WAASMUNSTER EN ST.-PAUWELS ROEREN ZICH m ZONDER KONCENTRATIE ACHTERAAN GELIJKSPEL GOEDE ZAAK VOOR LEIDER WIEZE EENDRACHT KREEG HET MOEILIJK TEGEN DE SPARTANEN 20 - 15.1.1988 - De Voorpost VÖËTBAL DERCE PROVINCIALE In derde provinciale lijken de staartploegen hun eindoffensief ingezet te hebben. Sparta Waasmunster was op het veld van Eendracht Bazel de betere ploeg en kon slechts in de slotfase door het Bazelse team in bedwang gehouden worden. Hetzelfde geldt ook voor St.-Pauwels dat het sterk op dreef zijnde Excelsior lange tyd wist te domineren en eveneens slechts in het wedstrijdeinde de St.-Niklase ploeg naast zich moest dulden. Beide hekkesluiters zien nu Sint-Gillis-Waas. dat thuis verloor van Lokerse en Heikant in hun bereik. Sparta Buggenhout deed zich eveneens opmerken onderaan de rangtabel door ex-leider St.-Gillis-Dendermonde in bedwang te houden, terwijl White Star Sombeke zich naar veiliger oorden aan het spelen is door op eigen terrein nu S.K. Grembergen punteloos huiswaarts te sturen. Hetzelfde kan immers gezegd worden van Gerda Sint-Niklaas, dat in de Klokkedreef leider Baasrode staande wist te houden en verdiend een punt uit de brand sleepte. Dé winst op deze speeldag echter maakte Red Star Haasdonk, dat zonder al te veel moeilijkheden Klein Laar terugstuurde. Zo komt de ploeg van trainer Ongenae eigenlijk samen met Lokerse SV van Helmute Brösch als grote overwinnaar uit deze speeldag en nadert ze tot in de buurt van de Dendermondse leiders. De twee toonaangevers komen nu zondag oog in oog te staan zodat er weer winstplaatsen inzitten voor het voornoemd duo waarbij we zeker Stekene niet mogen vergeten dat deze speelweek werkloos was op Heikant Zele door afgelasting. Qer(ja I kon zich mooi vrij spelen en toch sukses toen Freddy Ver- Baasrode 1 legde het f°nde d'n8 prachtig beke mooi Luc Peleman kon Dc leiders begonnen schine- >""de looP van Enk De We- lanceren die de Grembergsc rend aan deze partij en dwon- Shde"a d'« raak schoot. Dit doelman De Rnyssehcr geen een de plaatselijke goalie de «copy-book.-doelpunt gaf de schijn van kans gaf en meteen Pelsmaecker in de beginfase thuisploeg natuurlijk vleugels de verdiende 1-0 voorsprong meerdere keren tol opmerke- en de leiders mochten zich op het bord bracht Voor de lijke saves. Vooral Daman en gelukkig achten toen de ref. rust hadden de bezoekers Van Keer wierpen zich op tot de ml" ",et naar dc mels meer in Ie brengen tegen gevaarlijke klanten. De druk penaltystip wees toen de deze ontketende thuisploeg, van Baasrode had spoedig doorgebroken Kns Van Spi- Na de kampwissel bleef Som- sukses toen Van Keer in de ,ael onderuit werd gehaald, beke aanvallend voetbal prc- iQe mjn na een knappe bewe- Het thuisprotest werd wegge- diken langs een nooit aflaten- ging het openingsdoelpunt wuifd en meteen stond de de Erik Broeckhoven die tol hikte Met hoge mnnclann in nf7f aantrekke- turppmaal tr>p np hp7npkpnne St.-Pauwels - Excelsior 1-1. Yves Van de Neucker wordt duidelijk foutief gestopt, maar de scheidsrechter had het niet gezien <dw). eindstand in deze aantrekke- tweemaal toe de bezoekende voor doel probierden de lei- ''j^ Parti) vas' doelman op zijn weg vond. ders nadien de stand op te Grembergen, dat besefte dat drijven maar een erg zekere W.S. Sombeke 2 het wat terug moest doen. De Pelsmaecker plukte alle S.K. Grembergen 1 kwam geleidelijk aan meer in ballen uit de lucht. Goede en spektakulaire wed- de wedstrijd en Patrick De De stand bleef moet deze strijd op het terrein van Som- ®OOI!l, samen met \atnck krappe 0-1 voorsprong tot aan beke dat er natuurlijk zwaar De aele voor en e 8e" de rust op het bord staan. Na bij lag. Reeds in de zesde vaarhjke tegenstoten zorgen de kampwissel kon Baasrode min. liep de lokale speler n"133* thuisdoelman Danny nooit meer het spelpeil van de Broekhoven achter de eerste Aendenhot leek met te eerste 45 min. op de mat grote kans van de wedstrijd