EERSTE PUNTJE VOOR VERREBROEK ZSÏÏXiïÏÏSZ WAAS KAMPIOENEN HADDEN HET NIET GEMAKKELIJK DAMESVOETBALVERBOND 22 - 20.11.1987 - De Voorpost gehaali Loke Uit: ic verzil Lokere knappe inzet. Is Vt nu eindelijk gcla Dat weten we wellic lenildc Clo Caclcnbcri arijke Bujl nlon; Ania itpakken. 9 uit in nieil VOETBAL In vierde provinciale I won leider White Boys deze speeldag de topper tegen de nummer twee uit de klassering, de suikerjongens van Moerbeke. Zo verstevigden de spelers van trainer Wies Van Damme gevoelig hun klassering en wordt KSK Klinge wellicht de felste tegenstander in het titeldebat. Klinge won zelfs probleemloos van Straatje Stekene en behoudt zo alle kansen. Hoogeinde valt voorlopig weg uit de kopgroep nadat het in een spannend duel het onderspit moest delven tegen Eksaarde in een doelpuntenrijke partij. Onderaan noteren we het eerste puntje voor Eendracht Verrebroek dat thuis tegen SK Lokeren verworven werd. Toch is er nog een ruime achterstand voor Verrebroek op de voorgangers uit Rupelmonde, die na een hoopgevende partij verleden week tegen Meerdonk deze speeldag toch de buit niet thuis konden houden en Wachtebeke met beide punten zag vertrekken. Sinaai en Meerdonk speelden een partij om liefst zo vlug mogelijk te vergeten. Zelfs het punt dat beide ploegen kregen na de wedstrijd was nog te veel. bert en Lieven Batens enkele Na de rust was het "spekta- OI. Rupelmonde 1 cm. te kort kwamen om de kei" al niet veel beter. Enkel Wachtebeke 3 gelijke stand op het bord te op stilstaande fazen zoals Na de schitterende verrich- prikken. Wachtebeke daaren- hoekschoppen en vrije trap- ting vorige week van Rupel- tegen had meer sukses. Al- pen konden enkele doelpo- monde op hel veld van Mee- thans wat de doelpogingen gingen ondernomen worden rdonk verwachtte iedereen betrof. In de 57ste minuut Zo onthouden we een rnpt dat Rupelmonde dan toch uit- werd de doorgebroken Lam- overgekopte kans in de 72e eindelijk voor eigen suppor- bnchts foutief gestopt door minuut van Pa nek Impens ----- Johan Pieters in het zestien- voor de thuisploeg na een ters de zege zou kunnen thuis- ÏMTSM 3»."Se-minuren later rou monde de betere partij op het maar hij botste op het talent "catch" met bezoeker Seghers zwaar veld. Toen kwamen de van Wim Brijs. De jonge zodat de moedigen die wél de thuisspelers echter op een on- maar klaarkijkende thuisdoe - tweede helft trotseerden toch oelukkipe manier od een 0-1 man stopte immers de penal- nog waar kregen voor hun Seïtïnd ™n Johan Pie- ty. Gesterkt door deze mee- geld... Dat scheidsrechter De ters een bal die voor doel valler trok de jeugdige ploeg Loose dit zelf amusant vond k"am verkeerd op de voel van Rupelmondedan ïeru| duid, aan dat de fluiten,er kreeg en met een, prachtige richting Wachtebeeks doel. zelfs geen kaarten bovenhaal- dat wei, deviatie eigen doel- Met slechts drie mannetjes de bij dit toemaatje^ Van man Wim Brijs kansloos het. achteraan en nadat de gelijk- voetbal was er echter al lang Na deze opdoffer voor het maker nog menigmaal in de jonge Rupehnondse team maak had geweest kreeg de kwamen de gasten uit Wach- thuisploeg dan in de 84e mi- tebeke dan toch in de wed- nuut het deksel op de neus. n?tiesMlmame"d?nPLkd°emobn- brichts werd opnieuw foutief donk op vetplaatsmg zeker Franke' H^'de^nd" Miner" M de Wachtebeekse spits én op- bok- want weer kwam de bal achteraf verklaarde. Van de portunist Lambrichts in op de penaltystip. Lambrichts reeds fel besproken