c i Wie heeft recht op terugbetaling? CMBV Aalst geeft zes vormingsbijeenkomsten Brochure «200 jaar Oude Garde» Science-fiction in Aalst De Voorpost - 6.11.1987 - 9 Deze karnavalisten bouwen een personenwagen om tot een echte degelijke Aalst. Hoe lossen we dat probleem op zo vragen deze karnavalisten zich af a Uwagen. De karnavalkoorts stijgt (a) •en (a kspraken over erotiek, over de zo noodzakelijke warmte die n andere intelligentie is. Onze betrachtingen bleken gelijklo- .nd en ik besloot het erotische gedicht voor héér te schrijven, ji kwamen in de schaduw van de charme van Walter de ste sprankels tot stand voor een samenwerking, terwijl en het bal der Amazones hevig woedde. Een tirade, die we jden noemen naar een vluchtig parfum d september in première te Amsterdam met enthousiaste «nsies en veertien dagen een publieke stormloop, gin november, reeds in Aalst...». t evenement heeft plaats in Netwerk, de Ridderstraat 26. gin te 20.30 u. Toegang 220 fr. In voorverkoop 180 fr. jmurfpunkfestival i dezelfde dag maar dan vanaf 18 u. in Netwerk lurfpunkfestival». Toegang 200 fr. «huis 7 november «1 jaar Vredeshuis», een gezellige happening if 19 u. met rond halfnegen een gesprek met de Sovjetrus- ie ekonomist Alexander Vetrov over het tema «Pere- nionrJroika in de ekonomie van de S.U.» Org. Vredeshuis i.s.m. de sreniging België-USSR etfestijn 'e Aafe de Keizershallen op zaterdag 7.11 vanaf 19 u. en op mdag 8.11 vanaf 13u. eetfestijn georganiseerd door de int p,j erenigde Vleeshouwers ten voordele van anders-valide Meuif nderen van de regio. ,a ewond Mtgangster Denise Teerlinck werd op de Brusselsesteen- reg verleden zondag in de vooravond aangereden. Ze werd et lichte verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. school». Nadere info: Koördinatiekomitee voor Welzijnsbe leid, Dirk Martensstraat 13, tel. 053/78.30.52. Dodenweg Verleden maand rond 17.30 u. stak de 73-jarige Camiel Parewijck uit de Molenkouterstraat 21 te Hofstade de Dender- mondsesteenweg over en werd door een personenwagen verrast. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht waar hij overleed. Land van Riem Middenstandsaperitief op zondag f Land van Riem, Grote Markt. IG Aal •rijs Willy Van Mossevelde èrstra 3jj)s voorgaande jaren zal opnieuw met karnaval de «Prijs af Ws Van Mossevelde» toegekend worden. "nt voo tor de vierde maal is een prijzenpot voorzien van 10.000 fr. voor officieel ingeschreven groepen en 5.000 fr. voor niet- chreven groepen of individuen jaande jaren waren volgende karnavaldeelnemers uit- iren: in 1985 Sjik en de Kernzonnebank; in 1986 De Blaa ippen en O.L.V. van Haaltert en in 1987 De Stopnoillekes loig. deze keuze had de jury in beide kategorieën de meest iele en ludieke uitbeelding bekroond. |jn de kriteria die aanleiding gaven tot het instellen van «Prijs Willy Van Mossevelde», waarbij grootte en volume irgeschikt zijn aan vindingrijkheid. tpo Vredeshuis xleshuis heeft de eer en het genoegen U uit te nodigen op vernissage van de tentoonstelling: Schilderijen van Henwig, ramieken van Canegem, op vrijdag 6 nov. 1987 om 20 u., ter gelegenheid van het éénjarig bestaan van het vredes- ëtische evokatie bij de werken door dichter Norbert De !tek< ié conca in op 2 j tentoonstelling loopt