kloppen brengen en het moest zelfs het aan maar zijn schot bleef ge- Dit was wel het geval met zijn initiatief aan de thuisploeg la- lukkig voor de Grembergse overbuur die zich in de 65 ten. In de 54' min. kwamen de portier Mare De Ruysscher in mm- een tweede maal gewon- leiders goed weg toen een de modder steken net voor de nen moesl geven, eerste thuisdoelpunt van Jan doellijn. Luc Sellis, ingekomen voor de Van Acker om onbegrijpelij- Aan de overzijde was doel- moegestreden Luc Peleman. ke redenen afgekeurd werd man Aendenhof even later was nog maar net ter plekke door scheidsrechter Lauwe- ook al aan een opwarmertje toen hij een afgeweerd schot reys wegens een. zoals de man toe toen Patrick De Boom van Yvan Ringoet kon bin- in het zwart achteraf vertelde, krachtig uithaalde. nenduwen, 2-0, 65" min vermeend handspcl. Sombeke, nog steeds gehan- Grembergen moest nu wel de Gerda bleef na dit teleurstel- dikapt door het ontbreken nodige risiko's nemen om te lend feit echter nog altijd de van titularissen als Erik Broe- proberen wat aan de achter- toonaangevende ploeg en kenburg en Luc Van Osseleir stand te doen. En in de 74" Baasrode dat het gemis van speelde met invallers als Luc min. kon Karei De Ridder de gebroeders Ringoet erg Sellis, Geert Peersman, J P. een slecht ontzetten in het goed aanvoelde kreeg het Thijsen en junior Van Gucht thuiskamp afstraffen door de steeds lastiger. voor wat het waard was en bal van dichtbij voorbij doel- In de 67' min. gebeurde dan drong de bezoekers dikwijls man Aendenhof te knallen; 2- het onvermijdelijke. Jan Van terug op eigen helft. Even 1. Acker, een der betere spelers, voor het halfuur had dit dan Twee minuten later leek de thuisinzet tevergeefs te zijn geweest toen Grembergen een strafschop mocht nemen nadat Peter Van Gucht in al zijn jeugdige overmoed Pa trick De Boom had gehaakt. Hans Burghgrave liet echter het puntje liggen want hij trapte het leder tegen doel man Aendenhof die de juiste boek had uitgekozen. Na deze unieke kans zocht Grember gen toch verder naar de ge lijkmaker, maar thuislibero Marnix Van Eyck hield alles stevig dicht zodat beide pun ten verdiend in Sombeke bleven. St.-Gillis-Waas 2 Lokerse S.V. 4 In een offensieve partij zagen zowel Erik Raemdonck als Willy Dc Kerf hun ex-ploeg maats terug. Raemdonck deed dit met zoveel enthou siasme dat hij in de ÏO1 min. zijn oude ploeg al op achter stand kopte nadat Janszoone de hoekschop perfekt op zijn hoofd had geplaatst. Willy De Kerf, verleden seizoen nog aan de slag bij Lokerse wou niet achterwege blijven in de ze genietbare partij en scoor de eveneens in de 31" min, op strafschop nadat Bonnarens bij Lokerse betrapt was op handspel in de fatale zone: 1- 1. St -Gillis had blijkbaar de smaak te pakken want even later, in de 33" min., kon Dirk De Baere de thuisploeg op winst plaatsen toen hij een hoekschop van Gunther Rob- bens kon verlengen: 2-1. Dat de talrijke opgekomen toe schouwers waar kregen voor hun geld bewijst de volgende goal die nog eens drie min later op het bord kwam. Nu was het de beurt aan Lokerse om zich te onderscheiden van- op de penaltystip nadat thuis- speler Dirk 't Kindt de bal met de hand zou gespeeld hebben. Leon Janssoone zette feilloos de strafschop om en meteen stond de 2-2 ruststand op het bord. Na de pauze volgden de doel kansen elkaar al even snel op als tijdens de eerste periode. Enkel Lokerse wist ze te be nutten zodat St.