Vijfduizend plasmagiften in Erpe-Mere Voor Nieuwjaar heeft Sint-Elisabeth een scanner Aalsterse harnavalhriebels Ultieme kans voor karnavalgroepen Geslaagd bal van AKV De Markoentjes Heemkundige Kring Faluintjes met eersteling Top 30 De Voorpost - 25.12,1987 - 3 Het is natuurlijk niet toe- trum lekker te luieren en hulde betrekken, zoals vallig dat ju Erpe-Mere terzelfdertijd de mensheid Martine De Winter uit een plasmaferesecentrum te dienen. Mere als 4.999i'c en Roger opgericht werd, daar waar Uit het jaaroverzicht bleek van Aelbrouck uit Herzele dit meestal in een provin- reeds dat het nieuw opge- als de 5.000s,c. Vergeten ciestad gebeurt. Bij ondet- richte centrum in Erpe- we bij deze hulde niet al vinding wisten de leidende Mere geen windeieren zou die anderen die meermaals instanties dat Erpe-Mere leggen en dat de donors naar de Provinciale Baan (en dit geldt voor alle deel- zich niet zouden beperken te Mere trokken om het gemeenten) een voorbeeld tot het «gewoon bloed ge- getal steeds maar op te is van bloedgevers. Met ven» zoals men dat tradi- drijven want ook zij zitten die wijsheid en met de sti- tioneel gewoon was. er voor een groot gedeelte mulans van de voorzitter Talrijk zijn deze die én tussen dat de «laureaat» zo heeft men niet geaarzeld bloed geven én regelmatig hoog gescoord heeft, om proef te draaien in Me- naar Mere gaan naar de Maar in de geschiedenis re.Dat dit nieuw «sys- plasmabank. Op 1 oktober zijn veel mijlpijlen, vooral teem» opnieuw een succes dit jaar had men reeds als het een jong plasmafe- aan het worden is (feitelijk meer dan 4.000 plasmagif- resecentrum betreft als dit is het al een sukses) is deze ten genoteerd wat er op van Erpe-Mere waar de week bewezen door het wees dat de verhoopte ver- vraag mogen geven» nog feit dat men de 5000s,e plas- wachtingen zouden over- steeds stijgt. In Aalst weet magever heeft kunnen no- troffen worden. Het was men dat men op Erpe- teren. Dit bewijst eens te dan uitkijken naar een Mere kan rekenen en nog meer dat Erpe-Mere de mijlpaal, een historische meer weet men dat het mensen niet in de kou laat gebeurtenis in het centrum mede dank zij de bloedge- staan en ruimschoots zijn van Mere. En deze datum vers en de plasmagevers steen(tje) bijdraagt om de kwam er op vrijdag 18 de- van Erpe-Mere is dat heel mens in nood een helpen- cember toen Ewald Calle- wat nood kan gelenigd de hand toe te steken, baut uit Aalst de 5000"' worden in een tijd dat Hier gebeurt dit in de gift liet «aftanken». Hij bloed zo noodzakelijk is. vorm van bloed dat overal was de «gelukkige» van De leiding van het Rode zo broodnodig is. Natuur- deze dag want in het plas- Kruis en al wat er mee macentrum is men nooit gepaard gaat in Aalst weet alleen zodat ook anderen dit trouwens te waarderen net niet de eer hadden om in het Guinness boek van het Rode Kruis te staan. want deze heuglijke mijl paal werd genoteerd in aanwezigheid van verschil lende personaliteiten uit het bloed- en plasmawe reldje. Zo had Dr. Gyse- linck van het nationaal hoofdbestuur er aan ge houden om de «viering» mee te maken en kennis te maken met wat men in Erpe-Mere (en Aalst) op dit vlak presteert. Natuur lijk wilden ook de mensen die aan de basis lagen van dit initiatief deze heuglijke dag niet missen zodat Dr. Matthieu en Dr. Lust er met een zekere fierheid bijliepen Zij als de stimu lators van het Bloedtrans fusiecentrum van Aalst zijn trouwens de draaispil van een goede werking in de streek van Aalst en Ge- zitter van de Pelikaan uit Aalst. Aan Ewald Callebaut, die de 5000s,c gift achter zijn naam mocht schrijven, werd door de prominenten een plakket aangeboden van de «Vriendenkring Aalst», een trofee die niet elke dag uitgereikt wordt. Het plasmaferesecentrum van Mere zal