c X c c J STREEKNIEUWS Dendermonde Buggenhout Hamme BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 Jl 10 - 6.11.1987 - De Voorpost Berlare Ledenfeest VVV Donkmeer Vrijdag 6 november heeft het jaarlijks ledenfeest van de VVV Donkmeer plaats in het Nieuw Palinghuis. Aanvang om 20.00 Sint-Maartenfeest bij ACW Berlare De plaatselijke ACW afdeling organizeert op zondag 8 novem ber om 14.00 uur in de zaal van het parochiehuis te Berlare een Sint-Maartenfeest. Verzamelclub De Biekorf Zondag 8 november van 9.30 tot 12.00 uur kan men in de vergaderzaal van de sporthal de bijeenkomst van de Berlaar- se verzamelclub «De Biekorf» bijwonen. Volleybaitornooi bij Joko Jeugdhuis Joko organiseert op zondag 8 november in de sporthal van Berlare tussen 11.00 en 19.00 uur zijn vijfde volleybaitornooi voor rekreatieploegen. Raf Verstraeten in «Van Pool tot Evenaar» Zondag 1 november nam de Berlaarse voorzitter van de Heemkundige Kring Raf Verstraeten deel aan het kwispro- gramma «Van Pool tot Evenaar». Het onderwerp was Tirol. De kwis eindigde in een 2-2 eindstand. Wel won Raf Verstrae ten bij de toss een gratis verblijf voor twee personen in een hotel naar keuze in Tirol. Verder kreeg hij een kristallen vaas uit Rattenberg en vele boeken. Hij won nog een geldbedrag van 44.000 fr. Berlaarse vogelvrienden Zondag 8 november is er een bestuursverkiezing van de Berlaarse vogelvrienden in het lokaal café De Posthoorn in de Nieuwstraat. Herbeplanting Beukendreef Berlare De Berlaarse kuituurkring wil de Beukendreef (de dreef van het kasteel zegt men in Berlare) een herbeplanting geven waar er open ruimten zijn gekomen. Op 10 november om 20.00 uur wordt daarom in de sporthal van Berlare een werkvergadering gegeven. Sint-Martinuskoncert Vrijdag 13 november heeft in de Sint-Martinuskerk het jaarlijks Sint-Martinuskoncert plaats. Om 20.30 uur stipt wordt aange vangen. Kaarten zijn te bekomen tegen de prijs van 200 en 350 fr. op de nummers 052/42.41.75 en 052/42.30.17. Wipschietingen Vrijdag 6 november om 19.30 uur bij de Dreef in Berlare, zaterdag 7 november om 15.00 uur bij De Voetbal Uitbergen en Weekendschutters café Sint-Hubertus te Uitbergen Donk; zondag 8 november om 9.30 uur bij Black Gold in de zaal Eekhoorn te Berlare, om 15.00 uur bij de Dreef in Berlare waar de tweede puntenschieting plaats heeft en bij Strijpwegel te Uitbergen en de Blauwe Duivels in Overmere; dinsdag 10 november om 14.30 uur bij Donkhoeve voor 55 plussers en vrijdag 11 november om 15.00 uur bij de Dreef in Berlare (Sint-Maartenschieting met 2.500 fr. gratis) en om 19.15 uur bij Donkhoeve Berlare. BGJG Berlare Op zaterdag 5 december gaat de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Berlare naar de opera te Gent voor het bijwonen van de opvoering van de mooie en sprankelende operette «De lustige weduwe» van Franz Lehar. Men vertrekt om 18.30 uur aan de kerk van Berlare. De prijs bedraagt 600 fr. voor een kaart eerste kategorie en de autobus. Inschrijven kan tot 15 november bij Gilbert Goossens, P. Christianes- straat 40 (052/42.28.97). Feest van de vijftigers Op zaterdag 28 november heeft in Berlare het feest van de vijftigers plaats. Om 17.30 u. komt men samen in de nieuwe raadzaal van het gemeentehuis waar een officiële ontvangst is