TEMSE HULDIGDE KAMPIOENEN li De Voorpost - 25.12.1987 - 31 Temse. FC Altodie (dw) Temse. De juniores van BBC Temse werden vorig seizoen kampioen (dw) Vorige week werden op het gemeentehuis van Temse de sportievelingen ontvangen, én gehuldigd, die zich in de loop van het voorbije sportseizoen met een regionale, provinciale of nationale titel hadden weten te onderscheiden. Zo mochten een kleine 200 sporters een herinneringstrofee in ontvangst nemen uit de handen van de aanwezige gemeenteraadsleden en onder het waakzame oog van burgemeester Van Riet, sportschepen Armand Felix en de voltallige sportraad. Dat het voor sportfunctionarissen Theo Van der Biest en Erik Vermeulen drukke dagen zijn geworden zal u wellicht niet verwonderen wanneer we alle sporters nog eens even voorstellen met hun specifieke sporttak waarin zij uitblonken. REGIONALE LAUREATEN Biljartkampioenschap van Temse Dit kampioenschap, waarvan de organisatie in handen is van het Biljartverbond van Temse, is onderverdeeld in 2 kategorieën. Dit jaar werden twee jeugdige talenten gelau werd. Werd voor het eerst indivi dueel biljartkampioen van Temse in de A-reeks: Peter Van Puyvelde (BC De Standaard) Werd laureaat in de B-reeks: Ivan Van den Bossche (BC Sint-Joris) Dui venmaatschappijen Deze sporttak is er een waar bij de "trainer" bijna constant bezig is met de opleiding van zijn pupillen. Hij staat er als het ware mee op en gaat er mee slapen. De beoefenaars van deze sport, de duiven sport, zijn in Groot-Temse onderverdeeld in 2 maat schappijen: De Verenigde Maatschap pijen Temse-Steendorp dra gen volgende kampioenen voor: Algemeen kampioen Quié- vrain: Augustijn Van Over- schelde Algemeen kampioen Noyon: Raoul Bollaert Algemeen kampioen Halve Fond: René Van de Walle Maatschappij De Postduif stelt als kampioen voor: Algemeen kampioen: Victor Felix Algemeen kampioen Halve Fond: Roger Mees Handboogvereniging Schuttersport Volgende ploeg werd winnaar van een tornooi met 87 ploe gen van telkens 6 spelers. In de sektor Beveren, regio waar zij uitkomen en uitblinken, behaalden zij reeds menig ploeg- en individuele titel. Ook dit jaar schoten zij zich met de boog, na een voorron de en eindronde, kampioen van voormelde sektor. Vol gende boogschutters hielpen handboogvereniging Schut- terssport aan de kampioensti tel: Patrick Polfliet, Walter Van Bogaert, Francois Meul, Alex Peersman, Hans Scher- rens en Bert Selis. Ornithologische vereniging De Sneeuwgors Wanneer we spreken over "ornithologie" hebben we het niet over een of andere medi sche term of technisch begrip. Ornithologische vereniging De Sneeuwgors kan ons deze term ongetwijfeld uitvoerig uit de doeken doen. Laten wij het dus maar houden bij "Vo- gelkundige Kring" De Sneeuwgors. Deze vereniging zorgt jaarlijks voor enkele kampioenen in het kweken van kanaries, vinken, enz. Dit jaar worden zij op verschillen de niveaus gehuldigd. Op gewestelijk vlak behaalde hij een eerste plaats met een "zebravink": Roger Vaeren- donck. Voetbalklub FC Altodie Sedert vorig seizoen betwist FC Altodie regelmatig wed strijden op het Openlucht- sportcentrum Schoolstraat. Uitkomend in de zaterdag reeks, 2B, van het Vlaams Sportverbond, scoorden zij vorig seizoen veel, en lieten weinig tegenscoren. Het logi sche gevolg hiervan werd de kampioenstitel. Volgende spelers zorgden voor het bin nenrijden van