Nationale Dienst voor Openluchtleven heeft infocentrum in Dendermonde Kamer voor Koophandel Dendermonde en de vennootschap Berlaarse vrije biblioteken in principe overgenomen De Voorpost Naar eendracht op het Donkmeer? BEECKMAN 053/70.02.93 J0-SP0RT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 16 - 25.12.1987 - De Voorpost Dendermonde. In het Zilverpand werd een Kerstfeest georganizeerd (foto Piet Hermans). Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21 40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Over het Donkmeer en vooral dan Nieuwdonk is er de jongste jaren al heel wat te doen geweest. Sinds het BPA werd goedgekeurd is het echter stil. In een persbericht van VVV-Donkmeer, stelt Kamiel Moerman, VW-sekretaris en schepen van toeris me, voor om de komende Waterfeesten op beide delen van het meer te laten plaatshebben. Een vredesboodschap met kerstmis? Volgens het bericht heeft de VW steeds voorge houden dat de oude en nieuwe Donk één geheel vormen. In dit licht vindt Moerman het dan ook normaal dat er bij de Waterfeesten manifestaties verdeeld worden over het hele gebied. Hij denkt aan het houden van reddingsoefeningen met heli kopters van op Nieuwdonk en aan show-optredens. Een ander voorstel is het organiseren van gratis vervoer naar alle delen van het meer, zowel met de boot als op de weg. Sedert enkele tijd al heeft de Nationale Dienst voor Openluchtleven een infocentrum in Dendermonde. Men heeft zich veilig genesteld in de omgeving van het winkelcentrum de Oude Vismijn, precies op de plaats waar Teledienst vele jaren zijn aktiviteiten heeft weten te ontwikkelen. NDO is een jeugddienst voor spelen en speelruimte. Het Oostvlaams Verbond stelt zich helemaal ten dienste van speelinitiatieven. De dienstverlening bestaat uit het verstrekken van informatie, kadervorming van de speelbegeleiders, adviseren en of begeleiden van de speelinitiatieven, en het zelf inrichten van een aantal aktiviteiten ten behoeve van hen die spelen en speelruimte belangrijk vinden. In Oost-Vlaanderen zijn er een tachtigtal speelplei nen. Met een sterke {con centratie in het Dender- mondse en het Waasland. Dat blijkt uit een blik op de kaart die in het NDO werd opgehangen. Deze speelterreinen kunnen af hangen van een gemeente of stad, maar kunnen evenzeer uitgaan van een privé-initiatief, een wijk of buurt bijvoorbeeld. Het infocentrum te Dender monde beschikt over een halftijdse vaste medewer ker die als taak heeft de vrijwilligers in het begelei- dingswerk meer steun te verlenen en de dienstver lening in zijn totaliteit be ter te laten funktioneren. Op het centrum kan men terecht voor allerlei infor matie over betoelaging, oprichting en inrichting van speelterreinen, wijk- speelterreinen, kadervor ming enz. De dienstverlening bij voorbeeld is toegespitst op het bestuderen van de be hoeften aan speelruimten en van de mogelijke oplos singen voor een wijk of gemeente. Een andere doelstelling is instaan voor de opleiding van jonge mensen tot speelbegelei ders. Verder heeft het NDO zich als taak gesteld de belangen van de speel pleinen te verdedigen en advies te verschaffen bij de inrichting ervan. Men wil ook de administratie koördineren tussen de speelpleinen en het pro vinciebestuur. NDO doet dus heel wat en heel wat mensen kunnen bij het NDO ook terecht met hun problemen. NDO zou men kunnen omschrij ven als een organizatie van en voor speel(plein)men- sen ontsproten uit de prak tijk bij het spelende kind zelf. Het spelende kind wordt er centraal gesteld en dat kind moet alle kan sen krijgen om op een speelse manier op te groei en. Maar wie zegt speel- kansen, heeft het meteen ook over speelruimten. Dat kan door bijvoorbeeld straten speelveilig te ma ken, aantrekkelijke speel- gelegenheden te voorzien en een speelse opvang op te zetten. Maar dat is maar een aspekt. Een ander is ruimte maken voor het spelende kind en dat wil zeggen eerbied opbrengen voor de eigenheid van spe lend kind als spelend mens. Naast de avontuur lijke speelterreinen moe ten er ook speelimpulsen worden gegeven, dat zijn speelinitiatieven waar kin deren zich echt kunnen uitleven. Dat kan allemaal wanneer een samenhan gend speelbeleid wordt ge voerd in de wijk of in de gemeente of stad. Daarnaast wil NDO ook wat doen aan de kadervor ming, want de begeleiding van het spelende kind is van kapitaal belang. Een degelijke vorming dringt zich dan ook op en dat kan in de vele mogelijkheden tot kadervorming die