Kandidaten voor de verkiezingen Kieskoorts-kieskoorts-kieskoorts-kieskoorts-kieskoorts-kiesko Verkiezingen Jeugdraad vergadert met gemiddeld één derde van zijn leden Fakkeltocht voor Vrede te Aalst Bij de CVP Bij de PVV Bij de VU Bij Agalev Hilde Van Ingelgem VU-iijstduwer De Voorpost - 20.11.1987 - 5 KAMER 1. Hubert Van Wambeke, Zottegem 2. Lisette Nelis-Van Liedekerke Aalst 3. Vera Vinck-Van der Borght. Moorsel-Aalst 4. Frans De Croock, Lede 5. Jan De Mesmaeker, Welle- Denderleeuw 6. Johnny Timmermans, Ninove Opvolgers 1. Leonard Quintelier, Geraardsbergen 2. Chris Lievens-Borms, Aalst 3. Peter D'Hondt, Kerksken- Haaltert 4. Paul De Vos, Herzele 5. Hugo De Waele, Erpe-Mere 6. Eric Eeckhout, Zottegem SENAAT 1. Paula D'Hondt-Van Opdenbosch, Haaltert 2. Elie Bockstal, Oudenaarde 3. Roger Goeman, Lede 4. uit Oudenaarde Opvolgers 1. Maurice De Kerpel, Aalst 2. uit Oudenaarde 3. Hilaire Torrekens, Ninove 4. uit Oudenaarde 5. Hector Petit, Zottegem 6. uit Oudenaarde PROVINCIE Kieskanton Aalst 1. Chris Lievens-Borms, Aalst 2. Etienne Bliki, Erpe-Mere 3. LucGovaert, Ootegem-Lede 4. Erik Hendrickx, Aalst 5. Robert De Langhe, Erpe-Mere 6. Henri Dc Gcytcr, Lede 7. Jos De Loose, Baardegem-Aalst 8. Paul Stockman, Aalst Kieskanton Ninove-Geraardsbergen 1. Mark Van der Poorten, Welle- Denderleeuw 2. Hendrik Larmuseau, Geraardsbergen 3. Danny Schoon, Ninove 4. Rudy Van Schoors, Geraardsbergen 5. Patrick Raes, Ninove Kieskanton Herzele-Zottegem 1. Miel Otte, Zottegem 2. Georges De Leenheer, Haaltert 3. Roger Lahaye, St.-L.-Houtem 4. Koen De Wolf, Zottegem 5. Erik De Poorter, Herzele KAMER 1. Willy Van Renterghem, Aalst 2. Jan Eeman, Denderleeuw 3. Guy Daneels, Zottegem 4. Mare De Lat, Erpe-Mere 5. uit Geraardsbergen 6. Guy De Cock, Geraardsbergen Opvolgers 1. Van Snick, Herzele 2. Erwin De Moyer 3. uit Zottegem 4. Gerard Van de Perre, Ninove 5. uit Herzele 6. Maurits De Pauw, Erpe-Mere SENAAT 1. Louis Waltniel, Ninove 2. Jozef Browaeys, Oudenaarde 3. Herman De Zutter, Zottegem 4. Raf De Medts, Oudenaarde Opvolgers 1. Daniel De Neve, Oudenaarde 2. Roger Uyttendaele, Oudenaarde 3. Marcel Van Daele, Herzele 4. Albert De Geyter, Geraardsbergen 5. Alois Adriaenssens, Aalst 6. Erwin Wierinck, Oudenaarde PROVINCIE Kieskanton Aalst 1. Anny De Maght, Meldert-Aalst 2. Jozef Rasschaert, Impe-Lede 3. Erik De Temmerman, Erpe- Mere 4. Betty Lambrecht, Herdersem 5. Maria Van Stijvendael, Aalst 6. uit Erembodegem 7. ...uitLede 8. Ginette Adriaenssens-Van den Broeck KAMER 1. Jan Caudron, Aalst 2. Georgette De Kegel, Aalst 3. Carlos De Brouwer, Erpe-Mere 4. Jozef Van de Roy, Steenhuize 5. Hadewijch Uyttersprot, Lede 6. Ghislain Diependaele, Zottegem Opvolgers 1. Danny Denayer, Aalst 2. Luk Vekeman, Ninove 3. Peter De Moyer, Geraardsbergen 4. Luk D'Hondt, Erembodegem 5. Jan Van Eetvelde, Kerksken 6. Maurits Vervaet, Denderleeuw SENAAT 1. André Geens, Zottegem 2. Jozef Cosijns, Oudenaarde 3. Wilfried De Metsenaere, Denderleeuw 4. Urbain De Grave, Erpe-Mere Opvolgers uit Oudenaarde 2. Edy Vinck, Erembodegem- Aalst 3. Anna Van Impe, Welle 4. uit Oudenaarde 5. Henrik Galle, Lede 6. Willy De Saeger, Ninove PROVINCIE Kieskanton Aalst 1. Willy Van Mossevelde 2. Koen De Cremer, Lede 3. Renaat De Vuyst, Nieuwerkerken 4. Jaak PaerewijcK, Aaigem 5. Danny De Schrijver, Baardegem 6. Theo Seminck, Erembodegem 7. Georges Vonck, Moorsel 8. Hilde Van Ingelgem-Van Driessche Kieskanton Herzele-Zottegem 1. Luc Fermon, Herzele 2. Irene Neyrinckx, Aalst 3. An De Graaf, St.