yf LEBBEEKSE VERDEDIGING BLIJFT OVEREIND! FIHAMME: KNOKKEN VOOR ME PUNTEN TIENKAMPER GEHULDIGD PLAY-OFF TICKET ALS INZET: AVANTIBUGGENHOUT-BEYNE VIER A-SPEELSTERS IN ONS GEWEST De Voorpost - 15.1.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL K.S.V. TEMSE S.K. LEBBEKE Luc Volckericks helpende Patrick Van de Vel en Bert hand! Brijs wejden eerder op de Zo moest Temse nog steeds week bij een trainingspartij beroep doen in het doel op gekwetst terwijl Wendel Gilbert Verberckmoes terwijl Storms nog steeds niet fit ge- Mare Bosman nog steeds ge- noeg is voor het zware werk. kwetst langs de kant blijft. Walter Van Haver en Hubert De turbulente gebeurtenissen in Lebbeekse kringen, hebben blijkbaar het moreel binnen de spelersgroep niet aangetast. Met enkele kleine spelerswisselingen, Van Couter en Peleman in de basis ten nadele van De Vis en Van Damme én mét een ijzersterke verdediging waarin vooral Franckie Van Hecke als de grote meneer mag beschouwd worden, heeft S.K. Lebbeke op het veld van K.S.V. Temse de volle buit weten weg te halen nadat het omzeggens tegen 100% wist te scoren en deze voorsprong zoals gezegd met klasse wist te verdedigen. K.S.V. kan wel veel verzachtende omstandigheden inroepen want liefst een zestal basispionnen ontbraken wegens zware en minder zware kwetsuren. Verbeke waren evenmin aan de aftrap maar zaten wel broederlijk op de bank samen met Filip Snijkers, Een arg vertimmerd Temse met de 19- jarige Filip D'Hondt voor het eerst in de basis, samen met de al even jonge Yvan Riské, schoot toch het best uit de startblokken en bouwde zorg vuldig vanuit de verdediging, waar Floris Verstraeten zijn oud-ploegmakkers terugzag, enkele mooie kombinaties op. Er waren zelfs meer beken den want bij Lebbeke stond Jantje Geens in de achterhoe de, die enkele seizoenen terug met de Temsekleuren rond dartelde. Rudi Peersman was bij K.S.V. 'de man die de beginfase beheerste. Met en kele knappe afstandsschoten noopte hij de Lebbeekse doelman Steven Seghers tot moeilijke saves. De Lebbeek se portier knapte het keepers werk echter met klasse op. Toen hij dan toch in moeilijk heden verkeerde, zoals toen een thuisaanval van Pieters - Van Buynder - Waem met succes door deze laatste dreig de besloten te worden, werd hij goed en vakkundig bijge staan door super-verdediger Franckie Van Hecke die alles achteraan kort hield, al werd hier niet op een overtreding min of meer gekeken. Trouwens een zware overtre ding op thuisspeler Rudi Peersman, die door de scheidsrechter Aelbrecht fla grant werd weggewuifd, zoals de meeste overtredingen trou wens, lag aan de basis van het openingsdoelpunt van de be zoekers. Wat koncentratieverlies deed Luc Volckerick ertoe beslui ten te kort terug te spelen op doelman Verberckmoes ter wijl hij gevolgd werd door een kort opzittende Gerry De Kinder. Deze laatste wrong zich tussen bal en doelman en tekende in de 19de min. met een het eerste doelpunt aan voor zijn ploeg: 0-1. Het bleef echter bij deze stand zodat de tweede helft voor uitsluitsel moest zorgen. Temse blijft drukken, maar Van Cauter scoort 0-2 Na de verkwikkende koffie drong Temse de Lebbeekse bezoekers nog dieper op de eigen helft. Na mooi voorbe reidend werk van Floris Ver straeten - Yvan Riské en Pa trick Waem kwam Frank Van Buynder in de 51' min in mooie scoringspositie maar het schot van de vaardige thuismiddenvelder ging voor langs het bezoekende doel Een solo van Kurt Migom. amper één minuutje later, verdiende ook meer dan te eindigen in het zijnet. Bij de ze fase kregen we de eerste gele kaart te zien. nadat men lange tijd dacht dat ref. Ael brecht deze thuis vergeten was. Franckie Van