VOLLEYBALOVERZICHT HEREN ,:;a,VOLLEYBALOVERZICHT DAMES TOPPER OP ZONDAG PROPAGANDA MAAR GEEN ZEGE VOLLEYBAL 30 - 15.1.1988 - De Voorpost Ere-afdeling Vitesse Kruibeke 2 Maaseik 3 (6-15, 15-12, 10-15, 15-13, 9- 15). Een aantrekkelijke wedstrijd, die hoewel hij iets meer dan drie uur in beslag nam het talrijk opgekomen publiek tot de laatste baltoets kon boeien. Tijdens de eerste set had niemand dergelijk ver loop van de wedstrijd durven voorspellen. Een zwakke re ceptie en te veel persoonlijke fouten bij de thuisploeg in de eerste set, met daarbij een agressiever Maaseik en een zenuwachtig spelend Kruibe ke kon geen antwoord vinden op het Limburgs geweld. De keiharde sprongopslagen van Evens richtten een ware rava ge aan in de Wase receptie. In de tweede set kregen we een ander Kruibeke te zien. Guy De Beer en spelmaker Ben Croes trokken hun ploeg de hoogte in en na de zesde set bal maakte Dufour een einde aan de tweede beurt. Ook in de derde set bleven beide ploegen op gelijke hoogte tot 5-5, maar door enkele zwakke recepties van Baeckland en de Pool Kolba konden de Lim burgers de kloof slaan. Bart Wuyts, nog steeds in een vei lig verband ingepakt, wist met zijn sprongopslagen en zijn scherp gekruiste aanvallen voor enkele tegenpunten te zorgen. Kruibeke slaagde er in de vierde set in als orgelpunt van een gezellige volleybalavond de toe schouwers een vijfde te bezor gen. Hiervoor zorgde een pui ke Guy De Beer. In de beslissende vijfde set zagen we opnieuw een ner veus kruibeke. Een terug in gebrachte Eddy Evens scoor de met een legbal. De bezoe kers konden bij 4-8 van kamp wisselen. Als klap op de vuur pijl mocht Evens nadien nog uitpakken met zijn moorden de services om de klus af te maken. Een vermoeid Vitesse kon enkel nog aanklampen. Eerste nationale Moeskroen 3 V.C. Zele 1 (15-7, 15-7, 15-7, 15-8) In eerste nationale werd de wedstrijd van ongeslagen lei der Zele tegen naaste achter volger Moeskroen een heuse topper. Tijdens de zeer aan trekkelijke wedstrijd in een geweldige sfeer (een ware he ksenketel) moest Dannv De Maesschalck en C° zijn eerste nederlaag slikken. In de eer ste set werd de bezoekende ploeg plat gewalst. In de tweede set kon de Maes schalck Zele van 12-10 naar 12-13 brengen en kon daar mee de basis leggen voor een verdiende eerreddende set. Vanaf de derde set kwam het spektakel van Moeskroense zijde en Zele was niet bij machte iets in te brengen te gen Beke en C°. Eerste landelijke Spectrum Moerbeke Waas 3 Sferos Deinze 2 (15)8, 12-15, 19-17,11-5, 15-7) Een uitstekend spelende Van Avermaet was de motor van de thuisploeg. Hij zorgde er voor dat het goed geoliede geheel de eerste set binnen haalde. Nadien viel er van veel samenhang niet veel meet te bespeuren. Gelukkig konden de suikerjongens re kenen op een Kurt Heyninck. die met zijn gesprongen op slagen voor de kentering zorg de. Deze belangrijke derde set werd met nipt voordeel beslecht. In de vierde set liet de receptie van de thuisspe- lers het afweten. Dierickx (aan de pas) kon niet deelne men aan de receptie. Deinze pakte de vierde set. Tijdens de beslissende vijfde set stort te het jonge bezoekend ge heel in elkaar. Een spannende en duurbevochten wedstrijd, met weinig hoogstrelend vol leybal. Tweede landelijke Toff Steendorp 1 K.leper 2 (13-15, 15-8, 14-16, 14-14 stil gelegd) De Westvlaamse ploeg, die zich momenteel in de onder ste regionen van de rangschik king bevindt had voor nieuw jaar met veel gekwetste spe lers af te rekenen. Nu het over de basiskern kan be schikken speelt leper op een hoog peil. Omdat er een groot klasseverschil bestond heeft de Nationale scheidsrechter- skommissie minder belang ge hecht aan de leiding, hetgeen falikant is uitgevallen. Scheidsrechters Peirens