STREEKNIEEWS in Aalst Kerstvieringen Feestkomitee Priester Daens 14 - 25.12.1987 - De Voorpost Aalst. De Netwerk boekenbeurs kwam net op tijd voor de eindejaarsinkopen (a). Aalst. In Netwerk werd een boekenbeurs georganizeerd (a). Aalst Seniorenhogeschool Het Verbond van Senioren is een pluralistische organisatie, die allerlei akties op touw zet ter promotie van de senioren op sociaal en kultureel vlak. Zij streeft alleen of in samenwerking met andere instanties de doeleinden na onder meer door clubs voor senioren te begeleiden of op te zetten, lessenreeksen, dienstverlening, campagnes voor de seniorenweek. Cursussen «Bewust Se nior worden» enz. Het Verbond van Senioren is een nationale organisatie met vertakkingen in heel het Vlaamse land. In 10 regio's werd gestart met een kursus «Seniorenhoge school». Ook in uw streek gaat zo'n lessenreeks door, in samenwer king met de industriële hogeschool. Er is geen voorkennis vereist. 15 januari 1988: Zo werkt een stokerij 12 februari 1988: De computer als hulpmiddel bij het studeren 11 maart 1988: Satellietontvangst. Krijgen we weldra meer dan 100 zenders op ons TV-toestel? Zaal: Katholieke Industriële Hogeschool, Sint-Annalaan 99, 9300 Aalst. Duur: 14.30 -17 uur Inkom: 90 (of 70 fr. voor leden van het Verbond) te betalen bij aanvang van de les. Kontaktadres: Verbond van Senioren vzw, Middaglijnstraat 23-103, Brussel - 02'218.27.19. Het Verbond van Senioren vergeet de jong-gepen- sioneerden niet! Een nieuwe seniorenclub gaat van start met aktieve 50-60 plussers, dit in een pluralistische geest. Hebt U belangstelling voor ontmoeting, gezelligheid, ontspan ning en kuituur? Kom dan. Er is gelegenheid tot kennismaking, uitwisseling van ideeën op dinsdag 26 januari 1988 (eerste bijeenkomst) om 14 uur (tot 17 uur). Om 16 uur wordt een voordracht gehouden over «Stress»... en hoe kan je zelf je stressniveau meten?» door P. Vermeulen. Deze bijeenkomst gaat door in de zaal Jean Van Innis, Generale Bank (agentschap Centrum), Nieuwstraat 20, 9400 Aalst. Fietsplaten 1988? De provincieraad Oost-Vlaanderen besliste vanaf 1988 de provinciale taks op fietsen af te schaffen. Dit betekent dat vanaf 1988 met langer taksplaten worden afgeleverd. Nochtans is de taksplaat een belangrijk middel om de fietseigenaar te identificeren. Tot nu toe gebeurde het opsporen van eigenaar van een teruggevonden fiets op die manier. Een efficiënter en duurzamer middel is het aanbrengen van een gegraveerd nummer in het fietsframe. Ook aan de hand van dat nummer kan de fietseigenaar opgezocht worden. Het laten aanbrengen van een gegraveerd nummer is geen verplichting maar is wel aangeraden. Niet iedereen kan echter gelijktijdig bediend worden. Zolang je fiets geen gegraveerd nummer kreeg laat je bij voorkeur de taksplaat 1987 op de fiets bevestigd. Aan de hand van die taksplaat blijft de eigenaar voorlopig opspoorbaar. Voor de juiste plaats en data van de fietsgravenng raadpleeg je de stadsberichten en kranten of neem je kontakt op met de politie, dienst verkeersveiligheid, tel. 78.83.23. Wees ook de dieven te slim af en zorg ervoor dat je fiets niet gestolen wordt. Laat je fiets steeds slotvast achter, ook aan je eigen woning. Op ««Nieuw» feesten in HAK We zitten gezellig thuis, samen met de BRT, de seconden af te tellen. Oud wordt nieuw! Je wil ook graag je vrienden... een leuk en gezond '88 wensen Kom dan naar HAK-'t Koerken, Sint-Martensplein 2, Aalst. Ze zijn er allemaal! Vrijdag 1 januari '88 te OuOO «Genadeloze tijd» Van Julien Librecht verscheen het nieuw boek «Een genade loze tijd». Volgende week meer hierover. Werklozenwerking met yoga-kursus De stedelijke werklozenwerking organiseert een kursus yoga vanaf woensdag 6 januari. In de gymzaal van de brandweer kazerne telkens op woensdag van 13.30 u. tot 15.30 u. Lesgeefster is een lerares