KANONNEN WEER VLUG OP STAL! TWEEDE UITZEGE EEN AL TE MAKKELIJKE KLUS VOOR K.A.V. V.W. HAMME NIET ONTEVREDEN MET EEN PUNT 't Vissershof VOETBALKALENDER VOETBALUITSLAGEN E. AALST MOET UIT EEN ANDER VAATJE TAPPEN! 18 - 15.1.1988 - De Voorpost VOETBAL S.K. ST-NIKLAAS S.K. HOBOKEN Wie was er nu de titelkandidaat en wie de rode lantaarn? Deze vraag werd menigmaal gesteld in deze wedstrijd tussen St-Niklaas en Hoboken, dat troosteloos onderaan de rangtabel bengelt. Weer werden de Klaasjes op dezelfde fouten betrapt die wel al zo dikwijls te zien kregen. Van zodra men een vroege voorsprong bijeengescharreld heeft worden de kanonnen netjes opgeborgen en blijven de (ongeduldig wordende) toeschouwers op hun voetbalhonger zitten. Tegen Hoboken weer hetzelfde scenario. Een vroeg nagestreefd doelpunt en de boeken dicht. Gelukkig zorgde Hoboken voor wat weerwerk zodat er toch nog wat te beleven viel. Veelbelovende start De Klaasjes begonnen enigs zins gehandikapt aan de par tij: Wim Vijlders geschorst, samen met Werner Vinck ter wijl Tim Huychen ook al on beschikbaar bleef. Joris Cor net daarentegen werd in laat ste instantie toch nog speel- klaar gemaakt nadat hij eer der op de week sukkelde met een liesblessure na de wed strijd tegen Rac. Mechelen Zoals gezegd een veelbelo vende start, wat we van de thuisploeg al gewend zijn. Pe ter Quintelier trof reeds in de zevende min. de dwarsligger nadat hij een mooie voorzet van Danny Bonny had kun nen meepikken. Voor Hoboken betekende het echter uitstel van exekutie want in de 10de min. hadden de KLaasjes wél geluk toen Jple S,.-Niklaas - Hoboken 1-0 De lokvle aanvallen werden doelman Haverhals op een met hand en tand afgeremd in deze vnj zwakke wedstrijd mooie voorzet van de zuider- (dw). ling M'Rabet. 1-0 en een veel- belovende start. Niets was echter minder waar want op enkele halve kansen na van Cornet, Lacroix en M'Rabet verwaterde het spelpeil al even erg als er water vloeide uit de hemelsluizen. De be zoekers daarentegen richtten naar het einde van de eerste periode toe even hun hoofd op en Krizsa vuurde vanop zo'n 30 meter een kogel tegen de dwarsligger van het thuis- doel Meteen waren de thuis- spelers gewaarschuwd dat de volle buit nog niet binnen was. Hoboken neemt het initiatief Ook in de tweede helft bleef de thuisploeg op haar geken de gelaten manier voetballen en het waren de bezoekers die, duidelijk in de minder heid wat talent betrof, nog de beste kansen kwamen afdwin gen voor het doel van De Maeyer. Zo kwam St-Niklaas goed weg m de 72ste min. toen Schokaert vrij mocht in koppen na voorbeeldig voor bereidend werk van Schaes- sens. Het leder mistte echter precisie en ging nipt over het doel van De Maeyer. Even later ging een mees terlijke vrijschop van bezoe ker Boiy in het zijnet zodat ook hiet St-Niklaas vrij goed weg kwam. Om een duidelijk beeld te geven van de onmondigheid van de thuisploeg kunnen we wel aanhalen dat Erik Lacroix volledig vrijstaand over het leder trapte dat hem echter in de zelfde fase was voorgegaan door bezoekers Buyst zodat het geval verrassing misschien wel een rol kan gespeeld heb- St.-Niklaas - Hoboken 1-0. Een zuivere strafschop. Lacroix wordt duidelijk onderuit geschopt in de fatale zone (dw). Ledebaan 61 WICHELEN open vanaf 11 uur tot... woensdag sluitingsdag Allerhande snacks verkrijgbaar Rijke keuze ijsroom Tussen 14 en 18 uur: pannekoeken en sabayon St.-Niklaas - Hoboken 1-0. De Wase aanvallers zagen mekaar niet staan. Ze speelden zoals hier soms als kinderen op een kluitje (dw). St.