fr. RUDY CARS REEDS DRIE PUNTEN LOS! iTLANTIC TE ZWAAR GEKLOPT Snuffelaartje pakt eerste punten Van Damme naar achtste finale in NOMB-beker ZVC TEMSTAR UIT DE BELGISCHE BEKER MINIVOETBAL In de hoogste afdeling heeft Rudy Cars de moeilijke wedstrijd tegen Caxtus tot een goede einde gebracht. Het telt nu drie punten voorsprong op Blauwe Duivels en Sportivo, die in de absolute topper elkaar geen duimbreed toegaven: 2-2. In hun gezelschap vinden we ook Huize Goossens, dat geen problemen had met Filosoof, de enige ploeg die er vorig jaar in slaagde H. Goossens de nederlaag toe te dienen. Sportieve revanche dus. In de middengroep vinden we veel ploegen bij elkaar. Okapi mag fier pronken met een 8 op 10, na vijf speeldagen bengelde het nog puntenloos onderaan. Lada de leu blijft verder naar beneden gaan, nu verloor het met 10-1 van All Sport! Young Boys en Sporthuis lijken nu reeds vrede te nemen met de laatste twee plaatsen, wat hen volgend jaar in tweede zal doen verschijnen. Ze hebben reeds vier punten achterstand op Kastelein, vijf op Verz. Pien. In de tweede afdeling verloor Chiro YVieze I met duidelijke 5-0 van Minisparta. Daardoor komt Regentboys, dat met 3-16 won van een gehandicapt Mouton, alleen aan de leiding. Op één punt volgen Tuitvrienden en Chiro Wieze II. Onderaan veranderd niets na de nederlagen van Oka KSA. Club 83, J.Z. Club en St Arnout. De Voorpost - 20.11.19. MINIVOETBAL DENDERMONDE J.Z. Club Tuitvrienden De Hammenaars blijven door WEDSTRIJD VAN DE WEEK laxtus ludy Cars -j deze overwinning in de run 'oor aanvang van de wedstrijd werd gezegd dat Rudy ning voor de fel begeerde ti- .ars het tegen Caxtus niet zo gemakkelijk zou hebben, tel. Nochtans zag het er niet In op de derde periode na, toen stak Rudy Cars met 8oed uit> halverwege de derde op en schouder boven z'n tegenstander uit, zagen de Periode- T°en klom J.z. Club alrijk opgekomen toeschouwers een gelijk opgaande °P 4"2' en Tuitvrienden leek gfctrijd. Maar de leider had aan de derde periode gk™T ï'uë Vech" oldoende om Caxtus definitief schaakmat te zetten. roeI ete°n Sn bh dë a de eerste periode wezen de bordjes 1-1 aan. Frans Grembergenaars ranSois, de uitblinker bij Caxtus, en Raoul De Cock Met doelpunten vanVernim- :oorden de doelpunten. Ook in de tweede periode, men en De Donder was Tuit an deze uiterst sportieve wedstrijd, gaven beide clubs we' °P 0-2 geklommen maar kaar geen vinger toe. Francois terug voor Caxtus, Tas D.e Bondt en tweemaal De Dor Rudy Cars, bepaalden de ruststand op 2-2. Ridder deden bij de rust de i de derde periode toonde Rudy Cars zich een waardig ^rreH°J|erhellen in het andere ider, via De Man en Van Langenhove, die elk twee in de derde Deriode scoorde :er scoorden bouwde het een onoverkomelijke kloof. Wuytack dan het vierde J.z. rangois slaagde er wel in een derde keer te scoren, Club-doelpunt, maar daarna leverde het niet op. nam Tuitvrienden de wed- 10 ijdens de laatste periode liet Rudy Cars de teugels strÜd resoluut in handen. In 9 eer wat losser, de Oudegemse club kon daarvan een mum van tiJd zouden 8 rofiteren om via... Frangois aan een vierde treffer te Smet en Baeten' deze laatste l naken. En zo de nederlaag nog binnen de perken keHcr' ,ot sc°re" ko,"ïin' l luden. Toch een knap verweer van Caxtus. dat nu wel Sugdlën^Qu™ was 3 et meer moet rekenen op een plaats bij de eerste vijf. uitgeteld, via De