BAASRODE EN ST-GILLIS-D. DELEN DE PUNTEN TEMSE 2 UIT DE GEVARENZONE ER ZAT MEER IN VOOR GEHANDICAPT S.K. GREMBERGEN SPARTA INKASSEERT OPDOFFER 't Vissershof PRODUKTIEVE KAREL ROOSEN BIJ F.C. WIEZE ONBESLISTE TOPPER IN DERDE 20 - 22.1.1988 - De Voorpost afinOi ss.noir. DERDE PROVINCIALE Lokerse S.V. komt als grote overwinnaar uit deze achttiende speeldag naar voren. Dat men slechts in de slotfase over een zich sterk verwerend Eendracht Bazel geraakte namen De Nul en co. er graag bij. Het belangrykste was dat de top in derde allen puntenverlies leden. Zo schuift Lokerse als enige achtervolger enigzins dichterbij. Baasrode"en St-Gillis Dendermonde konden immers geen afstand nemen van elkaar en blijven dus broederlijk bovenaan de rangtabel. Ook Stekene Sportief en Red Star Haasdonk geraakten niet uit elkaar zodat ook deze twee grote kleppers hun positie stabiel houden. Ook Excelsior deed een goede zaak door stadsgenoot Gerda te verslaan en zo toch ook stapvoets nadert naar het topduo. Ook onderaan deze reeks begint men zich te roeren. Waasmunster behaalde een eerste zege tegen Heikant Zele wat de heideploeg meteen een 3 op 4 geeft na het punt vorige speeldag op Bazel. Maar voor de heideploeg betekent dit geen échte winst want ook de andere degradatiekandi daten haalden punten. Zo deelden Klein Laar en St-Pauwels ook al de punten terwyl St-Gillis Waas een puntje ging wegpikken in Grembergen. Buggenhout lijkt dan ook de grootste verliezer onderaan door thuis te verliezen van White Star Sombeke dat zo zelf opschuift naar veiligere oorden. VÖËTBAL Stekene Sportief R.S. Haasdonk Dit duel hoog in de top van derde provinciaal is uitge groeid tot een spannend en aangenaam kijkstuk voor de vele aanwezige supporters van beide ploegen. Deze vier puntenwedstrijd mocht dan ook door geen ban beide clubs verloren worden. Spor tief Stekene nam de beste start en ging geregeld postvat ten voor het doel van Luc De Roos. Het was deze laatste die zijn ploeg in de eerste helft werkelijk inrunning hield wat de winstkansen be trof in deze partijOp schoten van Kerkhofs Freddy, Noël Van den Branden en de ge broeders Pascal en Patrick Merckx toonde De Roos an dermaal zijn klasse en hield hij zijn doelvlak schoon. Pas in de tweede helft kon zijn ploeg voor enig weerwerk zorgen door iets meer aanval lender te gaan akteren nadat trainer Ongena zijn defensie ve stelling van de eerste perio de had opgeheven. Dit wierp dan ook direkt in de tweede helft vruchten af toen Dirk Maes II thuisdoelman Van de Wiele van dichtbij kon vers laan. 0-1. 55ste min. En kort hierop werd het ei zo na nog bijna 0-2 toen de boomlage Kris Stevelinck een voorzet van Dirk Maes krachtig rich ting van de Wiele kopte. Deze laatste stopte echter op de lijn deze doelpoging zodat de stand behouden bleef. Steke ne moest dan wachten tot in de 84ste min. alvorens het verdiend de gelijkmaker op het bord kon plaatsen. Nadat Goethals al voor Stekene bij na raak had getroffen moest doelman de Roos zich gewon nen geven toen Freddy Ker khofs bij zijn zoveelste poging dan toch eindelijk succesvol kon zijn. Zo kreeg Stekene dan toch nog waar het recht op meende te hebben in deze partij die voortreffelijk geleid werd door scheidsrechter Weyn uit Bazel goed geassisteerd door grensrechters De Mol en Geers. Klein Laar St.