-Niklaas - Hoboken 1-0. Joris Cornet wipt naar de bal, maar doelman Haverals is sneller (dw). ben bij deze fase, maar toch... heid nog bij de top behoort is Zo werden de schaarse kan- zeer de vraag, sen die de Klaasjes nog kon- SK Sint-Niklaas: De Maeyer, den kreëren in deze tweede Eeckman, Bonne. Everaert, helft nog gemist zodat de be- Maes, Quintelier, Nijs. schamende 1-0 lang geen vol- Struyf. Lacroix. Cornet (75 doening geeft na deze wed- De Meyer), M Rabet. strijd waarin toch kop tegen staart liep te voetballen. Of St-Niklaas met deze ingesteld- 2e nationale RC Mechelen-E. Aalsl (Crucke) 3e nationale A J. Lede-Rocsclare (Gernay) E Zelc-SV Bomem (Soencns) Bevordering B SV Asse-Sl Niklaas (Strossc) VW Hamme-Rita Berlaar (Hanssens) le provinciale SK Lcbbeke-SV G'bergen (Van der Eecken) E. Meldert-Olsenc (Drieghe) SK Aalst-RC H. Gent (De Vriezc) KV Ertvelde-KAVD (Van Zandc) St. Amandsberg-Temsc (Weytens) 2e provinciale B Kallo-Robur (Van Dammc) St Dendcrlceuw-H. Vrascne (Gautier) Schcllebellc-Kemzekc (Boone) FC Zclzate-Melsele (Lievens) Haaltcrt-Kruibcke (Raveel) 3e provinciale D Bambrugge-TK Meldert (De Bleeckere) Gijzegem-Burst (De Cöoman) Hofslade-Masscmcn (Boeykcns) Nieuwerkerken-Hcrzele (Colpaert) RC Wetteren-Bcrlare (De Mesmaeker) Wieze-Vlierzcle (Comelis) Kerksken-Aaigcm (De Decker) Serskamp-Erpc (De Ruyck) 3e provinciale E Excclsior-Gcrda (Wautcrs) Baasrodc-St. Gillis-D. (Roclandt) Buggcnhout-Sombckc (Van Hoey) Grcmbcrgcn-St. Gillis-W. (De Cock) Lokersc-Bazcl (Macs) Waasmunster-Heikant (Coppens) Stckene-Haasdonk (Wcyn) KI L. Vrascne-St. Pauwcis (Backaerl) 4e provinciale G Edixvelde-FC Aalsl (Haers) Tcrjoden-Woubrcchtcgcm (Meganck) Mcre-Ede (De Grccf) Doggcn-Eiembodegem (Balthazar) 4e provinciale H W. Moorsel-Opstal (Redanl) Smctlede-S. Moorscl (De Middclacr) Opdorp-R. Lcbbcke (Van Bastclaerc) Schoonaardc-Oudcgem (Van de Pcrre) Wichclen-Baardegem (Vcrstraeten) Herdcrscm-Appcls (Van Ransbceck) Boonwijk-Ercmbodcgcm (Drieghe) 4e provinciale I Sinaai-Rupclmondc (Acndenhof) Mocrbcke-Wachtcbckc (Saadouni) Eksaardc-Straatjc (Vcrhofstadt) SK Lokeren-Kieldrecht (Van Lombergcn) Vcrrcbroek-Ticlrode (De Bcclde) White Boys-Klingc (Teugels) S.V. OUDENAARDE EENDRACHT ZELE 1-2 Eendracht Zele heeft in de gewestelijke derby met SV. Oudenaarde de verwachtin gen ingelost. Het trok de overwinning verfliend naar zich toe op basis van de afge dwongen doelkansen. Voor de Zeelse derdeklasser bete kende dit meteen de tweede uitzege van het seizoen. Het klassement indachtig boekten de Zeienaars een uitstekend resultaat. Net als vorig sei zoen kunnen ze hun knappe terugronde voor herhaling vatbaar maken. Een mooiere start kon Eendrachttrainer Freddy Heirman zich nauwe lijks indenken. In zijn voorbe schouwing stak hij zijn ver trouwen in het karakter van de spelersgroep niet onder stoelen of banken. Dat zij eens te meer op deze basis de zege bedongen betekende voor de Zeelse trainer een hart onder de riem. De spe lers hebben in deze toch kapi tale wedstrijd hun taak naar behoren vervuld. Zij toonden negentig minuten lang een perfekte inzet, speelden uiter mate gekoncentrcerd en lie ten bij momenten goed voet bal bewonderen. Ik denk dat we verdiend wonnen hoewel Mare Stevelinck 2e nationale E. Aalst-Vcrbr. Geel 2-3 3e nationale A Union-J. Lede SV Oudenaarde-E Zele 1-2 Bevordering B St. Niklaas-llobokcn Liedekerke-VW Hamme 1-1 Aalter-E. Melden 04) Temse-SK Lebbcke 0-2 KAVD-St Amandsberg 5-1 Olsene-SK Aalst 2e provinciale B Robur-St. Denderleeuw Kruibeke-St Kruis-W. 0-0 Melsele-Heldergem 5-0 Kemzeke-FC Zclzate H. Vrasene-Schcllcbellc 2-2 FC Denderleeuw-Kallo Burst-Hofstade Erpe-Bambrugge St. Gillis-W.