BB SCH0DTS Provinciale bijeenkomst VLO Vrij Onderwijs in Erpe-Mere DEZE WEEK IN TV-EKSPRES Toeternietoe aan winnende hand in CSC kwis Grembergef als element van bedrijfskultuur BEECKMAN 053/70.02.93 J0-SP0RT 052/21.17.59 Loopt alles er op wieltjes Suzy heeft geen hoge dunk van Jan als keukenpiet. Hoe het telkens weer afloopt als Suzy een paar dagen voor de job weg moet, staat geboekstaafd in TV-Ekspres. De Voorpost NIEUWLANDT 053/70.28.61 Kind op de baan... we doen er wat aan Vogelwacht Waasland laat zeldzame kerkuil weer vrij VKW en de kontinuïteit 052/21 Wie loopt in het spoor van Jonogroots? 1 «Kontinuïteit als element van bedrijfskultuur is het tema dat het Verbond van Kristelijke Werkgevers en Kaderleden (VKW) afde ling Dendermonde-Aalst op donderdag 26 novem ber om 14u45 zal toelich ten. Gastspreker is de heer P. "Pelgrims, afgevaardigde bestuurder van Somati nv. De namiddag zal trouwens plaatsvinden bij Somati nv. in de derde Industrie zone te Erembodegem. Om 15 u. stipt wordt er begonnen met een be drijfsbezoek waarna om 16 u. de heer Pelgrims zijn uiteenzetting zal houden. Om 17 u. is er gelegenheid De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST tot "het stellen van vragen en voor een diskussie en om 17u30 biedt het bedrijf een drink aan. Het verzekeren van de on- dernemingskontinuïteit is onvermijdelijk gekoppeld aan een stabiele financiële situatie en ook aan redelij ke groeiperspektieven. Uiteraard hangt deze kon tinuïteit ook samen met het vrijwaren van heel wat belangen waarvoor de on dernemer zich vanuit zijn funktie verantwoordelijk voelt. Dat betreft niet lou ter wat hem in zijn per soonlijke belangen raakt de rentabiliteit van de hem toevertrouwde werkmid- 'DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool., op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- W Dendermonde a delen en het nuttig aan- wenden van de geleverde inspanningen door zijn gg medewerkers zijn belang- ff rijke faktoren. Konti nuïteit staat zeker niet los van de bestaande onderne mingsfilosofie, integen deel. Belangstellenden voor de ze bijeenkomst kunnen zo vlug mogelijk inschrijven bij het VKW sekretariaat, F. Laurentplein 15, te 9000 Gent, tel. 091- I 25.42.50. Het aantal deel nemers uit eenzelfde on derneming is beperkt tot maksimum twee. Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever. D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 16 - 20.11.1987 - De Voorpost Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST tie, een verkeersspel en de rol van de verkeersbriga- diers en een derde thema in deze werkwinkel is de veilige schoolpoort. Dat laatste thema wordt be handeld in samenwerking met VAB en ouders. De tweede werkwinkel heeft het over een projekt schoolomgeving, over de verkeersopvoeding, de veilige schoolomgeving in samenwerking met de Bond van Grote en Jonge Gezinnen en het Ouderko- mitee. De derde werkwin kel bevat een pilootklas, een fietsenkontrole en ver- keersbrigadiers in samen werking met VAB en de aanleg van groenzone en parking in samenwerking met het stadsbestuur en de ouders. Infostands Veel aandacht zal ook Donderdag 24 november om 19 uur organizeert het Vernieuwd Lager Onderwijs Vrij Onderwijs Oost- Vlaanderen een provinciale bijeenkomst voor alle be trokkenen en dat zijn de direkties, ouders, leerkrachten, PMS, inrichtende machten van de 33 Oostvlaamse VLO- scholen. Het thema van deze provinciale bijeenkomst is "Kind op de baan... we doen er wat aan". er aan mee. Er wordt ook een brochure uitgegeven waarin diensten die aktief zijn op het vlak van de verkeersveiligheid en -op- voeding en de negen scho len zich