Vijftienjarige Sabine Appelmans, volleybalklub Aalst en W.T.C. Den Blok sportlaureaten Vervol, Vier kandidaten prins-karnaval te Aalst Aalst telt nu twéé wijnmakersgilden Honger bestrijden eerste vereiste voor vrede Kursus EHBO Het Vlaamse Kruis gewest Aalst Motie aan de Regering 4 - 25.12.1987 - De Voorpost De jurering gebeurt door de traditionele uit elf be staande leden, jury waar van evenwel Dolf Van Den Bergh (van de Schone Bottien) ontslag heeft ge nomen. Voor het beoorde len van de karnavalstoet zelf wordt een spiksplin ternieuwe jury samenge steld. De sjerp De wit en rode (stadskleu ren) sjerp werd aan de vier kandidaten in de trouw zaal overhandigd en omge hangen door schepen voorzitter Juliaan Vinck geassisteerd door sekreta- ris Jan Doorns. De vier kandidaten stel den zich zelf zo goed en zo kwaad als het ging voor. Maurice De Smedt, 37 jaar, Binnenstraat 84, tel. 053-70.13.02, reeds vader van een dochter van 18 jaar is installateur van sa nitaire installaties. Hij is aktief lid van «De Voort kapoenen». Als enige kan didaat voelde hij zich niet goed in zijn vel. Nu hij degelijke «konkurrentie» krijgt komt er spanning in de zaak. Reeds als kind en jongeling was hij begaan met karnaval en al wat er mee te maken heeft. Nu waagt hij de gok en hoopt met zijn allereerste kandi datuur in de roos te zullen schieten. Roger Berghman, Gentse steenweg 107, tel. 053- 70.17.02, vader van twee dochters is een van de 850 personeelsleden van de Aalsterse firma Amylum. Hij werkt in de glucose- afdeling. Als voorzitter van de Orde van de Ajuin prinsen en ex-prins van Oost-Vlaanderen is hij tij dens weekends steeds op stap. Toen hij te Wetteren Mau rice De Smedt zo helemaal alleen zag om Aalst te ver tegenwoordigen op een re gionaal karnavalgebeuren bekroop hem de lust zich weer kandidaat te stellen. Dat deed hij trouwens reeds twee keer en hij durft verhopen dat de der de keer de goedfe keer zal worden. Eigenlijk is zijn kandidatuur het gevolg van een weddenschap. Wordt hij inderdaad de uitverkorene, dan is hij eraan voor «een vat» maar krijgt al de rest. En wordt hij niet dé prins dan heeft hij alleszins «het vat». Jan Troch, eigenlijk «Jan tje Brouwer», Arbeid- straat 104, tel. 053- Vervolg van blz. 1 76.34.12 is de cafébaas van de Breughel. Karnaval- prins worden is momen teel zijn voornaamste be trachting want karnaval vieren zit hem in hart en nieren. Als fervent sup porter van Club Brugge was hij na de nederlaag in Dormunt quasi volledig down. «Als Club zich op de Klokke herpakt en in de running blijft geef ik me aan als kandidaat prins-karnaval» zwoer hij. En vermits Club dat mira kel voltrok is de 29 jarige vader van één kind als ere lid van «De Matotten» de derde kandidaat. Peter Roelant, «de Sjoe», Lambrechtstraat 51, tel. 053-77.28.81, een 23-jari- ge vrijgezel, naar eigen zeggen «de sjoe van vele cafébazinnen» en in zijn vrije tijd postbode in het Gentse. Een flapuit van belang die stelt op zijn amper 23-jarige leeftijd reeds het leven achter de rug te hebben van een ge pensioneerde». Hij geeft zichzelf een reële kans want hij «kan smoelen trekken als de beste poli tieker en die komen er toch ook». LH In de Aalsterse afdeling van de «Vlaamse Wynmakers- gilde». eerder een bloeiende afdeling met 120 leden, die na maandelijkse lessen in de Sint-Martinuskring een eigen wijnkeuring organiseerde en steeds flink vertegen woordigd was op de nationale wijnkeuring, zakt stilaan weg. Voorzitter Jozef Van den makersgilde» op. Men zou Broeck werd persona non verder lessen geven