voorzien, nadien volgt er om 19.00 uur een eucharistieviering en een feestmaal. Sportavond JKAJ Op woensdag 11 november om 18.00 uur heeft In het ACV lokaal in de Kerkstraat een sportavond plaats georgani- zeerd door de JKAJ. Alle meisjes tussen 13 en 16 jaar ziin welkom. Cardijnmusical Op vrijdag 13 november om 19.30 uur komen in het ACV lokaal voor de eerste maal de jongeren bijeen die zullen meespelen in de Cardijnmusical. Jongeren tussen 16 en 25 jaar worden daar verwacht. Stoomtreintje voor Blijdorp Het stoomtreintje dat tijdens het voorbije kultureel Weekend op de Briel, tussen de Brie! en St.-Amands stoomde, heeft in totaal 7.080 fr opgebracht. Dit bedrag werd overgemaakt aan Blijdorp-Buggenhout. Palingfeesten Op 7 en 8 november organiseert de vzw Parochiale Werken in het Torenhof te Buggenhout - Opstal voor de tiende keer 'Palingfeesten'. Op zaterdag kan men er terecht van 18 tot 22 u., op zondag van 11.30 u. tot 14 u. Op het menu staan paling in 't groen en in tomaat, vergezeld van frieten of brood. De prijs bedraagt 350 fr. Een kinderscho tel kost 200 fr. Voor niet-palingsliefhebbers is ook vol-au-vent te verkrijgen (200 en 125 fr.) Nieuwe spaarlampen De eerste levering spaarlampen bestemd voor de openbare verlichting 400 eksemplaren wordt verwacht tijdens de week van 15 november. Dit aantal vertegenwoordigt 1/3 van het totale aantal door de gemeente bestelde lampen. De lampen worden geïnstalleerd tegen een tempo van 15 lampen per dag. Eind van dit jaar zou de gehele klus geklaard moeten zijn. Verkiezingen Aan de organisatie van de stemverrichtingen bij de komende parlementsverkiezingen wordt niets gewijzigd. Wat betekent dat de Buggenhoutenaars uit het centrum in de sporthal hun stemplicht moeten vervullen, zij die de wijken bewonen terecht kunnen in de plaatselijke scholen. Vidtstraat De belijning van de Vidtstraat is uitgevoerd. Op het program ma staat nog: het tekenen van een paar zebrapaden, de verbetering var. de afbakening van parkeerstroken en het aanleggen van kleefstrips op het wegdek (richting Opdorp). dit om de snelheid te matigen. Debat over interimarbeid In 't Cardijntje, het KAJ lokaal aan de Ouburg 13 te Oudegem organizeert KAV om 20.00 uur een debat over interimarbeid. Naast een vertegenwoordiger van een interimbureau komen ook Jan Raman van de ACV studiedienst en Pascal Lens- sens, uitzendkracht, hun bevindingen vertellen. Herfstwandeling Zondag 8 november om 14.00 uur gaat Vakantiegenoegens Appels op wandeltocht naar het Veer en Berlare Broek, ledereen is welkom. Deelname is gratis. Men vertrekt aan de kerk van Appels. Natuurwandeling Vakantiegenoegens Dendermonde heeft voor zondag 8 no vember een natuurwandeling voorzien in het Molsbroek natuurreservaat te Lokeren. Men vertrekt om 14.00 uur aan de Mariakring met de eigen wagens. De deelname is gratis. Op het programma staat een diamontage over het bezoekers centrum en een wandeling onder leiding van een natuurgids. ZATERDAG 7 NOVEMBER 10.00 u.: «Klavertje vier»: gevarieerd programma met mu ziek, interviews, socio-culturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dierenbescherming op radio 't Ros - 103.9 FM, tot 12.00 u. 13.00 u.: Ruilvergadering: verrijken van kennis over munten en penningen door de Numismatische khng in zaal Nadia te Dendermonde, tot 18.00 u. 14.00 u.: Herfstwandeling: met vragen en foto's, o.l.v. een gids, ingericht door de Oudervereniging van de Gemeentelijke Jongensschool Grembergen - vertrek in de Rootjensweg. 