V.K. TIELRODE HELPT S.K. KLINGE OP TROON SCHOONAARDE ZET LEIDER LEBBEKE EEN HAK HANDBALT0RN00IEN BIJ ROBUGO EN H.B.G. DENDERMONDE N.S.V.0.-HANDBAL OP 6 JANUARI TANENDE BELANGSTELLING VAN KLUBS ERVARING GAF DOORSLAG De Voorpost - 25.12.1987 - 21 VOETBAL HANDBAL VIERDE PROVINCIAAL White Boys St.-Niklaas lijkt nu echt in het sukkelstraatje te zitten, nadat het vorige week al op eigen terrein in het zand moest bijten tegen de grensjongens uit Kieldrecht werd het voor de groen-witten van trainer Van Damme andermaal de voorbije speeldag een nieuwe verliesbeurt, nu op het veld van V.K. Tielrode. K.S.K. Klinge dat als tweede gerangschikte stond won wél van Rupelmonde en doet hierdoor natuurlek een uitstekende zaak en komt zo met een wedstrijd minder op de eertse plaats postvatten. Al dient gezegd dat Olympia uit Rupelmonde zich niet zonder slag of stoot naar de slachtbank liet leiden. Eksaarde dat baas bleef in het duel op Meerdonk en Hoogeinde dat nipt maar verdiend won in Kieldrecht, zetten in deze reeks hun opmars verder en komen als sub-toppers hun plaats opeisen. Verrebroek dat verleden week een eerste zege mocht smaken, is deze smaak alweer kwijt, want het kon niet optornen tegen het aanvalsgeweld van Straatje uit Stekene. Wachtebeke tot slot lijkt onder zijn nieuwe trainer wat meer zelfvertrouwen herwonnen te hebben en zette met de kleinste score S.K. Lokeren opzij, dat nu toch wat terugvalt in de rangtabel. Wachtebeke- S.K. Lokeren 1-0 Wachtebeke zit terug duide lijk in de lift. Na de mindere prestaties van de laatste we ken die ook te maken hadden met een trainerswissel heeft de nieuwe sportieve leider Marc D'Hooge van dit Wach tebeke een ander team tussen de lijnen weten te brengen. Met schitterend pressievoet bal werd S.K. Lokeren bij de keel gegrepen, maar de af werking wordt nog niet in evenredigheid gebracht. Toch viel er voor de thuis ploeg in de eerste periode een doelpunt te noteren toen een doorgebroken Mare De Calu- wé schitterend S.K. Lokeren doelman Stevens, kon ver slaan. Na de pauze bleef Wachtebeke onder impuls van speler-trainer D'Hooge het «ho(o)ge» woord opeisen. Ludwig Van Damme en Nico Pauwels knalden echter de hun geboden kansen over of naast, terwijl Jürgen Thijs zijn kopbal net over de krui sing zag dwarrelen. Zo fel Lokeren-doelman J. Stevens onder druk werd ge zet, zo rustig stond Patrick Van der Jeugd in de Wachte- beekse kooi en kon hij de schaarse Lokerse aanvallen via Kris Leys de baas zodat de verdiende thuisoverwinning op het bord bleef. Straatje Stekene E. Verrebroek 4-2 Eendracht Verrebroek heeft de overwinning die het vorige week wist te behalen niet kun nen herhalen op het veld van Straatje Stekene. Doch de ploeg van sec. Van de Wiele speelt wel beter voetbal als hetgeen men in het begin der competitie liet zien. Ondanks dit kwam de thuisploeg toch het eerst op voorsprong langs Ludwig Bracke die een mooie dieptepas voorbij de tever geefs uitkomende Verre- broekportier Wim Baetens kon geven en 1-0 na 10 min. Maar Verrebroek dat sinds vorige speeldag weet wat sco ren is, liet zich niet onbetuigd en kon via een terechte straf schop omgezet door Geert Seghers terug langszij komen zodat na 20 min. spel alles te herdoen was, 1-1 En Eendracht Verrebroek had er duidelijk zin in want een hard en juist gericht schot van Patrick Thierens bracht met zich mee dat doelman Van Poucke zich voor de tweede maal mocht omdraai en bij de thuisploeg. 