pres teerde beneden alle peil. Re ken daarbij de agressiviteit van zowel supporters, spelers als de coach van leper en men kan al zeker zijn van enig tumult tijdens de wedstrijd. Reeds vanaf het startsignaal betwistte leper elke scheids rechterlijke beslissing en de man in het wit liet zich intimi deren door de Westvlamin gen. De eerste werd beslecht door de scheidsrechter na een spannend duel, zowel de eer ste als de tweede scheidsrech ter lieten zich vangen door het aanstootgevend gedrag van de gasten en ze floten onder hun beiden de wedstrijd naar de verdoemenis. De tweede set tapte Steendorp uit een ander vaatje en zelfs hulp van Pei rens aan leper bracht geen aarde aan de dijk. Tijdens de derde set goochelden de scheidsrechters met hun tus senkomsten. Toch kon Steen- i Delta Eksaarde wonnen met 1-3 de derby tegen Real Testa Volleybal. Blauwe Hoek-St. Pauwels 1-3. Het Hamse blok D'Hauwe-Malfliet kan gepast tussenkomen (vh) dorp na een 13-13 stand bij 14-13 de twee in handen ge kregen setballen niet benut- tan. Waarna leper met een beetje hulp de setstand op 1-2 bracht. De vierde en meest rampzalige set verliep als volgt: De Waaslanders namen afstand tot 10-4. leper kwam terug alweer met de hulp van de man in het wit en liep weg tot 11-14. De Steendorpse spelers die ondertussen van zowel trainer-coach als de aanwezige bestuursleden de opdracht hadden meegekre gen zich niet verder te laten intimideren en niet in diskus- sie te treden met de scheids rechter, trachtten hun eigen spel te ontplooien. De thuis ploeg kwam in een laatste inspanning gelijk tot 14-14. Toen de bezoekers een slech te receptie verwerkten, klopte Danny Van Acker via de han den van het lepers blok bui ten Alweer hadden de scheidsrechters niets gemerkt. Toen Van Acker verhaal ging zoeken, zag de leiding de ver gissing in. Dit was echter niet naar de zin van de gasten en ze gingen aan de stoel ramme len. De scheidsrechter voelde zich bedreigd. In de afdaling werd hij volgens zijn visie ge stampt en geslagen en hij schorste de wedstrijd. Een tu- multrijke wedstrijd waarin geen enkele rode of gele kaart werd getrokken. De scheids rechter was niet in staat deze wedstrijd in goede banen te leiden. Steendorp dreigt hier van het slachtoffer te worden aan de groene tafel. Derde landelijke V.K. Aalst Merelbeke Volleybal. De heren van Real Testa maakten er een oefenwedstrijd (3-0) tegen Delta Eksaarde van (polo). 2 3 (15-13, 16-14, 5-15, 15-11, 7- 15). De nederlaag duwt de Aal- sterse volleybalklub definitief naar de degradatiezone De slechte mentaliteit van som mige spelers, die geen richtlij nen meer aanvaarden en ze ker niet kunnen verdragen ge wisseld te worden, lag aan de basis van deze nederlaag. Het is de hoogste tijd dat de kop pen bij mekaar gestoken wor den en er eendrachtig wordt gewerkt aan de redding. De spelers zijn de verkeerde weg ingeslagen. De eerste set was een mat gedoe. Zowel de thuis- als de bezoekende sup porters ergerden zich aan de teveel gesmiste opslagbeurten van hun ploeg. Het waren de Gentenaren die de set naar zich toetrokken. Tijdens de tweede set was de beginfase gelijkopgaand. Bij 12-9 haal den de gastharen de boven hand en ze konden de deelze- ge binnenhalen. De derde set was een walk-over van de be zoekers. De thuisspelers le ken aan de grond genageld. In de vierde set kon Aalst een 7- 1 voorsprong uitbouwen, maar viel nadien stil. De be zoekers kwamen terug en leidden met 7-9. Aalst sloeg terug en het kende zijn beste periode van de wedstrijd. Tij dens de beslissende vijfde set konden de thuisspelers de lijn niet doortrekken. Na een 5-5 gelijke stand begaf de weer baarheid van Aalst en de Ajuinen gingen door de knieën. Het zal moeilijk wor den voor Aalst als de inge