K.A.V.D. SLOEG TOE EN SLOOT DAN DE GELEDEREN 1 r L M 1 m fEMSE HEEFT THUIS NOG NIET GEWONNEN VERZWAKT K.A.V.D. GAAT HEIRNIS GENT NIET UIT DE WEG .««ii agpr HAMME MET [DIRK VAN NIEÜWENHÜYSE [IN DE SPITS TRAINER JAAKGOOSSENS (TEMSE) TRAINER TOON PFAFF (KAVD) s f* - sêlM J De Voorpost - 6.11.1987 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 aS' ïjee nst Cht Me [.S.V. TEMSE - K.A.V. DENDERMONDE 1 2 luime publieke belangstelling, vooral langs Dendermondse zijde, voor dit treffen ku, lissen 'buren" Temse en Dendermonde in de hoogste provinciale afdeling. Van een kwi topper" kon echter geen sprake zijn vermits de kloof tussen beide ploegen al gegroeid \yc as tot zeven eenheden. Bij Dendermonde ontbrak nog altijd Guy De Baere wegens i 00[ wetsuur terwijl de thuisploeg draaischijf Joris Verstraeten moest missen wegens een ilijk rafzondag. ,^er Iet Waem op de bank en Verbeke op het middenveld bij Temse trokken beide gea loegen het veld in. indruk liet. ne roege voorsprong van TAVD oo|KSV nam de beste start en beheersten rong al in de eerste minuut aaf n hoekschop af van de Den- ..j «l>mondse verdedigers. Van vijfde beurt toch zeg nyndcr bereikte wel Migom bu,t te behalen diti e eveneens van in de aan- Af ang mee opdraafde bij de jas hecpsbouwers maar Kurt do het leder niet direkt on- ir kontrole krijgen zodat loens het Dendermondse 2 imp kon ontzetten. Niet voor lang echter, want t 2( wise had er duidelijk zijn "i nnen op gezet. Zo ging Jan :Q! ieters fel aandringen bij de tndermondse libero Mare 1 f1 joreman, die in de probic- geraakte en een fout t begaan. Dc knappe schop van op links gc- door Frank Van Buyn- ;kwam op het hoofd van de tormende Luc Volckcrick altimeters naast het doel an Meirvcnne kopte. Idat deze vlugge en vroe- lanvalsdrang bij de thuis- ■g wat minderde kwam dermonde ook even rich- Temse-doel. En hoe! Bij eerste de beste baltoets het strafschopgebied kon Dhaen een misverstandje e verdediging uitbuiten en :en op doelman Bosman lan. Het was voor de be- :rstc Dhaen een koud itje om de bal voorbij een •geefs uitkomende Mare ■man te schieten en zo mdermonde vroeg in dc lij op een komfortabclc Q- loorsprong te brengen. Dat kunstje van Dhaen werd De ref had het immers in deze faze van de wedstrijd zeer druk. Want enkele minu ten later was thuisspeler Dirk Martens aan de beurt om een gele onderscheiding te mogen onvangen toen hij Guy Rodri- go onderuit trapte toen die een ogenschijnlijk verloren bal toch nog ophaalde en op weg was naar het Temse-doel. Nadat Temse even na het halfuur toch nog een schuch- de volle gels plaatste hij Temse bijna ter kansje had weten af te voor onoverkoombare pro- dwingen langs het duo Mi- blemen. Zo moest Patrick gom-Peersman viel er enkele Twee strafschoppen yan de Vel in de 23ste minuut minuten later dan toch een Deze vroege opdoffer kon alle middelen gebruiken om doelpunt uit de lucht. In de Temse slechts moeizaam ver- Rik Dhaen van een bezoeken- 35e minuut was Frank Van werken en de Dendermondse de treffer te houden. Dit lc- Buynder in het zestienmeter- gastcn namen dan ook reso- verde hem terecht een gele gebied van Dendermonde ge- luut het kommando over en kaart op van scheidsrechter raakt en had enkel nog Mare olledig de Van Gansbeke die een puike Cooreman voor zich. Frank voor Temse echter een "kou- wedstrijd. Vooral een hard de douche", en het was duide- werkende Theo Bordui was lijk dat de scheepsbouwers dé grote meneer op het mid- het weeral knap lastig zouden denveld. Flink gsteund door krijgen om hun thuis bij de Benny Lobijn en Mare Prin- Temse - KAVD 1-2. Terwijl Rodrigo en Dhaen dreigen kan de Temse-keeper klemvast ingrijpen (dw) VB' Hamme heeft het Allerheiligenweekeinde in peis en vree doorgebracht. Willy Meersman gunde zijn Voetballers