WAASMUNSTER HOUDT LEIDERS IN BEDWANG WIE BENNY VERCAUTEREN IS WEET MEN NU OOK IN GREMBERGEN FC WIEZE WAARDIG LEIDER LOKERSE SV ONTSLAAT TRAINER VAN DEN BER6HE lender Srë bSTÏÏT™ Th, T, Waasmuns,er wdH" de rode lantaarn. Juis, deae 'ch' f' ShI 20 - 6.11.1987 - De Voorpost VOETBAL Grembergen-Baasrode 0-3. Al kan Fobé hier de bal wegwerken, de Baasroodse dr bleef groot vh) Gezien de mindere resultaten de laatste weken, drie gelijke spelen achter elkaar, en het feit dat trainer Jaak Van den Berghe de Lokerse SV-spelers niet meer kon motiveren zoals het hoorde, is dinsdagavond laat met wederzijds akkoord een eind gemaakt aan het trainerskon- trakt bij Lokerse SV tussen voornoemde klub en de heer Van den Berghe. "Deze laatste was té vergroeid geraakt met de spelers zodat deze beslissing zich opdrong", aldus onze zegsman de heer Heirman van Lokerse, die verder nog kwijt wilde dat hulptrainer André Van Driessche nu voorlopig de post van trainer op zich nam. Om niet over één nacht ijs te gaan zal Lokerse op een rustige manier kontakt opnemen met verscheidene valabele kandidaten die op dit moment vrij zijn. GREMBERGEN - BAASRODE 0-3 Als je deze week in Grem- in met drie doelpunten waar bergen had gevraagd wie Ben- men blijkbaar de eerste uren ny Vercauteren is, dan had je na de wedstrijd nog altijd niet allicht niet lang op het ant- goed van was. Een flinke woord moeten wachten. De voetballer is die Benny Ver gewezen KAVD-er blikte de cauteren die overigens bij groenwitte Grembergenaars paarsblauw zijn streng kon OP 11 NOVEMBER BENEFIETMATCH LOKERSE SV - SPORTING LOKEREN Om de klubkantine weer in volle opbouw te kunnen zetten organiseert Lokerse SV een benefietprogramma aan de Scherpeputstraat dat mag gezien worden. Bewonderens waardig is eveneens dat alle Lokerse klubs die bij de KBVB spelen zullen meewerken aan dit evenement. Zo doet ook kleine broer SK Lokeren heel fier mee in dit programma: 11 november: 13u30: Lokerse SV (res.)-SK Lokeren 15u00: Lokerse SV-Sporting Lokeren De inkom voor BEIDE wedstrijden werd bepaald op 120 ff. (m.s.) Grembergen-Baasrode 0-3. Eddy Van Keer is de Grem- bergse defensie te vlug af, maar de bal gaat nipt over (vh) DERDE PROVINCIALE Sp. Waasmunster 2 te wedstrijd van het seizoen Wordt dit de heropstanding St.-GilliS'D. 2 bezig, ving nadien Sint-Gillis van Waasmunster? Dit zullen li., goed op en wist zonder schade we wellicht volgende week een offensievere bezoekende ploeg tussen de lijnen. Er dienden immers twee doel- Lokerse 0 Sp. Buggenhout 0 Ook Lokerse SV kan de trekken en was hij niet naar Baasrode verhuisd, allicht nog steeds lid was van de Dendermondse kern. Benny doet het bij Baasrode uitste kend. Al meerdere keren werd hij auteur van doelpun ten, wat Baasrode punten heeft opgeleverd en een twee de plaats in de algemene to taalstand. De palingboeren speelden in Grembergen uit stekend tijdens de eerste: helft. Ze overrompelden de thuisploeg die van geluk mocht spreken dat het bij de rust maar 0-1 was. "In feite kon op dat ogen blik de match al gespeeld zijn", meent trainer Guido De Leeuw van FC Baasrode. "We hebben een aantal kan sen afgedwongen die voor hetzelfde geld goals konden geweest zijn. De Grembergse voetballer Fobé heeft overi gens zo'n treffer net op de lijn kunnen verhinderen. Ik meen dat men tijdens de rust in de Grembergse kleedkamer over