16.00 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. het jubileum van de Vrije Hogere Handelsschool (VROHAN), opgeluisterd door de St.-Gregoriusgilde, in de kapel van het H.-Maagdcollege te Dendermonde. 19.30 u.: Theaterbezoek: «Als ik de lotto win» van Ruud De Ridder, door het Willemsfonds-Baasrode, in zaal St.-Donatus- Merchtem (vertrek zaal Casino Baasrode te 18.30 u.). 19.30 u.: Jaarlijkse Algemene feestvergaderlng: 18.00 u.: PI. Eucharistieviering in de St. Aldegondeskerk te Mespelare. 19.30 u.: Aanvang vergadering met voorstel en goedkeuring van het jaarprogramma, in het Parochiecentrum te Oudegem. 20.00 u.: Gala 87: groots Gala uitgevoerd door Big Band Studio 10 dansgroep EOS, in zaal Koningshof te Dender monde. ZONDAG 8 NOVEMBER 8.30 u.: Wekelijkse wandeling: door WTC De Morgenstond. Vertrek aan het lokaal «Welkom» St.-Gillislaan 58 te Dender monde. 10.00 u.: Vendelen en trommelen: voor V.V.K.B.-Reynout, aan het lokaal, te Grembergen. 10.30 u.: PI. Eucharistieviering: ten bate van het nieuwe orgel voor de St.-Jozefskerk, opgeluisterd door het St.- Jozefskoor, in de O.-L.-Vrouwekerk te Dendermonde. 13.50 u Bezoek tentoonstellingen «Europalia '87»: «Schatten v/h Gulden Vlies», «Oog in Oog» en «Karei v. Lotharingen», door A.T.B. De Natuurvrienden, in het museum voor Schone Kunsten te Brussel, (vertrek direkte trein: 13.50 u) 14.00 u.: Herfstwandeling: in Lokeren-Molsbroek, ingericht door K.W.B. Dendermonde-Centr samen met Vakantiege noegens. Vetrek aan de Mariakring te Dendermonde. 14.00 u.: Algemene feestvergaderlng: «Voordracht» Ont spanning voor K.V.L.V. Grembergen, in het Parochiaal Centrum. 15.00 u.: Groot Sint Maartensfeest: met film en uitdelen van geschenken. De Sint wordt afgehaald aan het Veer door de muziekmaatschappij St.-Cecilia, dan in stoet tot aan het lokaal, in de Hoofdstraat 9, ingericht door de Kath. Vrouwen bond Onder Ons. 15.00 u. Spreekbeurt: over het Stedelijk alarmsysteem, ingericht door de K.V.B. de SW in zaal 't Ros Beiaard te Grembergen. 16.30 u.. St.-Maartensfeest: wandelconcert en opluisteren van het St.-Maartensfeest voor de kinderen van de leden van de Vrouwenbond der K.F. De Ware Belgen, in het Parochiecen trum te Oudegem. 17.00 u.: Sport op zondag: informatief programma met sportuitslagen. Presentatie: Dany De Groot op radio Delta - 105.6 FM. MAANDAG 9 NOVEMBER 13.00 u.: Nationaal congres C.M.B.V.: portret van de bewe ging en met deze CMBV naar het jaar 2000 Arbeid, Vrije tijd, emancipatie en gezin: een nieuwe inhoud voor de vrouw van morgen? panelgesprek, voor C.M.B.V. Oudegem, in de Kon. Elisabethzaal - te Antwerpen. 13.30 u.: Voel je thuis In je lichaam: 2" les met vraagstelling debat en practische oefeningen: de ademhaling, ingericht door K.A.V.-Grembergen, in het Parochiaal centrum. 15.30 u.: Dokterspraatje: gebruik en misbruik van medica menten, ingericht door S.V.V.-Appels, in het Volkshuis, Zandstr. 98 te Dendermonde. 18.00 u.: Sportrubriek: informatief programma met sportuit slagen interviews, verslagen en kommentaar van Ruud Meycr en Kris Babbelaar op radio Delta, 105.6 fm. 19.00 u.: Cursus breien: «Iers breien» - een trui of vest, voor K.V.L.V.