VIERHONDERD DEELNEMERS AAN STEKENSE SGHOLENGROSS AC DENDERLAND NODIGT OP 15 NOVEMBER WEER ALLE VELDLOPERS UIT NAAR ST.-GILLIS-DENDERMONDE STERK HECHTEL MET HEEL VEEL MOEITE NA VERLENGING ONVERWACHT VERLIES De Voorpost - 6.11.1987 - 27 VELDLOPEN eerste drie van de meisjes-eerste leerjaar met van links rechts Kristin Claes (2de), Femke De Roo (1ste) en Van Stappen (3de) (t&t) m ereschavotje bij de jongens uit het eerste leerjaar met I links naar rechts Wim Velghe (2), Sam Van Mieghem nnaar) en Kristof De Weirdt (3) (t&t) de meisjes uit het tweede leerjaar toonde Sylvia Van ■2 noortere middenzich de beste loopster, terwijl de n ding Jessie (links) en Leslie (rechts) respektievelijk tie en derde werden (t&t) Vorige woensdag ging op en rond het voetbalterrein aan de gemeentelijke sporthal dan toch de traditionele Stekense scholencross door, georgani seerd door het interscolair sportkomitee. Deze loopwed strijd die open staat voor alle schoolgaande kinderen van de gemeente werd deze keer dus niét ingericht ergens in juni én niet op een zaterdag. Wie vreesde dat door deze verschuiving was dit enkel en alleen als voorbereiding voor die andere cross? de deelnemers zouden achterwe ge blijven had het verkeerd voor. Zowat 400 sportieve schoollopers kwamen on danks het slechte weer opda gen om aktief mee te lopen ten voordele van de minder- validen van Stekene. Inderdaad, de inrichters had den juist de slechtste dag van de laatste weken uitgekozen om deze cross te organiseren. Brute pech natuurlijk, want het terrein achter de sporthal lag er op sommige plaatsen «verzopen» bij én als gevolg van de onophoudende druil- regen waren er maar weinige toeschouwers die het volhiel den tot het laatste. De 3 verenigingen voor ge- handikapten KVG, Bond Moyson en Pieternel zullen er (alweer) een stuiver aan over houden, want een deel van het inschrijvingsgeld gaat naar het prachtige initiatief «Samen Sportief Sporten». De uitslagen Eerste leerjaar meisjes: 1. Femke Van Roo, 2. Kristin Claes, 3. Ellen Van Stappen, 4. Elke Bauwens, 5. An De Bruyne, 6. Barbara Vercruys- se, 7,.Katrien De Cock, 8. Tarey Philips, 9. Liesbet Cre- ve, 10. Wendy Van Puym- broeck. Eerste leerjaar jongens: 1. Sam Van Mieghem, 2. Wim Velghe, 3. Kristof De Weirdt, 4. Michel Peeters, 5. Pieter Merckx, 6. Wim Dullaert, 7. Timothy Impanis, 8. Nikolaas Mariman, 9. Maerten Ver- straeten, 10. Pieter De Bock. Tweede leerjaar meisjes: 1 Sylvie Van Remoortere, 2. Jessie Foubert, 3. Leslie Fou- bert, 4. Sofie Dierick, 5. Tina De Block, 6. Katrien Proost. 7. Cindy Baeckelandt, 8. Vanessa Janssens, 9. Cindy Van Wabeke, 10. Silvie Geerts. Tweede leerjaar jongens: 1. Kristof Moorthamer, 2. Di- dier Seghers, 3. Tony Dierick, 4. Ivan Verschueren, 5. Bart De Zutter, 6. Stephan Nagels, 7. Stijn Gidé, 8. Tom Pellec- om, 9. Gunther Emmaneel, 10. Bart De Plukker. Derde leerjaar meisjes: 1. Vicky Van Vlierberghe, 2. Veronique De Smet, 3. Na thalie De Cauwer, 4. Joke Van Hoye, 5. Bieke Bolsens, 6. Catherine Claes, 7. Sofie De Vleeshouwer, 8. Eva Geers, 9. Caroline Bocklandt, 10. Isabelle De Cock. Derde leerjaar jongens: 1 Filip Linthout, 2. Wim De Roos, 3. Tom Ferket, 4. Tim Motyka, 5. Yves Piessens. 