i VRASENE LAAT SGHELLEBELLE LANGSZIJ KOMEN IIJN WASE VOETBALSCHOOL: NIET ALLEEN TECHNIEK MAAR OOK KARAKTER BIJSCHAVEN VERLEYSEN COUNTERT ROBUR MOERZEKE De Voorpost - 15.1.1988 - 19 VÖÈTBAL TWEEDE PROVINCIALE Herleving Vrasene heeft een unieke kans laten liggen om zich naar veiliger oorden te spelen toen het in gewonnen positie opponent Schellebelle toch nog langszij liet komen. Met het nakend duel tegen St. Denderleeuw voor de deur toch wel een duur puntje. Svelta Melsele laat geen punten meer liggen. Tegen hekkesluiter Heldergem konden de jongens van trainer Schönberger weer scoren naar hartelust en hierdoor hun vertrouwen weer verder de hoogte insturen. Gebuur S.K. Kallo kon Svelta geen ruggesteuntje geven want op F.C. Denderleeuw werd niets geoogst, hetgeen natuurlijk geen must is voor Omer Janssens' discipelen. Van Kruibeke hadden we toch wat meer verwacht op eigen terrein tegen St.-Kruis. Nu ja, op eigen terrein is misschien wat overdreven, want in een gigantische modderbrij voetballen is nooit plezierig zodat we al denken dat Cocheyt en Co liever naar St.- Kruis waren gereisd. In het jaar van de verkiezingen zal misschien wel wat aan het terrein gedaan worden, denkt men luidop bij het groen-witte bestuur. In Kemzeke bleven de punten thuis en werd F.C. Zelzate met zware cijfers huiswaarts gestuurd. Slechts één wanklank bereikte ons uit de Klauwaertsgemeente, de onbeschikbaarheid van Gerry Stremersch voor minstens zes weken wegens gescheur de enkelbanden. Robur tot slot moest ook al met een vertimmerd elftal de doorweekte wei in. De jeugdige Moerzeekse formatie hield echter lange tijd stand tegen het hooggeplaatste St-Denderleeuw maar moest in de tweede helft toch het initiatief én de punten aan de Denderleeuwse gasten laten, ondanks de enorme inzet. FC Denderleeuw 3 SK Kallo 0 Ruim een helft heeft de Kal- loose noodploeg stand weten te houden tegen FC Dender leeuw dat toch bij de titelkan didaten behoort in tweede provinciale. Liefst zes spelers ontbraken zondag in Dender leeuw op het appél. We zullen beginnen met de langdurige zieken of gekwetsten: Jan Van Remoortcl. Danny 1 la- merlinck en Werner Van Deul. Op Denderleeuw kwa men daar nog bij: Marc Van Stappen (familiale omstandig heden), Alain Verdoodt (werk) en Mare Rotthier (geel geschorst). Voor Luc Onge- nae betekenen al deze afwe zigheden alvast de heraan knoping met de kompetitie na een inaktiviteit van 4 maanden. Ook Patrick De Rechter werd terug opgevist en als voor stopper uitgespeeld. Slechts in de 60c min. moest Kallo het hoofd buigen toen Jakie Arcatie een strafschop moest toestaan aan de thuis ploeg nadat een thuisspeler als overwinnaar uit een gehar rewar dreigde te komen. De goed omgezette strafschop deed meteen de veer breken bij de bezoekers die zich na dien nog tweemaal gewonnen Melsele-Heldergem 5-0. Luc Van Mieghem wou een aanval opzetten maar Cocquyt kon de bal ontzetten (Iv). moesten geven tegen de steeds op de loer liggende en in het Waasland bekende Denderleeuwse spits De Pet ter. Toch tilt men in Kallo niet zwaar aan dit verlies waarvan men de oorzaken goed weet te situeren. Wan neer de kern terug zal kunnen gerekupereerd worden wacht de Kalloploeg immers nog menige mooie voetbaluren. Herl. Vrasene 2 Schellebelle 2 Herleving Vrasene heeft wer kelijk verzaakt om deze partij winnend af te sluiten tegen het eveneens onderaan ge klasseerde Schellebelle. Van in de aanvang trok de ploeg van Richard van Strijdonck resoluut ten aanval maar de verworven kansen wilden de bezoekende kooi niet in. Zo liepen achtereenvolgens Pa trick De Jonghe, Dirk Verley en Luc Van de Vijver dicht bij de openingstreffer maar de koelbloedigheid om het laat ste stootje te geven ontbrak. Zo spatte de wedstrijd dan eindelijk open in