de titel: Franky Rooms (speler-trainer); An thony Andries, Adrien De Commines, Eddy D'Hondt, Danny De Pauw, Ronan Eeckman, Henri Reyniers, Martin Salembier, Paul Sa- lembier, Mare Sertijn, Mare Stevens, Alain Van Nieulan- de, Luc Van Wiele, Marc Van Wiele, Rudi Van den Bran den en Willy Van den Bran den. Voetbalclub Sportief Steendorp In 1984 werden zij kampioen in de tweede afdeling van het Sportverbond Waasland. Vo rig jaar, in 1986, werden zij kampioen in de zaterdagreeks 1 van het Vlaams Sportver bond. Dit jaar wonnen zij geen kampioenstitel, maar behaalden zowel de Beker der Zaterdagreeksen als de- Su perbeker. Voetbalclub Spor tief Steendorp lukte in deze sportieve prestatie met vol gende spelers: Johannes De Rijck, Ronny Brijs, Arthur Bressinck, Franqois Meers man, Peter Meersman, Fran ky Mariman, Dirk Janssens, Luc Kuppens, Pascal Teugels, Franky De Leger, Noël De Wit, Kamal Vercauteren, Ronnv Van Pamel, Marnic Polfliet, Eddy Naudts. Basketbalclub Sportief Voor volgende basketters wordt de kampioenenviering een gewoonte. Immers, voor de vierde opeenvolgende maal kaapte de ploeg van trai ner Leon Van Damme de kampioenstitel weg, ditmaal bij de juniores. De toekomst van de eerste ploeg van BBC Sportief is dus meer dan ver zekerd. De jongste basketbal- klub van Temse behaalde met volgende spelers de geweste lijke kampioenstitel in de ju- nioresreeks: Leon Van Dam me (trainer), Christophe Ab bes, Piet Boeykens, Pascal Buytaert, Johan Busschaert, Gunter De Buyser, Kurt Heene, Dirk Leemans, Bert Muylaert, Mark Raes, Michel Van Damme, Erwin Van Overloop, Stefan Vercau teren. Voetbalclub KSV Temse Voor het derde opeenvolgen de jaar vinden wij KSV Tem se terug in het dagboek van Temses kampioenen, In 1985 werd het eerste elftal gehul digd. Vorig jaar behaalden niet minder dan 3 jeugdploe- gen een regionale kampioens titel. Dit jaar loodste trainer Chris Verbeeck zijn Geweste lijke Knapenploeg naar een overtuigende kampioenstitel. Mogelijk vinden wij binnen een aantal jaren volgende spelers terug in de A-kern van trainer Bert De Lamper. Werden gewestelijk kam pioen bij de Knapen: Chris Verbeeck (trainer), Tom De Wilde, Moestafa Baldi, Luc Rooms, Diego Van Breuse- ghem, Diego Van Hoeylandt, Jason Van Hoeylandt, Arno Van Mullem, Peter Van den Bosch, Evert Smet, Tommy Wats, Bart Martens, Davy Verbeeck, Mohammed Bena- li, Remi Hauman en Nico De Grave. PROVINCIALE LAUREATEN Hij is aangesloten bij de atlc- tiekklub AC Hamme. Op 56- jarige leeftijd behaalde hij een provinciale kampioensti tel in het veldlopen, bij de veteranen reeks D. Deze Steendorpenaar liet te Lebbe- ke alle andere Oostvlamingen achter zich, en werd op 14 februari 1987 provinciaal kampioen. Zijn naam: Paul Annens. Badmintonklub Temse De badmintonklub van Tem se bezit, naast een uitgebreide rekreatieve kern, een viertal kompetitieploegen. Temse 1 komt uit in dc eerste liga, de andere drie ploegen zijn ver deeld over 2de en 3de P.B.O. Vorig seizoen lukte het Tem se 3 om de kampioenstitel in 3de te behalen en zo een kjas- se te stijgen. Meteen namen zij de plaats over van Temse 2 die ironisch genoeg, uit deze tweede reeks tuimelden. Naast dit ploegsukses behaal de een vrouwelijke badmin- ton"ster" een individuele ti tel, eveneens op provinciaal vlak. De kampioenen: Luc Staes (trainer), Liliane Audenaert, Hedwige Schoenaerts, Marti- ne