1-2 na 25 min. Straatje Stekene dat nu wel begrepen had dat het uit een ander vaatje moest tappen schotelde dan inderdaad in het laatste kwartier van de eerste helft zwaar bier voor aan de Verrebroekse verdedi gers. Zo kregen om beurten thuisspelers André Smet, Bracke Ludwig en Freddy Schalmet reuzekansen, maar de overhaasting speelde hun duidelijk parten, want allen besloten ze naast. Tot op slag van rust Vic Rot- thier van de thuisploeg op rechts fors doorging en met een perfekte voorzet de goed gevolgde Freddy Schalmet kon bereiken die hard en krachtig inkopte, wat meteen de 2-2 gelijke stand op het bord bracht. Voor Schalmet moet dit doelpunt veel vol doening geschonken hebben want hij was de man die de eerste bezoekende treffer in luidde door de strafschopfout te begaan. Na de kampwissel speelden de duels zich meer en meer af op de helft van Verrebroek. En even voor het uur kon scheidsrechter Van de Moor- tele niets anders doen dan een thuisstrafschop fluiten toen Eddy Franckaert zwaar uit haalde maar het leder met de hand uit het Verrebroekse doelvlak gehouden werd door een bezoeker. André Smet zette zich achter de bal maar zijn elfmetertrap ging via bin nenkant paal buiten het be zoekende doel zodat de 2-2 stand behouden bleef. Het was echter maar uitge steld, zo dacht men bij de thuisaanhang, want in de 70' min. werd André Smet onder uitgehaald in het bezoekende zestienmetergebied nadat hij mooi was vrijgespeeld door Patrick De Sutter. Strafschop! Freddy Schalmet dacht meer geluk te hebben dan zijn ploegmaat maar nu stond Verrebroek doelman Wim Baetens in de schietbaan zo dat de 2-2 stand nog steeds het bord sierden. Lang zou hét echter niet meer duren want in de 76' min. kon de ingevallen De Cock voor Pa trick Van Hogendorp mooi André Smet bereiken en deze laatste knalde met een klas- seomhaal meteen zijn maats van Straatje op voorsprong. 3-2. Verrebroek dat nu wat meer risico's ging nemen liep dan in de 86° min. nog tegen een countergoal aan toen Joris De Schepper mooi langs de zijlijn kon doorgaan en de mee op gerukte Stekense libero Dirk Verberckmoes kon bereiken die Wim Baetens voor de vierde én laatste maal van de achtermiddag kon passeren. 4-2. Aangezien Straatje nog twee strafschoppen miste tijdens de wedstrijd is deze overwinning toch verdiend te noemen al heeft Verrebroek ook terug de wind in de zeilen. W.S. Meerdonk - Eksaarde 2-4 Het team van dokter Everaert uit Eksaarde zet zijn opmars verder in de rangschikking. Dit moest nu White Star Meerdonk ondervinden tot ei gen schade, nadat het de laat ste weken zelf een goede in druk had nagelaten. Guy Vleeshouwer de thuis- portier, die een verlengde winterstop krijgt aangeboden, omdat hem nog een drie we ken durende schorsing wacht, was werkelijk niet in zijn dag je bij Meerdonk. In de 14' min. kwamen de rood-witten uit Eksaarde al op voorsprong toen Guy wat laat reageerde op een terugspeelbal van Ger ry Van Daele en de nog steeds aalvlugge Chris De Cock er als de kippen bij was om de 0- 1 stand op het polderbord te brengen. Juist geteld vijf mi nuten later in de 19' min. werd de thuisploeg dan al een genadestoot toegebracht door Jo Van Driessche, die een vermeend buitenspel van de thuisverdedigers handig wist te omzeilen en nummer twee tegen de netten joeg. Na deze katastrofale opening begon Meerdonk dan toch in te zien dat men wat aan deze achter stand moest doen maar de kansen die men wilde creëe- ren werden door de Eksaard- se verdediging in de kiem ge smoord. Na de rust bracht Meerdonk echter zijn aanvalsplannen verder tot uitwerking en rond het uur kon Robert Van Lan- deghem op rechts doorgaan en gepast doorschuiven naar Erik Van Goethem die in één tijd Eksaarde doelman Yvan Van Driessche wist te ver slaan. 