C Paco Milou, Popoll, Antoine en Willy kregen hun zeg op de radio J Sint-Barbara met wedstrijd voordrachtkunst Schoenherstelling PATRICK Karnavalprogramma 1988 Muziekkorpsen in karnaval Aalst 14 - 15.1.1988 - De Voorpost Een karnavalbabbel Maandag laatstleden waren enkele bekende Aalsterse karnavaiisten te gast bij een Aalsterse lokale radio om er hun mening te vertellen over het karnaval. Paco Milou, voorzitter van het AKV, Popoll prins 1987, ex-prins Antoine die ook voorzitter is van de dekenij Koolstraat en Willy Van Mossevelde bekend om zijn karnavalprijs elk jaar, werden er aan de tand gevoeld. Het eerste onderwerp dat Of is dit de nieuwe vorm werd aangesneden was de van dialoog van de dienst «Oilsjterse aoved». Antoi- feestelijkheden, het feest- ne is ervan overtuigd dat komitee en co. Alles zelf die niet zomaar kan ver- in handen nemen zonder dwijnen. Hij stuurde dan inspraak maar met de ook een brief naar schepen hoop dat anderen de kar Vinck van feestelijkheden, zullen trekken, waarin hij meedeelde aan deze avond te willen deel- karnavalkrabbers nemen. Antoine geen 300 Willy Van Mossevelde minuten maar toch 300 se- stelde zich een heleboel conden op het podium vragen over de werkhalle. dus. Paco Milou heeft 16 Volgens hem is er een mil- jaar meegewerkt aan de joen beschikbaar, maar Aalsterse avond als lid van het AKV moet meewer- de stuurgroep. Hij vindt ken en dat is men ook van het maar een achterbakse plan zegt Paco Milou. Zo bedoening voor de talloze werd door het AKV reeds kamavalisten, die belan- voor 40.000 fr. uitgegeven geloos meewerken. Vele voor de dakbedekking. De mensen die nu deel uitma- kamavalgroepen werd ook ken van de stuurgroep gevraagd om bij het lassen hebben zeven jaar lang steeds een brandblusser in niet willen meewerken, de nabijheid te houden. Rond de renovatie van de Zij voeren nu het hoge werkhalle zal nog veel ge- woord en hebben een praat worden in de ge- reeks ideëen om een posi- meenteraad. Een dialoog tief verloop van de avond met het AKV en het stads- te waarborgen. Hij stelt bestuur is hier de bood- zich de vraag of inspraak schap. Voor schepen An- van de deelnemers van '87 nie De Maght voegt het niet beter was geweest. AKV er nog aan toe dat de Had men niet beter kon- kamavalisten niet alles takt opgenomen met oud- naar de bliksem helpen feestleider Bert Comand zoals wel eens wordt ge en met de initiatiefnemers zegd. Van het AKV is er van de Aalsterse avond, veel goede wil om de werkhalle veiliger te ma ken en wil men ook na de verkiezingen van oktober van dit jaar er blijven werken. Prins Popoll vertelde dat hij biezonder gelukkig is geweest het voorbije jaar. Voor hem werd 1987 een uniek karnavaljaar. Als Prins van Aalst werd hij overal prinselijk ontvan gen en hij heeft steeds ge poogd A^st op een waar dige wijze te vertegen woordigen. Een tweede maal prins zijn, vindt hij, zelfs wanneer die moge lijkheid mocht bestaan, is van het goede teveel. De eisen die aan de Aalsterse prins worden gesteld zijn dermate hoog en talrijk, dat het hem moeilijk zou vallen deze alomtegen woordigheid een tweede maal op te brengen. Po poll is in elk geval een goede prins geweest, zoals Aalst er nog niet veel heeft gehad maar graag veel zou hebben. Zijn voorkomen, zijn spontaneïteit waren de uitdrukking van een echte «Ajoin». Een kamavalbrochure Antoine en zijn stuur groep «Dak» dat staat voor «Dokumentatie Aal- sters Karnaval» komen dit jaar op de proppen met een kamavalbrochure. Dat in navolging van het kamavalboek over Aalst Door de Raad van de Ko ninklijke Aloude Rederij kerskamer «Sint-Barbara» Aalst wordt jaarlijks een wedstrijd in voordracht kunst ingericht. Deze wed strijd heeft plaats op woensdag 