Hecke viel deze eer te beurt Gerry De Kinder en Marnix Van Cauter waren de volgen den die bij lebbeke op de bon gingen Migom en Luc Volckerick waren de slachtof fers van deze al te ijverige inzet van de bezoekers. Met nog een kwartier te spe len werd de jonge Filip D'Hondt vervangen door Temse-Lebbeke 0-2. Temsenaar Peersman wordt in bedwang gehouden door lebbeekse verdediger (dw). den. Dit besefte kapitein Ed dy de Malssche ook en steur de een magistrale voorzet naar Marnix Van Couter die plots oog in oog kwam met doelman Verberckmoes. De n (/i 'V'. :L V De laatste tien minuten wer den gekenmerkt door wissels bij zowel de thuisploeg als de bezoekers. Bij Temse mocht de op een knappe wedstrijd terugblikkendeYvan Riské een applausvervanging onder gaan. In zijn plaats kwam Fi lip Snijkers terwijl bij de be zoekers de maker van het tweede doelpunt, Marnix Van Couter, naar de kant werd gehaald en Erik de Vis mocht opdraven. Ook Werner Van Hecke werd nog op professio nele manier vervangen en in zijn plaats kwam Van Damme in de ploeg. Nadat Rudi Peersman, die de wedstrijd op gang schoot voor de thuis ploeg, ook nog de laatste kans ging opeisen ook al zonder sukses moest Lebbeke het in de slotminuut nog stellen HANDBAL met 10 toen verdediger én uitblinker Franckie Van He cke in een schermutseling met Migom zijn tweede gele kaart opliep. Het veranderde echter alle maal niets aan het verloop van deze wedstrijd zodat de Lebbeekse verdediging baas bleef over de Temse aanval lers. De ploegen: Lebbeke: Se ghers, Geens, Matthijs, Coor- eman. Van Hecke Fr., De Malse Eddy, Peleman Luc, Van Heche W., De Kinder, Van Bladel, en Van Couter. Temse: Verberckmoes, Mar tens, Volckerick, Verstrae ten, Peersman, Pieters, Van Buynder, D'Hondt, Riské Waem en Migom, Mare Stevelinck Temse-Lebbeke 0-2. Temsenaar Van Haver is eraan voor de moeite. De bezoeker heeft hem mooi omspeeld (dw). Temse-Lebbeke 0-2. De Lebbekenaars waren meestal sneller op de bal en Temse was voortdurend op achtervolgen aangewezen (dw). Bij V.W. Hamme was er deze week weinig nieuws onder de zon. Iedereen is beschikbaar en die luxe heeft de vierdeklasser zich in deze kompetitie maar zelden kunnen veroorloven. Dirk Verhutsel liep aan het eind van de dinsdagtrai ning een verrekking op maar algemeen wordt verwacht en gehoopt dat hij paraat zal zijn. - Normaal moeten we probleemloos kunnen winnen tegen Rita Berlaar, meent Willy Meersman. - Niettemin verwacht ik mij aan een stug defensief ingestelde opponent. Dat bleek ook uit de heenmatch. Vooral Van Noten en Leonard zullen in de gaten moeten gehouden worden. Het zijn individueel sterke voetballers. Leonard heeft een zwarte huidskleur. Mijn spelers zullen dus geen moeite hebben om hem te herkennen. Als Verbustel paraat is, wat ik verwacht, dan kan ik alle troeven uitspelen. Het is overigens lang geleden dat we nog eens kompleet konden van stapel lopen. Zondag over acht dagen staat de verplaatsing naar Willebroek gepland, daarna krygen we Tubantia op bezoek en vervolgens worden de kompetitieboeken opnieuw voor twee weken dichtgeklapt, voor de zoge naamde krokusvakantie. Een gekke situatie, als je het m\j vraagt. Ik begrijp niet waarom men de kompetitie nodeloos wil rekken. In de maand mei komt er geen volk meer naar de velden. Zeker niet bij die ploegen die niets meer te winnen hebben. Tal van sportliefheb bers zitten dan op hun duivenhok, ergens op een wielerwedstrijd of bevredigen moeder-de-vrouw met een tripje naar zee of naar een gezellige pleisterplaats. Voor mijn part mag men, qfgezien van een onderbre king rond de jaarwisseling de kompetitie gewoon verder afmaken. De Wilde, D'Hondt, De