S. MEIRSMAN SCHOTVAARDIG EN MICHTA WINT TOPPER Gouwkampioenschappen Katolieke Vlaamse Turnfederatie in Dendermonde 32 - 15.1.1988 - De Voorpost TURNEN ZAALVOETBAL SPORTCENTRUM ROLLERLAND Tragel 6A AALST Tel. 053/78.10.38 Woensdagnamiddag om 15 uur gratis les. Turnen. Nog even ontspannen wachten vooraleer zelf op de vloer te komen (foto I Hermans Turnen. Intense koncentratie tijdens de grondoefeningen (foto P. Hermans). Bovenaan de rangschikking in de hoogste afdeling van de Hamse liga krijgen we een vertekend beeld wanneer we zien dat Patisserie Antoine zes eenheden voorsprong heeft op Gima I. De onderhoudsploeg zag immers zijn wedstrijd uitgesteld tegen Thierens hier. Wél wordt met spanning uitgekeken naar wellicht dé sleutelmatch in deze competitie op de volgende speeldag tussen Gima I en Patisserie Antoine. Desmecht volgt, door de zege op Verzekering De Clippeleir en de daaraangekoppelde derde plaats, natuurlijk dit duel op de voet. M.G.B. dat niet over Sportwereld de Beule geraakte voert in de hoogste afdeling een imposante middengroep aan die eindigt bij derde laatste Jumo Dholda dat zwaar onderuitging op deze speeldag tegen Seghers-Meirsman. De Schildersploeg scoorde meer dan een dozjjn treffers en wipt zo over Elektro Eeckhoudt dat de punten verdeelde met een terug goed op dreef zijnde Sanitair De Mulder. De Styve Laars dat verloor van leider Patisserie Antoine behoort eveneens tot de grote middenmoot in deze reeks en heeft eveneens uitzicht op een mooie ereplaats. In tweede afdeling kon Garage Michta zonder veel moeite afstand nemen van het toch hooggeplaatste Gangsken team. Veel voordeel bracht het Michta echter niet op want medeleider Garage Chrono won al op even overtuigende wijze van Donalds. Royal Lebbeke dat niet zonder moeite won van de Atletico brothers blijft in deze reeks op vinkenslag liggen, dit terwijl Opbeuring dat Vossenhoek puntenloos huiswaarts stuurde wellicht toch te veel achterstand heeft op een vierde plaats om zich nog te mengen in het titeldebat. Onderaan in deze reeks deed Tivoli de beste zaak door rechtstreeks degradatiekandidaat Patsy Boys met miniem verschil te verslaan en zo de rode lantaarn door te geven aan de Atletico brothers. Turnen. Een oefening op de ongelijke leggers (foto P. Hermans). M.G.B. 2 SPORTWERELD 2 Knappe repliek van het Sport wereld team van Etienne De Beule dat het hoog geplaatste M.G.B in bedwang kon hou den. Het was trouwens Sport wereld dat de toon aangaf in deze wedstrijd en M.G.B. al vlug op achtervolgen plaatste toen Georges Quintelier M.G.B. doelman Guy Quin telier kon verslaan met een listige bal. M.G.B dat blijk baar meer moeite had om het ritme te vinden na de nieuw jaarsperiode. moest zelfs in de eerste helft nog een doel punt toestaan toen Pilip Do minique na samenspel met Geert De Puyseleir de thuis- doelman op zijn beurt kon verslaan. In de tweede periode werden de rollen dan netjes omge keerd en kwam de thuisploeg nu toch geleidelijk aan op ritme. Dit resulteerde zich dan al vlug in een aanslui tingstreffer van Waegeman Johan, die Peelman Benny in het Sportwereld doel kon ver slaan. Toen Bart Maes even later dan voor M.G.B de gelijk maker wist te netten leek dc zege voor deze laatsten niet lang meer uit te blijven. Doch Sportwerclddoelman Peel man hield in de resterende minuten alle gaatjes dicht zo dat zijn ploeg een verdiend punt behaalde. STUVE LAARS 1 PATISSERIE ANTOINE 4 De leiders in de hoogste reeks. Patisserie Antoine gaan ook na de jaarwende fors door. Dit ondervond het eveneens hoog geklasseerde Stijve Laars team in deze par tij waarin het reeds in de eerste periode op een ruime achterstand opliep Staf Van