-Pauwels Op een er nog altijd zwaar bijliggend veld heeft St-Pau wels wellicht een der betere wedstrijden van het seizoen gespeeld tegen een zich stug verdedigend Klein Laar. Na dat de thuisploeg er aanval lend niet veel van bakte gedu rende het eerste kwartier nam St-Pauwels met succes het ini- BADMINTON WIEZE VLIERZELE 6-1 De leider uit Wieze zit stevig in het zadel. Hij heeft een voorsprong van vier punten op de onmiddellijke achter volgers en kwam vorige zon dag tegen rode lantaarn Vlier- zele zes keer tot scoren. Een flink resultaat, dat wel, maar denk nu niet dat het allemaal zo makkelijk ging - In de eerste helft botsten we op flinke weerstand zegt voor zitter Adolf Moens. We speel den slecht, eigenlijk te slecht om dood te doen. Bijwijlen spelde Vlierzele ons de les. Een aantal supporters begon nen te morren. Zij hadden op een karrevracht goals gere kend. Zeker nadat er al na twee minuten ééntje uit de lucht was gevallen. Halfweg de eerste helft stonden we alweer met beide voeten op de grond toen een tekortko ming binnen onze afweer werd afgestraft. We waren er eventjes niet goed van en zelfs in die laatste twintig minuten van de eerste helft kwamen de gasten een paar keer gevaar lijk de neus aan het venster steken. Tijdens de pauze hebben we de spelers wat straffere koffie opgegeven en dat bleek effekt te hebben. In de tweede helft stond er nog één ploeg op het veld en keken we neer op éénrichtingsvoetbal. Na een kwartier stonden we 3-1 voor en was het duidelijk dat de bezoekers aan het eind van hun bobijntje waren gekomen. De centrale figuur bij leider Wieze was ongetwijfeld Karei Roosen. Sinds vorig jaar is hij lid van de derde provincialer nadat hij eerder lid was ge weest van Eendracht Aalst, Verbroedering Denderhou- tem en F C. Denderleeuw. Karei is 33 en opereert op de rechterflank. Bij de vijf doel punten die F.C Wieze scoor de in de tweede helft was hij betrokken of werd er de au teur van. Het is duidelijk dat een team als dat van F.C Wieze met ervaren voetbal lers in zijn rangen zoals Karei Roosen, Jean-Pierre Lippens, Chris Ferket en Bert De Schrijver meer kan dan ande re ploegen. Veel zal er moe ten verkeerd lopen wil men F.C. Wieze deze keer van de titel houden. Lokerse-Bazel 1-0. Door deze overwinning blijft Lokerse SV in kontakt met de top (polo) S.K. GREMBERGEN ST.-GILLIS-WAAS 1-1 BUGGENHOUT-SOMBEKE 0-1 S.K. Grembergen kwam op eigen veld tegen St.-Gillis- Waas niet verder dan een ge lijkspel. In feite had er voor S.K. toch wat meer ingezeten. Vrijwel doorlopend waren de groenwitten in het offensief en dwongen, vooral tijdens de eerste helft, verschillende doelkansen af. - Globaal bekeken hebben we een flinke partij gespeeld, zegt voorzitter Herman Burghgrave. - We waren bovendien sterk gehandikapt. Er ontbraken niet minder dan vier titularis sen met name Dirk Deferre- re, Fobé, De Boom en Van Dammc Bovendien kwamen Catryssc en De Wael maar pas terug uit kwetsuur. Na vijf minuten dienden we op jam merlijke wijze een doelpunt toe te staan. Bij een terug speelbal van Chris Dierickx rees onze doelman op het glibberige veld onderuit. Vle- minck wist daar handig ge bruik van te maken om ons op achterstand te plaatsen. Daar na hebben we kansen gehad bij de vleet. Een paar keer troffen we de staak of werd de bal net voor de lijn gekeerd. Uiteindelijk hadden we ccn penalty nodig om op gelijke