Hartverwarmende Ann Petersen in Galerij Palet te Dendermonde 'st. Opening van de zwemweek. Enkele leden van Hydra zorgden voor een keurige i/i/i/rr t„\ irstelling (a) AalsL Sint-Maarten in feeststemming bij VWF (a) Dit jaar zijn de Jonogroots er niet meer bij, zodat heel wat ploegen zichzelf bij de kanshebbers voor de overwinning rekenen. Naast de eerder genoemde Brodders wordt vooral getipt op ploeg X, de trotse leiders in het Appelse Kwisverbond, maar ook Kwismasters Ninove, Volgend Jaar Beter en Knok zijn zeker niet kansloos. Het wordt ook benieuwd uitkijken naar de prestatie van VOK Moorsel, de winnaars van het Aalsterse Netwerktornooi. De ploeg van het duo Pieters-Lerouge, kan hier bewijzen dat de ovenwinning in Aalst geen toeval was en dat ze thuishoren bij de betere kwisploegen in het Vlaamse land. Wie houdt van een avondje kwissen op het scherp van de snee kan dus zeker terecht in Hofstade. Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Pierre en Lucienne Amandt. Gespreksavond In de vrije school te Meldert op 27 november gespreksavond over «Kleine medische en andere problemen bij kinderen van de basisschool» m.m.v. ouderkomitee, leerkrachten, kinder arts, neurofysioloog en psycholoog. Begin 20.30 u. ledereen welkom. Taartenslag l.s.m. het ouderkomitee taartenslag in de vijfde school op zaterdag 5 december. Ultra-verse taarten worden aan huis bezorgd. De opbrengst gaat naar modern leer- en speelmate riaal voor de kleuters. Bond zonder Naam Kerstkaarten en kalenders te bekomen bij Jan De Geyselaer- Vastenavond, Stevensveldstraat 17. Elke weekdag vanaf 17 u. in het weekend. Dit jaar niet in de kerk. Pannekoekenslag Ter gelegenheid van «Tien jaar Scouts» op zaterdag 28 november vanaf 19.30 u. in het Parochiecentrum pannekoe kenslag door de Hopduveltjes. Opbrengst naar het buitenland se kamp te Martell in Italië. Nieuwerkerken Liniaal De kulturele vereniging «Liniaal» organiseert vandaag vrijdag 20 november te 20 u. in zaal «Volkskring», Dorp, een voordracht door Beatrice De Walsche, lerares aan het Sint- Vincentiusinstituut te Gijzegem. Thema is «Vlaamse kunste- De Voorpost - 20.11.1987 - 13 naars achterna». Aan de Loire en de Seine, de Spree, de Ebro, de Donau en de Rijn vinden we Vlaamse retabels en schilderijen. De Fiam- minghu verwierf immers wereldfaam tot op heden. Inkom 50 fr. Per lidkaart van 150 fr. is er 25 fr. korting op de prijs voor deelname aan de voordracht. Tentoonstelling Tot 29 november '87: Juul Keppens (olieverf) in Hof te Puttens, Wichelsestraat 20-22, Lede. Elke vrijdag van 19 tot 22 uur, zaterdag, zondag en maandag van 14 tot 22 u. ACV-tema-avond rond deeltijds arbeiden De ACV-besturen van Lede nodigen U uit naar hun tema- avond «Deeltijds Werken», die plaats heeft op 20 november om 20 uur in de ACV-lokalen, Nieuyi/straat 28, Lede. U verneemt er alles over de systemen van het deeltijds werken en er is mogelijkheid tot het stellen van vragen, ledereen van harte welkom! KAJ-volleybaltornooi KAJ-Lede organizeert op zaterdag 21 november een volley- baltornooi in de sportzaal in de Nieuwstraat te Lede. Satrt om 10 uur, einde rond 16 uur. Groepen dienen vooraf in te schrijven (Kris De Moor, tel. 053/70.52.38). Deelname: 50 fr. per deelnemer. Speel je geen volleybal, ga dan toch de deelnemers aan het tornooi aanmoedigen. V.T.B.-Kunstkring naar Europalia-Oostenrijk In het kader van Europalia-Oostenrijk brengt V.T.B.-Kunst kring 't Hof te Puttens op zondag 6 december een bezoek aan: 1Koninklijke Musea voor Schone Kunsten: 10 uur: a) Gustav Klimt: ontvangst door de edukatieve dienst, welke een diamontage van 30 minuten voorstelt over de persoon en het werk van de kunstenaar, waarna bezoek aan zijn kunstwerken. b) Fernand Khnopss: geleid bezoek met museumgids. Leden van de Kunstkring betalen alleen de toegang (150 fr.). Niet-leden delen in de kosten van de geleide bezoeken en betalen 250 fr. 