1-2. De vreugde bij de thuisploeg was echter van korte duur want in plaats van de gelijk maker kwam een derde be zoekende goal op het bord terecht. Guy De Vleeshouwer eiste hierin weer een hoofdrol op in het Meerdonkse doel toen hij het harde maar welis waar uit een (te) scherpe hoek getrapte schot van Eksaarde- spits Van Hille liet passeren. 1-3 70' min. Toch nog hoop bij de thuis aanhang in de 73' min. want Erik Van Goethem, de beste thuisspeler, zette een drietal Eksaarde verdedigers in de wind en wist ook Yvan Van Driessche nog te vloeren zo dat de 2-3 stand met nog een kwartier te gaan nog niets besliste in deze match die wat spankracht betrof zeker aan te bevelen was. Meerdonk zag dat een gelijk spel zeker tot de realiteit be hoorde en riskeerde in de slotfase dan veel om dit te realizeren. Zoals het al te dik wijls gebeurt kunnen de be zoekers echter van deze situa tie gebruik maken. Eksaarde dat met knapen als een Van Hille, Nimmegeert en andere De Cocks over heel wat snelle spitsen beschikt, zette de thuisploeg dan ook via een snelle tegenaanval van Geert Nimmegeert in de 82' min. k.o., zodat de punten meteen richting kanondreef verhuis den waar men nu toch wel hoog opklimt op de waarde- ladder in vierde provinciaal. Kieldrecht Hoogeinde 0-1 Kieldrecht vorige week nog verrassend winnaar op het veld van de nu al ondertussen ex-leiders White Boys, kon op eigen veld tegen een in de rangtabel steeds maar hoger klimmend Hoogeinde geen afstand nemen. Het werd voor de thuisploeg zelfs een barslechte bedoening. Er stonden wel elf spelers bij de grensploeg op het terrein, maar van een ploeg kon men niets bespeuren. Toen dan ook nog Raoul We- zepoel zich bij de opwarmin gen kwetste was de rekening vlug gemaakt voor de thuis ploeg waarbij De Kinders nu aan de aftrap verscheen. Toch kon een zwalpende thuisploeg stand houden tot in de 38' min. alvorens Bruno Ver schaffeit de bezoekers op voorsprong trapte. Na de pauze werden bij de thuisploeg dezelfde gebreken vastgesteld en Peter Buytaert was dan ook de enige die zich als thuisdoelman wat kon la ten opmerken met enkele ge slaagde tussenkomsten toen Hoogeinde aanvallers Gerry Van Duyse en Erik Verlackt de verdubbeling van de stand nastreefden. Het bleef echter bij de 0-1 stand die de volledig verdiende overwinning van de bezoekers wettigde in deze voor de thuisploeg ontgoo chelende partij. V.K. Tielrode White Boys 4-1 White Boys blijft in het suk kelstraatje zitten. Nadat het enkele weken geleden nog de fiere én terechte leider was moet het nu na twee opeen volgende nederlagen de lei- derstroon laten voor wat hij is en plaats maken voor K.S.K. Klinge dat dus de winterstop op een ideale plaats kan BLIK OP VIERDE PROVINCIALE Dat Juventus Schoonaarde leider Lebbeke in eigen ve- sting zou verslaan werd aller- minst verwacht. Het draaide j deze keer niet zo goed bij de Rapidjongens. Vooral de wis seling van Roelandt leverde niet het gewenste resultaat I op. Overigens speelden de be zoekers tijdens de eerste helft j flink mee. De gasten scoor- i den zelfs in de 36e minuut een doelpunt toen