vrijaf, hoewel ze zaterdagochtend wel even lwerden samengeroepen voor een training in het re- 'eatieoord De Ster in Sint-Siklaas. In de eerstvolgen de drie weken krijgt de vierdeklasser te maken met \oegen waar men vorig jaar behoorlijk wat tegenstand ran ondervond. ric Diels die aan zijn eerste seizoen toe is bij VW 'Hamme en een flinke indruk laat, meent dat er mende zondag in Duffel moet gewonnen worden. Willen we in de tred van de leider blijven, dan mogen «e geen onnodige punten te grabbel gooien. Jammer dat Johnny Lenaerts ontbreekt. Hij is nog voor twee weken geschorst. Hopelijk is Dirk Van Nieuwenhuyse 'eiklaar en dat betekent dan toch wel een lichtpunt." Eric Diels voelt zich thuis in Hamme. Tijdens de mgste kompetitiewedstrijd lag hij aan de basis van twee doelpunten. Hij werd door de vierdeklasser voor één jaar aangeworven. Het is niet onwaarschijnlijk dat Vigor Wuitens aan het einde van deze kompetitie zal trachten om de 21-jarige voetballer definitief aan te werven. Op het einde van deze maand wacht VW Hamme de grote schok tegen Sportkring Sint-Niklaas. Vooraleer het zover is zal het moeten proberen om tegen Duffel, Grimbergen en Hoboken zoveel mogelijk punten te pakken. 0e ploeg: De Wilde, Verbustel, D'Hondt, De Paepe, Geldof, Diels, Vermeir, Moens, Van Buyten, Smet, Van Nieuwenhuyse, Pirelli, Van Lijsebetten, Van Bogaert, Van Hemelrijck. LEBBEKE EN ROBUR ONGEWIJZIGD Zowel SK Lebbeke als Robur Moerzeke laten hun team voorlopig ongewijzigd. .Lebbeke: Vinck, Hals, Van Doorselaer, Matlhijs, ^RCooreman, Van Damme, Van Bladel, De Malsche, ^KGee/iv, Van Hecke, De Kinder (Seghers, Van Cauter) Robur Moerzeke: Laureys, Fons en Luc Vercauteren, IWjRaemdonckMettepenningen, Verhelst, Ost, Eddy en *J| Benny Huylebroeck, Wuytack, De Vos (Tempels, De "V| Graef, Geerinckx). Temse speelt hier vandaag wellicht de beste thuis- match van het seizoen maar botste op een beresterk Dendermonds geheel. Een gelijkspel had wellicht een juistere weergave geweest van de wedstrijd maar enkele individuele flaters in onze verdediging gaf de doorslag én de punten in Dendermondse handen. Dendermondedat beschikt over een atletisch geheel en goed gebruik maakt van de flanken, zal het wellicht in deze kompetitie ver schoppen. Bij onze ploeg nijpt het schoentje nu vooral achteraan waar het vertrouwen week na week wegebt, aldus Jaak Goossens. De trainer met de beroemde achternaam was natuur lijk na afloop van de wedstrijd in Temse een gelukkig man. Toch had Pfaff zich de trip naar Temse gemak kelijker voorgesteld. "De laatste weken werden er berichten de wereld ingestuurd dat Temse lusteloos en zonder inzet speelde, maar wat zie ik hier vandaag? Dat Temse heet de duur van de match vecht voor wat het waard is en bereid is achter elke bal te gaan jagen. Echt, geloof me, dit Temse komt nog terug en heel wat kopploegen gaan hier puntenverlies lijden." Van de wedstrijd zelf vond Toon dat KAVD verdiend de overwinning mee naar Dendermonde pakte, gezien de kollektieve prestatie die zijn ploeg op de mat bracht. Het ex-Zeelse trio Bordui, Jacobs en Cooreman vormen de ruggegraat van dit stevig en atletisch team. Toch kijkt Toon met een bang hart al een beetje naar de volgende partij nu zondag tegen Heirnis Gent. "Zowel Moens als Lobijn moeten wegens een strafzon- dag aan de kant blijven zodat ik volledig mijn rechter flank kwijt ben, uitgerekend tegen een konkurrent als Hernis. Toch hadden we voor de wedstrijden tegen dit Temse en Heirnis een 2 op 4 vooropgesteld, liefst behaald met één overwinning, omdat die tenslotte bij de eindafrekening zwaar kan doorwegen. De twee punten hebben we nu al in onze eerste partij mét een overwinning zodat één punt tegen Heirnis al een sukses zou zijn, zeker omdat ik ook nog steeds Guy De Baere moet