Kris De Poorter Arendprins 1988 Gust de trouwe karnavalbewaker Karnavalhriebels De Voorpost - 15.1.1988 - 13 Na 60 jaar trekt de Zwarte man zelf zijn karnaval- tenu aan en trekt er zelf op uit om karnaval te vieren. FLEIS Cóte d'Alost Ter gelegenheid van de ze stigste ediesje van Oilsjt- karnaval goot Fleis verom nor 't joor 1888. Oon de cóte d'Alost kommen de mensjen mè veil knaten eer ammezeiren in eir ei gen klieren mor me gerief van naa. GRAALEKEN DEST De jaren 1900 per trein. KARTASJ Verdroag ze of begroaf ze. KEST Ons moineveigers goan van Golf tot Golf. Nu dat alle mijnen in de golf geveegd zijn, komen onze mariniers in avond kostuum terug. Hun zege tocht gaat ook door Aalst maar hier moeten ze wel even aan het vliegplein (golfplein) hun kunsten demonstreren, m.a.w. On ze mijnevegers gaan van Golf tot golf. KLASJNAT Woaterfiësten van de Koeilstroot. Een onderwerp dat wij niet ver zijn gaan zoeken en ook meteen alle te ma ken heeft met het Aalsters Karnavalleven. Wij beelden de braderij- zomerkarnavalfeesten uit met een ironisch tintje on der het motto «Wooter- fiesten in de Koeilstoot». Onder muzikale begelei ding zullen wij de sfeer proberen te scheppen van «nattigheid en kermis»! Wij mikken dit jaar niet op een echte praalwagen maar eerder op kostuma- ge, grimage, muziek en dans. En dan de kleine ironische details, de aandacht voor afwerking. KOROSJE Ambras in de Golf. AKV Korosje is een 3de jaarsgroep hoofdzakelijk bestaande uit studenten. Als kleine groep gestart en gewild zo gebleven. Beste beschrijving is: goede mid denmotor bij de kleine groepen. Bedoeling van de groep: de mensen iets te brengen met karnaval en zelf veel plezier maken. Ambras in de Golf: Kor- sosje as moineveegers nor de Golf me ons boetjes, bestels, toeters en wa weet 'ek nog allemool! LOTSJONSLOS NOIG G'AMBETEIRD EN VRIKT GEGEINEIRD De postteiven teigen 't drinken, «Noig g'ambeteird en vriejt gezjeneird» zal in zijn derde levensjaar en ditmaal zonder praalwa gen de «Oilsjterse fak- teurs» eens flink de blos op de wangen zetten! PERTOTAL Alles in de sakosj. Alles in de sakosj. Het is handig alles bij de hand te hebben in gevallen van nood.... PLADASJ Aaft ons vast of Lot- jonslos. Pladasj is een jonge karna- valgroep met 20 leden. Dit jaar is het de 3de keer dat Pladasj de Aalsterse stoet zal sieren. Pladasj bestond reeds vroeger maarschreef zich nooit in. Het ver kleedde zich wel in groep maar daar bleef het bij. Dit jaar neemt Pladasj het Belgische gerecht op de korrel voor het al dan niet fout berechtigen van de hooligans. Het proces i.v.m. de hooligans zal in januari van start gaan. Worden de hooligans vrij gelaten of moeten ze hun straf uitzitten? In het laatste geval:in Bel gië of in Engeland? Dus zegt Pladasj: «Aaft ons vast of lotsjonslos?» ROEIDSEL Een dol foine croes. 't leste joar hieljt Mat- thieu ons in Oïlsjt, ons twiede joar reitn woi me onzen Roeidselperswagen deer Belzjen. En na ons derde joar al(!) zem- men enjelek iensj op conz- jee geroakt. Allé, conzjee: een croes op «moine» koisboeit... Moar den oiljsteneer kloagt ni, want: «ons Roeidsel-rois is oeik de zo- in, 'n croes nor de Golf, 't werd vast en zeker dol foin...» SCHIEFREGT'OEVER Z'op eir peere en gezetj. SJIK Amaiaj amaikamaica Ze zien allemoal gralijk zwet mor me veil kleiren en ze moaken vried la- woid. (of