oegher- srhietstelline te breneen door ,iel nu deze taak over aan schikking en veiwijdering van 7iin "fouriers" Dat èebeurde Pauwels die wél doelman sommige titularissen komt er din ook e n n de 32steminwt Brijs kon verslaan en zo uit- vooralsnog mets in huis. Wel brachtdeze kundieespitsde eindelijk de overdreven 1-3 was Dré Vereecken geelge- winstcijfers op het bord kon schorst en kon hij dus niet liet zien met welke bedoelin gen ze aan de aftrap versche nen was. In de 29e minuut kregen we een atoomschot van Gino Verschaffeit dat te gen het doelhout te pletter vloog en in de 35e minuut omspeelde Peter Glibert zo wat iedereen maar zette de bal tegen de paal. De goed meegevolgde Patrick De Rouck kon de terugspringen de bal ook al niet in het doel- vlak krijgen want op zijn beurt schoot hij in het zijnet. Moerbeke kon in deze pe riode niets anders doen dan erbij staan en ernaar kijken zoals het bekende liedje zegt. Zo kwamen de suikerjongens in deze eerste helft nog een laatste maal goed weg toen een poging van Gino Ver schaffeit van de lijn werd ge haald door speler-trainer Mare Bonte. Toch kon Moer beke. zonder echt één uitge sproken kans te hebben kun nen kreëeren, het rustsignaal van scheidsrechter Aenden- aanvang het bezoekende Straatje direkt in zijn greep. Zo kregen Jimmy Gijsels en Carl De Wilde al in de aan- vangsfaze direkt enkele mooie kansen maar Straatje doelman Van Poucke was tel kens bij de zaak. Na deze vroege aanvalsdrift van de thuisploe kwamen de gasten uit Stekene toch ook even op verkenning op de Klinge- helft. De Sutter kwam zelfs maar luttele centimeters te kort om een inzenden te ver lengen naar het doel van Erik Ferket, de Klinge-keeper. Naargelang de wedstrijd vor derde moest Straatje het ini tiatief terug aan de grensjon- gens laten. Dirk Van Vlier- berghe, die er van bij de af trap bij was, kon zo tweemaal zijn kans gaan maar evenveel malen was de bezoekende portier gevat uit zijn kooi ge komen zodat voorlopig de stand nog blank bleef in deze goede partij voetbal. Dat het zeker geen eenrich- tingsvoetbal was bewijst dat de laatste kans in deze eerste helft voor de bezoekers was. Franckaert was immers aan de haal gegaan maar zijn wat te overhaast schot belandde nipt naast de Klinge-kooi. Zo kwam een einde aan deze spetterende eerste helft hof halen zonder kleerscheu- waarbij iedereen met gelijke Deze kwamen er dan kansen naar de kleedkamers geen sprake meer, zodat bei de ploegen voor dit 90 minu ten durende modderballet toch nog elk één punt kregen. Al dient gezegd dat Meer- 0-2 op het Olympiabord. Rupelmonde. bevrijd van brengen, de onzekerheid, begon na dit tweede bezoekende doelpunt c n toch weer het initiatief te ne- WS Meerdonk men. Met knappe kombina- Een wedstrijd waarbij men ties en dito aanvallen werd nog één of meerdere nullen te Wachtebeke op eigen helft te- kort komt om dc einduitslag ruggeslagcn. De verdiende te bepalen. Volgens de thui- aansluitingstreffer liet niet strainer was dit werkelijk be- aantreden. Maar voor het overige waren Bulteel en co wel op de afspraak én gemoti veerd zoals de Meerdonkse trainer dat wilde. White Boys 3 E. Moerbeke 0 De Sint-Niklase thuisklub toch in de tweede periode, wat te verwachten was. In de 57e minuut kon Patrick De Rouck zijn rechtstreekse be lager uitschakelen en mooi voor doel zetten. De goed gevolgde Kurt Daelman nam in één tijd over en meteen was Fruytier verslagen voor de eerste maal. Moerbeke wilde wel