-Gillis-Waas moest afhaken In de 50"* min. was Erik Raemdonck andermaal de sterkste met het hoofd op hoekschop en enke le minuten later werd een slecht thuisontzetten afge straft door bezoeker Hugo Nelis die de vierde Lokerse treffer op het bord plaatste. Zes doelpunten in 56* min voetbal. Het beste van de par tij was echter weg want de kanonnen bleven dan zwijgen. Lokerse kon de wedstrijd ver der kontroleren en werd niet meer in moeilijkheden ge bracht door de thuisploeg, die nog steeds de diensten moest missen van Conny De Loore. Eendracht Bazel Sparta Waasmunster 1 Sparta Waasmunster heeft op het veld van Eendracht Bazel aangenaam verrast en kon slechts in laatste instantie door de lokalen van de (ver diende) zege gehouden wor den. Bij de thuisploeg diende de geel-geschorste Erik De Dijker wel vervangen te wor den door Paul Smet die zijn wederoptreden deed na 4 maanden inaktiviteit, maar dit mag niet als een exkuus worden aangehaald voor het matig presteren van de groep. Sparta kwam trouwens ver diend op voorsprong toen Van Hoorde mooi mocht doorgaan terwijl de Bazelse defensie ten onrechte dacht dat het buitenspel was. Doel man Vijt had tegen het grond- scherend schot van Van Hoorde geen verhaal zodat de gasten in de 16* min. de wed strijd leidden. Na de kampwissel probeerde de thuisploeg het tij te doen keren maar te weinig geloof in eigen kunnen en ook een do sis inzet ontbraken om Waas munster terug te wijzen. Hoe verklaar je anders dat de bal moederziel alleen op de lijn blijft liggen seconden lang toen Mare De Clercq hard had uitgehaald en keeper Wil liam Van De Broeck het leder had moeten lossen. Geen en kele thuisspeler die gevolgd was, wat toch onwaarschijn lijk is. Waasmunster, dat het met minder kansen moest doen, was daarentegen steeds in be weging en Eendracht kwam in de 69* min. gelukkig goed weg toen Didier de Busschere de Bazelse doelpaal scheerde met een hard en krachtig schot. Rudi Stuer begreep als geen ander dat dit zo niet verder kon en sleepte zijn mede- maats naar voren om toch alsnog de gelijkmaker te pro beren netten. Net toen Bazel zich wat begon te organizeren zoals het hoor de sloeg het noodlot nog maar eens toe voor Walter Bres- sinck die bij een onschuldige glijpartij zijn schouder terug ontwrichtte en diende gehos pitaliseerd. Jos Cant mocht dan van trainer De Waele de resterende 15* min. volmaken alsook Kris Neulandt die de vermoeide Mare De Clercq was komen vervangen. Deze laatste vervanging lag dan aan de basis van het ge lijkspel want Kris Neulandt werd of vijf minuten van het einde In de zone van de waar heid onderuitgehaald door een bezoekend verdediger. Scheidsrechter Van Lomber- gen kon niets anders doen dan naar de penaltystip wijzen en zo Luc Catthoir de gelegen heid geven om de thuisploeg langszij te brengen. Catthoir liet de kans niet liggen en meteen werd het moedige Waasmunster weer een punt je armer. En als we stellen armer, dan bedoelen we ook armer. Want wist je dat de heide- ploeg in deze kompetitie reeds ZEVENMAAL een strafschop moest toestaan in de slotminuten? Wat haar evenveel punten heeft gekost want telkens werd het een gelijkspel in plaats van de zege. St.-Pauwels 1 Excelsior 1 Beide ploegen streden voor wat ze waard .waren en had den slechts een opdracht: niet verliezen. St.-Pauwels kan onderaan de puntjes best ge bruiken terwijl de St.-Niklase ploeg nog steeds niet uitge schakeld is voor het titelde- bat. Toch moest het hoogge plaatste Excelsior in de aan vangsfase het initiatief aan de thuisploeg laten die langs Ste ven Smet en Yvo Van Duyse geregeld voor gevaar zorg den. Toen Excelsior dan langs Engels en Luc Bolssens toch voor het thuisdoel verscheen stond thuisdoelman Gino Van Den Bossche als een betrouw baar sluitstuk onder de lat. Na de kampwissel werd de thuis ploeg beloond voor de moei te. Een hoge voorzet beland de op het hoofd van Yvo Van Duyse die krachtig voorbij doelman Maes de openings treffer binnentikte: 1-0, 48' Na deze suksesvollc opening deed de thuisploeg er geen goed aan om zich terug te trekken op eigen helft, want zo liet het spelers als Jean- Marie Engels, Karei Van Bos sche en andere Bolssens toe om zich steeds meer met de offensieve zaken te bemoei en. Ondertussen had Frank Jacobs al eens aan de nood rem moeten hangen bij de thuisploeg en hij kreeg hier voor terecht geel van ref. Ver- straeten. Dat een minieme voorsprong moeilijk te verde digen is ondervond St.