missen vooraan", aldus Pfaff. Indien Dendermonde kan presteren zoals op Temse denken we dat trainer Toon Pfaff wel op beide oren kan slapen en dat puntenwinst verzekerd is. (M.S.) speelde zijn belager mooi uit en Cooremans' tackle kwam net iets te laat, zodat de thuis speler als een blok neerging. Strafschop, oordeelde Van Gansbeke. Dit was zeker niet naar de zin van doelman Van Meir- venne die wegens herhaalde lijk protest, waaronder de bal van de stip wegtrappen, ook met geel werd bedacht. Na dit korte incident knalde Kurt Migom I.S.V. Temse echter kurkdroog naast de bezoe kers: 1-1. Wie dacht dat Dendermon de het nu moeilijk zou krijgen en dat Temse eindelijk gelan ceerd was, kwam bedrogen uit. Het was terug Dender monde dat het heft in handen nam. Lobijn en Bordui zorg den direkt voor enkele pran gende fazen voor het Temse- doel. In de 41e minuut stuur de Bordui dan nog maar eens een hoge bal voor de Temse- kooi. Guy Rodrigo was wel ter plekke maar kon echt moeilijk bij de bal, toch gaf Patrick Van de Vel Guy een duwtje mee in de rug. Een goed gevolgde scheidsrechter Van Gansbeke wees opnieuw naar de penaltystip. Mare Springels liet deze kans niet obenut en bracht de Dender- jongens net voor het rustsig- naal op een verdiende 1-2 voorsprong. Beide ploegen begonnen ongewijzigd aan de tweede helft. Toch was Dendermon de het eerst gevaarlijk. Rik Dhaens kopbal vloog echter voorlangs, nadat Theo Bordui het leder haarfijn op het hoofd van Rik had kunnen schilderen. Offensiever Temse In de 55ste minuut wisselde trainer Jaak Goossens verde diger Dirk Martens voor aan valler Patrick Waem. Dit bleek direkt een goede zet te zijn want Temse begon met een aan een grootscheeps of fensief. In deze fase van de wedstrijd hield Dendermon- des laatste man. Mare Coore man. zijn team overeind. Toch kon Temse. eens in de zone van de waarheid, niet veel gevaar meer afdwingen en beperkte het thuisover- zicht zich tot verre en hoge voorzetten voor het KAVD- doel. In de 60e minuut kon dc ingekomen Waem dan toch eenmaal deze regel doorbre ken en drie mannetjes opzij zetten. Hij liet de laatste voorzet over aan Wendel Storms die Jan Pieters toeliet krachtig naar doel te koppen. Doch nog maar eens toonde PALING WW MOSSELEN VIS VLEES WIE SCHRIK HEEFT KRIJGT OOK SLAAG, ZEGT TOON PFAFF Temse - KAVD 1-2. Een prangende faze voor het lokale doel. Rik Dhaen dringt aan maar Patrick Van De Vel beschermt zijn doelman die zich op het leder werpt (dw) de Dendermondse portier zijn klasse en zweefde met een tijgersprong deze Temse-kans uit zijn doelvlak. Met al dit aanvalsgeweld vergat Temse echter een beet je aan verdedigen te denken. Dit gaf Rik Dhaen de kans om, vertrekkend op eigen helft, aan een lange solo te beginnen. Een attente Mare Bosman kwam echter gepast tussenbeide en redde met de voet deze kans. Een zéér of fensief Temse was nu voort durend op Dendermondse helft te vinden dat, via een wat moegestreden Bordui, er niet meer kon uit komen. De enige keer dat Theo dan toch eens door de Temse-linies dreigde te komen werd hij foutief gestopt door kapitein Verbeke die de volgende was die op de boek ging van dc scheidsrechter. Hetzelfde viel één minuut later Rodrigo te beurt toen hij de uitverdedi gende Temse-speler Patrick Van de Vel "pakte". KAVD-trainer Toon Pfaff voelde dat er nieuw bloed nodig was in zijn ploeg en wisselde in de 78e minuut Rik Dhaen, die terecht een warm applaus kreeg van de Dender mondse supporters, voor een nieuwe aanvller. Peter Baert. Toch bleef Temse. ondanks deze wissel, de ploeg die het meest in het offensief was maar de bal viel steeds langs de verkeerde kant voor de thuisploeg. De keren dat Mi gom, Peersman, Pieters en Van Bunder dan toch eens geluk hadden stond bezoe kend doelman Van Meirven- ne