-L.-Esse 4. uit 5. Luc Otte, Zottegem Kieskanton Ninove-Geraardsbergen 1. Rita Borremans, Geraardsbergen 2. Renaat Raes, Ninove 3. André Ottoy, Ninove 4. Eddy Vanpoucke, Grimminge 5. Luk Oste, Zottegem KAMER 1Luc Van Lierde, Aalst 2. Martine Van Sevenant, Erembodegem 3. PolNijs 4. RitaSeghers 5. Frans De Schrijver SENAAT 1. Frans De Brul, Aalst 2. Frieda De Wael, Meldert-Aalst 3. Christiane Van Nuffel 4. AgnesMartien 5. MarcKeppens 6. Marie-Jeanne Haleydts PROVINCIE Frieda De Wael trekt de provincielijst in het kieskanton Aalst, Luc Pletinckx in Ninove- Geraardsbergen en Rita Seghers in Herzele-Zottegem. Voor wat betreft de Kamer van Volksvertegenwoordigers is de reeds gepubliceerde kandidatenlijst ongewijzigd. Dat is ook het geval met de kandi daten voor effektieve plaatsen op de Senaatslijst. Bij de opvolgers komt Frans Van den Heede van Oudenaarde op de eerste plaats en Hans Sonck op de vierde. Voor de provincie distrikt Aalst is Erembodegemnaar Jan Van der Burcht geen kandidaat meer. Zijn derde plaats wordt ingenomen door de aanvankelijke lijstduwer Renaat De Vuyst uit Nieuwerkerken, Hil de Van Driessche, echtgenote van organist Kristiaan Van Ingelgem wordt de nieuwe lijstduwer. Ze is moeder van drie kinderen, tandarts doch vooral huismoeder. In haar vrije tijd is ze ook toeristische gids in stadsdienst. (l.h.) By de SP Denderleeuw dat zich bekocht voelde met de door het federaal kongres goedgekeurde lijsten trok al haar kandidaten terug. Op de Kamerlijst Rudy De Leeuw die de tweede plaats ambieerde doch op de derde verzeilde na de tweestrijd voor de tweede plaats tussen Jac ques Timmermans uit Ninove en Dirk Van der Maelen uit Geraards bergen die naar de eerste opvol gersplaats evolueerde. Daarmede waren op de Kamerlijst de prijzen uitgereikt. Op de lijst voor de Se naat wilde Frans Coppens uit Id- dergem op de eerste opvolgers- plaats figureren doch het werd Ser ge Van den Hende terwijl Coppens naar de derde plaats moest verhui zen. Later zou dan blijken dat het arrondissement Oudenaarde deze eerste opvolgersplaats zou opeisen zodat heel wat op de helling komt te staan. En op de lijst voor de provincie kreeg Werner Van der Stockt wel de tweede plaats doch moest zich bij de beslissing van het Denderleeuws afdelingsbestuur neerleggen. Ultieme bezoeken van Willy Ver- nimmen, Europarlementslid en van federaal sekretaris Dirk Van Cop- penolle konden het afdelingsbe stuur niet tot andere gedachten brengen zodat moest uitgekeken worden naar valabele vervangers. In onderstaande lijst komen dan vanzelfsprekend openingen voor. Kamerlijst 1. Mare Galle, Aalst 2. Jacques Timmermans Ninove 3. Maurits Eeckhout, Lede 4. Jan Wicheler, Geraardsbergen 5. Sylvain Franceus, Zottegem 6. Jacqui De Graef, Sint-Lievens Houtem. Opvolgers 1. Dirk van der Maelen, Geraards bergen 2. Gracienne Van Nieuwenborgh, Aalst. 3. Laurent Stalpaert, Zottegem 4. Erik Temmerman, Haaltert 5. Etienne Van Melckebeke 6. Jacqueline Meuleman, Erpe- Mere. Senaat 1. Herman De Loor, Zottegem 2. Oudenaarde 3. Eddy Monsieur, Aalst 4. Oudenaarde opvolgers 1. Oudenaarde 2. Serge Van den Hende, Ge raardsbergen. 3. 4. 