Stemde nie geren mis doe ten ver Kris Kris I en Michel I kandidaten arendprins 1988 Halve eeuw K.V.L.V. te Baardegem Dreigende regen remde Interscholencross al Aalsterse karnavalkriebels Uit de gemeenteraad Timing knipperlichten aangepast te Aalst Campagnebal kandidaat Maurice. Kandidaat prins karnaval Maurice (ten keje ni mis) organizeert op zaterdag 22 november in zaal 't Kapelleken in de Meuleschette- straat een campagnebal. A KV De Bierleppen De Arendse karnavalgroep de Bierleppen organizeert een bakschieting en een pitjesbakwedstrijd in café Parking, Botermelkstraat 48, te Aalst. Deze organisatie heeft plaats op vrijdag 21 en zaterdag 22 november vanaf 13 u. Ajuinkoningin kandidate Danielle Kandidate Ajuinkoningin Danielle nodigt uit voor en steak- en brochette festijn op zaterdag 12 en zondag 13 december in café 't Wolleken aan de Oude Dendermond- sesteenweg te Aalst. Steven I jeugdprins van België Steven 1 werd in Asse verkozen tot jeugdprins van België. Steven (Meevis) volgt hierdoor zijn broer op. 6 - 20.11.1987 - De Voorpost Stem Kris ten keje nie mis De Arend is er steeds in geslaagd valabele kandida ten te hebben voor de prinsenverkiezing. Een van de twee kandida ten dit jaar is Kris De Poorter. Geboren op 18 september 1968 in Aalst en momenteel wonende Zavelbaan nr. 91. Toen we hem gingen be zoeken was hij druk bezig om de karnavalwagen van A.K.V. Vriet tot een goed einde te brengen. Een kar- navalist in hart en nieren. Kris werkt in een pluim veeslachterij. Voor de verkiezing van de Arend hoopt hij dat zijn medekandidaat Michelle- ken het even sportief zal opnemen. Kris heeft reeds een kam- pagnelied op tekst van hemzelf en Guy Walgraef, en op muziek van Mark Schollaert. Tijdens de feestavond van kandidaat prins karnaval van Aalst Maurice zal hij deze kamavalschlager in première uitvoeren. Kris is ook een sportief iemand. Als voetballer bij T.K. Meldert hoopt hij ook van deze kant suppor ters te vinden. De show voor de verkie zingsavond wordt gebracht door Guy Walgraef en Bart De Nijs die de kandi daat op professionele wij ze willen ondersteunen. Dat Kris aktief is voor «onze Arend» bewijst hij ons jaarlijks. Toen hij met zijn vriend Bart De Nijs zorgde voor een onverval ste Arend voor de ver branding. Wij van onze kant duimen alvast voor deze sympa thieke kandidaat die bruist van jong enthousiasme en echt kamavalist zijn. J.M. Heyman Louis, Neulant Vic en Emilienne Maria Van Nuf fel zullen zoals in het ver leden op een waardige wij ze beslissen wie Arend prins 1988 zal worden. Het persoonlijk optreden van de kandidaten zal ge beuren door een niet Play- Back optreden van maximum 12 minuten en vergezeld van hoogstens 6 dezelfde begeleiders en door een play-back optre den van maximum 6 minu ten individueel. Het volledig bestuur van de wijk «Onze Arend» zijnde erevoorzitter Vinck Juliaan, voorzitter De Nijs Francois, bestuursleden Uyttersprot Paul. Roe- landt Francois, Boeykens Jan, Janssens Willy, Heck Freddy, Rydant Willy, Van Den Eede Geert en sekretaris De Schrijver Frangois waren op deze samenkomst echt verwon derd door de speciale fi nanciële medewerking die de Bierleppen van café Parking gerealiseerd hadden. Deze speciale medewer king kan alleen het voort bestaan van «Onze Arend» ten goede komen. Voor ,de eerstvolgende maanden heeft «Onze Arend» een sterk geva rieerd programma. 