T~' JEAN-PIERRE HALS SPORTMAN, LINDA BERGHMAN SPORTVROUW, S0UADRA FEMINA SPORTKLUB VAN HET JAAR EIT 1.60 ue voorpost - 20.11 lObr -1 wordt' sg haj De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,71.40.60 LEBBEEKSE SPORTRAAD HULDIGDE KAMPIOENEN EN LAUREATEN rale 1 en drukte van belang vorige week vrijdagavond in de cafetaria van het Lebbeekse rverei ortkompleks, waar de gemeentelijke sportraad via diploma's, bekers en schalen, lilde bracht aan verdienstelqke klubleden, individuele kampioenen en ploegen die in ïg Jo 1 loop van 1987 een kampioenstitel in de wacht hadden gesleept. 1 aar jaarlijkse geplogendheid - dit sportieve feest was vrijdag aan zijn zevende editie 1 t - werden ook de "Sportvrouw", "Sportman" en "Sportklub" geproklameerd. Hoey 'miT)ere vaststelling op dit feestelijk evenement was het feit dat sommige gelauwer- en zich niet eens de moeite hadden getroost om op de huldiging present te zijn. En maar verder zaniken over het gebrek aan belangstelling van de kant van de irheid voor de sport. kost-Vlaanderen sportief ISportraadvoorzitter Pierre irijn kreeg het eerste k>rd. Hij kondigde de pro- jtionele aktie "Oost-Vlaan- ren Sportief 1988" aan. een „Stic die via de samenwerking 7\ in de gemeentebesturen, de ortfunktionarissen en de ortraden, de sport in het jemeen in onze provincie I promoten en daartoe ook eciale subsidies zal ontvan- n. Bedoeling is vooral ook jongeren, de derde leeftij- s en de andersvalieden tot brtbeocfening aan te zetten I ook de rekreatiesport te 'page ren. ris Alfons Abbeloos koördi- neerde. Kampioenenploegen Preminiemen van SK Lebbeke Andy Geubels, Bart Van Wesemael, Raf Spinoy, Kris- tof Mannaert, Wim Van Damme, Gert Verhavert, Jur- gen Buslot, Jurgen Van den Troost. Jan Mentcn, Ronny Van Haut, Joachim Cardon, Dieter Podevijn, Steve Ver- hast. Dirk Van den Bossche, Jordi Stallaert. Silvio Bonche- ri en Geert Van Nieuwenhove wonnen het kampioenschap 1986-87 en behaalden daar- Niettegenstaande Atlantis een moeilijke tijd achter zich heeft - onbeschikbaarheid van het terrein op de Rijks middenschool noodzaakte de klub uit te wijken naar het sportkomplex - heeft de klub zich speciaal ingespannen om de korfbalsport onder de jeugd te propageren. Atlantis telt momenteel overigens meer dan zeventig aktieve leden. Handbalklub Squadra Femina Lut Hauwelaert, Sandra Roels, Ka'rina Moonen, Ro- nalde De Meersman, Sonja bbeke. De sportverdienstelijken op een rijtje (gb) Pierre Florijn besloot zijn naast ook meerdere praak met de doelstcllin- ningen in tornooien van de gemeentelijke rtraad op een rijtje te zet Merkwaardig aan al deze prestaties is. dat ze behaald samenwerking onder alle werden door zeer jonge spe- gesloten verenigingen aan jonge klubs, het sibiliseren van de bevol 1 Vervolgens werden de mpiocncn en andere ver- lenstclijkc Lebbeekse sport- locfenaars gehuldigd. Uit inden van sportschepen Jfcrmain De Ridder, onder- ■jsschepcn Frangois De Rid- r en de leden van de sport- lad, mochten ze elk een her- ■nering ontvangen. De jSLK sponsorde dit evenc- Mevr. Paula Van San lesenteerde, sportfunktiona- VOETBAL Iers. Slechts een viertal van hen is overgestapt naar de miniemen, de overigen zijn ook dit seizoen nog altijd ak- tief als pre-miniem. Miniemen van Korfbalklub Atlantis Isabclle Kerremans. Ilse Van Peteghem, Kathleen Lossie, Ira Van Cauwenber- ghe, Eva