5. Agnes Van Rossem, Geraards bergen 6. Oudenaarde Provincie Aalst 1. Freddy Pijck Erembodegem 2. Dirk Brantegem, Lede 3. Dirk De Meerleer, Aalst 4. Gilbert Callebaut Erpe-Mere 5. Mathieu Saeys, Meldert 6. Palmyre Van Temsche, Aalst 7. Sylvain Bogaert, Aalst 8. Mare Galle, Aalst. Herzele - Zottegem 1. Rudy Eeckhoudt, Haaltert 2. Dirk Van Herzeele, Zottegem 3. Noël De Smet, Herzele 4. Dirk Boeykens, Sint-Lievens Houtem 5. Freddy Van den Bossche, Zottegem Ninove - Geraardsbergen 1. Freddy De Chou, Geraards bergen 2. 3. Frans Schoreel, Ninove 4. Denis Reus, Geraardsbergen 5. Jan Kiekens, Ninove. LH De werking van de Jeugdraad roept vaak problemen op. Voldoende opdat het stadsbestuur in de maandelykse perskonferentie de werking van dit stedelijk orgaan eens nader zou belichten. In de huidige Jeugdraad beschikt elke jeugdvereniging over één stem in de algemene vergadering. Zowel de afgevaardigden uit de jeugdverenigingen als de politieke afgevaardigden zyn stuk voor stuk personen die zelf nauw betrokken zyn by het plaatselyk jeugdwerk. Weliswaar blijven een aantal afgevaardigden stel selmatig afwezig op de vergadering. Het bestuur van de Jeugdraad, dat 24 leden telt, vergadert maandelijks met een ge middelde aanwezigheid van 8 bestuursleden. Toch is men steeds blijven ver der werken met de leden die de vergaderingen ble ven bijwonen. Na de diverse aktiviteiten in het kader van het Jaar van de Jeugd (1985) wer den de besluiten van het Aalsters Jeugdkongres ge toetst aan de wensen van de Aalsterse jeugd via hoorzittingen in de diverse deelgemeenten. Uit de evaluatie van die hoorzit tingen bleek de oprichting van sekties per jeugdwerk- vorm (jeugdhuis, jeugdbe weging, enz.) één van de haalbare suggesties. Vier sekties Op de algemene vergade ring van 10 september 1986 werd overgegaan tot de oprichting van 4 sek ties. In die sekties kunnen zowel leden van elke jeugdvereniging als indivi duele jongeren aktief par ticiperen aan het gemeen telijk jeugdbeleid. Een sektie kan ook met een bepaald thema opgericht worden. De sekties bepalen zelf hun bijeenkomsten, leiden zelf de vergaderingen en kunnen een beroep doen op de administratieve on dersteuning van de Stede lijke Jeugddienst. Het bestuur van de Jeugd raad laat de sekties onaf hankelijk werken en geeft de adviezen door aan het College van Burgemeester en Schepenen. Open vergaderingen Sinds het Jaar van de Jeugd zijn ook alle alge mene vergaderingen open bijeenkomsten, die toe gankelijk zijn voor ieder een. Het bestuur van de Vaka en Vredeshuis orga niseerden op de voora vond van de herdenking van de wapenstilstand een fakkeltocht voor de vrede doorheen de straten van het Aalsters stadscentrum. Bekroning van het gebeu ren werd de toespraak van Paul De Witte namens de organisatoren. «Is het niet de grote para dox, de grote tegenstelling van deze tijd: die enerzijds miljoenen mensen jaar lijks de hongerdood in jaagt; en dat anderzijds miljarden dollars worden uitgegeven om een bewa peningswedloop in stand te houden, die alleen hen dient die aan die bewape ning grof geld verdienen. Wij mogen ons niet tot apathie en tot onverschil ligheid laten misleiden, want er staat te veel op het spel. Daarom moeten wij ver der kijken dan alleen maar 'geen raketten'. Wat er op het spel staat is: - het geluk van alle men sen die op aarde leven; - de mogelijkheid van alle volkeren, waar