's Middags: mogelijkheid om af te haken van verder bezoek of middagmaal in het Beenhouwerstraatje of in een sand wichbar. 14 uur: 2. Paleis voor Schone Kunsten: Oostenrijk en de Kunst de schatten van het Gulden Vlies. Deze tentoonstelling wordt individueel bezocht. Vervoer met eigen wagen. Vertrek te 9.10 u. aan 't Hof te Puttens. Inschrijven vooraf is noodzakelijk. 75 jaar Davidsfonds Jubelviering op zaterdag 5 december en zondag 6 december van 75-jarig bestaan van Davidsfonds te Lede. Programma Zaterdag 5 december 1987 19 u. tot 22 u.: tentoonstelling in de Raadzaal van het Cultureel Centrum Lede. Aquarellen van Alfons Daelman (oud-Ledenaar) en Roland Pelfrine. Zondag 6 december 1987 10 u.: Eucharistieviering in de St. Martinuskerk met homelie door E.H. Ed. Bosteels en opgeluisterd door het jeugdkoor van Ronkenburg. 11 u.: Academische zitting, met receptie en ontvangst aange boden door het gemeentebestuur, in de Raadzaal van het Kultureel Centrum. Gastspreker: Sec.-Gen. Dhr. Norbert D'Hulst 13 u.: Feestmaal voor al de leden in het Gasthof «Ter Vaerent» Keiberg 71, 9310 Lede 15 tot 20 u.: Tentoonstelling in de Raadzaal v.h. Cultureel Centrum Lede. Aquarellen van Alfons Daelman (oud-Lede naar) en Roland Pelfrine. lk tel oneel K.W.B. K.W.B.-toneelvereniging «Tijl en Nele» brengt (nog) op rrijdag 20 en zaterdag 21 november, telkens om 20 uur, het ilijspel «Vijf is meer dan genoeg» van Pierre Soetewey en Jo >teen, in een regie van Willy Van Boxstael. De vertoningen lebben plaats in het Parochiehuis, Termurenlaan te Erembo- legem. Toegangsprijs 120 F (voorverkoop 100 fr.). Kaarten zijn te 'J «komen in het B.A.C.-kantoor, Kaai 3 te Erembodegem. of elefonisch op nr. 053/78.34.67. beg< ft irembodegem Gouden bruiloft 'ieren gouden bruiloft: Sonck Florentius Ihurchillsteenweg 13, Erembodegem. Hooge Helena, Zaterdag 21 november in zaal De Groene Wilg, Hogeweg, Erembodegem, met D.J. Mark van der Steen. Kaarten 50 fr. Aanvang: 20 uur. Herdersem Pastoor Bosteels E.H. Herman Bosteels, Denderbellenaar van geboorte, stu deerde aan het H, Maagdcollege te Dendermonde en werd priester gewijd in 1958. Na enkele interims werd hij leraar aan het Sint-Maartenkollege Aalst en was een pionier van de afdeling Latijn. Hij was een trouw begeleider van Cantate Domino en bedrijvig in het IJzerbedevaartkomitee. Tien jaar lang was hij zondagsonderpastoor te Erondegem. Deken Jozef De Smet zal hem aanstellen en installeren als pastoor te Herdersem op zondag 6 december. Een klaasge schenk. Aren -khfl hf Wall y( .B.G.-seniorenweek ,a.v. de seniorenweek worden op zondag 22 november alle epensioneerden uitgenodigd op de plechtige Eucharistievie- ng te 10 uur in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk, waarna allen argast worden op een drink in de Crypte bij een gezellig abbeltje. K.S.A.. St. Amandusbond Voor jong-hernieuwers en hernieuwers: toneel- of filmavond arjop vrijdag 20 november, voor Leeuwkes en jong knapen: kwis zondag 22 november, te 14 uur in het Heem. Weefkursus Op 18, 25 november en 2, 9, 16 december, telkens van 19.30 i. tot 22 uur, in «Den Coninck van Spagnien», Grote Markt ^alst: kursus primitief weven in 5 lessen. c Deelnemingsprijs: 700 fr. (V.T.B. - V.A.B.-leden), 850 fr. (niet- leden). ll(0rganizatie: V.T.B.-V.A.B.