Donder ie plaatsen lijken voorbestemd aan Rudy Cars, Huize Baeten en Vernimmen kon U oossens. Blauwe Duivels, Sportivo en Botterboys. Al Tuitvrienden nog voor een U de volgorde daarvan nog niet te bepalen. ruimere zege zorgen. Maar 9udy Cars was wel gelukkig na deze zege, zeker toen te8en Regentboys, binnen 11 hoorde dat Sportivo en BI. Duivels gelijk speelden veertien da8en> zal het beter gi zodoende op drie punten worden teruggeslagen, ff3'Ihzon'et" I udy Cars is titelkandidaat nummer één. Gerrh De iixtus: Van Damme Dirk, Saerens Danny, Frangois De Ridder Wim. Wuytack •uy en Fians, Roelandt Brian, Van Rillaer Frank, De Arthur, De Bondt Dirk. [tselier Luc en Baetens Jan. Tuitvrienden: Permentier idy Cars: De Bruyn Patrick, Tas Theo, Sanders Dirk' De Donder Frankie, nie. De Man Pascal, De Cock Raoul, Van Langenho- Smct. Marc> Baeten Guido, Herman. Vernimmen Dirk, De Crae- cker Benny, Dennis Filip, Smetrijns Guido. Mouton 3 Regentboys 16 Door deze overwinning tegen Mouton, dat na het uitvallen van Lecocq reeds vroeg kans loos was, komt Regentboys alleen aan de leiding. De aan wervingen van Kindermans en Jacobs blijken dus succes vol te zijn geweest. In de eerste periode geraakte Regentboys slechts aan één doelpunt, het werd gescoord door topschutter Danny De Sutter. Lecocq viel dan uit, minstens drie weken zal Alain van het terrein moeten blij ven, en Regentboys kon plots scoren aan de lopende band. In de tweede periode onder schepte Jacobs een te korte terugspeelbal om die hard voorbij doelman Mouton te schieten. Zelfde Jacogs zou evenlater de bal recupereren öp de eigen speelhelft en doelman Mouton ver uit z'n doel zien staan. Met een ge plaatste bal scoorde hij mis schien het doelpunt van het seizoen. Nog in de tweede periode zou Gerreat, na sa menspel met De Saeger, voor een vierde doelpunt zorgen. In de derde periode spurtte Regentboys vlug door naar 0- 9, doelpunten van De Sutter, Mertens en Jacobs, ieder twee keer. Doelverdediger Mouton zou dan met een mooi schot tegenscoren. Even later zou ook Van Boterdael z'n doel punt lukken. In de laatste periode liet De Sutter nog zes doelpunten achter z'n naam optekenen, al hebben Mertens, D'Hondt en Jacobs daar een groot aandeel Mouton: Van Boterdael Jan, Mouton Luc en Dirk, Lecocq Alain en De Commer Wouter. Regentboys: Mertens Steven. De Sutter Dany, Gerregat Jean-Pierre, De Backer Frans, D'Honete'ChrisD- 'Hondt Chris, Jacobs Rudy en De Saeger Chris. Zeelse kernkompetitie: De mannen van Ford Neyt (bvw) Zeelse kernkompetitie. De ploeg van De Balans (bvw) jeugdbeweging uit St. Gillis, ditmaal tegen Nottingham, dat nochtans niet volledig aan de wedstrijd kon beginnen. In de openingsperiode viel slechts één doelpunt, het kwam van de voet van De Baerdemaker, de gevaarlijk ste schutter bij Nottingham. Het doelpunt voorsprong bleef behouden in de tweede periode, Vande Putte scoorde wel voor St. Arnout maar De Wilde deed hetzelfde aan de overzijde: 2-1 bij de rust. Nottingham maakte het ver schil in de derde periode met doelpunten van De Baerde maker (2) en De Wilde. Een tegendoelpunt van VanRanst veranderde niets aan de si tuatie In de laatste periode kwam St. Arnout twee ieer tot sco ren, via De Wolf en Vande PUtte. Aan de overzijde trof De Baerdemaker ook nog eens raak zodat de zege van Nottingham, de derde dit sei zoen, niet meer in gevaar kwam tijdens het