SINAAI VERRAST LEIDER KLINGE! PILOOTGEMEENTE DENDERM0NDE RAPI0E LEBBEKE VERLIEST EEN KOSTBAAR PUNT VOETBAL De Voorpost 15.1 1988 - 21 VIERDE PROVINCIAAL endermonde. In de sporthal van Sint-Gillis werden nieuwe lokalen geopend waar de Stedelijke Sportdienst zijn intrek zal nemen. Schepen van sport Jan Van Damme mocht ook de heer Colomhie in de bloemetjes zetten. Hij verlaat de dienst en gaat op rust. Binnenkort meer daarover in een gesprek met deze sportambtenaar van het eerste uur (foto P. Steddijke SP°rt dienst, Van Langenhovestraat 203 A, 9330 Dender- Dé verrassing van deze speeldag werd opgetekend in de grensgemeente Klinge waar de nieuwe bekerhouder van het Waasland zich op eigen terrein liet verrassen door Herleving Sinaai. Zo krijgt de topper tussen White Boys en Klinge nog wat extra spankracht mee vermits beide teams nu terug op gelijke hoogte staan. Tielrode blyft het goed doen en rukt steeds verder op, nu het ook Hoogeinde puntenloos kon terugsturen. Dit dan in tegenstelling met F.C. Eksaarde dat een serieuze steek liet vallen op het veld van gebuur Wachtebeke, dat na de trainerswissel wellicht de nieuwe kadans te pakken heeft. Dit laatste kan ook gezegd worden van Kieldrecht dat Verrebroek wist af te houden. Straatje Stekene en S.K. Lokeren, deelden in een modderballet broederlijk de punten zodat hun klassering dan ook stabiel blijft. Nóg meer modder op het terrein van Meerdonk dat normalmaiiter Moerbeke móest party geven, maar hier was spelen werkelijk onmogelijk zodat beide ploegen een extra week rust voorgeschreven kregen door ref. Drieghe. Eendracht kon de goede ver richtingen van voor de jaar wisseling niet doorzetten. De faalangst deed weer zijn intre de bij de polderjongens die, zeker niet moesten onder doen voor de thuisploeg. Méér nog, na een goede twin tig min. kon Patrick Thierens zich doorzetten en Verre broek op 0-1 brengen, na knap voorbereidend spel van Marc Van Bogget. Beide be zoekers waren trouwens de spelbepalende figuren in deze wedstrijd maar zoals gezegd liep het bij de afwerking me nigmaal mis of stond thuis- doelman in schietbaan. De thuisploeg kon tijdens de eer ste helft weinig of geen kan sen verzilveren zodat met de ze stand naar de kleedkamers getrokken werd. Na de kampwissel kwam de thuisploeg zich melden en vooral Gunther Geleyn wierp zich op als een gevaarlijk heerschap. Toen de talentvol le thuisspits op de 53ste min. gelanceerd werd door Gerry Verplancke kende Geleyn geen genade met Baetens en knalde hij de gelijkmaker te gen de touwen: 1-1. Een in de 73ste min. lag de zelfde Geleyn aan de basis van de thuisoverwinning toen hij in de fatale zone onderuit werd gehaald door Dejaeck. De strafschop bracht Erik Van Denderen achter de bal die echter geen «denderend» schot afleverde want doelman Wim Baetens kon in eerste instantie het leder uit zijn doelvlak houden. Doch in de herneming moest de Verre- broekportier zich gewonnen geven toen Van Denderen, nu van iets dichter, wél raak trof: 2-1. Verrebroek, niet aangeslagen door deze tegenslag, vocht in het resterende kwartier nog verbeten terug maar kon de kansen die het kreëerde langs Van Bogget en Thierens al weer niet benutten zodat de nederlaag onafwendbaar was. K.S.K. Klinge 2 Herleving Sinaai 3 Na al de euforie wegens het behalen van de Beker van het Waasland, is De Klinge na amper één speeldag in het Appels-Hoonwijk 3-0. De Boonwijkse speler kan de bal nog wegwerken voor