hoogte te komen. Hans Burghgrave heeft die omge zet. In feite konden we mits een beetje meeval met twee of drie doelpunten verschil de rust zijn ingegaan. In de tweede helft bleven we meester van de situatie hoe wel ik hier eerlijkheidshalve dien aan toe te voegen dat we wat betreft doelkansen niet meer zo glansrijk uit de verf kwamen. Ons overwicht was te steriel en bovendien kregen we te maken met een oppo nent die nog alleen oog had in het vrijwaren van het punt. Het was dus niet makkelijk optornen tegen een ploeg met een flink georganiseerde afweer. Voor S.K. Grembergen zijn de titelkansen natuurlijk al vervlogen zodat de resultaten in feite niet meer zo belang rijk zijn. Toch is een ereplaats als eindresultaat nog altijd meegenomen. Kwestie van de supporters te plezieren Zon dag in Bazel kan er beslist een punt worden gewonnen. E.G. Twee weken na mekaar liet Sparta Buggenhout zich in gunstige zin opmerken. Een eerste keer in de finale van de Beker van de Denderstreek, die het won en vorige week dan op het veld van Een dracht St.-Gillis waar het een gelijkspel behaalde, maar in feite zich als betere ploeg eta leerde. Na twee flinke ver richtingen waren de verwach tingen dus hooggespannen bij de Spartanen. Zondagnamid dag tegen W.S. Sombeke werd het echter een opdoffer van formaat. Iedereen had op een overwin ning gerekend, aldus de klub- leiding. Zeker tegen een op papier zwakke ploeg als W.S. Sombeke. Na tien minuten werden we echter op achter stand geplaatst na een doel punt van Luc Peelman. De hoop dat we de zaak nog zouden kunnen rechttrekken was levendig Er lagen im mers nog tachtig minuten voor de boeg. Aan kansen ontbrak het niet. Toen Bert De Mey een penalty mocht trappen, dachten wc dat de gelijkmaker was geboren. Groot was de ontgoocheling toen de bezoekende doelman het schot pareerde In de tweede helft liepen we vaak in het Sombeekse doel gebied. De kansen die we toen kregen zijn op twee han den niet te tellen. Ze werden echter allemaal de nek omge draaid. Jammer toch, nu we de punten zo hard nodig heb ben. Het komt er op aan om de degradatie te ontlopen en zo te zien zullen we in de komende weken nog ernstige papieren op tafel moeten gooien. Te veel kansen wor den onbenut gelaten, daar ligt de ware oorzaak van de nu slechte positie die we momen teel bekleden. Nu zondag zul len we op St.-Gillis-Waas zon der komplexcn van stapel moeten lopen, willen we er op zijn minst op een gelijkspel kans maken. E.G. Een van de meest spannende reeksen in de provinciale kompetitie is de tweede PBO reeks A. Spannend omdat zowel aan dc top als in het midden van de rangschikking de ploegen elkaar geen duimbreedte toe geven. Drive 1 en Scaldis 1 uit St.-Gillis-Dendermonde cn Bazel stonden aan het einde van de heenronde gelijk met 11 punten aan de leiding. Dri ve 1 werd herfstkampiocn omdat het acht sets meer ge wonnen had dan Scaldis 1 Om de definitieve mutant te kennen naar eerste moet wor den gewacht tot 5 maart c.k. Zowel Drive 1 als Scaldis 1 waren aktief aan het begin van de teurgronde. Scaldis 1 speelde op bezoek bij klubgenoten en rode lan- taarnploeg Scaldis 3. Het won gemakkelijk met 0- 8. Drie dagen later had Scal dis 1 het moeilijker tegen Dri ve 2. Yvan Delplanquc (C2) zorgde twee keer voor de ver rassing door eerst in de enkel met 15-11 en 18-17 te winnen van B2 