slotoffensief van St. Arnout. Nottingham; De Grauwe Martin, Coppy Rudy, De Wil de Johan, Goossens Drik, De Baerdemaker Geert. St. Arnout: Van Nuffel Kris, Vanden Steen Gert, Vande Putte Paul, De Smedt Peter, Van Ranst Jo, Michem Mare, De Wolf Kris en Merckx Jan. Rond Punt Mikeno Nottingham 6 St. Arnout 4 Nieuwe nederlaag voor de 9 5 Rond Punt blijft na deze over winning tegen Mikeno. dat acht dagen eerder Chiro Wie- ze II van de leiding had gesto ten. mee in de strijd voor de titel. Bij rusten keek het ech ter tegen een 2-4 achterstand aan, iedereen hier aanwezig dacht dat Mikeno voor een nieuwe stunt zou zorgen. In het tweede gedeelte van de wedstrijd zetten Van Damme en maats de situatie recht. Na dertien minuten stonden beide ploegen nog naast el kaar: 2-2. Van Ranst en Van Damme voor Rond Punt, Martens en Van Cossel voor Mikeno, tekenden voor de doelpunten. In de tweede periode deden Michiels en nogmaals Mar tens de netten trillen, de ploeg uit Schoonaarde leidde met 2-4. In de derde periode dan vond Van Damme tweemaal de weg naar de netten. Als ook Van Cauwenberg de Mikeno- doelman te grazen neemt, gaat Rond Punt met voor sprong de laatste periode in. Mikeno kon in die laatste pe riode nog éénmaal scoren via Michiels, het leverde z'n ploeg niets op want met doel punten van Peter Van Ranst (2), Van Iersel en Danny Van Ranst zorgde Rond Punt nog voor een afgetekende over winning. Rond Punt: Van Ranst Emiel, Peter en Dany, Van Cauwen berg Dirk, Van Damme Pa trick, Kerremans Florent, Matthijs Marc en Van Iersel Jimmy. Mikeno: Michiels Guy en Re- naat. Martens Frankie, Van Cossel Filip, Van Malderen Guy, Claessens Gert en Vlae- minck Jozef, Zwijgerke over Verz. Pien in de rangschikking. De eerste periode werd afge sloten met 1-2. Geerts Wim voor Verz. Pien, Haegeman en Van Herreweghe voor 't Zwijgerke, scoorden. De Grembergenaars behielden dat doelpunt voorsprong ge durende de ganse wedstrijd. In de tweede periode scoor den beide ploegen twee keer. Wim Geerts twee keer voor Verz. Pien, De Ridder en doelverdediger Scholliers, uit strafcorner, elk één keer voor 't Zwijgerke. Verz. Pien geraakte in de der de periode wel naast z'n tegenstander, doelpunt van Chris Geerts, broer van Wim, maar even later zou Matthijs 't Zwijgerke weer op voor sprong brengen. In de laatste periode scoorde die zelfde Matthijs nog een doelpunt zodat een tweede doelpunt van Chris Geerts, het vijfde van de familie al, de score wel deed veranderen, doch niet de verdeling van de punten. Verz. Pien: Geerts Wim en Chris, De Smedt Dany, Geert Patrick, Cool Etienne, Van Nuffel Johan, Vereertbrug- gen Marc en Van Hauwe Dany. 't Zwijgerke; Van Mele AI- fons, D'Hooghe Kamiel, Haegeman Peter, Matthijs Stefaan, De Ridder Karei, Moons Kurt, Scholliers Marc en Van Herreweghen Jan. Verz. Pien 5 't Zwijgerke 6 Nipte overwinning van de Grembergse ploeg tegen Verz. Pien. Daardoor wint 't LIEFHEBBERSVOETBAL 1 10 8 12 LIEFHEBBERSVOETBALTORNOOI VAN STEKENE topper van deze heenron- is op een zeer verrassende overwinning voor FC Ca- uitgedraaid. En... dat zijn n forfaitcijfers! Maar - cn zal iedereen die de wed- jd zag grif toegeven - deze dag is zeker niet de weer- j igeling van de krachtsver- 5 9 idingen en is evenmin een 1 2 te weergave van het ver- p van deze topper. Een per die in feite nooit een le topper is geworden, it behoudens voor de hte» supporters