de Appels-Boonwijk 3-0. Cool van Appels probeert met het hoofd op doel, t gaat naast vh) nieuwe jaar al terug met beide voetjes op de grond geplaatst. De moeilijke match die trai ner Yseweyn verwachtte te gen Sinaai is dus bewaarheid geworden, hoewel Sinaai naar de grensgemeente afzakte zonder twee steunpilaren als Johan De Rop en Marc Maes. Na een gelijkopgaand eerste kwartier schoot de thuisploeg toch als eerste uit de sloffen en was er een alerte Sinaai- doelman Gino Bruggeman nodig om een schot van Carl De Wilde in twee tijden te stoppen. Sinaai helemaal niet onder de indruk van het spel van de leider reageerde echter fel langs het duo Van Acker- Creve maar ook thuisdoelman Erik Ferket was zeker van zijn stuk. Zeker toen Sinaai in de 32ste min. dé beste kans uit de partij kreeg toen Fran- ky Vleeschouwer, al dan niet in buitenspel, mocht door gaan maar eveneens door Fer ket tot de orde geroepen werd. Op slag van rust sloe gen de leiders ongenadig toe toen Marc Magnus langs de lijn mocht oprukken en ge past kon doorschuiven naar Carl De Wilde die Brugge man geen schijn van een kans gaf en meteen zijn ploeg een mooi rustgeschenk aanbood: 1-0. Na de koffie startte De Klinge tegen een moordend tempo, wat Sinaai volledig in de ver drukking bracht. In de 48ste min. mondde deze druk uit in een verdubbeling van de voorsprong voor de thuis ploeg toen Francky Maes een mooie voorzet van Jimmy Van Gijsel met het hoofd kon verlengen in de verste hoek. Zo de wedstrijd \vas gespeeld en hetgeen nog volgde was enkel voor de statistieken, dachten de thuisspelers die nu de teugels wat losser lieten Wellicht iets té los want nau welijks had Sinaai hernomen of daar lag de aansluitingstref fer al in de kooi van Erik Ferket, toen Hugo Creve op snelheid iedereen in het thuis- kamp te snel was afgeweest en beheerst de 2-1 op het bord bracht. De bordjesman was nog maar nauwelijks beko men van deze inspanning of daar kreeg hij reeds een nieu we opdracht toen Francky Schatteman zwaar uithaalde en de bal die van richting veranderde, terug tegen de Klingse touwen vloog: 2-2, 53e min. Klinge dat, wat aangeslagen stond kwam in het volgende kwartier nog ettelijke malen weg toen een ontketende Herlevingploeg niet meer te houden was. Erik Ferket be leefde dan nog ettelijke stand jes die hem lang zullen heu gen. Zo moest hij eens redden met de grote teen op een veraderlijk schot van Van Acker en had hij geluk toen een kopstoot van Creve via de dwarslat in zijn handen te recht kwam. Klinge kon niets anders dan de joker inzetten. Zo kwam Dirk Van Vlierbcrghe terug in de ploeg ten nadele van Marc Magnus met nog een kwartier te gaan. Meteen vond Klinge zichzelf terug en ging op zoek naar de winninggoal. Maar ook Gino Bruggeman in het Sinaaise doel is uit het goede hout gesneden en bleef stand houden toen Paul Reyns en Dirk Van Vlierbcr ghe menige kansen kwamen afdwingen Terwijl ieder zich verzoende met een gelijkspel kreeg de thuisploeg nog het deksel op de neus toen de snelle bezoe ker Hugo Creve in de slotmi nuut nog maar eens kon uit breken en met sukses num mer drie voor zijn ploeg scoorde: 2-3, 89ste min. Hoeft het gezegd dat dit een zéér koud stortbad was voor de thuisploeg? Doch de ma nier waarop de 2-0 voorgift uit handen werd gegeven werpt toch vragen op voor de man schappen van trainer Yse weyn die een unieke kans lie ten liggen om nu zondag mits winst op het veld van White Boys, het