andere zaken dan het weer heeft gesproken. Het was dui delijk dat de thuisploeg met andere opvattingen aan de tweede helft begon. We heb ben ze laten komen maar langs de andere kant geen gelegenheid gegeven om kan sen af te dwingen. Pas wan neer het plaatselijk geweld wat over was, zijn we er terug onze zinnen gaan opzetten. We hebben gecounterd ep met sukses. Benny Vercaute ren toonde zich weerom twe< keer specialist in het vak. Ik meen dat we een over verdiende zege behaalden Zeggen dat Grembergen eer zwakke ploeg is, is de waar heid geweld aandoen. Ik ver onderstel dat zij vooral tij dens de eerste helft in een off day was. Ik heb er overigens geen andere uitleg voor. Vraag mij ook niet wie de beste ploeg is van de reeks. Ik meen dat verschillende teams in aanmerking komen voor de titel. Wie? Dat zal ik pas weten wanneer de winter voorbij is." (e.g.) provinciale lag in de Waas- munslerse heide. Voor de start was het verschil van bei de teams heel groot. Sint-Gil- lis was de fiere leider uil de E.*-" reeks terwijl Sparta het met iets minder moest doen en de werkt te worden. Het eerste tegendoelpunt rode lantaarn heeft de leiders- ploeg wellicht verblind. Waasmunster schoot het best te blijven, want in de 50e minuut kon Denderzoon De Cock de aansluitingstreffer uit^startblolïenen het was —erlts.ellieen: 2-,. de ploeg van trainer D'Hanis niet aan te zien dat ze Waasmunster kon nu niets anders doen dan deze voor- menteel op de laatste stek sprong proberen te verdedi- staat. In de 17e minuut was Waasmunster trouwens al aan het feest toen Celick een per soonlijke aktie tegen de Den dermondse touwen joeg. gen. Toch wisten de bezoe kers in de 78e minuut een gelijkstellend doelpunt te sco ren langs De Brandt. Toch kwam de ploeg van trainer Voetbal. Hekkesluiter Waasmunster hield Eendracht Sint-Gillis in bedwang (dw) Het geluk kon niet op bij de Julien Peelman nog heel goed plaatselijken toen Didier De weg in de slotminuten toen Busschere amper één minuut thuisspeler Filip Van Hoorde later na een geharrewar voor alleen voor doelman Van Den het Dendermondse doel met Broeck ongehinderd kon kop- van trainer D'hanis te gast de bal kon weglopen en num- pen. Hij plaatste de bal naast zijn in Baasrode dat momen- de rechtse staander zodat de teel op de tweede plaats staat drukken Nu kwamen de jon- verrassing van deze speeldag en de doelpunten aan de lo- gens van Antoine De Nul maar half was. pende band produceert. weer niet verder dan een sco reloos gelijkspel tegen Sparta Buggenhout. Toch was Lo mer twee voor de Spartanen op het bord kon zetten. Waas munster, duidelijk aan de bes laatste weken zijn stempel niet op het wedstrijdgebeuren JEUGDVOETBAL Gillis. Maar ook Dirk De Vlaeminck en Rudi Van Gas- se misten de precisie bij hun doelpogingen zodat ook hier de nul op het bord bleef, al kwamen de gasten nog wel éénmaal goed weg toen thuis- kerse over de hele wedstrijd speler Dirk De Paradé in de gezien het meest aan de bal slotfase nog het doelhout trof. Jeugdvoetbal. De scholieren van Sporting Sint-Gillis-Waas (Iv) maar kon de geboden of ge- kreëerde kansjes echter niet benutten Zo misten in de eerste helft achtereenvolgens Delarue, Nelis en Catrysse open kansen. Maar ook Buggenhout mis te enkele opmerkelijke kan sen voor het doel van Patrick Van Hecke. Zo kon in eerste instantie Van den Berghe niet