Burgemeester Maurice omgordt Prins Maurice de prinsensjerp SP-Aalst wil koalitie doorbreken Eerste aan de start, eerste aan de finish 4 - 22.1.1988 - De Voorpost wacht- Vervolg van blz. 1 de SP-stemmen staan op naam van Mare Galle. Ook in de senaat zet de opwaartse trend zich ver der door. Herman De Loor haalde 13.795 stem men en Eddie Monsieur 6.145. Wegens het over schakelen van De Loor van Kamer naar Senaat had er enige wijziging plaats in de SP-stemmen voor beide Kamers. Provincie De SP haalde bijna 3% stemmen meer. Voorkeur stemmen: Pyck 1.983, De Meerleer 2.143, Saeys 544, van Temsche 231, Bo- gaerts 118 en Galle als lijstduwer 3.926. In de Faluintjes blijft de SP onder haar gemiddel de. In Aalst-centrum en Hofstade (zonder kandi daten) scoort de SP hoogst Freddi Puch be treurt dat de SP in de pro vincie een derde zetel ver liest aan de PVV die noch tans minder stemmen haalde. In de provincie wordt verder bestuurd door CVP en PW met 52 op de 90 zetels. De SP vraagt alleszins strengere kontrole op het vlak van het leefmilieu en klaagt laksheid aan in de beteugeling van natuur- wandaden. Voor het kul- tureel beleid dat neerkomt op een betoelagingsbeleid wil de SP andere initiatie ven. En wat betreft werk gelegenheid is het in de provincie eerder windstil. De S.P. staat paraat om daaraan mee te werken en heeft de intentie in geval van bestuursdeelname vol gende zaken op orde te stellen. De stedelijke financiën: Niettegenstaande de ab normaal hoge belas tingdruk blijft dit bestuur in de knoei. Het geld wordt besteed aan zaken van secundair belang - vooral dan ter verzorging van het imago van sommi ge leden van het College. De wegenis: de erbarme lijke slechte staat van onze wegen vereist een ernstige en doorgezette aanpak. Personeel: In vele dien sten heerst een ware chaos zodat een herstrukturering absoluut noodzakelijk is. De sociale woningbouw: moet eindelijk operatio neel worden. Verdere verkrotting van stadsgebouwen (w.o. oude gemeentehuizen) tegen gaan. De omslachtige admini stratie in sterke mate ver soepelen - uitbouw van een volwaardig dienstbe toon. Onderbrengen en klasse ren van het archief dat her en der in de voormalige gemeentehuizen nog steeds ligt opgestapeld. Dit zijn enkele zaken die de S P. later in haar kies- programma prioritair zal opnemen. O.C.M.W. Eddy Dierickx, OCMW- raadslid stelt dat het OCMW Aalst een eerder slechte naam heeft qua so ciale dienstverlening en sociale voorzieningen. Een pluspunt is alleszins dat finaal een miljoen is voorzien voor de begro ting voor het Sociaal Ver huurkantoor. In rusthui. Sint-Lieven heersen mid deleeuwse toestanden. Hopelijk kan nog dit jaar de eerste steen worden ge legd van een nieuw rust huis doch het OCMW is nog steeds geen eigenaar van de gronden. 200 be jaarden staan op de lijst doch Aalstenaars zijn aangewezen op rusthuizen buiten Aalst. Zo zijn bvb. reeds te Herzele. Het OCMW onderzoekt mo menteel wat er kan gebeu ren ten bate van politieke vluchtelingen. De kandidatenlijst Twee plaatsen zijn voorlo pig nog onbezet. Er zijn momenteel 6 dames die op deze lijst voorkomen. De deelgemeenten zijn er ruim vertegenwoordigd. 1. Galle Mare, 2. Hoog- huys Edgard, 3. Van Nieu- wenborgh Gracienne, 4. Pyck Freddy, 5. Dierickx Eddy, 6. De Smedt Pa trick, 7. D'Hondt Roger, 8. De Meerleer Dirk, 9. Barrez Maurice, 10. De Rybel Frans, 11. De Brue- cker Jan, 12. Van der Speeten Y., 13. Van Ghcit Daisy, 14. Lemaitre Gus- taaf, 15. Jacobs Patrick, 16. Saeys Matthieu, 17. Van Temsche Palmyre, 18. Wauters Benny, 19. Merckx Willy, 20. Goossens Emiel, 21. De- boelpaep Robert, 22. 23. Roelandt René, 24. Van Laethem Monique, 25. Monsaert Pierre, 26. Van Gijseghem Herman, 27. De Rudder Erik, 28. 