MARIO VANDEVIJVER ONSTUITBAAR IN NATIONALE VELDLOOP TE LOKEREN HAMMENAAR GINO VAN GEYTE AANGEDUID VOOR USA C\ KROKUS 0MNI-SP0RTKAMP VOOR DE JEUGD IN KRUIBEKE INFORMATIEVE SPORTRAAD TE TEMSE EERSTE VLAAMSE VOLLEYBALKALENOER VELDLOPEN De Voorpost - 15.1.1988 - 27 Voor de nationale veldloop, verleden zondag te Lokeren, waren de weergoden ook dit jaar niet in hun beste doen. Vorige jaren lag de temperatuur behoorlijk onder nul en was de omloop met harde sneeuw bedekt. Dit jaar niets van dit alles doch wel onophoudelijk regen, drassig en dus zwaar maakte. Geen nood voor de organisatoren, AVLO-Lokeren, die opnieuw mag terugblikken op een rekorddeelname. jaar. En niettegenstaande de r slechte weersomstandigheden I fl,YLO;.Lok'!ren he,ef! mel de mocht men een rekord aantal 14de editie nogmaals bewezen betalende toeschouwers op organisatorisch vlak het noteren diploma verdiend van volwas- Veldlopen in Lokeren. Pupillen II werd gewonnen door senheid. Een faam wordt op- William Van Dijck Bart Van Nieuwenhuysen (ACB), voor Wesley Heyens gebouwd, men krijgt amper Eregast op de Lokerse natio- (ACZ) en Koen Vermeulen (AVLO) (polo). komplimentjes voor al die nale veldloop was de nummer kleinigheden die om de hoek 1 van de Belgische atletiek, komen kijken, maar de steeds steeple-loper William Van stijgende deelname van atle- Dijck. In het vooruitzicht van ten, zowel klein als groot, is een stage in het zuiden van toch het bewijs dat men graag Portugal had de atleet de naar Lokeren komt. Immers, voorkeur gegeven om alle niet minder dan 600 atleten mogelijke risico's te vermij- lieten zich inschrijven wat den en de benen te sparen, zo'n 100 meer is dan vorig Van Dijck had echter wel toe gezegd op de veldloop aanwe zig te zijn en hij werd dan ook ingeschakeld om de bekers en de medailles af te geven. Het jonge volkje kwam Van Dijck ook massaal vragen om gesig neerde fotokaarten zodat de man zich kon opwarmen dank zij het gewaardeerde en druk ke gedoe. In gesprekken had hij het ook over de moeilijk heden en de intriges van zijn vroegere trainer maar hij ver zekerde ons dat hij reeds een andere begeleider op het oog heeft. Wie, wilde of kon mocht hij ons niet zeggen. Wel beloofde hij en aan te leggen kunststofpiste officieel te zullen inlopen maar of het ooit zo ver zal komen is na tuurlijk een ander paar mou wen. Na de negatieve beslis sing van het schepencollege zouden blijkbaar niet alle deuren gesloten blijven. Som mige verantwoordelijken zou- Veldlopen in Lokeren. Bart Blommaert van AC Baasrode won de kadettenreeks, voor Wim Seye (Ajax) en Christo- phe Bauwens (ACME). Eerste Lokeraar was Wim Verlee (polo). Hammenaar Gino Van Geyte nam deel aan het Belgisch Militair kampioenschap te Schaffen. Hij zou bij de eerste 1 twaalf moeten eindigen om een selektie te verwerven voor het wereldkampioen- schap in Amerika. Het heeft w hem heel veel moeite gekost if' maar toch geraakte hij als elfde over de eindmeet. Hij kan aldps mee naar Amerika. Johan De Grave demon streerde zijn goede konditie en kwam als 52è binnen. De derde ACH-loper Faustin Ka- mania eindigde halfweg de groep. In de AVVV Vlieghavenwed- strijd werd een veertiende plaats genoteerd voor Guy Van Damme. Jef Claessens liep bij de veteranen en kwam weer als tweede binnen. Scho lier Bart De Wilde werd 18e in zijn reeks en Danny Gee- rinck was aan zijn eerste cross toe en legde beslag op de 24e plaats. Bij de junioren één Hamse