Boeykens, Sally Cal- lacrt, Veroniquc Verhavert en Use Van Dessel behaalden zowel in het veld (nationale recks B) als in zaal (geweste lijk) de kampioenstitel. Van den Broeck, Annemie Bosteels, An Van Cauwen- bergh. An Guns, Ann Van Hove, Peggy Luypaert, Mag- da Steppé, Kathleen Heu- ninck, Heidi Cooreman, Rita Van Hauwermeiren en Marti- ne Bijl behaalden de provin ciale kampioenstitel 1986- 1987 van het V.H.V. Trainer is Jef Van Hout. Begeleider en ploegverantwoordclijke is Henri Bijl. Scholieren HBC Ajax Kris Van Rossem, Wim De Proft, Geert Bosman. Bart Cooreman, Kris Moens, Filip Verheyden, Geert De Bus- schere. Kris Van der Jeugt, Seger Tilley en Koen Cley- mans sleepten én het kam pioenschap van de VHV én het kampioenschap van Bel gië in de wacht. Senioren HBC Ajax Dirk De Bruyn, Jan Ver- meiren. Hans Van Bosbeke. André Quidé, Erik De Batse- lier, Johan Christiaens, Wim De Proft, Danny Luypaert, Johan Van Biesen, Frank De Ridder, Freddy Coppens, John De Man, Martin Vlas- senroot. Bart Cooreman, Kris Moens, Filip Verheyden, Phi lippe Van Gucht. Dominique De Batselier en Dirk Bosteels werden kampioen 3de afde ling van de Vlaamse Handbal vereniging. Individuele kampioenen Atletiek Brigit Van Boven: provinciaal kampioene veldlopen, pupil len 1977 Andy De Tobel: provinciaal kampioen 1500 m. kadetten Johan Vermeiren: provinciaal kampioen hoogspringen ka detten Patricia Van der Zanden, Ilse Tilburg, Veerle Hcyvaert en Maggy Heyvaert: provinciaal kampioen veldlopen, inter- klub, juniores Griet Geeroms, Vera Sae- rens. Monique Van Wemmei. Marleen Van Keer, Karine Van Ransbeke: provinciaal kampioen veldlopen interklub seniores Ghislaine Van Praet: provin ciaal kampioene veldlopen se niores, interklub Linda Berghman: provinciaal kampioene veldlopen, senio- res-interklub en provinciaal kampioene 400 m. seniores Kris De Ridder: provinciaal kampioen polstok, kampioen van de Vlaamse atletiekliga Rita Goossens, Angèle Mer- tens, Godelieve Van Damme en Agnes Van den Broeck: provinciaal kampioene veld lopen veteranen, interklub Edward Goossens: provin ciaal kampioen veldlopen, ve teranen Raf Tilburgh: provinciaal kampioen veldlopen, minie men en nationaal kampioen, miniemen. Zwemsport Bart Uyttersprot, provinciaal kampioen benjamins. Sport verdienstelijken Steven Callaert: sinds 1981 lid van Korfbalklub Atlantis, komt dit jaar uit in het natio nale team hoewel hij volgens zijn leeftijd nog scholier is. Dit jaar werd hij geselekteerd en opgenomen in de nationale junioreskern. Maurits Van Keer: sinds no vember 1981 bestuurslid van AC Lebbeke, ook aktief als veteraan-veldloper. Maurits verleent zijn medewerking aan alle AC Lebbeke-aktivi- te'iten en is verantwoordelijk voor het chalet naast de atle- tiekpiste op het sportkom plex. Frans Van Rossem: is kantine- houder op het B-terrein langs de Ziekenhuisveldbaan en is daar zes dagen per week aan wezig. Marie-Louise Pieters: was be stuurslid van korfbalklub At lantis en ook zaalkommissa- ris, werkte aktief mee aan de opbouw van het Atlantis-cha let. is present op alle thuis- en uitwedstrijden en staat in voor het vervoer van de spelers. Lodewijk Adams: is sedert 1976 sekretaris en materiaal- meester bij de wielertoeris- tenklub "Callebaut". Liliane Staes: is sinds 1982 aangesloten bij volleybalklub Moderna. speelt nog steeds in kompetitieverband. Haar 