voorstellen. Deze provinciale bijeen komst heeft plaats in de Vrije Basisschool, Kloos terstraat 27 te Erpe-Mere. Drie werkwinkels Zoals gezegd zullen er op deze provinciale ont moetingsdag drie werk winkels zijn. In Werkwin kel I wordt gehandeld over de schoolomgeving in sa menwerking met de poli- De avond omvat twee delen. Er is in de eerste plaats een Infobeurs met een twaalftal stands van verenigingen en organiza- ties die zich met de ver keersveiligheid en -opvoe ding bezighouden. Er zijn daarnaast drie werkwinkels waarin tel kens 3 VLO-scholen pro- jekten rond de verkeers opleiding en -opvoeding voorstellen. Deze scholen komen uit heel de Provin cie Oost-Vlaanderen. Scholen uit bijvoorbeeld Zele, Buggenhout, Mere, Gent, Sint-Niklaas, Ma- chelen-aan-de-Leie doen Zaterdag 14 november II. heeft Vogelwacht Waasland de vrijheid geschonken aan een kerkuil (Tyto alba). De kerkuil is ongeveer zo groot als een kraai en wordt gekenmerkt door de zeer bleke kleur van het verenkleed, een hartvormig aangezicht, zwarte ogen en het ontbre ken van oorpluimpjes. Op 20 juni werd deze nacht- zichzelf te zorgen. Zaterdag roofvogel te Zele in beslag was het dan zover! Hij was in genomen door Vogelwacht topkonditie en zag er prachtig Waasland in samenwerking uit. met de Dienst Groen, Waters De voorbereidingen voor de en Bossen. Het dier zat bij vrijlating namen ook nog veel een partikulier opgesloten in tijd en moeite in beslag. Er een bouwvallige volière. Het moest namelijk een kerk ge verenkleed was overal ge- zocht worden waarvan de to- kreukt en de konditie van de ren of zolder niet was dichtge- vogel liet te wensen over. nageld. Dit wordt meestal ge- Daar de kerkuil sinds 1972 daan om de duiven buiten te een volledig beschermde roof- houden. Maar dit is dé groot vogel is. werd deze onmiddel- ste oorzaak van het verdwij- lijk in beslag genomen. Er nen of het zeldzaam worden werd proces verbaal opge- van deze vogelsoort: gebrek maakt tegen de eigenaar we- aan nest- of broedgelegen- gens het onwettig bezitten van heid. een beschermde vogel. En toch werd nog zo'n kerk De kerkuil werd door Vogel- gevonden. In de streek van wacht Waasland overgebracht Buggenhout kon de plaatselij- naar een vogelasiel in Lim- ke Wielwaalafdeling een pas burg. De asielhouders daar toor overtuigen mee te wer- zijn heel goed op de hoogte ken aan dit projekt. van roofvogels en de revalida- Zaterdagavond werd hij op de tie ervan. Men leert er de zolder van de kerk gezet. Er dieren terug op levende werd een dakluik opengezet prooien jagen; men leert ze zodat hij vrij kan in- en uit- terug kontakt te zoeken met vliegen. Het enige waarvoor soortgenoten, enz. hij nu zelf moet zorgen is een Ongeveer vijf maanden heeft partner. Een partner om zijn het geduurd eer deze vogel in soort in stand te houden, staat werd bevonden voor Agenda: 1. Verslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-revisdr. 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 30 juni 1987 en van de verwerking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor. 6. Diversen. De aandeelhouders die de algemene vergadering wen sen bij tc wonen worden verzocht zich te gedragen naar de statuten. gaan naar de infostands. Hiervoor werden aange schreven en bereid gevon den zich te komen presen teren: Het Belgisch Insti tuut voor Verkeersveilig heid, Langzaam Verkeer, Bond van Grote en Jonge Gezinnen, VTB-VAB, NCOV, Cibe, Pedic, de Koning Boudewijnstich- ting, politie en rijkswacht, enz... Je kan bij de ver tegenwoordigers van deze organisaties en diensten terecht met allerhande vragen, je kan er ook do- kumentatie bekomen en konkrete afspraken maken voor de toekomst en mis schien wel komen tot een zekere hechte vorm van samenwerking. Een groot woord, Groep De eenvoudig begrip wordl omgezet. Raadpleeg hat specialisten. Het organizeren van kwis- tornooien is nog steeds een dankbare aktiviteit. Dit hebben alvast de in richters van het Grote Kwistornooi van de C.S.C.