1AAR IS WHITE BOYS REEDS SK OUDEGEM STEEKT RAPIDE LEBBEKE HANDJE TOE TE GROOT KLASSEVERSGHIL Tc De Voorpost - 6.11.1987 - 21 VOETBAL Rupelmonde 0 elrode 1 Ondanks een knappe wed- jd van de thuisploeg kon- de mannen van trainer idré Bracke de punten niet f,houden. Het was dan begrijpelijk dat de Rupel- mdse schipper een beetje in en as zat na de partij. |fs zijn kollega én trainer Tielrode vond dat in dit jlmondeteam heel wat Dmst steekt dat binnen de ite keren de macht zal lemen in deze reeks. On- iding van een hardwer- Eddy Naudts en een ite Erwin Van Camp le Rupelmonde voor be- 'ig gevaar, doch de af- ng baart nog de grootste bij de thuisploeg zodat an Johny De Gendt i Rauwaert de juiste misten. Het was dan koude douche voor thuisploeg toen Eddy lts bij het begin van de le helft op een domme :r een hoekschop moest lan voor Tielrode. Dirk tert trapte het leder tot e Rupelmondse portier Brijs die het op zijn wegbokste. Spijtig voor isploeg in de loop van De Puvsseleir die on- taar het eerste en enige unt uit de partij binnen- it: 0-1, 47e minuut. Een aangeslagen Rupelmonde it dan even op de tanden ïom de stand niet te zien ibbelen toen Dirk Buy- van dichtbij zijn kans Doch Wim Brijs wist deze kans met klasse te pareren. Het spel van Tielro de deemsterde terug weg en de jonge thuisploeg nam weer het initiatief in handen. Rau waert, Van Camp en Naudts misten op een haartje de ge lijkmaker, ook al omdat V.K. Tielrode terug over doelman Eddy Malfliet kan beschikken die zijn ploeg in de slotfase nog menigmaal overeind diende te houden. Eenmaal moest Malfliet zich dan toch gewonnen geven toen Hugo Rauwaert krachtig naar doel kopte, maar Gunther Van Uf- felen zijn doelman in nood perfekt bijsprong en de bal van de lijn veegde. Begrijpelijk dat Rupelmon de geslagen van het terrein stapte na het laatste fluitsig naal van ref Theo Maes. Voetballend de betere ploeg zijn maar steeds geen punten- winst kunnen versieren, be gint het vertrouwen van enke le spelers aan te tasten. Mis schien dat volgende week op Meerdonk voor André Bra cke wat meer weggelegd is. Natuurlijk gejubel bij trainer William Janssens van Tielro de die stelde dat het nu al vier wedstrijden geleden is dat VK nog eens heeft verloren zodat zijn groen-witten bezig zijn aan een sterke remonte. Nu zondag wacht William anders geen gemakkelijke opdracht met de verplaatsing naar het sterke Kieldrecht. meteen al aan de leiding. Met een wedstrijd minder dan de opponenten worden ze zelfs virtueel leider. Straatje Steke- ne was nochtans niet met eni ge komplexen naar Puitvoet- straat afgezakt want het eer ste doelgevaar was voor hen. Franckaert was even voorbij het halfuur zijn rechtstreekse bewaker te vlug af en schoot onhoudbaar de 0-1 voor sprong voor zijn ploeg op het bord. White Boys, dat inzag dat er uit een ander vaatje diende getapt, begon aan een indrukwekkend offensief. Langs Glibert, Rooms en Bressinck werden tientallen kansen afgedwongen, maar de bezoekende defensie liet zich in deze eerste periode niet meer verontrusten. Na de kampwisseling dan toch di- rekt een gelijkmaker voor de thuisploeg toen Kurt Dael- man in de 46ste minuut mooi een algemene aanval suk- sesrijk kon afronden: 1-1 46e min. Een erg zenuwachtige tweede helft duurde voor de thuisploeg