35- jarige leeftijd doet niets af aan haar geweldige inzet. Frangois Segers: is sinds het ontstaan van Kodokan de on vermoeibare sekretaris en klubleider van deze judoklub. Al vijftien jaar draagt hij de zwarte gordel en de derde dan. In april jl. behaalde hij het brevet van nationaal scheidsrechter. Stefaan Callaert: is houder vaji zowat 500 postuurkana rievogels, kanaries die ge kweekt en tentoongesteld worden voor de vorm. Zijn lidmaatschap van de ornitho logische vereniging Avivaria heeft hem reeds tientallen be kers, schalen, diploma's en rosetten opgeleverd. Dit in amper drie jaar tijd. Weldra neemt hij deel aan de wereld kampioenschappen in Parijs. Frangois Verstrepen: voetbal de zowat vijftien jaar, is aan zijn 15de minivoetbalseizoen toe, is een onvermoeibare tennisspeler en lesgever in di verse klubs. loopt, fietst, skiet en langlauft regelmatig. Viviane Quarin: zet zich zo wel binnen als buiten de lij nen in voor haar ploeg: Avan- ti Nopri Lebbeke. Geen enke le klus is haar te zwaar. Zij is het type van de ploeg- speelster. Jozef Verherstraeten: is be stuurslid en materiaalmeester van Petanqueklub Hof ter Burst en altijd bereid zich in te zetten. Extra sportverdienstelijken Bart Van Ransbeeck Deze derdejaarsstudent technisch regentaat koos als hobby de handbalsport. Hij sloot zich ten jaar geleden aan bij het toen gerenommeerde Lebbeke. De Lebbeekse pre-miniemen (gb) Avanti Lebbeke. In het sei zoen 1979-80 trad hij aan bij de miniemen. In 80-81 speel de hij als kadet bij de scholie- renploeg. die in Teramo aan één van 's werelds grootste handbaltornooien deelnam. Tijdens het seizoen 82-83 werd hij met de Avanti-scho- lieren nationaal kampioen. Als kapitein was hij trouwens topschutter met 150 doelpun ten uit 20 wedstrijden. In 1983 volgde hij de Bloso-trainings- kursus en in datzelfde jaar werd hij trainer van de Avan- ti-jeugdploegen. In 1984 trad hij voor het eerst aan in het fanionteam in eerste nationa le. Bovendien werd hij, als trainer, kampioen van Oost- Vlaanderen en vice-kampioen van België met de kadetten- meisjes. In 1986 werd Bart geselekteerd voor de Belgi sche nationale juniores en sindsdien geeft hij regelmatig initiatiekursussen en handbal kampen. in opdracht van de VHV, Bloso. Avanti, Fros en het BOIC. Hij speelde vier kwalifika- tiewedstrijden voor de we reldkampioenschappen, tegen Frankrijk en Zwitserland. Voorbije zomer, op 12 juli, was Bart gastspeler in Italië waar hij uitgeroepen werd tot topscorer van het internatio naal tornooi van Teramo. Bart Van Ransbeeck wordt in de regio beschouwd als de meest beloftevolle hand baller. Frank De Ridder Frank voorstellen in de Lebbeekse sportmiddens zou een lachertje zijn. In de zo mer vindt men hem op het kaatsterrein van Denderbelle en in de winter handbalt hij met de seniores van HBC Ajax. Het sportseizoen 1986- 87 heeft voor Frank De Rid der wel een uitzonderlijke be tekenis gekregen: twee kam- pioenenvliegen in één klap als het ware. Eerst behaalde Ajax zijn kampioenstitel in derde nationale - Frank was topskorer van de klub - en bovendien promoveerde hij met zijn kaatsklub Club XV naar hogere regionen. In het kaatsteam werd hij de grote uitblinker als achterman. Ge zien zijn nog jeugdige leeftijd hopen zowel de handbal- als de kaatsfans dat Frank De Ridder hun nog veel sport kriebels zal bezorgen. Sportieve school 