Paepe, Verbustel, Diels, Vermeir, Geldof, Smet, Lenaerts, Pirelli, Van Nieu- wenhuyse (Van Bogaert, Van Hemelrijck, Van Geyte of Moens). Peter Laureys In doel bij K.A. V.D. Voor de allereerste keer in een kompetitiewedstrijd doet K.A.V.D. beroep op invallersdoelman Peter Lau reys. Dat komt omdat Kurt Van Meirvenne geschorst is. Laureys verdedigt het doelvlak bij de invallers, waar hij een gunstige indruk laat. Op de trainingen toont hij een algehele inzet en aan talent ontbreekt het hem in geen geval. Alleen heeft hij soms moeite om de zenuwen te bedwingen. Het feit dat oefenmeester Toon Pfaff in hem het volste vertrouwen stelt moet hem in die mate sterken dat hij in Ertvelde zonder komplexen aan de match begint. Naast Van Meirvenne die één strafzondag uitzit, ontbreekt ook Mare Pringels. Hij is voor een periode van drie weken geschorst. Waarschijnlijk is ook Benny Lobijn niet van de partij. Hij liep in een recente wedstrijd een verwonding op en ontbrak overigens deze week ook op de training. Langs de andere kant is Mare Cooreman paraat. Met K.V. Ertvelde krijgt K.A.V.D. te maken met een opponent waaraan het slechte herinneringen heeft. Bovendien voert Freddy Buyl er het bewind en als je weet dat dit een gewezen ploegmaat is van Toon Pfaff uit de tijd van S.K. Beveren, dan krijgt de match een extra pigment bovenop. - Tijdens de heenronde ontfutselde Ertvelde ons een punt weet Toon Pfaff zich nog goed te herinneren. -Ik ben er mij van bewust dat het een zware verplaatsing wordt. Ik vernam trouwens dat Ertvelde vorige zondag op Standaard Wetteren een goede indruk liet. Bovendien rekupereren ze drie voetballers. We zijn geenszins van plan om dadelijk alle troeven uit te spelen. Veeleer streef ik een puntendeling na. Beter één vogel in de hand dan tien in de lucht en liever op drie punten van de leider komen dan op vier. Nee hoor, het zotteke uithangen zullen we niet doen. We houden de poort zoveel mogelijk gesloten. Laureys, Moens, De Schrijver, Cooremans, Jacobs, Van De Perre, Michelet, Bordui, Baert, Rodrigo, De Baere (Robbrecht-D'Haen-X) S.K. Lebbeke gemotiveerd Het hóeft niet gezegd dat S.K. Lebbeke na de winst op Temse gemotiveerd is. Interim-oefénmeester Richard Van Der Straeten 'beeft zijn voetballers beslist een morele prikkel geglveh en voorzitter Eric Buytaert voegt er onomwonden aan toe dat het de hoogste tijd werd dat Luc Marievoet aan de deur werd gezet. -Met die man was gewoon geen land meer te bezeilen. Hij kafferde voortdurend de spelers uit en hield er principes op na veel erger dan binnen een strijdmacht die op oorlogsvoet is, zegt de Lebbeekse voorzitter. Natuurlijk laat S.K. zijn team voor de thuiswedstrijd tegen GeraardsbeYgen ongewijzigd. Segers, Peeleman, Matthijs, Cooreman, Frankie Van Hecke, Werner Van Hecke, Geens, Van Bladel, De Malsche, De Kinder, Vercauter (De Vis, Hals, Van Damme). ledereen paraat bij Robur Robur Moerzeke wil komende zondag op Kallo het geleden verlies alvast goedmaken. De ploeg: Laureys, Luc Vercauteren, Raemdonck, Fons Vercauteren, Mettepenningen, Ost, Verhelst, Benny Huylebroeck, De Vos, Eddy Huylebroeck, Wuytack (De Graef, Jurgen Huylebroeck). Walter Van Haver bij de thuisploeg. Walter Van Haver werd als libero uitgespeeld terwijl Luc Volckerick de kans kreeg om zijn foutje goed te maken en vooraan mocht gaan postvatten. Volckerick kreeg al meteen een open kans van Jan Pieters maar overhaasting speelde Luc parten. Hetzelfde kan ge zegd worden van Waem die op aangeven van Yvan Riské een nog zuiverdere kans kreeg. Door het weghalen van Volckerick achteraan kregen de Lebbeekse bezoekers ech ter plots heelwat mogelijkhe- ATLETIEK wat