keeper Tonne- lier een inzenden met de vui sten weerde in de voeten van Filip Bogaert die niet aarzelde om binnen te schieten. Aan de overzijde miste Hans Van Damme voor de thuisploeg een open kans. In de tweede periode bracht Lebbeke Davy Van Damme in en kon Roelandts zijn gewone plaats innemen. Het spelpeil van de lokale ploeg verbeterde en Lebbeke ging sterk drukken. Juventus versterkte echter zijn verdedi ging. Een kwartier voor het einde miste Franky Verhey- den en in de voorlaatste mi nuut kon de bezoekende doel man knap een vrijschop van Peter Roelandts redden. Dat betekende meteen ook de al lerlaatste kans voor de ont goochelende leiders. Opdorp verloor op eigen veld van Smetlede. Even voor de rust kon Verdonck de thuisploeg aan de leiding brengen maar in de tweede helft ging Opdorp onderuit. Smetlede was nu duidelijk de beteré ploeg en kon dit even wicht ook in doelpunten uit drukken. Oudegem won met forfait- cijfers van Herdersem, dat overigens een zwakke indruk liet. De thuisploeg was uitge sproken de betere ploeg, had ook de meeste kansen en stond bij de rust al 2-0 voor met twee doelpunten van Coppens. Nadien scoorde Vercauter nog twee keer en op het laatst zette Moens met sukses een strafschop om. Appels dat bij de rust tegen een 0-2 achterstand aankeek ging nadien verwoed jagen. Van Tilburg en Christiaens maakten er nog 2-3 van maar uiteindelijk kon Moorsel al counterend het verschil ma ken tegen de te onstuimig aanvallenge lokalen. Boonwijk verloor op Baar- degem. Niettemin bracht Pee- ters op strafschop zijn team voor de rust op winst, maar daarna waren het de lokalen die suksesrijke initiatieven namen. (e.g.) Voetbal. Rapide Lebbeke staat wel op Op Tielrode kregen we noch tans «twee» goed voetballen de ploegen te zien. V.K. Tiel rode, dat nu al zijn zesde partij won, weliswaar niet op' rij, want juist op het veld van Klinge werd een (fel overdre ven) 5-0 nederlaag geleden nadat de ploeg twee weken vrij was geweest van competi tie, vertrok snel aan deze par tij en in de twaalfde minuut kon de goed uit de kluiten gewassen Yvan De Keyzer na een hoekschop het leder be machtigen en doelman Van Kerkhove van dichtbij een eerste maal verslaan. Nadat White Boys dan toch het evenwicht had weten te herstellen maar zeker niet ge vaarlijk was geweest voor het doel van Tielrode-portier Malfliet, beging de zuiderling Said een strafschopfout op Dirk Van Remoortel van de thuisploeg, die uiteraard het klappen van de (strafschop)- zweep kent. Dirk Buytaert gelastte zich met het nemen van de strafschop en meteen stonden de bordjes in de 38' min. 2-0 voor de thuisploeg. V.K. White Boys dat werke lijk snakt naar deze winter stop wegens de hele waslijst aan gekwetsten, Bressinck, Smet, Patrick De Roeck, Gi- no Verschaffeit ontbraken op het appèl en een volledig in gepakte Jan Van Lierop stond zelfs tussen de lijnen, kon weinig inbrengen tegen het aanvalsgeweld van V.K. Tiel rode dat zich natuurlijk dub bel inspande tegen de leiders. Ook in de tweede helft bleef een Peter Gilbert bij de be zoekers volledig in de greep van de thuisverdedigers en bij White Boys wordt nu toch wel stilaan terug de aanwezigheid vereist van de nog steeds ge kwetste Ronny Bressinck. Dat het White Boys echter niet aan inzet ontbreekt, werd dan onderstreept in de 71' min. toen de nu erg hinkende Jan Van Lierop nog in de spits verscheen en een dieptepas voorbij thuisdoelman Malfliet kon krijgen, wat zijn ploeg terug meteen in de wedstrijd bracht. 