tot 6 dec. Open van 12 tot 18 u. opeis rijdag en zaterdag tot 24 u. Zondag van 11 tot 16 u. splanadestraat 8, 9300 Aalst. ira la. 1 je is itichtei /erdien ikent leshuis in november 06, 20 u. Opening tentoonstelling Herwig en Luc Van d o tot 1 Zondag 8.11: Patro Kadetten B-Vinderhoute 10.30 u Patro Miniemen-Merendree 9.15 u SK reserven B-Lutterzele 10 u. KSA en chiro Familiaal dansfeest in het parochiaal centrum op zaterdag 14 november. CVP-kaarting Op vrijdag 13 november CVP-kaarting in café Sint-Antonius, Grote Baan. november te 11 u. in 't Erembodegem ikrir todi Rijlc Of laa lanegem. .07, 11 u. Eén jaar Vredeshuis. u. A. Vietrov, Russische ekonom. over Peristroïka. l 09, 20 u. Filosofie: Analyse van het boek van Mark e jiskens «Bron en Horizon», i. 10, 20 u. Fakkeltocht voor de vrede. Samenkomst Grote arkt te Aalst. Ito. 11. Sint-Maarten en Zwarte Piet - in de loop van de iddag. 16, 21 u. Bill Monning en Peter Zheutlin, van de Harvard h diversity «De vredesbeweging in de U.S.A.». o. 22, 11 u. Mevrouw Coppens, 82-jarige praat over de schten van de bejaarden. la. 23, 20 u. Stuurgroep: Derde Wereld afd. Aalst. 27. 20 u. Prijsuitreiking opstel- en tekenwedstrijd over: ;n geweld op het veld - geen haat op de straat. lerhouf3- 28- 14 u- Jeugdatelier wij maken een groot kunstwerk roor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Na. 30, 20 u. vergadering Vredeshuis - iedereen is welkom. Nieuwe Madeion lfjjj lafé-chantant in De Nieuwe Madeion, Grote Markt vanaf olTi, 21.30 u. op zaterdag 7 november met «Twilight Stone and the 3 Pij Allround Boogie Clowns» en op zaterdag 14 november met i "Koer Sekure». ^Verjonging het CVP-congres van het arrondissement Aalst pleitte Luc Villems. CVP-JO-voorzitter, voor verjonging bij de gemeen teraadsverkiezingen. Op de lijsten voor de gemeenteraad zou ,,jo 13 der plaatsen moeten worden bekleed door jongeren en in ihd tot OCMW zou alleszins 1 jongere moeten zetelen. CVP-meeting arrondissementeel op donderdagavond 26 no- tomber in de keizershallen. Tentoonstellingen )p 14 november duivententoonstelling in 't Kasteeltje, Zijp- straat 36 te Hofstade. ot 27 november foto's van Dirk Pierreux en keramiek van Jan rjacob en Tinneke Vandaele in «De Vesten», Keizerlijk Plein 15 november werken van René Bekaert in het Oud- h bspitaal. I Nog tot 8 november: Louis Persoons en Cultureel Centrum Aflligem. Tot 16 november skulpturele schilderijen van Jean De Becker te de Belfortkrypte. Tot 29 november retrospektieve Pieter De Bruyn in de G-bank Nieuwstraat. rot 19 november persfoto's van Veronique Govaert in Netwerk Studiedag spijbelen Spijbelen wordt op de korrel genomen op de studiedag op dinsdag 17 november in de stadsfeestzaal. Vanaf 8.45 u. is U er welkom. Als inleiding brengt Jeugdhuis Dido «Het poets- team» waarin spijbelen centraal staat. In een panelgesprek *ordt daarna uitgekeken naar wat tegen spijbelen kan gedaan worden. Initiatieven in dit verband komen nader aan bod. te de namiddag worden de suggesties in werkgroepen bedis cussieerd en geëvalueerd. De studiedag wordt afgerond door Psycholoog van KU Leuven Pierre Vermeulen over «Stress op 1* grote T.D. van Zaalvoetbalklub Forum Zaterdag 7 november te 20 uur in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat, Erembodegem: 