Uit de Gemeenteraad Lenen aan lopende band Provincieraadsverkiezingen distrikt Aalst Zo kan het niet blijven duren Roger D'Hondt en het OCMW-Ziekenhuis Vzw Animo in Stedelijk Trefcentrum De Steinway 2 - 25.12.1987 - De Voorpost De smalle doorgang aan het Keizerlijk Plein naar de parkeerplaatsen van de Keizershallen toe, beter bekend als «den doorsteek» wordt meer en meer het mikpunt van allerlei vandalen. De stad had er gezorgd voor de nodige groenaanplantingen, zodat het er echt aangenaam was. De voetganger werd er gescheiden van de glazen wand. Vandalen hebben er blijkbaar veel plezier in die glazen muur stuk te trappen. De mensen die belast zijn met de wekelijkse opruimbeurt, vinden allerlei viezigheid, zodat hun taak allesbehalve eenvoudig en aangenaam is. Da Voor de tweede maal werd het tuchtverhoor van een lid van het onderwijzend personeel van een stedelij ke akademie wegens ziek te van de betrokkene ver daagd. Dat komt dus terug aan de agenda op dinsdag 26 januari te 19.30 u. Aan vulling en wijziging van enkele artikelen in ver band met bouwverorde ningen werden zonder eni ge vorm van diskussie goedgekeurd. De als onaf hankelijke zetelende Baita Dolores had er waardering voor dat het bestuur Aalst «mooier» wil maken. Ze formuleerde daarbij wel een aantal vragen over het al dan niet doen naleven van de verordeningen, over eventuele vonnissen en over gebeurlijke ver plichte afbraken. Het raadslid krijgt de antwoor den thuis bezorgd. Voor 17.413.000 fr. leningen Zeer vlot verliep het stem men over de leningen. De SP ging er in principe mee akkoord wat ook het geval was voor de VU met uit zondering dan van de aan koop van hout en isolatie materiaal voor de stedelij ke werkhuizen. Volgende leningen werden dan ook in no-time goed gekeurd. Leningen: - van 325.000 fr. voor de renovatie van de verwar mingsinstallatie in ver schillende stadsgebouwen. - van 1.447.000 fr. voor de aankoop van materialen (hout en isolatie) voor de stedelijke werkhuizen. - van 355.000 fr. voor het uitvoeren van hersteUingen met gietasfalt op het grondgebied van Aalst. - van 390.000 fr. voor het uitbreiden van de voetpa- den aan het kruispunt Gentsestraat - Vlaande- renstraat in het kader van de verkeersveiligheid. - van 156.000 fr. voor het Aanstal plaatsen van een kraan op stemmen een lichte vrachtwagen PW De Maght-Aelbrecht 5.258 van de wegendienst CVP Lievens-Borms 4.305 - van 122.000 fr. voor de VU Van Mossevelde 4.240 aankoop van materialen SPGalle 3.926 voor de dienstwegen. CVP Bliki 2.302 - van 1.218.000 fr. voor SP De Meerleer 2.143 de aankoop van bouwma- SPPyck 1.983 terialen voor de scholen in CVP Stockman 1.923 Herdersem en Erembode- PWRasschaert 1.905 gem. CVPGovaert 1.334 - van 673.000 fr. voor het SPBrantegem 1.293 uitvoeren van allerlei wer ken en leveringen en bui- PW De Temmerman 732 ten- en binnenschilder- SP Callebaut 717 werken in de Academie CVPDelanghe 624 voor Muizek, ballet en AGAL. De Wael 621 toneel. CVPHendrickx 620 - van 1.202.000 fr. voor SPSaeys 544 het uitvoeren van aanpas- PWMelkebeeck 517 singswerken aan buiten- CVP De Geyter Henri 510 schrijnwerkerij en ramen CVP De Loose 500 van de Academie voor VU Van Ingelgem-Van Driessche 492 Schone Kunsten. VU De Cremer 483 - van 775.000 fr. voor het PWLambrecht 474 vernieuwen van de plas- PW Van Styvendaele 331 tische dakbedekking van het recreatiecentrum te Gijzegem-Aalst. deVaankop van basisuit- D6SkUIIj9hCSOf rusting voor het Cultureel Centrum. - van 871.000 fr. voor de RaadsM Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) toeiste rissen» zegt de personeels aankoop van uitrustings- naar de intenties van het stadsbestuur in verband met schepen. Alleen bij de materieel voor de stedelij- het samenstellen van examepjury's. Zullen kandidaten brandweer is het