-Grembergen dit jaar mogen ervaren. Niet minder dan 22 ploegen, bestaande uit 5 kwissers, hebben zich namelijk inge tekend voor de negende editie van het tornooi. Op zaterdag 14 november werd in de zaal Ros Bei aard te Grembergen, on der ruime belangstelling van toeschouwers, de eer ste schifting gehouden. Hierbij kwamen reeds 10 ploegen uit Grembergen en omliggende tegen el kaar uit. Een reeks van 60 vragen, handelend over aardrijks kunde, geschiedenis, taal, letterkunde, sport, mu ziek, wetenschappen, enz., werden aan de kan didaten gesteld. Dat de antwoorden niet steeds voor de hand lagen, blijkt uit de talrijke solo's die gescoord werden door ver schillende ploegen en de kwismaster himself! Uiteindelijk kwam, na 2 uur kwissen, de ploeg Toe ternietoe als winnaar van de eerste schifting uit de bus. Toeternietoe samen met nog 5 anderen zullen het op 5 december om 20 u. moeten opnemen tegen de 6 ploegen die gekwalifi ceerd worden bij de twee de schifting van 20 no vember. De afvallende ploegen uit de 2 schiftingen krijgen eveneens een kans om zich verder te rangschikken op 28 november. Hierbij nodigen de inrich ters van het tornooi alle kwisliefhebbers uit om op deze datums aanwezig te zijn. Als toeschouwer krijgt men immers even eens de kans, zij het dan niet in kompetitie, om zijn kennis te toetsen. Dus, houd alvast vrijdag 20 no vember, zaterdag 28 no vember en zaterdag 5 de cember vrij. Zorg dat je aanwezig bent om 20 u. in zaal Ros Beiaard. Rangschikking schifting 1. Toeternietoe 2. Potdorie 3. R.B.S. Greml gen 4. Femina 5. Progessisten 6. Gasgevers 1 7. Culturele Centrale 1 8. R.B.S. Ouderverei «rtl gingHamme 1 ilde 9. Oudervereniging Jo t 'oc gensschool 1 10. Kwisted D'Hoey Dendermonde. De Culturele Centrale aan het werk (vh) Tweede Hofstaadse Kwistornooi Op vrijdagen 20 en 27 no vember organiseert de Hofstaadse kwisploeg Fiasco voor de tweede maal zijn kwistornooi. In het Parochiaal Centrum te Hofstade strijden 24 ploegen om de overwin ning. Elke avond, start stipt om 19.45 uur, krijgen de kwisgezellen 120 vra gen door de grijze hersen massa. En aan het eind van de tweede avond blijft er voor de top vier nog een play-off reeks. Vorig jaar kreeg Jono groots uit Dendermonde nauwelijks tegenstand maar dit seizoen startte de ploeg niet meer in de kwis- kompetities. De nummers twee, drie en vier van de eerste uitgave zijn er wel weer bij. Wellicht eindi gen De Brodders uit Uitgeverij De Cuyper, naamloze vennootschap Oude Vest 34, 9330 Dendermonde H.R. Dendermonde 33579 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergade ring bij te wonen die zal gehouden worden op dinsdag 8 december 1987, te 14 uur, in de maatschappelijke zetel. Diest, KNOK en Volgend Jaar Beter uit Dender monde ook nu weer voorin. Fiasco zorgde voor een Dendermonde. De ploeg «Kwist het welop de CSC kwis te Grembergen (vh) prima prijzenpakket. Naast hoofdsponsors ASLK en bouwcentrum maats immers tientallen nooi wordt dus het volgen van het seizoen waarop J Van Den Nest vonden Rik bijkomende sponsors. waard. Het is trouwens le topteams aanwezig zijl Van Dessel en zijn ploeg- Het Hofstaads kwistor- ook de eerste konfrontatie H MBit Gerda Steeman van Vogelwacht Waasland met de kerk uil, net vóór de vrijlating De raad van bestuur.

De Voorpost | 1987 | | pagina 16