de intrede van Maurice De Kerpel in Aalst Carnaval). SJOEKROET De Oilsjterse Mijnenvei- gers. Jonge enthousiaste groep bestaande uit 15 leden, die voor een tweede keer de gok wagen, opgericht door een bende van 4. Met er varing uit vroegere jaren en andere groepen die sa mengesmolten zijn tot Sjoekroet. Met de nodige moeilijkhe den aan hun tweede jaar begonnen en hopend op een goede rangschikking klaar voor 14 februari. België stuurt 3 mijnenve gers naar de Golf waarvan er slechts 2 tot ginder gera ken. Waarom doet een klein land als België mee aan dit evenement waar zij niet op hun plaats zijn. Sjoekroet wil deze vraag in het daglicht stellen met hun uitbeelding «de oilsj terse moinevegers». TWIEKIERENNIET Oilsjt op zééée kop. Derdejaars karnavalgroep AKV Twiekierenniet heeft dit jaar een onder werp over hun eigen kar- navalstad Aalst. Gedurende de drie karna- valdagen staat Aalst letter lijk op zijne kop. Op de wagen zijn verschillende Aalsterse monumenten en gebouwen op een lachen de manier samengebracht om de toestand van Aalst gedurende de feestdagen te weerspiegelen. Michel Heck weer tweede... Jong en oud, groot en klein, vrouwen en mannen, kinderen inbegrepen, ze waren allemaal present in de tweedaagse van «Onze Arend». De zaal van de stedelijke school aan de Binnenstraat nr. 157 liep dan ook meer dan eivol. Een gedrum van jewelste en een krachttoer om aan een zitplaats te geraken. Aalst. De aftredende prins Geert aan het woord (a) Verleden vrijdag was al wat naam en faam had in de Aalsterse karnavalwe- reld present op de Sterren parade waar ook een aan tal zeer in de smaak val lende visuele acts werden gepresenteerd. Grote dag werd uiteraard echter zaterdagavond Verleden jaar werd dat ge beuren wel eindeloos lang gerokken en hadden zich bovendien vier kandidaten aangediend. Nu met (slechts) twee kandidaten en met minder vertraging kon de klus ruim vóór 2 u. zondagmorgen worden geklaard. Wel ontstond er achteraf enige herrie tus sen over hun toeren ge raakte supporters doch be middelende woorden van beide kandidaten brachten alles weer in de goede plooi. De inbreng van dui- vel-doet-al daarin was wel van doorslaggevende aard om peis en vrede te doen terugkeren. Kris Kris De Poorter uit de Za- velbaan 91 haalde de titel voor Michel Heck. Deze haalde verleden jaar ook de tweede plaats doch hoopt niet als een eeuwige tweede te zullen moeten worden gedoodverfd. Ver leden jaar waren velen van mening dat Michel de titel had verdiend, doch nu wa ren de meesten van me ning dat met Kris de beste had gewonnen als opvol ger van Arendprins 1987 Geert Van den Eede. Er waren twee optredens waarover de jury een oor deel zou vellen. In het li ve-optreden haalde Kris 461 punten wat 6 meer was dan Michel en in het play- backgebeuren ging Kris met 187 punten zijn mede kandidaat met 19 punten vooraf. Derde kwotering lag bij het publiek op basis van de verkochte kaarten. Maar, gezien beide kandidaten hetzelfde aantal kaarten ter beschikking had gekre gen en aan de man ge bracht had deze stemron de geen invloed op de uit eindelijke rangschikking. Kris I De Poorter zal dan ook dit jaar de eer van «Onze Arend» alom moe ten verdedigen. Om te be ginnen reeds op de Arend- karnaval van dit jaar tij dens het weekend van 21 februari e.k. VAN 'T IEN KOMT 'T ANDER Na smoiten z'os