8.1.1988 Sterrenparade in de Stadsmeisjesschool, Binnenstraat, Aalst, vanaf Aalst. In jeugdhuis De Klup keek men wel even verrast op toen zowaar de Strangers op bezoek kwamen (a) Aalst. Kris De Poorter, kandidaat Arendprins. Twee jeugdige talentvolle kandidaten Arendprins 1988 Kris De Poorter, Zavelbaan 91, Aalst, en Heck Michel, Zavelbaan 55, Aalst, zullen op zaterdag 9 januari 1988 in de stadsmeisjesschool in de Binnenstraat, Aalst vanaf 20 u. voor de fel begeerde titel van «Arendprins 1988» strijden. De voorstelling van deze kandidaten gebeurde op maan dag 9 november 1987 in café Parking in de Botermelk straat. Een 70-tal aanwezigen wa ren getuigen van de loting inzake beurtrol voor het optreden. Kris I zal de eerste optreden en Michel I zal nadien trachten zijn voorganger te verbeteren. Zeven juryleden met voor zitter Van Eeckhout Vic tor en Verhoeven Etienne, Roelandt Pierre, Luc Hil- lewaere, Van De Maele 18 u. met optreden van de goochelaar De Witte Frans, De Marcoentjes, De Stienaaten en de Pi kante Biekes, de Dompe- leers Mike, Sandy, Ga ston, Liza, Lesley en Nadine. Dit alles onder de kundige leiding van Frank Van Ry- menant en Patrick en Bart De Nijs. 9.1.1988 verkiezing van de Arendprins 1988 en de Jeugdprinsen in de Stads meisjesschool, Binnen straat Aalst. Zaterdag 20.2.1988, Fak keloptocht vanaf 19 u. met samenkomst in café Pias ken, Oude Dendermond- sesteenweg 1 en bezoek aan de 12 leden herbe rgiers. Zondag 21 februari 1988 gaat de achtste Arendkar- naval door. Te 14u30 start van de publiciteitskara- vaan met 100 wagens en te 15 u. start aan café Drie Velden van de Arendstoet met 4 fanfares, 25 Aalster- se karnavalgroepen en 17 Arendse groepen. Maandag 22 februari 1988 vanaf 15 u. en samen komst in café Johny Boy's. Al de ingeschreven Vuil Jeanetten zullen gratis een comsumptie aangeboden krijgen bij elk van de 12 leden herbergiers. Te 20 u. verbranding van «Onze Arend» op de ter reinen van de familie Boeykens, Geldhofstraat, Aalst. Alle inlichtingen bij voor zitter De Nijs Frangois, of bij secretaris De Schrijver Frangois, Rozendreef 30, Aalst. Verleden zondag liep de Baardegemse Sint-Margarita- kerk eivol. Naast de 132 leden die de huidige vereniging telt waarvan zeven de stichting nog hebben meegemaakt in 1937 met als grote afwezige mevrouw Blindeman, stichtster en 42 jaar lang voorzitster en ook afgevaardig de van zusterverenigingen uit de regio en veel sympati- santen. Het werd een plechtige en worden koncelebratie met pastoor door de wind. Jos De Rouck en dioce- Bomen hebben wel wor- saan direkteur KVLV Ba- tels, soms zeer diepe, doch siel Maes met assistentie kunnen zich niet ver van diaken Paul Jacobs. plaatsen. Het parochiaal zangkoor Mensen liggen tussen in. zette o.l.v. Edmond Ze kunnen zich verplaat- Moortgat zijn beste beent- sen en hebben wortels je voor en de aanwezigen maar vaak te weinig zongen dapper de gezan- diepe». gen mede. Van «te weinig naar te veel» Diocesaan direkteur Ba- siel Maes was voorheen De gemeenschap en inzon derheid dan de leden «wortels voor een diepe geloofsovertuiging meege ven» is één van de taken van de KVLV. De KVLV verantwoordelijk voor het staat jmmers dienst van Vlaams landsgedeelte de Kerk. KVLV moet de voor akties ten bate van de mensen zo nodig een ge- Derde Wereld waar ge- weten