Kurt Dc Rijck en vervolgens door met Mireille Picters de eerste gemengd te winnen van Dc Rijck-De Bruyn in drie sets. Achteraf verklaarde Kurt De Rijck geen vat te hebben gehad op dc weer eens keiharde sma shes van de thuisspelcr. Ook Drive 1 moest op bezoek in eigen zaal tegen Drive 2 cn won vlot met 0-8. Tegen Scal dis 3 kon de leidersploeg niet beschikken over tweede heer Geert De Vriendt (Cl) of eer ste reserve Mare Hermans. Daarom werd een beroep ge daan op de grieperige Mare Caudron van de derde ploeg. Caudron verloor dc tweede enkel van Rcné Verbeeck. Zowel Patrick De Smet. Rita Van Boven en Lisbeth Her mans wonnen al hun partijen. Geen wijziging aan de top dus, hoewel Drive 1 nu negen gewonnen sets voorsprong neemt op Scaldis 1Maar die voorsprong vervalt volledig moest Drive 1 begin maart verliezen van Scladis 1. Een gelijkspel volstaat voor Drive 1 maar Scaldis 1 moet dc partij winnen. Een verzwakt Danlie 2 trok afgelopen zondag op verplaat sing naar Temse 2. Verzwakt omdat kcrnspclers en C I's Laurent De Mcule- naere cn Philippe Dc Stcrcke, evenmin als eerste reserve- speler Freddy Boon (C2) niet konden deelnemen. Voor vervanging werd ge zorgd door het opstellen van Guido Van Praet en Bart Van Dc Velde. Bij de dames was wel de vaste kern aanwezig: Cl. Ann Van De Velde cn C2 Hella Strijbol. Dc thuisploeg speelde met de Van De Voorde en verder de gewone kcrnspc lers. Zoals verwacht verloren Van Praet en Van Dc Velde zowel de dubbel als beide enkels, maar dat werd dan weer goed gemaakt door de dames die hun drie partijen wonnen. Traditioneel moesten dus weer de gemengd dubbels uit sluitsel brengen. Het werd uiteindelijk ccn 5-3 overwin ning voor de thuisploeg die beide gelecngd partijen won. Drive I staat hier te samen met Scaldis 1 met 15 punten aan dc leiding, gevolgd door Scaldis 2 met 8, Temse 2 met 6. Drive 2 met 5, Danlie 2 met 4 cn tot slot Scaldis 3 zonder punten. (LC.) Ledebaan 61 WICHELEN open vanaf 11 uur tot... woensdag sluitingsdag Allerhande snacks verkrijgbaar Rijke keuze ijsrnom Tussen 14 en 18 uur: pannekoeken en sabayon tiatief over. Patrick Dullaert kon een voorzet tot bij ploeg maat Maes brengen die op zijn beurt doelman Vriesa- cker kon verslaan. 0-1. Klein Laar dat besefte dat er met dit St-Pauwels niet hoefde gela chen te worden probeerde de bakens nog wel te verzetten maar enkel De Paradéz kon voor wat gevaar zorgen in het St-Pauwelse kamp. Doelman Noppe waakte hier echter en hield elke poging onder con trole. In de tweede periode ging St- Pauwels dan da kleine voor sprong wat verdedigen en dat leek voor de thuisploeg het sein om de aanvalsklok te lui den. In de 66ste min. kwamen beide ploegen dan ook terug langszij toen Marc Van Loo in de grote rechthoek gepakt werd. Dirk De Vlaeminck zette de penalty succesvol om en meteen stond de einduit slag op het bord 1-1. Want hoe beide formatie's zich na dien nog inspanden tot scoren kwam men niet meer. Lokerse S.V. 1 E. Bazel 0 Eendracht Bazel heeft Loker se S.V. op eigen veld lang in bedwang kunnen houden. De Bazelsc ploeg speelde zeer kort op de man en ging er fel tegenaan zonder evenwel grof te spelen. Getuige hiervan is de éne geel kaart die in deze wedstrijd getrokken werd in de 88ste min. voor vrijwillig handspel van bezoeker Ronny De Smedt. Dat beide teams elkaar waard waren kunnen we afleiden