1987: Gemeenteschool Voor het eerst heeft de Ge meentelijke sportraad ge meend ook een laureaat uit te roepen tot d Sportschool van het jaar. De keuze was niet makkelijk te maken, omdat alle Lebbeekse scholen op het sportieve vlak erg bedrijvig zijn. Uiteindelijk werd de be ker toegekend aan de Ge meenteschool. Deze school nam het voor bije jaar deel aan het mini- voetbaltornooi van de sport raad - dit tornooi werd trou wens drie jaar opeenvolgend door de gemeenteschool ge wonnen -, aan de 'Five a side' van Gepos, een minivoetbal- tornooi dat ze ook al wonnen. De school behaalde boven dien de beker tijdens de Cross van Denderbelle en nam deel aan het netbal en het veld- voetbal. Zelf organiseert de gemeenteschool jaarlijks een tornooi voor de oud-leerlin gen en de ouders, onder de naam "Beker van de Ge meentescholen". Direkteur is de bekende Lebbeekse sport man Roland D'Hondt. Sportklub 1987: Squadra Femina Deze vrouwelijke handbal klub liep amper drie jaar gele den van stapel. Elk jaar sleep te ze de kampioenstitel in de wacht. Beter kan eigenlijk niet. Momenteel is ze aktief in de tweede reeks van de Vlaamse handbalvereniging. Weliswaar zal dit kampioe nenteam het dit seizoen moe ten waarmaken, maar ge hoopt wordt het team volgend jaar opnieuw te mogen be groeten als tweede Lebbeekse ploeg in eerste nationale. Sportvrouw 1987: Linda Berghman Deze atletiekfanate is reeds veertien jaar aangesloten en aktief in de schoot van AC Lebbeke. Sinds twee jaar be kleedt zij ook een bestuurs- funktie. Zij is tevens verant woordelijke uitgeefster van het klubblad "Loopmars". In de jeugdkategorieén behaalde zij verschillende malen de provinciale titel cn stond zij twee maal op het podium tij dens de Belgische kampioen schappen, na het betwisten van een 400 m. Dit jaar werd zij provin ciaal kampioene en liet zij de beste seizoentijd noteren over de 400 m. in de provincie Oost-Vlaanderen. Tijdens de finale van de onlangs gehou den Belgische kampioen schappen eindigde Linda Berghman eervol vijfde en werd zij als internationale aangeduid voor de interland België-Schotland-Noord-Ier- land. waar ze deelnam aan de 400 m. en de 4 x 400 m. Sportman 1987: Jean-Pierre Hals Jean-Pierre Hals is reeds vijftien jaar aangesloten bij SK Lebbeke en maakt reeds zeven jaar deel uit van het fanioiielftal, waarvan hij ook al jarenlang als kapitein aan treedt. Op 25 oktober jl. speelde hij zijn 170ste wedstrijd in het fanionteam van SK Lebbeke. In het seizoen 1986-87 promo veerde Jean-Pierre met zijn elftal naar eerste provinciale. Omwille van zijn jarenlange inzet en sportiviteit is hij een toonbeeld voor het Lebbeek se voetbal! Pierre Van Rossem GETEISTERD KAVD IN TOPPER MET STANDAARD WETTEREN Set alleen in de voetbalkringen van KAV Dendermonde is de topper tegen Standaard VVetteren van komende indag het onderwerp van gesprekken. Bq de bakker n de hoek, in de showrooms en uiteraard in die «tellingen waar je op een vingerknip een schuimende lint krqgt voorgeschoteld vormt de match voer voor esprekken. De Dendermondse voetbal- leenschap. opgewonden de flinke verrichting op irnis Gent, was na dfc min- 'r gunstige prestatie tegen ekkesluiter Latem wat ont- Jocheld. Onderlinge en relativeren- c gesprekken hebben inmid- els andere rcakties uitgelokt, cder nuchter denkende xmlicfhebber is het erover tns dat het in voetbal niet tdere