vertegenwoordiger. Noël De Waele die als twaalfde binnenliep. Bij de seniors was de eerste Hammenaar Patrick De Smet met een elfde plaats. Verder volgden nog Jef Claes sens 14, Gilbert Pieters 21. Peter De Bock won het duel in de middengroep, 46e voor Antoine Van de Velde, Ben ny Van Geeteruyen 43 en een 76e plaats voor Rudy Aude- naert. Hector De Keyser blijft de beste Hamse man bij de vete ranen. Hij veroverde hier een elfde plaats. Van Praet Ferdi nand werd 12e, Pierre Dhaen 13e, Norbert Bosman 17e, Van Couwenberghe L. 22e en Annens Paul 41e, Andre Gee- rinck 59e, Fons Durinckx 64e en tenslotte Erik De Waele met een 67e plaats. De Hamse dames waren te gast te Rieme waar er heel wat dames waren samengeko men. Bij de miniemen was er een negende plaats voor San- De gemeentelijke sportdienst Veldlopen in Lokeren. Bij de juniores won Hans Van der ^™ikeke lij. u».B././Cl i ie, aer dens het komende Krokusver- TnZZ lïrlii T Kluskens <Volh-) e" Peter lof (van maandag 15 februari Tassent (ACH). Eerste Lokeraar was Steven Van Hooste t.e.m. vrijdag 19 februari) een (polo). omni-sportkamp voor de jeugd (zowel jongens als meisjes) van het lager onder wijs. Men komt tijdens voornoem de week dagelijks samen in de turnzaal van de gemeentelijke jongensschool in de deelge meente Kruibeke (ingang Ed- mond Gorrebeeckstraat) van 10 tot 12 u en van 13 tot 15 u. De deelnemende jongeren (aantal is beperkt tot 48) zul len er kunnen turnen, atletiek VOLLEYBAL kunnen beoefenen, balspor ten kunnen doen, ritmiek aanleren, spelen en knutse len, dit alles onder begelei ding van 4 (vier) leerkrach ten. De deelnameprijs be draagt 600 fr. per deelnemer voor de ganse omni-sport- week. Deze onkostenvergoe ding moet betaald worden vóór 1 februari op rekening nummer 068-2093140-04 van het Gemeentekrediet. Bijkomende inlichtingen kan men bekomen bij de gemeen telijke sportdienst te Kruibe ke, tel. 03/774.43.96. Carlos dra Claessens. Bij de scholie ren een flinke derde plaats voor Iriana Pieters, een meis je uit De Klinge dat bij AC Hamme is aangesloten en het zeer goed doet. Ook de twee Hamse veteranen waren van de partij. Godelieve Mette- penningen liep als vierde bin nen en Ingrid De Vogel, die in de start haar spikes verloor, eindigde toch nog tiende. Verrassingen kwamen er bij de miniemen heren waar Dirk Permentier een tweede plaats weghaalde. Hans Van Ker- schaver liep bij de kadetten als tweede binnen. In die af deling nog een veertiende plaats voor Gilbert Pieters. Bij de veteranen was Ferdi nand Van Praet goed voor een negende plaats. Andre Geerinck werd 53e en Eric De Waele 65e. Te Nieuwerkerken werd de wedstrijd van de veteranen ontsierd door een valpartij in de eerste kilometer. De Ham menaar Antoine Van de Vel de was daarvan een slachtof fer. Toch herpakte hij zich en kwam nog als zestiende bin nen. Jef Claessens was weer de beste Hamse loper met een derde plaats. Peter D'FIaen werd 15e, Paul Annens 64e, Oscar Van Raemdonck 98e en Eric De Waele werd 136e. Te Ninove was er maar één Hamse vertegenwoordiger. Ben Quintelier liep er alleen bij de pupillen. Maar hij deed het zo goed dat hij als num mer één over de eindmeet kwam en dat met een voor sprong van honderd meter. Vermelden we nog graag dat Ben dit seizoen nog geen en kele wedstrijd verloor. HVC den grote moeilijkheden kun nen krijgen om het «projekt» te verkopen richting de mu- ziekakademie. Zo te zien denkt men in de Lokerse poli tieke salons, net