Haver gaf het voorbeeld aan de Antoine jongens door het eerste doelpunt te scoren en de twee volgende perfekt voor te bereiden, voor clu bmaker Johan Baert die met een de 0-3 ruststand op het bord wist te brengen. Na de kampwissel verliep dc wed strijd dan heel wat gelijkop- gaand met een verbeten Stijve [.aars ploeg die verwoed in de aanval ging. Verder dan een ccrrcddcnd doelpunt van Jo han Maes zou de thuisploeg echter niet komen omdat An toine doelman Mare Mette- penningen na deze tegenstoot zijn doel verder met succes verdedigde. Het was trou wens zijn overbuur Rik Gijs- sels die zich in de slotfase nog eens diende gewonnen te ge ven op een schot van Johan Baert die zo de 1-4 eindstand wist vast te leggen in deze sportieve partij goed geleid door Ref. Dirk Van Remoor- telc. DESMECHT 7 VERZ. DE CLIPPELEIR 3 Een karige opkomst bij de verzekeraars lag wellicht aan de basis van het ruime verlies tegen een goed en fris spelend Desmecht team. Aan de rust was de bezoekende partij trouwens al uitgeteld voor een eventuele zege toen de bord jes reeds 5-0 wezen in het voordeel van Desmecht. Erik Van Eyndc met drie treffers. Steels Ferdi en Van Goethem Walter waren dc schutters met dienst geweest. Na de pauze kreeg Desmecht doel man Ronny De Nil wat meer werk op te knappen dan tij dens dc eerste periode. Zo moest hij zich gewonnen ge ven op schoten van Erik De Vreese en Joris Roels 5-3. Het eindschot was echter te rug van de thuisploeg die langs Johnny Boel cn Fcrdi Steels dc eindstand bepaalden op 7-3 in deze wedstrijd. SEGHERS-MEIRSMAN 14 JUMO DHOLDA 3 Sensationele uitslag voor Se- ghers Meirsman dat in een fantastische tweede helft de Jumo Dholda's overspeelde. In de eerste periode was de kamp gclijkopgaand met thuisdoelpunten van Franqois Verstappen en Van Den Bos sche G-, terwijl de bezoekers langs hun topscoorder Luc Vercoutcren, de bordjes in evenwicht wisten te houden. Na de kampwissel begon dan echter het "recital» Verstap pen-Van Den Bossche die elk nog resp. vijf en zesmaal Ju mo doelman Geert Dc Graef wisten te verslaan. 12-2. Een tegendoelpunt van Pclcman Frans, kon de Schildersploeg ook al niet van hun produktie- ve toer brengen want Pat. Peelman en D. Eeckhoudt legden tot slot de 14 thuistref- fers vast in deze partij. PATSY BOYS 7 TIVOLI 8 Dit rechtstreeks duel in dc onderste regionen van tweede afdeling tussen de Patsy Boys en rode lantaarn Tivoli is uit gegroeid tot ccn spannend ccn hoogstaand kijkstuk voor de vele aanwezigen die spe ciaal beide ploegen bijlichten langs de lijn met enkele kleur rijke lantaarns, de inzet van deze match. De Patsy Boys liepen het hardst van stapel cn konden een zich hardnekkige verdedigende doelman Wim De Smet in het Tivolidoel toch drie maal verschalken in dc eerste helft. Buts Armand, Geert Brasseur en Chris Wae geman waren de schutters met dienst voor dc Patsy Boys. Doch Hans Baert was het met deze gang van zaken niet eens en bracht zijn «bruine» Tivoli maats op zijn centje terug langszij net voor dc rust. Na dc kampwisscl bleef dc strijd gclijkopgaand. Dc Patsy Boys namen evenwel terug een op- tic op de eindzege toen Geert Brasseur driemaal op rij Wimmeke Dc Smet wist te verslaan in het Tivolidoel. Toch wist het Tivoliteam te rug dc aansluiting te bewerk stelligen langs Alain Maes en Luc Vcrlee zodat in de slotfa se en met een 6-6 stand nog niets beslist was in deze wed strijd. Toen Chris Waegeman dan voor de Patsy Boys een zevende treffer wist te scoren leek dc wedstrijd beslist, maar in een alles of niets cindoffensief konden dc Tivo li Boys zich van dc Rode Lan taarn ontdoen toen Patrick Steels cn Hans Baert in de slotseconden elk nog