ONGENAE-VAN HECKE ALGEMENE KONING IN DE LOKERSE FONDCLUB! KAATSVERBOND HAMME TEMSTAR WINT TOPTREFFEN TEGEN S.O.S. EERSTE PROVINCIAAL ATLANTIS LEBBEKE MOEST TEGEN NEGEN TEGENSTREVERS OPTORNEN GEBROEDERS VAN DE VELDE, CHARLES COLLEWAERT EN JOZEF VERSCHUEREN: DE LOKERSE DUIVENKAMPIOENEN! 28 - 22.1.1988 - De Voorpost DUIVENSPORT KORFBAL Duivensport. De Lokerse Fondklub bezorgde haar kampioenen een prachtige viering. Er waren heelwat sierklokken en trofeeën (bvw) De bloeiende Lokerse fond vereniging vierde zijn sei zoenkampioenen. De algeme ne koningstitel ging naar de tandem Ongenae-Van Hecke. De fondprins werd Gerard Serrarens. De titel bij de oude duiven werd gewonnen door John De Vraene voor Missegers en zn.. Geert Serrarens, Albert De Stercke en Andre De Vriese. Bij de jaarlingen waren het Raoul en zn. Verstraete die op het hoogste schavotje ston den met naast zich Thien- pondt-Rutsaert, Ongenae- Van Hecke, Missegers en zoon, Maurice Verschraegen. De jonge duiventitel werd in de wacht gesleept door Irene Hemelsoet voor Willy Thas, Ongenae-Van Hecke, Freddy De Ketelaere. De Baets-Teir- linck. De titel op de lichte Duivensport. Het bestuur van «De Reisduif» uit Denderbelle (gb) fond bij de oude duiven was voor Missegers en zn. voor .Roger Van Quickbrone. Georges Baeyens. Desire Acke. Michel Van Peteghem. Op de grote fond was de hoogste eer voor Roger Van Quickborne voor Marcel Deckx, Adhemar Lerno en Freddy De Ketelaere. De winnaar van de «topvier» was Hector Azaert. De ploegkoers bij de oude duiven werd gewonnen door Georges Baeyens en Misse gers en zoon. Bij de jaarlin gen Desire Acke met Raoul en zn. Verstraete Bij de jon ge duiven Freddy De Ketelae- re-Willy Thas. De asduiven waren voor Desi re Acke (oude duiven), Thienpont-Rutsarte (jaarlin gen), en nog eens Desire Acke (jonge duiven). Beno Duivensport. De kampioenen en het bestuur van de Denderbelse «Reisduif» (gb) Duivensport. De bekende Noyonspeler Herman Govaert uit Aalst is blijkbaar ook op andere vlakken aktief (da) Kaatsverbond Hamme maakt zich opnieuw klaar voor het komende seizoen. Verleden jaar waren er elf klubs bij aangesloten, die niet alleen een kompetitie speelden maar ook aantraden voor de Beker van Hamme. Het zijn twee echt boeiende kompetities geworden waarin telkens de ploeg van 't Geemzicht als overwinnaar naar voren is gekomen Sedert een tweetal jaar is men bij het Hamse kaatsverbond overgeschakeld naar ploegen zonder aangesloten spelers bij de Belgische Kaatsbond. Dat heeft het grote voordeel het nu echte liefhebbersploegen zijn en dat de verhouding tussen de ploegen onderling zeer weinig verschilt. Het Kaatsverbond zoekt nu verdere uitbreiding van het verbond van ploegen buiten de gemeente. Ploegen die aantreden zonder aangesloten spelers en die zaterdags wensen te spelen worden met dank aanvaard in het Hamse Verbond. Er waren verleden jaar een paar ploegen die op vrijdagavond hebben gespeeld' en dat scheen bij vele ploegen in de smaak te vallen. Er is dit jaar nog meer. Het Hamse Kaatsverbond overweegt ook te starten met een jeugdreeks. Wie of wat dat zal worden is nog niet vastgelegd. Klubs die daarvoor belangstelling hebben komen ook in het Hamse kaatsver bond terecht. O- dinsdag 2 februari om 20 uur vergadert het Hamse Kaatsverbond met de ploegen die interesse hebben voor deelname zowel in de volwassenkompetitie als in de jeudgrccks. Wie belangstelling heeft wordt verwacht te Hamme in cafe Sportarena. Twee Bruggenplcin te Ham me Ofwel kan men inlichtingen bekomen bij Henry Van Couwenberghe. Broekstraat 3A te 9160 Hamme, tel. 052 47.00 88. HVC De scheidsrechter met dienst stoorde er zich immers niet aan niet minder dan vijf straf- worpen aan de bezoekers toe te kennen. Zelfs wanneer een Temse-speler op weg naar de Lebbeekse korf over zijn ei gen benen struikelde, blies de man in kwestie zijn wangen bol en wees hij naar de straf- worpstip. Dat de Atlantis- spelers al bij al hun kalmte