-Pau wels in de 75* min. toen Karei Van Bossche de snelle Jean- Marie Engels mooi kon vrij spelen. die niet aarzelde om de gelijkmaker op het bord te brengen: 1-1. In een vrij tu multrijk einde kreeg thuisspe ler Frank Jacobs nog een tweede gele kaart zodat de thuisploeg meteen met tien man de resterende tijd kon rondmaken. Hierin onder scheidde thuisdoelman Gino Van den Bossche zich nog enkele keren door gepast tus senbeide te komen en zo nog een puntje voor zijn ploeg te redden R.S. Haasdonk 4 Klein Laar Vrasene 1 Met snel en attraktief voetbal dat veelal in één tijd gebeurde heeft een werkelijk superieur Haasdonk de maat genomen van Klein Laar dat zich enkel kon beperken tot verdedigen tegen de rood-gelen van voor zitter Waarschoot. Haasdonk kwam wel verrassend op achterstand toen doelman De Roos zich gewonnen diende te geven op een schot van Marc Van Loo, 0-1, 15' min. Haasdonk herstelde echter vlug van deze opdoffer en in de 26' min. kon Francky Van Leuvenhaege een prachtige aktie van Dirk Maes en Gun ther de Cleene suksesvol voorbij Vriesackers knallen: 1-1. Na de pauze werd zijn ploeg echter overspeeld door een op volle toeren draaiende Haas- donkse ploeg die in de 57' min. op winst kon klimmen langs de reeds veelvuldig ge tipte Dirk Maes II, die zijn knal in de bovenhoek zag ver dwijnen. 2-1. In de 74' min. kon de vaardige Haasdonkse speler dan toch raak treffen, zij het vanop de penaltystip/ Kris Stevelinck was immers onderuitgehaald door een bezoekend verdedi ger. Dirk Maes zette de straf schop feilloos om en meteen wezen de bordjes 3-1 In de 84' min. voerde Dirk Maes II zijn zoveelste aan valsplan uit toen hij een vrije trap op het hoofd schilderde van Kris Stevelinck die de 4-1 stand op het bord kopte. ST.-GILLIS BUGGENHOUT 1-1 zelfs bijwijlen een betere in druk dan de Eendrachters die zich, achteraf bekeken, met een puntendeling mogen ge- Sparta Buggenhout toonde zich op het veld van Een dracht St.-Gillis geenszins de mindere. De Spartanen lieten Hoewel leider Wieze op het veld van F.C. Bcrlare niet nirk Van verder kwam dan een gelijk- Berlare-Wieze 2-2. Ondanks de Berlaarse verdedigers Jaak Schreurs en spel vergroot hij zijn voor- Bevercn kon Bert De Schrijver toch gelijkstellen (jj) e-Wieze 2-2. Kurt De Vuyst (midden) scoorde tweemaal voor Berlare (jj) sprong. Een paar achtervol gers verloren en hierdoor is de kloof tot vier punten ge groeid. F.C. Wieze moest het stellen zonder Chris Ferket, Rudy Matthijs en Karei Roo- sen en dat was een handicap. - Toch hebben de substituten zich behoorlijk van hun taak gekweten, zegt speler-trainer Jean-Pierre Lippens. - Dat we het in Berlare niet gemakkelijk zouden krijgen, wisten we vooraf. Het is een ploeg die vooral thuis punten wint. We zijn op het halfuur op voorsprong gekomen langs Noël Symoen. De vreugde duurde niet lang. Vijf minu ten later resulteerde een dek- kingsfout in de gelijkmaker. Veel voetbal was er niet te zien. Dat liet het modderige en door de regen doordrenkte veld niet toe. Kort na de her vatting geraakten wij na een verkeerde interceptie ook al door de modder op achter stand. Wij zijn hierop gaan reageren wat in dc gelijkma ker resulteerde. Ronny De Wolf was er de auteur van. We hebben daarna nog een aantal kansen gekregen en ei genlijk hadden we de wed strijd kunnen winnen. Dat ware niet onlogisch geweest, hoewel ik hier dadelijk moet aan toevoegen dat de thuis ploeg het punt nu ook weer niet gestolen heeft. Helemaal in het slot kwam Philip Sonck in een ideale schietpositie te recht, maar dc spelleider floot voor buitenspel. Een beslis sing die men blijkbaar in Ber lare ook niet goed had begre pen. Al bij al voel ik mij niet ongelukkig met het gelijkspel. Nu zondag moeten we natuur lijk aan huis winnen tegen het laatst gerangschikte Vlierzele Ik heb wel de spelers al ver wittigd dat ze de opdracht niet lichtzinnig mogen opvatten. Je weet maar nooit met die zogenaamde zwakke broertjes. St. Gillis-D.