éénmaal thuisdoelman Peter De Maeycr konden verslaan. OPBEURING 4 VOSSENHOEK 2 Gelijkopgaandc wedstrijd waarin Vossenhoek naar het einde toe toch het recht van dc sterkste diende te onder gaan. Opbeuring, een top vijf-ploeg in tweede afdeling kon logischerwijze dc stand openen langs kapitein Eddy Van Buynder. cn deze nog verder optrekken toen ook Dirk Martens Vossenhoe kdoelman Guido De Looze kon verslaan. Vossenhoek, een der beter middenmoters in deze reeks. liet zich echter niet zonder slag of stoot naar de slacht bank leiden, want André Sc- ghers scoorde op slag van rust de aansluitingstreffer voor zijn ploeg. 2-1 Na dc kamp wisscl wist het nu op dreef zijnde Vossenhoek, thuis doelman Tony Kinders voor een tweede maal te verslaan zodat de bordjes, terug in evenwicht kwamen te hangen. Verder dan deze «Opbeuren de» stand kwam de ploeg van Vossenhoek echter niet want thuisspeler Dirk Martens toonde zich dc produktiefstc in deze wedstrijd en scoorde nog tweemaal voor zijn ploeg zodat uiteindelijk dc beide punten op het'droge waren. GARAGE MICHTA 10 T' GANGSKEN 2 Deze topper in tweede afde ling was zeker het bekijken waard, en ondanks de hoge score was er heel wat span kracht in deze partij t' Gangsken kwam zelf eerst op voorsprong toen Mark De Brabander in de beginfase Michtadoclman Luc Nclis verrassend kon verslaan. Het antwoord van dc Fordjongens was echter ongemeen hard voor t' Gangsken want Tony Van Huygevoort. Jean Paul Van Den Hauwe, Peter Al- paerts en Michaël De Costcr deden elk op hun beurt de Gangskcns netten trillen van doelman Mare Simoén. Rust 4-1. Na de kampwissel stelden de Gangskensboys alles in het werk om de kloof nog enigs zins te proberen te dichten Aanvankelijk leek het erop dat ze er in zouden slagen toen Dolf Buggenhout kon milderen tot 4-2, en Joris De Nijs tot tweemaal toe een reu zekans miste. Het waren ech ter de leiders die terug alle aandacht opeisten en nog zes maal wisten te scoren in deze tweede periode langs Peter Alpaerts, Patrick De Maes- schalck. Van Den Hauwe cn Van Der Henst Michael die zo dc eindstand op het bord brachten in deze sportieve partij vakkundig geleid door ref. Dirk Van Remoortcl. Zowel meisjes als jongens hebben tijdens het voorbije weekend in de sporthal van Appels het beste van zich gegeven tijdens de gouw kampioenschappen van de Katolieke Oostvlaamse Turngouw. Traden er zaterdag 75 meisjes aan, zondag kwamen de 70 jongens aan de beurt. Dat betekent dat de diverse olympische toestellen door al deze kandidaten moesten afgewerkt worden. Dat wil ook zeggen dat er die twee dagen een uitgebreide jury aan het werk was. En vermits Oost-Vlaanderen voor de meisjes geen juryleden bezit, heeft men een beroep moeten doen op de andere provincies. Zaterdag verliep alles vlekke loos tot men aan de bekend making van de uitslag moest beginnen. Overhaasting en zenuwen, de stress en de spanning speelden toen de kontroletafel parten. Met de allerbeste bedoeling bezield wilde men die uitslag zo vlug mogelijk meedelen, ook al omdat een uurtje later de sporthal al weer ter beschik king moest staan van andere supporters en de organizato- ren. de jubilerende turnkring Sint-Joris uit Dendermonde met man en macht moest wer ken om toestellen en matten tijdig op te bergen. Het liep even verkeerd. Maar dat mocht in geen geval een gel dige reden zijn tot paniek En dat laatste was er bij enkele supporters die in plaats van hun dochter te gaan troosten zich meenden tot de juryleden te moeten richten. Allerlei dreigementen werden geuit, totaal ongepast en ongehoord bij een aristokratische sport waar toch de discipline van de zelfbeheersing vooraan staat. Dat overbezorgde