.EDE VOOR IRUSSELAARS IEEN WALK-OVER VOORTREFFELIJKE iEZOEKERS VW HAMME BETERE TWEEDE HELFT Hekkensluiter legt KAVD het vuur aan de schenen REAKTIES SINT-NIKLAAS SCOORT WEER LEBBEKE KAN IN EXTREMIS NOG GELIJKSTELLEN MET LOOPMANS ALS DIRIGENT m De Voorpost - 20.11.1987 - 19 VOETBAL dsret aast zi uitei lien 'oorl invent u'b' M» CHARLEROI - EENDRACHT ZELE 0-0 oescho de we ^ndracht Zele heeft zich op een sportieve wyze gere- ds ma ancheerd op het onrecht dat hen vorig jaar in Olympic dratw{ 5 beurt viel. Via een voortreffelijke organisatie haalden ,n w e trikolores verdiend een punt. In dat opzicht kon de nen i isieploeg de gestelde verwachtingen inlossen, taan i Zoals verwacht bleef Dirk op het veld van Olympic doelm ran Renterghem gekwetst Charleroi geen geschenken bezo mgs de lijn en belandde de mag verwachten. Met die in- meddi as herstelde Frank Van den stelling zijn we naar het Wa- kans Iroeck op de invallersbank. lenland gereisd. De sfeer bin- e in heoretisch miste Eendracht nen en buiten de lijnen is ons kans jn komplete voorlijn huisde welbekend. De spelers wisten r in de spelersgroep geen dit op een verstandige wijze niema skere Geert Van Speybroeck op te vangen. Meer zelfs, tij- nam aarop trainer Heirman kon dens de eerste helft creëerden voor rugvallen. we zelfs de beste kansen. Het s zovi Voor Eendracht betekende afstandsschot van Jan waai it resultaat de derde brilsco- Goossens dat net over de Je veiin vier wedstrijden en met- ig n en ook de vierde puntende- racht ng op rij. De meest opval- 'aasla nde figuur was spitsspeler doelpunt. Ook na de pauze lalmoi ieert Van Speybroeck die zat Olympic in de greep van o Aei maar eens zijn intrinsieke onze effektieve aanpak. Na ■en als aanvaller ten beste een uur heb ik een door zijn Enkel een doelpunt kon krachten heen zijnde Toujani meest rechtvaardige be- gewisseld voor Frank Van toning geweest zijn Den Broeck. Ik wist dat we I Eendrachttrainer Freddy Franks inzet en fysische |leirman blikte niet ten on- kracht best konden gebruiken jechte tevreden terug op de om de slotfaze af te ronden, restatie van zijn spelers. Het Het doelpunt van Charleroi •wonnen punt kwam immers werd rond dit tijdstip op aan t stand nadat de thuisploeg geven van de lijnrechter te recht wegens buitenspel gean nuleerd. Zoals verwacht maakten we in het laatste dwarsligger suisde en de in spanningen van Geert Van Speybroeck verdienden een kn uur lang langs de vleugels lerd gekortwiekt... "De er- aring heeft ons geleerd dat je Voetbal. Geert Van Spey broeck, de eenzame Zeelse puntspeler in Charleroi, be zorgde de Waalse verdedi ging heelwat last, maar kon niet scoren (bvw) kwartier moeilijke ogenblik ken door. Het publiek schreeuwde Olympic naar een alles of niets-spelletje. On danks deze immense druk ble ven we in deze prangende faze overeind. Het is een verheugende vaststelling dat de ploeg op verplaatsing steeds meer ma turiteit laat blijken." Eendracht Zele kan nu met vertrouwen naar het geweste lijk derby met VK Ninove toeleven. Joost Arens jlONG LEDE O ANDERLECHT 2 ien ongewoon ruime belangstelling te Lede voor het bekertreffen tegen landskam- ioen Anderlecht. Dit was natuurlijk geen wonder. Het zag er voor de match stralend it. Het veld te Lede was voor de gelegenheid volledig omzoomd met duizende kopjes, kat een aangenaam zicht was voor alle voetbalfanaten. De party zelf heeft allen ■licht kunnen bevredigen. Zeker de Ledenaars weerden zich als een duivel in een