godsdal te Aubel. Deelnameprijs 750 fr. Inschrijven voor 16 juli. Inschrijven nieuwe leerlingen Gedurende de maanden juli en augustus kunnen nieuwe leerlingen ingeschreven worden in de Gemeentelijke Beroeps leergangen en Technische leerjaren. Elke werkdag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 16 u. in de Kerkstraat 103, St. Gillis-Waas. Tel. 770.60.50 of 770.58.33 (dir.) Er is tevens een kleine permanente tentoonstelling te bezichtigen. Sint-Niklaas Zondag 5 juli werd op het terrein van de Wijnhoeve 't Vaatje in de Lange Dijkstraat overgegaan tot de plechtige ingebruikname van een van de laatste aanwinsten van de Wijnmakersgilde: een speciaal verharde petanquepiste. Gustaaf Beeckman zette de plechtige opening in met een welkomstwoord en stelde meteen enkele specialisten van de Lebbeekse petanqueclub «Hof ter Burst» voor die aan de leden van 't Vaatje deze sport zouden uiteenzetten. Blijkbaar hebben de Lebbeekse specialisten hun werk bijzonder goed gedaan, of waren de leden van 't Vaatje «goed van aannemen» want toen er een wedstrijdje werd gespeeld, bleken de leden van 't Vaatje al onmiddellijk aan de leiding te staan. Grote vedette van de match was Eddy Van Gucht die zowaar met de eerste prijs naar huis mocht. Zondag 19 juli wordt er opnieuw gespeeld. Afspraak om 10.00 uur aan 't Vaatje. Belangstellenden zijn van harte welkom. Niveau Onderwys gg| r* - 0 Sociale Promotie Ook op dit niveau werd de 5 lÖfN Jllll centrum-idee hard gemaakt HhHhHH j| via een fusie met het Sint- Gabriëlinstituut Liedeker- ||Hm|r - ke. Hoger Onderwijs in So- H ciale promotie is nu voor- handen met pedagogisch 2 9| hoger onderwijs, technisch hoger onderwijs (bedrijf- sautomatisering, industrie- le elektronica en industrië le hout- en bouwaktivitei- ten) en ekonomisch hoger - onderwijs (boekhouden in j ^B de vestiging Liedekerke). daarbij komen nog een ^^B[| aantal korte of lange oplei- I dingen als industriële infor- matica, programmeren, computer aided design en Kunst in het Dorp. In Rupelmonde komt de kunst naar de bedrijfsadministratie. Ook mensen toe, een pracht van een initiatief (dw) hier blijft de vestiging Lie- De Dendermondse Kamer voor Koophandel en Nijverheid heeft volgende brief gestuurd naart de bevoegde ministers en naar de plaatselijke parlementsleden omtrent de RTT bestellingen: «De Kamer voor Koophandel deelt hierbij de bekommernis van het personeel en de direktie van de N.V. Philips Industrie, over de zogenaamde consensus rond de RTT bestellingen. De verontwaardiging en ontgoocheling is groot. De N.V. Philips is voor ons arrondissement de grootste werkgever (800 personeelsleden). Als gevolg van de «zogenaamde consensus» is een stopzetting of afbouw van geplande investeringen zeker niet denkbeeldig. Mogen wij U dan ook verzoeken dit dossier opnieuw te willen evalueren. Hopend op een positief gevolg tekenen wij, Hoogachtend de K.v.K. N. arr. Dendermonde Vrijdag, 10 juli 13.30 u.: Open zeil- en surfwedstrijden, ingericht door de Sint- Niklase Watersportvereniging in het Recreatiepark De Ster. 6* Grote prijs De Ster. 19 u.: Avondwielerkoers Markt: W.A.O.D.-liefhebbers. Vertrek café «Commerce«-aankomst café «De Fortuin». 20.30 u. - 23 u.: Optreden van «Cuisine Cajun» met Jan De Wilde, op plein achter Hoofdkerk. Zaterdag 11 juli 19.30 - 23.30 u.: Op de Grote Markt: optreden van Streetbands «Ex» en «Wat meer dan vor u Leutje». Zondag, 12 juli 9 -12 u. en 14.30 -17.30 u.: Hengelwedstrijd in de vijver van het Romain De Vidts-park, georganiseerd door de Hengelclub De Zeester. Wisselbeker Lucien Boon. 9 u. - 12 u.: Wedstrijd voor waak- en verdedigingshonden. Negende Ere-prijs-Oud-Voorzitter Frans Goossens, georgani seerd door de Koninklijke Sint-Niklase Hondenafrichtingsclub in het Recreatiepark De Ster, ingang Lange Rekstraat (categorieën «beginnelingen» en «bevordering» en «ereklasse»), 20.30 u. - 22.30 u.: Op de Grote Markt: optraden van The South Border Selection en Tropical Fibes. 22.45 u.: Vuurwerk. Het groot vuurwerk wordt afgeschoten door de firma Roger Heytens - Deruelaecjer yut Ardooie. Tijdens de kermisweek worden kaartwedstrijden ingericht in de kaartershuisjes: Romain De Vidts-park, Baensland, Rode Kruis straat, Stedelijk Zwembad, Stedelijk Museum, Azalealaan. Feest Vlaamse Gemeenschap op 11 juli 10 u.: Ter gelegenheid van de Guldensporenherdenking: H. Mis in de Hoofdkerk, gevolgd door Academische Zitting in de Feestzaal van het Stadhuis. Gastspreker: Prof. Dr. Hugo Arens. De zitting zal worden opgeluisterd door de heren Pieter Vis, bas-bariton en Luc Bogaert, pianist. Vanaf 19.15 u.: Guldensporenfeest te Belsele. Nationale feestdag op 21 juli Te 11 u.: Te Deum in de Hoofdkerk, ter gelegenheid van de Nationale Feestdag. Nadien optocht en bloemenhulde aan het Monument der Gesneuvelden. Receptie ten Stadhuize. Zomerfeest KBG Puivelde Op woensdag 29 juli om 14.00 uur organizeert de Kristelijke Bond van Gepensioneerden van Puivelde in de parochiale feestzaal aldaar een zomer- en moederskensfeest. Op het programma staat onder meer een voordracht door ere-school hoofd Albert Merckx van Stekene en natuurlijk een koffietafel. Op woensdag 5 augustus om 13.30 uur wordt door KBG Puivelde ook een liggende wipschieting georganizeerd.

De Voorpost | 1987 | | pagina 9