3 februari 1988 te 19 uur en de prijsuitrei king op vrijdag 25 februari 198® te 20 uur beide in de Feestzaal van het Stadhuis te Aalst. Waardevolle prij zen zullen aan de deelne mers worden uitgereikt. Deelnemingsvoorwaarden Volgens hun leeftijd op 3.2.1988 worden de deel nemers ingeleid in vier reeksen: Reeks A: van 12 tot 14 jaar Reeks B: van 14 tot 16 jaar Reeks C: van 16 tot 18 jaar Reeks D: ouder dan 18 jaar. De voordracht gebeurt in het Nederlands. Gedich ten en proza zijn toegela ten. De voordracht zal mi nimum 2 minuten en maxi mum 5 minuten duren. Er zal vooral belang wor den gehecht aan een feillo ze uitspraak en een na tuurlijke zegging. Bevoeg de personen zullen de deelnemers beoordelen. De laureaten verbinden zich ertoe met hun be kroond werk op te treden tijdens de prijsuitreiking. Inschrijving De aanvraag tot deelname dient te worden gericht tot het secretariaat van de wedstrijd: L. Jansens, Ce- sar Haeltermanstraat 72, 9300 Aalst en moet hem bereiken uiterlijk op dins dag, 2 februari 1988. Deze aanvraag dient te vermelden: - naam, voornaam, adres en geboortedatum van de deelnemer. - tekst van de voordracht met opgave van auteur en eventueel het werk, waar uit deze tekst werd geno men. Voor alle verdere inlich tingen: Marcel Crombeen Voorzitter van de wed strijd, C. Haelterman straat 79, 9300 Aalst. Tel. 053-21.08.73 André Van der Eist, De ken van de Kamer Louis Janssens, secretaris van de wedstrijd, C. Hael termanstraat 72, 9300 Aalst. Tel. 053-21.91.82. LH Karnaval 1975-1985 en als voorloper van het kama valboek over de periode 1985-1990. Dit jaar viert men voor de zestigste maal karnavalstoet in Aalst. Hiervoor is er nu een jubi leumbrochure die te koop zal worden aangeboden en die we aan iedereen die kamavalminded is, kun nen aanraden. Het wordt een fotoboek boordevol herinneringen die Aalst als karnavalstad naar voor doen komen. Willy Van Mossevelde hield tijdens het gesprek een pleidooi voor een an dere samenstelling van het feestkomitee. Ook niet politiek geëngageerde le den moeten daar volgens hem kunnen van deel uit maken. Anderzijds wil hij een beperking van het aantal meter van de praal wagens bekomen. En een «numerus clausus» op het aantal groepen lijkt hem evenmin een slecht idee te zijn. De prinsenverkiezing Willy Van Mossevelde loofde tussendoor ook de manier waarop in de wijk Den Arend de prinsenver kiezing is verlopen. «Kar naval tot en met» aldus Willy die spreekt over een uniek optreden van beide kandidaten... Loeken Tat- jen is de mentor van kan didaat prins Maurice en dat zegt een en ander. Volgens Antoine hebben de andere kandidaten het wel gemakkelijker gehad dan Maurice. De inschrij vingsdatum wordt al te vlug verlengd, zegt hij. Willy Van Mossevelde is van oordeel dat de overige kandidaten op het Drieko ningenfeest, eveneens voor een goede voorstel ling hebben gezorgd. Voor Prins Popoll kan de ver kiezing niet meer stuk. Men heeft goede kandida ten die elkaar ook waard zijn, is zijn kennersoor deel. Nu er vier kandida ten zijn, zal het publiek minder beslissend zijn bij Binnenstraat, 310 9300 AALST Tel. 053/78.19.48 Snel, goedkoop, verzorgd de aanduiding. De vier kandidaten hebben boven dien ieder evenveel kaar ten bekomen. De jury zal dus voor het resultaat moeten zorgen en de nieu we prins moeten aan duiden. In het teken van de «Voil Jeannet» Beweren dat Keizer Ka- miel geen verdiensten heeft in het Aalsters kar naval zou op zijn zachtst gezegd de waarheid ge weld aandoen zijn. Maar of keizer Kamiel echt een karnavalwagen nodig heeft, blijft voor de deel nemers aan het radiodebat een open vraag. Het zou anderzijds ook goed zijn moest de prins een eigen karnavalwagen krijgen en Aalst. Kandidaat