vaders aan hun dochters het slechte voor beeld geven, siert deze heren in geen geval. Zij zouden er trouwens veel beter aan doen rustig thuis te blijven zodat ze alle nodeloze opwinding ach terwege kunnen laten. Op de organizatie van de Sint- Joris Turn- en Wapengilde viel eigenlijk niets aan te mer ken Voorzitter Dierickx en zijn manschappen, met be stuurslid Verhelst aan het hoofd, hadden een prima ti ming uitgewerkt en hielden zich daar ook strikt aan. Ti ming die trouwens rekening hield met enkele mogelijke haperingen De meisjes Zaterdag verschenen er dus 75 meisjes op de vloer. Zij vertegenwoordigden Moed en Kracht uit Bazel, Ritmica uit Belsele dat voor de eerste maal deelnam aan de kam pioenschappen, Nut en Ver maak uit Buggenhout, Sint- Joris uit Dendermonde. Jong en Lenig uit Haasdonk, Rey- naert uit Kemzeke, Immer Vooruit uit Ledeberg. Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas en Kwik Gym uit Temse die bei den ook voor de eerste maal present waren, de Kerels uit Waasmunster en Vlug en Vroom uit Zele. De bedoe ling was dat de turnsters opge legd werk uitvoerden. Sprong, brug met ongelijke leggers, balk. grond en kondi- tie. ieder volgens zijn moei lijkheidsgraad beoordeeld. In de reeks 6 tot 8 jarigen leverde dat volgens resultaat op: 1. Kristine De Beule (Zele), 2. Olivia Simpson (Bazel); 3. Claudia Roman (Ledeberg). In de reeks 9 en 10 jarigen: 1. Tessa De Bondt (Bazel), 2. Gitte Van Ecken (Haas donk). 3. Inge De Prijck (Le deberg), 4 Frauke Scheers (Waasmunster), 5. Apnelis Boghman (Dendermonde), 6. Marijke Vereecken (Waas munster), 7 Miek Van Over- meiren (Kemzeke), 8. Eva Van der Beken (Ledeberg), 9. Kristien Willsens (Kemze ke), 10. Griet Botterman (Le deberg). 11. Margot de Jae- gher (Ledeberg); 12. Natacia Schuddinck (Zele), 13. Ka- theleen Bombeke (Zele); 14. Liesbeth Desart (Bazel); 15. Wendy Segers (Bazel); 16. Peggy Blaeck (Dendermon de), 17. Dagmar Vercauteren (Bazel). In de reeks 11 en 12 jarigen: 1. Karine Weyn (Waasmunster), 2. Sofie Gy- thiel (Bazel), 3. Katrien Fon- teyn (Waasmunster), 4. Ka- trien Fonteyne (Waasmuns ter), 5. Leen Roels (Zele), 6. Ellen Roels (Zele), 7. Petra Van Volsem (Ledeberg), 10 Lieve Knop (Zele). 11. May- ke De Ridder (Haasdonk), 12. Tineke Janssens (Kemze ke), 13. Ann Van Lysebetten (Kemzeke), 14. Tessy Gee- rinckx (Haasdonk, 15. Sara Verheyen (Temse), 16. Tina Boons (Temse), 17. Ann Steur (Temse), 18. Niki De Sitter (Zele), 19. Karlien Boons (Temse); 20. Isabelle De Wilde (Kemzeke), 21. Els Michiels (Dendermonde), 22. Elke Verstraete (Belsele), 23. Tina Elewaut (Belsele). In de reeks boven 13 jaar: 1. Kathleen Ongena (Lede berg), 2. Ann Janssens (Ba zel), 3. Cindy Van den Ab- beele (Dendermonde), 4. So fie Rotman (Ledeberg), 5. Annick Van de Wiclle (Waas munster). 6. Sasja Van Hau- tekerke (Bazel). 7. Elfi Soe- nen (Ledeberg), 8. Nadia Geennck (Waasmunster), 9. Carolien De Paepe (Zele), 10. Christine Meul (Bazel), 11. An Van Hoorwyck (Bel sele); 12. Chris Geerinck (Ze le), 13. Veerle De Wolf (Ze le); 14. Ruth De Ridder (Haasdonk), 15. Machteld Pieters (Kemzeke), 16. Kilde De Meester (Kemzeke), 17. Annick Van Damme (Zele), HAMSE LIGA 18. Rita De Kinder (Dender monde), 19. Anja Van Biesen (Dendermonde). 20. Kristine Racmdonck (Waasmunster), 21. Ria Doffemont (Belsele), 22. Sandra Van Hoornyck (Belsele), 23. Liesbeth Van Bavel (Bazel), 24. Sarah Boeck (Sint-Niklaas), 25. Re- nate De Neef (Buggenhout). 