was er lit de sfeer en/of spanning de grote dagen. Cado im - tegen het spelbeeld snel op voorsprong en intic dreigde wel lange doch kon zelden voor idoelgevaar zorgen. Wan- tde Klein-Sinaaiënaars dai voor de rust op 0-2 kwa- stond de puntenverde- reeds zo goed als vast. korte stormloop na rust Atlantic werd bruusk af- oken met een derde Ca- Jelpunt en meteen was 'dstrijd gespeeld, deze bijzonder zware laag zakt Atlantic naar erde plaats, terwijl Cado steeds zonder een ver- nt - zelfs met een wed- minder de leiding her- Insiders verwachten ëado deza koppositie meer zal afgeven al jlict spreekwoord van die len z'n vel nog steeds van king. I deze «gebeurtenissen jfe top» vallen de andere J overwinningen - res- pcvelijk nederlagen - op losdorp tegen Rima, van |r op Schuttershof en pmelijk van Sporthal te- fagebonden, |dcrdc vaststelling is het pd zwak presteren van Tide KWB-pIoegen die maar verder en dieper voorlopige klassering iken. Zowel KWB Ste- als KWB Hellestraat «n een gelijkspel toe te Jegen een tegenstrever «normaal moeten aan- Gouden Leeuw echter evenveel keer fWB Stekene terwijl Hellestraat maar niet oren kwam tegen Sint- ks. Door dit winstpunt Gouden Leeuw Schut- ,f eenzaam op de laatste plaats achter. Ongelooflijk scoreverloop Op een op bepaalde plaatsen te drassig terrein toonde At lantic zich in de beginfase de kombatiefste ploeg, doch de doelkansen werden niet ver zilverd. Bijna was een terug speelbal van Rudy De Clercq goed voor de openingstreffer, doch Michel Boone miste de ze onverwachte kans hem voorgeschoteld door Alain Baluwé, Op de 13c minuut - het was de voorbode voor een zwarte reeks voor Atlan tic - gaf bezoeker van Over loop een vrijschop in de loop van Erwin De Clercq die knoerhard over de muur in het doel schoot: 0-1. Even leek het of de match zou «openbarsten», doch het bleef bij enkele hardere ingrepen en te late slidings. Beide ploe gen hielden zich een beetje gedeisd. Wellicht omdat ze bang van elkaar waren. Na het halfuur dan toch een open doelkans voor Atlantic, doch op aangeven van Kris de Rud der knalde Boone hoog over. In plaats van 1-1 werd het even later 0-2 wanneer Hugo Van Overloop - die zou uit groeien tot de man van de wedstrijd - een vrije trap voor het Atlanticdoel slinger de. de hele thuisverdediging ging zwaar in de fout en Er- win De Clercq kon ongehin derd inkoppen. We voorspel den toen dat de match reeds gespeeld was en we kregen gelijk. Na een tiental minuten Atlantic-druk onmiddellijk na de rust - Boone kopte eens juist naast en de bezoekende keeper redde eens gepast - werd het 0-3 uit een snelle tegenstoot: een «grote» pass van Erwin De Clercq en Hugo Van Overloop liep iedereen voorbij en scoorde uit een schuine hoek. Afgelopen, gedaan. De paar- sen lieten toen de armen han gen en Cado domineerde rus tig het verdere verloop van de match. Steenhuyze rakette eens rakelings over en met nog ruim 20 minuten te spelen maakte Van Overloop Atlan tic helemaal af: 0-4. De on rechtvaardigheid nam nog grotere afmetingen aan wan neer Erwin De Clercq «ge pakt» werd door P, Merckx en Erwin zelf de penaltv om zette. Naar het einde toe zoch Atlantic naar een meer dan verdiend eerreddend doel punt, doch Michel Boone - de enige thuisspeler die voor gevaar kon zorgen doch te weinig «gevoed» werd van uit het middenveld - zag nog een schot gestopt door de