Jan legt de laatste hand aan de voorbereiding voor de verkiezing van zaterdag (a) niet verder in een nietszeg gende open koets worden rondgezeuld. Tenslotte dit nog: karna val 1988 zal in het teken staan van de «Voil Jeannet». JM Heyman. Meldert Minister De Keersmaecker In het kultureel centrum Affligem spreekt minister De Keers- madcker op donderdag 21 januari te 20 u. over «Hedendaag se land- en tuinbouwproblemen in ons land». Aansluitend nieuwjaarsreceptie van de plaatselijke CVP-afdeling. leder een welkom. Koffietafel De PW-Vrouwen en de PW-Gepensioneerden worden ver wacht in het Faluintjeshof op zaterdag 16 januari i.v.m. de goede uitslag van de verkiezingen Ook op het vlak van de provincie. Vanaf 16 u. koffietafel en gezellig samenzijn voor iedereen. Deelname in de kosten: 30 fr. waarin een gratis consumptie is begrepen. Inschrijven bij: Van De Wincke Simonne, Hoogstraat 82, Meldert. De Pauw Eliane, Parijsstraat 10, Meldert Pots Josephine, Kokerijstraat 46/A, Meldert Van Marcke Emilie, Hoogstraat 18, Meldert De Maght Gusta, Hoogstraat 35, Meldert Van den Steen Delphine, Hoogstraat 58, Meldert Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Daniël en Hilde Crabbé. Volgend weekend: Alfons en Maria Maesxchalck. K.V.L.V. Gespreksavond op vrijdag 29 januari te 20 u. in het Parochie centrum. «Een goede lichaamshouding kan vele kwalen voorkomen», ledereen welkom. Achtergelaten Een regenscherm met houten handvat en een paar zwarte handschoenen zijn in de kerk achtergelaten. Terug te beko men in de pastorie. K.W.B.-langlaufdag in de Hoge Venen Een dagje wintersport mag beslist niet ontbreken op het programma van K.W.B.-Nieuwerkerken. Zondag 7 februari is een langlaufdag gepland in de Hoge Venen. Daar zal eerst een initiatie voor beginners gegeven worden, die ze daarna in de namiddag ten volle kunnen toepassen. Gevorderden kunnen er op eigen initiatief de hele dag langlaufen. Het vertrek, met een super-de-luxe autocar, is voorzien om 7 uur op het dorpsplein van Nieuwerkerken. Prijs: busries, drinkgeld, chauffeur, initiatie en verzekering: 425 fr. voor K.W.B.-leden en 500 fr. voor niet-leden. De huurprijs van de langlaufuitrusting bedraagt 250 fr. De inschrij vingen worden zo vlug mogelijk verwacht bij de bestuursle den. Ter plaatse wordt gezorgd voor omkleedruimte en pick nick ruimte waar de meegebrachte boterhammetjes kunnen verorberd worden. Drank is ter plaatse te koop. Zorg voor warme kleding en waterdichte laarzen! Bij onvoldoende sneeuw wordt een wandeling gemaakt o.l.v. een gids. De huurprijs voor het langlaufmateriaal wordt dan terugbetaald. Openingsuren biblioteekfiiiaal Dorpsstraat 17 Woensdag van 14 tot 17 uur. Vrijdag van 18 tot 20 uur. Lede Vóór karnaval Zaterdag 16 januari 1988: Keizershallen 19.00 u: Prinsenverkiezing. Zaterdag 30 januari 1988: Grote Markt, 14.00 u: vooroptocht Aalsterse Gilles. Zaterdag 13 februari 1988: Belfortzaal: 18.00 u: raadszitting met aanstelling Prins Karnaval 1988. Drie dolle karnavaldagen Zondag 14 februari 1988: 13.00 u: vertrek reklamestoet. 14.00 u: vertrek karnavalstoet. Ruim 60 Aalsterse verenigingen brengen een humo ristische en satirische kijk op de aktualiteit. Muziake omlijsting van een tiental muziekvereni gingen. Deze 60e kavalkade zal afgesloten worden met een «jubileum apoteose» van de Aalsterse Gilles, onder een feërieke belichting van Bengaals vuur. Maandag 15 februari 1988: 15.00 u: Grote Markt: traditionele Ajuinworp. 16.00 u: tweede rondgang van de Aalsterse kama valgroepen. 20.00 u: prijsuitreiking kamavalgroepen Keizers hallen. Dinsdag 16 februari 1988: 15.00 u: optocht van de «Voil Jeanetten» onder de muzikale begeleiding van de Oude Garde. 