SVELTA MELSELE VERRUIMT DE VOORSPRONG SHAPE KOMT ER GOEDKOOP VAN AF! r COMAR SPORT AALST VERLIEST IN BRASSCHAAT NATIONAAL TORNOOI VOOR TRIO'S KEMZEKE WAS GEVAARLIJKE KLIP pc"DRC VOOR ROBUR KAATSKLUB TERJODEN MIKT NAAR DE TITEL WEL EN WEE BIJ ONZE STREEKPLOEGEN 20 - 5.2.1988 - De Voorpost TWEEDE PROVINCIALE In tweede provinciale voorop natuurlijk de belangrijke zege van Svelta Melsele op het veld van konkurrent om de kampioenstitel Standaard Denderleeuw. De aardbeiman nen gaan nu nog ruimer op kop en mits een spektakulaire inzinking mag niets hun nog in de weg staan naar de oppergaai. In een burenduel tussen Kallo en Vrasene wonnen de elektriekmannen het in de slotminuut van de Herleving-ploeg. Van je buren moetje 't hebben... Doch wanneer twee thuisploegen resoluut spelen om te winnen zoals het hoort krijgt men deze situaties. Toch een goede ingesteldheid in het Waasland. Jong Vlaanderen Kruibeke heeft zyn produktiviteit nog maar eens kunnen tentoon spreiden. Spijtig voor de Veerjongens was dat men ook zoveel goals diende te inkasseren zodat men al met al toch tevreden diende te zijn met het behaalde punt. Ook Robur en Klauwaerts Kemzeke zullen zich wel gelukkig achten na afloop van hun partij. Met elk een helft opeisend waren de punten ook hier mooi verdeeld zodat iedereen best tevreden kon zijn. ZAALVOETBAL Peter Van Mieghem speelden een reuzematch en hadden een grote verdienste in de zege. Naar het einde toe kwa men Marc Van Strijdonck en Gerry Pauwels nog in de Mel- sele-rangen ten nadele van resp. Margino De Kerf en maestro Schönberger. De stand werd niet meer gewij zigd zodat Melsele nu zondag tegen Sint-Kruis-Winkel de grote kanonnen nog eens kan bovenhalen, omdat de stress nu wel wat van de ploeg zal verdwenen zijn nu men vijf eenheden voorsprong telt op een ander Denderleeuw: FC. Zelzate 3 Kruibeke 3 Doelpuntennjke wedstrijd van zowel Kruibeke als Zelza te. Op een zeer zwaar veld moest Kruibeke het doen zon der titularis doelman Ver- straeten die gekwetst langs de kant bleef en vervangen werd In Brasschaat verloor Comar Sport met 7-6. Toch werd het een vrij geanimeerde wed strijd. In de eerste minuten kwam Vereecken alleen voor de Brasschaatse goalie en kon hem met een geplaatste bal het nakijken geven. De Ajui nen zouden echter niet lang aan de winst zijn want een zeer goed spelende Hofman maakte het de Aalstenaars zeer moeilijk en dat resulteer de in een 3-1 stand. Toch konden Spaenoghe en Vereecken nog voor de rust scoren zodat Comar met een gelijke stand de eerste wed strijdhelft beëindigde. Na de koffie ging Comar resoluut in de aanval zonder echter vol doende aandacht te schenken aan de verdediging. Dit werd door de Antwerpenaars afge- BOWLING straft zodat de Ajuinen reeds met 6-4 in het krijt stonden. Tijdens het slotoffensief van Comar konden Vereecken en Verbestel nog scoren, zodat iedereen zich reeds verzoende met een gelijkspel. Alweer Hofman bekeek de zaken an ders en wist na een pracht- doelpunt de twee punten vei lig te stellen voor de thuis ploeg. .Comar Sport kon wel enkele verontschuldigingen inroe pen. Zo zijn Marc Van Oost, Van Vijlen, Dierickx, De Jae ger en Schuddinck nog steeds onbeschikbaar. Hopelijk is deze negatieve pe riode afgelopen tegen de vol gende thuiswedstrijd op 5 fe bruari. Dan speelt Comar Sport tegen Duffel. J.M. Heyman Vrasene-Kallo 1-0. Met een omhaal probeerde thuisspeler Van de Vijver toch nog n doel te schieten (Iv) Kallo 1 H. Vrasene door Luc Bolssens die kan terugblikken op een feilloze partij. De wedstrijdaanhef was er een die elke supporter nog lang zou heugen. Op am per 8 minuten tijd zag men immers 3 doelpunten. Het eerste kwam van de kant van Kruibeke. Danny Cocheyt zag immers zijn schot afwij ken op een thuisverdediger en in het Zelzaatse doel verdwij nen, 0-1, 3e minuut. Nog in dezelfde minuut echter was het scenario het zelfde doch de hoofdrolspe lers werden nu even verwis seld. Een slecht ontzettende Patrick Van Bogaert gaf de beslissende duw voorbij Bols sens zodat de bordjes maar meteen weer in evenwicht werden gebracht. 