-Erembodegem en Aalst, iformatie: A. De Smet-D'Hondt, Wilgstraat 25A, Erembode- im. Tel. 053/77.44.97. v 9ei 'I Bedrijvencentrum Op maandag 30 november wordt de eerste steen gelegd van het Bedrijvencentrum Regio Aalst N.V., in de 3de Industriezo- in ne te Erembodegem. Ter dezer gelegenheid is er in de feestzaal van het stadhuis een akademische zitting te 17 uur met verwelkoming door voorzitter H. Pijcke en toespraken door dir. generaal SOMOV W. Ronsse en schepen Ghisleen 1(j Willems waarna receptie in de trouwzaal. y .'oetbal thuis (22/11/87) t Terjoden - Iddergem (4* Prov. G) |ui Erembodegem - Meerbeke (4° Prov. G) K.B.G.-Terjoden Hobbynamiddag, maandag 23 november te 14 uur in de Parochiezaal Terjoden. K.W.B.-belotavond Zaterdag 21 november te 19.30 u. in de Crypte, ledereen tlkom! K.A.V. Geslipt Op de Grote Baan slipte de wagen van Dirk De Boeck, Hoogstraag 82a. De wagen kwam op een boom terecht. De inzittenden werd naar het ziekenhuis overgebracht. N.V. Lambrechts We berichtten eerder over de klachten van buren in verband met de NV Lambrect. Een aktiegmep klaagde de milieuvervui ling herhaaldelijk aan. Voor het verwerken van afvalkazen kreeg dit bedrijf recent van het stadsbestuur een negatief advies voor de vergunning. Een delegatie van de aktie groep werd te Gent door de Bestendige Deputatie ontvangen. Deze weigerde nu de vergunning. KVLV Polobreien op maandag 23 november. Mosselsouper In de Kloosterstraat op 28 en 29 november mosselsouper. Mosselen of stoofvlees met frieten tegen 250 fr. ledereen welkom op zaterdag vanaf 17 u. en zondag van 11.30 u. tot 17 u. Reduktiekaarten NMBS Morgen zaterdag 21 november in het dienstencentrum van het gemeentehuis reduktiekaarten te bekomen mits meebrengen van trouwboekje, identiteitskaart van het gezinsdhoofd en betalen van 150 fr. inschrijfrecht. Toneel «De Vriendenkring» brengt in het parochiaal centrum Grote Baan 214, opvoeringen van «De gewatteerde deken» op vrijdag 27 november te 20 u., zaterdag 28 eveneens te 20 u. en zondag 29 te 19 u. Ingangskaarten bij Adrienne Peirlinck, Dorpscentrum 17, tel. 053-78.92.58. Voetbal thuis Zaterdag 21 november: S.K. knapen - E. Meldert (13.30 u.) Zondag 22 november: Patro Herdersem ll-Macs. Mere Patro Kadetten - Den Bos (10.30 u.) Patro miniemen - V K. Hamme (9.15 u.) S.K. reserven B-Buggenhout (10 u.) K.A.V.-hobbynamiddag: maandag 23 november te 13.30 u. in het Parochiehuis (bovenzaal) Elke maand komt een groepje samen om de aktualiteit te bespreken «Aktua» In november is het tema: «Vrouwenar beid en deeltijdse arbeid». Informatie: Simonne Van Cauwenbergh, Leuvestraat 81, tel. T53/78.99.52. N.a.v. «Europalia-Oostenrijk» bracht K.A.V. Erembode- )em op 19 november een bezoek aan de tentoonstellingen ■Schatten van het Gulden Vlies» en «Oog om oog» in het Paleis van Schone Kunsten te Brussel. Op dinsdag 24 november bewandelt K.A.V Erembode- gem het «Biezenpad» te Moorsel. Vertrek aan de O.L.Vr. Hemelvaartkerk om 13.15 u (met eigen wagen), ledereen welkom! Op 27 november te 20 uur in het Parochiehuis staat een avond rond automechaniek voor dames op het programma. Hoe kleine herstellingen uitvoeren? Hoe zuinig rijden? Hoe de auto onderhouden? Hofstade Volkskoncert De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia Hofstade biedt U haar reeds zestiende Volkskoncert aan op zaterdag 5 december te 20 u. Een Klaasgeschenk. Het Jeko-koor en het Jeugdensemble Orff uit Appels verlenen er verder hun medewerking aan. Begin te 20 u. Fiasco-kwistornooi te Hofstade Op 20 en 27 november aanstaande richt kwisploeg Fiasco zijn tweede grote kwistornooi in te Hofstade. Plaats van het gebeuren het Parochiaal Centrum, aanvangsuur 19.45 u. Bij de eerste editie, vorig jaar, werd het een spannende nek- aan-nek race tussen de Dendermondse Jonogroots en De Broeders uit Diest. Uiteindelijk waren het de Jonogroots, die het laken naar zich toetrokken. Herhalingen St.