6. Thomas Mertens, 7. Christof Dierick, 8. Tim Colman, 9. Frederik Verhelst, 10. Koen Ferket. Vierde leerjaar meisjes: 1. Sabine De Roos, 2. Melissa Van Hoye, 3. Karen Vander- hallen. 4. Cindy Van Hooste, 5. Helga De Clercq. 6. Wendy Wienk, 7. Nele Ferket, 8. Liesbeth Van Assche, 9. Lindsey Merckx, 10. Els Van Daele. Vierde leerjaar jongens: 1. Mario Lysen, 2. Rony Kie kens, 3. Christof De Clercq, 4. Laurent Van Tricht, 5. Tom Velghe, 6. Wim Van de Velde, 7 Bram White, 8. Ivan Senecaut, 9. Olivier Ma riman, 10. Roeland Bracke. Vijfde leerjaar meisjes: 1. Ine Claus, 2. Elke Antheu- nis, 3. Cindy Apers, 4. Cindy Van Puymbroeck, 5. Ann De Gendt, 6. Isabelle Boon, 7. Lindsy Meul, 8. Jessica Dul laert, 9. Sofie De Witte, 10. Lindsey De Bruyne. Vijfde leerjaar jongens: 1. Sigi Leest, 2. Carl Noens, 3. Dirk De Jonghe, 4. Bart De Bock, 5. Kurt Merckx, 6. Johan Windhey, 7. Bart D'Hollander, 8. Mark Van Kerckhove, 9. Joeri Boon, 10. Filip Hoof. Zesde leerjaar meisjes: 1. Isabelle Sturm, 2 Ineke Teirbrood, 3. Yolanda Meeus, 4. Sofie Van Hoye, 5. Kim De Smet, 6. Tamara Heirwegh, 7. Erika Plaquet, 8. Veerle Ferket, 9. Sandra Van Wassenhove, 10. Margo Vermeulen. Zesde leerjaar jongens: 1. Gunnar Gcerinckx, 2. Pe ter Hullebus, 3. Reinhart Bra cke. 4. Bart De Caluwé, 5. Jurgen Van Hooste, 6. Jurgen Gijsel, 7. Dominique De Rij- cke, 8. David Hofkens, 9. Frederik De Block, 10. Bart Moorthamer. Eerste middelbaar meisjes: 1. Veerle Van Campcnhout, 2. Marjon Copier, 3. Natasha De Schreiver, 4. Veronique Van Belleghem. Eerste middelbaar jongens: 1. Tom Claus, 2. Eric Van Hoeylandt, 3. Kristoffel Fer ket, 4. Glen Van Vlierberghe, 5, Benny Vercauteren, 6. Mark Bogaert, 7. Gunther Coppens, 8. Geert D'Hollan der. 9. Joachim De Wachter, 10. Filip Van Acker. Tweede middelbaar meisjes: 1Nathalie Decamps, 2. Petra De Gaever, 3. Elise De Vliegher. Tweede middelbaar jongens: 1. Pascal Van Goethem, 2. Benny Maes, 3. Ivo Van As sche, 4. Pascal Dierick, 5. Yves De Zutter, 6. Mario De Clercq, 7. Tom De Witte, 8. Johan De Wolf, 9. Gerry Du- val, 10. Jean Verhaegen, Derde middelbaar meisjes: 1. Kathleen Van Assche, 2. Miranda De Gendt, Derde middelbaar jongens: 1. Tom Van Hooste, 2. Stefan Vercauteren, 3. Wim Van Pottelberghe, 4. Danny Meer- schaert, 5. Stefaan Moens, 6. Steven Van der Aa, 7. Bert Van Hooste, 8. Kris Ott. Vierde middelbaar jongens: 1. Nick De Witte, 2. Timmy Tulkens, 3. Patrick Cornelis, 4. Dirk De Vliegher, 5. Mark Verwulgen, 6. Geert Smet, 7. Benny Van Goethem, 8. Kurt Heymans, 9. Filip Faman. 10. Chris Noens. T&T Sabine De Roos (midden) won het pleit bij de meisjes uit het 4de leerjaar voor Melissa Van Hoye (links) en Karen Vanderhallen (rechts) (t&t) Op zondag 15 november a.s. organiseert AC Denderland in de omgeving van de Boonwijk te St.-Gillis-Dendermon- de haar jaarlijkse veldloop voor heren. Het is de 22ste uitgave van deze veldlopen die initiaal van 1965 tot 1970 georganiseerd werden onder de naam «Grote Prijzen Burgemeester Hendrickx» om vanaf 1971 te verschijnen als «Grote Prijzen van de Stad Dendermonde». De meeste deelnemers komen telkenjare af op de rijk gevulde prijzentafel, die dit jaar oploopt tot circa 90.000 fr. Dit is mogelijk geweest dank zij de milde steun van een deel van de Dendermondse bevolking en een groot aantal nering doeners van de gemeente St.