echter niet lang blijven stilstaan bij deze mijlpaal want nu al kijkt men uit naar de 10.000!,c plasmagift. Men kan dus niet zeggen dat men niet toekomstge richt is maar in feite gaat echter om zoveel mogelijk bloed en plasma om zoveel mogelijk mensenlevens te kunnen redden. Dat er af en toe ook nog eens een gelukkige dag tussen de lijk is deze pluim niet al leen voor Erpe-Merenaren alleen want talrijk zijn de donors die van andere dor pen komen, hetzij om raardsbergen. Ook andere beslommeringen geweven «grootheden» die zich wordt is een doodgewone reeds jarenlang inzetten zaak maar zorgt uiteinde voor de bloedtransfusie- lijk toch voor een adem- dienst, waren aanwezig om mee in de vreugde te delen: P. De Cock als voorzitter van de BTC Aalst, Cl. Hoste als voor pauze, voor een nieuw be gin, waarna men met nieu we moed een idealistische zaak gaat stimuleren. JV bloed te geven, hetzij om Wij willen hieraan verhel- het plasmaferesecen- pen en ook anderen in de Voor de 60e kayalkade waren bij het afsluiten van de inschrijftermijn op 1 december 11. 57 karnaval groepen ingeschreven. Maar nu bleek dat toch nog enkele groepen stonden te dringen om aan deze jubileumkavalkade deel te nemen. Niettegenstaan de duidelijk geopteerd werd om het aantal groepen te beperken in aantal, vooral nu karnaval vroeg in het jaar valt en het vroeg donker is eens kwamen we met een muziekmaatschappij op het einde van .de stoet op de Grote Markt aan als het reeds donker was heeft het stadsbestuur, op advies van het Stedelijk Feestkomitee beslist de termijn te ver lengen. Liefhebbers kunnen dus nog inschrijven tot donder dag 31 december. Een ultieme kans. LH Als het OCMW-Ziekenhuis Aalst als u deze regels leest nog geen axiale tomograaf, zeg maar computer, heeft is die in elk geval imminent. Hy was inderdaad beloofd tegen 15 december 11. doch vertraging is niet een zo buitengewoon gebeuren. Vóór nieuwjaar zou hy alles zins ter plekke zyn en de installatie en afregeling zal dan nog wel enkele dagen vergen. Het betreft een apparaat bewust ziekenhuis inder- van General Electric uit daad noch een witte, noch het U.S.A., Milwaukee, een grijze noch een zwarte Maar dan een Japanse va- scanner kunnen bemachti- riante ervan van het type gen. Nu deze apparaten Gect-Pace goed voor echter vrijgegeven zijn 329.999.900 fr. Daarmede komt ook het OCMW-zie- is het stedelijk ziekenhuis kenhuis aan zijn trekken van Aalst één der aller- mits hem dan wel zelf te laatste van de grote zie- bekostigen. Apparaat plus kenhuizen van Vlaanderen installatie, in het bemachtigen van de boordnoodzakelij ke scan- Voorwaarden ner. Tot hiertoe had het Het is wel belangrijk te weten dat de wet voorziet over minstens 250 akute ziekenhuisbedden of moet behoren tot een zieken huisgroepering die tesa- men tenminste beschikken over 400 akute bedden. Dit alles betekent dat het OCMW-ziekenhuis wel degelijk in aanmerking komt voor de erkenning van een dienst voor medi sche beeldvorming en ex ploitatie van een scanner, zelfs al beschikt men niet over een erkende dienst neurochirurgie en radio therapie. Betalen Wat betreft het financieel aspekt van de zaak, kan men er niet onderuit dat men zelf moet instaan voor het bekostigen van de aanschaf en de installatie. dat een ziekenhuis over een dienst voor medische T..v. beeldvórming moet be- jn deze optiek werd er een schikken om een transver- oplossing gevonden, nl. de sale axiale tomograaf te kunnen installeren. Dergelijke dienst moet worden erkend door de bevoegde minister en op gericht zijn in een alge meen ziekenhuis dat over één of meerdere van na volgende diensten be schikt: stad financiert de aankoop en dit wordt gedekt door een lening van het OCMW. In de praktijk is het zo dat de stad zich bereid heeft