zoals in Brus sel, in termen van even wichten. Mario Vandevyver Zoals gebruikelijk moesten eerst de jongsten het veld in. Het was aangenaam om zien hoe pupillen, miniemen, ka detten en scholieren - de enen met de stijl van een gazelle, de anderen Karei Lismont imiterend - de Lokerse grond teisterden en aangemoedigd werden door vaders en moe ders of door de eerste vriendin. Te vermelden waard is ook het feit dat niet minder dan 79 kadetten hun wedstrijd uitlie pen, wat wellicht voor Vlaan deren ook een rekord is. De grootste belangstelling ging uiteraard naar de loop van de seniores. Vraag daar bij was of Lokeraar Raf Ver- vaet, die vorig jaar won, kon ditie genoeg zou hebben om op het hoogste schavotje plaats te nemen. Het start schot was nog maar pas gege ven of Mario Vandevijver, aangesloten bij Racing Club Gent, nam reeds enkele me ters voorsprong. Achter hem vormde zich een groepje met o.m. Raymond Van Paemel, André Van Den Abbeele, Raf Vervaet en Roger De Vogel. Vandevijver hield er een hoog en constant tempo op na en de achtervolgers na derden amper. Integendeel en wie dacht dat hij uiteindelijk naar het einde toe zou ver zwakken, had het ook ver keerd voor. In de voorlaatste ronde rukte Raf Vervaet zich van zijn gezellen los en op zijn gezicht was duidelijk te zien dat hij verbeten vocht om de leider bij te benen. Deze laat ste kreeg echter geen lood in de spikes en liep gezwind over de aankomstlijn, op zo'n 15" gevolgd door Raf Vervaet die niet onder stoelen of banken stak dat hij graag had gewon nen. Derde werd alsnog Mi chel Constant, aangesloten bij een Noordfranse club en die als adelbrief mag voorleggen dat hij 4de werd in het Franse kampioenschap maraton. De ze atleet, slecht gestart, was duidelijk naar Lokeren geko men om een podiumplaats te behalen wat hij na een hard nekkige achtervolging tot een goed einde bracht Met die prestatie gaf Michel Constant een internationaal tintje aan deze veldloop maar vergeten we daarbij ook niet dat een 15-tal atleten uit het Neder landse Haarlem de wedstrijd uitliepen. Polo Veldlopen in Lokeren. Mario Vandevijver (RCG) won de nationale veldloop voor seniores. Raf Vervaet (AVLO) werd tweede en de Fransman Constant derde (polo). Veldlopen in Lokeren. De korte cross werd gewonnen door Dirk Vervaet (AVLO), voor Noel Neirinckx (ACG) en Mare Bogaert (RCG). Eerste Lokeraar was Paul Van Peteghem (polo). Veldlopen in Lokeren. De reeks pupillen I was voor Bart Quintelier (ACH), voor Bart Van de Velde (ACH) en Raf Van Brusselem (AKEK) (polo). I Begin april 1988 zal door de organisatie van het heren- en damesvolleybaltornooi om de veldlopen in Lokeren. De miniemen I-reeks werd gewon- beker van de Rozenstreek, nen door Jurgen De Buysser (Hale), voor Gert Van Heek voor de eerste maal in de (ACH) en Dave Goessens (EA) (polo). volleybalgeschiedenis een Vlaamse Tornooikalcnder worden uitgegeven, met een verspreiding over de vijf Vlaamse provincies. Er wordt een oproep gedaan aan alle inrichfers van Volleybaltor- nooien die in 1988 zullen plaats grijpen om hun data bekend te maken. Alle mogelijke tornooien, gaande van de regionale één- dagstornooien tot de interna tionale tweedaagse manifesta ties. In de nieuwe folder kan men onderscheid maken tus sen een heren-, jeugd-, vete ranen-, rekreatie-, minivol- leybaltornooi en dergelijke. Of de vermelding dat het gaat l over een gewestelijk, provin- I ciaal of landelijk Volleybal- 1 