de tweede helft toen in de 47' min. Pa trick De Jonghe dan wél suk- sesvol was. 1-0. Dezelfde Patrick De Jonghe lag nadien nog samen met Dirk Verley aan de basis van wat de geruststellende treffer moest worden. Voornoemd duo had immers Luc Van de Vijver weggestuurd, die de bezoekende doelman geen schijn van kans gaf: 2-0. Herleving dacht dat de buit nu wel binnen was en begon slechter te akteren. Het uit verdedigen stelde niets meer voor en het aantal verkeerde voorzetten was niet meer bij te houden. Bovendien begon men te verdedigen op één lijn wat niet nodig was. Bij de eerste verdedigingsfout kon bezoeker Erik Uytendaele zijn ploeg terug in de wed strijd trappen: 83' min., 2-1. Ook enkele minuten later rea geerde de verdediging slecht toen Van Der Meersche vrij en ongedekt mocht inkoppen voorbij Henk Verté: 2-2, 86c min. Op enkele min. tijd zette Schellebelle dus deze uitzicht loze situatie om in een hoop vol gelijkspel. Bij Herleving zal trainer Van Genechten deze week wel een en ander te vertellen hebben, denken we, want zulke stunts kan Herleving best missen. JV Kruibeke 0 St.-Kruis Winkel 0 Bij de thuisploeg was Eddy Zaman gekwetst en diende te worden vervangen door Her man Dhondt, die achteraan kwam postvatten terwijl Rudy Pallet naar het middenveld opschoof. Dé vraag was ech ter in deze wedstrijd: Waar is het middenveld? Enkele cen timeters water deden denken dat de nabijgelegen Schelde uit haar oevers was getreden. Dat van voetballen in deze omstandigheden niet veel in huis komt hoeft geen betoog. Toch kreeg de thuisploeg langs Rudy Beck en Marc Pal let die ondertussen het mid denveld was overgezwom men, nog de beste kansen in de eerste periode maar het afdrukken werd té veel be moeilijkt door de kleverige bal. De technische sterkere spe lers als een Cocheyt en Kris Stitsels werden natuurlijk weerom ongelooflijk bena deeld in dit modderduel zodat de gasten na de kampwissel toch ook even het hoofd bo ven water staken. Doch thuis speler Walter Van Mieghem, in het tussenseizoen overge komen van Olympia Rupel- monde, en herkenbaar aan de blauwe badmuts, speelde een onberispelijke partij en hield samen met een sterk wegdrij vende doelman Verstraten moedig stand. Het laatste kwartier was weer voor de thuisploeg maar an dermaal kon de kleine Rudi Beek niet besluiten omdat de bal zich vastzoog in de modder. Naar het einde toe hadden opmerkelijke supporters dan enkele borden weten te be machtigen met als opschrift: behoud van de veren! Maar of burgemeester De Nert ook voor dit veer oog zal hebben is zeer de vraag... Svelta Melsele 5 Heldergem 0 Net als in de heenwedstrijd heeft Svelta ook deze partij zegevierend kunnen afsluiten met de forfaitscore tegen een zwak Heldergem. Luc van Mieghem en Mare Van Strijdonck mochten we gens een gele overlast het voetbalfeest niet meemaken bij de leiders en werden ver vangen door Margino De Kerf en Paul Borgonjon. Ook maestro Heinz Schönberger ontbrak, hoewel aangekon digd, op het appél. Hij werd door de jeugdige Gerry Pau wels vervangen. Rond het halfuur begon de doeltjesker- mis toen Kenny Van Spittael een van zijn gekende schui vers afvuurde, de bal werd echter van richting veranderd en kwam in de loop van Mar gino De Kerf die de bezoe kende portier het nakijken gaf: 1-0, 32' min. Svelta nam nadien wat gas terug en zo moesten we wach ten tot in de 62' min. op het vervolg van het programma. Paul Bourgonjon luidde dat vervolg in door een knappe voorzet naar Dirk Smet die van dichtbij nummer twee in de bezoekende kooi depo neerde. Kenny Gereyn was de volgen de balvirtuoos die het doel- programma gestalte gaf: 3-0, 64' min. Dirk Smet wilde echter abso luut de hoofdrol in de show en in de 70' min. kon hij dan ook een staande ovatie krijgen toen hij