2-1 71' min. Trainer Wies Van Damme van White Boys die nog een puntje uit de brand wou redden, wisselde de wat defensievere Martin Velders voor de jonge talent volle spits Kurt Daelman, maar dit bleek tenslotte toch ook niet de juiste zet want dit offensieve spel werd de Sint- Niklase ploeg tenslotte nog fataal. Danny De Buysscher, ook al een ervaren rat in de thuis ploeg, wist met een knappe solo in de 81' min. de 3-1 cijfers op het bord te brengen. Dat dit het definitieve einde betekende voor de ongelukki ge leiders bewijst nog dat de maker van het openingsdoel punt, Yvan De Keyzer, ook de eer kreeg om de slottreffer voorbij Van Kerkhove te jas sen nadat zijn maats Kurt De Caluwé en Dirk Buytaert een prachtaanval voor hem had den voorbereid. 4-1 in de 87' min. Zo kwamen misschien de wat overdreven eindcijfers op het bord te Tielrode waar het plaatselijke V.K. het V.K. uit Sint-Niklaas de baas bleef. K.S.K. Klinge - Ol. Rupelmonde 3-1 K.S.K. Klinge heeft door een goed spelend Rupelmonde te verslaan, zich terecht op de koppositie weten te nestelen in vierde provinciale. De eerste helft vooral was de grensploeg superieur tegen een toch wat bijwijlen agres sief spelend Rupelmonde, dat dan ook achterspeler Etienne Thybbe verloor wegens twee gele kartonnetjes, terecht uit gedeeld door scheidsrechter Van der Stylen. De man in het zwart had het trouwens druk met de bezoe kers want ook nog Koen Buy taert, Johan Pieters en Franky Van Strijdonck keken tegen een gele kaart op. Klinge daarentegen trok zich van deze kaartendans niet al te veel aan en trok steeds richting Rupelmonde-doel. Hier waren het de achterspe lers die de handen én de voe ten vol hadden om de oranje hemden tot staan te houden. Al dit trek- duwwerk lever de Klinge dan al vlug een eerste strafschop op toen Johnny De Gendt de bal met de hand speelde in het eigen doelgebied en dat mocht na tuurlijk niet. Paul Reyns liet de hem geboden kans niet liggen en schoot keihard voor bij Rupelmondeportier Wim Brijs. Even na het halfuur mocht de thuisaanhang zich dan alweer verwarmen met een straf schop. Nu was de doorgebro ken Marc Magnus de grond ingeboord door bezoeker Kurt Buytaert, die hier zijn gele onderscheiding verdien de. Nu mocht Peter Janssens zij traptechniek laten opmer ken aan het thuispubliek en ook hij deed Wim Brijs tever geefs grabbelen zodat na 32 min. 2-0 op het bord kwam. Klinge dat het liefst de kloof nog wat wou uitbreiden voor de rust, kreeg nog ettelijke kansen langs Jimmy Van Gij- sel en Carl De Wilde maar Rupelmonde-doelman Wim Brijs toonde dat hij tot één der betere uit de reeks be hoort, en hield deze stand op het bord bij het rustsignaal. Na de rust waren de bezoe kers plots de aanvallende ploeg op het veld en zetten ze de thuisverdediging constant onder druk. Zo liepen Hugo Rauwaert en Erwin Van Camp al direkt met de aan sluitingstreffer aan de voet, maar ook Erik Ferket in het Klinge-doel wou bewijzen dat hij tot de beteren behoort. Tot rond het uur kon Klinge standhouden tegen een ontke tende bezoekende ploeg, waarvan men moeilijk kon ge loven dat het de ploeg was die de eerste 45 min. had rondge maakt. Met 10 eenheden luk te het Rupelmonde zelfs om via een vrije trap van Rau waert, de aansluitingstreffer tegen de Klingse touwen te jassen, nadat hij alleen voor Ferket was verschenen, ter wijl de thuisdefensie, ten on rechte, in