De Cauwer, Luc Van Puy velde, Vicky Van de Voorde, Rudy Iluygens, Dirk Van Buynder en Sonia De Pauw. Handboogvereniging Schutterssport Het boogschieten is één van de weinige sporttakken die men op gezette leeftijd nog kan beoefenen en waarvoor nog wedstrijden worden inge richt. Jaarlijks wordt immers zowel een sektor- als een pro vinciaal kampioenschap voor 55-plussers georganiseerd. De verschillende sektorkampioe- nen van Oost-Vlaanderen ko men aldus tegen elkaar uit om de titel van provinciaal kam pioen te betwisten. In Lo- christi behaalde een Temse- naar deze, bij de ervaren boogschutters erg begeerde titel. Werd Oostvlaams kampioen boogschieten bij de 55-plus sers: Abdon Van Hoy- weghen. Rijvereniging Sint-Amelberga Temse De paardensport telt verschil lende disciplines. Denken wij maar aan de military, drafren- nen, jumping, dressuur enz. De Landelijke Rijvereniging Sint-Amelberga vormt regel matig kampioenen in deze disciplines. Dit jaar stellen zij volgende provinciale kam pioenen voor. Werd provinciaal kampioen veelzijdigheid te Wachtebeke in de klasse "Zwaar": Luc Kuppens. Werd provinciaal kampioen individuele dressuur te Belse- le in de klasse "Middel 1": Dany Van Lombergen. Judoklub Temse Het sukses van Ingrid Berg mans in de judowereld heeft menig meisje tot het beoefe nen van deze gevechtssport aangezet. Daar waar het vroe ger eerder zeldzaam was een vrouwelijke judoka aan het werk te zien, is dit nu ge meengoed geworden. Judo klub Temse heeft, dankzij een geduldige en goed georgani seerde opleiding, reeds voor menig kampioen gezorgd, ook en vooral in de jeugd reeksen. Judoklub Temse stelt volgen de provinciale kampioenen voor: Kategorie Kadetten tot 39 kg.: Sven Verhelst Kategorie Kadetten tot 42 kg.: Johan Van Griensven Werd kampioen van Oost- Vlaanderen bij de meisjes, kategorie Beloften tot 61 kg.: Karine Smet. Turnkring Willen is Kunnen (heren) Om de twee jaar richt de Oostvlaamse Turngouw van de Katholieke Turnbond een kampioenschap "groepswerk" in. De Koninklijke Katholie ke Turnkring "Willen is Kun nen" kaapte hierop reeds me nige titel weg. Vorig seizoen turnden zij volgend palmares bijeen: - tweemaal brons voor vete ranen - tweemaal zilver voor -12- jarigen - viermaal zilver voor -15- jarigen - éénmaal zilver voor 15- jarigen. Tevens behaalde de groep se niors (+15 jaar) tweemaal goud, nl. voor de disciplines "sprong" en "brug". Volgen de turners kregen de titel kampioen van Oost-Vlaande ren toebedeeld, onder kundi ge leiding van trainer Jozef Weyn, zélf meermaals provin ciaal en Belgisch kampioen. Voor Willen is Kunnen heren treden aan: Jozef Weyn (trai ner), Arsène Laenen, Lieven Blommaert, Herbert Vercau teren en Norbert Maes. Duivensport Een man die heel wat meer van de duivensport afweet en tevens als eerste Temsenaar de fel begeerde titel van Pro vinciaal Kampioen Belgische Vluchten in de wacht wist te slepen, wordt gevierd. Dit klassement wordt opgemaakt aan de hand van de 8 beste vluchten per duif. De eerste Temsenaar die Pro vinciaal Kampioen Belgische Vluchten werd is Freddy Van Meervenne. Tennisklub Temse De tennissport raakt meer en meer bekend bij het brede publiek. Met de bouw van de tennishal aan de Hoogkamer- straat, zette Tennisklub Tem se een verdere stap naar de demokratisering van de ten nissport. Niettegenstaande deze tennishal vorig