-Buggenhout 1-1. Dendermondenaar E'G' Daeleman probeert het weer met deze lage kopstoot E. AALST -GEEL 2-3 E. Aalst heeft het nieuwe jaar barslecht ingezet en kon door de nederlaag tegen het zoge zegde zwakkere Geel niet profiteren om dichter bij lei der Eisden te sluipen Het verloor deze match omdat men achteraan zeer gul was met geschfenken aan Geels ge vaarlijkste aanvaller La Val- lette, die blunders van doel man Van Wilderode en libero De Macre handig wist te ver zilveren. Dat het achteraan bij Aalst niet volledig klikte werd al onderschreven tijdens de eerste helft toen de bezoe kende aanvalles de beste kan sen te verwerken kregen. Aalst presenteerde een zwak ke eerste helft, met vooraan een Zakkas, die wel veel werk verzette, maar aan Urzua. die opnieuw ontgoochelde, geen aflossingspunt vond. Aalst toonde na zijn 1-3 achterstand nog wel veel karakter maar vond tijdens het laatste kwar tier een briljante doelman Dufraing op zijn weg om de zaken nog te kunnen rechtzet ten Oefenmeester Fazckas moest na de wedstrijd die on verwachte nederlaag eerst een beetje verwerken alvorens de de eerste helft weinig of geen verslaggevers te woord te samenspel ontdekt tussen de staan. De Hongaar sakkerde spitsen. Vooral tussen Zakkas over de gulle geschenken die en Urzua klikte het helemaal in de defensie aan Geel wer- niet. Ook Van Pctcghem den aangeboden. «Ik had speelde geen denderende mijn verdedigers nochtans op wedstrijd, wellicht omwille het hart gedrukt op het zwaar van dc afwezigheid van dc terrein zo simpel mogelijk te gekwetste Peeters. Alles bij akteren en vooral op dc coun- mekaar een wedstrijd om zo ter de konccntratie niet te snel mogelijk te vergeten, verliezen. Het viel tenslotte maar om in dc loop van de allemaal verkeerd uit en daar- week het taktisch bord wel na moesten we nog bloed even te herzien», aldus zweten voor het scoren van Fazekas. een doelpunt Langs dc ande- (ab|) re kant heb ik, vooral dan in St. Gillis-D.-Buggenhout 1-1De Man passeert zijn laatste tegenstander (vh) lukkig prijzen. Even na het kwartier bracht Wim Alens de thuisploeg aan de winst maar dra werd duide lijk dat het bezoekend Sparta, dat recent eigenaar werd van de beker van de Dender streek, zich niet goedschiks bij dit verdikt zou neerleggen. Binnen de kortste keren keil de Hugo Tilley de gelijkma ker tegen dc touwen en even later miste dezelfde speler op een haar na een tweede doel punt. Ook in de tweede helft was Sparta niet te onderschat ten. Tilley en zijn maats wis ten zich blijkbaar beter aan te passen aan de situatie. Daar mee bedoelen we voorname lijk de staat van het veld die door de regen van de voorbije dagen centimeters diep door drenkt was en kombinatic- voetbal onmogelijk maakte. Vandaar dat Buggenhout zijn heil zocht in verre voorzetten en die opvatting bleek lonen der op een dergelijk veld. De St.-Gillisse doelman Renaat De Bruyn is trouwens enkele malen moeten tussenbeide komen om bezoekende scho ten te pareren. Laat ons toe te zeggen dat Renaat voor een deel aan de basis ligt van het feit dat Eendracht een punt veroverde. In dat opzicht mag ook Patrick Wets worden ge citeerd. Als centrale figuur in de defensie toonde hij zich een goed organisator en dat maakte dat dc bezoekers maar zelden de St -Gillissc af weer konden omzeilen. - Ik meen dat we tevreden mogen zijn met een punt, zeg de klublcider Mare Wacgc- man na afloop. - Wij hebben niet zo'n goede verrichting geleverd maar langs de andere kant speelde Buggenhout dan toch beter dan algemeen werd verwacht. Globaal bekeken kregen de Spartanen overigens de beste kansen. Het was echter wel moeilijk voetballen op het natte veld. In elk geval is het jammer dat we op eigen ter rein een punt verloren. Nu zondag in Baasrode moeten wc onverwijld de mouwen op stropen. E.G.

De Voorpost | 1988 | | pagina 20