titeldebat definitief in hun voordeel te beslechten. V.K. Tielrode 2 Hoogeinde l V.K. Tielrode schuift geruis loos naar de top van de rang tabel. Na een nieuwe zege, behaald na een modderslag tegen Hoogeinde, staan de mannen van trainer Janssens plots bij de top vijf in vierde provinciale. Zonder Kurt De Caluwé en Ronny Meyntjes startte de thuisploeg toch het best en kreeg ze enkele kan sen langs Yvan De Keyzer die zijn schot nipt over de dwars ligger zag belanden. In de 19e min. was de poging van Dirk Buytaert hetzelfde lot bescho ren terwijl een afstandsschot van Danny De Buyscher met veel moeite door de bezoe kende portier Verstrepen kon gered worden. Na deze aan valsdrift van de thuisploeg werd het erg stil in Tielrode toen de bezoekers bij hun eerste werkelijke aanval wél sukses hadden. Bruno Ver schaffeit, één der betere spe lers op dit slijkveld, wist met een perfekte lobbal thuisdoel man Malfliet te verslaan en zo de 0-1 op het bord te brengen na een halfuur spel. V.K. Tieirode liet zich echter niet uit zijn lood slaan en langs Dirk Buytaert was het in de 37ste min. reeds dicht bij de gelijkmaker toen hij een Appels-Boonwijk 3-0. Van Huffel van Appels omspeelt zijn tegenstander (vh) vrije trap tegen de staander plaatste. Nadien kwam de zelfde speler centimeters te kort om een voorzet van Yvan De Keyzer met sukses over te nemen zodat beide teams hun besmeurde lijf met deze stand richting kleedkamers sleep ten. Kort na de kampwissel werd Danny De Buysscher vervan gen door Walter Vermeulen bij de thuisploeg. De pas in gekomen Vermeulen nam de Hoogeinde-portier al direkt onder vuur, maar deze laatste keerde de poging. In de 50ste min. moest hij zich echter gewonnen geven toen een prachtige één-twee tussen De Keyzer en Buytaert door deze laatste in de rechterhoek werd gedeponeerd: 1-1. Tielrode, dat nu gelanceerd leek, zette in dezelfde minuut nog orde op zaken toen een erg goed werkende Van Eyn- de ploegmaat André De Puy- seleir wegstuurde die doel man Verstrepen voor de tweede maal het nakijken gaf in dezelfde min.: 2-1, 50 e Hoogeinde herstelde nadien nog wel het evenwicht in de wedstrijd maar enkel Bruno Verschaffeit kon gevaarlijk zijn voor zijn ploeg. Zeker toen hij in de 75e min, van ver uithaalde en de dwarsligger trof waarna de bal zich in de handen van doelman Malfliet liet vangen. Het veld werd alsmaar zwaarder en de spe lers kregen het leder nog moeilijk uit de blubber zodat het spel naar het einde toe letterlijk verwaterde en de stand niet meer veranderde. Straatje Stekene I S.K. Lokeren 1 Op een slecht bespeelbaar terrein hebben beide ploegen er toch een aangename partij van proberen te maken. Veel inzet viel dan ook te bespeu ren langs beide kanten Dat er voluit werd gegaan bewijst wel dat thuisspeler Van Hoogendorp al in de 3e min. de Lokerse dwarsligger deed trillen met een afstandsschot. Ludwig Bracke was op het kwartier de volgende thuis speler die dicht achter de ope ningstreffer aanliep toen hij van dicht op de Lokerse doel man Stevens botste en de te rugspringende bal net over plaatste. Ook André Smet kreeg een reuzekans toen de bezoekende portier het leder loste op zijn harde knal maar hij trof in de herneming de paal. S.K. Lokeren tot dan toe af zijdig gebleven wat de doel kansen betrof, stak in de 40 ste min. dan toch eindelijk eens de neus aan het venster. En hoe! De bal werd voor het doel van de wederoptredende thuisdoelman Mare