van yoga Vedanta Aalst vzw. Overeenkomstig de verwachtingen van de deelnemers komen de diverse facetten van yoga er aan bod. Geen speciale kledij is nodig tenzij loszittende kleding. Deel nemers genieten vrijstelling van stempelkontrole voor elke De opening heeft plaats op woensdag 30 december 1987. ledereen is er welkom. Inleider is dr. Jef de Loof. Deze tentoonstelling loopt tot 31 januari 1988. Een droom van een tentoonstelling van een kunstenaar die zo graag droomt. Informatiedienst van het leger De informatiedienst van het leger organiseert spreekdagen waarop jongeren een antwoord krijgen op hun vragen i.v.m. de legerdienst. Die spreekdagen hebben plaats op woensdag 6 januari en 20 januari van 13.30 tot 16.30 uur, dienst militie (binnenplein) stadhuis. Grote Markt 3, Aalst. Tel. 77.11.11. toestel 214. De dienst militie kan ook alle mogelijke informatie m.b.t. de burgerdienst verschaffen. Voetganger: val op In het verkeer! Elke voetganger is een zwakke weggebruiker. Daarom: laat je zien, val op in het verkeer. Vooral bij donkere, mistig en druilerig weer is dit belangrijk. Je valt beter op door het dragen van licht gekleurde kleding, een reflekterende armband of een voetgangersreflektor. Die voetgangersreflektoren zijn ook voor volwassenen nuttig. Jebron, Begijnhof 1, 9300 Aalst Donderdag 24 december om 18.30 u.: Begijnhofkerk Kerstli turgie. Zaterdag 26 december om 18.30 u.: liturgie, nadien Wereld- winkelproduktie Maandag 28 december om 16 u.: pannekoeken Zaterdag 2 januari om 18.30 u.: Begijnhofkerk: liturgie van, voor en met de kinderen, daarna babbel en drink in het open Jebronhuis. Zondag 3 januari van 10 tot 18 u.: halfjaarlijkse Evaluatiedag van het hele gebeuren Jebron. Deze week Donderdag 24 december Europese kerstnachtmis, Kapucienenkerk Aalst 2.30 u.: deuren open 23.45 u.: kerstpoëzie, kerstliederen 24.00 u.: kerstnachtmis o.l.v. Roger Van de Wiele Organisatie: Koninklijk Zangkoor St. Job Zondag 27 december 14 u.: geleide winterwandeling door het Pajottenland (10 km) 13.45 u. samenkomst aan de kerk van Essene-Affligem: Inlichtingen: 78.24.22. Woensdag 6 januari 13.30 tot 15.30 u.: yogacursus voor werklozen in gymzaal van brandweerkazerne, Vrijheidsstraat Aalst. Inlichtingen: 77.11.11 toestel 318. Maandag 11 januari Smalfilmamateurs Kinova: nieuwjaarsreceptie voor alle leden, voorbereiding clubwedstrijd. Sociaal Centrum «Sint Jan» Rerum Novarumstraat (Immerzeel) Aalst. Doorlopende aktlvitelten Van donderdag 17 december tot en met maandag 28 decem ber: retrospektieve tentoonstelling «Zeesymphonieën», Fons Macharis, Belfortzaal, Grote Markt Aalst. Inlichtingen tel. 77.11.11 toestel 274. Van woensdag 30 december tot en met zondag 31 januari: tentoonstelling akwarel en tableau «Siberië 1971P. Van den Abeele, Vredeshuis Esplanadestraat 8, Aalst. Inlichtingen tel. 77.03.39. Karnavalbal Op zaterdag 26 december in zaal Sint-Anna karnavalbal van A.K.V. De Matotten m.m.v. Aalsterse Karnavalfiguren en optreden van de 4 kandidaten-prins. Begin te 21 u. Pétanque In Domein Beukenhof, Langestraat 12, mogelijkheid tot spelen van pétanque op volgende dagen: Vrijdag 25 december, 14 u., 3e schifting en te 19.30 u. 4e schifting. Zaterdag 26, 20 u., ledentornooi, deelname kost 40 fr. Zondag 27, 15 u. finale W.T. Schorpioen Maandag 28, 19.30 u., 5e schifting Dinsdag 29, 19.30 u., oefeningen Woensdag 30 december, 19.30 u. 6e schifting Voor meer info: Kreupelveldstraat 18, 053-78.69.14. Al-anorv Voor familieleden en naastbestaanden van drankzuchtigen op maandag 28 december van 20 tot 22 u. in de Meuleschette- straat samenkomst. Vooraf schriftelijk verwittigen via postbus 63 te Aalst. De Tijger Op maandag 28 december in Netwerk te 20.30 u. vertoning van de film van Jan Decleir «De Tijger» en Het eerste mirakel van het Kindeke Jezus van Darius Fo. Toegang: 250 fr. In voorverkoop 200 fr. Erembodegem Kerstfeest in de O.