rijwatervat. Voor Anderlecht was alvast de tweede helft teleurstellend. HAMME - GRIMBERGEN 2-1 De wedstryd VW Hamme-Grimbergen werd, althans wat de eerste helft betreft, geen hoogstaande vertoning. De Brabanders huldigden stug defensieve principes en een dergelijke opvatting was niet van aard om het de kykers naar hun zin te maken. Vigor Wuitens kon daar ook maar weinig tegen ondernemen en van opwindende momenten was nauwelijks sprake. Slechts één keer is de thuis ploeg gevaarlijk geweest. Dat was langs Franco Pirelli - de ze maal niet in zijn dagje - die alleen voor het bezoekende doel verscheen, maar de zaak niet kon afmaken. Doelman De Wilde van zijn kant werd al evenmin op de proef gesteld. In de tweede helft kwam er meer leven in de brouwerij. Hamme pakte toen uit met betere akties, werd meester van de situatie, dwong kansen af en scoorde twee doelpun ten. Een eerste doelpunt kwam tot stand uit een penal ty, gemaakt op Dirk Van Nieuwenhuyse. Voor Robbie Smet was dat de gelegenheid om een negende seizoentref fer op zijn aktief te brengen. Toen Moens later een tekort koming van de bezoekende keeper afstrafte, leek de zaak bekeken Niets was evenwel minder waar. Tegen de gang van zaken in kwamen de be zoekers tot scoren en dat lok te een paniekreaktie uit bij de lokale spelers die even de kluts kwijtraakten. "Het doelpunt had verme den kunnen worden, meent doelman Johan De Wilde. Onnodig werd er nog een dribbelnummertje opge voerd, wat tot balverlies heeft geleid. Achteraan mogen geen risiko's worden geno men. In het verleden hebben we ons daar nog al laten op betrappen. Belangrijk is ech ter dat we eigenaar werden van de punten. Hierdoor blij ven we in de tred van Diegem en Sportkring Sint-Niklaas. Over veertien dagen staat de derby op het programma. We' hebben tegen Grimbergen in ieder geval beter gevoetbald dan in twee vorige wedstrij den. Dat is hoopgevend in het vooruitzicht van 'de schok'." "Zonder Johnny Lenaerts hebben we het er in elk geval in drie recente matchen niet slecht vanaf gebracht, meent oefenmeester Willy Meers man. Als hij erbij is ligt er metéén meer gewicht in de schaal. Bovendien krijg ik dan de gelegenheid om mijn team te herschikken. Nu ver tolkt Paul Vermeir een rol net achter de spitsen. Als Le naerts erbij is speelt hij meer in het centrum waar zijn grote werkkracht rendabeler is. Met het vlees dat we momen teel in de kuip hebben, is er echt geen reden tot klagen over de verrichtingen tot nu toe. Beter kan natuurlijk nog altijd, maar op dat vlak weet ik van mezelf dat ik vaak nogal veeleisend ben. Dat is nu éénmaal mijn ingesteld heid." VW Hamme - Grimbergen 2-1. Diels zwiept de bal voor doel terwijl Pirelli de situatie bekijkt vh) VW Hamme - Grimbergen 2-1. De Paepe kon nog net deze tackle ontwijken en schiet naar doel (vh) geanimeerde beginfase Ivast in deze wedstrijd. An- srlecht dwong twee hoek- :hoppen af waar Vijt zich :urig op onderscheidde. De :edse repliek liet echter niet zich wachten: Van Troos lalde voorlangs naast. En :de bleef in het aanvangs- 'artier goed meespelen. Na minuten diende Adrie 'an Tiggelen aan de noodrem trekken toen Loopmans al ien op Munaron afging. De lederlandcr kreeg de gele aart onder de neus terwijl de frijschop nipt naast werd ge- romd Dc paarswittc reactie wam er langs Luc Nilis. Vijt edde echter met de vinger oppen. Anderlecht begon rond het kwartier vat te krij gen op de partij. Een hoek schop van Vervoort werd door Georges Grün met