1-1 en in de 8e minuut kon Kruibekespe- ler Herman D'Hondt dan op nieuw zijn ploegmaat Danny Cocheyt lanceren voor een so lo en meteen stonden de groenwitten op een 1-2 voor sprong. Elkeen keek nadien verrast op toen even later de doel punten uitbleven. Doch tegen dit tempo blijven scoren was van de spelers net iets teveel gevraagd en het zou niet ge past zijn ook. Toch bleven de Veerjongens het meest in bal bezit maar doelpunjen zoals in de beginfaze bleven nu ech ter uit. Hiervoor moesten we dan wachten tot in de tweede helft toen op een mooie voorzet thuisspeler Verhulst het hoogst opwipte en zo de gelij ke stand op het bord kon brengen 2-2 na 65 minuten. Spijtig detail was wel dat Frans Verberckmoes nog ge kwetst geraakte bij dit duel en diende vervangen door Pallet bij Kruibeke. En Zelzate had er blijkbaar plezier in om te scoren want even later in de 70e minuut bleek een afstandsschot van Inghels net buiten bereik te zijn van doelman Bolssens wat meteen de gastheren op voorsprong bracht. Doch Kruibeke zou Krui beke niet zijn als men niet zou' terug vechten om de achter stand ongedaan te maken. En inderdaad, in de 78e minuut kon Stitsels met een vrije trap mooi het hoofd bereiken van Frans Seghers die keihard het laatste doelpunt uit deze wed strijd tegen de touwen joeg: 3-3. Beide ploegen namen ook duidelijk genoegen met dit gelijke spel zo dicht bij het einde zodat dit wel een juiste weergave van de uitslag was. Vermelden we nog dat bij de Kruibekenaren Benny Goossens een feilloze partij als libero speelde. Marc Steveunck B.C. Erondegem organiseert... van 8 tot en met 14 februari 1988 Met een prijzenfonds van 175.000 fr. gaat ook dit jaar de memorial Marc Van Houdt en Luc Van Renterghem door in het Bowling Center «Gan- zendries» te Erondegem. Hier volgen enkele gegevens over dit tornooi: - Ongetwijfeld één der meest gereputeerde tornooien van België, met het grootst aantal deelnemers. - Marc en Luc waren beiden teammaats van dezelfde ploeg als de stichters van B.C. Erondegem - Marc Van Houdt overleed schielijk tijdens een minivoet balmatch op 40-jarige leeftijd, op 4 september 1980. Hij was de initiatiefnemer van dit tornooi en het koncept van dit tornooi was zijn ontwerp. Hij speelde mee met het vroe gere Zilverspar 1 - Luc Van Renterghem over leed ten gevolge van een on geval met zijn wagen op 23 juli 1984. Hij speelde mee met het vroegere Zilverspar 1 en was er de beste speler van. - Dit tornooi is een nationaal tornooi voor ploegen van drie spelers (speelsters) met han dicap. Dit wil zeggen dat elke speler een aantal punten toe gift erbij opgeteld krijgt, be rekend op 70% van het ver schil tussen zijn officieel ge middelde en het getal 200. - In elke shift spelen de trio's zes spelen. - Het winnend trio in elke shift krijgt een shiftprijs van 5.000 frank (1 kans op 10 om deze te winnen!) - Na de shifts worden twee halve finales gehouden: één scratch (zonder handicap) en één met handicap. Aan deze halve finales nemen de tien KAATSEN best geklasseerde spelers deel uit de scratch- en de handica preeks. Men kan uiteraard slechts aan één halve finale deelnemen. - De vijf beste in elke finale spelen een spannende en spektakulaire knock-down fi nale: de vijfde speelt tegen de vierde, de winnaar speelt te gen de derde, de winnaar hiervan tegen de tweede, de winnaar speelt uiteindelijk te gen de eerst geklasseerde. - Na de finales volgt een mooie prijsuitreiking, op zon dag 14.2 rond 21 u. - Na de prijsuitreiking is ie dereen uitgenodigd op een re ceptie. - Ter gelegenheid van het tor nooi wordt een rijkbegiftigde tombola gehouden. - Er zijn bijkomende prijzen voor de hoogste score, de