scheppen. KVLV kampt werd en nog wordt moet e|ke WOning een tegen voedseltekort. In de stukje .huiskerk» maken, sektor KVLV, de vroegere KVLV moet inderdaad «boerinnenbond», beland de hij in de branche waar gekampt wordt met te veel: boterberg, melkplas en noem maar op. Naar de wortels «Bloemen vindt men in de woestijn weinig. Ze heb- leiden naar gebed Gemeenschap Naast de dienst voor God en Kerk moet KVLV in dienst staan van de mens, van de gemeenschap. Vooral dan van de gebro- mens, de kansarme, de handicapte. De KVLV heeft uiteraan een speciale boodscha| voor de vrouw. Kardinaal Danneels heef hoopvolle perspektievei voor onze dames. «Vroe of laat komt het perma nent diakonaat voor vrou wen er toch» stelde hij hoezeer het ook her en de kan worden afgeremd De vrouw kan voorgaan ii gebed, voorgaan in de le zingen, voorgaan verduidelijking. «Hij kan er niet aai Toen een kleuter voor he eerst naar de mis ging me moeder en de priester me wijd naar omhoog gestrek te armen in «orantes-hou ding» zag staan merkte he ukje op «hij kan er nit aan». De priester kon er indei daad niet aan. De hemele op aarde waren ook hei te ver afgelegen. Voor de KVLV blijft een permanente te ijveren opdat «er wel aan zouden nen», opdat ze de lingen die ze zich tot hebben gesteld, kunnen in daden zetten. ben immers geen wortels ken mens, de gekneusde JM Heyman Wakkere burger André- Emiel Bogaert vooralsnog niet behorend tot de be- leidsstrukturen verheugt er zich over dat na ander half jaar geduld een in greep werd doorgevoerd op de verkeerslichten aan de elkaar kruisende ver keersstromen op het kruis punt Keizerlijk Plein - Vredeplein. A.E. Bogaert zegt dat al hoewel de ervaring heeft geleerd dat het bestuur niet zo gretig is om ideeën van anderen in daden om te zetten nu niet meer om de feiten heen kon. De klachtenlijst van de weg gebruikers werd inderdaad steeds maar lager. Alhoewel burgemeester Uyttersprot reeds stelde dat dit kruispunt inder daad aan een herschikking van de ichtsignalisatie toe was duurde het nog meer dan een jaar alvorens er konkrete realisaties kwa men. Bogaert kreeg dan ook op 14 oktober van de burgemeester een schrij ven waarin hem werd ge meld dat de stedelijke ver- keerskommissie zijn ge motiveerd verzoek gunstig had geadviseerd. Bevel werd gegeven de ti ming van de lichten aan te passen zodanig dat de groenfase voor de ver keersstroom van het Kei zerlijk Plein verlengd wordt in die mate dat de verkeerskansen van de Vlaanderenstraat gewoon lijk onbenut blijft. De jongste dagen stonden de lichten inderdaad op non-aktief en alleen de oranje-knipperlichten funktioneerden. De herinstelling van de verkeerslichten gebeurde op 10 november 11. Uiter aard zal enkele dagen moeten worden gewacht om te weten of de ingreep voldoende effekt sorteert. «Wat er ook van zij, de tussenkomst van het be stuur, zij het dan ook op verzoek van een doorde weekse burger en zij het misschien wat laattijdig, kan alleen worden toege juicht». LH Aalst. Sint-Maarten bracht een bezoek aan het jeugdatelier Arend (a) Onderzoek commodo et incommodo Tot begin november liep een onderzoek baat en kommer in verband met het in herpacht geven van stadsgronden in de O.L.Vrouwstraat aan bouw maatschappij «Veilig Wonen». Gevraagd werd dan ook of de gemeenteraad reeds in oktober toen dat onderzoek nog lopende