op 't stroot. Foitelijk woaremen me ons gat in de boter geval len. Een aad kot en toch woaremen content. Naa smijtj e geir ons boiten. Geir etj ons zelfs gien in- sprook gegeiven, Woar bloift eir veilbeloevende democratie? D'onnen. VRIET Politiek, een vrië biestege cirk. Vriet is een groep die al 3 jaar bestaat. Het is een groep van vele jonge ele menten. Hoofdzaak is drie dagen feesten. Het onder werp draait rond politiek. De titel «Poletiek een vriet biestige cirk» is een wilde beestenkoers in de roton de van een circus, met Happart, Martens,... als beestentemmers. ZIENT, WEIR GONT INSJ PROBEIREN Wijn- en bierfeest op zijn Breughels. In de tijd van Bruegel hoe feesten ze toen? Hoe maakten ze wijn? Hoe maakten ze bier? Hoe werden ze zat van da goe nat? ZONDER EIR GOGET OEIK In voeren van het auto vignet. Wanneer Eyskens bepaalt dat er tol betaald moet worden op de (oilsterse) wegen gaan de poepekes ont dansen. De douaniers of hoe dat gene oeik mor kendj noeen zen oeik al gein al te gewoein. Mor dat zal eir wel rap opval len. Ma ja, als Eyskens bepaalt, de werkmens betaalt. «Zonder eir goget oeik» es nen karnavalgroep dat zen lste joar meegaat in de Oilsterse kavalkade. We zen vertrokken met de ge- dachteer het beste van te maken. En 't plezier da mokte toch zelf. Met deze gedachte allien kan onze karnaval ni kapot. En est van de joor ni est noste joor. Ma eigenlijk est wel beter van de joor ast ver eir 't zelfde blijft. LH Aalst. Kris I wordt gekroond door de ex-prins van den Arend (a) Aalst. Kris behaalde uiteindelijk de titel (a) Een lastige ei. moeilijke taak met veel verantwoordelijkheid. Gust doet zijn job echter met hart en ziel. Niets is hem teveel. Hrj doet het graag. Hij heeft trouwens een bevoorrechte plaats want als geen ander kan hij zien en meemaken hoe de wagens er op de stoet zelf zullen uitzien. De hele evolutie maakt hij mee, vanop de eerste rij. Zijn taak als bewaker vangt al aan na de grote vakantie wanneer de afbraakwer ken beginnen. Komen de karnavalisten dan met enige droefheid naar de werkhalle, afbreken van de wagen hoort er nu eenmaal bij. Anders kan men immers geen nieuwe bouwen. Wanneer Gust op woensdag na karnaval dan voor de grote poort staat, valt voor hem ook het doek. Het is weer voorbij voor een jaar. Het is steeds een moment waarbij hij kil wordt. In de carrousel van karnaval draait Gust al ettelijke jaren mee. Tien jaar al zegt hij zelf. Het hoogtepunt is en blijft voor hem de prinsenverkiezing. Het driekoningenfeest van de voorbije week vond hij nog eens het echte karnaval van de grote dagen. Je zou voor minder weemoedig worden. da Aalst. Eens karnaval voorbij krijg ik zo een eigenaardig gevoel van binnen (a) Aalst. Gust is in de halle door iedereen gekend (a) ris en Michelleken lieten van zich horen (a) Aalst. De jury had geen gemakkelijke taak (a) Aalst. De wagens in de werkhalle beginnen stilaan vorm te krijgen (a) 't Es karnaval op de Veirkemert Een eigentijdse melodie voor Aalst karnaval is de nieuwe karnavalsingle: Op de Veirkemert est karnaval». Loeken Tatjen zingt over de Karnavalmikroebe en de «Ajuinreggae». Met zoetgevoiisde stem brengt hij in zijn eigen stijl zijn vijfde karnavalplaat uit. Opnieuw een unieke single die het tijdens de Aalsterse zotte driedaagse zeker goed zal doen.

De Voorpost | 1988 | | pagina 13