-Lokeise Sombcke-Grembergen Gerda-Baasrode 4e provinciale G 3-0 Erembodcgem-Welle Ede-Doggen li Woubrechtegem-Mere 14 FC Aalsi-Lebeke 2-2 S. Moorsel-Opdorp 8-1 Erondegem-W Moorsel Appcls-Boonwijk j_l Baardegcm-Herderscm ij Oudegcm-Wichelen R. Lebbeke-Lutterzclc ujIg Opstal-Smctlcdc 'd 4e provinciale I 2-A Mccrdonk-FC Moerbcke 2-1 Klingc-Sinaai 1-' Tielrode-Hoogcindc Kieldrecht-Vcrrebroek in Straatje-SKLokeren 6_3 Wachtebeke-Eksaardc 2-1 Voetbal. Mario Franssens J'1 lukte de Zeelse winning- 2-6 goal in Oudenaarde (bvw) Voetbal. Mare De Braban der scoorde het eerste doel punt voor Eendracht Zele (bvw) Oudenaarde me als ploeg niet ontgoochelde. Zij slaagden erin ons regelmatig onder druk te plaatsen hoewel we hen nochtans op de juiste plaats opvingen. Wij creërden de betere kansen zodat een meer afgetekende overwin ning tot de mogelijkheden be hoorde Wanneer we zondag tegen Bornem kunnen revan che nemen zijn we opnieuw gelanceerd». Dank zij deze overwinning schuiven de Ze ienaars meteen op naar een plaats in de middenmoot. Een positieve vaststelling nu ook aanwinst Luk Kcppens de laatste tien minuten als ver vanger van Toujani zijn kom petitiedebuut kon vieren. De ze routinerijkc ex-Merchtem- speler bleef immers vier maand onbeschikbaar na een kwetsuur in de bekerwed strijd tegen Aubel. Met een uit schorsing terugkerende Geert Van Speybroeck krijgt trainer Freddy Heirman op nieuw voldoende keuzemoge lijkheden op een ogenblik dut Frank Van Den Broeck en John Christiaens wegens kwetsuren tijdelijk onbe schikbaar blijven. (Joost Arens) K.A.V.D. St. Amandsberg 5 1 Thuis tegen St-Amandsberg heeft K.A.V. Dendermonde niet al te hard op het gaspe daal moeten duwen om twee punten te winnen De Gente naars lieten een erg zwakke indruk, hoewel ze na zes mi nuten op voorsprong kwa men. Een toevallig doelpunt dat eigenlijk tot stand kwam door de slijkerige toestand van het veld Niettemin werd de thuisploeg hierdoor ge dwongen om in de achtervol ging te gaan. Op het halfuur lukte Alain Moens de gelijk maker die voortkwam uit een hoekschop. Dat doelpunt was een bevrij ding voor ons, aldus voetbal ler Hugo De Schrijver. We waren doorlopend in het offensief en toonden ons dui delijk sterker dan de bezoe kers, maar toch zijn het nog altijd de goals die het verschil maken. Mare Pringels werd voor de rust auteur van een tweede doelpunt waaraan een voorzet van Guy Rodrigo was voorafgegaan. Eigenlijk kwam dat doelpunt er voor ons op het gepaste ogenblik. Onmiddellijk na de hervatting hebben we alle aanvalsregjs- ters opengetrokken wat bin nen de kortste keren resul teerde in een derde treffer. Metéén kregen we zekerheid St.-Amandsberg kon be- van de punten temeer daar de zwaarlijk een waardemeter bezoekers niet eens bij mach- worden genoemd. Niet voor te bleken om daadwerkelijk mets js deze ploeg eigenaar een vuist te maken. Ik meen van de rode lantaarn Het is te mogen zeggen dat we geen zo dat er tegen steviger enkele keer voor problemen opp0nenten ook andere prin stonden. In feite ging het alle- c;pes worden gehuldigd We maal een beetje te gemakke- wjslen dat we het deze keer lijk. Zodat we na dat derde makkelijk zouden krijgen, doelpunt de armen lieten zak- yoor de kijker was het mis ken en de match in haar ge- schien wel goed dat we op heel zowat begon te «slabak- achterstand kwamen We ken». Theo Bordui heeft werden metéén wakker ge- daarna nog twee goals ge- schucj en werden verplicht te maakt en dat waren metéén reagCren Het is immers niet ook de enige wapenfeiten die de eerste keer dat een titcl- over deze wedstrijd nog te pretendent sneuvelt tegen een vertellen waren. underdog. In elk geval komt het er ons in de komende K.A.V.D. is in twee recente weken op aan om in de tred wedstrijden tien keer tot sco- van leider Wetteren te blij- ren gekomen Wil dit zeggen ven Dat wil zeggen dat we dat paarsblauw opnieuw op ons voor puntenverlies moe- het niveau drijft van weleer? ten hoeden. Niet het minst tegen die ploegen die zoge- Ik meen niet dat we al naamd een ondergeschikte rol weer de kracht etaleren van spelen aldus Hugo De voor een paar maanden, ver- Schrijver. volgt