jaar nog niet in gebruik was, behaalde de Interklubploeg Dames, Klasse 5, van TC Temse, de Provinciale Kampioenstitel. Ei zo na werden zij Belgisch kampioen, maar in de halve finale struikelden zij over de latere winnaars. De dames- ploeg bestaat uit Dominique Van der Gucht, Ruth Van Goethem, Inez Van der Vie ren en Marleen Nelis. Zwemklub Temse Scheldezwemmers De afkorting T.S.Z. wordt in zwemkringen met ontzag uit gesproken. Zeker na de pres taties van het voorbije zwem- jaar, ligt de naam van de Scheldezwemmers in de mond van de kenners. Op de Belgi sche jeugdkampioenschappen te Seraing werden twee gou den, één zilveren en 4 bron zen medailles mee naar het Scheldebad gebracht. Maar ook op provinciaal vlak werd niet stilgezeten. Volgende zwemmers behaal den een individuele titel: Luc Moerman, Nathalie De Be- leyr, Dave Kiekens, Stefan Vercruyssen, Maureen Van Damme, Nicole Vermeulen, Geert Van Strydonck en Christel De Meyer. Behaalden een titel in een aflossingskategorie: Jean- Paul Mijs, Alain Meirte, Ka- rel Moerman, Kristel Van Strydonck, Ruth Van Moese- ke en Katrien Stuer. Autosport Op provinciaal vlak behaalde hij met zijn PK-rijke Escort XR 3 de eerste plaats in de klasse C (toerismewagens). Zijn palmares voor 1987: Vlaamse Autosportfederatie (2de plaats klasse C en 6de plaats algemeen), Provinciale Autoklub (lste plaats Klasse C en 3de plaats algemeen). Werd provinciaal kampioen autorally 1987: Baziel Van Hoye. Zaalvoetbalklub Graaftex Temse Dat het zaalvoetbal in de lift zit, beweerden wij reeds eer der. Mede hiervan getuigt de kampioenstitel in 3de provin ciale die behaald werd door ZVC Graaftex. Deze ploeg, oorspronkelijk ontstaan uit een schoolploegje, is meteen de eerste zaalvoetbalploeg uit Temse die, via een kampioen stitel, de overgang naar een hogere reeks bewerkstelligde. Dat deze titel geen al leenstaand feit was, bevestigt de huidige koppositie in 2de provinciale van de Graaftex- boys. ZVC Graaftex werd kam pioen met volgende 'spelers: Jean Van de Meerssche (trai ner-coach), Guy Byl, Gun- ther De Daelè. Diego De Graeve, Mare De Graeve, Franky De Rechter, Luc De Waele en Mare Noens. Zaalvoetbalklub 't Vitamientje Wanneer we hun klubnaam uitspreken weten wij meteen waar zij hun energie halen: 't Vitamientje. Gestart in de Beker van Groot-Temse, werd vorig jaar besloten de stap naar Provinciale te wa gen. Meteen werden zij win naars in de 4de provinciale, reeks C. Dit jaar komen zij dus logischerwijs uit in 3de provinciale, en ook nu spelen zij naar de titel. Hun ploeg bestaat uit zeven spelers, waarvan 4 uit dezelfde fami lie: Mare Oste, Dirk Rooms, Geert Rooms, Salvatore Sciacca, Giovanni Sciacca, Ig- nazio Sciacca, en Raffaele Sciacca. Zaalvoetbalklub SOS Veile Het winnen van een beker betekent in vele sporttakken evenveel als het behalen van een kampioenstitel. In de zaalvoetbalsport, dé zaalsport in opmars, is dit zeker het geval. Voor het eerst lukte een Temsese herenploeg erin de provinciale zaalvoetbalbe ker te veroveren. De finale tegen de gedoodverfde favo riet D.D. Berlare zal voor eeuwig in Vellese kringen herdacht worden als dé match bij uitstek. Met droge 6-3 cij fers werden de favorieten huiswaarts gestuurd. Volgende spelers bezorgden SOS Veile de Beker van Oost-Vlaanderen: Ferdy Van Eetveldt (speler-trainer), Staf Arbyn, Etienne Audenaert, Jan Bombeke, Rudy