steldheid van sommige spelers niet verandert. Nazareth 3 V.C. Kemzeke 1 (15-9, 13-15, 15-10, 15-9) Tijdens de eerste set bleven de bezoekers in de running voor de deelzege tot 12-9. In de tweede set kwamen ze zelfs 9-3 achter maar ze herpakten zich. De gasten profiteerden optimaal van de fouten be gaan door de thuisspelers om de bordjes in evenwicht te brengen. Nazareth ging op zijn elan door en het speelde een 0-6 voorsprong bij elkaar in de derde set. Het goede blok werk zorgde ervoor dat Kem zeke geen voet meer aan de grond kreag. Eerste provinciale Eeklo 3 V.C. Elversele 0 (15-9, 15-7, 15-10). Elversele stuitte op een ploeg, die haar beste wedstrijd van het seizoen speelde Daarbij begingen de bezoekers teveel fouten zodat dit de zaak voor de gastheren vergemakkelijk te. In de derde set kon Elver sele even aanklampen. Het kon zelfs op voorsprong ko men bij 1-3 en 2-4, maar de thuisploeg liet niet begaan en won verdiend. ten aangesmeerd. Tijdens de beginfase van de vierde set kon St.-Niklaas nog een 5-1 voorsprong bijeensprokkelen maar moest dan definitief afhaken. Tweede provinciale Sivok Sinaai 2 K.V.B. Beveren-Waas 3 (15-13, 15-11, 14-16, 11-15, 13-15). Sinaai moest het stellen zon der Danny Loyez. Met de sterspeler van de thuisploeg erbij zou de wedstrijd een ander spelbeeld hebben ge kregen. Beveren kreeg nu zelfs een 3-0 nederlaag voor ogen na een 2-0 voorsprong van Sivok. Zo ver kwam het niet. In de vijfde en beslissen de set werd er van kamp ge wisseld bij een 3-8 stand. Si- n j naai kwam terug tot 13-13 en Volleybal. De dames in een spannende eindfase Lokeren (polo). won Beveren niet onver- Nilco Lebbeke 2 (11-15, 15-5, 13-15, 15-5, 15- 11) De Lebbeekse reserven moes ten dit keer de duimen leg gen. Dit is te wijten aan een overaanbod van spelers bij Nilco voor de voorwedstrijd. Opdat toch eenieder spelgele- genheid zou krijgen ontbreekt de kohesie. Er dient echter, volgens Rony Pieters, drin gend aan een type reserve zestal gewerkt te worden. De sportieve leiding van de klub zal op korte termijn een se- lektie moeten doorvoeren wat een moeilijke beslissing zal zijn. De hoofdwedstrijd was een aangelegenheid van twee aan elkaar gewaagde ploegen. Zoals in voorgaand treffen (in derde provinciale) zorgde de ze ontmoeting ook weer voor prachtig volleybal. In een amper verwarmde sporthal «Ten Rosen» was het Nilco dat het best van start ging dank zij hun gevarieerd aanvalsspel en hun soliede blokvorming haalde Lebbeke de eerste set binnen met 11- 15. De tweede set vertoonde weer eens de traditionele en spektakulaire terugval van de Nilcoboys. Na amper vijftien minuten hadden de gastheren de bordjes in evenwicht. Even zag het er naar uit dat de gasten definitief op achtervol gen werden aangewezen. In de beginfase van de derde set vlotte het evenmin. Door het oordeelkundig gebruiken van de spelonderbrekingcn en het inbrengen van de invaller- sbank slaagde de bezoekende coach erin het tij te doen keren. Een speciale vermel ding verdient wel Jan Vieren- deels, die Erik De Smcdt (duidelijk in een mindere dag) op een voortreffelijke wijze kwam vervangen. Deze belangrijke set werd met de vokale steun van de talrijke meegereisde supporters met 13-15 verdiend gewonnen. Wie dacht dat Lebbeke nu de weerstand van de thuisploeg had gebroken kwam bedro gen uit. Want vanaf het start signaal vloog Hofstade erin. De vierde set bood hetzelfde spelbeeld als de tweede. De vijfde en beslissende set ver liep spannend. In eerste in stantie was Lebbeke steeds op achtervolgen aangewezen. De te klassieke opbouw, samen met de gemakkelijke opsla gen van de bezoekers werkten een 15-11 nederlaag in de hand. Spijtig, het is al de vierde maal dat Nilco on danks een goede prestatie met een 3-2 