-Gillis. Er zijn wedstrijden voorzien voor pupillen, miniemen, kadetten, scholieren, juniors, veteranen en seniors. Iedere aangekomen atleet ontvangt een mooie prijs in natura, en bovendien krijgt iedere overwinnaar vanaf de reeks kadetten een prachtige schaal. De schaal van «Minister Lenssens» is voorbehou den aan het algemeen clubklassement. De loopnummers gaan van start om 14.30 u. Bij de jongens uit het vierde leerjaar won Mario Lysen (midden) het pleit terwijl Ronny Kiekens (links) tweede werd en Christof De Clercq (rechts) derde (t&t) HANDBAL E.V. AALST - HECHTEL: 12-16 Van de meisjes uit het vijfde leerjaar toonde Ine Claus (midden) zich de beste loopster. Elke Anthuenis (links) werd tweede en Cindy Apers (rechts) derde (t&t) BASKETBAL Melsele - Grembergen 74 - 67 ibet- Dat Grembergen helemaal niet op zijn plaats staat is nu wel degelijk bewezen. Het optreden van Jan Van Door- sclaer bracht na 13-11 (5' min.) een ommekeer teweeg en Grembergen trok zich aan deze lange speler op om naar 15-22 te stevenen. Melsele tstof Moor hamer (midden) won de veldloop van de zwee„e blocd en tranen en ngens uit het tweede leerjaar. Didier Seghers (links) Van Wouvve moest secuur af- inonfN* tweede en Tony Dierick (rechts) eindigde derde (t&t) werken om het verschil te be perken. Een 35-35 (17' min.) werd zelfs uitgebouwd door De Cauwer tot 46-40 rustcij- I fers en Grembergen had een beste eerste helft afgewerkt. I De tweede periode liep de 1 thuisploeg ogenschijnlijk ge- I makkelijk uit naar 51-42 maar wie dacht dat de bezoekers zich gewonnen zouden geven, kwam verkeerd uit. Na 12 minuten stonden de ploegen weer gelijk (54-54) en Melsele kreeg geen vat op de wed strijd. Een bevlieging van De Burghgraeve zorgde voor 64- 59, maar onder impuls van Jan Van Doorselaer kwam er nog 66-63 op de bordjes. De routine van Melsele haalde het tenslotte al kwamen de bezoekers met eer uit de strijd. Punten: Melsele: Van Wouwe 30, De Cauwer 12, De Burgh graeve 14, De Schepper 5, Van Goethem 4, Polfiiet 4, Van de Vijver 4. Grembergen: J. Van Doorse laer 18, De Kimpe 12, B. Van Doorselaer 8, Van Riet 3, Circk 6, Vermeulen 9, Ver hoeven 6, Segers 2. WEGA E.V. Aalst aan het seizoen gestart met goed omlijnde objeetieven zoals «meespe len» voor de titel, heeft in Hechtel zijn meerdere moe ten erkennen en zal nu vooral de tweede plaats moeten vise ren. Taktisch zijn de Limbur gers niet sterker dan Aalst en ook technisch ligt Eendracht niet onder maar als het op kracht en snelheid aankomt, staat Hechtel een trapje hoger meldde men ons uit Aalst. Vooral tijdens het wedstrijd- begin sloeg het pas uit le nationale gedegradeerde Hechtel hard toe. Na een kwartier keek de thuisploeg op naar een 1-5 achterstand en er was een at tente goalie Van Den Borre nodig om de achterstand aan de rust te beperken tot 3-6. Ook in het begin van de twee de helft kreeg Aalst het moei lijk. De tweede