Cat- thoor, Franky Catthoor, Joris Clarisse, Frank De Daele, Geert Mariman, Daniel Van Ruyskensvelde, Bart Vander- kerken en Ludo Waterschoot. NATIONALE LAUREATEN Tafeltennisklub Temse De "ping-pong"-sport bestaat al jaren. Zelfs al eeuwen. Met de naamverandering van het amateuristische ping-pong naar het meer professionele tafeltennis werden meteen ook de strukturen uitgebreid, er werden provinciale, lande lijke en nationale kampioen schappen ingericht. Op deze landelijke ontmoe tingen scoorde de ploeg van Tafeltennisklub Temse bij zonder hoog. Met de heren interklubploeg stootte TTC Temse tot de finale van het Vlaams landsgedeelte. Volgende spelers wonnen de ze finale en behaalden daar mee een landelijke kampioen stitel: Karei Mestdagh (trai ner), Eric Van Landeghem, Wilfried Heyrman, Johnny Boel, Oswin Weemaes en Pa trick Verthongen. Paardensport Met Sally, Play-Boy en Pallie ter behaalde hij klinkende overwinningen in de katego rieën Draf, Grote Dravers, Renpaarden enz. Sally behaalde vorig seizoen 34 overwinningen, Playboy 17 en Pallieter 20. Samen met hun Elverseelse berijder wer den deze edelsten der vier voeters met volgend palmares gttooid: kampioen van de provincie Oost-Vlaanderen, kampioen der Denderstreek, verbondskampioen, kam pioen der kampioenen en Kampioen van België. Hun jockey is: Leonard Wil- laert. Ornithologische Vereniging De Sneeuwgors Een Pestvogel is in ornitholo gische kringen geen scheld naam of verwijt. Integendeel. Een pestvogel is een zeldzame soort waarmee een Temse naar reeds meermaals hoge toppen scheerde. Werd Bel gisch kampioen te Lommei met "Pestvogel": Jozef Smet. Koninklijke Handbooggilde Temse Willem Teil Ieder jaar betwist men in elke aangesloten maatschappij van de K.N.B.B.W. een "Ko ningsvogel". U begrijpt het al, wij spreken hier over het boogschieten. Dit koningsvo- gelschieten omschrijft men in schutterskringen als "het schieten naar één vogel op een blote wip". Wie hierin lukt wordt koning van de klub. Eens per jaar betwisten alle schutterskoningen van België de Keizerstitel, tradi tioneel de eerste zondag na Hemelvaartdag. Dit jaar luk te een Temsenaar in deze toch wel erg begeerde prestatie. De naam van Keizer van Bel gië in het boogschieten staan de wip is Denis Dedapper. Gewichtheffersklub Herkules Temse In het Powerlifting, sporttak gegroeid uit het gewichthef fen, bestaat een kategorie "masters". Deze kategorie bestaat uit deelnemers van meer dan 50 jaar. Temse telt een Belgisch kampioen po werlifting voor Masters. Om deze titel te behalen diende hij zo maar eventjes 530 kg. de lucht in te steken. Niet in een keer, wel verdeeld over volgende disciplines: squat, bench-press, deadlift. Tevens behaalde hij op de Wereld kampioenschappen te Noor wegen een schitterende vierde plaats in dezelfde kategorie: Roger Van Mele. Worstelen Hij komt uit in de juniores- reeks tot 62 kg. Maar ook bij de seniores staat hij zijn man netje. De Grieks-Romeinse stijl geniet zijn voorkeur,' maar ook in de vrije stijl be haalde hij dit jaar, net als de voorbije jaren, tal van over winningen, Een greep uit zijn palmares: eerste plaats Inter nationaal tornooi te Frank rijk, 4de plaats in de Hapoel Games te Israel (Seniors). Wij vieren hem omwille van zijn prestaties in het Belgisch kampioenschap worstelen. Hier behaalde hij een derde plaats Grieks-Romeins