tenslotte juist ge teld lang genoeg want na her haaldelijk te hebben gebeukt op de bezoekende goal kon dezelfde Kurt Daelman in de 89e minuut de winnende tref fer voor White Boys aanteke nen. Het hoeft niet gezegd dat deze jonge speler nadien in het middelpunt van de be langstelling stond. Nadien werd de aanhang nog vrolij ker nadat leider Kieldrecht één punt achter gelaten had bij Sinaai zodat ze haasje over deden en zelfs het kommando in handen namen. White Boys 2 Str. Stekene 1 Door deze nipte maar ver diende zege van de thuisploeg komen dc Sint-Niklazenaren rse SV-Buggenhout 0-0. Het werd een vrij saaie wedstrijd,' wat trouwens door de ig wordt aangetoond (polo) ïti (Sjdtmb SV-Buggenhout 0-0. Vooral tegenslag bij de afwerking hield de thuisploeg van ploeif zege (polo) in del- 1^ elmonde - Tielrode. Hoe Rupelmonde ook drukte, de Tielroodse defensie hield stand SA' Lokeren-Moerbeke 2-2. Reeds vlug in de tweede helft keek SK Lokeren naar een 1-2 achterstand op. Toch kon de thuisploeg terugkomen tot 2-2 (polo) H. Sinaai 1 SK Kieldrecht 1 Reeds voor de wedstrijd' stond het vast dat leider Kiel drecht geen gemakkelijke op dracht te wachten stond in de Tinelgemeente. Toch wisten de leiders een lichte druk van de thuisploeg in de aanvangs fase mooi op te vangen en zelf het heft in handen te nemen. Thuisdoelman Bruggeman was bijzonder attent en hield de nul op het bord. Dat kon de Kieldrechtse leidersploeg niet want Patrick Van Acker en Patrick Impens smeedden onder hun beiden een suk- sesrijke aanval in elkaar die Sinaai meteen op winst plaat ste. Impens werkte de knappe voorzet van Patrick Van Acker af: 1-0 40'. Na de rust moest Kiel drecht dan zorgen zonder puntenverlies door deze match te komen. Dit lukte de rood-witte formatie maar half want enkel Raoul Wezepoel kon in de 71e minuut een doelpunt scoren dat het gelij ke spel op het bord bracht. Dat zenuwachtigheid de Kiel drechtse ploeg lelijk parten speelde bewijst het feit dat enkele minuten later Chris De Caluwaert van het terrein werd verwezen door scheids rechter Teugels. In al dat tu mult vergaten de bezoekers te voetballen en kon Sinaai bijna nog de volle buit in eigen huis houden toen Van Acker nog een reuzekans miste. Ook Im pens kreeg nog een scorings kans maar doelman De Wilde pakte de harde kopbal van deze Sinaaispits zodat beide ploegen met een gelijk spel moesten tevreden zijn. Uitblinkers in deze partij waren volgens beide trainers Mare De Breucker, Gino Daelman, Bruggeman, Roel Wezepoel, De Kinders, Pa trick Van Acker en Patrick Impens. Hopelijk blijven de ze spelers deze forme houden en bezorgen zij hun ploeg nog veel voetbalgenot. Verrebroek O Meerdonk 2 De polderderby is uiteinde lijk uitgedraaid op een logi sche overwinning voor Meer donk. Deze laatste ploeg, die vorige week zo verrassend lei der Klinge opzij zette op ei gen terrein, wist hu ook de volle buit mee te pikken bij het zwakke Verrebroek. Toch was Verrebroek in de eerste helft doorgaans op de helft van Meerdonk te vinden. Meerdonkdoelman De Vlee- schouwer hield de enkele kan sen van Thierens en Van Bog- get netjes onder kontrole. Aan de overzijde had doel man Brems heelwat minder werk te verrichten zodat de stand aan de rust blank bleef. Na de kampwissel kon Verre broek echter