best geklasseerde dame in scratch en de best geklasseerde dame in handicap. - Verzekerde deelname van wereldkampioen Roger Pie- ters, Belgisch kampioen Her- bert Robijns, en drie teams junioren als voorbereiding op de Europese Kampioenschap pen te San Marino - De organisatie is in handen van het tomooikomiteit van B.C. Erondegem. Luc De Cooman (tomooilei- der), Marc Verleysen, VaJère De Vos, Nicole Berckmoes, Caroline Van Poucke, Noël Ydiers, Martin Van Poucke, Roger De Waele. Ook dit jaar staat er de orga nisatoren niets in de weg om er alweer een happening van te maken voor elke sportlief hebber. G.D.T. Kallo, dat nu toch wel stil aan terug met de typeploeg kan aantreden, al ontbreken Hamerlinck en Van Remoor- tel nog wel, heeft in de 89e minuut van deze match het laken naar zich toe kunnen halen. Dit gebeurde via een strafschop. Maar laten we eerst het begin van de partij eens onder ogen nemen. Dan zien we toch dat de thuisploeg de ge vaarlijkste stukken kon voor leggen. Zo kon het onder meer enkele open kansen kreëren langs Alain Verdoodt en Marc Janssens die echter allen botsten op een weer voortreffelijke Herleving- doelman Henk Verté. Voor Vrasene bleven de kansen be perkt tijdens de eerste helft op schoten van Luc Van de Vijver en Patrick De Jonghe die dan weer door thuisdoel- man Rijsbrack onschadelijk werden gemaakt zodat we rustig mogen stellen dat beide doelmannen het resultaat be paalden tijdens de eerste 45 minuten. Na de kampwisseling kwam bij de thuisploeg dan toch eindelijk terug Werner Van Beul in de ploeg na een lange tijd van afwezigheid wegens kwetsuur. Hij verving Maes. Van Strijdonck ging hierdoor wat meer vooraan zich bewe gen in de buurt van Marc Janssens terwijl even later een tweede wissel bij Kallo tussen Ongena en De Middelaer het spel van de thuisploeg nog offensiever maakte. Toch moest de thuisploeg zoals ge zegd nog wachten tot in de 89ste minuut om op voor sprong te komen, toen Marc Van Stappen bij een opruk ken onderuit werd gehaald door een bezoekend verdedi ger. Van Loo zette deze straf schop feilloos om en meteen lag de thuiszege vast. Alhoe wel... In de 91e minuut moest dezelfde Van Loo een schot van bezoeker Staes van de lijn keren zodat wel mag gezegd worden dat hij de punten voor zijn ploeg gewonnen heeft. Voor Herleving viel dus in dit burenduel niets te rapen. Nu zondag ontvangt Herleving echter het zwakke Heldergem zodat toch puntenwinst mag verwacht worden van Vrasen- se zijde. ROBUR - KEMZEKE 1 -1 He NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN DENDERMONDSE RUGBYCLUB 28- SHAPE 4 In het vooruitzicht op de top- De Moerzeekse tweedepro- vincialer kwam op eigen veld tegen Klauwaerts Kemzeke niet verder dan een gelijkspel. Laat er ons hier dadelijk aan toevoegen dat dit ook de logi sche weergave was. Tijdens de eerste helft waren de be zoekers meestal in het offen sief terwijl het na de hervat ting Robur Moerzeke was dat het overwicht had. Voor de rust heeft de Moerzeekse doelman Laureys een paar keer gepast tussenbeide moe ten komen, vooral om de snelle Van Lierop het scoren te beletten. Deze speler trof trouwens met de rust in zicht het Moerzeekse doelhout. Bij de rust wisselde de thuisploeg de jonge Jurgen Huylebrocck voor de meer ervaren Raemdonck, wat een gunstige invloed had op de verrichting in zijn geheel. "Ik meen dat Kemzeke. wanneer het bij ons te gast is, altijd wat meer kan", zegt de Moer zeekse klubleider Freddy De Maere. "In het verleden hebben we het nooit makkelijk gehad te gen een team dat enkele jaren door onze huidige oefenmees- ter René Verniers werd ge leid. Langs de andere kant meen ik dat onze spelers de zaak in het begin wat te licht zinnig hebben opgevat. De bezoekers toonden zich toen veel gemotiveerder waardoor ze ook meer balbezit verwier ven en er een paar keer in slaagden om stevig uit te ha len. Onze