verklaard om de aan het OCMW te betalen voor schotten vervroegd uit te betalen en hierbovenop een dienst neurochirurgie komt dan nog een lening met minstens 250 ingrepen OCMW (die in feite door per jaar en, in voorko mend geval, een dienst voor intensieve behande ling (hier blijkt nogmaals het belang van de dienst) een spoedgevallen dienst; een dienst radio-therapie. Aalst. De voorzitter van A KV de Mar hoentjes met de gelauwerde leden (a). Traditioneel heeft rond de van den Arend waren er de eerste laureaat in 1985. kerstperiode het bal van aanwezig en het gespreks- In 1986 viel de eer te beurt AKV De Markoentjes onderwerp nummer een aan een dame: Paula Van plaats. Dit jaar was dat was het kwartet aan kandi- Geert voor haar prachtige ook zo en het derde bal daat prinsen. prestatie naar aanleiding werd een sukses zonder Ieder jaar geven de Mar- van het eetfestijn. Danny voorgaande. De sfeer was koentjes een trofee aan Van Goethem, alias dj. er geweldig zoals dat hoort het meest verdienstelijke Roel Van Brabant werd de op een echt karnavalbal. lid van de vereniging. Bas- laureaat voor 1987. Heel wat karnavalisten tiaan Van den Broeck was da de stad wordt terugbetaald via toelagen aan het OCMW) Geopteerd werd qua type toestel voor de aankoop van een middle-class to- waar jaarlijks minstens mograaf berekend op 15 a 500 nieuwe patiënten wor- 20 prestaties per eetmaal, den behandeld en een dienst voor diagnose L" en heelkundige behande ling met dien verstande dat men moet beschikken Aalst. Fuif bij AKV Pertotal. De Eendrachtsupporters waren er ook bij (a). AKV De Matotten De Aalsterse karnavalgroep de Matotten nodigt uit op een bal dat zal plaatshebben in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. De juiste datum volgt nog. Popoll by Night Prins Karnaval Popoll neemt afscheid van de karnavalisten tijdens een dansfeest dat zal plaatshebben op zaterdag 23 januari in de Sint-Annazaal te Aalst. Denies De Backer kandidaat prins Denies De Backer heeft zich kandidaat gesteld voor de titel van de Ajuinprins van Aalst. AKV Driekoningenfeest Zaterdag 9 januari om 20 u. heeft in de Sint-Annazaal het Driekoningenfeest plaats van het Aalsters karnavalverbond. Zoals steeds verleent Amylum aan dit feest haar medewerking zodat elke aanwezige vereniging met minstens 10 personen met een mooie prijs huiswaarts zal keren. Tegen stoetreglement Het AKV is niet honderd procent akkoord met het nieuwe stoetreglement. Zo heeft men zijn bedenkingen bij artikel 2 van het reglement waarin staat dat «om toegelaten te worden tot de stoet mag de groep met de door haar gebrachte uitbeelding nooit eerder hebben deelgenomen aan om het even welke stoet». Het AKV is van oordeel dat het feestkomitee overtredingen alleen maar kan vaststellen na de karnavalstoet en dus weinig zinvol is dit punt in te lassen. Ook artikel 4 houdt een gevaar in meent het AKV. In dat artikel gaat het over een verantwoordelijkheid bij ongevallen en de samenstelling van de jury. Al vraagt men zich af hoe het feestkomitee 20 juryleden zal samenkrijgen. Nogal gevoelig ligt het artikel over de geldprijzen. Had men beloofd de prijzen te koppelen aan de gegeven punten, dan blijkt uit het reglement dat niet het geval is. De prijsbepaling blijft even onduidelijk als voorheen, zo stelt het AKV in zijn kritiek. Artikel tien bepaalt dan de maximale lengte van de wagens. Dertig meter en niet langer. Maar volgens het AKV wordt hierdoor meteen het mes gezet in het mooiste wat de stoet te bieden heeft. Op de Grote Markt mag men niet stilstaan. In het verleden werd hiertegen steeds fel gezondigd, zonder dat het feestkomitee daar ook maar iets tegen ondernam. Van de belofte om de maandagstoet vroeger te laten aanvangen, is niets te merken. Wie achteraan