bewaarden leek wel een mira kel. Trainer-coach Rudy Van den Broeck kon dat niet en werd van bij de zijlijn wegge stuurd. Dat de scheidsrechter achter af met de glimlach verklaarde 'dat er ook voor enige am biance moet worden gezorgd' bewijst niet alleen zijn arro gantie, maar tegelijk ook zijn gebrek aan kwaliteit. Als er in het Belgische korfbal één pro bleem dringend moet worden aangepakt dan is dat wel de opleiding van het scheidsrech- terskorps. Uiteindelijk kon Temse niet profiteren van de bereidwil ligheid van de scheidsrechter, want de Waaslanders moesten met 7-5 cijfers de duimen leggen. Verlies voor het reservèteam Het Atlantis-reserveteam kende tegen datzelfde Temse een moeilijke start. Via een strafworp de eerste uit het rijke repertorium van de scheidsrechter en een ge slaagde doorloper keken de Lebbekenaars vrij vlug tegen een 0-2 achterstand aan. De onervarenheid van één van de Lebbeekse dames ze stond er in verdediging kwasi hulpe loos bij lag aan de basis van dit skoreverloop, maar ook Korfbal. De ploeg van Appels K.C. zoals ze aantrad in de hoogste nationale reeks v Belgisch zaalkorfbal. aanvallend stapelde de Atlan- tisspelers de ene flater na de andere op. Temse maakte van voornoemd 'gat' in de ploeg dankbaar gebruik en kon tot 0-3 uitlopen. Vlak voor rust verkleinde Mare Dublis de achterstand met eenheid. Het na de rust in de ploeg brengen van èn Marijke Die- rick én Annick Vermeir zorg de blijkbaar voor een omme keer, want Cindy Meersman (erg onnauwkeurig kwa af werking tijdens de eerste speelhelft) vond nu wel ^e weg naar de korf. Temse was die echter evenmin vergeten en liep uit tot 2-4. Even nog zat er voor de Lebbekenaars, dankzij een geslaagde af standsworp van Carmen Hen- Winst voor het fanlonteam De eerste speelhelft kende een voor de thuisploeg uiter mate bevredigend verloop. De Lebbeekse dames en he ren toonden zich duidelijk sneller dan de Temsenaars, tekenden bij wijlen vlotte bé- wegingen op de vloer en wis ten hun technisch en fysiek overwicht om te zetten in niet minder dan zes korven. Auteurs van deze korven wa ren: Sandra Van Rossem 2, Steven Callaert. Luc Ver meir, Carla Van Rossem en Ronny Van Hamme. Temse van zijn kant skoorde twee maal tegen en miste, net voor het eind van de eerste speel helft, nog een strafworp. Tijdens de tweede speelhelft gingen zenuwachtig aktcren en haalden niet meer het spel peil van de eerste speelhelft. Enkel Annick Vermeir teken de voor Atlantis nog een korf aan Temse miste nog twee strafworpen en legde via een afstandsworp de einduitslag vast: 7-5 Atlantis had niettegenstaande een kleurbckenncnde scheids rechter toch het pleit gewon nen. Volgende zondag staat voor de Lebbekenaars een uitwedstrijd geprogram meerd. In Kruishoutcm geven ze dan partij aan Zingem. Een ploeg die ze aankunnen, op voorwaarde dat een onpar tijdige scheidsrechter de wed strijd leidt. Pierre Van Rossem ZAALVOETBAL g tweede dame met een gele straf werd namen haar ploeg- Temitar S.O.S. Veile L.. - maats er graag bij. Zeker toen Deze zuivere Temse aangelc- Anita Reyns evan later de 5-2 genheid tussen beide zaal- |ukte en zo de eindstand in voetbalploegen in de hoogste deze topwedstrijd vastlegde, provinciale afdeling is uitge groeid tot een spannend en sportief kijkstuk voor de rui me aanwezige supporters- schare die beide ploegen her bergen. Temstar, de regeren- de landskampioen keek al vrij vlug tegen een 0-1 achterstand aan toen Chris van Zandvoet de S.O.S.