maar kon niet tot enig samenspel komen. Zeker in de zone der waarheid liep al les mis bij de bezoekers. Bij White Boys daarentegen ging alles steeds vlotter en vlotter. Zelfs de maker van het doel punt Kurt Daelman werd ge wisseld voor een andere of fensieve kracht. "Said met de lange voornaam" kwam aan vallende de groenwitten ver sterken. En hoe. In de 78e minuut ging Peter Glibert nogmaals zijn lijntje af en gaf kon trekken. Straatje zette in het begin van de tweede helft het offensieve werk voort dat het net voor de rust ook al had laten bewonderen. Zo kwam de thuisaanhang goed weg toen De Sutter zijn aal- vlugge spits in het "straatje" stuurde en een goed uitgeko men Erik Ferket hield het Klingse doel ongeschonden. Nadat deze eerste storm loop van Stekene wat was weggeëbd kwamen de thui- saanvallers terug op het voor plan. In de 65e minuut moch ten de oranjehemden voor het eerst juichen. Een hoekschop getrapt door de kleine Jimmy Van Gijsel kwam op het hoofd van Paul Reyns die kei hard binnenknikte: 1-0. Straatje liet echter het hoofd niet hangen en begon een verwoede achtervolging. H. St.-Pauwels-St.-Gillis-W. De scheidsrechter moest de felle kemphanen geregeld mekaar halen (Iv) een mooie achterwaartse pas De Klingse achterlijn kweet lang op zich wachten. Enkele neden alle peil en de slechtste blijft in deze reeks dé titel- i..._ j,7,.„ ,.„„fi„i ,i;„ K>, nn nrn. luniHHant hii uitctP.k Nu minuten later, in de 43ste mi- partij voetbal die hij op pro- nuut, kregen we een thuisaan- vinciaal vlak gezien had. val die zeker tot één van de Ruim 150 inworpen waren er beste akties van de wedstrijd nodig om het spell steeds behoorde. Bert je Canfeyn maar te laten hervatten nadat kreeg op rechts het leder toe- de bal ordeloos buiten werd gespeeld nog op de eigen getrapt met hoge en verre speelhelft, een lange maar schoten die nergens aankwa- precieze voorzet bereikte Lie- men. In de eerste helft dan ven Batens op links en Lieven toch zowaar een kans voor kon op zijn beurt terug naar Sinaai toen Patrick Van rechts doorstoten nadat hij Acker het hoofd kon bereiken probleemloos zijn mannetje van Johan De Rop die krach had uitgeschakeld. De voor- tig naar doel kopte maar de zet van Lieven Batens werd Meerdonkse portier De Vlee- dan in één tijd overgenomen schouwer was bij de zaak en door Franky Van Hese die zweefde de bal uit zijn doel- suksesrijk deze aanval afrond- vlak. Aan dit karig kansje de: 1-2. Na de pauze startte moest het opgekomen publiek Rupelmonde dan weer het zich dan maar optrekken aan snelst,.gesterkt door dit suk- het rustsignaal. Geen wonder ses. Doch het leder rolde wer- dat velen na dc herneming kelijk niet voor dc thuisploeg, besloten voor de veel warme- Dat werd bewaarheid toen re én drogere kantine te kie- achtereenvolgens Erwin Van zen in plaats van voor het Camp, Peter Buytaert, Fou- zware en natte speelveld. kandidaat bij uitstek. Nu werd komaf gemaakt met het tweede gerangschikte Moer beke. Zonder de verleden week werkelijk van het terre in geschopte Ronnv Bruys- sinck en zonder Jaak Smet en Guy Verbeke die eveneens gekwetst langs de lijn moeten blijven begon White Boys toch het sterkst aan deze par tij. Reeds in de derde mei- nuut kwamen de Suikerboys knap weg toen Dirk Rooms een gemeten voorzet op het hoofd van Peter Gilbert kon schilderen. Doch de bezoe kende portier Jan Fruytier haalde de moeilijke bal uit zijn doelvlak. Moerbeke kwam na deze eerste waar schuwing dan tcch