21.30 u: Vastelauvedoptocht - foorpleinen. 22.00 u: verbranding van de vastelavued op de Grote Markt. Na karnaval Zaterdag 20 februari 1988; 21.00 u: bal van Keizer Kamiel, en de Kamillekes in de Keizershallen. Aanvang 21.00 u. Zondag 21 februari 1988: 11.00 u: ontvangst Prinsencaemere op het stadhuis. Zondag 21 februari 1988: Bezoek van de Aalsterse Gilles aan de rustoorden St. Lieven, St. Job en Hopperank en aan het St. Elisabethziekenhuis. Aan de bejaarden en zieken wordt zoals elk jaar een prachtige korf fruit, gebak en allerlei versnape ringen overhandigd. Dit alles kan, dankzij de medewerking van midden standers en firma's. Verkoop karnavalattributen Ter gelegenheid van de 60e kavalkade geeft het Stedelijk Feestkomitee de verzamelaars van allerlei karnavalattributen de gelegenheid hun verzameling uit te breiden. Zu zullen medailles, vlaggen en affiches worden verkocht tegen volgende prijzen: Karnavalmedaille: 200 fr; vlag (embleem Voil Jean net): 350 fr; affiche (luxe-uitvoering in quadrichro- miedruk op geschept papier van lichtgrijze tint): 200 fr. Al deze kamavalherinneringen zullen worden ver kocht: vanaf 8 januari tot 12 februari in het Belfort (toeristisch informatiekantoor); tijdens de karna valdagen op de Grote Markt, aan de «promotie bus»; in de namiddag van zondag en dinsdag telkens vanaf 15 tot 18 uur. In de namiddag van maandag tussen 14 en 18 u. Op zon- en maandagavond tussen 21 en 24 u. LH De Toekomst, Balen drumband en majoretten Kon. Scouts-harmonie Sint-Leo, Brugge Sint-Cecilia, Burst Kon. Fanfare Sint-Cecilia, Wieze Kon. Postharmonie 3de Gewest Gent Kon. Harmonie Concordia et Docilitas, Herdersem Kon. Fanfare Sint-Cecilia, Sint-Kruis Winkel Kon. Harmonie Sint-Martinus, Oordegem Vlaams Katholieke Fanfare, Welle 't Klein Muzieksken, Gijzegem Expressiegroep Vredon, Aalst LH Moorsel VOK speelt toneel Op zaterdagen 16 en 23 en zondagen 17 en 24 januari in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat, opvoeringen door VOK-Moor- sel van «008-Secretissimo», een parodie op spionageverha len van 007 James Bond. Aktie en nog eens aktie. Lopen, springen, duikelen, vallen, dansen De lachspieren worden terdege op de proef gesteld. Reserveren: Paul Fieremans, 053-70.47.35. Prijs: 100 fr. Aanvang telkens te 20 u. In regie van Luc Schoonjans ziet u op de planken Oscar De Cocker, Annemie Beulens, Willy Pieters, Eric Lerouge, Joke De Meyst, Luc Schoonjans, Ingrid De Schrijver, Walter Pannier, Ginna De Meyst, William Ruyssinck, Suzette Pode- vijn, Frangois Vermoesen Olie op wegdek Bij het ophalen van het huisvuil in de Nieuwstraat kwam uit een vat, olie terecht op twee huisgevels. Bovendien leverde de besmeuring van het wegdek gevaar op voor het verkeer. De Aalsterse brandweer verloste de Nieuwstraat van deze smurrie. Naar Lourdes Met het vliegtuig naar Lourdes van 25 juli tot 1 augustus. Inschrijven bij E.P. Edgard. K.V.L.V. Op woensdag 20 januari te 19.30 u. in het Parochiehuis gespreksavond met dia's over «Informatie en weefseltran splantatie». ledereen welkom. Nieuwerkerken Het land van Vergilius met Liniaal Op vrijdag 12 februari te 20 u. in zaal Volkskring, Dorpsplein, diamontage van Herman Bosteels en Roger De Witte met muziek door Fernand Van Durme, geluid van Piet Velghe en stemmen van Anton van Wildrode, Kris Yserbijt en Jef Demedts. Met Anton Van Wilderode én Vergilius kijken naar Italië. Toegangsprijs: 100 fr. voorverkoop, 80 fr. Deze aktiviteit is dus één week verdaagd ten opzichte van een vroegere medede ling. Paasiekoncert Liniaal organiseert verder op vrijdag 22 april te 20 u. in de O.L.V. Hemelvaartkerk te Nieuwerkerken ten voordele van de parochiale werken een Passiekoncert door de Schola Canto rum Cantate Domino Slechts 