het NDO op geregelde tijd stippen organizeert. Zo richt het NDO zich tot iedereen die zich' aktief wil bezighouden met het spe lende kind. Dat kunnen dus gemeente- en wijkbe- sturen zijn, jeugdraden, scholen, verenigingen voor vakantiespeelplein- werk, enz. Voor Oost-Vlaanderen wordt er bijvoorbeeld elk jaar een «doe-je-zin-dag» georganizeerd waar men een massa nieuwe ideeën kan opdoen. Er is ook de «Oppedag» tijdens de gro te vakantie, waarop de speelpleinmonitoren wor den verwacht. Elke zo mervakantie trekt het be stuur erop uit om de speel pleinen te bezoeken. Hier uit volgen dan nieuwe ak- ties en werk. Iedereen die het spelende kind centraal wil stellen kan terecht bij het NDO infocentrum, Vlasmarkt 29 te Dendermonde. Ver mits men daar (voorlopig) nog geen telefoon ter be schikking heeft kan men bellen naar Johan Slock, sekretaris op het nummer 091/77.72.58 of naar Mark Lefevre die voorzitter is op het nummer 052/ 22.53.14. Het juiste adres van het Provinciaal NDO centrum is Vlasmarkt 29 te 9330 Dendermonde. Dendermonde. Het werd een echt feestelijke maaltijd voor de deelnemers aan het kerstfeest in het Zilverpand (foto Piet Hermans). Vier vrijdagen na elkaar wordt in het stadhuis van Dendermonde een seminarie georganizeerd over de vennootschap. Het is een organizatie van de Dender- mondse Kamer voor Koophandel in samenwerking met de Beroepsvereniging voor belastingskonsulenten, ac countants en bedrijfsrevisoren. Op de agenda staan toe lichtingen over de oprich ting, de opvolging en de omvormingen van ven nootschappen, juridische, sociale, fiskale en admini stratieve aspekten, de een manszaak, BVBA, nv, cv en eenpersoonsvennoot schap. Men heeft voor dit seminarie een aantal emi nente sprekers weten aan te trekken. De algemene leiding en koördinatie werd toevertrouwd aan ac countant Marcel Versche den, voorzitter van de Vereniging van Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid en van de Be roepsvereniging van Be drijfsrevisoren, Accoun tants en Belastingskonsu lenten. De lessen worden gegeven op de vrijdagen 29 januari en 5, 12 en 19 februari telkens van 14.00 tot 17.30 uur. Tijdens de eerste kur- susdag wordt dieper inge gaan op de oprichting van een vennootschap en de keuze van de gepaste ven nootschapsvorm. Ook het doel van de vennootschap en de opvolging in een familieonderneming wor den besproken. Op de tweede bijeenkomst heeft men het over de omvor ming van een eenmans zaak tot vennootschap, de fiskale aspekten die ko men kijken bij het oprich ten van een vennootschap en de belastingsstelsels. Ook het luik sociaal-rech terlijke verplichtingen van de vennoot bestuurder- zaakvoerder wordt be sproken. Op de derde ver gadering wordt gehandeld over de boekhoudkundige verplichtingen, de kontro- le, de aandelen en de pro fessionele vennootschap voor beoefenaars van vrije beroepen. Tenslotte wordt er op vrijdag 19 februari gesproken over de admini stratieve verplichtingen van de vennootschappen, de overheidshulp die door de overheid ter beschik king wordt gesteld, de so ciale steunmaatregelen en de Europese informatie voor KMO's. Wie aan dit belangrijk se minarie wenst deel te ne men kan inschrijven bij de Kamer voor Koophandel en Nijverheid, door over schrijving van 6.000 fr. (voor de volledige sessie) of 2.000 fr. (per sessie) op rekening nummer 393- 1845135-90 met vermel ding «de vennootschap». Voor meer informatie kan men terecht bij de Kamer voor Koophandel en Nij verheid, Stadhuis, Grote Markt 1 te 9330 Dender monde (052/21.47.13 of 21.31.65). Wisselrisicobeheer De beweeglijkheid van de VS dollar op de internatio nale wisselmarkten en de spanningen binnen de EMS-akkoorden illustre ren de vaak dramatische realiteit van het wisselrisi co, inherent aan de buiten landse handel. De Kamer voor Koophandel van het arrondissement Dender monde organizeert in sa menwerking met de Gene rale Bank een informatie sessie over de wisselkoers- problematiek en de ver- weermechanismen die men als exporteur of im porteur kan meemaken. Deze sessie heeft plaats op woensdag 20 januari van 14.00 tot 17.00 uur in Res taurant Den Ommeganck, Grote Markt 18 te Den dermonde. Spreker is me vrouw Anne Vleminckx, ekonomisch adviseur arbi trage Generale Bank te Brussel en Herman Spele- man, hoofd arbitrage van de Generale Bank Aalst. De deelname in de kosten bedraagt 500 fr. Men kan voor deze sessie inschrij ven bij de Kamer voor Koophandel van Dender monde tot 15 januari. De Kamer heeft voor