ook ter we reld, om hun eigen weg te zoeken en te gaan naar een meer rechtvaardige sa menleving. En wie zou hier niet denken aan de blijvende wurggreep van de USA op het volk van Nicaragua? - de gelijkwaardigheid van alle mensen, ongeacht hun kleur hun ras, hun levensbeschouwing. En wie zou hier niet denken aan de Apartheid in Z. Afrika en aan het lot van de Palestijnen. - de zinvollé arbeid voor alle mensen die willen werken, en dit zonder uit buiting en zonder ver vreemding. - de toekomst van onze eigen en andermans kinde ren, die wij niet mogen laten offeren op het altaar van een niets ontziende vooruitgang, die enkel re kent met winstcijfers. - onze eigen helderziend heid, die maakt dat wij ons niet laten misleiden. Want de invloeden van hen die machtig zijn en de media beheersen zijn groot. Daarom moeten wij ons blijven oefenen in het ver werven van een beter in zicht in de mechanismen die verdergaande bewape ning goedpraten en doen aanvaarden als de enigg weg naar de vrede. Daarom en nog om vele andere redenen is het be langrijk dat wij ons bewust blijven van onze eigen kracht. Achter ieder van ons staan duizenden hongerende, stervende, zieke en in de steek gelaten mensen - al die miljoenen die wij met onze bommen niet kunnen voeden, of genezen. Voor hen die de bewape ningswedloop opdrijven hebben deze verpauperde massa's geen betekenis. Daarom moeten wij met de vredesbeweging door gaan, ook al behoort een akkoord over de middel lange afstandsraketten tot de mogelijkheden. Daarom moeten we met de vredesbeweging door gaan: Door mensen te blijven bewustmaken dat het an ders kan, dat er alternatie ven zijn; door die alterna tieven te bestuderen en aan te bieden, waardoor een geloofwaardige vre despolitiek zichtbaar wordt. Door valse leuzen en slo1 gans verder te blijven ont maskeren, door als ouders van kinderen als leer krachten van leerlingen te blijven spreken over vre- desopvoeding. Door als jongeren en ou deren te blijven uitdagen om te werken voor een meer rechtvaardige wereld. Door in het midden waar in we leven, studerenj en werken alle vormen Van wantrouwen af te breken en perspektieven van ver trouwen te openen». Jeugdraad zoekt in die vergaderingen ook steeds naar een informatief ge deelte met gastsprekers, zoals onlangs de debatten over kernbewapening en over de besteding van vrije tijd en motivering van jon geren voor het georgani seerd jeugdwerk. Subsidies Het voorstel om terug de subsidies samen te bren gen in een koepelorganisa tie was in het verleden een punt van diskussie. De beslissing om de toela ge uit te keren aan de jeugdverenigingen is ge beurd enkel en alleen op advies van de algemene vergadering van de Stede lijke Jeugdraad. Dit advies werd genomen met een ruime meerder heid. Ook blijkt uit de werkbezoeken aan de jeugdverenigingen dat bij na 90% van de verenigin gen opteren om hun subsi dies zelf te ontvangen. Het bestuur van de Jeugd raad staat steeds open voor elke positieve in breng om zo mee te wér ken aan een nog beter jeugdbeleid en om zo een nog breder draagvlak te bekomen dan in het ver leden. LH Aalst. Jebron droeg ook haar steentje bij tot de 1.11.11 aktie (a) Aalst. Ook de supporters uit Lede waren op post om hun kandidaat uitbundig toe te juichen (a) Aalst. Voor de jury geen eenvoudige taak a

De Voorpost | 1987 | | pagina 5