nederlaag naar huis werd gestuurd. Pieter Moens en Ives Obus waren ongetwij feld de betere spelers op het terrein. Obus dient zichzelf tijdens de moeilijke momen ten beter te. beheersen. On danks deze nederlaag blijft de sfeer goed in de ploeg en het vertrouwen ongeschonden. Aan de zwakke punten wordt tijdens de trainingen gewerkt. De Nilcospelers verwachten U volgende zaterdag tegen Deurle in de Lebbeekse sporthal te 20 u Pardaf Kruibeke 0 Kortrijk 3 (12-15, 10-15, 10-15) Kortrijk, zonder twijfel de beste ploeg uit eerste landelij ke, nam de beste start. Krui beke was steeds in de achter volging. Langs Van Buynder en Moens vocht Pardaf aardig terug, maar de beste ploeg won in dit nochtans aardig treffen. Het belangrijkste nieuws viel langs de lijn te noteren Trai ner-coach van Pardaf, Danny De Vrieze, kon niet akkoord gaan met de sportieve en fi nanciële voorstellen van het Pardafbestuur, zodat hij af haakte en zijn kat stuurde Daarom was De Maeyer als redder opgetreden om de funktie van coach waar te ne men. Ondanks zijn goede voornemens en zeker van zijn speelsters kon een 0-3 neder laag niet vermeden worden. Tweede landelijke White' Star 0 Asterix Kieldrecht 3 (4-15. 4-15, 14-16) Tijdens de eerste twee sets haalden de bezoeksters kei hard uit tijdens hun opslag- beurten. De thuisploeg bleef twee sets lang onmondig in de aanval omdat de opbouw on mogelijk werd gemaakt In de derde set ging de strijd gelijk op tot 10-10, waarna de thuis ploeg bij 14-13 aan de eerste setbal geraakte. De grens- meisjes sloegen terug en won nen verdiend. Tweede provinciale V.K. Aalst 3 Steenhuize 1 Aalst staat nog steeds onge slagen aan de leiding, hoewel deze ontmoeting er centje was om niet over naar huis te schrijven. De prestatie van Aalst was beneden peil. Dit werd bewezen door het set- verlies en het gevaarlijk spel letje dat de thuisploeg speelde tijdens de derde set. Gelukkig voor de Aalsterse meisjes dat ze een 12-13 stand in hun voordeel konden beslechten. Derde provinciale A Juvenes Zele 2 Aalter 3 (9-15, 15-3, 15-9, 3-15, 1-15). De reservewedstrijd werd net zoals de hoofdwedstrijd door de bezoeksters gewonnen. Met 1-2 (15-10, 14-16, 7-15) sleepten ze de voorwedstrijd in de wacht. De hoofdwedstrijd kende een grillig verloop met zeer wis selvallige ploegen. Zele ver loor de eerste set en meteen ook de match met het uitpro beren van allerlei nieuwe sys temen. In de beginfase van de eerste set kwamen de bezoek sters op voorsprong, die ze dan ook behielden tot 9-0. Toen Zele op gelijke hoogte gekomen was werd het terug gewezen. In de tweede set werden de tegenstandsters van Zele teruggestuurd. Ju venes kon vanaf het beein de bovenhand houden. Tijdens de beginfase van de daarop volgende set werd er hard geknokt en tot halfweg bleven de twee ploegen in eikaars nabijheid. Bij 11-7 mocht Van den Berghe even naar de bank en De Commer kwam er in. De vierde set stond in het teken van de opslag. Er vielen amper zes rotaties te noteren, waarbij Aalter tot 0-8 uitliep en voor Juvenes was bij een 12-3 stand de kous af Het zelfde spelbeeld tijdens de vijfde en beslissende set. Op vallend was dat de Juvenes- coach geen enkele wijziging aan zijn zestal aanbracht, on danks het vernietigend uitha len van Aalter. Vierde provinciale A Pardaf Kruibeke 0 V.C. Buggenhout 3 (5-15, 8-15, 15-17). De reservewedstrijd ging naar dc bezoeksters met 0-3 (6-15, 5-15, 2-15). Buggenhout, dat titelambities koestert, heeft in sporthal De Dulpop een zwakke wedstrijd vertolkt. Pardaf kwam heel wat beter uit de verf dan aanvankelijk werd vermoed. Kruibeke was technisch aanvallend heelwat beter. In dc eerste set kon Buggenhout afstand nemen tot 2-6. Eens deze kloof gesla gen, losten de gasten hun greep op de