dat ze elk één echte kans kregen gedurende de eerste helft. Op hoekschop kon Erik Raem- donck als hoogstverende de bal echter alleen maar in de handen van de Bazelse doel man Peter Vijt koppen terwijl de bezoekers even voor het halfuur de beste kans uit de wedstrijd kregen toen Ronny Dc Smet alleen voor thuis doelman Van Hecke ver scheen nadat hij was vrijge- speeld door de vooraan ope rerende Rudy Stuer. Van He cke voorkwam met een ge slaagde tussenkomst eveneens de openingstreffer voor de be zoekers zodat met de brilsco- re gerust diende te worden Thuistrainer Bert Brösch ging Voetbal. De ploeg van Bazel uit derde provinciale E. (polo) in het begin van de tweede periode al snel over tot een eerste wissel tussen de broer tjes Nelis. Hugo verliet het veld terwijl broer John de wei inliep. Voorlopig bracht dit voor Lokerse echter niet al te veel veldmeerderheid met zich mee zodat Eendracht Ba zel zich met de zaken bleef bemoeien. In de 63ste min. kenden de Eendrachters dan werkelijk ook pech toen thuisspeler Delarue na een aarzeling in het thuiskamp de bal in paniek tegen de eigen dwarsligger plaatste. Lokerse nu toch enigzins wak ker geschoten begon aan een vertwijfeld eindoffensief om toch proberen twee belangrij ke punten thuis te houden. Luc Seghers, een der betere thuisspelers, zond alvast een verraderlijke draaibal in de richting van zowel Erik Raemdonck en Lieven De Keyzer Doch beide thuisaan- vallcrs kwamen centimeters te kort om de openingstreffer op het bord te brengen. Maar Bazel dat zich geenzins zonder puntenwinst wou laten afschepen repliekeerde weer al gevat en het was Ronny De Smedt die nog maar eens op een attente thuisdoelman Van Hecke botste toen hij op de 70ste min alleen naar diens doel mocht oprukken nadat Wim Waegemans een dom balverlies op het middenveld was overkomen. Waegeman probeerde nadien zijn foutje nog wel goed te maken toen hij Delarue aan speelde die zijn kopstoot ech ter nip over zag gaan. 81ste Op de 89ste min. terwijl elk een al verzoend was met het Voetbal. De ploeg van Lokerse SV (polo) langs de snelweg bleven. Sparta Waasmunster 3 Heikant 0 Katastrofale match voor de Heikantse bezoekers die reeds van voor de aftrap in selektie problemen zaten. Zo moest de gele Jo Van Eetvel- de nog maar eens gemist wor den terwijl doelman Luc Van Doorslaer een buitenlandse trip aan het afwerken was. Zo kwam de eeuwig jonge Sera- fien Braeckman terug onder de lat bij de Z^eelse Rood Gelen. Bij Waasmunster wei nig problemen wat de selektie betrof zodat de Heideploeg dan ook meteen het initiatief in handen nam en de Zeie naars onder druk plaatste Doch doelpunten vielen in de eerste periode vooralsnog uit zodat de wedstrijd gedurende de tweede periode naar een beslissing ging. Pech achtervolgde de Heikant ploeg ook in deze tweede helft Want nadat Daniel Van Heddeghem al vrij vroeg moest uitvallen verloor men niet veel later ook Dirk Per- sijn wegens kwetsuur. Daar de automatismen nu volledig uit de ploeg verdwe nen waren kon Waasmunster hiervan dankbaar profiteren toen een center van Filip Van Hoorde niet al te goed beoor deeld werd door Serafien Braeckman en de goed ge volgde Van Boxelaer dc rode lantaarn op voorsprong kon brengen. 