1* grote T.D. van Zaalvoetbalklub Forum, met D.J. Mark Van der Steen (Radio Saturnus). Kaarten: 60 fr. (en 50 fr. in voorverkoop). Postzegelkring Dendria Klubvergadering met normale aktiviteiten, zondag 8 november van 9.30 tot 12 uur in het Parochiehuis. St. Maartenfeest Zaterdag 7 november in Café Forum, Keppestraat, Erembodegem. Organisatie: VC De Donderzonen - Forumvrienden. Kinderfeest Jong KVLV organiseert op zondag 8 november te 14 uur in het Parochiehuis een groot kinderfeest met poppenspel en lekkere verrassingen, ledereen welkom! Kaarten aan 40 fr. zijn te bekomen bij de KVLV-bestuursleden. K.B.G. Vergadering dinsdag 10 november te 14.30 u. in het Parochiehuis (bovenzaal). K.A.V. Dinsdag 10 november te 14 uur in het Parochiehuis (wachtzaal): gespreksnamiddag, maandag 9 november te 13.30 uur in het Parochiehuis (bovenzaal): hobbynamiddag. A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden, woensdag 11 november te 20 uur in het Parochiehuis (bovenzaal). Werkgroep Liturgie «Ten Bos» Samenkomst groepsleden, donderdag 12 november te 20 uur in het Parochiehuis (bovenzaal). Vlaamse Wijnmakersgilde Vergadering vrijdag 13 november te 19.30 u. in de Crypte. V.K.S.J. Zondag 8 november, te 14 uur: Poppenkast en komst van de Sint voor de Roodkappen. Zondag 15 november: te 14 uur: grootse jeugdnamiddag in de Keizershallen, Aalst. K.S.A. Zondag 15 november: te 14 uur: sportnamiddag voor knapen, spel voor jong-hemieuwers en hernieuwers, in het heem, Bredestraat. Vrijdag 20 november: toneel of filmavond voor jong- hemieuwers en hernieuwers. Zondag 22 november: kwis voor leeuwkes en jong-knapen. Zondag 29 november: bostocht voor knapen. Voor informatie i.v.m. K.S.A. St.-Amandusbond Erembodegem; Hendrik Verhegge, Bredestraat 31 Erembodegem (bondssekretaris) of Peter Verieysen, Brussel baan 204 (bondsleider). Weefkursus Vanaf woensdag 18 november organiseren de VTB-VAB afdelingen Erembodegem en Aalst een kursus primitief weven in 5 lessen in de zaal «Den Coninck van Spagnien», Grote Mart, Aalst, telkens van 19.30 tot 22 uur (op 18,25 november en 2,9 en 16 december). Deelnemingsprijs: 700 fr. (VTB- VAB-leden) en 850 fr. (niet-leden). Men kan inschrijven bij Annie De Smet-D'Hondt, Wilgstraat 25A, Erembodegem, tel.; 053/77.44.97. ACV informeert over «Sociale Zekerheid en Pensioenen» te Erembodegem-Terjoden. Rond de Sociale Zekerheid horen we de laatste tijd zowat van alles. De Sociale Zekerheid zou failliet zijn,... het zou veel beter zijn allemaal voor onszelf te zorgen,... Ook de sektor van de pensioenen ligt zwaar in de branding- Pensioenen op 60 of op 65,... Zullen onze kinderen nog pensioen krijgen? Privé-initiatieven nestelen zich op dit terrein, pensioensparen, groepsverzekeringen, Hoe de vork aan de steel zit kan je vernemen op een informatievergadering, georganiseerd door de ACV-besturen Erembodegem, Terjoden en Nieuwerkerken, op donderdag 19 november a.s. te 20 uur in zaal Rubbens, Ninovestraat te Erembodegem-Terjoden. ledereen is welkom. En... uw eigen menig over al deze verschuivingen in de maatschappij krijgt er uiteraard ook ruim de kans om aan bod te komen! n r Herdersem Landelijke Gilde Wijn maken in het jeugdhuis op maandagen 9 en 16 novem ber te 20 u voor elke