-L.-Vr. Hemelvaartkerk Vanaf kwart voor middernacht zal de kerststemming met liederen worden ingezet om zo de middemachtmis (24 u.) in te leiden. Deze wordt door het A. Capellakoor Termuren met gregoriaanse gezangen opgeluisterd. De herdersmis (8 uur) wordt met volkszang opgefleurd en tijdens de sol. hoogmis zal het koor Vlaamse en vreemde kerstliederen uitvoeren. Ook in de avondhis van 18 uur zal de kerstvreugde doorzinderen. Kerstkohcert In de Sint-Jozefkerk van Terjoden Op vrijdag 25 december om 11 uur in de kerk van Terjoden luistert de Muziekmaatschappij De Terjodenaren de kerstmis op met 6en kerstkoncert, gesteund door een kinderkoor. Inkom gratis. (Het eerste nummer: «White Christmas» wordt gebracht om 5 vóór 11). Vivaldi-ledenfeest Zaterdag 26 december in de grote zaal van het Parochiehuis. Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering zondag 27 december te 9.30 u. in het Parochiehuis. K.B.G.-Terjoden Hobbynamiddag maandag 28 december te 14 uur in de parochiezaal van Terjoden. Volgende hobbynamiddagen: 25 januari '88, 22 februari '88, 28 maart 1988. A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden woensdag 30 december te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Kerstfeest catechese 1ste jaar Woensdag 30 december te 13.30 u. in de grote zaal van het Parochiehuis. Paplerophaling te Erembodegem Woensdag 30 december K.B.G. voetverzorging Donderdag 31 december te 13 uur in het Parochiehuis (wachtzaal) N.W.K.-raadpleging Maandag 28 december te 14 uur in de Crypte. Wijziging uitleenuren biblioteek Dorpsstraat 24 Vanaf 1 januari 1988 is de biblioteek toegankelijk: maandag: 9.30 u. tot 20 uur dinsdag: 13 uur tot 17 uur woensdag: 12 uur tot 20 uur donderdag: 13 uur tot 17 uur vrijdag: 9.30 u. tot 20 uur zaterdag: 9 uur tot 12 uur Hofstade Gemeenteraadsverkiezingen Drie SP-kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen van 9 oktober 1988 zijn OCMW-raadslid en fraktieleider Eddy Dierickx, (5e plaats), lid van het stedelijk feestkomitee Willy Merckx (18e pl.) en postbode Mon Wellkens (34e pl.). Moorsel Kinderkerstfeest ACV- en CM-Moorsel nodigen alle kinderen uit op hun kinderkerstfeest met tekenwedstrijd op zondag 27 december te 14 u. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat te 14 u. Optreden van clowns Flip en Flup, smullen van pannekoeken en uitslag van de tekenwedstrijd. Een geschenk voor alle aanwezigen. Inschrijven tegen 50 fr. Onderwerp voor alle kinderen tot 12 jaar is «Kerstmis». Tekeningen moeten gemaakt worden op een gewoon teken blad 27,5 bij 21,5 cm. en kunnen reeds op voorhand worden gemaakt. Binnenbrengen of maken tijdens het feest. Drie leeftijdsgroepen: tot 6 jaar, 7 9 jaar, 10 12 jaar. Op de parochie van Onze Lieve Vrouw Bijstand is er ter gelegenheid van Kerstmis op 25 december om 11 u. een koncert gebracht door het jeugdkoor onder leiding van de heer Keymeulen. Donderdag 24 december is er Kerstpoëzie te beluis teren op de parochie Sint-Antonius. Er worden ook kerstliederen ten gehore gebracht. Het Sint-Jobs- koor en orkest zullen om 24 u. de middemachtmis opluisteren. Op het Heilig Hart is er op 24 december om 17 u. een mis waarbij men kerstliederen uit Vlaanderen en blokfluitspel zal kunnen beluisteren. Om 24 u. en op 25 december om llu30 zingt het koor Hartegalm de mis van Kaltnecker onder leiding van Martine Van De Voorde. Om 17 u. op Kerstdag zingt een gelegenheidskoor de achtste gregoriaanse mis en het overbekende «Puer natus est». Een speciale vermelding verdient het alternatief kerstfeest dat zal gevierd worden met de Ghanese vluchtelingen. In de geest van Welzijnszorg die onder andere de aandacht vroeg voor de politieke vluchtelingen in ons land, organizeert men een kerstavond met hen. MENSEN die willen aanslui