bij de seniors, een vierde Vrije Stijl bij de seniors, een eerste plaats Grieks-Romeins in de klasse tot'62 kg. en een eerste plaats Vrije Stijl in de klasse tot 62 kg. Tweevoudig Belgisch kam pioen worstelen is Alain De Wit. Schaakklub Boey Temse Dat de bekendmaking van de schaaksport ook in Temse zijn vruchten afwerpt, blijkt uit de kampioenstitel die de schaak klub Boey behaalde, het afge lopen seizoen. Na een verblijf van 5 jaar in vierde afdeling promoveert deze Temsese klub naar 3de nationale. Dit ging echter niet zonder slag of stoot. Tot op de laatste speel dag diende "Boey" te wach ten op de bekroning. De smaak van de overwinning was des te zoeter, Volgende spelers (of denkers) promoveren met schaakklub Boey naar derde nationale: Gust Van der Meiren, Johan Verbeke, Rudy Van Laeken, Peter Muylaert, Gunther Cal- le, Roger Van Geyt, Bart De Schepper, Erik De Bruyn, Gerry De Rop en Hubert Vermeire. Temse. Albert De Smet kreeg de sportverdienste (dw) Tennisklub Temse De "Bormanbeker" is het in dividueel, nationaal jeugd kampioenschap van de Ko ninklijke Belgische Tennis- bond. De jongedame van Tennisklub Temse die dit kampioenschap won in de reeks kadetten meisjes tot 14 jaar, is niet van een kleintje vervaard. Vorig jaar maakte zij ons, in ploegverband, een provinciale trofee lichter. Dit jaar echter mikte zij hoger, namelijk een Belgische titel. Zij won de Bormanbeker in de reeks kadetten meisjes tot 14 jaar: Stephanie Dincq. Rapid Hockeyclub Temse Vorig jaar degradeerden zij van derde naar vierde natio nale. Dit jaar herstelden zij zich en wonnen, zonder veel problemen, het kampioen schap in 4de nationale. Een kroon op het werk van Rapid dat met deze kampioenstitel het jubileumjaar nog meer glans bijzette. In 1987 vierde de hockeyclub van Temse im mers volgende evenementen: 25-jarig bestaan van de klub, aanschaffen nieuwe verlich ting en 20e internationaal tor nooi. Zelfs de militaire ho- ckeyploeg kwam afgelopen seizoen op bezoek bij Rapid. Frank De Clercq, Pierre Bel- paire, Pierre Dincq, Jean-Phi- lippe De Clerck, Charly Hel- sen, Daniël Peeters, Bart Ooms, Francis Van Meche- len, André Van der Slijken, Guido Dubois en Philippe Dubois. Judoklub Temse Tijdens haar eerste kompeti tiejaar, in 1987, behaalde zij. zowel de titel van Provinciaal Kampioen, Vlaams kampioen én Belgisch kampioen. Nog nooit behaalde een lid van Judoklub Temse zulke uitsla gen in één seizoen. Dat in deze kampioene veel talent, doorzettingsvermogen en kamplust schuilt dient niet meer te worden onderstreept. Op het Belgisch kampioen schap won zij al haar kampen in de klasse kadetten +58 kg. met ippon. Meteen werd ju doklub Temse een titel én een groot talent rijker. Werd pro vinciaal, Vlaams en Belgisch kampioene judo: Kristien De Clercq. Zaalvoetbalklub Temstar Zij werden kampioen van de Vlaamse Liga, provinciaal kampioen Oost-Vlaanderen, finalist in de Beker van Bel gië, bekerwinnaar provincie Oost-Vlaanderen, winnaar Beker van Aalst en winnaar beker le Temseploeg op het OCMW-tornooi. Een indrukwekkend palma res. Beter doen dan vorig jaar zal voor ae landskampioenen van het dameszaalvoetbal erg moeilijk worden. Alhoewel. Momenteel prijkt ZVC Tem star alleen boven aan het klas sement, en zijn zij niet van plan deze plaats zonder slag of stoot af te staan. Voor Temstar treden aan: Chris Tronckoe (trainer), Nathalie