belangstellende. Voorbereiding, demon stratie en bereiding. Missiezondag De omhaling leverde 22.468 fr. op. Kwistornooi Op zaterdag 14 november neemt Davidsfonds Herdersem deel aan het derde gewestelijk kwistornooi te Lede. Nieuwe pastoor E.H. Herman Bosteels (Denderbelle, 54 jaar) wordt door Deken Jozef De Smet aangesteld als pastoor op zondag 6 december. KVLV Breien op maandag 9 november van 19.30 u tot 21.30 u. Voetbal thuis Zaterdag 7.11 10 u: SK preminiemen-Vlierzele 14 u: SK knapen-Welle Hofstade Duivenshow Op zaterdag 14 november in 't Kasteeltje, Zijpstraat 36, duivenshow. Verleden jaar werd het boni gespendeerd aan aankoop van BMW-fietsen voor kinderen. Gehoopt wordt die aktie verder te kunnen uitbreiden. Beddekwestes «Vast als Eik» brengt in het parochiaal centrum opvoeringen van «Beddekwestes» op zaterdag 7 november te 20 u, vrijdag 13 en zaterdag 14 eveneens te 20 u en op zondag 15 november te 19 u. Reserveren tussen 18 en 19.30 via 053- 77.67.67. Arbeiderskunstenaars Op zaterdag 7.11 van 14 tot 20 u en op zondag 8.11 van 10 tot 19 u in zaal Volkshuis, Blektestraat 41 tentoonstelling georga niseerd door de Culturele Centrale Hofstade. Werken van Felix De Groot, Richard Breckpot, Simon Van Extergem, Julien Liesaerde, Mariëtte Goedvriendt, Henry De Smedt, Pol Simoens, Felix De Meerleer, Jan Meert, Laura Vidy en Raoul Leyman. Inleiding door OCMW-raadslid Eddy Dierick en vernissage door volksvertegenwoordiger Mare Galle. Het CMBV van Aalst heeft niet minder dan zes vormende vergaderingen voor de leden en niet-le den ingeschreven op het jaarprogramma. Twee van deze vergaderin gen hebben betrekking op het «omgaan met anderen, een kwestie van stijl». Een derde bijeenkomst handelt over de «Rucanor Tri star». Deze drie avonden zijn wanneer deze regels verschijnen al voorbij. Maar er komen nog drie boeiende bijeenkomsten. Bievoorbeeld op woens dag 11 november in de Borse van Amsterdam op de Grote Markt, waar een lezing zal gehouden wor den door de heer Walter Blomme. Het tema is aids. Na de voordracht is er kans tot het stellen van vragen. De avond vangt aan om 10.45 uur stipt. Woensdag 27 januari spreekt Jan Kerkhofs, je- zuiet, over «maakt gelo ven mij meer mens». Ook deze voordracht heeft plaats in de Borse van Amsterdam om 19.45 uur. Dinsdag 1 maart is er dan een avond rond «kind in nood» of een kinderarts die aandacht vraagt voor het probleem van de kin dermishandeling. Men heeft dr. Christiane De Brandt uitgenodigd om hierover te praten. Aan- vangsuur 19.45 uur stipt in de Borse van Amsterdam. Vermelden we ook nog een avond over het leven bij de Berbervrouwen, waarvoor men mevrouw Cammaers heeft uitgeno digd. Zij is dokter in de kulturele en sociale antro pologie en verbleef enige tijd bij de Berbers, een nomadenvolk dat leeft in Marokko. Deze voordracht is voor zien voor donderdag 28 april om 19.45 uur in 't Land van Riem. op de Grote Markt te Aalst. JM Heyman Meldert Feestvergadering KVLV Op vrijdag 27 november jaarlijkse feestvergadering. Te 19 u mis voor afgestorven leden en te 20 u feestmaal in het parochiecentrum. Op het menu: gegarneerde gerookte forelfi lets, tomatenroomsoep, gemarineerd gebraad met veenbes sen, perziken en peren en-kroketten en als slot koffie en gebak. Prijs 