in de match maar veel verder dan enkele kansen voor Clayé kwamen de bezoekers niet. De thuisploeg daarentegen naar Said die niet aarzelde en met een gestrekt maar juist schot de 2-0 op het bord bracht. Vooral de Moerbeekse ach terlijn, De Schepper» Bonte, D'Hanis en Verschraegen had zich echter perfekt van haar taak en vooral Jean-Paul De Kimpe was de grote organisa tor achteraan. Naarmate Straatje meer en meer risiko's begon te nemen begonnen er ook gaten te vallen in de an- het in deze periode heel moei- ^ers g0e(j georganiseerde af- lijk omdat het middenveld de weer jn de 83e minuut ge- bal te weinig in eigen rangen kon houden. Zo kwamen de thuisspelers naar het einde toe toch nog op een ruime 3-0 voorsprong toen bij een iden tieke aanval als het tweede beurde het onvermijdelijke. Carl De Wilde, altijd op vin kenslag, was zijn rechtstreek se belagers te vlug af en kon ongehinderd na een knappe solo de 2-0 eindstand op het doelpunt terug Peter Glibert brengen. Een wedstrijd en Said de hoofdrol opeisten. spijtig genoeg door één Naar de slotfaze toe kwam van bejde partijen moest ver- Moerbeke dan nog dicht bij joren worden. Straatje ver- de eerreddende treffer langs diende zeker een punt maar Saman maar een attente doelpunten bleven achter- Geert Rooms kwam als dediger goed terug om dit te verhinderen. Zo won White Boys deze topper die het nu veilig bovenaan de rangtabel brengt. KSK Klinge Str. Stekene Het met windvoordeel ge- wege. Hoogeinde 3 Eksaarde 4 Spektakulaire wedstrijd in Sint-Gillis-Waas waar het plaatselijke Hoogeinde het moest opnemen tegen Eksaarde dat in deze kompe titie toch al duidelijk enkele starte Klinge had van bij de steekjes had laten vallen en DAMESVOETBAL daardoor ver afgezakt was in de rangtabel. Hoogeinde ver trok razendsnel en drukte Eksaarde op de eigen helft. Doch de verworven kansen geraakten vooralsnog niet in het doel. Zo misten Bruno Verschaffeit en Jan Bombeke van dichtbij de openingstref fer voor de rood-zwarten. Bij de bezoekers werd het dan het dagje van Chris De Cock. Deze aalvlugge counterspe cialist lag voortdurend op de loer en mét sukses zoals dui delijk zal worden. Zo kon De Cock in de 2de minuut al een eerste maal suksesrijk zijn stempel op de wedstrijd druk ken toen hij een knappe solo besloot tegen de Hoogeindse touwen. Een betere start kon den de toeschouwers zich wel licht niet indenken. Ondanks de ware modderpoel bleven de kansen toch elkaar opvol gen. De bezoekers waren ech ter nauwkeuriger in het be sluiten dan de thuisspelers Zo kon opportunist Chris De Cock voor een tweede maal uitbreken rond de 30e minuut en weer met sukses zijn po ging besluiten. Zo stonden de gasten meteen op een mooie uitgangspositie. Pech voor trainer Claerhout was wel dat Jackie Schelfout in de 40c minuut gekwetst werd aan de heup en in de tweede helft diende vervangen te worden. Even voor dit feit waren de thuisspelers er dan toch in geslaagd om de aansluitings treffer te scoren langs Jan Bombeke die al enkele keren dichtbij een eerste kans was geweest Na de kampwissel al direkt een nieuw doelpunt in deze aantrekkelijke match. Chris De Cock scoorde een derde treffer voor zijn ploeg die meteen gelanceerd was om deze voorsprong niet meer uit handen te geven: 1-3 49e minuut. Toch liep het nog bijna ver keerd af voor dc Eksaardse bezoekers want via een straf schop kon Hoogeinde even na een uur spel terug de aanslui tingstreffer scoren langs Pa trick Maes: 2-3 62e