besluiten en werd dit voor beeld gevolgd door Van Tilburg. In de tweede periode een zelfde spelbeeld met steeds eeB verzwakkende wedstrijd naarmate het einde naderde Zo was tenslotte iedereen ge lukkig met het behaalde punt al kon de Lokerse trainer zich daarmee niet verzoenen. Het is trouwens al wat geleden dat de Lokerse kanonnen nog eens in stelling zijn gebracht. Misschien komt er voor trai ner Van den Berghe deze week verandering wanneer Lokerse opnieuw thuis mag aantreden tegen Stekene. Een denderende overwinning zou de Lokerse aanvallers het ver trouwen kunnen schenken dat hen toch een beetje ontbreekt de laatste weken KLVrasene O St.-Gillis-W. O Ondanks de nullen op het bord te Vrasene toch een wedstrijd die het bekijken waard was voor de vele toe schouwers die deze derby meemaakten. De Kerf en De Loore waren voor de bezoe- Gelukkig bleef het logische gelijkspel op het bord zodat beide ploegen geen al te grote ontgoocheling moesten ver werken. De schutters van bei de ploegen zullen evenwel in de volgende partij goed bij schot moeten zijn want Sint- Gillis krijgt Haasdonk over de vloer, terwijl Klein Laar naar het Dendermondse afzakt om SK Grembergen partij te geven. Gerda 0 Heikant Zele 4 In een rumoerige partij waarbij liefst twee rode kaar ten vielen voor de bezoekers hebben de thuisspelers die werkelijk in een komplete "off-day" verkeerden een zware nederlaag geleden. Aanvankelijk wilde het nog wel vlotten voor de Sint-Ni- klase ploeg want Jan Van Geyte mocht al na een kwar tier een strafschop nemen, doch het missen van deze kans toonde dan al aan hoe onmondig de thuisploeg aan het spelen was. Heikant Zele daarentegen werkte af aan 100% en het was Van den Driessche die in de 27ste minuut via een vrij schop de Zeienaars op een mooie 0-1 stand kon brengen. Toen Kesteleyn dan de bezoe kers amper vijf minuten later op een veilige 0-2 kon bren gen was deze partij gespeeld. Ook na de rust blc^f Heikant de betere ploeg Scheidsrech ter De Cock eiste toen echter Jeugdvoetbal. De scholieren van Red Star Haasdonk <lv) waren Doch thuisdoelman Marcel Vriesackcrs wist wel raad met deze schoten. Na de rust kwam het fysiek sterkere Klein Laar meer en meer het hoge woord opeisen in het doelgebied van Sint- Grembergen-Baasrode 0-3. Vercauteren springt over Grembergenaar Fobé en scoort (A WIEZE-BURST 4-2 FC Wiezc heeft tegen Burst, vooral dan tijdens de eerste helft, een flinke ver richting geleverd. De leider kwam bovendien vier keer tot scoren maar moest ook twee doelpunten toestaan. De tweede helft verliep minder aanlokkelijk. Doelpunten bleven achterwege en van kansen was er nog nauwelijks sprake. Het verschil voor en na de rust was groot. Voorzitter Adolf Moens hierover: "In de eerste helft hebben we een sprankelende vertoning ten beste gegeven. Nooit eerder heb ik onze jon gens zo flink zien presteren. Nochtans begon het niet zo denderend nadat we op ach terstand waren gekomen en verplicht werden om dadelijk alle aanvalsregisters open te Het waren integendeel de gasten die met deze numerie ke minderheid nog tot scoren kwamen. In de 60ste minuut dreef Van den Driessche de stand op tot 0-3 en D'Hollan- der maakte in de 81ste minuut met een vierde treffer een einde aan de lijdensweg van thuisdoelman De Pelsmaeker. Voor Gerda alleszins een par tij om vlug te vergeten. Al komt deze kentering in