wedstrijd niet meer Hoewel een zwakke wedstrijd, legden de bezoek sters in de openingsset een meesterschap aan de dag. De tweede set verging het Bug genhout heel anders. Nu was het Pardaf dat uitliep tot 10-6. Bij 11-7 werd er bij de thuis ploeg een opstellingsfout vast gesteld. Deze benarde situatie werd omgewerkt tot een 0-7 voorsprong. De gastvrouwen sloegen terug en bij 7-8 was alles opnieuw te beginnen Zodra het plaatselijk geweld geluwd was, kon Buggenhout naar 8-15 doorstoten. De der de set was de SDannendste van heel de wedstrijd. Nadat Bug genhout geopend had met 0- 2, kwam Pardaf met 4-3 voor. Daarna kwamen de ploegen om beurten aan de leiding. Bij een 12-12 gelijke stand werd er hard geknokt. Bij 14- 14 kreeg Buggenhout de matchbal in handen Toch slaagde Pardaf erin V.C. Bug genhout dc bal te ontfutselen en het kwam terug opzetten Toen Greet Mariëns zeer risi- kovolle opslagen nam, ge raakte Buggenhout aan de to taalzege. DAMESVOLLEYBAL IN LEBBEKE In de Lebbeekse sporthal krijgen we zondag dé topper uit tweede provinciale tussen de nummer één. VK Aalst en tweede geklasseerde Moderna Lebbeke. Het moet niet gezegd dat het er spannend zal aan toe gaan. VK Aalst, dat nog geen enkele wedstrijd verloor, wordt nu al als kampioen aangewezen. Coach Etienne Van Uytfang en zijn Lebbecks team staan dus voor een zware opgave. Zondag om 17 uur in de sporthal van Lebbeke. De reserven spelen om 15.45 u. SNUFFEL GREMBERGEN 2 V.C. TEMSE 3 Een wedstrijd die ware propa ganda betekende voor het da- mesvollcy, een heus huisor kest, de «geboorte» van een infoblad, ruime belangstelling en toch ontgoocheling bij Snuffel. Na ruim 2 uren wed strijd werd de beslissende set inderdaad met 15-17 verloren en meteen zag men de zo gretig verlangde zege ontglip pen. En toch kan Snuffel zich moeilijk iets verwijten, uiter aard staan de beste stuurlui altijd aan wal, maar alle speelsters gingen heel diep in hun fysieke mogelijkheden maar het dubbeltje viel langs de Waaslandse kant. Snuffel startte gemotiveerd en met goed werk van de middcnblok en knap verdedigend in het achterveld werd het 11-5. Toen liep het echter verkeerd bij de opslagreceptie en Tem- se won de set nog met 13-15. In het begin van dc tweede set bleef de opslagreceptic eerst nog beneden peil (3-5) maar eens .aan dit euvel verholpen werd het 15-10 setwinst In de derde set 11-15 verlies - ging het er bijzonder spannend aan toe maar op 11-12 moest Snuffel afhaken. Temsc teis terde opnieuw de thuisploeg met aartsmoeilijkc opslagen. De vierde set leek Temse zijn fysisch potentieel opgebruikt en een vrijwel optimaal spe lend Snuffel ging nu ook knap afwerken zodat het 2-2 werd via een 15-4 setwinst. De beslissende set werd een echte apotheose van een zeer knappe wedstrijd. Beide ploe gen redden verschillende on mogelijke ballen, dc ralleys verliepen spektakulair en er werd van kamp gewisseld met 8-7. Als Temsc dan onmiddel lijk een 8-12 voorsprong op bouwde, leek Snuffel waarbij een paar speelsters duidelijk door hun beste krachten heen waren, een verslagen ploeg. Maar ook bij Temse zag men de vermoeidheid in dc rangen sluipen en via 12-14 slaagde dc thuisploeg erin twee matchballen te versieren bij 15-14. Snuffel kon echter niet afmaken en het was Temse dat het labiel evenwicht van het onvoorspelbare dubbeltje naar zijn kant zag vallen. EVA Rapid St. Niklaas 1 Wachtebeke 3 (8-15, 15-13, 5-15, 6-15) Een beter b(pkkend bezoe kend zestal ondervond twee sets lang hevige tegenstand van de Klaasjes, waarbij Ra- Volleybal. De heren van Delta Eksaarde verloren met 3-0 tegen Real Testa (polo). pid niet onaardig akteerde. In Volleybal. De dames van Real Testa verloren met 1-3 tegen Delta Eksaarde. Enkel de

De Voorpost | 1988 | | pagina 30