lijn van Hech tel bleef maar beuken en in aanval raakte Eendracht moeilijk door de atletische Limburgse verdediging. Zo werd het 5-12 na 45' vooraleer Aalst iets ernstig kon terug doen. Een toch wel gemoti veerd spelende thuisploeg slaagde er dan nog in de scha de te beperken en via 9-13 nt 54' werd het uiteindelijk 12-lf als eindresultaat. E.V. Aalst: I. Van Den Borre. M. Van Malderen, Bleyaert, K. Van Malderen, Cl. Simal, C. Simal 2, Laureys, Buyle 3, Peckstadt 2, De Schrijver, M Van Den Borre 5. 3e afdeling NOPRI AV. LEBBEKE 2 20 MERKSEM 2 8 Nopri Av. Lebbeke 2 beschik te zaterdag nog eens over een «serieuze» speelsterskern en het resultaat liet niet op zich wachten. Het werd een ruime 20-8 zege en wat vooral ple zier deed aan de ploegverant- woordelijke was het feit dat speelsters als An Anné en V. Ouarin tot de besten uit het lot behoorden. Merksem slaagde er nooit in echt in de wedstrijd te komen. Het wa ren wel de bezoeksters die het éérst scoorden maar dit was dan ook de enige keer dat Nopri op achterstand kwam. Onder impuls van Anné - vijf treffers in de eerste helft - werd het 5-1 na 18' en aan de rust leidde Lebbeke met 10-5. Ook in het tweede wedstrijd gedeelte bleef Lebbeke vlot spelen. Er werden opnieuw tien treffers gescoord en goa lie Ouarin liet amper drie bal len passeren. Met tussenstan den als 14-6 na 45' en 18-6 na 55' werd het 20-8 eindresul taat bereikt. Norpri Av. Lebbeke 2: Quar- in, Van Langenhove 1, Wal- raevens 1, Van Handenhove 3, Anné 7, Hermans 4, G. Lissens 1, De Rijcke 3, Me- ganck. Van Rentergem, Brandt. EVA Op de hoogste trede van het ereschavotje bij de jongens uit het vijfde leerjaar stond Sigi Leest, terwijl Carl Noens (links) en Dirk De Jonghe (rechts) respektievelijk tweede en derde eindigden (t&t) Isabelle Sturm won de veldloop bij de meisjes uit het zesde leerjaar en Ineke Teirbrood (links) en Yolanda Meeus (rechts) eindigden op de dichtste ereplaatsen (t&t) Ver w de meisjes van het derde leerjaar toonde Vicky Van non- ierberghe (midden) zich de beste, Veronique De Smet iks) eindigde tweede en Nathalie De Cauwer rechts 'de (t&t) dip Linthout (midden) was de beste loper van de jongens d hei derde leerjaar, Wim De Roos (links) eindigde 'tede en Tim Ferket (rechts) legde beslag op de derde DA laats (t&t) Bazel - Moerzeke 73 - 72 Moerzeke nam een blitz start (2-15) en waar bij Bazel alle doelpogingen naast gingen werd het verschil 9-22 (10c min Dan pas schoot Bazel uit zijn krammen. Er werd kollektief beter verdedigd en Becquct sleurde zijn ploeg naar 30-41 rustcijfers. De thuisploeg beet van zich af, maar Moerzeke gaf de eerste tien minuten van de tweede helft geen krimp Vcrspccht weerde zich als een duivel en bij 45-60 {IQf min.) werd de Bazelse ploeg herschikt. Ver- schooren werd opgesteld en wanneer Van Renterghem met fouten naar de bank moest, wist Van Damme voor de aansluiting le zorgen. Het verschil van 56-63 (15' min.) werd door een kollektief sterk basketbal tot 66-66 gebracht en Bazel miste nog de worp van de zege. Er moest dus een verlenging komen en Moerzc- Assenede - Sportief Temse 74-71 ke zag zijn kansen in rook opgaan