buitenspel geloof de. 2-1 in de 61' min. Rupelmonde dat nu duidelijk voelde dat er nog meer in zat, ging door en streefde een ver diend gelijkmakend doelpunt achterna. Dit gaf echter de vrije baan voor thuisaanval- lers als eén Jimmy Van Gijsel, Carl De Wilde en Vaerwijck die konden counteren naar hartelust. Wim Brijs die ech ter ver voor zijn doelgebied opereerde kon elke tegenaan val wegwerken. Tot in de 85' min. de joker van Klinge, Dirk Van vner- berge ingekomen voor Mag nus, zich mooi kon loswerken en dc bal voorbij een machte loze Brijs kon deponeren: 3- 1, en meteen de beslissing, dacht iedereen. Dat Klinge echter nog net thuis was, be wijst dat Rupelmonde nu op zijn beurt een strafschop mocht nemen. Erik Ferket hield het elfmeterschot van Erwin Van Camp nog uit zijn doelvlak, zodat de 3-1 stand toch nog behouden bleef, ook al kreeg Rupelmonde langs Lieven Baetens in de slotmi nuut nog een mooie scorings kans, maar te ver uitgeweken kon hij het leder niet meer voorbij een attente Ferket krijgen. Zo bleef K.S.K. Klinge to.ch baas over Rupel monde, zij het niet zonder moeite. De veertien dagen winterrust zal de ploeg dus best kunnen gebruiken, om de leiderszetel met succes te kunnen verdedigen tijdens de tweede helft van de compe- Marc Stevelinck De kompetitiestop tijdens de eindejaarsperiode heeft zowel Robuco Buggenhout als H.B.C. Dendermonde geïnspireerd om een tornooi te organiseren. Bij Robuco heeft men geopteerd voor een driehoekstor- nooi op tweede Kerst, zaterdag 26 december. Naast de organiserende klub nemen Izegem en Terneuzen deel. Meteen een interessant programma voor de handballief hebbers. Ook de Robuco dames spelen op die dag een wedstrijd, de tegenstander wordt wellicht Merksem. In de sporthal Vierhuizen wordt gestart om 12.30 u. en het einde is voorzien rond 18 uur. H.B.C. Dendermonde organiseert op zondag 3 januari in de Sporthal aan de Van Langenhovestraat. De deelne merslijst is nog niet volledig afgerond maar van de acht voorziene ploegen zijn definitief bekend: Berlare, West- malle, Brabo Denderbelle en H.B.C. Dendermonde. Wellicht maken Ajax Lebbeke, Lokeren, Zandvliet en nog een vierde ploeg het deelnemersveld volledig. De tornooien betekenen een goede aanloop naar de terugronde van de kompetitie die zich dit seizoen bijzon der interessant aankondigt. EVA Woensdag 6 januari worden de eerste wedstrijden ge speeld in de N.S.V.O.-hand- balkompetitie. De miniemen en kadetten spelen in de sporthal te Zele, Lange Akker, op twee terrei nen. De wedstrijden beginnen om 13.30 u. en het is H.M. Lebbeke die de spits afbijt tegen S.G. Ledeberg bij de miniemen en tegen D.B. Zwijnaarde bij de kadetten. Andere deelnemende scholen zijn H.M. Dendermonde en S.J.B. Sint-Amandsberg. De scholieren spelen in Hamme, Sporthal Meulebroeck. Ook vanaf 13.30 u. en hier neemt het H.M. Dendermonde het op tegen S.J.B. Sint Amands- berg. Het einde is voorzien rond 18 uur. EVA BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Een paar weken later dan in het verleden is de kalender verschenen van de Oostvlaamse Bekerkompetitie. Het Provinciaal Komitee heeft moeten vaststellen dat de klubs blijkbaar minder belang zijn gaan hechten aan deze kompetitie. Of ligt de oorzaak van de kleinere belangstel ling bij een onpreciese werking van de klubs die te laat reageerden op de inschrijvingsdatum? In elk geval bij de heren zijn amper 10 ploegen ingeschreven die onderver