anders ke groendienst. geoordeeld worden naar hun bekwaamheid of volgens want daar moet de brand - van 3.500.000 fr. voor hun partijkaart? Anders gezegd: gebeurt de evaluatie weerkapitein er ook bi de aankoop van een veeg- door deskundlgen of door partymensen? machine voor de stedelijke reinigingsdienst Gracienne Van Nieuwen- mag de koalitiepartner - van 496.000 fr. voor de b°r8h ze8t dat een top- aangevallen worden»? aankoop van onderdelen ambtenaar gewraakt werd Daarmede bedoelt inter- voor herstelling en onder- en dat het stadsbestuur on- pellante op schepen De houd van reinigingswa- der dndc wordt gezet door Maght die in een schrijven gens een partij of door een ne- «per malheur in mijn bus - van 4.235.000 fr. voor venorganisatie ervan, gevallen» met alle zonden de aankoop van gronden Aanstellingen en bevor- Israëls wordt overladen, voor de verwezenlijking deringen gebeuren te veel Personeelsschepen Paul van het onteigeningsplan in fonktie van de juiste Stockman zegt dat zelden «Osbroek». partijkaart. «Laat de bur- een gemeenteraadslid eni- gemeester zich komman- ge interesse betoont door LH deren door één partij en het bijwonen van een exa men. «We moeten tijdens Aantal naamstammen VU De Schrijver 328 VL. BL. De Beul 264 VU Paerewijck 261 VUVonck 241 VU DeVuyst 240 SP Van Temsche 231 VL. BL. Jansegers 226 AGAL. Nijs 213 PVV Raman 212 VU Seminck 207 KPB De Smet Claude 160 AGAL. De Brul 148 VL. BL. Ceder 125 SP Bogaerts 118 AGAL. Van Nuffel 113 VL. BL. Verhulst 103 AGAL. Hamerijck 98 KPB De Geyter Jos 92 KPB Vinck 78 AGAL. Vansevenant 54 AGAL. Gevaert 40 KPB Pottie 33 KPB Bonnaerens 30 KPB De Smet René 26 KPB De Decker 21 KPB Cobbaut 20 VL. BL. Hinninck 19 In vetjes de namen van de verkozenen. LH Dierenasiel Het eigendom Lion d'Or, 3 ha 68 a en 39 ca groot zal worden aangekocht voor 14,5 miljoen. Baita Dolores vraagt of er reeds een onderkomen is gevonden voor het aldaar nog gevestigd dierenasiel Sint-Hubertus. «We zoeken een oplossing» antwoordt schepen André Dooms. Akademie Schone Kunsten Deze akademie beschikt niet over voldoende meu bilair voor het opbergen van tekenmateriaal van leerlingen van de dagen van de avondschool. Kas ten moeten worden aangekocht. 11 plannenkasten en 15 ééndeurskasten te ramen op 300.000 fr. De akademie heeft verder nood aan didaktisch materiaal: een klankinstallatie, fotograafbenodigd heden, een afdrukmachine, een snijmachine en 25 parellatten. Bergemeersen Voor verwezenlijking van het Biezonder Plan van Aanleg «Bergemeersen» worden gronden aange kocht van 99 a 99 ca voor 170.000 fr. Openbare verkoop De woning nr. 225 in de Kerrebroekstraat wordt openbaar verkocht. Instelprijs is 425.000 fr. Kleuterschool Oude Gentbaan Voor deze bouw werd de principiële belofte van toelage van 60% plus 5% in de algemene kosten beloofd onder voorwaarde van het voorleggen van een plan dat als basis zal dienen voor aanbesteding vóór 1 januari 1990. Principiële belofte is echter lang nog geen vaste belofte. Voor deze werken is in de buitengewone begroting een som van 24 miljoen voorzien. Sportcentrum Osbroek Voor renovatie van het sanitair gebouw aan de atletiekpiste is bijna 2 miljoen voorzien. De vaste belofte van toelage van 1.270.000 fr. is bekomen op 15 september 1987. By het zwembad Bomen en heesters voor de omgeving van het nieuw zwembad worden aangekocht voor bijna 700.000 fr. Het betrof aankoop voor beplantingen stadspark hoofdingang, omgeving kerk Nieuwerkerken en omgeving zwembad. De principiële belofte van staatstoelage werd niet verleend. Aan de raad wordt voorgesteld af te .zien van de gevraagde staatstoelagen en het principe goed te stemmen om bij onderhandse overeenkomst over te gaan tot aankoop van plantmateriaal voor omgeving zwembad ten bedrage van het in de begroting 1987 voorzien