250 zitplaatsen beschikbaar Toegangsprijs 200 fr. Kaarten ten spoedigste op het sekreta- riaat, Terbekestraat 53 te Nieuwerkerken afhalen a.u.b. Openbare verlichting Er is geen openbare verlichting in de Hoezestraat-Mortelveld vanaf de boerderij Peerlinck tot aan de brug over de autosnel weg. Het is een druk gebruikte invalsweg met niet alleen wegens de breedte van de weg snel rijdende auto's, maar met eveneens veel fietsers, o.m. veel scholieren. Verraderlijk bochtig en 's winters wel eens in de mist gehuld. Tussen de weilanden biedt hij in de duisternis heel wat risico's. Gemeen teraadsleden Floris De Winter en Edgard Hooghuys werden van deze situatie op de hoogte gebracht. Een witte stippellijn midden de weg aanbrengen en het plaatsen van reflekterende wegmarkeringen langs beide zijden zou reeds heel wat beter zijn. «Dat moet toch haalbaar zijn». Voorsortering Aan één zijde van verkeerslichten Siesegemlaan-Kwalestraat ontbreekt voorsortering. De Aalsterse dienst voor verkeersvei ligheid werd hiervan door Liniaal op de hoogte gebracht. Telefonisch met schriftelijke bevestiging. Liniaal kreeg de verzekering dat hieraan zou verholpen worden. Supplemen taire moeilijkheid is wel dat het hier geen gemeenteweg betreft doch wel een provinciale weg. Lede 2000 A s. zondag 17 januari wordt in de afspanning «Bierstube» de «Infrastruktuur Station en omgeving» op de korrel genomen door «Lede 2000» te 11.15 u. Nadere info Nieuwstraat 32, tel. 053-80.48.22. Heemschut Lede De Heemkundige Kring «Heemschut Lede» publiceerde zo pas zijn 15e jaarboekje «Ken uw Dorp» vol boieiende informa tie over Lede Vooreerst wordt het leven geschetst van onze onlangs overle den burgemeester, Jules Henderickx In een bijdrage van Jean-Claude Buys over het markizaat van Lede, lezen wij de geschiedenis van «het kasteel» vanaf de dood van de laatste markies in 1792 tot de huidige verkrotting van de gebouwen. Het artikel «Lede literair» van Gabriël Van den Nest geeft een overzicht van de Leedse schnjvers en dichters die ooit te Lede woonden of werkten, nl. E.H. Baro - Hilarius Bertholf - Paul Brondeel - Julius De Geyter - Hendrik De Smet - Maurice D'Haese - priester-dichter Gery Helderenberg - Lie - Gustaaf Van Nieuwenbergh - Lowie Weynants - Herman Clinckspoor - Paul De Kerpel - E.P. Guido De Schrijver. De tweede bijdrage van Jean-Claude Buys in dit nummer handelt over het vooroorlogse voetbalgebeuren te Lede en verhaalt het ontstaan in 1934, de bloei, en de teleurgang in 1940 van «den S.K.», Sportkring Lede. In het laatste artikel schrijft voorzitter Walter Daelman over de vier kapelletjes die in de loop van 1986 werden gerenoveerd, nl. de Rochus-kapel op de Keiberg, de kapel van Tolentijn op Overimpe, het «tweede kapelleke» en de Barbara-kapel te Smetlede. «Ken uw Dorp» nummer 15 (52 blz.) kan bekomen worden: - door overschrijving van 150 fr. op rek 001-0286204-33 van de heemkundige kring. Keiberg 26, 9310 Lede. - bij volgende kernleden - Walter Daelman, Kasteeldreef 15, 9310 Lede - Etienne D'Hondt, Keiberg 26, 9310 Lede - Van den Nest Gabriël, Steenstraat 150, 9310 Lede. ACV-sekretarlaat wijzigt openingsuren Vanaf 4 januari II. houdt het ACV-sekretariaat geen zitdag meer op dinsdag maar wel op maandag, telkens van 14 tot 18.145 u. Dit om beter aan te sluiten bij de openingsuren van de Kristelijke Mutualiteiten. Wandeling Vakantiegenoegens Op zondag 17 januari maakt Vakantiegenoegens Lede een winterwandeling in eigen dorp. Er wordt vertrokken op de Markt van Lede om 14.15 u Aan de weersomstandigheden aangepast schoeisel is aanbevolen! De tocht zelf is 6 7 km lang. Achteraf is er gezellig samenzijn, ledereen is van harte welkom!

De Voorpost | 1988 | | pagina 14