wanneer één minuut voor tijd Bazel een 4 punten voorsprong had bijeen gewor pen. Vcrschooren met vrij- worpen had een lijn in de ploeg gelegd en de ultieme driepunter van Coppens liet Moerzeke stranden op één punt. Eigenlijk hadden de be zoekers hun initiale voor sprong niet kunnen behouden en moesten het verlies in ei gen rangen zoeken. Bazel van zijn kant had al zijn pionnen oordeelkundig gebruikt en won op de valreep. Punten: Bazel: Bccquet 19. Van Renterghem 5, Ver- schoorcn 4, Van Damme 25, De Brucker 10. Van Heek 10, Borghgraef 2 Moerzeke: Bulteel 17, Cop pens 15, Verspecht 13. Lip pens 7. Simard 5. Brunecl 7, Verbckc 8. WEGA Sportief dat nochtans een kopploeg is in de reeks, liet zich bij de aanvang verrassen door de thuisploeg (13-. De toestand verergende nog wan neer De Baets - Celic met afstandsworpen de kloof gro ter maakten tot 36-16 (15c min Dit vond zijn oorzaak in het feit dat Peter Muylaert - Boeyckens op de bank zaten en omdat Sportief halsstarrig zone bleef verdedigen. Asse nede stond op scherp en zorg de voor verdiende 43-24 cij fers omdat de Sportief aanval lers helemaal niet bij de zaak waren. De tweede periode kon Temse nooit een vuist maken en met hetzelfde ver dedigende stramien bleef er na 10 minuten toch nog een 56-40 achterstand te over bruggen Peter Mulaert kwam dan onder stoom en de laatste vijf minuten ging Sportief over tot press. De achterstand van 63-50 werd omgebogen tot 74-71 maar het verlies kwam er eigenlijk door eigen falen, enerzijds omdat er nooit aan manverdediging werd gedaan in de eerste helft en omdat bepaalde basispio nnen te lang op de bank ge kluisterd bleven. Gelukkig verloor ook Eksaarde zodat nog niet alles verloren is. Punten: Assenede: Ongenaet 8-2, Celie 15-12, De Baets 13- 6. Hendrickx 4-0, Van de Sijpt 0-8, Steinaert 2-1. Sportief: Heene 8-4. De Calu- we 0-4, Busschaert 5-5. De Groep 5-8, Boeyckans 4-9, Muylaert Bert 2-0. Muylaert Peter 2-13, D'Hooghe 0-4. WEGA Op de Jaarbeurs van Ham burg zal een stand te zien zijn van het Duits Olympisch Ko- mitee. Daar kan men zien over welke akkomodatie de atleten in Seoel zullen be schikken. Het ereschavotje van de jongens uit het zesde leerjaar kreeg volgende bezetting: Gunnar Geerinckx als eerste Peter Hullebus (links) als tweede en Reinhart Bracke (rechts) als derde (t&t) In de kloosters van Pochaev en Jirovitz werden opvang centra opgericht voor wezen en zieke slachtoffers van de kernramp in Tsjernobyl. An derhalf jaar na de ramp is het aantal slachtoffers gevoelig gestegen. Twee Vietnamese domi nees werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht jaar omdat ze volgens de be schuldiging gepredikt hadden tegen de revolutie en een Vlucht voor bootvluchtelingen hadden georganiseerd. Ze hadden volgens de aanklacht ook dollars ontvangen van builenlanders. In de periode van januari tot en met september van dit jaar is het omzetvolume van de Philipsgroep toegenomen met 6 procent ten opzichte van de zelfde periode van vorig jaar. De resultaten werden negatief bcinvioed door de lage wissel koersen ten opzichte van de gulden. Ondanks «rotweer»...

De Voorpost | 1987 | | pagina 27