durabrik Zestigste karnavalstoet op de BRT-1V Oktaaf Boone: Pianist, dirigent, komponist, arrangeur 0p zoek naar «De Rechtvaardige Rechters» Groene Fietsers: «1988, jaar na jaar van leefmilieu» Figuur van het jaar 1987: Oktaaf Boone Niet tégen de meerderheid DE NIEUWE BOUWERVARING 1988 - De Voorpost 2 -15.1 In uitgesteld relais Vervolg van blz. 1 De karnavalmedaille... eindelijk te koop? Ter gelegenheid van de 6Öste karnavalstoet zal de herinningsmedaille te koop aangeboden worden. Qua vorming en materia len zal deze medaille iden tiek zijn aan de officiële medaille, enkel 1 van de 5 kleuren zal worden gewij zigd. De officiële hebben een donkerblauw, de an dere een donkergroene achtergrond. In totaal zul len 2.000 medailles in om verbranding van Vastelau- Gentsesteenweg, Gentse- dingsstraat 12, 9440 Erem- ved, zal een videofilm straat, Vlaanderenstraat, bodegem worden gemaakt door vi- Keizerlijk Plein, Korte Beeckman Jo, Dirk Mar- deoclub «Videomanie». Zoutstraat, Lange Zout- tensstraat 54, Aalst Deze videofilm zal na de straat, Grote Markt, Mo- Cooman Johnny, Pont- karnavaldagen kunnen ge- lenstraat, Werf. straat 35, Aalst kocht worden bij deze klub. Kontaktadres: De Schrijver E., Kiekenbor- restraat 24, të 9470 Den derleeuw. Omlopen van de stoeten Trajekt zondagstoet 14 fe bruari 1988 H. Hartlaan, Leopold- laan, Moorselbaan, Mo lendries, Sint Annabrug, Karnavalstoet 14.2. '88 Idem Prinsenverkiezing plus: De Bruyn E., Capucienen- laan 21, Aalst De Geyseleer W., Den- 7viek' Sndagst0et 15 De Mot Luc, Brusselbaan dernM„dse,teenweg 22, februari 1988 Sint Annalaan, Meule- schettestraat, School straat, Gentsestraat, Kei zerlijk Plein, K. Colinet- plein, Geraardsbergse- straat, St. Kamielstraat, Maanstr., Zonnestr., Goevaerts Herman, Aalst. Octaaf Boone altijd bezig met muziek (a) loop gebracht worden. 800 Werf, Vaartstraat, A. Lié- ervan zijn bestemd voor nardstraat, Stationsplein, mensen die zich verdien- Stationsstraat, Esplanade- stelijk hebben gemaakt plein, Zeshoek, Dirk Mar- voor karnaval. (Deze wor- tensstraat, Koolstraat, den verdeeld via de leder van het schepencollege en de leden van het feestko- mitée). Zo'n 500 medailles worden als souvenir ge schonken aan de bejaar- 4, Erembodegem De Winne Norbert, Katte- straat 75, Aalst Eeckhout Marcel, Rood kloosterlaan 59, 3090 Kampenhout Al- Houtmarkt, Pontstraat, P. fred Nichelstraat 5, Aalst Daensplein, Kerkstraat, Moereels Piet, Lange- Grote Markt, Molen- straat 126, Aalst straat, Werf. Schollaert Francois, Rust- Karnavaljury's oordstraat 9, Aalst Prinsenverkiezing 16.1.'88 Van Den Brande J,, Ward Bauwens, Verbin- Kruisstraat 10, Aalst Aalst Muys Herman, Penne- straat 34, 9451 Haaltert Stas Miguel, Parklaan 67, Aalst Temmerman Cyriel, Brus selsesteenweg 224, Aalst Van Den Berghe Mario, Felix De Hertstraat 50, Aalst Van Den Berghe Robert, Posthoornstraat 20, Aalst Van Neck Etienne, Pont straat 33, Aalst. LH Vervolg van blz. 1 Hij haalde in de aka- demie eerste prijzen no- tenleer en piano doch zijn grote leermeester was Ga ston Feremans, de Meche- laar die te Aalst direkteur van de akademie werd, er een zangkoor oprichtte dat achtstemmig zong en wiens «Gebed voor het Vaderland» het «nationaal lied van Vlaanderen» zou kunnen geworden zijn. Het blijft in elk geval een hoogtepunt en een voltref fer die nog steeds blijft ontroeren. Van Feremans, die een tijdlang te Baarde- gem vertoefde en ook daar het koor nieuw leven in blies, kreeg hij tips in ver band met praktische har monie, kompositie en or kestratie. De eerste be ginselen van het maken van «arrangementen» aan gepast aan de haalbare mogelijkheden van elk en semble kreeg Boone van Feremans. En die kiem