minuut. Eksaarde, dat rustig bleef in deze fase van de wedstrijd, behield het overwicht en toen ook Geert Ninnnegeert zich begon door te zetten was de rekening vlug gepresenteerd. Geert stuurde Chris De Cock voor de zoveelste maal weg in de diepte en voor de vierde maal op rij scoorde deze ge lukkige spits een doelpunt voor zijn ploeg: 2-4. Rudi Verstrepen, de thuisportier. zal zich deze spits nog lang herinneren. In de slotminuut kon Hoog einde dan via Bruno Vcr- schaffelt nog een 3-4 bewerk stelligen maar dan was de par tij al beslist in het voordeel van Eksaarde. E. Verrebroek 1 SK Lokeren 1 Eendracht Verrebroek speelde wellicht zijn beste partij van het seizoen. Tegen SK Lokeren kon dc rode lan taarn een eerste puntjé pak ken. Verrebroek vertrok als beste ploeg in deze partij. Met heclwat goede vorzetten werd de Lokcrse defensie dik wijls overhoop gespeeld. Zo moest de thuisploeg in de 28e minuut al een strafschop ge kregen hebben toen Mare Clarijsse onderuit werd ge haald in de zone der waar heid. Een kopbal van Verschuren in dc 32e minuut moest van de lijn worden door bezoeker de Voorde. Verrebroek maar door gelukkig voor Lokeren stond er een doelman Baetens tussen palen zodat zonder ten de rust kon worden. Na de pauze kwamen Lokerse spelers dan toch in de wedstrijd. Na vijf ten stond het 0-1 voor ren. Ivan Thierens thuisploeg had Guido Bruyn onderuit gehaald. Bruyn zelf aarzelde niet deze geboden kans te veren en schoot SK tegen het spclbeeld in voorsprong: 0-1. Gelukkig voor kon het enkele minuten de gelijkmaker netten trick Thierens was de rcchtei rcc flank afgelopen en kon voorzetten naar Danny Maeyer die onhoudbaar bij doelman Baetens Nadien kreeg de nog ettelijke kansen lan trick en Kurt Thierens eerste overwinning te optekenen maar beide gen hadden geen sukses. de omhaal van Danny Mayer in de 85e minuut diende meer maar bleef het bij dit gelijke dat maar een puntje voor de rebroek nu ceerd? Dat weten we volgende weck wannec ploeg van sekretaris Van Ie op bezoek gaat bij dc Everacrtdie FC Eksa onder zijn hoede heeft. Marc Stevelinc I V EERSTE NATIONALE KAMILLEKES AALST - BRUSSEL D'71 1-3 Doelpunten voor Wijnveld: Mertens 4, De Clercq 3, Coe- ne 3, Wouters 1. Voor Lutter- zele: Saerens en Dumong. De wedstrijden van vorige week zijn niet doorgestuurd. Ziehier dan de uitslagen van deze wedstrijden: Rupelmon- de-Opstal 8-5; Temse-Bor- nem 0-2; Wijnveld-Meerdonk 5-0; Lutterzelc-Meldcrt 0-1; Sierra Zoggc-Grembergen 3- 0. (j.V.L.) Tegen kampioen en beker houder Brussel D'71 speelden de Kamillckcs eens te meer behoorlijk voetbal en tijdens de eerste helft hadden de Brusselse meisjes het soms moeilijk. Na elf minuten kwam de thuisploeg zelfs op voor sprong toen Paula Bisback met een gemeten dieptepass Annick Van Laethem de ruimte inzond en deze met een prachtige lobbal de uitge lopen doelvrouw Danny Ot- toy te grazen nam. De vreugde om die Aalster- se treffer was groot doch van korte duur, want nauwelijks vijf minuten later hingen dc bordjes gelijk toen Nadia Dermui met een ver schot haar kans waagde en Brenda Van den Eeckhout achteruit- PRE-MINIEMEN VOETBAL- TORNOOI BIJ SK BERLARE Berlare - Schellebelle 0-4 Overmere - Kalken 1-0 3de en 4de plaats: Berlare - Kalken 3-0 Finale: Overmere - Schellebelle 1-3. Ter gelegenheid van het Sint- Maartensfeest houdt SK Ber lare jaarlijks een tornooi voor pre-miniemen. We kregen er volgende uitslagen: Schiftingen: vallend de kracht niet meer kon opbrengen