1-0 60ste min. Omdat een ongeluk nooit al leen komt. moest bij Heikant na 76ste minuten ook nog de rots in de verdediging Carlos Van Hecke met ccn zware enkelkwetsuur van de heide grond gedragen worden na een onschuldig duel. Heikant dus verder met 10 Dat deze minderheid naar het einde toe zwaar doorwoog kunnen we afleiden uit het feit dat Sparta nog twee maal wist te scoren. In de 83ste min. was het Aktas die twee Heikantverdedigers opzij zet te en moeiteloos Serafien Braeckman versloeg. In de 89ste min. kon Didier de Busschere dan de 3-0 eind stand vastleggen voor de Spartanen op vrijschop. On danks dit ruime verlies gaven de bezoekers na de partij echt grif toe dat de beste ploeg de wedstrijd gewonnen had. Be tekent dit dan toch de weder opstanding van Sparta? Nu zondag treed Sparta aan op het veld van Red Star Haas donk. wellicht weten we na deze nieuwe opgave wat meer. Mare Stevelinck elftallen wilde verliezen. Dat zag je duidelijk. In onze ran gen leverde Raoul De Cock een opmerkelijke prestatie. Hij vatte post in dc afweer. Daarmee kreeg hij een nieu we funktic toebedeeld die hem blijkbaar beter ligt, dan iemand van ons had vermoed. Ook Pascal Dc Man liet zich in gunstige zin bewonderen Met het gelijkspel in Baasro de waren we alvast dik tevre den. In feite waren we niet erg gerust in dc afloop, en hadden we vooraf zeker voor ene puntcndcling willen teke nen. In de komende weken rekenen we natuurlijk op een slippertje van de leider, maar in eerste orde komt het er op aan om zelf overeind te blij ven en punten te sprokkelen. Ook buitenshuis». E.G. gelijke spel in deze wedstrijd kon de thuisploeg alsnog de volle buit binnenhalen. Een mooie 1-2 tussen Lieven de Keyzer en Leon Janszoone bracht deze laatste in goede schietpostitie. Het harde schot werd in eerste instantie door doelman Peter Vijt nog weggeslagen maar de goed ge volgde invaller John Nelis duwde de bal verder over de lijn. Van een geslaagde wissel gesproken! Even later klonk natuurlijk het laatste fluitsig naal van een knap leidende scheidsrechter Maes zodat beide punten onverhoopt nog BAASRODE-ST.-GILI Het duel tussen de Dcndcr- mondse tenoren F.C. Baasro de en Eendracht St.-Gillis is uitgedraaid op een scorelozc puntendeling. Dat de match een krampachtig verloop zou kennen, lag in de lijn der verwachtingen. Veel doclgc- vaar was er niet. Misschien heeft Baasrode wel dc beste kans gekregen. Dat was in dc eerste helft toen Benny Ver- cauteren dc bal tegen het doelhout joeg «Ik meen dal Baasrode in de eerste helft dc betere ploeg was» zei Ric Quisquater. «In die periode waren we meer in balbezit Eendracht St.-Gillis verstond blijkbaar goed de kunst om ons te ver hinderen het gewone patroon te ontwikkelen. Daar is het goed in geslaagd. Ik moet zeg- IS 0-0 gen dat Eendracht St.-Gillis een flinke ploeg is In de tweede helft liet ze een betere indruk. Nu meen ik wel dat dc puntendeling niet onlogisch is. Minder logisch was het geweest, me dunkt, indien er een winnaar uit de bus was gekomen». In dezelfde zin spreekt klub- leider Mare Waegeman van Eendracht St.-Gillis zich uit. «Wc hebben in geen geval moeten onderdoen voor onze buren. In feite ook niet tij dens de eerste helft. Akkoord dat Baasrode in die periode langs Benny Vercautcren ccn ideale doelkans kreeg. Maar voor dc rest werd onze doel man geen enkele keer veront rust. De match verliep kramp achtig, maar dat had ik ver wacht Geen van de beide

De Voorpost | 1988 | | pagina 20