was reeds een geldige beslissing kon nemen. Eigenlijk niet, zegde schepen André Doorns. Maar hier betrof het een geval van hoogdringendheid. Om de architektuurprijs te kunnen ontvangen was een beslissing noodzakelijk want de uitreiking van die prijs was aan een vaststaande datum gebonden. En vermits er geen klachten waren tot dan toe... «Vanzelfsprekend zou de gemeenteraad terug een beslissing hebben moeten treffen indien er nog tijdens de periode van het onderzoek een klacht was binnengekomen doch achteraf is gebleken dat zulks niet het geval was. Nieuwbouw Villalaan in vroeger Klein-Aalst In verband met een perceel grond aan de Villalaan werd in de gemeenteraad heftig gediskussieerd of dit perceel op het grondgebied van Aalst-Stad of op dat van het vroegere Erembodegem lag. Belangrijk omdat het hier ging om het Biezonder Plan van Aanleg. Prins Regent Karellaan deel 2, dat dateert van vóór de fusie. Als het op Erembodegems gebied ligt kon dat BPA daarmede niets te stellen hebben en het was zo gesteld dat het Gewestplan strijdig was met dat BPA en, volgens het arrest Steno primeert bij tegenstijdigheid, het Gewestplan. Met de kaart in de hand en een fotokopij voor de pers demonstreerde schepen De Maght dat de nieuwbouw aan de Villalaan inderdaad op het gebied van Klein-Aalst ligt en dat het BPA er dus wel op sloeg zodat strijdigheid ontstond en het arrest Steno kon worden ingeroepen. Volgt U nog? De juiste situering is trouwens nog beter te zien op het kadasterplan. Dreigende regenvlagen remden de Interscholencross in het Aalsters stadspark verleden zaterdagvoormiddag terdege af. Voor deze voor de meisjes 17e editie doch voor de jongens 20e uitgave hadden zich inderdaad niettegenstaande het initiatief reeds her en der navolging had gekregen liefst 650 deelnemers ingeschreven. Uitslagen In reeksen volgens het ge boortejaar: 1978: 64 meisjes: 1. Sylvie Goessens, 2. Christel Van Overwaele, 3. Maruska De Maesenere. 39 jongens: 1. Gert De Smet, 2. Bob Cornelis, 3. Bart De Wael. 1977: 63 meisjes: 1. An Lahay, 2. Ilse Van Overwaele, 3. Kathlijn De Decker 33 jongens: 1. K. Verley- sen, 2. Tom Van Caecken- berghe, 3. Wouter Eeck hout. 1976: 31 meisjes: 1. Elke Sche- pens, 2. Christel Ame- linckx, 3. Erna Van Over waele 27 jongens: 1. Dave Goessens, 2. Sig Van Sly- cke, 3. Jan De Gul. 1975: 18 meisjes: 1. Hilde Cleemput, 2. Anky Buyle, 3. Els Ruyssinck. 28 jongens: 1. Pieter Her- remans, 2. Sven De Schrij ver, 3. Christof Bettesoons 1974: 7 meisjes: 1. Ann Van Eetvelde, 2. Els Van Den Eede, 3. Christine Van Doorslaer 18 jongens: 1. Bert Ael- brecht, 2. Kristof Moreels, 3. Tom Vermeir 1973: 14 meisjes: 1. Tessina Buyens, 2. Maria Hebbe- linck, 3. Els De Meerleer 14 jongens: 1. Kurt Sep tember, 2. Jurgen Baele, 3. Gert Cleemput 1972: 6 meisjes: 1. Veerle De Smet, 2. Heidi Snoeck, 3. Joke Veldeman. 5 jongens: 1. Christof De Meyer, 2. Gunther De Rouck, 3. Kris Van Wy- meersch. 1971: 5 meisjes: 1. Kristel Sep tember, 2. Ingrid Verbee- cken, 3. Anja Lanckman 12 jongens: 1. Dirk Buyle, 2. Marso Versuyft, 3. Geert Van De Velde. 1970: 5 meisjes: 1. Kathleen De Wolf, 2. Katrien De Bolle, 3. Kris Droesschaert. 19 jongens: 1. Wim De Clercq, 2. Luc Buyle, 3. Jimmy Van De Velde. LH Aalst. In het Volkshuis had een toneelopvoering plaats (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 6