heeft hij honderdvoudig ontwikkeld en doen open- bloeien want de arrange menten die Boone ge maakt heeft zijn niet te tellen. Wat niet wil zeggen dat hij niet zelf ook zou gekomponeerd hebben. «Hasta la Vista» en «Scou- bi scoobie damdam» om er maar twee te noemen. Naar Duitsland Terug thuis uit Frankrijk, liet Oktaaf Boone zich verleiden om dienst te ne men in de Vrijwillige Ar beidsdienst voor Vlaande ren, die hem in Chemnitz, de huidige Karl-Marxstadt bracht. Sportief als hij was - hij scoorde zelf ten tijde van John Van Den Bos sche in de Aalsterse zwemkom het allereerste doelpunt van waterpolo- klub Neptunus en zijn dochter vestigde met Carla Galle en nationaal zwem- rekord - wilde hij voetbal len. Dat kon niet tenzij hij lid zou worden van De Vlag wat stond voor «Deutsch - Vlaamse Ar- beitsgemeinschaft». Dat lidmaatschap nam hij er dan maar bij. In 1943 begon het echter verkeerd te lopen en gin gen Vlaamse arbeiders in staking. Daarop stond de doodstraf. Oktaaf Boone moest het standpunt van de stakers bij het comman do vertolken nadat alle «kaarten» waren ingeza meld. «Als ge Boone mee pakt is 't helemaal gedaan met nog te werken». Ver stoutte een metgezel zich te zeggen tegen de Duit sers en alleen een bijna mirakuleuze tussenkomst van een stadsgenoot be vrijdde Boone voor verder afvoeren. Toen de oorlog eindelijk ten einde liep be landde Boone dan in een interneringskamp te Be- verloo waar hij, bezeten als steeds door de mikrobe van de muziek, een mis komponeerde en die dan ook zong mèt een prachtig koor. Aan de taak Terug thuis vond hij werk bij Elsevier waar hij, sa- OCMW-instellingen. De overige 700 exemplaren zullen verkocht worden men met o.a. de vader van Noorwegen of Casablan- aan 200 fr. het stuk. De Jan Caudron, werkte voor ca, ontdekte te Nieuwer- verkoop zal gebeuren van een appel en een ei. Het kerken Cindy en te Welle af 8 lanuari 1988 op de was in de «Leen-en Hypo- Christie en reed of vloog Dienst Toerisme (Bel- van de ene bestemming fort), het sekretariaat Ste naar de andere. Maar delijk Feestkomitée (Ca- steeds «verzekerd». pucienenlaan 63). Op de Karnaval Prinsenverkiezing zal een it a v I,,,, verkoopsstandje geïnstal- Uiteraard kon het Aalsters ,eerd worden jn de Kei. karnavalgebeuren hem zershallen. Tijdens de kar- met onberoerd laten. Zijn naValdagen zelf is er op de kinderen herinnerden hem Grote Markt ee„ ver. er trouwens voldoende k in de Pro. aan want als Mare op za- mobus terdag de deur uitging om karnaval te vieren was het Karnavalaffiche Asdag vooraleer hij weer Gezien het sukses van in de buurt van de Water- 1987 zal ook een luxe-uit toren belandde. voering worden aange- Gaston Schellinck bracht maakt van de karnavalaffi- hem op de idee een «big che ontworpen door Jef band» te stichten en het Van Den Steen. sukse^ was grandioos. En He, word, een quadrichro. SClluilKCU aan uc ucjaai- /4™t den en patiënten in de De Stuurgroep niet (meer) af 1953 studiewerk en op- ontstond zowat vijf jaar om o.a. te voorkomen aat r, .1.,:.... i.:u.,T~t<> chmrmvMn 7p ocïsnlpprrf raken. De theekkas Brussel», een be ginnende verzekerings- en kapitalisatiemaatschappij waar hij zich echter wist op te werken tot onderdi- rekteur. In 1964 werd deze maatschappij overgeno men door de Bank Brussel Lambert en momenteel is hij met pensioen. Maar lang niet met rust... Familie In 1947 was Boone ge huwd met Simonne Van Bleyenbergh en de muzi kale aktiviteiten waren dan nog miniem. Het paar kreeg een zoon en twee dochters. Alle drie volg den ze muziek aan de aka demie doch de beide doch ters zagen meer in ballet. Een tijdlang kregen ze les van Lydia Chagoll en dochter Anny bemoeit zich momenteel o.m. met