-Baasrode, in zaal Ontmoeting. 19.00 u.: 't Ros sportief: informatief programma met sportuit slagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportvedetten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 19.30 u.: Voordracht en debat: «De vrouw in de gemeen tepolitiek» ingericht door S.V.V.-Dendermonde, in Bond Moy- son, Noordlaan 21 te Dendermonde. 19.45 u.: Zwemles: voor K.V.L.V.-Lutterzele, in het gemeen telijk zwembad, Albert I straat te Lebbeke. 20,00 u.: Gespreksavond: over «Handlijnkunde», geleid door mw. Lieve Hamerijck. Lezen in de palm van ons hand, ingericht door C.M.B.V.-St.-Gillis, in het Gildenhuis, Otter straat 128, te Dendermonde. 20.00 u.: Reanimatieavond: van het Rode Kruis «Leven redden in 3 minuten», ingericht door C.M.B.V.-Grembergen, in het Parochiaal centrum. 20.00 u.: Yoga: stelt je voor aan iemand die je niet kent-jezelf, ingericht door Lotus Yogaclub, in het oud gemeentehuis te St - Gillis. ledereen is welkom. 20.00 u.: Leesclub D-F: «Tantes» en andere verhalen van C. Buysse, ingericht door het Davidsfonds in het stadhuis te Dendermonde. 20.15 u Foto- en diaklub: uiteenzetting over belichting, lenzen en soorten filmen door dhr. Van Dender, ingericht door V.T.B.-V.A.B.-Dendermonde, in het oud gemeentehuis te St.- Gillis. DINSDAG 10 NOVEMBER Fletsencontrole: voor de leerlingen van de Gemeentelijke Jongensschool Grembergen, ingericht door de Ouderveren, in de Rootjensweg, tijdens de schooluren. 19.30 u.: Alg. Statutaire Vergadering: met voorstelling van het jaarprogramma, voor het Davidsfonds-Dendermonde, in het stadhuis. 20.00 u.: Voordracht: over «Geloof en Politiek», door Prof. Herman Em. Mertens, ingericht door het Davidsfonds-Dender monde, in het stadhuis. 20.00 u.: Bestuursvergadering: voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 20.00: «Focus»: informatief programma, stadsberichten, so cio-culturele info-kalender en persberichten van Dendermond- se verenigingen, op radio 't Ros -103.9 FM. 20.00 u.: Groepsergadering A.A.: in het stadhuis te Dender monde, ingericht door de groep A.A. WOENSDAG 11 NOVEMBER 9.30 u.: Wandelconcert: in de jaarlijkse 11 novemberoptocht, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia-Appels. 9.30 u.: PI. Eucharistieviering: t.g.v. Wapenstilstand, opge luisterd door het St.-Gregoriuskoor in de kerk van St.-Gillis- Buiten. 10.00 u.: Opluisteren van de optocht naar het heldenmonu ment t.g.v. 11-Novemberplechtigheden, door K.F. De Ware Belgen te Oudegem. 10.00 u.: Uitstap met N.S.B. door de Kon. Blauwe Fanfare te St.-Gillis-Centrum. 10.30 u.: 11-Novemberfeest: opgeluisterd door de Muziekka pel van de Sted. Brandweer te Dendermonde. 13.00 u.: Herfstwandeling: voor V.V.K.B.-Reynout, vertrek aan het lokaal. 14.00 u.: Initiatie basket: basketbal «Onder Ons», ingericht door de Oudervereniging van de Gemeent. Jongensschool te Grembergen, in de Rootjensweg. 14.00 u.: Stadswandeling: te Dendermonde met bezoek aan de kunsthistorische gebouwen o.l.v. Mariella Ost, ingericht door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis-Dendermonde, vertrek aan de Grote Markt te Dendermonde. 19.30 u.: Kookcursus: «Koken voor elke dag» voor K.A.V.