-Amanduskoor Als voorbereiding op Kerstmis zijn nog volgende herhalingen voorzien telkens te 19 uur in de St. Amanduskerk: vrijdag 27 november, 4 en 18 december. Op het programma van K.V.L.V.-Erembodegem 1 december te 14 uur in de Crypte: samenkomst +60ers «Voeding: feestelijk en toch gezond». 6 december te 14 uur in het Parochiehuis: Kerst- er eindejaarsfeest. Op het programma: welkom en gebed; een Advent- er kerstgedachte door E.H. Pastoor Colpaert, proost; koffie me' gebak; tijd voor een babbeltje onder elkaar; ontspannen doei deugd; er komt wat op het bord...; tombola. Deelname: 140 fr. 9 december te 19.30 u. in de Crypte: kookles «Feest- menu». Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering op zondag 22 november te 9.30 u. in het Parochiehuis. Ledenfeest op zaterdag 28 november om 19.30 u. in het Parochiehuis. Op de spijskaart: 1. Mosselen brood: het traditioneel menu (voor de 21ste keer!) 2. Halve kip in archiducsaus met puree (of desgewenst met brood) 3. Ossetong in madeirasaus met puree (of desgewenst met brood) Voor ieder van de drie keuzemogelijkheden bedraagt de prijs per volwassene: 250 fr. Kinderen -12 jaar betalen halve prijs, behalve voor de halve kip,-waar geen prijsvermindering kan toegestaan worden. Inschrijven bij de penningmeester Roger Coolen, Eikstraat 7, Erembodegem, tel. 053/21.45.73 ten laatste op de ledenver gadering van 22 november. Zowel leden als niet-leden zijn welkom! A.A.groep «Om Mekaar» Vergadering, woensdag 25 november te 20 uur in het Paro chiehuis (bovenzaal) Groot nachtbal Waar haalt een toneelspeelster als Ann Petersen opleverde. Maar Urbanus heel worden. De ene keer is nog het dynamisme vandaan om zo kreatief te nog andere dingen to haar werk figuratief, dan viin en te hliiven Wie haar werken heeft gezien zeBïen: '"J steWe voor dal weer abstrakt. Spelen zijn en te blijven, wie naar werken neeit gezien bUek krtnge- hel eer9, de herkenbaar- die Oalerij Palet in de Franz Courtonsetraat te tje voorbij de werken heid van de figuren Dendermonde sieren, moet ongetwijfeld tot de wandelen, tussendoor een (clowns, honden, land- vaststelling zijn gekomen dat deze vrouw borrelt glaasje van de schotel zou schappen) een niet onbe- van de inzet, geen tijd heeft om zich ook maar een nemen en een schilderijtje langrijke rol, in het tweede moment van haar leven te vervelen en zich steeds van de muur zou haken om geval gaat het meer om de kreatief wü en kan bezighouden. dat bij het buitengaan te kombinatie van de kleu- betalen Iedereen lachte ren. Die zetten aan tot een Is Ann Petersen een ge- die was ook present, opnieuw. Maar Ann Peter- zekere rust en stilte. Haar vierde aktrice, ook als Kleiner van stuk dan alge- sen het zich niet ^onbe- werken zijn inderdaad om schilder komt ze meer dan meen verwacht en ge- tuigd. Zij had voor *Urba- ervan te genieten, aardig uit de hoek. Haar dacht, maar spitsvondig nus een geschenk «dat nog Wat de gebruiksvoorwer- werkjes, schilderijen op als altijd zorgde hij voor de niet af was». Een zijden pen betreft daar herneemt zijde, zijn een ware stre- kortste en misschien wel das, beschilderd door haar Ann Petersen op haar ling voor het oog. Lampe- voor de meest eerlijke en zelf en voorzien van de ini- schilderijtjes en doeken kappen, dassen, kleedjes, oprecht gemeende ope- tialen van Urbanus, met- een gedeelte van de ken- bloesjes, zakdoekjes, noem ningstoespraak die we ge- een daarbij horend «stoe- merken van het voorwerp het maar op, ze zijn alle- hoord hebben. «Als weder- ferke» natuurlijk. Wat dat moet versierd worden, maal even schitterend uit- dienst omdat gij in mijn Vlaanderen