de komende maanden nog heel wat aktiviteiten op het programma staan. Zo start bijvoorbeeld op 12 januari een nieuwe kursus zakenduits die loopt over 15 lessen. Op 15 januari is er de nieuw i aarsreceptie en van 12 tot' 19 maart is men op reis naar Rusland. Op 21 april trekt men naar het Rogiercentrum te Brussel voor een informa tie over exportservice en op 28 april volgt een semi narie over kredietverzeke ring. Op 9 mei is de alge mene vergadering voor zien. In de loop van de maanden april of mei volgt nog een seminarie sociaal recht. De Berlaarse gemeenteraad besloot in principe de be staande vr(je biblioteken van Overmere en Berlare over te nemen. Dit gebeurde op verzoek van deze biblioteken zelf. Ze zullen de basis vormen van de nog op te richten plaatselijke openbare biblioteek (POB). Overnameprijs? Van Hauwermeiren (VU) was benieuwd naar de mo gelijke overnameprijs. Die was volgens burgemeester Van Sande nog niet be paald. De huidige eige naars zouden een forfaitai re prijs willen voorstellen, behalve voor de echt waar devolle boeken. Indien men die prijs te hoog zou vinden, dan is er nog de mogelijkheid de waarde door een inspekteur te la ten opmaken. Intussen Berlare. De Chiro van Berlare deed mee aan een groot kerstspel (jj). keurde de raad al de aan koop goed van biblioteek- rekken voor 30.000 fr. Van Gijsegem (SP) wou weten of men voorrang zou geven aan de huidige bibliotekarissen bij de aanwerving van het biblio- teekpersoneel. Deze men sen verdienen nu bijna niets aan hun werk. Voor waarde is wel dat zij voi- doen aan de gestelde ei sen. Die eisen werden in een voorgaande zitting al goedgekeurd. Bij de begrotingsbespre king merkte Van Gijse gem op dat het bedrag voor de startkollektie, 1 miljoen, niet heel hoog ligt. Burgemeester Van Sande meende hieruit af te leiden dat het raadslid aan de goede intenties van het bestuur i.v.m. de POB twijfelde: «Nu we de toe lating bijna hebben om met de verbouwingen van de biblioteek te beginnen, gaan we onze aandacht in de eerste plaats daarop richten. Het heeft geen nut de bibliotekarissen nu nog meer werk te geven door zelf al boeken aan te kopen» meende hij. Of de biblioteek nog voor eind '88 er zou zijn, kon de burgemeester niet bevesti gen. Hij zou er alles voor doen om het te versnellen. «Hiervoor zijn we vroeger ook al tot een splitsing van de plannen voor het kultu- reel centrum en voor de biblioteek overgegaan» zei hij. De bibliotekarissen zelf zijn intussen wel op zoek naar nieuwe boeken. In Stroming, het maandblad van de Kuituurkring, stond een oproep waarin de mensen die zich van boeken willen ontdoen, gevraagd werd die naar de verschillende biblioteken in de gemeente te bren gen, waar ze dan nog door andere gemeentebewoners kunnen gelezen worden. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST molenveldstraat27 9371 denderbelle. De «Belle» bridgeclub voor niet-rokers organizeert volgend jaar een reeks initiatielessen bridge. Deze lessenreeks wordt over 5 maandagen ge spreid. Het biedsysteem dat wordt aangeleerd is ACOL. Het systeem dat door V.B.L. (Vlaamse Bridge Liga) - Bloso wordt erkend. De lessen zullen gegeven worden in de bar van restaurant «De Snuiver», Molenveldstraat 27, 9371 Denderbelle. De data voor de lessen zijn vastgelegd op 25 januari, 1, 8, 15 en 22 februari, telkens te 20 u. Het inschrijvingsbedrag is 500 fr. In deze som is een beknopte kursus inbegrepen. De inschrijvingen kunnen gebeuren op volgend adres: Paul Van Damme, Breestraat 107, te Sint- Gillis-Dendermonde. Tel.: 052-21.45.23. Daar bridge een steeds groeiend sukses kent, doet men ook een oproep aan jonge mensen om kursus te volgen. Nationaal worden er verschillende initia tieven genomen om jeugdbridge te bevorderen. Zo worden er onder meer bridge-kampen georgani zeerd, gekombineerd met sport. Er worden speciale kursussen gegeven, er worden jeugdtornooien geor ganizeerd en er wordt voor verdere begeleiding gezorgd. Een sport kan slechts groeien en sukses kennen als zij de jeugd meeheeft. Uitslagen van de clubavond van donderdag 17 december: 1. De Troch H. - W. Verhofstadt 2. Echtpaar De Saeger 3. Weymans M - Buydts M. 4. Cornelis W. - Van De Velde H. 5. Vereecken M. - Van Damme P. 6. Echtpaar Michiels lokaal "DE SNUIVERS f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. Berlare. Naar jaarlijkse gewoonte werd de kerstman door de middenstandsvereniging Ieders Belang verwelkomd in Berlare (jj).

De Voorpost | 1987 | | pagina 16