-St.- Gillis Centrum, in het lokaal Jeugd zonder dak. 19.30 u.. Inleiding en nabespreking: Voor recente al leenstaanden «Hoe verder in onze nieuwe levensfase» door mw. Bonte-Dehaene, ingericht door C.M.B.V.-Oudegem, in het Torenhof, Leopoldlaan te Dendermonde. 20.00 u.: Het Briesend paard: informatief programma waarin u terecht kan met te koop aangeboden of gezochte zaken. Presentatie: Hans Dobbelare op radio Delta - 105.6 FM DONDERDAG 12 NOVEMBER 19.00 u.: Informatief programma met info over Grembergen, Appels, Oudegem, Mespelare, Schoonaarde en Hamme. Presentatie: Harry De Graef op radio Delta - 105.6 FM. 20,00 u.: Voordracht en debat: over «De Dendermondse Burgerwacht» door dhr. Aimé Stroobants - Conservator, ingericht door de Vlaamse Vereniging voor Familiekunde - Dendermonde, in het stadhuis. 20.00 u.: Opvangvergaderlng AA: voor mensen met drank problemen, in het stadhuis te Dendermonde, ingericht door de groep A.A. Voor inlichtingen: schrijven naar PB 12 - Dender monde 2. VRIJDAG 13 NOVEMBER 19.00 u.: Informatief programma: met informatie over Den dermonde en Baasrode. Presentatie: Bert De Groef op radio Delta - 105.6 FM. 19.30 u.: Speciale dansronde: ter voorbereiding van het ndi ge aari optreden van zondag, voor V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal. 20 00 u.: «Speelgoed kan je zelf maken», Samen me echtgenoot, ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-centrum, in zaa X Gildenhuis. ^i, 20.00 u Wijkmeestersvergadering: voor K.W.B.-Grember- ^e|, gen, in het Parochiaal centrum. Lourdessparen: Lourdes '88 - K.W.B.-K.A.V. Intekenen bi Gilbert Tassijns. ittel ikel 5':e opf ?.r iTOt elde KWB info-avonden over belastinghervorming KWB Hamme-Centrum, Heilige Familie en Heilig Hart organil zeren op drie dinsdagen in de maand november info-avonda rond de hervorming van de belastingen. Er wordt ingegaan oj vragen als: wie zal er het meest profiteren van deze hervor ming, wie dreigt er uit de boot te vallen, hoe kan het anders! De heer W. De Ridder zal deze info-avonden leiden volgende plaatsen en data: op dinsdag 10 november in zaa Den Bond om 20 u. Dan wordt gesproken over de fiskus en d< bron van het inkomen en de fiskus en de hoogte van h? 'n,ie inkomen. Op dinsdag 17 november heeft men in het parochie huis Heilige Familie een gesprek over de fiskus en huwelijke jkk' gezin en de fiskus en kinderen ten laste. Op 26 november da- "nP in de zaal Zouaaf, wordt teruggekomen op de fiskus e luk£ huwelijk en gezin en ook gesproken over de fiskus en allerle ofe: belastingen. Imkersbond Op zondag 8 november om 14 u. organiseert de Imkersbone opi in zaal St.-Renilde, Hooirt hun jaarlijkse samenkomst. Er za a vooreerst een nieuw bestuur gekozen worden, want sekretaris »r Gaston Pauwels heeft om gezondheidsreden ontslag geno- men. Tijdens de vergadering kunnen er allerlei gedachter uitgewisseld worden over het voorbije seizoen. Er zal eer voordracht plaats hebben over de «Varoa-mijt». Wie belang stelling heeft voor het houden van bijen wordt daar verwacht Amateur-sterrenkunde Wie belang heeft in sterrenkunde en waarnemingen kom nS| ongetwijfelt terecht bij de Hamse club. Men zal graag met u "SF een afspraak maken voor een waarnemingsavond. Men kan zich wenden tot Robert De Wilde, tel. 