het hoofd voorbij Vijt geknikt (0- I). Alles ging vlot zijn loop, An derlecht tikte de bal rustig rond Echt doelgevaar kwam :r echter weer na een hoek schop van Vervoort. De nieu- Deense aanwinst Lind- mann verlengde met het hoofd tot bij Georges Grün, die voorbij Vijt knikte (0-2). Lede wist ook nog te dreigen op vijf minuten voor de rust. Droessaert. vrijschopnemer van dienst, lepelde de bal tot bij Naudts. Zijn schot sloeg naast het Anderlecht-doel. Denk nu maar niet dat An derlecht gedurende de eerste helft superieur was. Zeker niet, enkel hadden de Brusse laars een doorlopende greep op het gebeuren en tikten ze zonder overhaasting twee doelpunten binnen. Lede speelde een voortreffelijke wedstrijd en wist zijn thuis- aanhang zeker te vermaken. De tweede helft startte met een kans voor Anderlecht. Vijt diende weg te tikken voor Gudjohnson kon gevaar lijk worden. Verder werd het een zeer rustig vierde kwar tier. Er gebeurde nog nauwe lijks iets. Enkel Patrick Ver voort wist de handen van Vijt nogmaals te verwarmen. Dit alles na een uur voetbal. En kel Musonda kon met enkele mooie kronkels voor wat ani mo zorgen. Lede bleef goed in de wedstrijd. Een vrijschop van Loopmans verplichtte Munaron om plat te gaan. Die Georges Leekens: «Ik ben best tevreden met het resultaat. Na die Europese duels en mindere wed strijden hadden wij dit opstekertje alvast nodig. Zeker voor Georges Grün ben ik tevreden. Die jongen zet zich steeds volledig in tijdens de trainin gen en ik gun hem van harte die beide doelpunten. Verder wou ik in de tweede helft geen risico's meer nemen met mijn spelers. Ik wou ook weten wat Marchoul en Van Durme in petto hebben. Mijn ziekenboeg is nu al zo omvangrijk». Trainer De Lantsheer: Ook Julien De Lantsheer wist zich met de situatie te verzoenen. «Mijn ploeg heeft het conditioneel zeer goed gedaan. De bewa kingsopdrachten, vooral op Grün en Vervoort, wer den uitstekend opgelost. Zij mochten alvast op de flanken geen vrij spel krijgen. Mijn ploeg heeft deze partij werkelijk zeer goed aangepakt en tot een goed einde gebracht». Doelman Vyt (Lede): «Jammer van dat eerste doel punt. Dat was wel een dekkingsfout. Anderlecht scoorde hier tweemaal op stilliggende fasen. Ikzelf had mij rustig voorbereid op deze wedstrijd. Ik had mijn zenuwen volledig onder controle. Zeker na het raken van die eerste bal kreeg ik al het nodige vertrouwen. Nu volgt nog onze reis naar het Astrid- park. Daar willen we ook eervol het veld verlaten. Dit zal het imago van de ploeg zeker ten goede komen.» Stephan Keshi: «Het kleine veld te Lede speelde ons zeker parten. We kwamen nooit in ons gewone spel. De tweede helft speelden we duidelijk op veiligheid. Onze gekwetstenlijst is nu al zo omvang rijk. Ik denk dat enkele spelers reeds met hun gedachten te Kortrijk zaten.» (G.D.T.) tweede helft had werkelijk weinig te bieden, zeker van Anderlechtzijde. De Brusse laars slaagden er nog nauwe lijks in om voor gevaar te zorgen. Trainer Leekens ver ving bij het ingaan van het slotkwartier Nilis door Guy Marchoul en Vervoort door Van Durme. De Anderlecht- trein wilde echter niet rollen. Een vermoeid Lede kon dus gemakkelijk de schade beper ken. Het talrijk publiek kon alvast tevreden naar huis. De thuisploeg had een matige tot bleek spelende landskam pioen duidelijk in bedwang kunnen houden. De Lede naars konden meteen met op geheven hoofd het veld ver laten. De scheidsrechter: Sandra. De ploegen: Jong Lede: Vijt, Baten, Droessaert, Bogaert, De Winne. Loopmans. Eeck- houdt. Van Troos, Naudts, Lorré (Van Hauwermeiren). Van Cautcr. Anderlecht: Munaron. Van Tiggelen, Grün, Keshi, Ver voort (79' Van Durme), De Grootte, Nilis (72' Mar choul), Gudjohnson, Fri- mann, Lindmann en Mu sonda. De doelpunten: 19' Grün 0-1, 32' Grun 0-2. Geel: 8' Van Tiggelen, 75' Lindmann. (G.D.T.) mer drie. Tegen het vierde doelpunt, waarvan Theo Bor- overmoedig en lieten zich be dui de maker werd, was geen trappen op koncentratiever- KAVD LATEM 4-3 KAVD werd door het laatstgeklasseerde Latem in de slotminuten even in verlegenheid gebracht. Toen de bezoekers uit een strafschop tot scoren kwamen raakten verschillende Dendermondse spelers in paniek. Toen de gasten in het slot onverwachts nog twee keer toesloegen was KAVD totaal het noorden kwijt. Voor paarsblauw werden het bange sekonden en menigmaal werd de spelleider er door de thuisaanhang op attent gemaakt dat het tijd was om af te fluiten. Heel op het laatst kreeg KAVD nog gelegenheid om het lot van Latem definitief te bezegelen toen Mare Pringels een strafschop mocht omzet ten, maar ook al veel te ze nuwachtig, de bal pardoes te gen de doelman schoot. Toen KAVD na vijf minu ten in de tweede helft op 4-0 kwam leek de zege veilig. Niemand verwachtte nog een reaktic van een aangeslagen Latem. Paarsblauw was trou wens doorlopend meester ge weest van de situatie, ook al was de verrichting in de eerste helft weliswaar niet van die aard om over naar huis te schrijven. KAVD kon echter twee keer op het gepaste ogenblik toeslaan, namelijk net voor. en even na rust. Dc doelpunten waren van kwalitatief behoorlijke make lij. Een eerste treffer bracht Guy Rodrigo met het hoofd tot stand na een inzenden van Lobijn. Theo Bordui trapte daarna een hoekschop recht streeks binnen terwijl Guy Rodrigo vervolgens uit een kombinatie met Lobijn en Dhaen auteur werd van num- zich niet verrast door de min der gunstige verrichting van zijn voetballers. "In de eerste helft hebben we de bal te veel gedragen. We hadden bovendien te ma ken met een opponent die voluit ging en knokte voor de punten. In de tweede helft zijn we beter gaan voetballen. In de laatste twintig minuten werden sommige spelers te plaats in de rangschikking laat vermoeden." "De reeks verenigt beslist minder sterke teams, zegt voetballer Mare Cooreman. Ik was verrast door de lef waarmee Latem van stapel liep. Dadelijk pakte het uit met drie spitsen. Ik had het anders verwacht en had ge dacht dat we met een defen sief ingestelde opponent te maken zouden krijgen. We zijn op het laatst in paniek geraakt. Het was maar best dat we aan het slot tbewaren. anders hadden we misschien in extremis een punt verloren. Zoiets zou onvergeeflijk ge weest zijn maar dat is in voet bal allemaal mogelijk. Vol gende zondag in Wetteren zullen we ons vast op geen tekortkomingen mogen laten betrappen." (E.G.) enkele doelman bestand. Het zag er toen naar uit dat Den- dermonde op weg was naar nog veel meer doelpunten. Benny Lobijn bijvoorbeeld miste een kans zo hoog als een wolkenkrabber. Toen er dan uit strafschop een bezoe kende treffer op het bord kwam, kantelde de match. De Dendermondse oefen- meester Toon Pfaff toonde lies. Dat heeft ertoe geleid dat we op het laatst nog in de problemen kwamen. Dat het moeilijk ging zijn had ik hal velings verwacht. Heb je ge zien met wat een inzet en overgave de bezoekers strede- n? Voornamelijk in de mid denlinie hebben we slecht ge