525 fr. Nadien gezellig samenzijn. Uit de oude doos Op zaterdag 14 november te 20 u in het parochiecentrum films over 26 jaar Sinksenreis. ledereen welkom. Toegang gratis. Pret verzekerd. Bietentocht Op woensdag 11 november te 17 u romantische avondtocht met verlichte bieten georganiseerd door de Affligemse wan- delklub «De Belletrekkers». Samenkomst te 16.45 u aan de Sint-Michielskerk te Hekelgem. Geschenk uit vreemde landen In zalen A en B eindejaarstentoonstelling van 20 november tot 31 december op zaterdagen van 14.30 u tot 20, op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 u tot 20 u en op weekdagen op aanvraag van 20 tot 21 u ten voordele van «Caritas Basilica» (E.H. Fr. Hellinckx), poliobestrijding in Kasai (dr. Jan Rum- baut) en noodplan Haiti (E.H. Luk Lannoo). Geschenken uit: Australië, Japan, Portugal, België, Korea, Spanje, China, Mexico, Taiwan, Denemarken, Nederland, Thailand, Enge land, Noorwegen, Tsjechoslowakije, Frankrijk, Oost-Duits- land, Turkije, Indië, Oostenrijk, USA, Italië, Pakistan, West- Duitsland, Hong-Kong, Philippijnen, Zaire, Polen, Zweden. Moorsel De Stanzackers Zaterdag 7 november spaghettifeest vanaf 17 u in zaal Breughel. 150 fr. 20 jaar Alewin Op zondag 8 november viering van 20 jaar jeugdkring Alewin in zaal Katolieke Kring met Raymond van het Groenewoud. Voorprogramma door The Fake Band. Deuren 18.30 u. Toegang 200 fr. Voorverkoop 150 fr. Kerkgangers Niettegenstaande een mis is weggevallen en de mis van 9 u op Steven naar 11 u is verschoven is het aantal misgangers niet verminderd. De cijfers: in 1986 op zaterdag te 19 u 209, op zondag te 8 u 109, te 10 u 186 en de avondmis 92. Op Steven op zaterdag 150 en op zondag 147. Samen 893. In 1987 op zaterdag 274, op zondag 135 en 220. Op Steven op zaterdag 160 en op zondag 119. Samen 908. Met Kerstmis waren er 1322 en met Pasen 1357. Chiro Eglantier Op zondag 8 november is Sint-Maarten er op bezoek. Op zondag 15 november met Speelklub en Kwiks naar de kindernamiddag te Aalst. Vertrek aan chirolokaal te 13.30 u. Tippers nemen deel aan de fietseling chiro gewest. In Memoriam Op zaterdag 28 november in zaal Katholieke Kring In Memo- riam-koncert door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia ter ere van de betreurde burgemeester Raymond Uyttersprot. Nieuwerkerken Vlaamse kunstenaars Op vrijdag 20 november organiseert Liniaal een voordracht met dia's. Beatrijs De Walsche, lerares aan het St. Vincentius- instituut te Gijzegem, spreekt over «Vlaamse kunstenaars achterna». Aan de Loire en Seine, de Spree, de Ebro, Donau en Rijn vinden wij Vlaamse retabels en schilderijen. De Fiamminghi verwierven wereldfaam tot op heden. De voor dracht heeft plaats in de zaal Volkskring, Dorp, Nieuwerker ken. De toegangsprijs bedraagt 50 fr Leden van Liniaal krijgen per lidkaart 25 fr reduktie. Aanvang 20 uur. Ter gelegenheid van de viering van het 200-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie «De Oude Garde» eind november en begin december e.k. liep zopas een 63 pagina's tellende historiek van deze muziekvereniging van de pers. Groot formaat en keurig geïllustreerd, opgedragen aan mecenas en kunstminnend burger Edmond Steleman volgt na een voorwoord van voorzitter Emiel Van Schoote de historiek