de ploeg juist op een slecht mo ment net nu er op bezoek gegaan wordt bij leider Sint- Gillis-Dendermondc. Trainer Bijlkcns rest deze week dan ook een moeilijke taak om de ploeg genoeg te motiveren na deze misstap. Bij Heikant slechts één schaduwzijde op deze overwinning nl. de uit sluiting van twee basisspelers. Deze zullen evenwel nog het trekken. In een periode van 23 minuten zijn we vier keer tot scoren gekomen. Een weelde die ons nooit eerder overkwam. Chris Ferket, on betwist de man in konditie, nam drie treffers voor zijn rekening. Na de hervatting verliep het niet meer zo vloei end. Ik had de indruk dat de spelers meer oog hadden voor het veilig stellen van de ver worven voorsprong. Dit wil niet zeggen dat er toen defen sieve principes werden gehul digd. Get kwam er blijkbaar gewoon op aan om de tegen strever op afstand te houden en verrassingen te ver mijden." Na afloop van de match werd de grootste onderschei ding toegekend aan Bert De Schrijver. Nogmaals voorzit ter Moens: "Bert vertolkt een centrale rol in de middenlinic. Inl begin van de kompetitie ff hij blijkbaar moeilijkheid om zich aan te passen, ff laatste weken ging het bet en vorige zondag vertolkte I» werkelijk een uitmuntenC partij. Voor ons betekent h aanwerven van Bert Schrijver onbetwistbaar versterking." FC Wieze blijft intussïj nog altijd de leiding aanvc ren in derde provinciale. Kol mende zondag staat de I naar Gijzegem op de agent Men verwacht zich aan t moeilijk karwei. In het v den bleek dat men tegen Gijl zegem meer punten verlog dan men er won. Oefenmeé ter Lippens heeft zijn speld gevraagd om deze keer van dj traditie af te wijken. (E.Cl volgende duel op E. Bazel kunnen bijwonen, zodat ook daar een bitsig duel mag ver wacht worden. Excelsior 0 E. Bazel 1 Op een slecht bespeelbaar terrein kwamen beide ploe gen duidelijk met aanvallende intenties tussen de lijnen. Bij Bazel was de eensgezindheid terug in de rangen na het débacle van vorige week te gen Baasrode. Zo kende Paul De Smedt in de 7de minuut al sukses toen hij een hoekschop van Rudy Stucr mooi binnen- knikte: 0-1. De thuisploeg bleef uiteraard niet bij de pakken zitten en Yves Van de Ncucker was nog voor het eerste halfuur verstreken was dichtbij de gelijkmaker voor de thuisploeg, doch een atten te Bazeldoelman Peter Vijtl was telkens bij de zaak. Ookr na de rust was de thuisploeg*' doorgaans het meest aan ik A bal en het gevaarlijkst. Nul kwam Jcan-Marie Engels] naar het voorplan geschoven/ Samen met Van De Ncuckei beukte hij op de Bazelse verl dediging maar een attent* Rudi Stuer en een niet kloppen Peter Vijt bleven d match- én de puntenwinnaafl voor hun ploeg. Deze over-1 winning mag toch ook een* deel op de verdienste van trai-f1 ncr André De Wacl gcschre* ven worden want dc Bazclscf trainer maakte van het zwal-l pende Eendrachtschip vorigej week een sterk geheel dat n zegevierend naar Bazel knol terugkeren. Marc Si Kvra.iNCK I kers de eerste spitsen die het Dok een hoofdrol op in dc dichtst bi| de openingstreffer partij door twee bezoekers van het terrein te verwijzen. Eticnnc Kesteleyn, de maker van het tweede doelpunt en Johan Van Eetvelde mochten zich voortijdig gaan omkle den Ook hieruit kon Gerda geen profijt halen. Voetbal. Het eerste elftal van De Vlugge Jongeren uit Baardegem (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 20