26. Leen Praet (Buggenhout) en 27 Ann Gaus (Kemzeke). Voor de eerste drie waren er de traditionele gouden, zilve ren en bronzen medaille, ter wijl de anderen een aanden ken aan het kampioenschap kregen aangeboden hen over handigd door mevrouw De Bruyn, voorzitter. Voor Cindy Van den Abbeele was er nog een klein verras sing. Zij kreeg van sportsche- pen Van Damme van Dender monde zijn ereschaal als beste Dendermondse turnster en schepen Maes van kuituur overhandigde aan Kathleen Ongena uit Ledeberg als bes te turnster de trofee van de stad Dendermonde. De jongens Hier schreven 12 clubs zich in: Dendermonde. Kemzeke, Waasmunster, Buggenhout, Ledeberg, Melsele, Sint-Ni klaas, Vrasene, Beveren, Ze le, Temse en Bazel. Goed voor 70 turners dus die de grondoefeningen, paard, rin gen, sprong, brug met gelijke leggers en het rek als toestel len kregen voorgeschoteld. Bij de scholieren B jonger dan 13 jaar luidde het eindre sultaat: 1. Filip Martens (Ze le), 2. Piet Keymolen (Waas munster), 3. Bob Haentjes (Zele); 4. Bert Van Hecke (Zele), 5. Jo Herssens (Zele), 6. Kris Seghers (Waasmuns ter), 7. Tim Wauters (Bug genhout), 8. Franky Janssens (Sint-Niklaas), 7. Tim Wau ters (Buggenhout), 8. Franky Janssens (Sint-Niklaas), 9. Jan Vereecken (Kemzeke), 10. Tom Haentjes (Zele), 11 Frederick Van Avermaet (Ze le), 12. I. De Windt (Sint- Niklaas), 13. Gunther De Mars (Buggenhout), 14. Henk Van de Velde (Buggen hout), 15. Tom Vermeulen (Kemzeke), 16. Maarten Van Mieghem (Melsele); 17 Kurt Baert (Vrasene), 18. Kristof Van Heeschvelde (Lede berg), 19. Kim Volders (Bug genhout). 20. Johan Pijl (Be- veren), 21 Bart De Bock (Kemzeke), 22. Axel Placte- voet (Buggenhout), 23. Wim van de Wiele (Zele). 24, Bart Weyn (Waasmunster), 25. Serge Rijsbrack (Vrasene) en Stijn Rotthier (Kemzeke), 27. Toon Baeyens (Buggenhout) en Davy Van der Straeten (Dendermonde). 29. Thijs Dauwe (Zele), 30. Stefaan De Rijck (Melsele), 31. Mare Kluskens (Vrasene), 32. Jan Peirsman (Melsele), 33. Gino Macs (Sint-Niklaas), 34. Alain De Beleyer (Temse), 35. Stefan Arbijn (Temse), 36. Karim Cornelis (Dender monde. Turnen. Een beeld tijden Hermans). Bij de scholieren —15 jaar B: 1. Hans Gyselinck (Sint-Ni- klaas), 2. Hans Knop (Zele), 3. Wim Van de Velde (Zele), 4. Lieven Bijdekerke (Bazel), 5. Bert Pauwels (Melsele), 6. Tom Tempelaere (Kemzeke), 7. Mark Pauwels (Buggen hout), 8. Filip Trancy (Zele), 9. Koen Van Oppens (Sint- Niklaas), 10. Davy Baert (Ze le). 11 Jan De Bock (Beve ren), 12. Nic Loier (Waas munster), 13. Stefan Van Guyse (Kemzeke), 14. Thier ry Herremans (Melsele), 15. Jerry Berreman (Waasmuns ter), 16. Wim Andries (Beve ren), 17. Steve Reniers (Sint- NikJaas), 18. Jouri De Bruyne (Temse), 19. Bert Rooman (Temse). 20. Bernard De Vos de gouwkampioenschappen (Ledeberg). 21 Klaas Blom- maert (Temse) In de reeks scholieren -15 jaar A: 1. Peter Vereecken (Waasmunster), 2. Bart Ver- cruyssen (Kemzeke), 3. Maarten van Poucke (Kem zeke). In de reeks juniores -18 jaar: 1. Wim Van Hese (Waas munster), 2. Luk Van Haelst (Sint-Niklaas), 3. Danny Van den Bcrgh (Sint-Niklaas) en 4. Peter D'Hooge (Melsele). Speciale prijs voor Wim Van Hese. In de reeks seniores +18 jaar: 1Danny Vaerendonck (Waasmunster), 2 Luc Van Zeebroeck (Buggenhout). Ook hier werden de gebruike lijke medailles overhandigd. in Dendermonde (foto P. dit keer door voorzitter De Vreese van Oost-Vlaanderen, bijgestaan door vertegen woordigers van de 90 jaar jon ge Turn- en Wapengeld Sint- Joris Dendermonde, de jury leden en ploegafgevaar- digden. Vermelden we dat deze gouw kampioenschappen zowel za terdag als zondag besloten werden met demonstratieop treden van Sandra Van den Abbeele en Sabrina Fran- ckaert, beiden van Turn- en Wapengild Sint-Joris. Ze brachten ieder twee nummers ritmische gymnastiek, een specialiteit waarin beide meis jes ooit Belgisch kampioen

De Voorpost | 1988 | | pagina 32