in de grata bij het hoofdbestuur kripte te Erembodegem. omdat er te Aalst tegen de Niet alleen reglementering in een Aalst haakte niet alleen af. wijnkeunng werd georga- Ook Sint-Truiden, Bon- raseerd in juni 11. gehjktij- heiden en Antwerpen de- dig met een wijnkeuring de„ dat. Op vragen over op een hoger echelon. Dat boekhoudkundige gege- hoger echelon was het Vens werd immers door «Graafschap Dendermon- het hoofdbestuur eerder H.et hoofdbestuur dat vaag blijvend geantwoord, er weet van had kon Aalst Het lidgeld werd door het niet doen inbinden omdat hoofdbestuur gevoelig de zaal op andere data niet (van 500 naar 650 fr) ver meer beschikbaar zou zijn hoogd en via een sweep- geweest. stake werd getracht meer In het eigen bestuur von- ieden aan te trekken. Jo- a? A°°t eÜ" paar leden zef Van den Broeck aan- dat de houding van Aalst zag dat alles ais tekens dat weinig fair was en er dreig- er iets aan het mislopen de een scheuring. Jozef was en kapte er mee. Van den Broeck had toch nog de meerderheid achter Toch nog aktief zich en men richtte in De twee leden die zich van plaats van de «Vlaamse» Van den Broeck désolida- nu een «Aalsterse Wijn- riseerden besloten dan, op vraag van het hoofdbe stuur, met hun beidjes de afdeling van de «Vlaamse Wijnmakersgilde» verder te zetten en een «voorlo pig bestuur» meldde aan de vroegere leden dat de afdeling aktief bleef en zou vergaderen te Nieu- werkerken in het paro chiecentrum waar op 29 oktober een definitief be stuur zou worden verko zen. Maar slechts drie we ken later volgde reeds een schrijven met vermelding van het voltallig bestuur en een volledig pro gramma. Twee wijnmakersgilden Momenteel heeft Aalst dus twee wijnmakersgil den: een «Vlaamse» en een «Aalsterse». De Vlaamse afdeling blijft al leszins werken onder het overkoepelend orgaan zo dat de leden het abonne ment krijgen van de Vlaamse Wijnmakersgilde en kunnen deelnemen aan nationale keuringen. LH Net zoals elk jaar organi seert «Het Vlaamse Kruis gewest Aalst» een EHBO- kursus begin 1988. Deze kursus richt zich tot alle mensen vanaf de leeftijd van 16 jaar die geïnteres- serd zijn technieken bij te leren om mensen in het dagelijkse (al dan niet in akute nood) te helpen en bij te staan. Deze kursus richt zich ge durende 40 uur tot alle geïnteresseerden en geeft een bondig overzicht van: - bouw en werking li chaam (anatomie/fysiolo- g>e) - ongemakken (verwon dingen, ziekten,...) - hulp (EHBO - Medisch Dringende Hulpverlening) Daarnaast wordt ook ak tief geoefend aan de hand van realistische situaties. Verder zal ook aandacht besteed worden aan de werking dienst 100 (vroe ger 900), brandweer en opnamedienst van alge meen ziekenhuis. Deze informatie zal verder geïllustreerd worden aan de hand van dia's, tekenin gen, videofilm die zullen vertoond worden tijdens de eigenlijke kursus of aansluitend hierop. De kursus zelf start met een informatie-avond op dinsdag 5 januari 1988 om 20 uur in zaal «Wembley», Bredestraat (t.o.v. Pieter Cornelis-voetbalstadium) te 9300 Aalst. De kursus wordt gegeven op elke maandag- en dins dagavond van 20 tot 22.15 u. uitgezonderd tijdens de carnavalvakantie. Mogelijkheden tot in schrijving bestaan: In het kursuslokaal op in- fo-avond en 2 volgende lessen Sekretariaat Rozendreef 165/30 te 9300 Aalst. De Bruyn Jan, Verbin dingsstraat 16, 9440 Erem bodegem (053/77.46.60) Van Melkebeke Omer, Blokmansstraat 22, 9420 Mere Mevr. Verleysen-Jacobs; Eikenstraat 61, 9390 Moorsel Van Nieuwenborgh Fr., Oude Abdijstraat 47, 9300 Aalst De Bruyne O., Binnen