hydrobic voor werkzoe kenden. Naarmate de aktiviteiten op muzikaal vlak evo lueerden en steeds ver meerderden, was vader steeds meer weg van huis want hij kumuleerde een v voltijdse opdracht in de verzekeringssektor waar hij o.m. de mekanografie invoerde met een muziek- taak die weinig minder dan voltijds was, zij het dan dat deze esbattemen ten veelal 's avonds en 's nachts gebeurden. Orkesten Oktaaf was begonnen na een annonce gelezen te aktieve personeelsleden zoekingen inzake het in de geleden. De stuurgroep ze geïsoleerd raken, van de stadsadministratie nacht van 10 op 11 april groepeert alle gepensio- stuurgroep is daarnaast organiseert een spreek- 1934 uit de Gentse Sint- neerde stadspersoneelsle- ook paraat op de laatste beurt rond «De Diefstal Baafskathedraal gestolen den. De niet-actieven zijn werkdag van de perso- van het Lam Gods». Een paneel «De Rechtvaardige inderdaad niet meer actief neelsleden, organiseert heet hangijzer dat reeds Rechters» van het retabel binnen de stadsdiensten 1 heel wat inkt heeft doen «Het Lam Gods». Samen als dusdanig, maar ze zijn vloeien en waarvan nog met de heer N. Kerckhart des te actiever geworden onlangs beweerd werd dat publiceerde hij daarover daarbuiten. Om mogelijke het verdwenen paneel van twee boeken «De diefstal vereenzaming tegen te dit beroemd schilderij ach- van het Lam Gods» en de gaan worden allerhande ter een bepleisterde wand uitgebreide criminologi- te Hofstade-Aalst zou sche studie «De rechtvaar- kunnen verborgen zijn. dige Rechters gestolen». Hoofdpolitiekommissaris pe stuurgroep van Gent Karei Mortier j)e stuurgroep van niet- spreekt op donderdag 21 actieve personeelsleden januari te 19.30 u in de feestzaal van het stadhuis over deze netelige materie. Het Lam Gods Het wereldberoemde reta bel «Het Lam Gods» is hét fote meesterwerk van de culturele en andere ont spannende activiteiten georganiseerd. De spreek beurt van deze avond is er één van. Nieuw-gepensio- neerden worden begeleid bezoeken bij gepensio neerden thuis en gaat op ziekenbezoek. Kortom: de stuurgroep van niet-actieve perso neelsleden is een gezellige groep die ervoor zorgt dat de gepensioneerde stads- personeelsleden actief blij ven en niet in de kou ko men te staan. LH toen Raoul Ladeuze ouder werd nam Oktaaf Boone, niet zonder enige perike len, het dirigeerstokje gebroeders Hubert en Jan Begin 1987 formuleerden Aalst) blijven de stad ont- zendreef werd verzorgd; Van Eyck. De gebroeders de «Groene Fietsers» tien sieren. de toestand is er beter, mie-druk op een geschept Van Eyck werden geboren nieuwjaarswensen aan het De speelplaats in de Ro- LH papier en lichtgrijze tint. in Maaseik, een stadje op stadsbestuur. Aandacht Honderd van deze souve- de linkeroever van de werd daarbij gevraagd nirs zullen te koop aange- Maas, naar men vermoedt voor tien l.onkrete pun- 1 JJ f.11113 &U1IL.11 IV Miup ttlll c IIUUI 1I1WII 'VMiiuvut ,UU 1 IIV11 I.VIIIVIVIV pull" over en leidde de Simfome boden worden aan 200 fr. in 1370 en 1390. Hubert ten. Nu blijkt dat er daar- d,e Ladeuze vaak ,n moe.- De verkoopspunten zij„ 1 omstandigheden had deze van rbimavalme. weten recht te houden een tweede jeugd. Bigband en Symfonie Karnavaianimatie Door Eendracht Groot 0 karnavalzondag, vonnen samen een quasi maantjag en -dinsdag zal welgesteld man die hof- durven een score op 10 uniek «Variété-orkest» dat - - daille. Van Eyck was arm en van weinig in huis bleef zijn hele leven onge- gekomen, huwd. Men veronderstelt Uit volgend overzicht dat hij een geestelijke zou blijkt dat optimisme in dit geweest zijn. Jan Van geval weinig op zijn plaats Eyck was daarentegen een is. De Groene Fietsers Aalst reeds veel