thuiskeeper. KWB-devaluatie KWB Stekene liet tegen Gou den Leeuw - dat het vooral van z'n inzet en «kort opzit ten» moet hebben - een 0-2 voorsprong teloorgaan. On gelooflijk maar waar. De thuisploeg zette het matchbegin naar z'n hand, doch kon weinig doelkansen afdwingen. Na het kwartier kopte Luc Bogaert eens over, maar even later maakte Eddy Van Goethem er in de re bound 0-1 van. Even na het halfuur schotelde Firmin Dc Saegher het tweede doelpunt voor aan dezelfde Van Goe them: 0-2. Het kon (bijna) niet meer stuk cn KWB ging door op z'n elan. Verdere doelpunten ble ven evenwel uit. Even voor rust miste Van Goethem nog een reuzekans. Na de pauze kwam Gouden Leeuw beter in de match, doch KWB bleef veruit de gevaarlijkste ploeg met kan sen voor (alweer) Van Goe them en Jan Van der Heyden, Na het uur «trok» Karei Van Hoey 1-2 op het bord en dc thuisploeg ging zowaar gelo ven dat het kon. Met nog 10 minuten te gaan kopte Luc Bogaert een vrije trap van Geert De Block in de winkel haak en de 2-2 eindstand was bereikt, want thuisdoelman Wittock redde nog enkele kansen van een terug, maar te laat. wakker geworden KWB Stekene. Het verging de Hellestraatse KWB al niet veel beter. Doorlopend waren de thuis- spclers in het offensief, doch veel echte doelkansen vielen er niet te noteren. De schoten van onder meer Van der Lin den en Mariens kenden geen sukses cn Jo Van den Bussche was blijkbaar niet in z'n dag je. Hij slaagde er in om een 3- tal mooie doelkansen de nek om te wringen en zelfs op 2 meter van het bezoekende doel zag hij nog kans om over te schieten. Sint-Andries daarentegen moest het heb ben van enkele snelle en ge vaarlijke tegenstoten. Uit een van die tegenstoten puurde Luc Bosman bijna de volle winst op 'n kwartier voor 't einde.: hij lobde dc uitgeko men KWB-keeper die even wel in een uiterste refleks het Ieder kon overduwen. Daarna werden de bezoekers op een hoopje gespeeld doch het KWB-offensief bracht geen aarde aan de dijk: de afwer king flaterde en keeper Theo Uytendaele tekende voor en kele prachtige reddingen, zo dat de dubbelblanke stand overeind bleef. Veel goals Resten dan nog de wedstrij den waarin bijzonder veel werd gescoord door een van de ploegen. Zoals gewoonte kregen we ook nu van Bos- dorp niet het minste nieuws. Het wit-zwarte elftal is zonder twijfel een sympathieke ploeg, doch van public rela tions hebben ze blijkbaar geen kaas gegeten. Sporthal won met verrassende cijfers van een gehandikapte Vagebondenploeg. De thuis ploeg kwam snel op voor sprong via Floris Engels (5C minuut), doch een kwartiertje later zorgde Karei De Sae gher met een own-goal voor gelijke stand. Niets liet toen de zware 5-1 eindstand ver moeden. Net voor de rust maakte Engels er 2-1 van cn de wedstrijd kreeg even na rust z'n beslissende wending waneer de mee opgerukte Ed dy Janssens er 3-1 van maak te. Dirk Lemmens zorgde met nog twee doelpunten voor de eindstand. Tegen Schuttershof hielden de gecl-blauwen van SK An ker nog eens schietoefening, al zag het er rond het halfuur niet zo rooskleurig uit voor de bezoekers. Inderdaad, nadat Hugo Van- derhallen en Aland de Vos voor 0-2 hadden gezorgd na 10 minuten bracht Gunther Adam de thuisploeg Schut tershof terug in de match: 1-2. Via Luc De Saegher liep An ker even voor rust verder uit tot 1-3. Na de rust kwam dc riante overwinning van Anker niet meer in het gedrang en