ten kunnen hun naam opgeven aan Kan Deville, Heilig Hartlaan 32, tel. 053-21.37.13. De Sint-Jozefparochie heeft aan het parochiaal zangkoor gevraagd om de middemachtmis te ver zorgen. Na de mis worden er kerstwensen uitgewisseld in het jeugdhuis Ypsilon Traditiegetrouw is er ook dit jaar een middemachtmis om 24 u. voor alle scouts en gidsen, sympatizanten en vrienden in de kerk van de paters Jezuïeten in de Pontstraat. Deze mis wordt opgeluisterd door het koor van oud-gidsen en scouts onder leiding van Nelly De Ro. Aan het orgel Louis Van Der Paal. Chiro Maëva en Sjaloom zullen op dinsdag 24 december van 17 tot 17u30 vredesliederen zingen op de Aalsterse Grote Markt. JM Heyman Het Priester Daensfonds wil op grootse wijze de ISO1 verjaardag van de geboorte van priester Daens herdenken. Om dit met de nodige luister te kunnen realiseren wordt een feestkomitee opgericht. Op een eerste vergadering werd reeds een voorlopig komitee gevormd. Beroep werd gedaan op het stadsbestuur om steun te verlenen. Die steun is ondertussen werkelijkheid geworden. Er kan vergaderd worden in het Daensmuseum in het Belfort tweede verdieping. Op zaterdag 9 janua ri heeft de tweede vergadering plaats te 10 u. Het stadsbestuur zal vertegenwoordigd zijn door sche pen Borms. Een bestuur zal worden aangeduid en een eerste gedachtenwisseling over het feestpro gramma is voorzien. Alle kulturele en sociale ver enigingen van Groot-Aalst zijn er met een afvaardi ging welkom. Voorzitter Luc Delafortrie beklemtoont andermaal dat deze aktiviteit buiten elke politiek staat. LH de BGG te 15 u. ledereen welkom. En nog op 27.12 te 14 u. in het Chiroheem kerstfeest vo< Chiro Sint-Stefaan. Kerstnacht Nachtmis dit jaar alleen in de parochiekerk. Volgend jaa alleen in de Stevenkapel. In de nachtmis liederen mee te zingen door iedereen. In d Stevenkapel te 19 u. op kerstavond optreden van het zan< koor van Steven. De hoogmis in de parochiekerk wori opgeluiserd door «Canticorum Jubilo». Inbraakpoging In de Eikstraat werd gepoogd in te breken in de woning Elian Men vond er inderdaad sporen van inbraakpogingen en ee achtergelaten schroevendraaier. KVLV Op maandag 11 januari kookles te 19 u. in het KLJ-Heer «Originele eenvoudige gerechten voor het weekend». Naar Lourdes Met pater Edgard naar Lourdes van 25 juli tot 1 oogi ledereen kan mee. Kerstfeest In zaal Katolieke Kring, Nieuwstraat, te 14 u. op zondag 27 december kinderkerstfeest vanwege ACV-CM. In het Parochiehuis eveneens op zondag 27 kerstfeest door Paul Van den Abeele in Vredeshuis Het Vredeshuis heeft het voorrecht een uitzonderlijk boeiende tentoonstelling te brengen tijdens het jaareinde en begin van 1988 van Paul Varrden Abeele. Deze nu 58-jarige fotograaf en schilder werd geboren in Aalst waar hij akademie liep. In Antwerpen leerde hij beeldhouwen, schilderen en etsen. Van 1949 tot 1955 werkte hij in het «Vrij Atelier van St. Lambrechts-Woluwe» onder meer met Edgar Tijdgat en Oscar Jespers. Paul Van den Abeele kreeg dit jaar «de prijs voor een kunstenaarsloopbaan» toegekend door het Ministerie van Kuituur. Beter gekend is hij als fotograaf-verslaggever, een beroep dat hij sinds 1947 uitoefend bij de Standaard -groep. In het Vredeshuis brengen we de journalist onder zijn ware gedaante: de schilder. Tijdens een reis, door de Sovjet-Unie in 1971maakte hij een aantal akwarellen over Siberië. Pareltjes van waarnemingsge voeligheid en kleurpalet. Deze akwarellen inspireerden Van den Abeele tot het maken van een reeks olieverfschilderijen. Akwarel en tableau zullen voor het eerst te zien zijn tijdens de Aalst. Winkelen op zondag. De Kattestraat zag wel veel wandelaars (a). tentoonstelling in het Vredehuis, Esplanadestraat 8 te Aalst. Aalst. Winkelen op zondag. Het was inderdaad biezonder druk in de Kattestraat

De Voorpost | 1987 | | pagina 14