komiek num- Maar zij doet dat met zeer gevoerd in de zachtste pas- film hebt gespeeld en dat mer één een zichtbaar ge- veel zin voor detail en fijn- teltinten die bijzonder goed hebt gedaan, had ik noegen deed. heid, met vrouwelijke ge- mooi bij elkaar passen. beloofd uw handdoeken- voeligheid. Voor de opening van deze tentoonstelling te ope- Het werk Een tentoonstelling an ten toonstelling, op een nen», zo begon Urbanus Ann Petersen brengt dus ders dan anders, maar die eerder regenachtige zon- eraan toevoegend dat hij schilderwerken op zijde, geen enkele kunstliefheb- dagnamiddag, was nie- «het werk van Ann Peter- Een heel aparte techniek ber eigenlijk mag missen, mand minder dan Urba- sen ook goed vond». Wat die zij uitstekend beheerst. Men kan ze nog gaan be- nus, jawel Hector, ge- hem en Ann Petersen van De kleuren die ze gebruikt zoeken tot en met 10 de- vraagd om voor de ope- een overtalrijk opgekomen zijn zacht en lopen in el- cember, elke weekdag van ning te willen zorgen. En publiek heel wat applaus kaar zodat ze een fraai ge- 10 tot 12 en van 13u30 tot 18 u- en °P zondag van 14u30 tot 18 u Galerij Pa let is gelegen in de Franz Courtensstraat 33, te Den dermonde, tel. 052- 21.46.10. Gastronomische hoogdag Carnavalgroep Lotsjonslos gaat onversaagd door. Het karna- ralseizoen wordt gestart met een gastronomisch hoogstandje Jn het RIBSO, Molendreef 57 te Aalst. Daar is niet alleen ilaats voor een 300-tal personen maar is ook de akkomodatie iaa ianwezig om optimaal aan uw culunaire wensen te voldoen, (euze uit steak natuur, met pepersaus, met provengaalse iaus of met kampernoelies. Ook balletjes in tomatensaus zijn Br te genieten. Dit alles voor 350 fr. voor volwassenen en 200 Drj r. voor kinderen. Achteraf kans tot koffie al dan niet met jebak, digestiva en dranken allerhande. Rendez-vous op „tondag 22 november van 11 tot 16 u. Tentoonstelling Iric De Smet stelt zijn recente werken tentoon in de G.B. van uildj5 tot 26 december tijdens de openingsuren van het agent- "f'er i schap. Op zon- en feestdagen gesloten vernissage, Nieuwstraat 20 op vrijdag 4 december te 20 u. 1930net 'n,®iding door L. Van den Abeele lecilia ,.s. zondag 22 november te 9.30 u. hoogmis voor het welzijn jlqen an leden en afgestorven leden van het zangkoor Sint-Cecilia n de kon. harmonie Sint-Cecilia. Tussen 1979 en 1983 kreeg de sektor van de textiel enorme klappen. De produktie daalde in de EG tot 13% en de werkgelegenheid daalde met 550,000 eenheden. Over de Europese textiel die nu sfhijnbaar op de goede weg terug is, handelt Weekberich ten van Kredietbank. Het nummer is verkrijgbaar op telefoon 02/427.27.00 toestel 2026. Drie dagen onvergetelijk En geland is een brochure met een aantal tips voor trips naar Engeland. Voor deze trips r kan men alleen boeken bij het Dendermonde. Urbanus was present om zoals afgesproken de tentoonstelling te British Reservation Centre openen. Hij deed het op de hem eigen ludieke wijze. Ann Petersen vond het best leuk Bergstraat 52e te 1000 Brussei (foto Piet Hermans) (02/511.23.27) Clao Maria J kan het blijspel «Ciao Maria» gebracht dpor «Hoop in de Toekomst» nog meemaken morgen zaterdag 21 november te 20 u. in zaal Ons Huis, Hoogstraat. Meer info via 052- 1.96.44, lotsing fegemnaars Eddy De Clerck en Stefaan Van Driessche etsten met hun wagen op elkaar in de Elderbergstraat. ■aj izittende dorpsgenoot Julien Wauters liep verwondingen op. Chris Molenstraat-kermis 7USt{3p vrijdag 27 november belotting. Inschrijven vanaf 19.30 u. pei[ )p zaterdag 28 november dansavond vanaf 20.30 u. )1 )p zondag 30 bakschieting en rolling vanaf 18 u. pit alles bij Maxens.

De Voorpost | 1987 | | pagina 13