Bennie De Clercq en Marcel Vergauwen zorgden elk met nog twee doelpunten voor de 1-7 eindzege. Voor volgende week zijn wei nig uitslagen met «ongeveer zekerheid» te voorspellen. Zowel Rima tegen KWB Hel lestraat, Anker tegen Bos- dorp als Sint-Andries tegen Sporthal zijn dubbeltjes op hun kant. KWB Stekene is een ploeg die het Atlantic reeds eerder moeilijk maakte en die de kampioenen vorig jaar zelfs klopte. Vagebonden zal waarschijnlijk winnen van Gouden Leeuw terwijl de overwinning van Cado tegen Schuttershof nu reeds vast staat. Al blijft dat van die beer en z'n vel ook hier van toepassing. Uitslagen Bosdorp - Rima 5-0 Schuttershof - Anker 1-7 Atlantic - Cado 0-5 Gouden Leeuw - KWB Stekene KWB Hellestraat - Sint Andries I Sporthal - Vagebonden Klassering 1. Cado 8 8 0 0 35 5 16 2. Bosdorp 9 7 1 1 32 9 15 3. Atlantic 9 7 1 1 30 11 15 4. Anker 8 5 2 1 20 9 11 5. Sporthal 9 4 5 0 23 18 8 6. Vagebonden 9 3 4 2 17 18 8 7. Rima 9 3 5 1 17 18 7 8. KWB Stekene 9 3 5 1 16 26 7 9. Sint-Andries 9 3 5 1 14 26 7 10. KWB Hellestraat 9 2 4 3 11 19 7 11. Gouden Leeuw 9 0 6 3 10 31 3 12. Schuttershof 9 0 7 2 5 40 2 N.O.M.B.-KERN D.S.D. Door zijn eerste zege laat Snuffelaartje de rode lantaarn aan Dendermotors, dankzij een beter doelgemiddelde. Krappe overwinning van Zwamberhof. Kleding Octaaf de betere ploeg in «derby» met Sobofi. Uitslagen Wit Hof NMKN-Verhofstadt Honky Tonk-Givana Sobofi-Kleding Octaaf Dendermotors-Markt Zwamberhof-Moerstraat Minishotters-Quick Shop Snuffelaartje-Stoom Eves-M.V.C. Rangschikking 1. Givana 2. Kleding Ocgaaf 3. Quick Shop 4. Markt 5. M.V.C. 6. Moerstraat 7. Verhofstadt 8. Sobofi 9. Minishotters 10. Zwamberhof 11. Honky Tonk 12. Eves 13. Wit Hof NMKN 14. Stoom 15. Snuffelaartje 16. Dendermotors 11 II 11 9 11 11 11 11 11 11 11 11 11 4 11 3 5- 6 5-10 3- 8 2- 9 5- 4 1- 3 4- 2 4- 9 0 0 130 34 22 11 86 37 19 3 0 83 54 16 3 1 71 47 15 3 1 61 42 15 4 0 65 44 14 4 0 59 53 14 5 0 82 48 12 5 1 59 56 11 6 0 76 68 10 6 1 53 64 9 7 1 64 93 7 11 2 8 1 52 76 5 11 1 9 1 34 102 3 11 1 10 0 34 122 2 11 1 10 0 19 87 2 Wedstrijden voor 22.11.1987 Rima - KWB Hellestraat Anker - Bosdorp Cado - Schuttershof KWB Stekene - Atlantic Vagebonden - Gouden Leeuw St.-Andres - Sporthal zondag Dal het vorige seizoen iets te lang is uitgevallen laat zich nu duidelijk gevoelen bij ZVC Temstar. Na vorig seizoen de Oostvlaamse beker te hebben gewonnen, werden zij kam pioen in 1ste Prov. Oost- Vlaanderen, met daaraan de deelname aan de Vlaamse li gafinales verbonden. die Temse eveneens won. Tevens drong men door tot de finale van de beker van België. Na deze finale met nipte cijfers te hebben verloren, kwamen zij uit tegen de winnaar van de franstalige liga. Deze wed strijd werd gewonnen en ZVC Temstar werd landskam pioen, Er dient gezegd dat Temse vorig seizoen, met uitzonde ring op het einde, bleef ge spaard van zware kwetsuren. In de wedstrijd om de landsti tel werd Nathalie Beyens het slachtoffer van een scheen- beenbrcuk. Tijdens het vorige seizoen speelde dc ploeg 48 officiële wedstrijden en dit van september 1986 tot eind juni 1987. 