29. Van der Haegen Luc, 30. Vernimmen Wil ly, 31. De Smedt Alfons, 32. De Neef Willy, 33. Fermon Frans, 34. Welle- kens Edmond, 35. Huls bosch Marcel, 36. Pots Isi- door, 37. Quintens Eddy, 38. Pieters Albert, 39. Ringoir Nicole, 40. Van der Speeten René, 41. Monsieur Eddie. Aalst. Prins Popoll bij een van zijn laatste optredens en in elk geval het laatste als prins karnaval 1987 a Aalst. De jury kreeg dit jaar een nieuwe voorzitter. Wie niet mocht weten wie dat is, volgt de vingerwijzing maar (a) Aalst. De Gilles op het podium. Zestig jaar karnaval in Aalst kan beginnen. Keizer Kamiel zou uit de grote hoepel tevoorschijn komen (a) Aalst. Jantje gaf een demonstratie van Voil Jeanet (a) Op 11 maart e.k. wordt voor De Italiaanse autofabrikant dc vierde maal de Techart en de fietsontwerper Colnago Primcurprijs uitgereikt. De hebben een nieuw model van prijs wordt uitgeloofd voor racefiets ontwikkeld die over een vernieuwde kreatic op supersnelle tijden moet gaan technisch of artistiek gebied zorgen. De nieuwe fiets die de dat tot stand kwam in 1987 naam Concept kreeg, weegt Voor meer informatie S.T.I. 8.5 kilogram en ziet er echt Van Putlci 11 te 2018 Antwer- revolutionair uit. pen (03/216.00.70). a supporters in de Keizershalle (a) Aalst. Bij de voorstelling van de karnavalplaat lieten de supporters van Popoll van zich horen (a) Aalst. De jury aan het werk bij de presentatie van de kandidaten (a) Vervolg van blz. 1 coiffeur zijn geweest. «Jongens in de voort» was een Oilsjertse specialiteit die niemand van de 4 kan didaten kende. Het zijn immers «kneddelen», een soort beignets, deegballen in water gekookt. Vrij optreden Na deze opwarmoefenin- gen zou het ernst worden. Nu konden er punten wor den verdiend. Of verloren. Jantje Brouwer pakte uit met karnavalkoppen van partijbonzen met hun res- pektievelijke verkiezings slogan. Burgemeester De Aalst. Prins Popoll kreeg bij zijn afscheid een oorkonde (a) Kerpel, schepen De Maght en ex-minister Mare Galle werden op de korrel genomen. Danny Denaeyer zou niet hebben meegedaan omdat de spreektijd hier beperkt was tot een kwartier. Maurice: imponeerde met een soort lichtkrant waar bij zijn naam in koeien van letters via honderden elek trische lampjes in alle mo gelijke varia ten inversies en kombinaties door me kaar flitste. Een realisatie die duidelijk de technisch begaafde vak man verraadde. Maurice had daarenboven een droom en liet op car toons prominenten de re vue passeren. Hij zag bur gemeester De Kerpel uit de lucht vallen, schepen De Macht pétanque spelen met kasseistenen, Ghis Willems als een «voor niets» werkend schepen, Willy Van Mossevelde als «de pompom» van de kar- navalisten en tenslotte Mare Galle «voor wie ons soms ons geld afdoet». Dat Maurice er bovendien in slaagde het publiek bij zijn optreden te betrekken via een duizendkoppig ge- kliklak als antwoord op zijn rijmelarijen steeds eindigend op «ak» zal hem zeker geen windeieren De punten Omgerekend volgens een koëffïcient kreeg Maurice van de jury 496 punten, de Sjoe 434 punten, Jantje 372 en Roger 310 p. hebben gelegd. Tenslotte presenteerde Maurice nog het jongste Oilsjters ver bodsteken «Verboden te Zjiëveren» waarmee hij uithaalde naar een oud- burgemeester. Roger hield het bij een telefoongesprek met het Aalsters stadhuis dat hij even met een zothuis ver warde en de Sjoe toonde zich een vlotte jongen die echter na zijn presentatie als Voil Jeanet aan het einde van zijn Latijn scheen te zijn. Wachten Na het optreden van de diverse kandidaten werd het gewoon wachten dan wel opgevuld met optre dens van ex-prinsen, met herhaalde interventies van scheidende prins Popoll voor wie het afscheid dui delijk zwaar viel, met op treden van de Kamillekes en dan gewoon met wach ten. Wachten naar de achtste doos die een tijd lang verdwenen scheen te zijn en dan naar de uitslag. De punten van de zaal gin gen naar Maurice (686), Jantje (445), de Sjoe (347) en Roger (130). Prins Maurice Maurice De Smedt werd dan ook prins van Aalst 1988 met 1.182 punten vóór Jantje (817), de Sjoe (781) en Roger (440). Vooraf hadden als inlei ding de Aalsterse Gilles hun gemaskerde bezem- dans gedemonstreerd die ze nu wegens hun trip op Rosenmontag naar Dus- seldorf niet zullen kunnen ten beste geven en op kar- navaldinsdag wordt de uit tredende juryvoorzitter Dolf «van de schonen bot- Leve Maurice.d Aalst. Prins Maurice dank' ziJn Publiek me' de kostbare LH scepter in de hand fa)

De Voorpost | 1988 | | pagina 4