op de goede plaats. Naarmate de tijd begon te dringen voor Temse werd overhaasting nog een faktor die ging meespelen. Zo bleef de 1-2 stand op het bord tot aan het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Gans beke. Temse: Bosman. Volckerick, Martens (55' Waem), Van Haver, Verbeke, Storms, Peersman, Van Buynder. Migom en Pieters. Dendermonde: Van Meir- venne, Moens. De schrijver, Michelet, Jacobs, Coore mans, Lobijn, Pringels, Bor dui, Dhaen (78' Baert) en Rodrigo. Toeschouwers: 800 Ms! Marc Stevei.inck Temse-KAVD 1-2. Dendermondenaar Rik Dhaen tracht de Temsespeler met hand en tand van de bal te houden (dw) Voetbal. Toon Pfaff gaat naar Heirnis met open vizier, maar ook met enkele basisspelers minder vh) Indien de Dendermondse eersteprovinciaier een kompetitienederlaag wil ontlopen, dan zal hij tegen Heirnis Gent tot het uiterste moeten gaan. Oefen- meester Toon Pfaff is tr zich van bewust dat de Gentse tegenstrever geen geschenken zal aanbieden. Verlegen voor de trip is Pfaff in geen geval. Wie schrik heeft krijgt ook slaag, redeneert de broer van Jean-Marie. "We hebben niet die pretentie om vooraf al te zeggen dat we twee punten in de wacht zullen slepen. Ik wil tekenen voor een gelijkspel. Vergeet niet dat er bij ons drie pionnen ontbreken. Benny Lobijn en Alain Moens zijn geschorst. Guy De Baere is onbe schikbaar wegens een kwetsuur. Ik weet overigens nog niet hoe mijn team er komende zondag zal uitzien. Veel zal afhangen welke wapens de opponent hanteert." De afwezigheid van Guy De Baere heeft een slechte invloed op de verrichtingen van Guy Rodrigo. Sinds de gewezen eersteklasser er niet meer bjj is, scoorde Rodrigo geen doelpunt. "Eigenaardig is wel dat we voordien gemiddeld drie goals per wedstryd scoorden", zegt de Dender mondse spits. "Zelf nam ik in vyf matchen zeven doelpunten voor mijn rekening. Ik meen niet dat mijn huidige onproduktiviteit alleen en uitsluitend te wijten is aan de afwezigheid van Guy De Baere. De ploeg in haar geheel draait de laatste weken op een wat lager toerental. Een vaststelling die zeker niet in het minst ook voor mezelf geldt. Als voetballer besef ik nu ook wel dat je geen ganse kompetitie eenzelfde rendement haalt." Guy Rodrigo meent dat KAVD, ook al kan het niet al zyn troeven uitspelen, toch in staat moet zijn om Racing Heirnis in bedwang te houden en een gelijk spel af te dwingen. "Wanneer je de resultaten vergelijkt, moeten we zeker niet onderdoen, zegt hij. Wc stonden minder goals toe en kwamen langs de andere kant vaker tot scoren. Niet verliezen is mijn inziens belangrijk. In dat geval blijven we voor op Heirnis en kan Wetteren hoogstens een punt uitlo pen. Ik veronderstel dat er langs beide kanten een stugge mandekking zal toegepast worden. Het komt er op aan om Dirk Thomas geen vrij spel te geven. Voor de rest gaat het om een wedstrijd als een andere. Omdat Heirnis bekend staat als een voetbal lende ploeg kan het dat we misschien beter aan onze trekken komen dan afgelopen zondag in Temse." "We zullen in ieder geval voorzichtig van stapel lopen, voegt Toon Pfaff zich in het gesprek. Het zou waanzinnig zijn indien we tegen een elftal als Heirnis Gent dadelijk alle aanvalsregisters zouden opentrek ken. Wat langs de andere kant dan ook niet wil zeggen dat we ons gaan ingraven en hopen op het toeval." "Mijn maats en ikzelf zijn gemotiveerd en dat is niet onbelangrijk, meent Theo Bordui. Indien we verliezen kan er een kloof ontstaan op de leider van drie punten en dat willen we ten allen prijze ver mijden." Toon Pfaff gaf ons na de dinsdagavondtraining volgende namen op: Van Meirvenne, De Schrijver. Cooreman, Jacobs, Pringels, Michelet, Bordui, Ro drigo. Dhaen. Van de Perre. Polijn. Baert, Van Keer, De Moor.

De Voorpost | 1987 | | pagina 17