Pieters gedropt en kon niet direkt ontzet worden door de loka len. Kris Leys van S.K. Loke ren, meester in dergelijke si tuaties, had het leder als eer ste op de slof en meteen we zen de bordjes 0-1 aan in het voordeel van de Lokeraars, Voor de rust restte Straatje niet veel tijd meer om deze minieme achterstand weg te werken zodat de tweede pe riode uitsluitsel moest brengen. Trainer Franckaert stuurde zijn ploeg offensiever de som- pige wei in door Mare Van Hoogendorp mee vooraan te plaatsen terwijl achterspeler Patrick De Cock als offensie ve middenvelder werd uitge speeld. Toch moest de lokale trainer nog wachten tot in de 75e min. alvorens zijn ploegher- schikking vruchten afwierp. De ook al mee opgerukte Dirk Verberckmoes kon mooi Patrick De Sutter bereiken die met een gestrekt schot doelman Stevens versloeg en meteen een verdiend punt op het bord zette. Beide teams waren duidelijk gelukkig met dit ene punt naarmate de wedstrijd vor derde want doelpogingen zoals ze in het begin van de partij elkaar opvolgden ble ven verder uit. BLIK OP VIERDE PROVINCIALE Rapide Lebbeke heeft op ei gen veld tegen Lutterzele een kostbaar punt prijsgegeven. Niettemin kreeg de thuisploeg al na een kwartier een straf schop toegekend maar de be zoekende doelman pareerde de bal. Lutterzele paste zich blijkbaar toch wel beter aan het veld aan en kwam uitein delijk op voorsprong langs Mare Rombaut op een voor zet van Rudy Moyens. Lebbe ke was tijdens de tweede helft meer in balbezit en zou half weg geenszins onverdiend op gelijke hoogte komen. Appels-Boonwijk werd voor namelijk tijdens de eerste helft een uitermate zwakke wedstrijd. Doelkansen bleven in die periode trouwens tot het strikte minimum beperkt. Pas in de tweede helft brach ten de Spartanen wat meer vaart in de match en dat resul teerde uiteindelijk in een 3-0 overwinning met twee doel punten van Christiaens en de slotgoal langs Raes. S.K. Oudegem bakte er op eigen veld maar weinig van. Het bezoekende Wichelen schoot van bij de start veel sneller uit de startblokken maar het duurde tot net voor de rust voor De Winter de score opende. Kort na de her vatting verdubbelde Statfelt de cijfers en meteen mochten de lokalen het wel vergeten. De match tussen Opstal Bug- genhout en Smetlede vond geen doorgang. Het veld was herschapen in een ware mod derbrij en de spelleider be sloot dan maar om de match af te gelasten. - E.G. In de gemeenten met toereikende sportinfrastruc tuur werd door B.L.O.S.O. de actie «Pilootge meente» gestart. Deze actie wil vele mensen tegen een gunstig tarief laten kennismaken met de sport. Het eerste gedeelte van «Dendermonde Pilootge meente» werd een sukses. Met ons tweede programma hopen wij dat nog meer mensen hun sportkledij uit de kast zullen halen. U zal er enkele kursussen in terugvinden die ook in ons eerste sportpakket aanwezig waren, maar die door hun grote sukses herhaald worden. Er is eveneens gedacht aan de ééndagsaktiviteiten die openstaan voor een ruim publiek. Aerobic - dames Gemeenteschool Baasrode: Maandag van 20 uur tot 21 uur. Vanaf maandag 25 januari tot 28 maart 1988. Tafeltennis Sporthal Sint-Gillis: zaterdag van 14 uur tot 16 uur. Vanaf zaterdag 13 februari tot 5 maart 1988. Badminton - jeugd Sporthal Oudegem: Woensdag van 15.30 uur tot 16.30 uur. Vanaf woensdag 27 januari tot 30 maart 1988. Karate Sporthal Appels: Woensdag van 14.30 uur tot 16 uur. Vanaf woensdag 27 januari tot 9 