47.65.07. De Pau* Chris 46.11.98 of Angelo Van Daele 47.93.13. Kaas en wijn-avond Op vrijdag 6 november organiseert Vrouw en Maatschappj *- een kaas en wijnavond vanaf 19u30, in zaal Sint-Renilda Hooirt. ledereen mag en kan daaraan deelnemen aan de demokratische prijs van 250 fr. per persoon. Inschrijvingen et inlichtingen bij Mr. Vranken, Veldstraat 81, L. Peelman Spinnerstraat 11L. Vanden Branden-Cools, Noordstraat 24, J. De Cock, Hospitaalstraat 43 A. Van de Velde, Leeuwerik- kenlaan 15, of G. Van De Sande, Posthoornstraat 62. Dansfeest De fotoclub Den Trap organiseert een oud-ledenavond in zaa iki Den Trap, Nieuwstraat 8, onder het moto «Happy Day's» dit op zaterdag 7 november vanaf 20 u. Aanvang vanaf 20 Optreden van Daisy's Band. De inkom is gratis voor iedereeo Kalender Wandelclub Wandelclub 't Hoeksken heeft de volgende kalender vastJ legd: Zondag 8 nov. Binche, 11e Grote Mars van Binchj afstanden van 5 tot 30 km. Daarvoor wordt er een special bus ingelegd die te 8 u. vertrekt aan het lokaal »'t Hoeksken Markt. Prijs voor de volwassenen 150 fr., en kinderen betaleL 120 fr. Woensdag 11 november familiewandeling naar da Bunt in het kader van «Wandel mee» afstanden van 6 tot 12 km. Start om 13u30 aan sporthal «Meulenbroek». Zondag 15 nov. Ruisbroek: Derde Herfsttochten afstanden van 7 tot 21 km. Start van 8u30 tot 15 u. Vertrek aan het lokaal te 9 u. Eigen vervoer. Zondag 21 nov. Welle 5e Heksentochten afstanden 6 of 12 km. Start van 19 tot 21 u. Vertrek aan he! lokaal om 18 u. Zondag 22 nov. Schoten: 1e WinteroefentocN - afstanden 7, 12 en 25 km. Vertrek aan het lokaal om 9 u Zondag 9 nov. Ronse «Noirs et Blancs» - afstanden 5 of 10 km. en Ham - Torenvrienden. Herfstwandeling met Sint- Niklaasbezoek - afstanden 5, 10 en 15 km. De club richt hiervoor een duo-reis in - vertrek om 8 u. aan het lokaal. Inschrijvingen voor de bus bij Et. Kinders en Mare Philips. K-F por CMBV Na de zeer geslaagde vergadering over «Haïti» met Dr ie Perron organiseert de Christelijke Middenstand en Burgers- ioe vrouwen nog de volgende aktiviteiten. Op maandag 9 novem ber katecheseavond in zaal «De Greve» Kerkstraat vanal 18u30. «Kerk in deze tijd», «Engagement van de leek' Gespreksleider is EH Baziel Maes. Donderdag 12 november te 20 u. is er in de zaal «De Ring- Ringstraat een voordracht van Pieter Linden over het tema «Hypnose». Geen alledaags onderwerp, leder is welkom. In ok december, het nationaal congres te Antwerpen «Met de CMBV naar het jaar 2000». Belangstellenden kunnen inschrij- uti ven bij de voorzitster Mevr. Van Remoortel. I Dendermonde. 10 jaar jeugdraad. De Dendermondse rockgroep in het voorprogramma (foto G. Breckx) Dendermonde. 10 jaar jeugdraad. Raymond van het Groenewoud had er duidelijk geen zin in. Vele fans verlieten dan ook ontgoocheld de zaal (Breckx) Te koop aan UITZONDERLIJK LAGE prijzen: Partij alu., P.V.C. ramen en deuren. 3 modelveranda's. 15 garageboxen z w Mobelec BVBA Stwg. op Scherpen heuvel 81 3280 Z1CHEM 41/0070-DC De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber. Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespeciahzeerde personen. De Dendermondse Rijschool- op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar |)e; specialisten M p

De Voorpost | 1987 | | pagina 10