reageerd op het systeem van een slagvaardig Latem dat een betere indruk liet dan zijn C.S. VORST-SK SINT-NIKLAAS 1-5 Eindelijk heeft Sportkring nog eens op het niveau gevoet bald dat verwacht wordt. Op het veld van het Brusselse Vorst hebben de Klaasjes niet minder dan vijf potten kunnen maken. Reeds in de eerste minuut kenden de geeiblauwen sukses toen een zwaar afstandsschot van Vijlders door thuisdoei- man Daelemans niet onder kontrole kon worden gehou den. Deze droomstart gaf de spelers van trainer Smeets natuurlijk het nodige vertrouwen dat de laatste weken toch wat was aangetast. Toen Joris Cornet dan even voor het halfuur na een knappe beweging de stand kon verdub belen zaten de Waaslanders meteen goed voor een ruime uitzege. Temeer omdat de ploeg aanvallend versterkt was doordat M'Rabet van bij de aanvang mee opdraafde. Toch had een fout in de Klaasjcsdcfensie een dom doelpunt voor gevolg. Infante, de beste man bij de thuisploeg, legde kalm en beheerst de bal voorbij doelman De Macycr (1-2, 39'). In de 44e minuut, net voor de rust, besloot Peter Quintelicr dan voor Sint-Niklaas deze eerste helft met een derde treffer, door weer van op afstand doelman Daelemans in gebreke te vinden. Na de rust konden dc Klaasjes een rustig meesterschap aan de dag blijven leggen. Dit resulteerde weldra in nieuwe doelpunten. M'Rabet in dc 74e en Vijlders met een tweede doelpunt in de 84c minuut legden tenslotte deze nog ruime uitzege vast. Toch wel opmerkzaam dat Sint-Niklase Sportkring bij daglicht steeds produktiever blijkt dan bij kunstlicht in eigen stadion. Komt daar nu zaterdag met de komst van Poederlcc verandering in? LEBBEKE - AALTER 2-2 SK Lebbeke mag zich in feite gelukkig prijzen dat het in extremis nog een punt uit de branding heeft kunnen slepen. Ruim een uur was Eendracht Aalter de betere ploeg geweest op het Konkelgoed en dat overwicht resulteerde ook in een 0-2 voorsprong. Er viel toen nog hooguit een kwartier te spelen en niets wees erop dat SK Lebbeke in extremis nog zou kunnen gelijkstellen. SK ROESELARE 3 - JONG LEDE 4 De partij tussen Roeselare en Lede is een waar spekta kelstuk geworden. Beide ploegen gaven het beste van zichzelf om van dit competitietreffen een onvergetelijke wedstryd te maken. Eerst en vooral was het Lede dat uit het beste voetbal vaatje tapte terwijl het thuisspelende Roeselare in de tweede helft onstuitbaar was. Toch was de Leedse remonte na het uur, zo fel dat de overwinning verdiend mocht genoemd worden. De Leedse start te Roeselare punten diende te incasseren, was werkelijk overweldigend, wisten de gasten, onder im- De bal circuleerde vlot heen puls van de sterke Loopmans, en weer en de thuisploeg kon het tij te doen keren. Hij liep enkel maar achter het leer werkelijk rond als de orkest hollen, maar het niet raken, meester met goede muzikan- Lede werd in die openingsfase ten. Met treffers van Guido tevens beloond met een keu- Carlier, Rik Van Cauter en rig doelpunt van Rik Van Denis Loopmans himself Cauter. De zeer bedrijvige werd een vermetelde situatie Loopmans wist de bal in de omgebogen in een groot suc- voeten van Van Cauter te ces. Roeselare was totaal van schuiven die de laaguitvallen- de Couvreur mooi lobde. Le de kook. Dankzij deze over winning neemt Lede nu de De Konkclgoedploeg mag wel de verdienste opeisen dat het tot de laatste snik in haar kansen is blijven geloven en dat heeft uiteindelijk toch re sultaat opgeleverd. Eendracht Aalter etaleerde in het