keeper heeft tijdens de eerste helft meer werk ge had dan zijn kollega aan de andere kant van het veld. Na de hervatting zijn we daadwerkelijk gaan reageren en verwierven op sommige ogenblikken een duidelijk veldoverwicht. In zo'n perio de werden we tegen de gang in gecounterd. Een doelpunt dat resulteerde uit een duel tussen Fons Vercauteren en bezoeker Van Lierop die er als winnaar uit te voorschijn kwam. Ten allen prijze heb ben we dan op eigen veld een nederlaag uit de weg willen gaan. We zijn daarin gelukt op pakweg zeven minuten van het einde toen na een aktie van Frankie Mettepenningen. Luc Vercauteren met het hoofd kon besluiten. Al bij al werd het zeker geen grote wedstrijd maar het punt heb ben we toch verdiend. (e.g.) PETANQUE Sl. Denderleeuw Svelta Melsele Tijdens de voorstelling van Kaatsklub Terjoden niets dan optimistische geluiden. Voor zitter De Deyn wees allereerst op de belangrijke transfer die de klub realiseerde door Mi chel Van Der Hacgen aan te werven. Deze speler maakte vorig jaar het mooie weer bij Grimminge. dat in hogere III uitkomt. Samen met Die rickx, De Vroe, Sienaert en Hendrickx moet hij een ploeg kunnen vormen die zéker naar de titel kan dingen. Aan de andere kant verlaten Paul- Louis Dauwe (naar Moorscl) en Francois De Buyser (naar Baardegem) de klub. Verder wees voorzitter De Deyn op de goede akkomoda- tie waarover de klub beschikt. Het terrein ligt er zeer goed bij en de kantine werd on langs volledig vernieuwd. Ook wees hij erop dat kaats klub Terjoden steeds kan re kenen op een menigte suppor ters. Opvallend bij Terjoden is ook dat de jeugdopleiding er in volle ontplooiing is Vorig jaar startte men met twee mi- niemenploegen. Voor dit jaar kan men optreden met een pupillen-, miniemen- en ka- dettenploeg. Vorig jaar eindigde Terjoden vierde in de kompetitie. Dit jaar zal het proberen de titel te behalen. De ploeg: Vic De Schrijver, Danny Aendenhoff, Michel Van Der Haegen, Dierickx, Hendrickx, Sienaert en De Vroe. J.M. Heyman In een gelijkopgaande par tij heeft Svelta Melsele mét Schönberger toch de beide punten kunnen meebrengen na dc moeilijke verplaatsing naar Standaard Denderleeuw. Een foutje in de thuisverdedi- ging van Vermoesen lag aan de basis van het eerste en enige doelpunt in de match. Toen vernoemde speler onder de inzet van Peter Van Mie ghem doorliep kon Marc Bos man alleenstaand vrij aanleg gen. Dat Marc hem deze kans niet meer liet ontnemen, hoeft niet gezegd en meteen stonden de Wazenaren op een mooie uitgangspositie. Den derleeuw herstelde op het ein de van de eerste helft wel wat van deze opdoffer en dwong nu zelf enkele schuchtere kansjes af waarmee Pascal Van Gheem echter niet de minste moeite had. In de tweede periode dan toen Denderleeuw nadrukke lijk de gelijkmaker ging na streven waren de beste kan sen zelfs nog voor de Svelta- nen die op tegenaanvallen langs Peter Van Mieghem, Dirk Smet en Marc Bosman erg dicht bij de 0-2 kwamen. Vooral Marc Bosman cn Alosta won vlot van Meet- Reynaert-Verbroedering 9-0 jesland met 7-2 en blijft mee Patijntje-Lebbeke 5-4 strijden voor de titel in Ere- Derde afdeling C: klasse. Minder goedverging Gullegcm-Reynaert 5-4 het Alosta in Eerste A waar met 6-3 werd verloren van Reynaert. In Tweede A daar entegen 7-2 winst en overtui gend leider. In Tweede B een 5-4 nederlaag en rode lan taarn. Reynaert verloor de uitge stelde wedstrijd tegen Omega en won van Alosta in Eerste A, resultaat een achtste plaats in de klassering. In Tweede B een zware nederlaag op Boeing-Boeing met 8-1 cij fers, maar in Derde A een 9-0 overwinning tegen Verbroe dering. Hier blijft Reynaert mee in de running voor de titel. In Derde C een nipte nederlaag voor Reynaert bij Gullegem. Apollo behaalde in Eerste A een nederlaag op Verbroe dering. In Tweede A een nipt verlies tegen Knokke-Heist, na een voortreffelijke wed