-ploeg op voor sprong kon brengen. Een ge past antwoord liet niet lang op zich wachten want nog voor de rust zou Temstar keihard terugslaan langs Kristine Ver- machelen en Conny Dubois die de 2-1 ruststand op het bord brachten. Na de kampwisseling werd de strijd wat heviger en had scheidsrechter Gillis als enige man in het vrouwelijke gezel schap meer en meer moeite om de gemoederen kalm te houden Ria Harteel van S.O.S. was dan ook de eerste speelster die echt een gele onderscheiding verdiende. Toch wist haar ploeg nog de gelijke 2-2 stand op het bord te brengen langs Rita Van Rumst. Tien dolle minuten Dubois Conny brachten Tem star dan opnieuw (en voor goed) op kop toen zij de num mers 3 en 4 voor haar klub scoorde. Dat zij nadien de ZAALVOETBAL LIEFHEBBERS AANDACHT Op 24 januari om 19 uur speelt S.O.S. Veile Temse de terugwedstrijd in de 1/4 finale van de Beker van België tegen City Ekeren in sporthal Temsica te Temse. S.O.S. dat de heenwedstrijd won met liefst 2-5 cijfers, staat er dus ongelooflijk goed voor om de halve eindstrijd te halen in deze bekerkompetitie. Komt na Temstar dit seizoen S.O.S. in de finale? Dat weten we nu zondag na afloop van deze uiteraard kapitale match voor de S.O.S. ploeg die op je aanwezigheid rekent. Voor een uurtje topvoetbal leiden zondag 24 januari dus alle wegen naar Sporthal Temsica die gelegen is in de Gasthuisstraat te Temse. M.S. Het wakkere bestuur van KSC Denderstreek, de wielerklub uit het Aalsterse. Op de halve fond stond er geen maat op grootmeester Jozef Verschueren. De pro vinciale halve fond kampioen was ook in eigen vereniging goed voor de algemene titel en was tevens ook kampioen met de meeste prijzen. Bij de oude duiven nummer één Jozef Verschueren voor de gebroeders Van Hille. Charles Collewaert, Jos Slag mulders en Jean Haentjens. Bij de jaarlingen nog maar eens Jozef Verschueren voor Charles Collewaert, gebroe ders Van Hille. Jos Slagmul ders en Jean Haentjens. Bij de jonge duiven was Georges de titelvoerder met naast zich Roger De Vriese, Jozef Ver schueren, Charles Collewaert en Eddy en zn. Smet. De asduiven op de halve fond voor Jozef Verschueren (ou de), Charles Collewaert (jaar lingen). Roger De Vriese (jonge) Op de Noyonvluchten was het Charles Collewaert, die hoge ogen blijft gooien. Hij werd algemeen kampioen. De kam pioen met de meeste prijzen was Jozef Van Peteghem. Bij de oude was de kop van de kampioenenklassering ge vormd door Charles Colle waert, Roger De Vriese en Leon Plaetinck. Bij de jaar lingen noemden de topdrie Gregoor Stevens. Charles Collewaert, Leon De Landts- heer. Bij de jonge duiven werd het kampioenenpodium gevormd door Roger De Vriese, Rene Van Bastelaere en Willy Laheyne. De asdui ven gingen naar de hokken van gebroeders Van Hille (oude), Charles Collewaert (jaarlingen), Rene Van Bas telaere (jonge). De Quiévrainkoningstitel &erd gewonnen door gebroe ders Van de Velde. De kam pioenstitel met de meeste prijzen ging naar Piet Mari- man. Bij de oude duiven was Charles Collewaert de num mer één voor Etienne Van Hille en Leon Plaetinck. Bij de jaarlingen een titel voor Willy Laheyne en de zijgaaien voor Filip Poppe en Piet Ma- riman. Bij de jonge duiven zwaaiden de broers Minnebo met de kampioenenbloemen voor De Vos - Van Hemel- rijck en Herman De Maes- schalck. In de categorie dui- vinnen werden de algemene kampioenen de broers Van de Velde de nummers één voor Etienne De Mulder en Willy Van de Velde. De Quiévrain asduiven waren voor Charles Collewaert (ou de), Filip Poppe (jaarlingen), De Vos-Van Hemerijck (jon- duiven). Duivensport. Maatschappij Eerlijk moet niemand vrezen» uit Lokeren zette haar Quiévrain-, Noyon-, en halve fond kampioenen in de bloemetjes (bvw) Spelers en supporters van Atlantis Lebbeke hebben vorige zondag, dan nog vlak na de middag, een vry bewogen korfbal wedstrijd meegemaakt. In haar thuis- wedstrijd tegen Temse bleek de Lebbeekse klub op bepaalde ogenblikken het immers te moeten opnemen tegen negen tegenstanders, i.p.v. tegen het klassieke achttal. ekens, een gelijkspel in, maar stonden de bezoekers duide- tijdens een tegelijk spannend lijk agressiever op de vloer en en zenuwachtig wedstrijdein- zetten meteen twee strafwor- de viel in geen van beide kam- pen om. Het feit dat de be- pen nog een korf. Eindstand: zoekers in hun kielzog ge- 3-4. raakten, sneed de Lebbeke naars a.h.w. de adem af. Ze

De Voorpost | 1988 | | pagina 28