1/8 finale Beker van België ZAALVOETBAL DAMES 2.V.T. TEMSTAR - CITY EKEREN 2-5 Met verse moed begon men dit seizoen. Nathalie Beyens hersteld van haar beenbreuk was sedert oktober 1987 terug aan het spelen op oud niveau, doch half oktober werd zij opnieuw het slachtoffer van een beenbreuk in de uitwed strijd tegen SHL Maldegem. Na de heenwedstrijd met 3-2 tegen Ekeren te hebben ver loren bleef alles nog mogelijk. Temstar had bij 1-0 genoeg om door te stoten naar de 1/4 finale. Het liep echter alle maal anders. Temse moest voor de terugwedstrijd Natha lie Beyens (scheenbeen breuk), Annie Moens (spier- scheuring) en Isabelle Pau wels (griep) missen. Men moest daarbij een beroep doen op Conny Du Bois (be vallen begin september) om de wedstrijd tegen Ekeren te spelen. Voor een 250-tal toeschou ON. Van Damme heeft reeks- genoot Krypton Zottegem vo rig jaar toch finalist in dit onderdeel na een 4-6 overwin ning uitgeschakeld. Een be moedigend resultaat nu de Zeienaars een bescheiden rol spelen in eerste nationale. Op grond van zijn kollektivitit kon ON zich terecht kwalifi ceren. Robert Baranski open de het treffen met een raak afstandsschot. Zottegem vocht terug via Van den Driessche en Wittenberg. De 2-2 rustscore kwam er na een rake vrijschop van Mare Dhollander. Hans De Graef drukte na de paze na samen spel met Marnix Boeykens en via een persoonlijke poging een 2-4 tussenscore door. Zottegem nam risicos en wis selde zijn doelman voor een vcldspeler. Deze taktische aanpak kan sukses vermits de score naar 4-4 dvolueerde bij het ingaan van de slotact. Van Damme kroop nog even door het oog van de naald toen de thuis ploeg een strafcorner onbenut liet. Patrick Burms zorgde voor het keerpunt. Hij ver lengde met goed gevolg een strafcorner (4-5). In de laatste twee minuten nam Marnix Boeykens alle twijfels weg omtrent deze bekerzege met een fraai zesde doelpunt. Tweede nationaler Maes Zele had aan M. Temse een lastige klant. De initiatiefnemende Zeienaars inkasseerden vrij vlug een eerste counter. Mark Van der Haegen kon de 1-1 stand bewerken maar mis te kort daarop een strafcor ner. In de laatste herneming nam een counterend Temse opnieuw voorsprong maar verkeek de beslissing op straf corner. Van der Haegen kon uiteindelijk de 2-2 eindscore vastleggen. (AJZ) wers begon het voor de thuis ploeg toch goed, het werd al in de 2' 1-0 via Albertine Reyns. Lang kon Temstar de ze voorsprong niet behouden; in dc 4' werd het 1-1 via Ivonne Freiwald. Een on rechtstreekse vrije trap in de 8', die rechtstreeks in het doel werd gewerkt door Rina Huy- sens, zorgde voor héél wat protest én voor 1-2. Ekeren viel nadien even stil maar kon toch in de 20', na knap aan vallend voetbal via Rina Huy- sens de 1-3 optekenen. Tem star dat vooral in dc eerste helft de moed niet verloor kon in de 22' langs Albertine Reyns tot 2-3 milderen. Net vóór de rust werd de kloof echter weer groter, het werd 2-4 inde 25' via Peggy De Meester, In de tweede helft zag men een goed verdedigend Ekeren aan het werk en dan vooral een uitstekende doelvrouw Anita Brand, die in deze wed strijd bewees België's beste doelvrouw te zijn. Ekeren speelde de counter en kwam m de 6' nog op 2-5 via Peggv De Meester. Bij Temstar deed men al het mogelijke om nog te scoren, doch een soms te overhaaste spelwijze bracht wéinig of geen resultaat. Zo bekert Ekeren uiteindelijk voort ten nadele van de lands kampioen. Na een succesjaar als vorig 'aa/,val1 het zeer zwaar bij Z.VC Temstar om nu al uitge schakeld te zijn voor de be ker. Alles wordt nu gezet op de competitie waarin Temse met een 9 op 10 aan de leiding staat. M.S.

De Voorpost | 1987 | | pagina 31