Hugo De Schrijver. Ik merk wel een gunstige evolutie na een mindere pe riode in de decembermaand. Niettemin valt het moeilijk om echt te oordelen. De ene match is de ancjpre niet, en ook hangt er veel af van de- sterkte van de tegenstrever. LIEDEKERKE - V.W. HAMME 1-1 Heeft V.W. Hamme op het veld van Liedekerke een punt gewonnen of er één verloren? Dat is een vraag waarop zelfs oefenmeester Willy Meers man het antwoord schuldig blijft. Ik had ervoor gewaarschuwd dat we het er niet makkelijk gingen krijgen, zegt de Ham- se coach. Al vele weken blijft Liedeker ke ongeslagen. Bovendien is iedere ploeg erop uit om te gen een leider harder te strij den of hoe zou je zelf zijn? Het was bovendien erg moei lijk voetballen op een veld dat meer weg had van een spons. We namen een goede start en op het kwartier kwamen we op voorsprong. Johnny Le- nacrts werd de auteur van het doelpunt maar in feite hadden Franco Pirelli en Dirk Van Nieuwenhuyse er een even groot aandeel in Daarna kre gen we gelegenheid om de opponent af te maken. We misten een aantal kansen. Paul Vermeir bijvoorbeeld dook alleen op voor de doel- mond. Anderzijds was er van wege de lokale doelman een mirakulcuzc redding nodig om Robbie Smet het scoren te beletten. Ik had verwacht dat we met een kleine voorsprong de rust zouden bereiken. Kort ervoor moesten we een doel punt toestaan. Het kwam tot stand in jammerlijke omstan digheden toen onze afweer even aarzelde. Ik werp nie mand de steen. Zoiets kan je altijd overkomen. De tweede helft verliep min der briljant. Het zware veld begon alsmaar meer zijn tol te eisen. Bovendien mag je niet vergeten dat er in drie weken niet aan kompetitie werd ge daan. Vele spelers raakten aan het einde van hun latijn. We hebben nog wel een twee tal scorekansen gekregen, maar langs de andere kant werden we net voor inrukken door de lokalen bedreigd. Wc hadden de wedstrijd kunnen winnen, maar langs de andere kant zou ik de waarheid ge weld aandoen, mocht ik be weren dat Liedekerke een punt heeft gestolen. Het ge lijkspel is dus niet helemaal onterecht. Wc blijven nog al tijd in de spits van de rang schikking. hoewel Sportkring Sint-Niklaas en Diegem alle bei hun wedstrijd wonnen. Voeg ik er hier tot slot nog aan toe dat Serge Gcldof en Dirk Verbustcl ontbraken we gens een schorsing. Moens en Nico Van Bogaert namen met goed gevolg hun rol over. E.G. Eendracht Aalst dat gedurende de jongste twee weken werd afgestraft om de eenvoudige reden dat in het achterhuis bepaalde spelers zich al te gemakkelijk op individuele fouten lieten betrappen, zal beslist op RC Mechelen, de meest uitgekookte ploeg uit 2de nationale, uit een ander vaatje moeten tappen. Na die lichte terugval zal Fazekas wel al begrepen hebben dat er moet ingegre pen worden. «Ik wil nog niet voorbarig het proces maken van Dc Maere en Van Wilderodc, iedere speler kan in de loop van de kompetitie al eens een mindere periode meemaken, maar dc ploeg in haar geheel mag niet gestraft worden omwille van het individueel falen van een paar aktcurs. Ik zal zeker dc situatie niet gaan dramatiseren Alles kan trouwens in alle rust opgelost worden Ik heb daar trouwens met Fazekas ernstig over gepiuat en ik meen dat onze oefenmeester op RC Mechelen de zaken wat voorzichtiger zal aanpakken», zegt ons voorzitter Van Dc Waeter. Volgens ingewijden wordt libero Dc Maere nog steeds als een noodoplossing bekeken en dat inder daad Fazekas niet over een ander waardevolle vervanger beschikt voor die sleutelpositie. Er wordt wel gedacht aan all-roundman Pcetcrs, op voorwaarde dat die zijn al te grote offensieve impulsen achterwege laat. Nu maar afwachten of er zondag a.s. opnieuw niet geblunderd wordt achteraan. (abl)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18