alge meen meer inhoud en dwong tijdens de eerste helft het meesterschap af dat wel in een paar doelkansen resul teerde maar niet in doelpun ten. De thuisploeg mocht zich gelukkig prijzen dat ze zonder kleerscheuren de rust kon be reiken. Na de hervatting vie len er doelpunten. Van Hove werd auteur van de openings treffer die tot stand kwam na een schermutseling voor de Lebbeekse kooi. Even later kon Lebbeke langs Garry De Kinder - ongetwijfeld de bes te akteur in het blauw-witte kamp - een vuist maken, maar toen met nog een kwar tier te spelen bezoeker Coene op een tegenstoot de Leb beekse defensie met sukses kon omzeilen, leek het erop dat het lot van de gastheren bezegeld was. "Onze spelers hebben ech ter de moed niet laten zakken en dat was een verheugende vaststelling", zegt klubleider Willy Meert. "Zelf geloofde ik echt niet meer in het onwaarschijnlijke maar een wedstrijd duurt nu éénmaal negentig minuten en in die periode blijft alles mo gelijk. Tien minuten voor tijd bediende Eddy De Malsche Jan Geens en die legde met sukses aan. Eendracht leek door dat doelpunt aangesla gen en daarvan hebben wc gebruik kunnen maken om het overwicht te behalen en in het slot langs Garry De Kin der gelijk te stellen. Het hoeft niet gezegd dat we uiterst tevreden zijn met die onverwachte gang van za ken. Vergeet niet dat we ge- handikapt van stapel liepen. Vorige vrijdag liep Bruno Van Bladel een kwetsuur op tijdens de training. Hij kon tegen Aalter onmogelijk aan treden. Het was duidelijk dat zijn ervaring in het team ont brak. Na elf speeldagen staan we zeker niet slecht gerang schikt. Hopen nu maar dat wc zondag in Olsene een graantje kunnen meepikken." (e.g.) de diende zijn blitz-offensicf tweede plaats in de klassering echter te bekopen in het ver- in. Enkel Stade Leuven gaat dere verloop van de eerste de Ledenaars vooraf, dit met speelhelft. Roeselare nam nu één enkel puntje. Zondag a.s. het roer over en vooral Ver- volgt het toptreffen tegen KV schelde kwam nu Vijt bela- Oostende De Kustjongcns gen. De afwerking bleef even- zijn meteen gewaarschuwd wel in gebreke. Lede kon Lede is van vele markten slechts eenmaal gevaarlijk thuis. zijn langs Lorré. Die besloot De scheidsrechter: Vande- nipt naast. De Ledenaars vennc. konden evenwel met een nip- De ploegen: te voorsprong de rust ingaan. Roeselare: Couvreur. Van Na de koffie was het Roesela- Poucke, Doussy, D'Haemers. re dat het best uit de start- Torrecle, Peel, Jonckheere, blokken kwam. De pas inge- Pinson, Hoebecck. Demeule- komen Dieltjens, zeker geen naere (46"' Dieltjcns), Ver- onbekende voor de Lede- schelde, naars, bediende Torreele die Jong Lede: verdiend gelijkstelde. En Roeselare ging lustig verder. Drie minuten later wist Diel tjens nu Hoebeeck in gunstige ter, Carlier (82' Van Troos) stelling te brengen. Ook hij De doelpunten: faalde niet en Roeselare nam meteen de leiding. Tegen de Vijt, Bogaert. Droessaert. Baten, De Win ne, Eeckhaudt, Lorré. Naudts, Loopmans. Van Cau- 12' Van Cauter 0-1, 47' Tor reele 1-1, 85' Hoebecck 2-1. thuisploeg was voorlopig geen 55' Verschelde 3-160' Carlier kruid opgewassen. Het duur- 3-2, 70'Van Cauter 3-3 e dc weer maar luttele minuten Loopmans 3-4. of dc thuisaanhang kon op- (G.l nieuw juichen. Nu was het de bedrijvige Verschelde die de Roeselare-voorsprong verdër uitbouwde. Lede leek nu wel uitgeteld maar herstelde zich enorm. Nadat men in geen tien minuten tijd drie doel-

De Voorpost | 1987 | | pagina 19