meegaat in de stoet kan onmogelijk tijdig in de Keizershallen geraken. Om die maandagstoet te herwaarderen zou men hem beter om 15 u. laten starten. JM Heyman Aalst. AKV Roeidsel zorgde voor een geslaagde avond (a). Aalst. De Markoentjes anno 1987 (a). De Heemkundige Kring «De Faluintjes» publiceerde sem» en «Herinneringen zopas het eerste nummer van haar driemaandelyks bij een oude foto» van tydschrift. Een boreling die het duidelyk goed stelt. «Plicht voor Alles» Her- Een keurige brochure van zowat 30 pagina's op glanspa- dersem. pier met op de stevige kaft de regio «Alost» in 1724. Zeer positief daarbij de Zoals het trouwens het geval zal blijven in verdere vele keurige illustraties, nummers komt steeds elk van de vier Faluintjesgemeen- ten er aan bod. Een ploeg redaktieleden staat klaar om Kykboek Moorsel de kontinuïteit van dit driemaandelyks tydschrift te yoor aprjl 1988 wordt de waarborgen. publikatie voorzien van een «Kijkboek over Moor- Bestuur Alfred De Block. sd>> met een 300_tal unie_ Gaston Permentier is ere- ke, nog niet gepubliceerde voorzitter en Herwig Van Artikelen foto's gebaseerd op de fo- Der Borght voorzitter. In het eerste nummer leest toverzameling van Angèle Erik Wauters (Meldert) is u een situering en naam- en Roger Hiel. De tekst ondervoorzitter en Fons verklaring van «de Fa- hierbij is van de hand van Dierickx (Herdersem) se- luintjes» geput uit publika- Alfred De Block, Gaston kretaris - redaktiesekreta- ties van de V.V.V. Permentier, Herwig Van ris. Eddy Wille (Baarde- Verder vindt u er «Vuur- j)er Borght en Pieter Van gem) is afchivaris-hoofd- stenen werktuigen uit de grempt. U kan lid worden redakteur en Pieter Van préhistorie te Baarde- mjts te st0rten op rekening Brempt (Moorsel) pen- gem», «De kroniek van nr 750-9009792-08 van ningmeester. een dorpspastoor yan Her- Heemkundige Kring De Verdere bestuursleden dersem», burgemeester Faluintjes. Een gewoon lid zijn voor Baardegem Wil- Van Meldert Benedictus betaalt 200 fr., een erelid liam Ruyssinck en Erwin Van Frachen», «Moorsels 5QQ fr en een bescher- Sabbe, voor Herdersem dialekt» van de hand van men(j hd 1000 fr. of meer. Marnix Pieters en Koen Frans Fransaer, een fac- Van Overstraeten, voor simile van Benoit Putte- Meldert Louis Baert en man «Hop en Ajuin», Leo Wille en voor Moorsel «Hoppepluk te Herder- Week 19/12/87-25/12/87 Wekelijkse hitparade gebaseerd op de verkoopcijfers van singles en maxi-singles in Groot-Aalst v.w. a.w. 1Rick Astley: Whenever you need somebody 1 7 2. Abigail Mead: Full Metal Jacket 3 7 3. George Michael: Faith 2 8 4. The Communards: Never can say goodbye 5 5 5. Michael Jackson: The Way you make me feel 6 6. George Harrison: Got my Mind set on you 8 7. Terence Trent D'Arby: Dance little Sister 4 6 8. Bananarama: Love in the first Degree 9 9. Sabrina: Hot Girl 15 3 10. T'Pau: China in your Hand 18 3 11. Neon: Le Macho duMambo 10 7 12. Sandra: Everlasting Love 16 13. Was not was: Walk the Dinosaur 7 6 14. Nina Simone: My Baby just cares for me 20 2 15. Climie/Fisher: Love changes 11 8 16. Madonna: The Look of Love 29 2 17. Guesch Patti: Etienne 26 2 18. Alexander O'Neil: Criticize 28 19. Eric B Rakim: Paid in Full 26 20. Paul Mc Cartney: Once upon a long ago 21. Prince: I could never take the Place of your man 23 3 22. Earth, Wind Fire: System of Survival 19 4 23. Gipsy Kings: Bamboleo - 1 24. Jellybean: The Real Thirtg 12 6 25. Bee Gees: E.S.P. 26. Cliff Richard: Some People 14 11 27. Marrs: Pump up the Volume 13 13 28. Bill Medley Jennifer Warnes: The Time of my Life 29. Labbi Siffre: Nothin' gonna change... 30. Rick Astley: When 1 fall in Love TIPS: Stock Aitken Waterman: Pack Jammed ABC: King without a Crown Buzy: Baby Bourn JM Heyman

De Voorpost | 1987 | | pagina 3