Beyens, Carine De Beule, Chris De Malsche, Hilde De Meester, Rita De Ryck, Con- ny Du Bois, Annie Moens, Albertine Reyns, Anita Reyns, Esmeralda Van den Broeck, Petra Van Glabeke, Tanja Van Hoecke, Christine Vermachelen. BIJZONDERE SPORTVERDIENSTE: ALBERT DE SMEt Van kindsbeen af zat hij met de kriebels van het vogelkwe- ken. Als jonge knaap had hij thuis reeds een heel assorti ment vogels zitten. Het eigen lijke kweken van verschillen de vogelsoorten werd een he le poos later aangevat. In het begin van de zeventiger jaren werd hij voor het eerst Bel gisch kampioen met een stam van vier Zuidhollandse frisés. Tijdens een bezoek aan Enge land kwam hij in kontakt met een vogelkweker, die de uit gestorven Lancashire-kanarie terug wilde kreëren. Tijdens de oorlog was dit ras uitge storven. Albert De Smet startte met een ver van volmaakt koppel en begon hiermee te kweken. Het daaropvolgende jaar kocht hij een koppel van een andere Engelse kweker erbij. De selektie van de rasvogel kon nu strenger gebeuren en enkel vogels met perfekte ei genschappen werden in de kweekkooien toegelaten. Het resultaat kwam er op het We reldkampioenschap te Roese- lare waar hij én goud én zilver én brons won. De voldoening was des te groter aangezien hij met de vogelsoort won die hij zelf terug had opgebouwd. Albert De Smet uit Tielrode besteedt dagelijks zo'n vier uur aan het verzorgen van zijn vogels. Daarnaast maakt hij nog tijd vrij om zijn vrouw en twee kinderen te verzorgen. Albert is aangesloten bij De Sneeuwgors. Hij is tevens of ficieel erkend keurmeester, zowel op nationaal als op in ternationaal vlak. FREDDY CORNELIS "Cornelis is de man in vorm bij Sasja, Cornelis houdt Sas- ja overeind, Uitvallen van Cornelis werd fataal, Cornelis schitterend, Meesterverdedi- ger maar intussen ook mees- ter-aanvaller Fred Cornelis Cornelis onverwoestbaar".. Een greep uit de krantenknip seis van de voorbije maanden De zo bejubelde en beschrc ven Freddy Cornelis is eer Temsenaar. Op 15-jarige leef tijd begon hij zijn handbal loopbaan bij handbalklub At- tila Temse in 1971. Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelde hij toen al regelmatig in de eerste ploeg, ondanks de bondsvoorschriften welke een speelverbod oplegde aan spe lers jonger dan 16 jaar. In 1978 werd hij door het toenmalige Avanti Lebbeke weggekocht en behaalde hier mee het daaropvolgende jaar de Beker van België voor se nioren. Met hetzelfde Avanti lukte het in het seizoen 1985 weer diezelfde beker te vero veren. Op internationaal vlak kent deze rasechte Temsenaar zijn gelijke niet. Zomaar eventjes 56 maal verdedigde hij de Belgische driekleur met de nationale handbalploeg. Als ambassadeur van Temse reis de hij onder andere naar IJs land, Egypte, Denemarken, Spanje, Bulgarije en zelfs de Fahrör-Eilanden. Het is zo wat de enige Temsenaar die regelmatig in het nationale nieuws ter sprake komt. Vori ge maand zagen wij hem nog vol entoesiasme aan het werk in het BRT-sportprogramma Stadion. Typerend voor Fred dy is volgende uitspraak, ge daan door Neerpelt-intema- tionaal-aanvaller Chris Claes, voor de wedstrijd tegen Sasja: "Gemakkelijk wordt de wed strijd zeker niet, want ik weet dat ik oog in oog kom met Freddy Cornelis, die niet en kel in naam de beste Belgi sche verdediger is." (M.S.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 15