tornooi, Uiteraard zullen de I technische gegevsn zoals I plaats, datum, aanvangsuur, inschrijvingsgeld en kontakta- I dressen niet ontbreken. I Alle Vlaamse V.I.V. klubs I (heren en dames), de ruim 2200 Vlaamse rekreatieploe- gen, zowel heren als dames. Veldlopen in Lokeren. De reeks miniemen II werd gewon- en de diverse sportdiensten in nen door Tim Rogiers (VS), voor Tom Claus (Volh en Vlaandcren ontvangen deze Steven Linthout (ZOVA). (polo) tornooikalender 1988. Alle volleybaltornooien welke georganiseerd worden tussen 1 mei 1988 en 30 september 1988 kunnen hierin opgeno men worden. Deze Vlaamse volleybalka lender heeft een dubbel doel: 1. Als organiserende klub be reikt men een maximaal aan ploegen, zowel VIV, als re- kreatieploegen, voor de be kendmaking van hun eigen organisatie. 2. Als deelnemende klub kan men week-end per week-end een keuze maken uit een ruim aanbod van tornooien, hetzij in de eigen streek, hetzij bui ten de provincie. Zodoende bestaat er een in teressante wisselwerking tus sen organiserende klub en spelende klub, waarbij de zo- mertornooien centraal staan. Klubs welke interesse tonen voor deze kalender en waarin ze hun organisatie zien willen worden opgenomen kunnen altijd kontakt opnemen met Geert Baeyens, Vijverveld- laan 28, 9230 Melle (tel. 091/ 30.18.85). Tijdens de algemene vergade ring van de sportraad van Temse gaf Nadine Thierens meer informatie hoe Bloso de toekomst van de sportraden ziet. Zij vroeg een reorganisa tie van de werkgroepen in Temse zodat ze iets meer ge stoffeerd worden. De heer Van Peteghem vroeg aan de talrijke aanwezigen tot deel name van de sportverenigin gen aan het karnaval van 4 maart. Secretaris Eeckelaert dat de voetbalclub Nopri en F.C. Oostberg niet als lid van de sportraad kunnen aan vaard worden, vermits ze reeds bij andere sportraden zijn aangesloten, respectieve lijk in Zele en Sint-Niklaas. De Deltavissers uit Temse worden als nieuw lid éénparig door de vergadering aan vaard. De heer Raoul De Ryck gaf meer uitleg over de Fair-Play aktie van Sporta uit de Wase Scheldestreek. Alle sportverenigingen kunnen bij hen terecht voor al hun pro blemen. Als eerste faze van hun aktie werd gestart met het gratis uitdelen van affiches, stickers, slogans en de sportwet. Het Wase gebied van Sporta om vat Temse, Bazel, Rupelmon- de en Kruibeke. Sportfunctio naris Erik Vermeulen gaf een overzicht van de activiteiten anno 1988. Zo is er de actie Oost-Vlaan- deren Sportief, een Anders Validendag, een sportdag voor de vrouw, een Senioren sportdag in Wachtebeke en Jogging door Temse. Voorzit ter Carlos Van Hoeylandt diende schepen van de Sport, Armand Felix te vervangen. De Sportschepen was nog in vergadering van het schepencollege. De aandach tige aanwezigen hoorden zelfs de schepenen heel hard roe pen. De raadszaal van het gemeentehuis is immers gele gen onder de feestzaal. De voorzitter Van Hoeylandt gaf een overzicht van de sportaccomodaties van Groot-Temse. Het eindresul taat voor de verdeling van toelagen aan de diverse sport verenigingen voor het dienst jaar 1987 bedroeg in totaal 709.999 fr. Toelagen Adel en Ontspanning meisjes Steendorp 3.507 fr., Dames turnkring Blijf Jong Temse 4.112 fr., Willen is Kunnen jongens Temse 8.098 fr., Wil len is Kunnen meisjes Temse 5.588 fr., Turnkring Aan ons De Toekomst, Temse 5.614 fr., Sportiva '71 Temse 4.287 fr., Turnkring Moedig en Vrij Tielrode Turnkring Ontwik keling Tielrode 