bijval genoot. Zwakke plekken Oktaaf Boone ontdekte in de Aalsterse muziekwe reld wel een aantal zwakke animaties plekken. Daaraan iets bracht doen, de promobus post vatten schilder en raadsman was niet geven maar hopen wel op de Grote Markt. Onze bus zal worden uitgerust met een zeer degelijke ge luidsinstallatie en via deze installatie zullen volgende worden ge- bij Hertog Filips De op een beter 1988. Goede. Snel sluipverkeer in de Het retabel «Het Lam Kattestraat blijft aanwe- Gods» is ontworpen en be- zig: geen verkeersdrem- gonnen door Hubert Van pels... Eyck. Na zijn dood, in Aan de uitgang van de 1426, heeft zijn jongere parking aan de keizershal- broer, Jan het gigantische len thv. het keizerlijk plein eraan verhelpen Zondag 14.02.'88: vindt hij een opdracht die Van 15 tot 18u-: Voorstel- werk voltooid. Het kunst- is nog niets voorzien voor hij zich zelf toebedeelt. '>ng van de deelnemende werk werd later geschon- de voetgangers... - Aalst heeft geen enkele karnavalgroepen en mu- ken door Joos Vijd, toen- Het fietspad aan de Moor voldoende grote zaal met ziekverenigingen. malig schepen van de stad selbaan is nog steeds een een goede akoestiek. De Van 21 tot 24 u.: Muzikale Gent en door dienst echt- parkeerplaats voor auto's. Keizershallen zijn ander- animatie karnaval- genote Elisabeth Borluut. Thv. de Merestr. is het hebben waarbij een pianist halve meter te laag. winkel Ze schonken het werk aan wegdek deels goed her werd gevraagd. Zo be- - In Aalst is het uitkienen Maandag 15.02.'88 de toenmalige parochie- steld. Er blijven nog slech- landde hij bij de «New van een volwaardige ge- Van 14 tot 17 u.: muzikale kerk Sint-Jan Baptist van te delen. Swingers Gang». Oktaaf luidsbalans quasi niet animatie animatie Gent, thans de Sint- De Lindestr. blijft quasi schreef reeds toen arran- doenbaar. Ajuinworp prijsuitrei- Baafskathedraal, waar het onbruikbaar voor zwakke gementen aan de lopende - Waarom wil men in k'ng karnavalwinkel. band, meestal 's nachts Aalit fanfares en harmo- Van 21 tot 21 u.: Muzikale («dan kan ik ongestoord nieën in leven houden die animatie karnaval- en onverlet werken») en er op sterven na dood zijn en winkel, volgden audities bij de ra- alleen kunnen spelen mits Dinsdag 16.02.'88 dio en de opera. Broer een groot aantal «huurlin- Van 15 tot 18 u.: muzikale animatie voil jeannetten uitgeleide Van 21 tot 24 u.: muzikale animatie verbrandings- ceremonieel. piloot zond hem vanuit gen» van «de konkurren- Amerika steeds de nieuwe tie»? songs en Oktaaf zette die - Waarom mogen leerlin- ijverig op papier eerste gen van de stedelijke mu- voor de «Hot Club» en, ziekakademie zich niet in eens in kontakt met mana- tegreren in valabele plaat- Karnaval op videofilm ger B'lois, voor de «Actif selijke ensembles als de Van de verschillende kar. Club. die evolueerde naar Symfonie die toch reeds navaImanifestalles (Prin- «Oktaaf Boones A«, voldoende haar deugde- senverkiezingi Karnaval- C ub. en -Benelux Anif hjkherd heef! bewezen? raadszitti„g, 60ste Karna- C'uh- De periode dat Ajuinworp en de Johny Jordaen en Tony Corsari hoge toppen scheerden en dat in één jaar zowat 250 keer in het hele land werd opgetre den. 