straat 98; 9300 Aalst Verdere informatie is steeds te verkrijgen op de info-avond bij bovenstaan- «Geen vrede mogelijk zo lang er onrechtvaardigheid heerst en de grootste on rechtvaardigheid is dat mensen honger lijden. Zo lang dergelijke situaties zich blijven voordoen, is blijvende vrede een uto pie. Eerste en voornaam ste bedoeling van elke vre desbeweging moet zijn het probleem van de honger te neutraliseren». Aldus bur gemeester Maurice De Kerpel verleden vrijdaga vond bij de ontsteking van de kerstverlichting in de Kattestraat en het openen van de kerststal. Kerststallen vindt men zo wat overal. Op de Immer- zeelwijk staan er traditoo- neel verschillende en in Baardegem gaat op zon dag 27 december een heu- de personen en op het Ge westelijk sekretariaat: Vlaamse Kruis - Gewest Aalst, p/a Rozendreef 165/ 30, 9300 Aalst, tel.: 053/ 78.34.19. Op dit laatste adres zijn ook andere problemen i.v.m. EHBO-aangelegen- heden te beantwoorden. se kerststallenwandeling door met start aan café Maxens te 19.30 u. De tocht loopt langs acht stal len en aan elke stal is er een optreden, een zangs- tonde en een korte bezin ning. De stal in de Kattestraat in de reeds zo beruchte H. Geestkapel is dan wel een zeer biezondere. De erin voorkomende dieren zijn inderdaad levende. De stal, die reeds voor de vierde keer wordt gereali seerd op initiatief van De kenij Kattestraat onder stimulans van de heer Ap pelmans heeft elk jaar veel bekijks. U kan er uw goed hart even tonen door een bijdrage te storten die ten goede komt aan jonge Ecuadorianen die van het platteland noodgedwon gen moesten overschake len naar de stad, meer be paald naar Quito om daar omgeschakeld te worden voor een of andere job. In afwachting worden ze on dergebracht in «La Tola» doch ook dat kost geld. Voor 5 fr. per dag kan U er een jongere voedsel verschaffen. Bij de ope ning waar burgemeester Aalst. Enkele leden van het stedelijk feestkomitee (a> De Kerpel zoals hoger ge- zelf speelt Jo De Wit zegd het woord voerde, kerstliederen op orgel, zorgde het Sint-Martinus- koor onder leiding van Jo- Als U in Aalst komt loopt han Haezaert voor vokale U liefst eens langs die stal opluistering en in de stal en deponeert er uw bijdra ge. Een kerstgift in een periode dat we zelf aan de eigen culinaire geneugte spenderen. LH Aalst. In de Kattestraat kent de kerststal veel belangstelling van de winkelende wandelaars (a). Volleybalklub Aalst, seniores dames sportlaureaten Eervolle vermeldingen gingen naar F.C. Excel sior, vice-kampioen 1' af deling voetbal MTSA en naar de dames voetballers De Kamillekes gepromo veerd naar eerste nationa le en in de 1/8 finales van de Beker van België. V.K. Aalst, volleybal da mes seniores werd lau reaat vóór Kon. Atletiek- klub Eendracht Aalst se niores heren en de prémi niemen van S.K. Erembo degem (voetbal). Hierbij hun prestaties. 1. V.K. Aalst - Volleybal (seniores dames). Alge meen kampioen 3° provin ciale, zonder nederlaag. 2. Kon. Atletiekklub Een dracht Aalst - Atletiek (se niores Heren). Promotie naar 2° nationale, dankzij tweede plaats in de inter- klubfinale 1° landelijke. 