deeld werden in twee reeksen: Reeks A: Ajax Lebbeke, E.V. Aalst 2, Robuco Buggenhout, Brabo Denderbelle, Berlare. Reeks B: E.V. Aalst, H.K. Lokeren, Ajax Lebbeke 2, H.K. Waasmunster, Brabo Denderbelle 2. Bij de dames is de deelname van de klubs nog miniemer. Er blijken amper vier ploegen ingeschreven zodat hier onmiddellijk kan begonnen worden met de 1/2 finales. Volgende ploegen zijn wel paraat: Squadra Femina Leb beke, E.V. Aalst, Mylène Gent en Robuco Buggenhout. De kwalificatiewedstrijden bij de heren dienen gespeeld voor 15 maart 1987. Klubs die graag de finales willen inrichten dienen kontakt op te nemen met het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen. Ondanks de tanende belang stelling bij de klubs is het P.K.O. van plan opnieuw een handbal-stuif-in te maken van de finaledag. EVA PROVINCIAAL - HEREN Robuco Buggenhout 2 - Denderbelle 2: 19-9 Het werd een bijzonder spor tief betwiste wedstrijd tussen het jeugdige Denderbelle en Robuco waarbij ook enkele neofieten aantraden. Uiter aard gaf de aanwezigheid van Trienpont, De Vuyst en ande re meer ervaren spelers bij Buggenhout de doorslag. Te vens was het bevredigend dat vrijwel elke speler scoorde zo dat het duidelijk is dat er ruim speelgelegenheid geboden werd aan iedereen. Brabo kon een tiental minu ten aanklampen (3-2) maar dan sloeg Buggenhout een be slissende 8-2 kloof 5' voor de rust zodat de eerste helft afge sloten werd met 10-3 cijfers. De jonge Brabo spelers gin gen soms nogal «driftig» ver dedigen maar dit belette niet dat Robuco verder uitliep. Het werd 14-6 na driekwart wedstrijd en de einduitslag (19-9) onderstreept toch de suprematie van de thuisploeg. Robuco Buggenhout: Jans sens, D. Bosteels, D. Man- naert 2, Fl. Mannaert 2, Ver helen 3, Mertens 2, Merckx 1, Lemmens 1, Trienpont 4, Moyersoon 3, De Vuyst 1, Rosel 1. Brabo Denderbelle; Van Goethem, Uyttersprot, Fl. Goeman 1, Cooreman 2, Van der Pooten, Caudron 1, Cassi- man 1, Van Keer 1, W. Van Goethem, Meert 1, Quisqua- ter 1, Said 1. EVA titie. kop in vierde provinciale, maar verloor onverwacht tegen Juventus Schoonaarde Op 28 december organizeert de gemeentelijke jeugddienst van Haaltert een spetterende kindernamiddag die om 14.00 uur begint in de Berwinnezaal in de Middelkouter te Haal tert. Op het programma een optreden van het reizend jeugdteater Nele dat «Smidje Smee» zal spelen. De toegang bedraagt 20 fr. Omschakelen organizeert een reeks kursussen rond «Je we ren kan je leren» en «een betere aanpak, werk zoeken en werk vinden». De kursus sen zijn bedoeld voor vrou wen. Voor meer informatie «Omschakelen», Begijnhof 14 te 9110 Sint-Amandsberg 091/ 28.06.60. Het Algemeen Bestuur van de Ontwikkelingssamenwer king heeft een videofilm ge maakt met als doel meer be kendheid te geven aan zijn aktiviteiten zowel in ons land als overzee. De film heeft als titel «Samen handelen» en duurt 30 minuten. Alle secun daire scholen van ons land kunnen een gratis copie van deze film aanvragen bij het Abos, Informatiedienst Mars- veldplein 5 bus 57 te 1050 Brussel. Vergeet niet het ge wenste type te vermelden. Born to be wild is de nieuwe single van Jo Lemaire die op het 66' autosalon in première zal worden voorgesteld. Het salon zal ook gebruikt worden vnor in T h Temse. Freddy Cornells kreeg van burgemeeste van de nieuwe plaat. de prijs voor de bijzondere sportverdienste (dw) burgemeester Van Riet

De Voorpost | 1987 | | pagina 5