zondag rozegeur en nancschijn is en dat menig- Jj iaat er na een topper een topper volgt. BéH Die mening deelt ook Jcan- JgManc Pfaff, broer van de [■Dendermondse trainer die dagavond telefonisch navraag doet naar de verrichtingen van paarsblauw en ook na Wetteren-KAVD wil weten wat de poulains van zijn broer gepresteerd hebben. Een punt als streefdoel Voor de trip naar Wetteren kan Toon Pfaff niet al zijn kanonnen in stelling brengen en dat is jammer voor KAVD. "Guy Rodrigo ontbreekt en ook op Guy De Baere kunnen we vooralsnog geen beroep doen. Voeg er aan toe dat Alain Moens ook nog ge schorst is en je weet metéén dat er drie titularissen ontbre ken", zegt Dirk Michelet "Toch zijn we niet verlegen loos. Op verplaatsing komen 'en in Wetteren met dezelfde dagen geleden tegen Racing en achten ons geenszins kans- we beter uit de verf. We zul- intenties starten als veertien Heirnis Gent. Een gelijkspel vormt een streefdoel. Vooral gelet op de omstandigheden zou dat een formidabel resul taat betekenen. Ik veronder stel dat Standaard Wetteren en KAVD nagenoeg even sterk zijn. De kompetitie is echter nog lang en Koning Winter moet nog zijn intrede doen. Gewoonlijk is het zo dat de prijzen maar pas ge deeld worden na de jaarwisse ling. Welk team zal best wen nen aan drassige of bevroren velden? Het moet nog alle maal uitgemaakt worden. Stel dat we verliezen, dan nog is de kompetitie niet gespeeld. Het zou natuurlijk jammer zijn indien we door de huidige leider zouden worden afge schud. Een achterstand van drie punten is echter nog geen onoverbrugbare kloof. On- Voetbal. Uirk Michelet: Voethal. Theo Bordui wil er Voetbal. Trainer Pfaff: «We ?j°'S!fafg.'Tn «Met een punt zijn we al fors teSenaan gaan op Wet- zijn nog niet verloren!» Wetteren wordt cr gezegd dat tevreden!» (arch) teren (arch) (arch) we kansloos zijn. Het kan best. hoewel daar pas zondag om kwart na vier uitsluitsel over zal zijn. "Als we een punt winnen dan doen we een gouden zaak", redeneert Toon Pfaff. "Ik had liever gehad dat we 'au grand complet' konden aantreden. Even had ik erop gehoopt dat Guy De Baere tijdig speelklaar was geko men. Hij trainde dinsdaga vond in zijn eentje maar is nog niet opgewassen voor deelname aan een wedstrijd. Ik roei met de riemen die beschikbaar zijn. Standaard Wetteren zag ik deze kompe titie nog niet aan het werk. In augustus stonden we tegen over mekaar voor de beker. Intussen is onze ploeg ge groeid. Ik ben overtuigd dat die evolutie zich in de komen de weken zal verder zetten. Zeker wanneer ik al mijn troeven kan uitspelen." "Wetteren koestert de in tentie om ons op een pandoe ring te trakteren maar toch wil ik dat eerst nog zien", zegt een zelfverzekerde Theo Bor- dui. "Jammer dat ik in de voorlinie niet op de medewer king van Guy Rodrigo kan rekenen. Maar mijn andere koilega's voelen zich wel mans genoeg om het gat te vullen. We zullen knokken tot de laatste snik en alle midde len aanwenden om een eerste nederlaag uit de weg te gaan." Dertien spelers werden aangeduid om de reis naar Wettereh mee te maken. Wie de veertiende man wordt zal pas bekend zijn na de reser- venmatch van zaterdagnamid dag. De groep: Van Meirven- ne. De Schrijver. Cooreman, Jacobs. Van De Perre, Prin- gels, Lobijn. Michelet. Baert, Bordui. Dhaen. Vereist, Laureys. (eg)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17