gespreid in twee delen. Deel I behandelt «Les Vrais Amis Constants» ofte «Oude Garde» van 1787 tot 1937 en is van de hand van journalist Albert Vandervoort. Deel II de meer recente geschiedenis, komt uit de archieven en de pen van historicus Jos Ghysens. Speciale hoofdstukken behandelen de dirigenten en hun werking, de muzikanten, de lokalen, de unifor men, de cantinières, de reuzen en de dochtervereni ging de Symfonie Door Eendracht Groot. Een prachtig werk voor al wie ooit van verre of van meer nabij betrokken was of is bij De Oude Garde in het bijzonder of het muziekgebeuren in Aalst. U hoort er uiteraard meer over bij de viering zelf. Verhaalbelasting afgeschaft te Aalst Schepen van Financiën Ghisieen Willems geeft hieromtrent uitsluitsel als volgt. Tijdens de gemeen teraadszitting van 6 okto ber 11. werd beslist de ver- haalbelastingen af te schaffen met ingang van 1 januari 1987. Hiermee komt een einde aan een periode van praktisch jaarlijkse op flakkering van emoties naar aanleiding van de me dedeling van de te betalen sommen door de nieuwe belastingplichtigen. Zon der ons te willen uitspre ken over het terechte of onterechte van deze belas tingen kunnen we toch stellen dat we tevreden zijn die «steen des aan stoots» te hebben kunnen begraven. Omdat de afschaffing van deze verhaalbelastingen reeds aanleiding gaf tot al lerlei wilde geruchten wil len we hier toch enige ver duidelijking brengen. Het is namelijk niet zo dat eni ge belasting terugbetaald wordt. Alle betaalde be lastingen tot en met het dienstjaar 1986 blijven voor de stad verworven; alleen de vroeger te vroeg betaalde jaarlijkse schij ven zullen worden terug betaald. Het eenvoudigste kunnen we dit illustreren met een voorbeeld: Twee buren A en B wor den voor het eerst in 1978 belastingplichtig voor wer ken aan hun straat. A opteert voor de betaling van het ganse aandeel in eens terwijl B beslist om in jaarlijkse schijven te beta len (gedurende 20 jaar). Welke zijn nu de gevolgen van de afschaffing van de verhaalbelastingen voor beide? Voor B is het eenvoudig: vanaf 1987 moet hij geen verhaalbelastingen meer betalen. Voor A is het anders, aan gezien deze in 1978 reeds betaald heeft voor de aan slagen tot en met het dienstjaar 1999, zijnde het laatste aanslagjaar. Het deel dat hij, in vergelijking met zijn buur, teveel be taalde, namelijk de aflos singsschijven voor de ja ren 1987 tot en met 1999 moet hem terugbetaald worden. De berekening van wat al dus moet terugbetaald worden wordt binnenkort aangevat. De terugbeta ling zelf zal gespreid wor den over twee jaren, 1988 en 1989. LH Erpe-Mere Kabaretgroep «Marjoleintje» Op zaterdag 14 november om 19.30 uur treedt de Haaltertse kabaretgroep «Marjoleintje» op in de feestzaal van de Sint- Jozefsschool, Kloosterstraat 31 in Mere. Het Masereelfonds Aalst organizeert in samenwer king met het Cultureel Centrum «De Werf» en de Stadsbibliotheek een gespreksavond over Science fiction. Op dinsdag 17 november kunnen geïnteres seerden terecht in de trouwzaal van het stadhuis te Aalst voor het tweede deel van de cyclus «Schrij vers, Boeken, Genres». Het gesprek zal van start gaan om 20.00 u en de toegangsprijs werd bepaald op 50 fr. en 30 fr. voor leden FMF.

De Voorpost | 1987 | | pagina 9