strijd. Nederkouter won verdiend bij Hekkesluiter Brugse en komt hiermee terug aanslui ten bij de middenmoot van de klassering. Zondag komt titel kandidaat Patijntje op bezoek te Wichelen. Lebbeke kon het andermaal niet waar maken en verloor voor de vierde maal met het kleinste verschil: 5-4. Normaal gezien had men bij Patijntje toch een punt moeten behalen. Zondag komt Omega, nog in strijd voor de promotie, naar Lebbeke. Uitslagen 31/1/1988 Ere-afdeling: Alosta-Mect jesland Eerste afdeling A: Reynacrt-Alosta Verbroedering-Ajjollo Eerste afdeling B: Brugse-Nedcrkouter Tweede afdeling A: Alosta-Meetjesland A polio-Knokke-Heist Tweede afdeling B: Bocing-Boeing-Reynaert Meetjesland-Alosta Derde afdeling A: Robur-Kemzeke 1-1Eddy Huylebroeck wint het duel (vh) doelmaar de Kemzeekse doelman bracht Robur-Kemzeke 1-1. Mettepenningen kopt redding vh) Robur-Kemzeke 1-1. Jurgen, de jongste van het trio Huylebroeck gaat in de aanval (vh) Anderlecht D.R.C. - kregen de Dendermondenaars het bezoek van Shape, ploeg van de Nato basis te Casteau (Bergen). Dcndermonde dat in het verleden steeds heel wat moeite had, om Shape van zich af te houden, begon uiterst geconcentreerd aan dc wedstrijd. Steeds zonder Rik Cassier, en nu ook zonder Ch. Huys, wegens schouderkwet suur trapten de onzen af. Met licht windvoordcel kwam D.R.C. al dadelijk de bezoe kers bedreigen Shape, toch niet zo zwak als haar plaats in de rangschikking zou laten vermoeden, zette zich schrap Voorlopig kwamen ze zonder kleerscheuren door de eerste tien minuten. Toch zat er vuurwerk in de lucht. En Luc Pierson. uitstekend in vorm, kreeg al direct dc kans. te tonen wat hij in zijn mars heeft. Op pas van Jean Van Den Bossche, ook al een tijd in goede doen, bracht Pierso» dc hele Shapc-vcrdcdiging aan 't wankelen met een prachtige schijnbeweging. Goed gesteund door twee pack-spelers, dook hij ove de doellijn 4-0 Nog niet van de verbazing bekomen, kreeg Shape een nieuwe opdoffer. Langs de voorwaartsen. uit stekend gegroepeerd spelend, kwam dc bal naar de drie kwarten, een prachtcombina- tie Pierson-Vcrmeulcn bracht een nieuwe tij: 8-0. Dcnder monde was volkomen mees ter Pierson ging in snelheid en kracht tussen 2 verdedigers en scoorde 12-0. Vermeulen zet de place krik om 14-0. Shape moest blijvend verde digen en kon er niet in slagen één tegenaanval op te zetten. Na maul, kwam Marc Dc Bondt uit een bos spelers, krachtig opzetten, dc goedge- volgdc Vertongen kreeg de bal, gaf een juiste pass aan Chris Saerens, die niet twijfel de en over de lijn drukte 18-0. Dit was een staaltje van geor- ganizeerd werk van de D.R.C. voorwaartsen. Het festival ging verder en nu wa ren dc drie kwart spelers aan de beurt. Full-Back Gert Van Der Steen, goed meegegaan in deze actie, kreeg dc bal op een schoteltje aangeboden, en Gert bracht de stand op 22- 0. Ook nu plaatste Vermeulen binnen 24-0! Hierop rust. Dendermonde had hier een enige prestatie neergezet. Puik werk aan de zijlijn, goede steun rond de baldrager en flink bedachte combinaties kwamen tot stand. Na de herneming kwam Shape toch moedig te rug. Bij Dendermonde werd Pierson. met verzwikte voet uitgeschakeld. En op slag was het vertoon heel wat minder genietbaar Shape, hardnek kig kampend, lukte zelfs een TRY: 24-4. En dc Shape - supporters lieten zich zowaar horen! Dendermonde kwam nu terug en Mcrcmans en Vermeulen kwamen zelfs haardicht bij een nieuwe try. Toch kwam er nog een ge slaagde doelpoging Gert Van Der Steen slalomde krachtig en snel. door de onthutste Shape verdediging en 't was 28-4. Zeer goede wedstrijd, met als uitschieter een prach tige eerste helft van Dender monde. Zondag 6 Februari speelt D.R.C. de kwartfinale van de Troosting beker tegen eerste klasser Club Luik. Aftrap om 15 u achter de sporthal! van Sint-Gillis. Supporters warm aanbevolen! F. V.D. Veken

De Voorpost | 1988 | | pagina 18