stadsaandeel van 300.000 fr. Aankoop waterplanten De principiële belofte werd niet verleend. Aan de raad wordt voorgesteld af te zien van staatstoelagen en het principe goed te stemmen en bij onderhandse overeenkomst over te gaan tot de aankoop van waterplanten ten bedrage van het in de begroting 1987 voorzien stadsaandeel van 50.000 fr. Heraanleg Molendries zonder staatstoelagen In gemeenteraad dd. 27 mei 1986 werd het ontwerp van deze werken goedgestemd en staatstoelagen in het kader van de stadsherwaardering Aalst Rechter oever aangevraagd. De gouverneur stelde geen bezwaar te hebben tegen dit raadsbesluit. De principiële belofte werd niet verleend. De begroting 1988 voorziet een financiering van de werken zonder beroep te doen op toelagen. Het ontwerp werd inmiddels eveneens aangepast aan de'opmerkingen van de Provinciale Technische Dienst. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld af te zien van de bij besluit gevraagde toelagen. Riolerings- en wegenwerken Vrijheidstraat uitge steld Vermeld ontwerp werd goedgestemd bij gemeen teraadsbesluit van 24 februari 1987 met een raming van 8.840.235 fr. B.T.W. en O.C.W. inbegrepen. De principiële belofte van staatstoelage werd niet bekomen. Vanaf 1 januari 1988 ressorteren deze werken onder het investeringsfonds. In de begroting 1988 werden deze werken als dusdanig heropgenomen. Aan de raad wordt het aan de opmerkingen van de Provinciale Technische Dienst dd. 18 mei 1987 aangepast ontwerp voorgelegd. Terzelfertijd wordt de raad voorgesteld haar goed keuring te hechten dat trekkingsrechten in het kader van het Investeringsfonds zullen worden aangevraagd door het College van Burgemeester en Schepenen na toewijzing van de werken op basis van een openbare aanbesteding. Ook werken aan Vaartstraat verdaagd Vermeld ontwerp werd goedgestemd in gemeen teraad van 24 februari 1987 met een raming van 6.448.269 fr. B.T.W. en O.C.W. inbegrepen. De principiële belofte van staatstoelage werd niet verleend. Vanaf 1 januari 1988 ressorteren deze werken onder het Investeringsfonds. De aan het stadsbestuur toegewezen trekkingsrech ten 1988 zijn echter onvoldoende om deze werken te financieren. De begroting 1988 voorziet derhalve geen staatsfi- nanciering. Aan de raad wordt voorgesteld het aan de opmer kingen van de Provinciale Technische Dienst dd. 18 mei 1987 aangepast ontwerp goed te stemmen met een aangepaste raming van 6.710.488 fr. O.C.W. en B.T.W. inbegrepen. Kaatsplein Houtmarkt: ook wachten Voor bovengemelde werken werd de principiële belofte van toelage verleend. De vaste belofte van toelage zal niet verleend worden vóór 1 januari 1988. Vanaf 1 januari 1988 ressorteren deze werken onder het Investeringsfonds. Teneinde deze werken mogelijk te maken wordt de raad voorgesteld voor de financiering van de werken te putten uit trek kingsrechten van het Investeringsfonds 1988. LH deskundigen plus de beide stadssekreta- zijn Volgens Lambert Van d< Sijpe zette een Aalsters< CVP-sektie haar stand punt op nogal onbehou wen wijze uiteen «maar di maakt niets uit» verklaar Lambert Van de Sijpi daarbij doelend op eer door Gracienne voorgele zen verslag van een verga dering. «De leden van d< raad van bestuur krijger geen enkele kans om kan didaten te beoordelen Hun ontgoocheling wa dan ook groot. Ze voeldei zich gewoon «gepas seerd». Aldus scheper Stockman die erbij voeg dat waarnemers statutai op examens niet toegela ten zijn tenzij het gemeen teraadsleden betreft. LI de dag werken voor den brode» repliceert Gracien ne. «Wie toch kwam, heeft het verloop kunnen na gaan en moet besluiten dat alles regelmatig gebeurt» Raadslid Roger D'Hondt aandoen Sfct^oïSfbedoeling de (SP) vroeg bij de behande- D Hondt nchtte zr,ni p.jlen j „Muitend sanJ te ling van de begroting van verder op een