op voorzet van Kenny Van Spittael het vierde en wellicht het mooiste thuis- doelpunt kon scoren: 4-0. Het laatste doelpunt in de partij was echter voor Luc Van Strijdonck die in de 82c min. nummer vijf in de bezoe kende kooi mocht knallen na dat hij zich in een verloren gewaande positie bevond: 5- 0. Melsele-Heldergem 5-0. Dirk Smet scoorde zijn tweede doelpunt. ROBUR ST. DENDERLEEUW 0-1 Om deze wedstrijd ook van wat aktiemateriaal te voor zien besliste doelman Van Gheem in de slotfase krachtig uit zijn doel te komen en in botsing te geraken met een bezoekend aanvaller. Beide spelers dienden ter plaatse opgelapt en voor de thuispor- tier kwam er zelfs naald en garen aan te pas. Maar geen nood, volgende partij is Pas cal alweer paraat als er naar FC Zelzate gereisd wordt voor een nieuwe aflevering van «Daar komen de (doel)- schutters». Klauwerts Kemzeke 3 FC Zelzate 0 Op een zwaar veld heeft Kemzeke zich gedurende de volle negentig minuten als de betere ploeg opgedrongen tegenover de zwakke Zelzaat- se tegenstander. Toch heerste er bij de Klau- waerts een bedrukte sfeer in de wandelgangen want Gerry Stremersch nog maar pas her steld van een zware kwetsuur, viel eerder in de week uit met gescheurde gewrichtsbanden aan dc enkel en is voor min stens zes weken out! Kemze ke wees de bezoekers van in dc aanvangsfase terug en Luc Van Lierop was de eerste thuisspeler die bijna sukses had toen zijn zwaar afstands schot tegen de staander te pletter vloog. Het was echter maar uitgesteld voor de thuis ploeg want in de 32' min. devieerde Zelzatespeler Van Acker de bal, fel belaagd door Van Lierop in eigen doel, nadat Peter Marin de bal strak had voorgestrokken: 1-0. Na de pauze bleef Kemzeke de gevaarlijkste ploeg op het drassige plein. Het duo Mare en Dirk Van Himste zorgden voor de volgende treffer bij de thuisploeg toen ze een dubbele één-twee tot een goed einde wisten te brengen en deze laatste vrij gemakke lijk de stand voor zijn ploeg kon verdubbelen: 2-0, 70' min. Kemzeke dat de zaken rustig bleef domineren kwam zelfs vijf minuten voor affluiten nog aan een derde treffer toen Manu Verwullighen hoger veerde dan de bezoekende defensie en zo nummer drie op het bord bracht wat met een ook de eindstand bete kende in deze sportieve wed strijd. Mare Stevelinck kanslvh) Denderleeuyv °~I Leo Wuytack geeft zijn tegenstrever geen schijn De Moerzeekse tweede pro- vincialer heeft het jaar minder goed ingezet. Hij liet niet die vaardige indruk van voor de onderbreking, hoewel hij aan huis aanspraak kon maken op een gelijkspel tegen het fy sisch krachtig Standaard Den derleeuw. De bezoekers lie pen ontzettend snel van stapel en geregeld diende de Moer zeekse defensie alle hens aan dek te roepen om onheil te voorkomen. Het dient nu wel gezegd dat doelman Laureys niet zo vaak op de proef werd gesteld. Dat kwam door de degelijke afweer die de loka len etaleerden rondom de ge broeders Vercauteren. Na een kwartier ging de bezoe kende druk over, raakte Ro bur verlost uit de omknelling en toonde zich mans genoeg om initiatieven te nemen en bijwijlen de veldmeerderheid af te dwingen. De thuisploeg slaagde er weliswaar niet in om de opponent in verlegen heid te brengen, hoewel Eddy Huylebroeck omstreeks het E.G. halfuur wel de gelegenheid schil tussen een titularis en den dat ons nog een nederlaag Vast kreeg om stevig u.t te halen, een invaller. Treuren om het overkwam. Nu zondag moe- Kort na de rust joeg Verley- verlies gaan we niet doen. Het ten we in Kallo het geleden sen de enige treffer tegen de was trouwens heel lang gele- verlies rekupereren. Dat staat touwen. Robur Moerzeke er- voer dat als een koud stortbad en analiseerde achteraf het doelpunt als een fout in eigen rangen. Benny Huylebroeck kon na een