's Nachts thuis rond drie uur en te zeven uur terug naar Brussel. De mi krobe... Vedetten Het werd in de Waterto renstraat een heen en weer gaan en komen van vedet ten waarmede Oktaaf Boone zou optreden meestal na er zelf arrange menten voor te hebben ge schreven. Uit de veelheid citeren we Ria Pia, Jo Leemans, Frieda Linza, Rita Denéve, Maurice Forde en Annie Ander son. Boone speelde in de «Ancienne Belgique», deed tournees met Jacques Raymond en Freddy ^aist Octaaf Boone, een man die van de muziek zijn Quinn, deed cruises naar heef! gemaakt (a) werk trouwens nu nog te weggebruikers, bewonderen is. Het reta- De Steenweg op Dender bel toont de Gemeenschap monde met zijn snel ver van de Heiligen die zich in keer, blijft zijn tol eisen te een paradijselijk land- Hofstade, en bij het bin- schap bewegen, met hele- nenkomen in Aalst, maal bovenaan Christus in Zone 30: de naleving er- al zijn heerlijkheid. Het van wordt wel gestimu- tafereel strekt zich uit van leerd. Controle en structu- het middenpaneel naar de rele aanpak is evenwel zijpanelen, en omvat alle miniem, rangen en standen van de Straatmeubilair met veel toenmalige maatschappij De Ridders van Christus en de Rechtvaardige Rechters vormen het lin ker zijpaneel: zij vertegen woordigen de wereldlijke macht, die zij echter niet uitoefenen op eigen gezag, maar wel in een onderge schikte positie aan God. Kommissaris Mortier De heer Karei Mortier werd geboren te Gent op 8 april 1926. Hij studeerde eerst criminologie en daar na ook stedebouw en ruimtelijke ordening aan de Gentse Rijksuniversi teit. Sinds 1 januari 1975 is hij de Hoofdpolitiekom missaris van de stad Gent. Van zijn hand verschenen reeds een paar boeken zoals «Het behoud van de openbare orde», en «Ver- keerssignalisatie». Daar naast publiceerde hij tal rijke artikels met betrek king tot de politieproble- matiek, in diverse tijd schriften. De heer Mortier deed van reclame en weinig funktie (bushokjes, stadsplan André-Emiel Bogaert die zich vóór nieuwjaar moest uitspreken over zijn al dan niet kandidaat zijn op de CVP-lijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen in oktober bracht in «Het Land van Riem» zijn reeds zevende tussenverslag uit ovei de situatie in het OCMW-ziekenhuis. Ermee gestart na een geslaakte noodkreet in 1983 moet dit hem leiden tot een eindverslag in de komende zomer over het reilen en zeilen in het «hospitaal» van 1983 tot 1988. Het wordt een decimeter dik dossier waarbij hij echter duidelijk stelt dat zulks zeker niet tegen de meerderheid wil optornen wat hem wel eens wordt verweten. André-Emiel vraagt zich af of deze geestesgestelte- nis niet is ingegeven door enige frustratie gekomen door het niet juist inschatten van het belang van het OCMW en de klippen die erin verscholen liggen. Dat zijn rapporten niet tegen de huidige meerder heid gesteld zijn blijkt klaar als men weet dat het gaat over situaties die reeds sinds de vijftiger jaren misgroeid zijn. Hij peilt gewoon naar de oorzaken die aan de basis liggen van de geleidelijke afgang waarmede het OCMW-ziekenhuis tot voor kort te maken had. Dat het beheer van een OCMW-ziekenhuis heel wat moeilijker is dan dat van een privé-ziekenhuis wordt voor hem een waarheid als een koe. Die konstatatie haalt hij uit zijn jarenlang opzoekwerk. Hij is er anderzijds allerminst blind voor dat de jongste jaren grote inspanningen werden geleverd o.m. bij de pogingen tot wegwerken van een verlies van 104 miljoen dat tot 20 miljoen werd geredu ceerd. En dat in een periode dat er meer artsen kwamen en meer personeel. De konsultaties, de permanenties en de bezettingsgraad evolueerden eveneens zeer positief. LH *®aran«e best LANDEGEMSTRAAT 10-9810 DRONGEN-GENT Tel. 091/82.26.21 of 053/70.54.98 Bouwen met DURABRIK is een unieke ervaring: u geniet meteen de pe riekte service van een stevig bouwbedrijf Een prachtige exclusieve woning, sleutel op de deur, voor een vaste prijs -all-in». Vergeet meteen alle bouwzorgen of nare supplementen achteraf. Met Durabrik groeit bouwen uit tot een heerlijke ervaring. BON VOOR MEER INFORMATIE NAAM ADRES Tel. privéTel. bureel Bezit grond ja neen

De Voorpost | 1988 | | pagina 4