om de bal weg te boksen en hem tussen haar wanhopig gestrekte armen te gen dc netten zag belanden. De oranjen bleven verder goed voetballen tegen een kolleklief homogener Brus sel. Die betere samenhang bij de groen-witten leidde na ruim een halfuur tot een 1-2 voorsprong, toen Carine Maus met een rake kopstoot de bal voorbij Brenda Van den Eeckhout katapulteerdc. Brussel bleef goed kombine- ren en een minuut voor de pauze moest Brenda een nieuw doelpunt verhinderen na hoekschop. Ook na de herneming ble ven de bezoeksters de match domineren zonder evenwel enig gevaar te kunnen schep pen voor het Aalstcrsc doel. Aan de 27e minuut moest de lokale keeper een prachtsave uithalen om een derde doel punt te verhinderen. Toen de Kumillekes even later gevaarlijk kwamen op zetten, bracht mevrouw Bal- dewijns hun aanval tot staan wegens... onvrijwillig hand- spel. De kans op dc gelijkma ker was meteen verkeken en twee minuten voor het eind signaal legde per met een ver 1-3 eindcijfers vast. En op de valreep Van den Eeckhout redding brengen bij de Brusselse aanval in een al al aantrekkelijke bal, waarin dc het niet gemakkelijk om de hekkensluiter op stand te houden. Kamillckcs: Brenda den Eeckhout; Lutgart ne, Paula Bisback. Hclga der Donckt en Rcnildc pen; Hilde Van Ann Eloot. Marijke en Pascaie Flamion: Van Laethem en Sandra der Linden. Wisselspeelsters: Adam, Nathalie Van St bergen en Kathy De Bruj Cyrif.i. Temmer Na de forse produktii krimping in het begin vai jaren tachtig wordt 1987 licht het vierde de jaar waarin de steenbakkerijen met groeiend zullen kunnen herstel mondde investeringen. Damesvoetbal. De Trucker Ladies (Iv) Uitgestelde match: Wijnveld Lutterzele kompetitie- 11 2 Wijnveld ging er een een- richtings van maken. Dit doordat de tegenstrevers zich gingen ingraven voor doel. Maar dat bracht evenwel niet veel aarde aan de dijk. Want niet minder dan 5 keer moest de bezoekende doelwachtster zich omdraaien. Na de rust tapten de bezoeksters uit een ander vaatje, zodat er meer evenwicht in het spel kwam. De bezoekers hadden dan toch de eer 2 doelpunten te scoren tegen leider Wijnveld en is daarmee de enige ploeg die wist tegen te scoren. Meerdonk 1 Lutterzele 0 Lutterzele was gedurende de ganse wedstrijd altijd de beste ploeg. Maar toch wist Lutterzele uiteindelijk zijn vele kansen niet te benutten. Meerdonk had aan één foutje in de bezoekende verdediging genoeg om de overwinning te vieren. Het doelpunt werd ge scoord door Peggy Lampers. Rupelmonde 5 Opstal 2 De thuisploeg, gestart met windvoordeel, had aan de rust reeds een veilige voorsprong van 4-0 cijfers opgebouwd. In de tweede helft kwam Opstal nog wel enkele keren gevaar lijk opzetten. Maar toch wist de thuisverdediging de zege veilig te stellen. Doelpunten voor Rupelmonde: Van Cleemput 2, Polfliet 2. Bra- cke 1. Voor Opstal: Landuyt en Heyvaert. Meldert 10 Temse 0 Vijf doelpunten voor de rust, en evenveel na de rust drukten het overwicht uit van de thuisploeg tegen bezoekers die met een zeer jeugdige ploeg kwamen opdagen. Doelpunten: Wambacq 4, Pessemier 3, Crabbe 2. Melo 1. Wijnveld 8 Sierra Zogge 0 Damesvoetbal. De dames van De thuisploeg, nochtans niet met zijn sterkste opstel ling, kon reeds aan de koffie gaan met een 5-0 voorsprong. Red Star Haasdonk (Iv) Dit tegen bezoekers die zich uiterst sportief verdedigden. Na de rust liet Wijnveld wat stoom af, zodat het spel iets meer evenwichtig werd.

De Voorpost | 1987 | | pagina 22