liefdadig- steuen het stedelijk ziekenhuis heidscampagne ten voor dat alle ziekenhuisdien- dele van het OCMW. De sten zouden worden door- Socialistische Vooruitzien- gelicht. Goedwerkende de Vrouwen nemen derge- diensten zorgden voor lijke bedelaktie niet en er- meeropbrengsten als pa- varen zulks als een onder- thologie en isotopen. Via graving van de OCMW- de doorlichting van het la- opdrachten. «Hulpbehoe- boratorium is gebleken dat venden mogen niet tribu- zulks ettelijke miljoenen tair worden gesteld ten op heeft opgeleverd. Door- zichte van mecenassen», lichten van èlle diensten Raadslid Gracienne Van zou volgens D'Hondt de Nieuwenborgh hekelde Door vroegtijdige ontbinding als de koncessionaris nu ooi kans bieden op meerop- het afvloeien van zieken- van de overeenkomst met Ak- naast de cafetaria de zaal te brengsten her en der. huispersoneel naar het liegroep Vrij (Kreja) kwam beschikking krijgt. «De zaa D'Hondt hekelde verder OCMW. Aanvankelijk Ij51 stedelijk trefcentrum aan stond vroeger ook reeds te toestanden als deze waar- zou het in de bedoeling Dnesleutelstraat vnj. beschikkmg. Wat nu gebeut aio uk-k-k. b Voorgesteld werd nu een ge- is slechts de bevestiging vai i benoemde hebben gelegen ze via de Veelte ervan te verhuren aan een bestaande toestand» zeg bij als voltijds artsen aan het stedelijk mobiliteitsformule te laten ziekenhuis die dus worden overhevelen naar het verondersteld 8 halve da- stadsbestuur doch het col gen per week in het hospi- lege kon dat niet toestaan, taal te zullen werken elke Eventueel zouden er wei dag ten huize raadplegin- licht nog enkele kunnen gen organiseren tijdens de worden opgevangen in de vzw Animo en dit voor een schepen Doorns, termijn van 9 jaar van 1.01.88 Eddie Monsieur zegt met de tot 31.12.96. De huurprijs ze regeling geen vrede te kun stijgt echter van 50.000 fr. nen nemen en vraagt dat he naar 60.000 fr. per jaar met punt zou verdaagd worden dien verstande dat onroeren- «'t Is hier zuivere bricolage de voorheffing, gas, elektrici- zegt Edgard Hooghuys. SP e - - teit, water en verwarming ten Dolores Baita onthouden zie werkuren. Een aktiviteit kraamkliniek als die tijdig |aste vauen van de huurder. dan ook bij de stemming, waarmede ze hun eigen klaarkomt. Eddie Monsieur vraagt of een werkgever konkurrentie LH vereniging er nog terecht kan De nieuwe Steinway-vleugel bespelen wordt een duur geval. Gesteld werd door de minderheid in de jongste gemeenteraadszitting dat de direkteur van de muziekakademie bij de aankoop geen inspraak zou hebben gehad. Dat wordt echter door schepen Chris Borms ten stelligste gelogenstraft. Hij kreeg alle inspraakkansen, ook op de gemeenteraadskom missie. Dat de juridische dienst ook inspraak kreeg is een doorn in het oog van de oppositie en Patrick De Smedt hekelt de norm dat gebruik van deze piano liefst twee maand op voorhand moet worden aange vraagd. Volgens schepen Borms zou dat liggen aan het feit dat de piano telkens eventueel kan moeten herstemd worden waarbij de firma dan steeds moet worden verwittigd. «Een flauw argument» volgens Patrick De Smedt. 5000 fr., eventueel te delen door twee, wordt als te hoog ervaren. Als het maar enkele minuten zou duren zou het echter tot 1500 fr. gereduceerd worden. De Smedt vindt dat voor een eventuele begeleiding van een zanger of solist alleszins te veel. Hij pleit voor afschaffen van een tijdlimiet die door het reglement nóchtans zelf is voorzien. Uiteindelijk blijkt de 5000 fr. te slaan niet op een gewoon koncert maar wel op een avondvullend pianokoncert. «Misschien kan het gaan met een teller of met jetons» gekscheert Danny Denayer. Alleen de meerderheid keurde dit punt goed. LH Aalst. Yvan Verhavert de eerste direkteur van ht Kultureel Centrum De Werf (a.).

De Voorpost | 1987 | | pagina 2