het tempo dat Meerdonk op de mat bracht niet meer bijhouden en sta pelden de kansen zich op voor de bezoekende ploeg. Nadat I de gebr. Herroufosse al dicht I bij de openingstreffer geweest waren, was het uiteindelijk Frans Seghers die met twee I knappe doelpunten in de 70e en 80e minuut de verdiende bezoekende overwinning vast legde. SK Lokeren 2 FC Moerbeke 2 SK Lokeren, de laatste we ken goed op dreef, beheerste duidelijk de aanvangsfase in deze derby. Toch konden de thuisspelersmaar één kans verzilveren van de vele die ze in de eerste helft aangeboden kregen door een wat onzekere Moerbekeverdediging. Kris Leys kon even voorbij het halfuur na een persoonlijke aktie zijn Lokerse makkers verdiend op voorsprong trap pen. Na de koffie, al of niet met Moerbeekse suiker, kwa men de gasten dan toch het hoge woord opeisen in deze partij. Clayé zette al in de 53e minuut beide partijen naast elkaar terwijl ploegmakker Dieleman er nog een schepje bovenop deed en in de 68e minuut de mannen van voor zitter Vereerstraeten op een mooie 1-2 uitgangspositie bracht. Op het moment dat Moer beke dan de partij volledig in handen had kon SK Lokeren toch nog aan de gelijkmaker komen toen vrijschopspecia list Van Hoey de bal netjes achter Moerbekedoelman De Brabander deed belanden 2- 2, 73e minuut. Een eindoffensief van Moerbeke ten spijt was er niet veel meer te beleven na dit doelpunt zodat het gelijke spel op het bord bleef. Voor Moerbeke spijtig natuurlijk van die late tegentreffer want anders stond de ploeg alleen aan de leiding. Nu maakt ze deel uit van een trio dat wel licht samen met het rustende Klinge voor de titel zal spelen. Hoogeinde Wachtebeke 3 O Een rustig dominerende thuisploeg had weinig of geen moeite om tegenstander Wachtebeke puntenloos huis waarts te sturen. Eén speler maakte de bezoekers trou wens af in Sint-Gillis. Erik Verlackt scoorde immers al in de 29e minuut het eerste doel punt voor Hoogeinde. Na de kampwissel deed dezelfde speler in de 59e en 85e minuut dit scenario nog eens netjes over, wat zijn ploeg een ruime zege opleverde. Zo blijft Hoogeinde zelf hoog in de top der' klassering en is een aan sluiting met de leiders zelfs niet uitgesloten in de eerstvol gende speeldagen. Marc Stevelinck Rupelmonde-Tielrode. Deze kopstoot van Van Raemdonck keilt nipt over (dw) BUK OP VIERDE PROVINCIALE De grote verrassing in vier de provinciale is ongetwijfeld de zege van SK Oudegem op leider Moorsel. Dat heeft voor gevolg dat Rapide Leb- beke, hoewel het een punt verloor, mee aan de leiding komt. Oudegem kwam na vijf minuten op voorsprong langs Van Uytvanck maar voor de rust kon de thuisploeg de cij fers in evenwicht brengen. In de tweede helft bleef Oude gem in zijn kansen geloven. Van Uytvanck kopte een tweede treffer binnen en op een kwartier van het einde resulteerde een aktie Vercau- ter-De Greef in een derde doelpunt waarvan laatstge noemde auteur werd. In de slotsekonde kon de leider op strafschop nog tegenscoren, maar toen was het kalf al lang verdronken. Rapide Lebbeke dwong op Herdersem een gelijkspel af. Op zichzelf is dat natuurlijk geen slecht resultaat, maar de match scheerde maar zelden hoge toppen. In de eerste helft was Herdersem de bete re ploeg hoewel het maar zel den echte doelkansen wist af te