maart 1988. Jazz-Dance Parochiezaal Boonwyk: Donderdag van 20 uur tot 21 uur. Vanaf donderdag 14 januari tot 17 maart 1988. De deelnameprijs voor deze initiatiecursussen be draagt 300 fr. Tennis - jeugd Sporthal Appels: woensdag van 15 uur tot 16 uur. Vanaf woensdag 27 januari tot 30 maart 1988. Sporthal Oudegem: Maandag van 18 uur tot 19 uur. Vanaf maandag 25 januari tot 28 maart 1988. Sporthal Grembergen Maandag van 18 uur tot 19 uur. Vanaf maandag 25 januari tot 28 maart 1988. Sporthal Sint-Gillis: Donderdag van 18.30 uur tot 19.30 uur. Vanaf donderdag 28 januari tot 31 maart 1988. Sporthoeve Baasrode: Donderdag van 18 tot 19 uur. Vanaf donderdag 28 januari tot 31 maart 1988.. Tennis - volwassenen Sporthal Appels: Zondag van 10 uur tot 11 uur. Vanaf zondag 31 januari tot 3 april 1988. Sporthal Oudegem: Donderdag van 21.30 uur tot 22.30 uur. Vanaf donderdag 28 januari tot 31 maart 1988. Sporthal Grembergen: Donderdag van 21 uur tot 22 uur. Vanaf donderdag 28 januari tot 31 maart 1988. Sporthal Sint-Gillis: Donderdag van 19.30 uur tot 20.30 uur. Vanaf donderdag 28 januari tot 31 maart 1988. Zondag v- n 15 uur tot 16 uur. Vanaf zondag 24 januari to 27 maart 1988. Sporthoe> Baasrode: Donderdag van 19 uur tot 20 uur. Van i donderdag 28 januari tot 31 maart 1988. Recreatievolleybal - volwassenen Sporthal Grembergen: Dinsdag van 21.30 uur tot 22.30 uur. Vanaf dinsdag 26 januari tot 29 maart 1988. EENDAGSACTIVITEITEN Gratis paardrijden Rijbaan Piet: Zondag 24 januari 1988. Korfbal promotiedag Sporthal Appels: Woensdag 2 maart 1988 van 13.30 uur - 16 uur. Voor kinderen van 8 - 9 jaar. Rolschaatsen en mini-golf Rollerland Aalst: Donderdag 18 februari 1988. Ver trek: Grote Markt Dendermonde om 13 uur. Terug: rond 16.30 uur. Deelnameprijs: 100 fr. (alles inbegrepen) Ijsschaatsen Liedekerke: Woensdag 6 april 1988. Vertrek: Grote Markt om 12.30 uur. Terug: rond 16 uur. Deelna meprijs: 150 fr. (alles inbegrepen). langlaufen Butgenbach: naargelang de sneeuwval Zaterdag 30 januari Zaterdag 6 februari Zaterdag 13 februari Indien U geïnteresseerd bent voor deze cursus, schrijf U dan voorlopig in. U krijgt van ons daarna alle nodige informatie. De prijs zal, naargelang het aantal deelnemers, schommelen tussen 800 en 1.200 fr. Langlaufen is vermoeiend en dus niet geschikt voor te jonge kinderen. Voor deze cursussen Persoonlijk inschrijven op de Sportdienst Paardrijden Rijbaan Piet: Dinsdag van 19.30 uur tot 20.30 uur. Dinsdag van 20.30 uur tot 21.30 uur Vanaf dinsdag 12 januari tot 22 maart 1988 Zondag van 15.00 u. tot 16.00 u. Vanaf zondag 10 januari tot 27 maart 1988. Deelnameprijs: 2.100 fr. (alles inbegrepen) Zwemmen Zwembad Olympos: Watergewenning voor kleuters: Zaterdag van 9.30 uur tot 12 uur. 5 reeksen van 30 minuten. Vanaf zaterdag 5 maart tot 7 mei 1988. Zwemles voor +6 jaar: zaterdag van 10 uur tot 11 uur en van 11 uur tot 12 uur. Vanaf zaterdag 16 januari tot 19 maart 1988. Initiatie diepzeeduiken: Dinsdag van 20.45 uur tot 22.30 uur. Vanaf dinsdag van 26 januari tot 23 maart 1988. Stijlverbetering volwassenen: Woensdag van 20.45 uur tot 21.45 uur. Vanaf woensdag 20 janyari tot 23 maart 1988. Initiatie duiken en schoonspringen: zaterdag van 11 uur tot 13 uur. Vanaf zaterdag 23 januari tot 20 februari 1988. Deelnameprijs: 650 fr. (alles inbegrepen). In de prijzen zijn de lesgevers, de verzekering en de huur van het materiaal inbegrepen.

De Voorpost | 1988 | | pagina 21