3. S.K. Erembodegem - voetbal (pré-miniemen). Kampioen in zijn reeks. Verslagen in de l/8ste fi nale nationale beker pré miniemen, door de latere bekerwinnaar. Winnaar tornooi «Ville Parisis» (Parijs). W.T.C. Den Blok sportlaureaat rekreatiesport Bij de rekreatiesport wa ren er zeven kandidaten. Eervolle vermeldingen waren er voor wandelspor ter Gustaaf Monsieur, voor de beoefenaars en van jiu-jitsu Peggy Tem merman, voor de Faluint- jesjoggers van Moorsel en voor WTC Trekvogels van Herdersem. WTC Den Blok haalde het vóór Handboogmaat schappij Aalst-Park en wielertoerist Benoit Buc- qué, die zoals reeds ver meld niet akkoord ging met de jurering. Hierbij hun prestaties: W.T.C. Den Blok - Wieler- toerisme. - Tijdens het seizoen we kelijkse fietstochten van 30 100 km. Tevens orga nisator Superstar op Wielen. - Tijdens de winterperio de 14-daagse wandel tochten. - Andere eenmalige akti- viteiten: klimtijdrit, mini golf, schaatsen, snooker, petanque, squash, biljart, tafelvoetbal, kaartavond. Handboogmaatschappij Aalst-Park - Handboog- schieten: - Kongresschieting in het teken van het 64° Natio naal Kongres K.N.B.B.W. 137 schutters uit 21 vereni gingen namen deel aan de ze schieting. - 64° Nationaal Kongres K.N.B.B.W. Voor de tweede maal werd deze nationale bijeenkomst georganiseerd in Aalst. Benoit Bucqué - Wieler- toerisme Totaal aantal km. gefietst: 6.822 km. Behaalde de Zilveren Arend van het wielertoe- risme. Deze onderschei ding wordt bekomen door alle Audaxbrevetten (200, 300, 400, 600 en 1.000 km) in één en hetzelfde seizoen Aalst. Schepen Bourlon overhandigde de prijs aan vader Appelmans. Belgisch kampioene Sabine vertoefde immers in het buitenland (a). sportkomitee. Zwemmen basis: trofee al gemene klassering. Handbal jongens: wissel- beker stedelijk sportko mitee. Atletiek jongens lager on derwijs: wisselbeker stede lijk sportkomitee. te fietsen. Langste wandeling: 40 km. Wisselbekers interscholensport Koninklijk Atheneum - Graanmarkt 17, Aalst Zwemmen hoger sekun- dair: wisselbeker stedelijk sportkomitee. Voetbal miniemen: wissel- beker stedelijk sportko mitee. Handbal jongens: trofee kategorie kadetten. Koninklijk Lyceum - Pont straat 51, Aalst Voetbal 14-18 jarigen: wis selbeker stedelijk sportko mitee. Stedelijk Onderwijs - Bin nenstraat 157, Aalst Zwemmen basis: wisselbe ker stedelijk sportko mitee. Voetbal jongens: trofee pré-miniemen A. St.-Jozefinstituut St.-Jo zefstraat 5, Aalst Atletiek meisjes lager on derwijs: wisselbeker stede lijk sportkomitee. Atletiek meisjes sekundair onderwijs: wisselbeker stedelijk sportkomitee. St.-Jozefskollege - Pont straat 7, Aalst Zwemmen sekundair: tro fee algemene klassering. Voetbal jongens: trofee pré-miniemen B. St.-Maarteninstituut Esplanade 6, Aalst Zwemmen lager $pkun- dair: wisselbeker stedelijk Laureaten van de sportmaand 1. FC Excelsior met drie generaties voetbaltornooi. 2. Korfbalklub AGO Aalst met zaalkorfbalbe- ker van Vlaanderen. 3. Koninklijke Zwemklub Neptunus Aalst met Zwemwedstrijd voor A-B- C-zwemmers. LH Andermaal diende VU-raadslid Willy Van Mosse- velde een motie in voor amnestie. Het is gebruike lijk, althans in de gemeenteraad te Aalst, die motie goed te keuren doch er geen enkele kommentaar bij uit te brengen. Iets wat Willy van Mosselvelde ten zeerste betreurt doch waaraan hij zich te houden heeft. Meestal zijn er als het moment van behande len van de motie aankomt raadsleden die plotseling aan een behoefte moeten voldoen en zich diploma tisch terugtrekken om geen stelling te moeten kiezen. De tekst van de goedgekeurde motie is als volgt: «De gemeenteraad van Aalst, vergadert in zitting van 15 december 1987, vraagt amnestie voor alle politieke slachtoffers van de repressie en de reputa tie alsook voor hun nakomelingen». «Spijtig werd dit weer in een drafje afgehandeld», zegt Van Mossevelde. Aalst. Karnavalisten in de trouwzaal. Uiterst rechts vooraan de vier kandidaat-prinsen

De Voorpost | 1987 | | pagina 4