uitgekomen Temse por tier werd op meesterlijke ma nier gelobd en meteen was de tweede bezoekende kans goed voor evenveel doelpun ten: 0-2, 77' min. Met nog nauwelijks een kwar tier te gaan ging Temse nog meer richting bezoekend doel postvatten maar als de verde diging dan toch eens uit ver band werd gespeeld zoals in de 80ste min. toen Migom en Riské het leder nog maar eens klaarlegden voor Frank van Buynder kwam het doelhout de ploeg van het Konkelgoed ter hulp. Schepen voor o.m. de sport, Gilbert Bourlon, huldigde Erwin Van Nieuwenhove als winnaar van de interna tionale tienkamp te Gelsenkircheh in de Bundesrepu- bliek. Nationale prestaties: Belgisch kampioen tienkamp, Belgisch kampioen 4 x 200 m. Beste Belgische jaarprestatie. Tienkamp met 7.413 punten (=6° nationale prestatie aller tijden). Finalist Belgisch kampioenschap verspringen en 110 m. horden. 2° plaats indoorkampioenschap VAL- tienkamp. Provinciale prestaties: Provinciaal rekord tienkamp. Provinciaal rekord speerwerpen. LH ZATERDAG IN BUGGENHOUT Zaterdag nog een echte topper in de sporthal te Buggenhout waar Beyne op bezoek komt. Net voor de nieuwe kompetitiestop in verband met de deelna me van het Belgisch elftal aan de C-wereidkampioen- schappcn in Portugal wordt er wellicht beslist wie als vierde deelnemer zich plaatst voor de Play-offs. Zijn Hasselt en Neerpelt vrijwel zeker van hun deelname en heeft Sasja een goede uitgangspositie, de vierde plaats zal betwist worden tussen Avanti en Beyne. Avanti heeft in de huidige rangschikking het ticket op zak maar Beyne volgt op twee punten en mag zaterdag dus niet verliezen. In de heenwedstrijd werd het een gelijkspel maar de semi-professional gestruktureerde Walen hebben ondertussen hun spe lerskern nog versterkt met o.a._een Poolse pivot zodat het zaterdag kantje-boordje moet worden voor Avanti. De ploeg van trainer-speler Orlowski heeft er niettemin goede hoop op, vooral na de overtuigen de prestatie tegen Jemeppe, een week vroeger. In elk geval een topwedstrijd waarop geen enkele handbal liefhebber mag ontbreken. EVA BIJ DE NIEUWE TENNISKLASSEMENTEN Ook dit jaar tonen de i tennisklassementen de voor uitgang die het gewest Oost- Vlaanderen al jaren boekt. Bij de heren is de vreugde misschien niet zo groot. Hoe wel.. Het aantal B-spelers daalde wel van 61 naar 57 maar met tien nieuwe B-spe lers lijkt de doorstroming toch verzekerd. Opvallend toch is de forse winst voor gewezen C-spelers. Kijk naar de klas sementswinst van Alain De Vos (Temse), nu B +/2/6, of naar de groei van Kurt De Leenheer, Filip De Pauw of Peter Vanhove. De grootste sprong voor waarts maakte echter Maurice De Schrijver, van C 15/4 naar B 4/6, maar de nu 36-jarige gewezen voetballer kan moei lijk als belofte worden om schreven. Vorig seizoen tennisten Sabi ne Appelmpns en Sandra Be gijn B-15/4 en daarmee had den. de tennishoop van res- pektievelijk Topspin en Beek- hand het hoogste klassement in ons gewest. In de nieuwe waardetabellen wippen beide tennisbeloften naar een A- statuut. Sabine Appelmans wordt na An Devries en San dra Wasserman trouwens de nummer drie in ons vrouwen tennis. In het gewest Oost-Vlaande- ren vindt men nu ook Ilse De Ruysscher, voordien AFT, en Kathleen Schuurmans. vorig seizoen Antwerpen, met hun A-klassement terug. Beide speelsters werden door Top spin Zele op de loonlijst gezet. Topspin dat trouwens ook de twee B-15/2 speelsters in huis heeft: Elsie Van Overloop, één klassement gestegen, en Kathy Vandergucht. twee klassementen winst, blijven dus groeien. Oost-Vlaande- ren heeft nu 4A-speelsters en 12 B-tennissters. H.A.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17