inworp de bal onvoldoende onder kontrole houden en daarvan maakte de bezoekende Verleysen handig gebruik. Langs de counter om heeft Moerzeke nog gepoogd om de bakens te verzetten maar de bezoekende afweer hield de zaak zeer degelijk onder kontrole, - Jammer dat we op eigen terrein twee punten hebben moeten prijs geven, aldus klubleider Freddy De Maere na afloop. - Ik meen dat een puntende- ling op zijn minst een logi scher weergave was geweest. Langs de andere kant ontbra ken met Patrick Verhelst en Mare Ost twee stevige pion nen. Hun taken werden over genomen door Jurgen Huyle broeck en Bart Tempels. De- J°K8v!nS bebbe" bun werk Robur-St. Denderleeuw 0-1. De bezoekende verdediging kan de bal nog wegwerken voor In een wereld waarin de prestatie soms zo hoog wordt aangeslagen, waar de competitie meer dan eens ontaardt in een kleine oorlog, waar de sport harde business wordt, die te weinig ruimte Iaat voor de reële menselijke waarden van vrijheid en fair-piay, is de menselijke begeleiding voor de sportende mens een dringende noodzaak en een dwingende taak voor allen die sport en spel beschouwen als onvervangbare faktoren van menselijk welzijn. Voor dc sportieve opleiding van jongeren, waarbij opvoeding en begeleiding van groot belang zijn, zijn de ouders en trainers verantwoordelijk. De voetbaltrainer heeft de uiterst moeilijke taak om de jongeren te vormen, zowel als voetballer als als mens. Velen zijn zich daarvan niet bewust met als gevolg dat 50% van de jongens die op 9 jaar begonnen, geen competitie meer spelen op 16-jarige leeftijd. Uit dit oogpunt en tevens met het oog op het propaganderen van de voetbalsport in het Waasland is het idee ontstaan voor het oprichten van de Wase Voetbalschool. Bij de oprichting van een voetbalschool wordt men ge confronteerd met tal van vra gen, zoals: «Welk nut heeft een voetbal school»? «Komen de jongeren niet aan hun trekken in de clubs»? «Wat biedt een voetbalschool meer dan de club»? «Zijn de clubtrainers dan niet bekwaam»? enz... Laten wc vooraf duidelijk stellen dat de Wase Voetbal school niet ingaat tegen de clubs maar daarentegen een samenwerking beoogt met de clubs. De school wil er toe bijdragen om de Wase jongeren bij te staan in hun groei naar vol wassenheid langs sportieve weg. Concreet gesteld legt de school zich toe op het aanle ren en perfectioneren van alle basistechnieken, aangepast aan het individu en de leef tijd. Daartoe zijn een aantal men sen aangetrokken die de nodi ge technische en pedagogi sche bagage bezitten om zich te kunnen verplaatsen in de belevingswereld van de jon geren. De trainersstaf bestaat uit: Ju- lien Van Den Broecke, André Van den Berghc, Willy Van Acker, Etienne Van den Bcr- ghe en Freddy Heirman. Julien VAN DEN BROECKE (26.4.1948) Doorliep alle jeugdreeksen van Gantoise (A.A. Gent) en behoorde gedurende 8 jaar tot het fanionelftal. Bracht het tot militair interna tionaal. Speelde verder nog bij Deinze en Dendermonde. Was speler-trainer bij Loker- se, Leest en het Westvlaamse Hulste. Was vorig jaar coördinator bij S.K. St.-Niklaas. Specialiseert zich momenteel in de privé-opleiding van jon ge getalenteerde voetballers. Behaalde het heizeldiploma in 1982 als primus van zijn jaar met grote onderschei ding. André Van Den Berghe (22.1.1946) Doorliep alle jeugdreeksen van Vigor Hamme en behoor de op 16-jarige leeftijd tot het fanionelftal. Was militair internationaal Na 9 jaar in het eerste elftal van Hamme te hebben ge speeld belandde hij bij Racing Mechelen om daarna naar Sint-Niklaas te komen tot het einde van zijn aktievc spelers loopbaan. Was speler-trainer bij St.-Gil lis-Waas. Willy Van Acker (20.12.1939) Bracht zijn jeugdjaren door bij Gerda St.