4,463 fr., Ju doclub Temse 14.395 fr,, Her cules Gewichtheffers Temse 5.435 fr.The Green Dragon Kwai Steendorp 4.364 fr.. Wandelclub Temse 6,834 fr., B.C. De Standaard Temse 1.186 fr., B.C. Krijt op Tijd Temse 1.186 fr., B.C. Ma rianne Temse 900 fr., B.C. Metro Temse 1.186 fr.. Schut ters Schelde vrienden, Steen dorp 3.362 fr., Schutters Jon ge Helden Temse 3.138 fr.. Schutters Sint-Joris Temse 3.816 fr., Schutters Willem Teil Temse 4.117 fr., Schut ters Sint-Sebastiaan 4.391 fr., Schutterssport Temse 3.158 fr., Vrijschutters Steendorp 3.601 fr., Karabijnschutters Zaatschieters Temse 8.445 fr., Zeehengelclub De Zee hond Temse 6.652 fr., Waes- meervissers Temse 11.841 fr., Boel's Sportvissers Temse 6.482 fr., Vogelkundige kring De Sneeuwgors Temse 8.444 fr., Ruiterij Sinte-Amelberga Temse 8.783 fr.. Darts Club Breughelpikkers Temse 3,961 fr., Hondenafrichting Lucky Dog Tielrode 7.509 fr., Darts Club Derby 4.403 fr., Bolder- gilde De Ware Vrienden El- versele 1.186 fr., Schaakklub Boey Temse, 5.867 fr., Bil jartclub Sportstadium Temse 1.186 fr., B.C. Onder ons Temse 1.186 fr., B.C. Schud den en Beven Temse 1.186 fr., B.C. Sint-Joris Temse 1.186 fr., V.C. Metavoc Tem se 4.296 fr., V-V. Kontakt Temse 11.907 fr., V.C. Elver- sele 6.893 fr., V.C. Steendorp 12.992 fr., Tafeltennisclub Temse 8.687 fr.. Tennisclub Temse 19.843 fr,. Tennisclub De Valei Temse 12.119 fr., Temse Badmintonclub 9.021 fr., B.B.C. Sportief Temse 15.151 fr.. B.B.C. Schelde- jeugd Temse 21,220 fr., Handbalclub Attila Temse 7.889 fr., Rapid Hockeyclub Temse, 18.724 fr.. Korfbal club Temse 7.806 fr., Kracht balclub Temse 15.201 fr. K.S.V. Temse 29.478 fr., K.S.V. Veteranen Temse 5.378 fr,, F.C. Herleving Temse 7.837 fr., FC De Jager Temse 8.303 fr., V.K. 't Vliet- je Temse 6.857 fr., F.C. Fina Boys Temse 10.783 fr., F.C. Uil Temse 7.203 fr., F.C. Temsica Temse 8.092 fr,, V.K. Tielrode 26.276 fr.. V.K. Veile Temse 9.646 fr., F.C. Lindenhof Temse 4.851 fr.. Mini Temse 7.187 fr., Ra cing Temse 7.023 fr., V.K. Sportief Steendorp 7.337 fr., F.C. K.W.B. Elversele 8.604 fr., Z.V.C. De Pelikanen Temse 3.916 fr., Temse Wa tersportvereniging 19.562 fr., Temse Scheldezwemmcrs 24.923 fr., O.C.M.W. Da mesvoetbalteam Temse 6.898 fr., Hauman Sportvereniging Temse 6.246 fr., Z.V.C. Tem- star Dames Temse 6.459 fr., Z.V.C. S.O.S. Veile Heren Temse 5.547 fr., Z.V.C. S.O.S. Veile Dames Temse 5.852 fr., Z.V.C. Graeftex Temse 6.535 fr.. F.C. Altodie Tielrode 5.857 fr., Z.V.C. Et- mo '86 Temse 4.880 fr., A.S.O. Olympic Temse 6.515 fr., Z.V.C. Vleeshal Thierens Elversele 6.587 fr., Z.V.C. Houtbriel Temse 4.115 fr., Z.V.C, Bridge Steendorp 5.088 fr., Z.V.T. Sportief Steendorp 5.643 fr., Z.V.C. 't Vitamientje 4.610 fr., V.C. De Plakkers Temse 3.516 fr., V.C. Knap Ware Beter Tiel rode 4.044 fr., S.O.S. Veile Temse 15.359 fr., Sporta Wa se Scheldestreek Temse 1.370 fr., Supportersclub Blauw wit Temse 1.449 fr., W.T.C. De Reisduif Temse 4.313 fr., Koerscomite Schoolstraat, P. Boelstraat Temse, 1.844 fr.. De Rozenwijkvrienden Tem se, 1.475 fr.. S.C. De Schep persvrienden Temse 1.975 fr.. Wielerclub De Durmevrien- den Tielrode 1.373 fr.. Oplei ding tot recreatief Zwemmen Temse 3.991 fr.. Omnisport- club Gemeentepersoneel Temse 5.438 fr.. Omnisport- club Leefmilieu Temse 4.221 fr., Omnisportclub De Key- zerboys Tielrode 4,055 fr., Sporticomiteit Vierstraat Temse, 1.265 fr.. Z.V.B. Temse Liga 11.634 fr.

De Voorpost | 1988 | | pagina 27