dwingen. Na de rust nam Lebbeke de fakkel over. In het laatste kwartier kwam het dicht bij doelpunten langs Roelandts en Van Puyvelde. Toen men nadien vernam dat leider Moorsel verloor, was men uiteraard opgetogen in de Lebbeekse voetbalmid dens. Wichelen doet het zeer goed de laatste weken. Vier recente wedstrijden brachten evenveel overwinningen op. Tegen Moorsel kwamen Ver- straeten en Stadsveldt in de eerste helft tot scoren. Na de hervatting bleef Wichelen meester van de situatie en dat resulteerde in twee doelpun ten van Stadsveldt. Appels is de laatste weken wat teruggevallen. Het ver loor nu op Erondegem dat in het eerste halfuur drie doel punten scoorde. De Sparta nen stonden meteen voor een voldongen feit. Willy Van Zande kon voor rust welis waar milderen, maar na de hervatting vielen er geen doelpunten meer. Nederlaag dus voor Appels dat een idea le uitgangspositie op de rang tabel moet prijsgeven. Opstal speelde tegen Baar- degem de beste match van het seizoen. Halfweg de eerste helft opende De Feyter de stand. Daman en Van Dam me dreven na de hervatting tot 3-0 op en in de laatste minuten zou laatstgenoemde ook de eindcijfers vastleggen. Had Lutterzele tegen Smet- lede wat meer geluk gekend, dan waren de beide punten allicht aan huis gebleven. De bezoekers waren vooral ge vaarlijk op de counter. De twee bezoekende doelpunten kwamen overigens tot stand na een tegenaanval. Lutterze le scoorde evenveel langs Reydt en Mare Rombaut. Schoonaarde-Opdorp werd een erg rommelige wedstrijd. Pas in de tweede helft geraak ten Van Den Abbeele en Van De Cauter voorbij de bezoe kende defensie. (E.G.) DAMESVOETBAL DAMESVOETBAL "EERSTE NATIONALE RWD HERENTALS - KAMILLEKES AALST 9-0 Tegen Herentals met vijf internationalen hebben de Kamillekes precies een kwartier het klasseverschil tus sen beide ploegen kunnen kamoefleren. Toen ging de motor van de oudere thuisploeg op volle toeren draaien onder impuls van de 34-jarige Marina Verdonck, hét monument van het Belgische vrouwenvoetbal. Bij de rust wezen de bord- seizoen, jes dan ook reeds 4-0 aan, met Ee„ iIje( jd doelpunten van Verdonck en „mmige superkritische "sup- Annemie Horemans, die alle- „era" in hun oren mogen bei tweemaal scoorden. wam w,e nooit Het werd een demonstratie doe£ ka|) ook nooi, yer. van de HerentaIse ploeg, die keerd doe„ Va|Mit de warme met razendsnel bewcgings- kantjne mct een |js bjer |n de hand, is het natuurlijk niet moeilijk om alles af te kra ken. Op én rond het veld moet het echter gebeuren en dan verwachten de Aalsterse voetbalsters van hun aanhang aanmoedigingen in plaats van gekanker en schamper gelach als het misgaat... De Kamillekes zijn echter vastbesloten onvermoeibaar verder te blijven trainen, de nodige lessen te trekken uit de nederlagen en iedere match sportief en vrank hun kans te blijven gaan. Ook dèt is nog wat waard in het vaak meedogenloze voet balwereldje van vandaag. Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhout; Helga Van der Donckt, Paula Bisback, Lut- gart Viaene en Ann Eloot; Hilde Van Caelenbergh, San dra Van der Linden, Pascale Flamion en Nathalie Van Steenbergen; Annick Van Laethem en Renilde Clompen. Wisselspeelsters: Ingrid Gee- rinckx en Kathy Van De Moortele. Cyriel Temmerman voetbal de piepjonge Aalster- se ploeg van het kastje naar de muur speelden en opnieuw via Horemans (2), Verdonck S^ribbcfdi'fem WAAS DAMESVOETBALVERBOND opdreven. Tomcp De verdienste van het Ka- 5,1, millekeselftal was dat zij geen Grembergen ogenblik defensief speelden en tachtig minuten moedig en Temse daarna Saerens brachten de thuisploeg op een veilige waarin beide ploegen het beste van zichzelf gaven. Meldert 8 Meerdonk 0 Vier doelpunten voor de rust en evenveel daarna. Zo luidde het vonnis dat was weggelegd voor de bezoekers die andermaal met slechts 8 spelers op het veld kwamen. Het bleef bij moedig en spor tief verweer vanwege Meer donk, tegen een thuisploeg die begrijpelijk de beste ploeg was. Doelpunten van Pesse- mier (4), Crabbe (3) en Wam- baC1 W' (j.V.L.) 1 Sierra Zogge 0 0 Rupelmonde 3 Zogge kende reeds pech op "oomprong in een sportieve Grembergen da zesde minuut toen Andries g="'?,ba'e partij. wa»r,„ sportief de roodwitte tornado speelden een eerste helft een ongelukkig in eigen doel optornden. gelijkopgaande partij. Dit schoot. Kort na deze opdoffer Behalve een onbegrijpelij- niettegenstaande de bezoe- stond de bezoekende ploeg ke strafschop en een duidelijk kers slechts met negen waren reeds met een 0-2 voorsprong, zichtbaar handsdoelpunt (het vertegenwoordigd. Kort na de tc?en Block de goede ope- negende) van Verdonck, te- rust viel er dan toch een doel- ning vond. Na de rust bleef de kende Herentals zeven ju- punt langs de zijde van Tem- Part'j vr'j evenwichtig. Maar weekjes van doelpunten aan, se. Grembergen kreeg nog ge- de betere afwerkers bleven in waartegen de oranjedefensie legenheid om op gelijke hoog- ^et bezoekende kamp. Zodat niets vermocht. te te komen, toen Van Den Polfliet de eindcijfers vast- Hoe paradoxaal het ook Broeck een strafschop mocht 'egde. moge klinken, ondanks de omzetten Maar de doel- f karrevracht doelpunten wa- wachtster van Temse oordeel- ^uuerze,e ren doelvrouw Brenda Van de er anders over en hield de Bomem 0 den Eeckhout en linkerflank- netten ongeschonden. Zo Evenwichtige partij waarop verdedigster Ann Eloot de bleef lantaarndrager Grem- tijdens de eerste helft de eind- uitblinksters bij de Kamil- bergen puntenloos. Voor cijfers reeds op het bord ston- lekes. Temse scoorde Mets. den. Eerst Van Nuffel en De Aalsterse meisjes kon den twee keer voor wat doel gevaar zorgen via Sandra Van der Linden en Annick Van Laethem en konden ééa hoekschop afdwingen, tegen tien voor Herentals, dat twee keer raak trof bij dergelijke fase. Bij de Kamillekes ontbra ken Mieke Den Blauwen en Sigrid De Causemaeker op het appèl. Mieke is in zoverre hersteld dat zij volgende week de trainingen zal hernemen en Sigrid gaf er twee weken gele den de brui aan en gaat op nieuw atletiek beoefenen. Zo wordt het eersteklasse- avontuur van de Aalsterse klub beslist geen pretje voor de jonge voetbalsters van voorzitter Kamiel Sergant. Doch na de eerste ontgooche ling die de nieuwe zware ne derlaag met zich meebracht, waren het precies die meisjes die Kamiel en hun trainer Jo Loeman oppepten en zegden vastbesloten te zijn met opge heven hoofd verder te zullen i strijden tot het einde van het Voetbal. De ploeg van Straatje Stekene speelt in vierde provinciale I (polo) ERDE PROVINCIALE

De Voorpost | 1987 | | pagina 21