-Niklaas. Als scholier werd hij bij een pros- pektie-wedstrijd ontdekt door Beerschot, dat hem voor 2 jaar met optie aanwerfde. Op 18 jarige leeftijd trad hij op in het eerste elftal. Werd junior- internationaal. Hij speelde gedurende 5 jaar in het A-elftal van Beerschot. Was inmiddels ook militair internationaal. Daarna verhuisde hij voor 7 jaar naar S.K. Sint-Niklaas. Nadien bracht Urbain Braems hem naar Cerclc Brugge. Daar vertoefde hij 2 jaar, om nadien voor één jaar bij Vigor Hamme te spelen. Een auto-ongeval maakte een vroegtijdig einde aan zijn ak- tieve spelersloopbaan. Etienne Van den Berghe (10.7.1934) Begon als 12-jarige bij Rapid Belsele. Vanaf zijn 14de speelde hij bij S.K. Sint-Niklaas, waar hij verder alle jeugdreeksen doorliep en op 16-jarige leef tijd reeds enkele malen op trad in het eerste elftal. Van 1954 tot 1957 was hij vaste waarde in het A-elftal. In 1957 werd hij getransfe reerd naar Vigor Hamme waar hij gedurende 4 jaar ver bleef. Hij bouwde zijn spelersloop baan af bij Wilskracht St.- Niklaas (4de provinciale). Freddy Heirman (23.7.1948) Doorliep alle jeugdreeksen van Zele en behoorde van 1964 tot 1974 tol het fanion elftal. Speelde nadien bij Lo- kersc S.V. en als speler-trai ner bij S.K, Ovcrmere. Hij trainde de A-elftallen van K.A.V. Dendermonde, Jong Lede en Lokerse S.V. Daarna werd hij jeugdtrainer bij Be- veren om vervolgens als jeugdcoördinator terug te ke ren naar Zele, waar hij thans het eerste elftal traint. Behaalde met grote ónder scheiding het Heizeldiploma in 1982. Werking van de school A. De Wase Voetbalschool beoogt het aantrekken van spelers van 7 tot en met 16 jaar, onafgezien van het feit of ze al dan niet aangesloten zijn bij een club. Dc allerjongsten (7-12 jaar) maken kennis met alle basistechnieken van het voet bal waarbij de nadruk wordt gelegd op de uitvoering met beide voeten. Bij de categorie 12-14 jaar wordt het accent gelegd op de beheersing van de basistech nieken gecombineerd met speltechnieken. Hier wordt vooral aandacht besteed aan de mobiliteit en de behendig heid met de bal. Bij de oudere categorie (15-16 jaar) wordt de nadruk gelegd op de snelheid van uit voering. In deze categorie zal aandacht besteed worden aan de indivi duele tekortkomingen en zal gestreefd worden naar het verbeteren van de minder goede (of zwakke) eigen schappen. Van elke speler zal een steek kaart aangelegd worden waar op de evolutie nauwkeurig wordt bijgehouden. Spelers aangesloten bij een club zullen regelmatig ge volgd worden. B. Naast de technische scho ling zullen de jongeren even eens worden ingelicht over de medische aspekten van de voetbalsport (diëtiek, kwetsu ren, fysiologische mogelijkhe den, enz...) De school vindt het boven dien van het grootste belang om de spelreglementen te ontleden, waarvoor beroep zal worden gedaan op een personaliteit van het Centraal Scheidsrechterscomité van de K.B.V.B, C. Waar? Wanneer? De lessen gaan door in het recreatie-oord «De Ster» te Sint-Niklaas, op zondagvoor middag vanaf 10.00 u. Er wordt gewerkt in groepjes van maximum 8 spelers per trainer. De groepjes worden samen gesteld volgens leeftijd en kunnen. Het seizoen 1987-88 wordt ge start met 10 lessen en dit op volgende data: 6-13-20-27 maart 1988 10-17-24 april 1988 1-8-15 mei 1988. Het seizoen 1988-89 zal gestart worden vanaf begin septem ber en dit gedurende mini mum 20 weken. Het is de bedoeling de lessen te laten doorgaan zowel op woensdag namiddag als op zondagvoor middag. D. Hoe inschrijven? .Schriftelijk of telefonisch op volgend adres: WASE VOETBALSCHOOL P/A Van Landeghemstraat. 94 2700 Sint-Niklaas Tel. 03/776.25.00 03/772.43.98 Door storting van 3.000 frank op rekeningnummer 001-1863764-93 van de Wase Voetbalschool. De inschrijvingen moeten binnen zijn vóór 1 februari

De Voorpost | 1988 | | pagina 19